Veenendaals dagblad Trage verbetering in betalingsbalans Romme wellicht bemiddelen in KVP-impasse Buiten Harster wellicht binnenkort vrij Senator Gortin volgt Holt op Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Senator met auto tegen paard gereden A'dammer vermist in Schotland Eelde -22 Centraal economisch plan voor 1968: Protesten van Pathet Lao PRODUKTIVITEIT OMHOOG; MINDER LOONSTIJGING Arabische top uitgesteld ACTRICES OP GLAD IJS Ex-S.S.-Gruppeniührer Israël kan op steun van V.S. rekenen VERNIELENDE EXPLOSIE Nieuwe Australische premier SLAVERNIJ IN AFRIKA Man verbrand na rokend in slaap te zijn gevallen Fransen sturen graan naar Rood-China Dorpse kim KLEIN OVERSCHOT VEEL BESTEED 82.773 -i"j PLATZAK Griekse officieren rijgelaten STRAFBAAR Bur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Reel.* bureau J. Baars. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt In 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent Kleine -annonces „Vraag en Aanbod" op dl., do. en za. 1-10 woorden /"1,50k Ieder woord meer 15 cent DINSDAG 9 JANUARI I968 - 42e JAARGANG no. 7 DEN HAAG De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat het dagelijks be stuur van de Katholieke Volkspartij een bemiddelaar in de arm zal nemen om een uitweg te vinden uit het con flict met de christen-radicalen in de K.V.P. Mr. P. J. M. Aalberse, de voorzitter van de KVP, heeft gisteravond niet ontkend, dat aan een oplossing in deze richting zou worden gedacht. „Wij hebben echter nog allerminst vastom lijnde plannen. Wij kunnen ook nog geen namen noemen", zei hij. Als eventuele bemiddelaar wordt in Den Haag genoemd de vroegere frac tieleider van de KVP in de Tweede Kamer, prof. mr. C. P. M. Romme. Het is evenwel mogelijk, dat naar een meer eigentijdse politicus wordt ge zocht. De K.V.P.-radicaal drs. J. M. Aar den zei gisteravond dat de groep Bo- gaers bemiddelingspogingen van de zijde van het dagelijks bestuur zeer kritisch zou bekijken. „Wij staan open voor elke reële poging, maar wij blij ven vasthouden aan onze eis dat Bo- gaers vice-voorzitter van de KVP moet worden. Als dat wordt geaccepteerd, kunnen we verder overleggen. Wordt de eis opnieuw van de hand gewezen, dan is verder praten niet nodig". De heer Aarden wilde niet ronduit zeggen of hij de heer Romme als be middelaar zou aanvaarden. „Dat hangt af van de vraag met wat voor vol machten en voorstellen de heer Rom me zou komen. Maar dat geldt ook voor alle andere bemiddelaars. In ieder geval is mr. Van der Stee voor ons niet meer aanvaardbaar als voorzitter". HONGKONG Het persbureau van de Pathet Lao, de Laotiaanse commu nisten, meldde gisteren dat Zuidviëtna- mese commando-eenheden Midden- en Zuid-Laos zijn binnengedrongen en daar de bevolking terroriseren. Vol gens het persbureau plegen de Zuid- viëtnamezen sabotage in de provincies Savannakhet, Sarvane en Attopeoe, daartoe aangezet door ae Amerikanen. De Pathet Lao heeft in 'n nota aan de mede-voorzitters van de Geneefse con ferentie van 1962 (Groot-Brittannië en de Sovjet-Unie) gevraagd te bewerk stelligen dat elke Zuidviëtnamese, Thailandse of Amerikaanse agressie te gen Laotiaans gebied, waar de Pathet Lao regeert, wordt gestaakt. Xfan tijd tot tijd verschijnt er een 5 boek over mensen en toestanden, natuur en landschap als achtergrond voor dorp of buurtschap van vroeger. I Ik bedoel geen verantwoorde geschie- l denis. vaak saai door jaartallen en grafieken en dus zonder aangenaam j relief, maar een geschrift, dat ons I voorgeslacht als levend ten tonele I voert met heel zijn bonte entourage. Ik denk aan H. W. Heuvel's „Achter- hoeks boerenleven" of aan Krebbers, Meinen en Ovink. Voor de Neder- 5 Veluwe neemt Jac. Gazenbeek een waardige plaats met ettelijke boeken j in; pas