Nek-aan-nek-race tussen Scholte en Vultink in anker-kader 47/2 Brumel hoopt op come-back Bessems zijn nog en De steeds Kleine Sporttoto KREIJERMAAT VERWACHT HELEMAAL NIETS MEER Prognose betaald voetbal Noorwegen heeft beste troeven in schaatsinterland te Deventer Vijf Denen tekenden bij Amerikaanse profclub Boston Andreiko-Koeperman weer remise ,/bi| mm Opnieuw nederlaag voor Jan Timman Elf landenploeqen voor Olympisch Schorsing trainers opgeheven Yolanda Balas in het huwelijk getreden Voetbalploeg uit protest in 't zwart Zaterdagelftallen en B-teams spelen niet Strijdlust gedoofd Belusova-Protopopov Russisch kampioen Kemper-Oldenburg nog aan kop Zaterdagteam eerst tegen Frankrijk Charly Gaul maakt het redelijk goed Billie Jean in finale met Margaret Court Nationale cyclocross in Apeldoorn Voetbalbond in Italië deelde fikse straffen uit Zorgeloos Twaalf landen in volleybalstrijd Olympisch dorp in Rome niet zo best gebouwd Waarom? Anders Rentree Beslissend Antwoord Wereldrecordhouder hoogspringen Waterpolo Coupe Fernand Chanelle Pagina 7 HELMOND De nek-aan-nek-race tussen Henk Scholte en Hans Vultink en het hartverwarmende debuut van Jeen Bessems zijn de grote attracties van het toernooi om de nationale titel in het kader 47/2. Ook vrijdagmiddag kwam er nog geen „licht" tussen de favorieten in Helmond, omdat Scholte en Vul tink in drie beurten de finish bereikten en na drie partijen elk een algemeen ge middelde van rond tachtig hadden. Evenals de avond tevoren had echter ook nu weer Scholte meer moeite om de kunsthallen in bedwang te houden dan Vultink. MOSKOU Valery Brumel, wereld recordhouder hoogspringen hoopt op 'n come-back, aldus een interview, dat een verslaggever van de „Komsomols- kaya Pravda" een Sovjet-Russisch jeugdblad met zijn beroemde landge noot had. Brumel, die het wereldrecord in 1963 op 2.28 m bracht verbrijzelde bij een motorongeluk in de herfst van 1965 zijn been, waardoor zijn prachtige carrière tot een abrupt einde kwam. De Russi- «che artsen slaagden er weliswaar in zijn verbrijzelde beenderen te genezen maar de complicaties (osteomyelitis), die zich voordeden, vormen thans nog .de enige hindernis voor Brumel's terug keer tot de actieve sportbeoefening. Hij zit ondertussen niet bij de pakken neer. Onlangs werd zijn studie aan het insti tuut voor lichamelijke opvoeding in Moskou met succes bekroond en behaal de hij het diploma van atletiek-coach. Er is nog een schaduwzijde voor de thans 25-jarige atleet: hij kan slechts lopen met behulp van een voor hem speciaal geconstrueerde kruk. Brumel zou naar zijn zeggen als hij niet was gewond 'geraakt er zeker in geslaagd zijn om het record op 2.30 m en mis schien wel op 2.35 te brengen. De wereldrecordhouder kan zowel onder de Russische als buitenlandse hoogspringers niemand aanwijzen, die zijn record op dit moment zou kunnen bedreigen. Voor de toekomst geeft hij zijn 23-jarige landgenoot Valery Skor- tsov, een lid van zijn vroegere club, of een van de twee Amerikaanse hoog springers John Thomas of John Rambo (zilver en brons op de Olympische Spe len in Tokio) een kans het record scher per te stellen. Zijn prognose voor de Olympische Spelen in Mexico was dat het voor de atleten moeilijker zou zijn goud te ver overen aangezien de winnaar over 2.20 of 2.22 m zou moeten komen. Zelf won hij in Tokio goud met een sprong van 2.18 m. KOPENHAGEN Vijf Deense voetbal lers hebben vrijdag een contract voor 