Prins Claus verrichtte opening van Hoogoven-schaaktoernooi Tini Wijnen degradeerde Tom Okker een ronde verder Conflict tussen Benfica en trainer Riera voor gerecht Stien Kaiser en Kees Verkerk de sportlieden van 1967 Deze week inleveren Totoformulier 29 Nieuwe honkbalcoach gisteren aangekomen Tatjana Sidorova reed wereldrecord op de 500 meter Ada Bakker door Billie Jean verslagen Schenk tweede op 500 m in Stavanger Belangstelling voor Schwartz in België Liverpool gewipt door Ferencraros Voorzitter ILTF bereid tot compromis Nell Hopman t Altig/Renz aan kop in Bremen Niet afgevaardigd Originele opening Koersen Hilversum Den Haag werd sportstad Twee arrestaties na babymoord Engeland in de sneeuw KAPITEIN VAN „SCHIEDIJK" OOK TERUG Minder beschonken au tomobil i sten met feestdagen WOENSDAG 10 JANUARI 1968 WIJK AAN ZEE Vele vertrouwde gezichten, een gemoedelijke opening door Prins Claus, interessante toespra ken en een nieuwe omgeving. Ziedaar de ingrediënten van de vooravond van het dertigste Hoogovenschaaktoernooi. Het geheel droeg een feestelijk karak ter en dat was niet zo verwonderlijk, want het hoogovenschaaktoernooi vierde het zesde lustrum en bovendien zal het organiserende bedrijf dit jaar het vijf tigjarig bestaan vieren. In een rustieke zaal van het vakantie oord „Kennemerduin" te Wtfk aan Zee vond de opening plaats, die ditmaal een officieel tintje meekreeg door de aanwezigheid van Z.K.H. Prins Claus. De heer W. Bakker, lid van de raad van bestuur van de Hoogovens, rele veerde in zijn openingstoespraak, dat het roemruchte toernooi dertig jaar ge leden van start ging door het enthousi asme van een kleine groep pioniers. Na dien is 't Hoogoventoernooi uitgegroeid tot een van de grootste Europese toer nooien, niet alleen door de kwaliteit en de kwantiteit, maar ook door de sfeer, die kenmerkend is. Het vertrouwde „Kennemer-theater" in Beverwijk moest dit jaar noodgedwongen wijken voor de moderne omgeving van het va kantie-oord „Kennemerduin" in Wijk aan Zee, dat in totaal 486 fanatieke schakers (100 meer dan vorig jaar) gaat herbergen, van eenvoudig vierkam- per tot ster grootmeester. Sinds het vo rige jaar gaat de gezelligheid hand in hand met de zakelijkheid en dat is een goed compromis gebleken. De geldprij zen, bij het 29ste toernooi ingesteld, zijn wat opgevijzeld en zo zal de winnaar nu 2500 gulden toucheren. De voorzitter van de Koninklijke Ne derlandse Schaak Bond, mr F. Goud smit, lanceerde in zijn rede enkele nieu we ideeën. Hij memoreerde, dat het or ganisatieprobleem de schaakleiders con stant bezig hield, maar dat nog geen juiste oplossing was gevonden. Wat hij zich daarbij afvroeg was: „Moeten de schaakleiders beroeps worden?". Volgens de heer Goudsmit zouden er overkoepelende clubs moeten komen in navolging van Oost-Europa, Spanje en Portugal. De leiding van zo'n club moet dan een volledige dagtaak hebben en een salaris genieten. „De gemeenschappelijke sportclub is de oplossing voor het hoofdprobleem in de huidige sportwereld, gebrek aan lei ders." De heer Goudsmit pleitte tot slot nog voor toetreding tot de Nederlandse Sport Federatie, omdat de KNSB wil samenwerken met de andere sportbon den. De voorzitter van de Hoogoventoer nooi-commissie, ir. W. B, Eueb, maakte bekend, dat de winnaar van het