weer met een gedenkschrift („Rond de gouden balie") ter gelegen- heid van het 50-jarig jubilee der Raif- feisenbank te Lunteren, dat door velen in deze streek stellig met voldoening J ter hand zal worden genomen. De auteur plaatste de ingetogen tekst hierover tegen de veel interessanter I achtergrond van het oude Lunteren omtrent de eeuwwisseling, die boeiend geschetst wordt in personen en na- tuur. Zijn mensen tekent hij in hun vaak kleine wereldje naar 't leven met zuiver gevoel en de ware zin voor plattelandshumor. Overal blijkt zijn verwantschap met de artiest, veelal ook in de foto's. Ik kom zelf uit die buurt en ben misschien niet onbevoor- oordeeld, maar wie met G. bij Jan Brand en Mina op de praatstoel zit of met hen snuffelt in oude paperassen, 5 wordt vanzelf tegen een genoeglijke dorpse horizon geplaatst en vergeet aanstonds het financiële uitgangspunt van het werkje. Al is het in een sui- kerzoet kleed gestoken, waardoor het herinnert aan een kerstboekje van de zondagsschool, toch gun ik het graag een plaatsje naast het andere oeuvre I van deze echt-Veluwse buitenschrijver. 9-1-1968 A. B. WIGMAN S DEN HAAG Volgens de vandaag voor publikatie beschikbaar ge stelde samenvatting van het omstreeks 1 februari verschijnende centraal economisch plan 1968 van het Centraal Planbureau, brengt de prognose voor 1968 een ontwikkeling in de richting van extern evenwicht. Het tempo waarin de betalingsbalans verbetert, is echter laag. Dit is voor een deel een gevolg van het herstel in de voorraad vorming; het hangt tevens samen met de om standigheid, dat de sanering der Britse economie een bijdrage van de Neder landse betalingsbalans vergt. Het vrij bescheiden surplus en de langzame verbetering daarin worden slechts bereikt bij een gelijkblijvende omvang der bedrijfsinvesteringen in vaste activa, een iets teruglopende woningbouw en een afnemende loonstijging. Een ontwikkeling in de richting van intern evenwicht gaat daarmee echter niet gepaard. Volgens de prognose, loopt de geregistreerde arbeidsreserve slechts zeer langzaam terug ten op zichte van haar niveau van bUna hon derdduizend. Gunstige aspecten daaren tegen zijn de sterke toeneming der ar- beidsproduktiviteit en de vermoedelijk afnemende loonstijging, waardoor een verdere verslechtering der concurren tiepositie ten opzichte van het buiten land achterwege blijft. Tevens is daar van een geringere opwaartse druk op het binnenlandse'prijspeil het gevolg. De centrale problematiek, die de hui dige economische situatie kenmerkt is, volgens het Centraal Planbureau: Hoe kan gelijktijdig een herstel van het evenwicht op de arbeidsmarkt en op de betalingsbalans worden bereikt? Behalve door een toegenomen werk loosheid en een opvallende verbetering der arbeidsproduktiviteit, kenmerkte 't jaar 1967, het basisjaar der prognose voor 1968 van het CPB, zich door een nog zwakke positie van de betalings balans. Die zwakke positie was voor 'n deel het gevolg van een verminderde stijging der buitenlandse vraag. Ofschoon het tekort, dat de lopende rekening in 1966 nog had laten zien, in 1967 was verdwenen, is het bereikte overschot slechts klein, temeer daar het werd gerealiseerd by een geringe om vang der voorraadvorming. Zelfs was de som van voorraadvorming en saldo lopende rekening in 1967 nagenoeg niet groter dan in 1966. Het interne evenwicht is door een stijging der geregistreerde arbeidsreser ve (voor seizoen gecorrigeerd) tot bijna honderdduizend in 1967 ten ongunste gewijzigd, maar daarmee ging geen noemenswaard herstel van het externe evenwicht gepaard. Die ontwikkeling staat in sterke tegenstelling tot die in 1957/1958. Met een dergelijk zwakke externe positie boden 1966 en 1967 een voort zetting der tendentie tot te hoge be