2 jaar getekend met de profclub Bos ton, die uitkomt in de Amerikaanse Professional Soccer League. John Steen Olsen en Jörgen Hendriksen krij gen over deze twee jaar een gegaran deerd salaris van 175.000 gulden, John Petersen kan ten minste rekenen op 140.000 gulden. Op het contract van Erik Dyreborg staat een bedrag van 125.000 gulden en op dat van Henning Boel 100.000 gulden. Olsen. Dyreborg en Boel speelden op 4 oktober in het Deense elftal dat Ne derland met 3-2 versloeg in Kopenha gen, Hendriksen was bij die wedstrijd reserve-doelman. ROME De afdeling professionals van de Italiaanse voetbalbond heeft Roberto Bonisegna voor elf wedstrijden dat is ongeveer een derde gedeelte van het seizoen, geschorst. Bonisegna, mid denvoor van CJagliari, een van de hoogst geplaatste club uit de eerste divisie, werd afgelopen zondag uit het veld gestuurd in de wedstrijd Varese Cagliari. Arbiter Bernardis nam deze beslissing nadat Bonisegna hem om de hals was gevallen met duidelijk andere bedoelingen dan hem te bejubelen. Linksbuiten Riva, clubgenoot en col lega- international van Bonisegna en bovendien Italiaans voetballer van het jaar, kreeg een geldboete van 200 gul den omdat hij herhaaldelijk had gepro testeerd tegen scheidsrechterlijke be slissingen in de wedstrijd Varese-Cag liari. Cagliari verloor de wedstrijd te gen Varese met 1-2 en zakte na deze nederlaag naar de zevende plaats op de ranglijst met vijf punten achter stand op lijstaanvoerder A. C. Milaan Verdediger Poletti van Torino moet 6000 gulden aan de Italiaanse bond be talen als boete, omdat hij in de wed strijd tegen Napels een ploeggenoot een vuistslag had gegeven. TIFLIS Ook de vierde partij uit de tweekamp om het wereldkampioen schap dammen tussen Iser Koeperman en uitdager Andris Andreiko is in re mise geëindigd. De twee Russen be sloten vrijdag in Tiflis reeds na 45 zetten de punten te delen. De stand is nu 44. De Aaltenaar ging tegen Jacobs sterk van start met een prachtig gespeelde serie, die na 164 afbrak. Nadat Vultink vervolgens een poedel had laten note ren maakte hij met 236 glaszuivere -ca ramboles een eind aan het lijden van Jacobs, die met zijn 56 jaar nu wel echt aan zijn biljartpensioen moet gaan den ken. Scholte was niet in optimale conditie en demonstreerde dat door al in zijn eerste beurt de ballen nauwelijks aan het lijntje te kunnen houden. Die reeks eindigde na 80. In zijn tweede beurt voegde de Brabander 257 caramboles aan zijn totaal toe, om daarna met 63 vaak zeer moeizaam bijeengegraaide punten de parti.i tegen de nog immer falende Van Nijnatten (deze bleef op 51 staan) te beëindigen. Vlak achter de hoofdrolspelers ble ven Bessems en De Kleine op de loer liggen. Zij brachten respectievelijk Piet Buys en Hand Sundquest de derde ne derlaag in successie toe. Merkwaardig was ook, dat Bessems en De Kleine, evenals Scholte en Vultink, na die der de ronde gelijk in moyenne stonden: 33,33. I te met een eindspurt van 42 de finish te halen. De Kleine week tegen Piet Buys niet van de traditie af. Het duurde weer tot na de achtste beurt, eer de bierverte genwoordiger in zijn spel raakte om toen plotseling met een paar forse se ries (tot slot 120) toch Buys heel ver achter zich te laten: 400159. Bessems 400 12 114 33,33 Sundquest 264 12 90 22,00 De Kleine 400 13 120 30,67 Buys 159 13 42 12,23 Van Nijnatten 51 3 24 17,00 Scholte 400 3 257 133,33 Vultink 400 3 236 133,33 Jacobs 28 3 24 9,33 