Nie- meyer-jeugdtoernooi van 1967, de Rus Steinberg, was uitgenodigd, maar door de Russische Schaakbond niet was af gevaardigd. Men zal nu proberen de winnaar van dit jaar, Karpov, eveneens een Rus, voor volgend jaar te „strik ken". Ir. Rueb reikte aan enkele personen die zich voor het Hoogoventoernooi ver dienstelijk hebben gemaakt, een ver zilverd spedje van de Hoogoven-vrien denkring uit. Prof. dr. Euwe (in 1940 reeds deelnemer), Fennie Heemskerk (die haar 25e toernooi ingaat), Cor Mul der (werker van het eerste uur), Char les Hart (gastheer in het Kennemer- theater), en Piet Veldheer (de „dra ger" van het toernooi) werden de eerste bezitters. Bij de daarop volgende loting, waar bij Prins Claus niet zonder succes als bloemenkoopman optrad, bleken Donner Langeweg en Ree, wegens griep, thuis te zijn gebleven. Opvallendste figuren bij het komende toernooi zijn oud-we reldkampioen Tal, Kortsjnoi (beiden Rusland) en de Amerikaan Rossolimo, die na vijftien jaar weer van stal was gehaald. De moeilijk lopende Amerikaan (win naar in 1953) speelde zijn laatste toer nooi in Atlanta, waar hij bij de open kampioenschappen van de Ver. Staten vierde werd. Hij gaat proberen zijn pas sieve grootmeestertitel om te zetten in een actieve. Andere kanshebbers zijn de Tsjech Hort, de Zuidslaviërs Ciric en Ivkov, de altijd gevaarlijke Hongaar Portisch en de jonge Roemeen Gheor- ghiu. De hoofdgroep bestaat uit twaalf grootmeesters, drie meesters en één niet-meester (Ree). PrinS Claus heeft door het openen van de toernooideuren een kleurige bloemenkar binnen te laten komen. Al le deelnemers mochten vervolgens een bloempot uitzoeken, gemaakt van staal plaat (0,5 mm dik) en met de hand be schilderd. Onder de potten bevonden zich de nummers, die de spelers toege wezen kregen. De indeling was als volgt: Grootmeestergroep 1. Boboteov (Buig.), 2. Ivkov (Z.-Sl.), 3. Kortsjnoi (Rusl.), 4. Karaklaic (Z.-S1.), 5. Rossolimo (V.S.), 6. Tal (Rusl.), 7. Donner (Ned.), 8. Ciric (Z.-Sl.), 9. Van Geet (Ned.), 10. Portisch (Hong), 11. MEDEO Tijdens wedstrijden op de hooggelegen ijsbaan van Medeo heeft de Russische rijdster Tatjana Sidorova het wereldrecord op de 500 m. scherper gesteld. Zij bracht het re cord dat sinds 27 januari 1962 met 44.9 seconden op naam van haar landgenoot Voronina stond met 0.4 sec. omlaag tot 44.5 sec. Tatjana Sidorova, die als bouwkun dig ingenieur een functie heeft in het bestuur van de Zuid-Oeral-spoorlijn, won tijdens de Olympische Spelen in Innsbruck de bronzen medaille op de 500 m. Zij is tevens in het bezit van het Russische record op deze afstand op laag gelegen banen met een tijd van 45.2. Bij de heren werden eveneens goede tijden op de klokken gebracht. Anatoly Lepjoshkin liet 40,1 voor zich afdruk ken, Boris Guljajev 40,5 en Valery Mu- ratov 40.6. De viervoudige Olympische kampioen en wereldrecordhouder (39.5) Jevgeni Grisjin moest genoegen nemen met een gedeelde vijfde plaats in 41.0 sec. Prins Claus als „bloemenprins" tijdens de opening van het Hoogoven-schaak toernooi. O Gheorghiu (Roem.), 12. Hort (Tsj. SI.), 13. Langeweg (Ned.), 14. Padevski (Buig.), 15. Matanovic (Z.-Sl.), 16. Ree (Ned.). Meestergroep: 1. Marovic (Z.