stedingen, die zich al enige jaren achtereen had gemanifesteerd. Zij kan niet aan een oorzaak worden toegeschreven, noch aan een crite rium worden afgemeten. Niettemin is het. volgens het CPB, duidelijk dat de uitvoer in de afgelo pen jaren sterk kon worden uitgebreid. Soms bleef hij echter achter bij de we reldhandel als gevolg van capaciteitste korten in het buitenland, soms, zoals in 1967 ging hij daar bovep uit als gevolg van vrijgekomen capaciteit. Daarnaast deed zich de invloed gel den der concurrentiepositie, die vooral in de periode 1961-1966 minder gunstig was geworden en daarom een sterkere vergroting van de uitvoer in de weg stond. De verzwakking der betalingsbalans was dan ook een gevolg van de stijging der bestedingen tot een zeer hoog peil ten opzichte van de beschikbare capa citeit, terwijl aan de wijziging bi de concurrentiepositie evenmin 'n invloed ten ongunste kan worden ontzegd. Worden constante prijzen als uit gangspunt genomen, dan blijken vrij wel alle binnenlandse bestedingen de laatste jaren te zijn gestegen ten op zichte van de produktie. Dit geldt voor de woningbouw, voor de investeringen der overheid, voor de investeringen in bedrijven en voor de particuliere con sumptie. Uitzonderingen op deze relatie ve stijgingen vormden slechts de mate riële overheidsconsumptie en de voor raadvorming. CAIRO. De Arabische topconferen tie, die op 17 januari zou beginnen, is voor onbepaalde tijd uitgesteld. Vol gens een verklaring van de raad van de Arabische Liga is Marokko verzocht contact op te nemen met de Arabische staten voor een nieuwe datum, waarop het topoverleg moet beginnen. Het voorstel tot uitstel was zaterdag door Egyppte ingediend om de Arabi sche landen meer tijd voor overleg te geven, nadat vast was komen te staan, dat Syrië niet aan de conferentie wilde meedoen en Saoedi-Arabië er ook al weinig voor voelde. Waarnemers ver wachten dat de topconferentie vier a vijf maanden zal worden uitgesteld. De belangrijkste punten op de agen da van het overleg, dat in Rabat zou worden gehouden, waren de toestand in het Midden-Oosten in het algemeen en een gezamenlijk streven de Isra ëliërs te verdrijven uit de Arabische gebieden, die sinds juni bezet worden gehouden. BAARN. Een paard, dat in de bos sen achter Paleis Soestdijk op hol was geslagen en zijn amazone had afgewor pen, is gisteren ook het struikelblok ge worden voor het Eerste-Kamerlid N. F. Vugts uit Den Haag. De heer Vugts kon met zijn auto het paard niet ontwijken en raakte gewond. Hij ligt in een zie kenhuis in Baarn. 't Paard moest wor den afgemaakt. HAARLEM. Na in botsing te zijn gekomen met een hem tegemoet ko mende vrachtauto, is de 63-jarige M. Hirschal uit Haarlem gisteren in zijn woonplaats met zijn auto in het water gereden en verdronken. BILTHOVEN. In Bilthoven is maandagavond de 67-jarige J. Geuzen- broek uit Barneveld om het leven ge komen. De man stak te voet de weg over en werd daarbij door een auto ge grepen. NULAND. De 20-jarige mej. A. Dobbelsteen uit het kerkdorp Vinkei is maandagavond in de gemeente Nuland door een personenauto aangereden en ter plaatse overleden. BOXTEL. Maandagavond is de 66- jarige M. van Rixtel uit Boxtel in zijn woonplaats verongelukt. De man, die op de fiets was, sloeg plotseling linksaf en werd door een achteropkomende be stelauto aangereden. DEURNE. In het ziekenhuis te Deurne is de 17-jarige M. F. G. van Meel uit Asten overleden. Hij was zon dagavond op de Vlierdenseweg te Deur ne met zijn bromfiets tegen een auto gebotst. T>ONN De vroegere SS-Gruppenführer dr. Wilhelm Harster, die in West-Duitsland gevangen zit wegens medeplichtigheid aan de deportatie van tienduizenden joodse Nederlanders, wordt misschien binnenkort vrijge laten. De nu bijna 65-jarige