Bessems had zich in de klassering iets van De Kleine kunnen distantiëren wanneer hij in die partij tegen Sund quest wat minder zorgeloos met de po sities was omgesprongen. Vooral toen hij van acquit de eerste honderd pun ten bijeen had gespeeld, begon hij wat te knoeien, waardoor die reeks na 114 afbrak. Het duurde nu tot de 5e beurt eer de Limburger het ritme weer te pakken had. Met een serie van 80 liep hij verder weg van Sundquest, die wel met 90 antwoordde (vertwijfeld ver zuchtte de Hagenaar na afloop: „Ik kan de honderd maar niet halen") maar na een reeks van 97 van Bessems in de achtste beurt moest de Zuidhol lander toch alle hoop opgeven. De ben jamin van het gezelschap had overi gens nog vier beurten nodig om tenslot- Henk de Kleine: blijft goed bij -É GRONINGEN De Nederlandse jeugdkampioen Jan Timman heeft vrij dag, in de vijfde ronde van de finale- groep van 't internationale Niemeyer- jeugdschaaktoernooi, zijn tweede ne derlaag geleden. Na de 33e zet in zijn partij tegen de Hongaar Jocha had hij nog een goede positie. De hevige tijd nood van zijn tegenstander verleidde de Delftenaar echter tot het spelen van een „vluggertje". Een incorrecte manoeuvre met een toren op de 34e zet was het gevolg. Jocha had daarna betrekkelijk weinig moeite om de winst te grijpen. De Nosbo-vertegenwoordiger, Ligterink, handhaafde zich lange tijd tegen- de Pool Lewi maar kon het in het eind spel niet bolwerken. Opvallend was het dat alle wit-spelers verloren. De uit slagen: Hostalet (Sp.)Karpof (Rusl.) 0-1; Ligterink (Ned.)Lewi (Pol.) 0-1; Moles (Ierl.)Dan Zara (Roem.) 0-1; Timman (Ned.)Jocha (Hong.) 0-1. Dè stand na vijf ronden: 1. Karpov 4.5 pnt.; 2. Jocha 3.5 pnt.; 3/4 Timman en Dan Zara 3; 5. Lewi 2.5; 6. Ligterink 1.5; 7. /8 Hostalet en Moles 1. MÜNCHEN Voor het ternooi om het Westeuropese volleybalkampioen schap, dat van 12 tot 20 april in West- Duitsland wordt gehouden, hebben twaalf landen ingeschreven. Naast titelhouder Nederland nemen België, Italië, Turkije, Zwitserland, Oostenrijk, Finland, Zweden, Israël, Engeland, Denemarken, en West-Duits- land deel. Voor de voorronden, die in München, Freiburg en Neurenberg worden gehou den zijn Nederland en Israël de fi nalisten van vorig jaar alsmede West-Duitsland geplaatst. De wedstrij den uit de finalegroep zullen in Augs burg worden gespeeld. DEN HAAG Vooruitlopend op de officiële verklaring heeft de raad van beroep van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport meegedeeld, dat hij in zijn vrijdag gehouden zitting de door de strafcommissie van de Stichting Ne derlandse Draf- en Rensport aan de be roepstrainers H. J. Pools te Beverwijk en K. Neef te Tinaarloo opgelegde straf van een jaar uitsluitend op zuiver for mele gronden heeft vernietigd. Beide trainers kregen indertijd deze straf, omdat in de maaginhoud van de bij hen in training zijnde paarden „Faxy du Commerce" en „Dwarskop", die op de baan in Alkmaar om het leven kwa men, amfetamine werd aangetroffen. BOEKAREST De tweevoudige Olympische kampioene en wereldre cordhuodster hoogspringen, de Roe meense Yolanda Balas, is naar eerst nu bekend is geworden eind vorig jaar in het huwelijk getreden met haar trai ner, de vroegere Roemeense kampioen hoogspringen Hans Soeter. Yolanda Ba las, die het wereldrecord met een sprong van 1.91 meter sinds juli 1961 in haar bezit heeft, is reeds lange tijd niet op internationale wedstrijden uit gekomen. Voor de eerste