-Sl.), 2. Zuckerman (VS), 3. Crabbendam (Ned.), 4. Ciocaltea (Roem.), 5. Hartoch (Ned.), 6. Jongsma (Ned.), 7. Doda (Polen), 8. Medina Gar cia (Sp.), 9. Flesch (Hong), 10. Ujtelky (Tsj. SI.), 11. Dunkelblum (Belg.), 12. Tati (It.), 13. Ostojic (Z.-Sl.), 14. Vyslou- zil (Tsj. SI.), 15. Van Scheltinga (Ned.), 10. Nikolic (Z.-Sl.). De partijen van de eerste ronde, die vandaag wordt ge speeld, zijn: Grootmeestergroep Bobotsov - Ree; Ivkov - Matanovic; Kortsjnoi - Padevski; Karaklaic - Lan geweg; Rossolimo - Hort; Tal - Gheor ghiu; Donner - Portisch; Ciric - Van Geet. Meestergroep: Marovic - Nikolic; Zuckerman - Van Scheltinga; Crabbendam - Vyslouzil; Ciocaltea* - Ostojic; Hartoch - Tati; Jongsma - Dunkelman; Doda - Ujtelky; Medina Garcia - Flesch. Voor de dames begint het toernooi* maandag aanstaande. HOBART In de eerste ronde van het tennistoernooi om de kampioen schappen van Tasmanië in Hobart heeft Ada Bakker dinsdag met 2-6 en 6-8 verloren van Billie Jean King-Mof- fitt, de Amerikaanse aanvoerster van de wereldranglijst. Billie Jean King-Moffitt versloeg in de tweede ronde de Indonesische Ka- ligis met 6-1 en 6-2. In de eerste ron de had een andere Amerikaanse top- speelster, Rosemary Casals, in drie sets gewonnen van de Mexicaanse Ele na Subirats: 3-6, 6-1, 6-2. STA VANGER Op de 333-meter- baan van Stavanger zijn dinsdag schaatswedstrijden gehouden, waaraan werd deelgenomen door leden van de Nederlandse kernploeg. Ard Schenk deelde op de 500 meter de tweede plaats met de Noor Magne Thomassen in de tijd van 43.0 sec. Roar Groenvold (Noorw.) won deze afstand in 41.9. Op de 3000 meter werd Kees Verkerk met 4.35.5 tweede achter Fred Anton Maier (4.34.3). De uitslagen zijn: 500 meter: 1. Roar Groenvold (Noorw.) 41.9; 2. Ard Schenk (Ned.) en Magne Thomassen (Noorw.) 43.0; 4. Björn Tveter (Noor wegen) 43.1; 5. Kees Verkerk (Ned.) 43.5; 6. Peter Nottet (Ned.) 43.9; 7. Fred An ton Maier (Noorw.) en Oege Dalby (Noorw.) 44.3. 3000 meter: 1. Fred An ton Maier 4.34.3; 2. Kees Verkerk 4.35.5; 3. Magne Thomassen 4.36.2; 4. Peter Nottet 4.40.8; 5. Ard Schenk 4.41.0; 6. Roar Groenvold 4.43.9; 7. Björn Tveter 4.44.2. Klassement na twee afstanden: 1. Magne Thomassen 89.033; 2. Roar Groenvold 89.217; 3. Kees Verkerk 89.417; 4. Ard Schenk 89.833; 5. Fred Anton Maier 90.017; 6. Björn Tveter 90.467; 7. Peter Nottet 90.600. BRUSSEL —In België bestaat be langstelling voor Elek Schwartz de oud-oefenmeester van het Nederlands elftal wiens contract met Eintracht Frankfurt aan het eind van dit voetbal seizoen afloopt. Zowel Standard Luik als Anderlecht raakt in juni zijn trai ner kwijt (Standard-trainer Pavic keert terug naar Zuid-Slavië, terwijl Andreas Beres Anderlecht voor het af lopen van het contract wil verlaten) en wil proberen de 59-jarige Elek Schwartz aan te trekken. Officiële con tacten zijn er zoals Roger Petit alge meen secretaris van Standard dinsdag 1 verklaarde nog niet geweest. LIVERPOOL De Hongaarse kam pioensclub Ferencvaros uit Boedapest heeft zich dinsdag in Liverpool ge plaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de jaarbeurssteden-beker. De Hongaren wonnen de tweede wed strijd tegen Liverpool voor 47.000 toe schouwers met 1-0. Deze stand was reeds voor de rust bereikt dank zij 'n treffer in de 19e minuut van midden voor Brankovics. De eerste ontmoeting in Boedapest was eveneens in een 1-0 zege voor de Magyaren geëindigd. AMSTERDAM De poging