Harster werd op 24 februari van het vorig jaar door de gezworenenrechtbank te Münchèn veroordeeld tot vijftien jaar tuchthuis. Nu heeft zijn raadsman, de Münchense advocaat, dr. Eugen Leer, een verzoek ingediend om hem de rest van zijn straf in feite nog vijf jaar kwijt te schelden. Over dit verzoekschrift zal binnen enkele weken worden beslist. Dr. Harster die tevens „General der Polizei" was, had in bezet-Nederland van 1940 tot 1943 de leiding over de Duitse Sicherheitspolizei. Hij organi seerde de drijfjachten op joodse Neder landers en hun deportatie naar het door gangskamp Westerbork in Drente, het voorportaal van de vernietigingskam pen Auschwitz en Sobibor. Onder leiding van Harster werden 72 transporttreinen met 82.773 joodse man nen, vrouwen en kinderen naar de uit roeiingskampen gebracht, van wie volgens de Duitse tenlastelegging van verleden jaar 82.456 om het leven kwamen. Harster was de eerste Duitse oorlogs misdadiger die bij zijn proces erkende dat hij wist dat de gedeporteerde joden de dood tegemoet gingen, en die de vol le verantwoordelijkheid voor zijn daden op zich nam. Hij werd opgesloten in de gevangenis van Straubing aan de Donau, in Oost- beieren. Van de hem opgelegde vijftien jaar tuchthuis behoeft hij in elk geval maar een deel uit te zitten. In 1949 heeft hij n.l. al in Nederland terecht gestaan. Zijn leidend aandeel in de jodenvervol ging was toen nog niet bekend, maar als commandant van de Sicherheitspo- A Het was gisteren op de Jaap Eden- kunstijsbaan te Amsterdam een vrolijke boel, toen leden van de „Nederlandse Comedie" er hun schaatswedstrijden hielden. Petra Laseur, als beginnelinge geassis teerd door haar moeder Mary Dresselhuys, begeeft zich hier op glad ijs. JOHNSON CITY/TEXAS Presi dent Johnson en premier Esj kol van Israël hebben gisteren in een gezamen lijk communiqué verklaard, dat de Verenigde Staten de defensieve behoef ten van Israël permanent in het oog zullen houden. Johnson zegde Israël militaire materieel toe, wanneer door een buitensporige bewapening van de Arabische landen de veiligheid van dit land in gevaar zou komen. A Op de tweede etage van het pand Bos en Lommerweg 81 te Amsterdam, heeft zich gisteravond een ernstige gasontploffing voorgedaan, waarbij grote materiële schade ontstond. De 69-jarige bewoonster, mevrouw Lentink, kwam met de schrik vrij, maar moest bij buurtgenoten worden onderge bracht. Ook haar kostganger liep geen verwondingen op. De aangerichte schade is zo ernstig, dat het huis als onherstelbaar moet worden beschouwd. CANBERRA Senator John Grey Gortin is vandaag tot voorzitter van de Australische liberale partij gekozen. Hij zal premier Harold Holt opvolgen, die kort geleden bij onderwaterzwemmen om het leven is gekomen. Senator Gorton, is tevens minister voor Onderwijs en Wetenschappen. Verwacht wordt dat Gorton zyn se naatszetel zal opgeven en aan de ver kiezingen in het district Higgins zal deelnemen om de zetel die Holt in het Huis van Afgevaardigden van Victoria bezette. Voor de verkiezing van Gorton had den de liberalen maar twee stemmin gen nodig. Na de verdwijning van Holt heeft John McEuwen, leider van de libe rale coalitiegenoot, de landbouwerspar tij, het premierschap waargenomen. Voor zover bekend was de plaatsver vangend leider van de liberale partij, William McMahon, geen kandidaat voor het partijvoorzitterschap. McMa hon zou de meest logische keuze als Holts opvolger geweest zijn, maar Mc- Ewen had gedreigd de landbouwers partij uit de coalitie terug te trekken als McMahon premier zou worden. De 56-jarige John Grey Gorton staat bekend als een hardwerkend man met een vaak keiharde politieke tactiek. Al spoedig na de dood van Holt werd zijn naam genoem'd als een der meest se rieuze kandidaten