maal liet zij verstek gaan in 1966 tijdens de Europe se kampioenschappen in Boedapest toen zij zich niet aan de strenge gy naocologische onderzoekingen wilde on derwerpen. Evenals bij de Russische gezusters Press is er daarna twijfel gerezen over het geslacht van de we rel d kampioene. ROME De voetballers van de Italiaanse eerstedivisieclub Cagliari willen zondag in de wedstrijd tegen AC Turijn hun verontwaardiging over de schorsing van Roberto Bon- ninsegna op ongewone wijze kenbaar maken. In plaats van in de gebrui kelijke rood-blauwe shirts willen de spelers met zwarte shirts het veld betreden. Volgens de spelers van Caglairi is de straf, die hun middenvoor donder dag is opgelegd Boninsegna werd voor elf wedstrijden geschorst veel te hoog. De leiding van de scheids rechter, die Boninsegna wegens be ledigingen van het veld stuurde, zou veel te zwak zijn geweest. DEN HAAG De cijfers voor de sporttoto's 26 en 28 luidden. Toto 26: Aantal deelnemrs: 564.966; bruto inleg. 787.069 gulden. Eerste prijs 142.853 gld., 6 winnaars, bruto 23.808,80 gld.; tweede prijs 77.919 gld., 145 win naars. 537,38 gld.; derde prijs 38.959 gld., 416 winnaars, 92,98 gld. Toto 28: Aantal deelnemers: 539.356; bruto inleg: 738.530 gulden. Eerste prijs 134.043 gld., 6 winnaars, bruto 22.340,60 gld.; tweede prijs 73.114 gld, 325 winnaars, ca. 220 gld.; derde prijs 36.557 gld., 69 winnaars, ca. 530 gld. DEN HAAG De KNVB heeft in verband met de gesteldheid van de ter reinen het zaterdag-amateurvoetbal in zijn geheel afgelast. Hetzelfde geldt voor de afdelingen. Ook alle voor vandaag op het pro gramma staande wedstrijden van de (betaalde) B-elftallen zijn door de KNVB in verband met de gestejdheid van de terreinen afgelast. ROME In verband met hun verant woordelijkheid voor ernstige bouwgebre ken in het Olympische dorp van Rome, is donderdag tegen 22 personen een ge rechtelijke vervolging ingesteld. In de jaren na de Olympische Spelen in 1960 is gebleken, dat de bouw van het dorp veel te wensen heeft overgelaten. De 22 verdachten onder wie 15 eigenaars of bedrijfsleiders van bouwmaatschappij en worden er van beschuldigd door het gebruik van ondeugdelijke materialen in totaal een schade van 1.345 miljard lire (bijna 10 miljoen gulden) te hebben veroorzaakt. De zaak is aan het licht gekomen, na dat ambtenaren, die de 2.000 woningen na afloop van de Spelen betrokken, her haaldelijk met klachten kwamen. Er is toen een gerechtelijk onderzoek ingesteld. ROTTERDAM „Ik ben", bekent Reinier Kreijermaat (32) gelaten, „al tijd een lastige jongen geweest. Soms bruiste die wil van mij zo, dat ik bij Feijenoord ruzie kreeg met meneer Brox, Kment of Kerkum en dan moest ik later toegeven dat ik er spijt van had. Nu is dat allemaal anders. Ik ben een stuk rustiger geworden, na al die dreunen. Voor mezelf verwacht ik he lemaal niets meer, ik heb aanvaard dat ik op de weg terug ben". Op grote populariteit, die de ro buuste verdediger zich verwierf fijdens zes vette jaren bij Feijenoord, bouwde hij in Rotterdam-Zuid een bloeiende slijterij. Daar, hard werkend, incas seerde hij in stilte al die dreunen tij dens het zeer langzame genezingspro ces van zijn zwaar gehavende been, dat hij tijdens een duel met Sittardia's Joep Beckers in november 1964, op drie plaatsen brak. Nu, ruim drie jaar la ter, heeft Kreijermaats vechtlust plaats gemaakt voor gelatenheid. Op die dag in november brak een beenbreuk zijn schitterende