Joan Haanappel blijft bij „Holiday on Ice" Van Riel - KVP Beatles-film in „Fenklup" Beurs van Amsterdam Internationals gemakkelijker VANAVOND MORGEN Delta verzekering verwacht 7 pet. dividend Hogere uitkering Immofund Fusie Arnhemse spaarbanken Wisselmarkt PILOOT STORM i RECHTER TIE TEKKO TAKS Senator hoogleraar TELEVISIE T.V. LANGENBERG Pagina T DONDERDAG II JANUARI 1968 82 „Hoezo? Ik zei alleen maar, dat ik er belangstelling voor heb. Ik kan niet over iets spreken, voor ik ermee be kend ben. Ik zou graag iets naders over dat Atlantropa willen weten, wat 't dan ook zijn mag". Amadeus aarzelde even. Zou hij rijn tijd verknoeien met het geven van inlichtingen aan die twee zelfge noegzame bourgeois? Of zou hij ze over de Rossmer-dam heentrekken en de moeilijkste en vermoeiendste we gen voor hen uitkiezen?" Hij trok een groot boerenhorloge met een dik glas ervoor uit zijn vest zak, een knaap van een horloge, dat eens aan zijn grootvader Anton Jacob had behoord en keek er met een ver trokken gezicht op. „Wat zouden jullie ervan zeggen, als we Gusti naar een kalm hoekje brachten, waar hij een dutje kan doen?" stelde Pauline voor, „dan kunnen Freddy en ik onderwijl At lantropa gaan bezichtigen" „O nee. Ik ga ook mee", protesteer de Gusti, „ik ben absoluut niet moe. Ik heb er werkelijk de grootste be langstelling voor". Pauline klopte Amadeus zachtjes op de arm- „Ik zou u er heel dank baar voor zijn, als u 't ons eens liet zien", sprak ze. Hij stond onmiddellijk op en liep naar het buffet om de consumptie te betalen. De anderen stonden eveneens op en volgden hem. Mitzi liep snel voorop en verdween kort daarop. Een ogenblik later liepen ze in een enkele rij over een pad langs een scherpe kant onder overhangende rot sen. Voor de veiligheid gaven ze el kaar de hand. Amadeus gaf de weg aan. Pauline liep achter hem. Ze hiel den elkaar stevig vast. Hij liet de ge legenheid niet voorbijgaan om haar hand zacht, maar welsprekend in de zijne te drukken. „Blijf bij de muur" sprak hij en op die manier liep Pauline langs de muur met haar ene hand in diq van Amadeus, met haar andere in die van haar man. Op dat ogenblik kwamen er van achteren twee mannen aan, om Freddy en Gusti over een bijzon der moeilijke plek heen te helpen, waarbij zij stevig hun armen beet- grepen. „Dragen jullie zorg voor de héren", riep Amadeus hun toe. „Ik ben bang, dat ze een beetje duizelig zijn". Even later bereikten ze het plateau. Overal ontsproot er jong groen tus sen de smeltende sneeuwlappen. Voor hun ogen strekte zich een grote brede kom van bergweiden uit, die in een zacht glooiende helling naar een groep kleurloze rotsen afliep en weldra kwa men ze bij een groot houten gebouw, dat op een effen tafelvormig stuk land stond. Halfronde treden, die uit reusachtige granietstenen waren uit gehouwen, voerden naar een brede ingang onder een overhangend dak, dat gedragen werd door massieve vierkante stenen pilaren. In vierkan te nissen stonden een aantal bustes op stenen voetstukken. Onder deze bustes waren de namen gegraveerd: ze lazen de namen van Faraday, Am père, Maxwell, Röntgen en Ruther- ford. Boven de ingang glansden op een stenen tafel de namen van Bell, Edison, Kelvi, Gilbnert, Boyle, Cu rie, Thomso en anderen in gouden Latijnse letters. Nu opende Mitzi het hek van binnen. „Komt u binnen, alstublieft", sprak ze. XXIII Ze betraden een grote achthoekige hal, die in een^ aantal vakken