van Ti ni Wijnen om zich in de finale van het kampioenschap van Nederland ereklas se driebanden te spelen is averechts uitgelopen. In de voorwedstrijden na melijk bleef de Ossenaar ver beneden de minimumgrens van 0.700, zodat hij 't predikaat ereklasser in deze spelsoort kwijt raakte. In de finale, die van 31 januari tot en met 3 februari in Rotterdam wordt gespeeld, zullen, zoals wij reeds meld den, uitkomen: Rini v. Bracht (Waal wijk), Ties Brosens (Breda), Jan Dog gen (Heerlen), Cees Michielsen (Bre da), Cees van Oosterhout (Uithoorn), Herman Popeyus (Etten), Hennie de Ruyter (Waalwijk) en Bert Teegelaar (Rotterdam). De nieuwe kampioen (De Ruyter is titelhouder) zal worden afgevaardigd naar het Europees kampioenschap, dat van 14 tot en met 17 maart in Bilbao wordt gehouden en zal zo goed als ze ker ook kunnen deelnemen aan het we reldkampioenschap van 24 tot en met 28 april in de Duitse stad Düren. BLOEMFONTEIN In de tweede ronde van het herenenkelspel bij de tenniskampioenschappen van Oranje- Vrijstaat in Bloemfontein heeft Tom Okker dinsdag een vrij gemakkelijke overwinning behaald op de Zuidafri- kaanse speler De Villiers: 6-2 en 6-1. De jonge Duitse tennissers Hans Plötz en Jurgen Fassbender zorgden voor een verrassing in het heren-dub belspel. Met 10-8, 6-2 zegevierde het Duitse duo in de tweede ronde over de Zuidafrikanen Robert Maud en Ray Moore. Hun landgenoten Wilhelm Bun- gert en Hans Phman waren in het dub belspel eveneens succesvol. Met 6-3, 2-6, 6-2 versloegen zij in de tweede ron de de Zuidafrikanen Brebnor en Web ster. ROME Dr. Giorgio de Stefani, voorzitter van de Internationale Tennis Federatie, heeft dinsdag in Rome ver klaard, dat hij bereid is tot een com promis met de Engelse tennisbond om een crisis in de tenniswereld te voor komen. Zoals bekend, heeft De Stefani maan dag aangekondigd, dat Engeland met ingang van 22 april als lid van de ILTF wordt geschorst omdat het de scheiding tussen amateurs en profs wil opheffen. De Stefani zei: „Als voorzitter van de ILTF is het niet alleen mijn taak te straffen, maar moet ik ook het zwarte schaap terugbrengen in de kudde. Ik ben altijd bereid van gedachten te wis selen, ik ben altijd bereid tot een com promis. Soms moet iemand iets laten schieten". Hij voegde eraan toe, dat hij „niets kon laten schieten" voordat het congres van de ILTF in juli in Teheran bijeen is geweest. Zolang Engeland is geschorst (vanaf 22 april) zal het niet kunnen deelnemen aan de strijd om de Davis Cup en niet- Engelse amateurs zullen niet mogen uitkomen op Wimbledon. Australië heeft inmiddels nog steeds niet beslo ten, «f Engeland in de loting voor de Davis Cup wordt opgenomen. De Stefa ni zei hier dinsdag over, dat de ILTF Australië niet zal straffen als Enge land toch in de loting wordt opgeno men, omdat Engeland nu nog niet is geschorst. De Stefani besloot dinsdag zijn ver klaring met de volgende woorden: „Als de Engelsen een straaltje licht zien, veranderen ze misschien nog voor 2 april van gedachten". Een vooraanstaande Britse tenriis-of- ficial heeft voorspeld, dat dit jaar het Wimbledon-toernooi beter dan ooit zal worden, ondanks de schorsing van Groot-Brittannië. Eric Attewell, de voorzitter van de Britse tennisbond, zei: „Ik denk dat veel amateurs uit het buitenland het verbod