voetbalcarrière af, zo is hij nü geneigd zichzelf toe te geven. Welgeteld 4V2 wedstrijd slechts speelde hij dit seizoen in zijn nieuwe club, Xer xes/DHC. verwerkte hij sindsdien in het kamer tje achter zijn slijterij, waar de anders altijd actieve Kreijermaat in het gips gevangen zat. En toen hij, na twee jaar wachten en hopen, weer fanatiek kon gaan trainen werd hij niet meer ge schikt bevonden voor Feijenoords eer ste elftal. Betaald voetbal, tenslotte is een keiharde zaak, waarin nauwelijks gelet mag worden op gevoelsargumen ten. Feijenoord schonk zijn ongelukkige speler een vrije transfer. Kreijermaat werd het eens met Xerxes/DHC, aan het begin van dit seizoen. „De hele zo mer had ik keihard getraind, gefietst met Cees Verkerk. Om de conditie op te voeren". Groot enthousiasme heerst er niet over zijn prestaties. Kreijermaat, blijk baar toch nog niet bereid in een misluk king te geloven: „Ik heb me wezenloos getraind, dat doe je toch niet voor de lol? Toch word ik bijna niet opgesteld. Ik heb nooit begrepen waarom ik er bij Xerxes steeds naast sta. Niemand heeft me dat ooit gezegd. Goed, als ze zeg gen dat ik te oud ben, dan weet ik het ten minste. Maar niemand heeft me een reden opgegeven". Trainer Kurt Lindner moet het we ten. Hij verbond de ex-Feijenoorder aan Xerxes/DHC en hij is ook verant woordelijk voor de samenstelling van het eerste elftal. Zijn visie: „Kreijer maats conditie is onvoldoende, hij heeft het ritme in onze ploeg niet her vonden. Vergeet niet dat hij destijds in Feijenoord een heel andere taak had. Bij ons heeft hij het extra zwaar, om dat wij niet zo'n geweldig elftal heb ben. En daarin kan hij niet mee". Reinier Kreijermaat had zich zijn co meback in het betaalde voetbal anders voorgesteld. Nadat hij in het najaar van 1964 zijn gecompliceerde been breuk had opgelopen dacht hij dage lijks been in het gips, kettingrokend aan de dag waarop hij zou terugke ren in Feyenoords eerste elftal. Tallo ze tegenslagen in het genezingsproces Eredivisie GVAV—ADO 3 0 Go AheadFortuna '54i 0 TelstarNACi DOSAjax2 9 FeyenoordNECi VolendamSparta3 DWS—Xerxes/DHC3 SittardiaPSV 2 MVV—FC Twente1 Eerste divisie Holland SportFC Den Bosch1 Heracles—SVV1 RCHSC Cambuur2 EindhovenBlauw-Wit3 FC WV—DFC2 VitesseVeloxl De VolewijckersElinkwijk1 RBCHaarlem 2 Willem II—AZ '673 Tweede divisie Hermes DVSNOAD1 Zwolse BoysRoda JC3 EDOHilversuml ZFC—Veendam3 Helmond SportDe Graafschap1 WageningenSC Drente1 BaronieExcelsior1 HeerenveenFortuna VI3 SC Gooiland—AGOVV1 LimburgiaPEC3 De werdstrijden met ervoor zijn opgenomen in toto no. 27, die met -fa ervoor zijn reservewedstrijden. MEXICO STAD Het Mexicaanse organisatie-comité heeft vrijdag bekend gemaakt, dat de deelneming van elf landen aan het Olympische waterpolo- toernooi al vaststaand is. Die elf lan den zijn: Oost-Duitsland, Brazilië. Cu ba. Verenigde Staten, Hongarije, Italië, Japan, Mexico, Roemenië, Rusland en Joegoslavië. De vijf andere landen zul len zich via voorwedstrijden moeten kwalificeren. Voor Europa zijn drie plaatsen beschikbaar en die drie plaat sen zijn de inzet van een toernooi, dat in juli in Milaan wordt gehouden en waar ook Nederland aan deelneemt. De resterende twee plaatsen worden gere serveerd voor de winnaars van de wed strijden tussen Australië en Nieuw-Zee- land, Egypte en Zuid-Afrika. DEVENTER Ondanks het bijzonder slechte weer zal de schaatsinterland tus sen Nederland en Noorwegen, die dit