voor zijn opvolging. Gorton werd op 19 september 1911 in Melbourne geboren. PARIJS Slavernij komt nog voor in Algerije, Marokko, Libië, Maureta- nië, Mali, "Senegal en Niger, zo blijkt uit een rapport van Theodore Monod, ere-directeur van het Franse instituut voor zwart Afrika. De slaven in deze landen worden echter meestal op eigen verzoek vrijgelaten. De belangrijkste oorzaak van de slavernij is armoede en honger in gebieden, waar weinig of geen industrie is. Een slavin is over het algemeen tweemaal zoveel waard als een man. De prijs van een volwassen en gezond slaaf komt soms overeen met die van tien kamelen. Een slavin brengt in sommige gebieden tussen 750 en 1500 gulden op, aldus het rapport. ZWOLLE Bij een uitslaande brand boven een kapsalon aan het Betlehemskerkplein te Zwolle is van nacht de 38-jarige H. ter Bruggen om het leven gekomen. De brand werd om streeks drie uur ontdekt door een buur man die wakker werd door het geluid van brekend glas. De heer Ter Bruggen was alleen thuis en is, volgens de politie, vermoe delijk in slaap gevallen, terwijl hij ge kleed lag te roken op een bank in de woonkamer. Zijn echtgenote en drie kinderen verbleven bij familie. LONDEN De 25-jarige Amsterdam mer K. B., die in de Schotse Hooglan den nieuwjaar kwam vieren, heeft in het vissersdorpje Ullapool aan de west kust voor veel opschudding gezorgd. Hij heeft daar vier dagen gelogeerd, is op de avond van de tweede januari naar een dansavond gegaan, is daar om half een 's nachts nog gezien, maar is vervolgens uit het plaatsje weggelopen zonder iemand iets te vertellen. De vol gende dag schijnt hij een lift te hebben gekregen naar Inverness, dat 115 kilo meter naar het zuidoosten ligt. Interpol is ingeschakeld en het haven tje en een deel van de zeearm Loch Broom waar Ullapool aan ligt, zijn af- gedregd omdat men vreesde dat hij was verdronken. In de nacht na het feest was het beestenweer; B. T NWE EB:R was het beestenweer, B. was zonder jas weggegaan. „Hij kwam zonder een cent op zak naar Ullapool", vertelde ons gister avond de pensionhoudster in 't plaatsje waar hij heeft gelogeerd. De Nederlander vertelde, toen hij op 29 december uit Ullapool aankwam, dat hij in de Engelse stad Wolverhampton studeerde, maar daar weet men niets anders van hem dan dat hij er enige tijd als vuilnisman heeft gewerkt. Hij had het adres in Ullapool bij zich van een vriend, die hem geld -schuldig was en die hem, naar hij vertelde, had uitgenodigd om bij hem te komen loge ren, aldus zijn hospita. Maar het adres bleek niet te bestaan. B. ging naar de politie, toen hij dat bemerkte, en die bracht de Nederlan der naar het pension, waar hij gastvrij werd opgenomen. Hij stuurde van Ulla pool uit een telegram naar zijn zuster in Amsterdam om geld, maar gister avond was dat nog niet aangekomen. ATHENE Alle officieren, die heb ben deelgenomen aan de koninklijke staatsgreep van 13 december, zijn op erewoord vrijgelaten, zo wordt uit goe de bron vernomen. De drie voornaam ste deelnemers, de generaal Peridis, Essermann en Vidalis, zijn enkele da gen geleden in vrijheid gesteld. ALPHEN AAN DE RIJN. De drie jarige Marinus Verbiergen uit Alphen aan de Rijn is gisteren door een vrachtwagen overreden en verongelukt. lizei werd hij veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf. Reeds na acht jaar werd hij* vrijgelaten. Deze acht jaar celstraf in Nederland worden, overeenkomstig de Westduitse wet, in mindering gebracht op 't Mün chense vonnis van vijftien jaar. Van de overblijvende zeven jaar wordt ook nog één jaar voorarrest in de Bondsrepu bliek afgetrokken, zodat Harster ten hoogste nog zes jaar had uit te zitten. Nu heeft hij weer bijna één jaar achter de rug en er staan hem dus nog vijf jaar te wachten. Volgens