zullen trotseren en naar Wim bledon zullen komen. Ik verwacht steun van de amateurs, die de laatste tijd prof zijn geworden en van de oudere profs. De inschrijvingen voor Wimbledon moeten pas 1 mei binnen zijn en ik geloof—dat het ®t'jaSr het beste toernooi zal wórden".' Hij betoogde, dat 'Groot-Brittannië niet meer terugkomt op het voorne men het gehele onderscheid tussen profs en amateurs af te schaffen. Hij gaf toe, dat het vier a vijf jaar zou kunnen duren, voordat de toestand ge heel duidelijk is geworden. „Spelers uit Frankrijk en Nederland zullen waar schijnlijk dit jaar ontbreken", zo zei Attewell. Vrijwel onmiddellijk nadat hij dit gezegd had werd bekend, dat Pierre Darmon, de sterkste Franse spe ler, van plan is ondanks het verbod naar Wimbledon te komen. De meeste uitblinkers van 1967 op Wimbledon de kampioen John New- combe en Tony Roche van Australië, Cliff Drysdale van Zuid-Afrika, Nikki Pilic van Joegoslavië en Roger Taylor van Groot-Brittannië zijn onlangs prof geworden en zullen zeer vermoe delijk weer naar Wimbledon komen. MELBOURNE Mevr. Nell Hop man, een bekende Australische tennis- official is gisteren na een langSurig ziekbed in de ouderdom van 57 jaar in een ziekenhuis te Melbourne overleden. Mevr. Hopman werd einde 1966 aan een hersentumor geopereerd. Zij heeft de laatste zeven maanden in het zie kenhuis gelegen. LISSABON Het conflict tussen Fernando Riera, trainer van Benfica, en de clubdirectie zal, naar verwacht wordt, voor de rechtbank worden uitge vochten.- Want met het ontslag van de Chileen is pas het eerste stadium van de twist afgelopen. De betrekkingen tussen Riera en de directie begonnen in juli 1967, toen de leiding in nieuwe handen kwam, slech ter te worden. Met de vorige directie had Riera een contract van twee jaar gesloten, maar Riera meende reeds da delijk, dat hij geen genade kon vinden bij de nieuwe leiding. Niettemin sprak deze haar vertrouwen in hem uit. Sinds het begin van het seizoen heeft Benfica maar één keer verloren en wel in St. Etienne tegen de Franse kampioenen van die naam: 0-1. Alle andere wedstrij den, ook die tijdens een tournee door Zuid-, Midden- en Noord-Amerika, werden overwinningen of gelijke spe len. Maar niettemin ondervond Riera kritiek wegens zijn „overdreven voor zichtigheid". Hij zou geleidelijk de tra ditionele aanvallende styi van Benfica aan het vermoorden zyn. De aanhangers van Benfica zijn be zeten van het offensieve voetbal, om dat de club hiermee onder leiding van de Oostenrijks-Hongaarse coach Bella Gutmann twee keer de Europese be ker heeft gewonnen. Riera volgde Gutmann op en bracht Benfica in de finale van de Europa beker, welke tegen Milaan met 1-2 werd verloren. Riera, die de schuld kreeg, verliet Benfica om twee jaar geleden terug te keren. Sinds het begin van het tegenwoordige seizoen heeft hij twee keer zijn ontslag aangeboden we gens inmenging van de directie in tech nische zaken. De spelers, die grote vriendschap voor Riera koesteren, hebben beide ke ren de vrede hersteld. Maar na een be zoek aan Santiago vernam Riera, dat in zijn afwezigheid de beroemde links buiten Antonio Simoes was geschorst en dat Benfica het in de tweede wed strijd tegen St. Entienne zonder Simoes moest stellen. „Dat is de druppel, die de emmer doet overlopen", schreef