weekeinde wordt gehouden op de Deventer kunstijsbaan, in elk geval doorgaan. Dat deelde men ons gisteravond b(j infor matie mede. In deze interland zal Karei te Winkel niet van de party zijn. Deze opkomende schaatser heeft te kampen met een fikse keelontsteking en kan daardoor niet aan de start verschijnen. Dat betekent ongetwijfeld een nadeel voor de Neder landse ploeg, die toch al niet zo'n grote kans lgkt te hebben op de overwinning. Immers, de Noren hebben zich bij hun training bijna allen allereerst gespeciali seerd op de sprint en beschikken daarin dan ook over vele krachten van formaat. Fred Anton Maier: nog steeds erbij Het duurde tot 1 oktober 1967 voordat Reinier Kreijermaat door trainer Kurt Lindner in de gelegenheid werd gesteld zijn rentree te maken in de eredivisie waarin intussen wel iets veranderd was. „Het 4-2-4-systeem is in die tijd echt de speelwijze geworden, terwijl ik uit mijn Feijenoord-tijd nog min of meer het 4-3-3-systeem gewend was. Die verandering betekent dat je veel meer inhoud moet hebben. Er wordt veel meer in de breedte gespeeld". Vier weken achtereen werd Kreijer maat opgesteld in duels met pittige te genstanders: GVAV, Sparta, NEC en Ajax. Daarna was NAC de rivaal van Xer xes/DHC. „Een makkelijke wedstrijd" overwoog Kreijermaat. „Daarin kan ik wel wat laten zien". Maar hij werd niet opgesteld, omdat Lindner had geconsta teerd dat hij in de vier voorgaande duels niet had aangetoond onmisbaar te zijn. Kreijermaat, diep teleurgesteld: „Ik werd dus op een rot moment gepas seerd. Misschien was ik er weer hele maal geweest als ik nog drie wedstrij den had mogen meespelen. Ik zeg niet dat het zo is, maar de kans zat er toch in". Er brak een periode aan, die vrij wel zeker beslissend zal blijken in de carrière van Kreijermaat. Niet ten on rechte verwees Lindner hem naar het B-elftal, waarin hij routine kon opdoen. De oud-Feijenoorder zag er niet v^?l brood in. „Dat B-elftal speelt tegen woordig op zaterdag en dan kan ik, ze ker in de wintermaanden, niet worden gemist in mijn slijterij. De mensen ko men daar toch ergens ook voor mij en die zaak is nu natuurlijk erg belang rijk voor mij geworden. En laten we nu eens de keiharde werkelijkheid be kijken: Xerxes heeft mij toch niet aan getrokken voor het tweede elftal?" Sindsdien sluimert er een conflictsi tuatie. Voordat Kreijermaat woensdag avond een halve wedstrijd mocht mee spelen in het bekerduel met ADO had hij drie maanden niet gespeeld. In die periode waren geruchten hoorbaar op de tribunes van Xerxes/DHC. Lindner zou „iets" tegen Kreijermaat hebben. De oud-Feijenoorder: „Hij laat mij wel erg hard trainen, net zo hard als die jonge knapen". Kurt Lindner geeft een afdoende ant woord op de vragen die menige suppor ter zich stelt: „Iedereen die verstand heeft van voetbaltraining zal het met mij eens zijn dat een oudere speler juist meer moet trainen dan een jonge re. En misschien kan Kreijermaat dat MOSKOU. Het Russische schaats- paar Ludmilla Belusova - Oleg Proto- popov heeft voor de zesde maal het Rus sische kampioenschap veroverd, zo heeft het persbureau Tass bekend ge maakt. Het paar heeft het Europese, wereld en Olympische kampioenschap in han den. De Russische nationale kampioen schappen werden gehouden in Voskre- sensl. op ongeveer 90 kilometer ten zuid-oosten van Moskou. Donderdag avond was de finale. BREMEN Het Westduitse koppel Kemper - Oldenburg had vrijdag, vóór het ingaan van de tweede nacht, de lei ding in de zesdaagse van Bremen met een ronde voorsprong op de combina ties Altig - Renz (W.