ver deeld was, welke van elkaar geschei den waren door met doek beklede ka merschutten. Het licht stroomde door de grote vensterruiten naar binen en in dit licht zagen ze een jongeman en twee vrouwen in witte overalls, die tekeningen, schetsen, tabellen en kaarten aan het ophangen waren. Aan het eind van de hal leidden en kele treden naar een podium, waarop drie reusachtige kartonnen gestalten stonden. De linkse was een pronkeri ge, breedgeschouderde Uncle Sam, die op zijn rechterbeen stond te ba lanceren. Hij had zijn traditionele ho ge hoed op en hield zijn handen in zijn zakken. Hij was bedekt met be schilderde kaarten van Noord-, Mid den- en Zuid-Amerika, en om zijn hals hing een ketting met een plaat je, waarop gegraveerd stond: „43 mil joen vierkante kilometer". De gestalte in het midden stelde een vrouw voor met brede weelderi ge heupen. Ze stond in een afwach tende houding met haar handen uit nodigend naar voren gestrekt. Op haar lichaam waren beschilderde kaarten van Europa en Afrika aange- jj bracht. Ook zij droeg een ketting om haar hals met een plaatje, waarop 5 gegraveerd stond: „41 miljoen vier- 5 kante kilometer". Aan haar rechter- 5 hand stond een bolachtige oosterse s reus, met een mandarijnenkapje op 5 met een agressief uitstekende vlecht. 5 Zijn groot lichaam was bedekt met be- schilderde kaarten van Azië en Aus- E tralië. Op het plaatje aan de ketting E om zijn hals was gegraveerd. „42 s miljoen vierkante kilometer". „Dit zijn drie grote A's, Amerika 5 Atlantropa en Azië" verklaarde Mit- H zi. „Maar waar is Europa?" vroeg Gusti, die met een verwonderde blik naar de reusachtige gestalten staarde. „In het midden antwoordde Ama deus. „Europa en Afrika zijn bij el kaar gevoegd". „Wat betekent Atlantropa eigen lijk?" „Dat betekent: „Het continent van de Atlantische Oceaan". „Zoiets als Pan-Europa?" „Neen, Pan-Europa is een politiek idee. Daarmee worden de proble men van ruimte, bevolking en ruwe materialen niet opgelost. Atlantropa is daarentegen wel de oplossing van deze problemen". „Mij wil het voorkomen als een van die romans over de toekomstige wereld", sprak Gusti tot Freddy. „Het is een roman", verzekerde Amadeus, „maar een roman van fei ten en gestalten". Pauline leunde tegen een van de granieten pilaren, die het dak onder steunden, terwijl Gusti en Freddy gingen zitten. Haar blikken dwaalden door de hal en ze las van spreuken en uitspraken, die de muren en ka- merschermen versierden, boodschap- 5 pen, die de geboorte van een nieuwe 8 wereld aankondigden. „De woestijn wordt vruchtbaar" las ze boven een der vakken en ze zag eveneens een schilderij van krachtstations, die water uit de zee pompten, welk waten in grote kunsti ge bassins stroomde, waar het ont- zout werd. Er waren tarwe- en ka toen vel den, die zich tot aan de verre horizon uitstrekten, er waren Afri kaanse dorpen onder schaduwrijke bomen. Hier stond geschreven: „Het technische ras verandert de topogra fie van de wereld." „Levensruimte voor de miljoenen, die in Europa geen plaats vinden". 