Riera aan de directie op 27 november. Hij leidde Benfica nog op 29 november tegen St. Entienne, maar werd twee da gen later geschorst voor drie jaar, wat neerkwam op een ontslag. Deze schorsing heeft geen geldelijke betekenis, maar blijkbaar probeert de directie een financiële compensatie van Riera te krijgen. Het tweede seizoen van Riera is in september begonnen. Het contract voorziet in een wederzijdse compensatieregeling bij ontslag. In een brief welke in de pers werd ge- HILVERSUM De uitslagen van de .dinsdag gehouden draverijen te Hilver sum luiden: Tygerprys 2000 m: 1. Donar Spencer (J. Heijman) 2.56.8, 1.28.4; 2. Elf ine, 3. Fernanda Hanover. Winnend f 14.10, plaatsen f 2,00, 2,00, 2,00, covercal f 5,20, gekoppeld f 7,10, trio f 2486,90. Otterprys 2000 m: 1. Empereur Ch. (F. J. Eerenberg), 2.56.7, 1.28.4; 2. Edsel, 3. Earl Milkbot- tle. Winn. 3.20, pl. 1.70, 1.90, 2.80; cov. 5.20, kopp. 6,10. Wolvenprys 2020 m: Eerste afdeling: 1. Barbarossa W (A. Brouwer) 2.52.0, 1.26.0; 2. Amad Kinley; 3. Yewel Boy, winn. 2.60, pl. 1.30, 1.50, 2.50; cov. 4,30, koppel 3,00. Tweede afdeling: 1. Zevenklapper (E. K. de Vries) 2.50.0, 2.24.2, 2. Acrobaat, 3. Diomedea S., winn. 2.20, pl. 1,30, 3,80, 1,80, cov. 12,00, koppel 7,30. Amateur winterkampioenschappen II 2020 m: 1. Cunera (G. J. Kapteijn) 2.56.8, 1.25.8; 2. Donna Fez.; 3. Ciscana Scotch, winn. 6,40, pl. 3,70, 2,80, 2,00, cov. 8,10, koppel 6,70, trio 306,80. Panterprys 2000 m: 1. Dazy H. (H. J. Pools) 2.50.5, 1.25.2; 2. Dox van Rood en Noot, 3. Donna Hanna, winn. 15,70, pl. 3,20, 1,60, 1,40, cover 4,40, koppel 10,90. Beverprys 2000 m: 1. Eros Hollandia (M. Vergay) 2.51.4, 1.25.7; 2. Egyptian Princess, 3. Danilo Manin, winn. 4.30, pl. 1,70, 4,40, 14,70, cover 12,10, koppel 4,40, trio 1259,80. Leeuwprys 2040 m: 1. Fils du Coq d'Or (M. Vergay) 3.06.4, 1.33.2, 2. Fan Dancer, 3. Fantast Ch., winn. 4.10, jl. 3,20, 5,50, 2,20, cover 16.10, koppel 7,20. Totale omzet f 155.796,50. omroepvereni- 1967 voor een HILVERSUM De ging AVRO heeft sportman -vrouw en -stad gekozen die dinsdagavond tijdens een door radio- sportverslaggever Dick van Rijn gelei de uitzending werden bekendgemaakt Bij de heren nam de wereldkampioen schaatsenrijden Kees Verkerk de eer ste plaats in. Bij de dames was dat wereldkampioene schaatsenrijden Stien Kaiser. Tot sportstad 1967 werd Den Haag uitverkoren. Kees Verkerk kwam tot een 'totaal van 232 punten. De Feyenoorder Coen Moulijn bezette met 110 punten de twee de en de wielrenner Tiemen Groen met 92 punten de derde plaats. Vierde en vijfde werden resp. de zwemmer Dick Langerhorst (36 pnt.) en de skif- feur Jan Wienese (28 pnt.). Bij de dames versloeg Stien Kaiser met ruim verschil haar naaste concur rente de wereldrecordhoudster vlin derslag Ada Kok: 305 tegen 194 punten. De Hofstad had tenslotte haar ver kiezing te danken aan het feit dat bin nen haar muren in het afgelopen jaar de meeste titels werden behaald. Met 1908 punten bleef Den Haag de sport stad van 1966 Eindhoven dat 1374 pun ten kreeg royaal de baas. De derde plaats was voor Haarlem met 937 pun- ten. publiceerd, heeft Riera bijzonderheden vermeld over de inmenging in zijn technisch werk en als een van de rede nen van zijn ontslagaanvrage ge noemd de bestraffing van Simoes zon der zijn voorkennis een paar