-Dld.), Beghetto - Fritz Pfenninger (It./Zwit.), Junker- mann - Schulze (W.-Dld.), Seeuws - Ser- cu (Belg), Boelke - Grossimlinghaus (W.-Dld.) en Lykke - Eugen (Den.). De stand aan de kop luidde vrijdag avond: 1. Kemper - Oldenburg '20 pnt. Op één ronde: 2. Altig - Renz 43; 3. Beghetto - Pfenninger 30; 4. Junker- mann - Schulze 30; 5. Seeuws - Sercu 29; 6. Boelke - Grossimlinghaus 24; 7. Lykke - Eugen 16. Tijdens deze interland krijgen de stayers niet bijster veel kans om hun op de sprint opgelopen achterstand in te lopen, omdat er geen 10.000 meter wordt gereden doch in plaats daarvan een 3000 meter. Op de eerste dag worden de 500 en 3000 meter verreden en op de- tweede dag de 1500 en 5000 meter. Voor de ware klassementsrijders dus wat minder mogelijkheden Het ziet ernaar uit, dat de Noren t.o.v. vorig jaar belangrijk aan kracht hebben gewonnen. Onder leiding van Aage Johansen is mét een groep van elf man al in april van het afgelopen jaar een begin gemaakt met de training voor het nu aan de gang zijnde seizoen en doordat Oslo momenteel een kunstijs baan bezit kon al in oktober met de training op het ijs worden begonnen. Viermaal per week komen daar de Noorse toprijders bijeen. Het ziet er daardoor naar uit, dat het grote ver schil dat vorig jaar tussen de Noren en onze landgenoten te zien was ,dit jaar aanzienlijk minder zal zijn gewor den. De wedstrijden van vandaag en morgen zullen misschien al enigszins een aanwijzing kunnen geven, hoeveel de Noren van hun achterstand hebben kunnen afknabbelen. Gisteravond werd de loting verricht voor de 500 en 3000 meter en die gaf het Volgende resultaat te zien: 500 meter (10 paren): le rit: Peter Nottet - Fred Anton Maier; 2e Ab Krook - Arne Lier; 3e Eddy Verheyen - Magne Thomassen; 4e Marlen Hoekstra - Ivar Eriksen; 5e Ard Schenk - Per Willy Guttormsen; 6e Kees Verkerk - Björn Tveter; 7e Jan Bols - Svein Erik Stiansen; 8e Arie Hekman - Johan Lind; 9e Arie Eriks - Ingar Bollerud; 10e Jorrit Jorritsma - Roar Groenvold. 3000 meter (8 paren): le rit: Verheyen - Thomassen; 2e Schenk - Stiansen; 3e Hekman - Guttormsen; 4e Jorritsma - Groenvold; 5e Bols - Maier; 6e Nottet - Bollerud; 7e Verkerk - Lier; 8e Eriks - Tveter. niet meer opbrengen. Dat vind ik na tuurlijk erg jammer, want ik heb hem tenslotte naar Xerxes gehaald. Ik heb 't dan ook echt met hem geprobeerd. Menselijk gezien is zijn houding wel be grijpelijk, maar als trainer mag ik al leen maar spelers opstellen waarin ik honderd procent vertrouwen heb. Zeker nu we er niet zo best voor staan. Ik blijf er dan ook bij: Kreijermaat moet eerst vijf of zes wedstrijden in het B- elftal spelen. Alleen daarin kan hij be wijzen thuis te horen in het eerste". Reinier Kreijermaat: „Misschien zal ik het toch eens moeten proberen in het tweede elftal". Het klinkt niet zo strijdlustig als men het van hem gewend is. DEN HAAG Het Nederlands zater dag-amateurelftal zal 27 april aanstaan de tegen Frankrijk de eerste wedstrijd spelen in het drielandentoernooi (Ne derland, België, Frankrijk) om de Coupe Fernand Chanelle. Op welk terrein het vaderlandse zaterdagteam, dat verleden jaar beslag legde op de beker, de Franse amateurs zal ontmoeten is nog niet be kend. Op 4 mei volgt de wedstrijd Frank rijkBelgië en veertien dagen daarna komt Nederland in Eijden bij