paragraaf 26 van het Duitse wetboek van strafrecht mag een veroor deelde echter, wanneer hij tweederde van zijn straf heeft ondergaan, een ver zoek indienen tot voorwaardelijke in vrijheidstelling. Dat ogenblik is nu voor Harster aangebroken, daar hij van de vijftien jaar, alles meegeteld, nu bijna tien jaar heeft uitgezeten. Verschillende instanties moeten ad vies uitbrengen over dit verzoek, ojn. de officier van justitie te München en de directeur van de strafgevangenis Straubing. De beslissing berust dan bij een strafkamer die bestaat uit de be- roepsrechter van de gezworenenrecht bank, die Harster vorig jaar heeft ge vonnist. De z.g. leken-bijzitters uit deze gezworenen rechtbank, worden in deze beslissing niet betrokken. De strafkamer moet voor zijn besluit o.m. in overweging nemen het gedrag van de veroordeelde in de gevangenis, zijn inzicht in zijn schuld, zijn persoon lijke en familie-omstandigheden en de vraag of bij vrijlating verdere misdrij ven te duchten zijn. Ook moet worden bezien of de reeds geboete straf een passende vergelding betekent voor het misdrijf. Hoe de beslissing zal uitvallen, moet men afwachten. Harster heeft tijdens zijn proces schuld erkend en zijn be rouw betuigd. Zijn gedrag in de gevan genis zal ongetwijfeld goed zijn ge weest, en nieuwe misdrijven zijn van hem "nauwelijks te verwachten. Hij is bijna 65 jaar oud en lijdt aan ernstige gewrichtsreuma aan beide heupen. Al deze factoren zullen in zijn voordeel werken. Daar staat tegenover dat van een passende vergelding bij dit misdrijf natuurlijk geen sprake kan zijn. Wanneer Harster kwijtschelding van straf zou krijgen, zal hij nog niet on middellijk worden vrijgelaten. Eerst heeft de officier van justitie een ter mijn van een week om een eventueel bezwaarschrift in te dienen. Wordt een veroordeelde begenadigd, dan wordt hij voorwaardelijk in vrij heid gesteld. Begaat hij na zijn vrijla ting eventueel een ernstig misdrijf, en wordt hij daarvoor tot een vrijheids straf veroordeeld, dan zal hij ook het oörspronk'lijke vonnis tot het eind toe moeten uitzitten. BRUSSEL De EEG-landen hebben Frankrijk een subsidie van meer dan 37 miljoen dollar verleend voor de ver koop van surplus-voorraden graan aan communistisch China, zo is in welinge lichte kringen vernomen. De Franse be talingsbalans zal veel profijt van deze subsidie hebben. Het is de eerste maal, dat de EEG Franse graanverkopen naar communis tisch China subsidieert sedert 1965. Frankrijk zal 600.000 ton van zijn 1.400.000 ton surplus-voorraad verko pen. S (Van onze weerkundige medewerker) f \nder een rug van hoge druk is het vannacht min of meer bij verras- 5 sing extreem koud geworden. Niet zozeer in Gelderland, waar Zutphen op -7 graden kwam, Apeldoorn -9 (maximum gisteren +3) en Doetin- chem op -10 graden C„ als wel in Overijssel en de noordelijke provin- cies. Twente en Leeuwarden rappor- teerden -14, Eelde zelfs -22, de laag- ste waarde voor dit station sinds 16 februari 1956 (-23). Andere minima in ons land waren vannacht: Amsterdam, Den Helder en Ypenburg -6, De Bilt -5, Eindhoven -4, Zuid-Limburg -2 en I Vlissingen 0 graden. De kou houdt aan en wordt nog door- dringender. Oostenwind steekt op aan de noordzijde van een actieve sneeuw- depressie, die langzaam van Engeland naar Frankrijk gaat. Daarbij blijft het in onze omgeving overwegend matig S vriezen (-5 tot -8 graden). De kans op sneeuw is in Gelderland over het algemeen niet groot. 5 De mogelijkheid van hernieuwde strenge stralingsvorst, maar dan in het hele land, is niet uitgesloten nu zich over Ierland een nieuwe rug van hogedruk in oostelijke richting uit- breidt. De middagtemperaturen ver- tonen daarbij wel de neiging later wat hoger te komen. l

De Vallei | 1968 | | pagina 1