dagen voor een belangrijke wedstrijd. Benfica heeft assistent-trainer Fer nando Cabrita aangewezen als tijde lijke vervanger van Riera, die coach zou worden van de katholieke universiteit in Santiago. Maar hij heeft gezegd tot het einde van zijn contract, in juli, aan te blijven. Voordien wordt een rechtszaak verwacht. BREMEN In de zesde nacht van de zesdaagse van Bremen heeft het Duitse duo Rudi Altig/Sigi Renz de leiding heroverd. Het verzamelde in totaal 400 punten. Een andere Duitse ploeg. Kemper/Oldenburg, bezette bij de neutralisatie de tweedt plaats. Gert Bongers en Piet de Wit staan op 22 ronden als negende geklasseerd. De stand was vanmorgen: 1. Altig/ Renz (W. Did) 400 pnt; 2. Kemper/ Oldenburg (W. Did) 185 pnt; op één ronde: 3. Lykke/Eugen (Den) 270 pnt; op drie ronden: 4. Boelke/Grossim- linghaus (W. Did) 180 pnt. De andere ploegen hadden achter standen, die varieerden van vier tot zesentwintig ronden. ADVERTENTIE SCHIPHOL Met zijn vrouw en twee flinke dochters is dinsdagochtend de nieuwe Amerikaanse honkbalcoach voor Nederland de 38-jarige Biïl Al- house uit Palo Alto (Californië) op Schiphol aangekomen. Hij volgt Hal Smeltzy op die vorig jaar uit de Ver enigde Staten was gekomen om de Ne derlandse honkballers te coachen. De bond heeft dus nu weer een nieu we Amerikaanse coach maar wanneer de wintertraining zal kunnen beginnen, staat nog niet vast want er is in Am sterdam geen zaal meer. Tot nu toe mocht de bond gebruik maken van de politie-sportzaal maar die is niet meer beschikbaar en nu zit er niets anders op dan te proberen in de Rotterdam se Ahoy-hal een ruimte pasklaar te maken voor het honkbal. De nieuwe coach zal één seizoen in Nederland blijven. Hij wordt gehuis vest in de bondsflat te Buitenveldert waar ook zijn voorgangers hebben ge woond. Naar bekend is, betekent zo'n jaar uitbesteding voor deze coaches 'n soort vakantie-voorrecht want niet het honorarium is de trekpleister. „Wij hebben deze coaches nog altijd nodig", aldus Martin Bremer, secreta ris van de honkbalbond, „we kunnen veel van hen leren, al zijn wij dan de sterkste Europese honkbalnatie. Maar deze coaches hebben zelf in Amerika een goed gehonoreerde baan en wij kunnen hun lang zo veel niet betalen. Daarom zijn we er erg gelukkig mee, dat Amerika telkens bereid is zo'n coach een jaar vakantie te geven, op dat hij ons in Nederland wat kan le ren. Zij krijgen van ons een tegemoet koming voor het levensonderhoud en gratis onderdak. Meer kunnen we ech ter niet betalen". De bond beschouwt de Amerikaanse coach als een adviseur, die niet de daadwerkelijke leiding over de Neder landse spelers krijgt, want die blijft in handen van bondscoach Charles Ur- banus. Als technisch adviseur gaat Alhouse Urbanus bij de training hel pen. Met secretaris Bremer waren de voorzitter van de KNHB,, de heer E. van Steeden, en de voorzitter van de technische commissie, de heer C. Th. Boer, in de „pier" van Schiphol ter verwelkoming aanwezig. NIEUWERBRUG De 64-jarige we duwnaar W. van D. uit Woerden en zijn 32-jarige schoondochter Annie van D. de V. zijn door de politie gearres teerd op verdenking van kindermoord. Deze arrestatie houdt verband met de vondst van het lijkje van een slechts enkele dagen oud meisje, anderhalve week geleden in de Oude Rijn bij Zwammerdam. AMSTERDAM