Hasselt tegen België uit LUXEMBURG Het gaat redelijk goed met de 35-jarige oud-wielrenner Charly Gaul, die gisteren op een spie gelgladde weg bij Luxemburg een vrij ernstig auto-ongeluk heeft gehad. In een medisch bulletin uit de Sint Jozefs kliniek in Luxemburg zegt dr. Del- vaux: „Naar omstandigheden gaat het redelijk goed. Charly Gaul is weer bij bewustzijn en heeft een rustige nacht' gehad" Het bezoek aan Gaul is overi gens tot het uiterste beperkt: alleen zijn ouders en zijn andere naaste fami- leden mochten even aan het ziekbed 1 Toch verwacht dr. Delvaux dat Gaul, die een schedelbreuk, een gebroken neusbeen en een zware hersenschud ding heeft, binnen een maand weer hersteld zal zijn. PERTH Billie Jean King-Moffitt zal Magaret Court-Smith ontmoeten in de eindstrijd dames enkelspel van de tenniskampioenschappen van West-Au stralië te Perth. De Wimbledonkam- pioene plaatste zich vrijdag voor de fi nale door een overwinning met 86 en 63 op haar landgenote Kathy Harter. De twee Amerikaanse speelsters wonnen in de eerste set ieder vijf keer hun service-game, waarna, Kathy Har ter een doorbraak forceerde op de op slag van Billie Jean King, geholpen door een dubbel-fout van haar tegen standster en daarmee een voorsprong nam van 65. Met uitzicht op set winst verslapte echter de concentratie van Kathy Harter, die daarna haar ei gen service twee keer achter elkaar verloor: 68. In de tweede set bleven game-winst en service gekoppeld tot de stand 32 voor Billie Jean King. Kathy Harter verloor daarna haar opslag, kwam met 24 achter en verloor de' tweede set met 36. Voor de finale van het heren enkel spel, die zondag wordt gespeeld, heeft de Australiër Bill Bowrey, die als eer ste was geplaatst, zich gekwalificeerd. Bowrey had vrij weinig moeite met zijn landgenoot Brian Bowman, 62, 64 en 62. De andere halve finale gaat vandaag tussen Graham Stillwell (GB) en Ray Ruffels (Austr.). APELDOORN De Apeldoornse wie lervereniging „De Adelaar" organiseert zondag 14 januari a.s. een nationale cy clocross, waarvoor onder de renners grote belangstelling blijkt te bestaan. Er zijn al vele inschrijvingen binnen. Deze cross wordt gereden in het sport park „Orderbos" met start en finish op het wielercircuit. De renners worden al lereerst door het bijzonder zware en ge accidenteerde middenterrein gestuurd en moeten vervolgens een parcours aan de buitenzijde van het circuit volgen, waarin zich een moeilijk te nemen zand- gat bevindt. Inzet van de strijd is de officieuze Gelderse crosstitel. Bij de amateurs rijdt o.a. mee de be kende Bert Boom uit Enter, terwijl voorts Albert Scheffer uit Zelhem van de partij is. Ook kwam al binnen een inschrijving van Looischelder, die dit seizoen reeds twee crosses won en een maal een derde plaats behaalde. Bij de nieuwelingen rijdt o.a. met het veelbe lovende „Adelaar"-lid Bennie Meijer. De adspiranten rijden 8, de nieuwelin gen 14 en de amateurs 20 km. VOETBAL Dertien van de achttien Westduitse Bundesligaclubs hebben, nu met ingang van 1 januari een nieuwe belastingregel van kracht is geworden, hun toegangsprijzen verhoogd. Het duurst blijven München 1860 en Bayer München, waar men ondanks 't feit, dat deze clubs de prijzen niet optrok ken voor een zitplaats bij een com petitiewedstrijd een bedrag van 9 tot 18 gulden betaalt. Bij FC Nürnberg, lijst aanvoerder, betaalt men tussen de 7,50 en 15,8 gulden voor een zitplaats.

De Vallei | 1968 | | pagina 7