De Amsterdamse politie heeft van 23 december tot 3 ja nuari 29 bestuurders van voertuigen wegens dronkenschap aangehouden te gen 31 in 1966 en 36 in 1965. Vijftien hunner kregen een rijver bod opgelegd; tegen de overigen werd wegens rijden onder invloed proces verbaal opgemaakt. In de laatste groep waren zes bestuurders betrok ken bij een aanrijding, tegen 15 een jaar eerder. De politie trekt uit deze cijfers de voorlopige conclusie, dat de actie „glaasje op, laat je rijden" elk jaar gunstiger resultaten oplevert De nieuwe honkbalcoach Bill Alhou se werd op Schiphol begroet door de voorzitter van de honkbalbond, de heer E. van Steeden. Alhouse was vergezeld van zijn echtgenote. LONDEN Ongeveer 40 mensen hebben in het westen van Schotland de nacht doorgebracht in een bus, die in de sneeuw was blijven steken. Op de bewuste weg zaten nog veertig andere motorvoertuigen plus een politiewagen 12 uur lang „gevangen". De wagens zijn door een sneeuwploeg uit hun iso lement bevrijd. Het Londense vliegveld Heathrow werd vanmorgen vroeg gesloten, Ook in Zuid-Engeland, Midden- en Noord west - Engeland heeft het hevig ge sneeuwd. Britse organisaties voor automobilis ten hebben melding gemaakt van tallo ze verlaten auto's en gezegd, dat 45 van de 52 graafschappen in Engeland en Wales ernstige hinder ondervinden van sneeuw en ijs. Minstens een tiental hoofdwegen zijn geblokkeerd, h,etzij door sneeuw, verongelukte voertuigen of omgevallen bomen. Tientallen se cundaire wegen zijn volkomen onbe gaanbaar geworden zodat dorpen en kleine steden zijn geïsoleerd. Zelfs Big Ben, de grote klok van het parlementsgebouw in Londen, moest het vanmorgen laten afweten door een sneeuwjacht. SCHIPHOL Vanochtend vroeg is de kapitein van de bij Vancouver aan de westkust van Canada gezonken „Schiedijk", de 49-jarige heer A. van Dijk uit Voorburg, per KLM-vliegtuig uit Canada op Schiphol teruggekeerd. Daar doorstond hij een spervuur van vragen, die journalisten op hem af vuurden, zonder iets over de oorzaak of de schuld van de schipbreuk los te laten. Hij had zich goed op het gesprek met de pers voorbereid en begon met te zeggen, dat men de antwoorden over het ongeluk zeker zou krijgen, maar dan op de zitting van de Raad voor de Scheepvaart, niet nu. Vervol gens las hij van een velletje papier voor, dat de bemanning zich moedig had gedragen, dat hij de directie van de Holland-Amerika Lijn dankbaar was voor de efficiënte repatriate en dat hij zich als kapitein zonder schip eenzaam en verloren voelde. Kapitein Van Dijk deelde op desbe treffende vragen nog mee, dat hij niet was afgeweken van de adviezen van de Canadese loods, die met hem op de brug stond, en dat hij al eens eerder door dit vaarwater was gekomen. Op de vraag of hij achteraf terugziend op de schipbreuk zich zelf verwijten maakt, bleef hij een antwoord schul dig. Ook op vragen of de loods ver hoord was, wilde hij geen antwoord geven. Inmiddels is hij in Vancouver al ver hoord door het Canadese equivalent van de Raad voor de Scheepvaart, zij het achter gesloten deuren. Van de 40 koppen tellende beman ning van de „Schiedijk" is alleen nog de eerste stuurman, de heer G. Linc- kers uit Hilversum, in Canada achter gebleven om kwesties betreffende de lading te regelen.

De Vallei | 1968 | | pagina 11