5 „We willen nieuw land veroveren". S „Londen Parijs Gibraltar 5 Tanger Kaapstad. Stockholm Berlijn —Rome Tunis Kaap- S stad. Zonder overstappen". s „Reis over land door de zee. Per s schip naar het hart van Afrika". Haar blikken dwaalden naar een an- s dere afdeling. Daar las ze: „Gibral- tar-werken, Tunis-werken, Dardanel- S len-werken. Verenigde krachtwerken jj van Europa". (Wordt vervolgd) E 5 3707. Eerlijk gezegd had David wel wat tegen dit onder houd met de twee dames opgezien. Tenslotte droeg hij de verantwoordelijkheid voor de verdwijning van Buck. Om hen wat mild te stemmen, probeerde hij met enkele tactvolle grapjes en geruststellingen de eerste stormaanvallen te ontwijken, maar hij was nu eenmaal geen geboren redenaar en zijn tactvolle op merkingen hadden beter ongesproken kunnen blijven, want daarmee maakte hij beide vrouwen kennelijk he lemaal overstuur. Arend kwam hem te hulp en pro beerde dingen te zeggen, die hijzelf nauwelijks geloof de. Het was Sandra en Jane trouwens zo wel duidelijk wat zich hier buiten had afgespeeld met de grote gla zen kast en al die andere apparaten. Buck was ver dwenen en niemand kon met zekerheid zeggen of hij ooit weer heelhuids zou terugkeren! Sandra kreeg er j* kippevel van, maar zelfs zij verbaasde zich over de reactie van Jane, wier woede en verontwaardiging plotseling plaats maakte voor een heftige huilbui! „Die arme jongen! Wie weet wat hij op dit ogenblik moet doorstaan!" snikte zij. „O, hoe konden jullie hem la ten gaan!" Een heleboel dingen werden Sandra op dat ogenblik duidelijk! Zij herinnerde zich kleine voorval len, Jane's schuchtere vragen en de manier waarop zij Jane soms naar Buck had zien kijken. Er was geen twijfel mogelijk, Jane was verliefd! Sandra seageer- de op typisch vrouwelijke wijze bij deze verbluf fende ontdekking. Zij begon opeens haar verloofde de volle laag te geven! „Het is jouw schuld 't meest, Arend Storm! Jij had 't hem uit zijn hoofd moeten praten!" riep zij woedend uit. 34. De oudste klerk is net gereed gekomen met het rapport als Rechter Tie de kanselarij binnenkomst. Hij heeft zijn bruine reisgewaad nog aan en ziet er moe en wat geprikkeld uit. Tsjiao Tai en de oudste klark zijn meteen overeind gesprongen. „Jullie hebben niet stil gezeten, schijnt het", zegt de Rechter tot Tsjiao Tai. „Ik ben nog niet binnen of ik hoor van de hoofd man dat jullie twee arrestanten hebben gemaakt, en nog vier andere als getuige hebt ontboden. Wat is er allemaal aan de hand?" „Ja, ziet U, Edelachtbare", begint Tsjiao Tai aarzelend. „Het was zo'n echt gemene moord, begrijpt U, op een klein jongetje, de zoon van de toneelspeler Seah. De moordenaar verwisselde een truczwaard voor een echt zwaard, zodat Seah zijn eigen zoontje doodstak. Daarom vonden de hoofdman en ik dat we er meteen werk van moesten maken. We hebben helemaal Uw eigen methode gevolgd bij het on derzoek. Alles staat trouwens in het rapport dat de oudste klerk heeft opgesteld". „Geef dat rapport maar eens hier" zegt rechter Tie, al wat vriendelijker. Hij gaat zitten en leest het hele verslag aandachtig door. In het begin kijkt hij nogal bedenkelijk, maar al lezend klaart zijn gezicht op. Als hij klaar is met lezen, kijkt hij Tsjiao Tai goedmoedig aan en zegt: „Die twee ar restaties hebben jullie in elk geval terecht verricht. Ik ben heel tevreden". 4. Zodra Tekko gepasseerd was, begonnen de beide mannen met het ongunstige uiterlijk opgewonden met elkaar te fl'iisteren. „Hoorrrden jij dat Glupo?" vroeg de één, die naar de edele naam Alfredo de Cappos, alias Fret de Gapper, luisterde. „Deze senor daarrr noemde namos van Professeres Starreveld?" „Oh lala! Weten jij dat zekerrr? Mij niet buenos verstaan hebben!" antwoordde de ander, die Glupo de Linkes, alias de linke Gluiperd, heette. „Wat zullen wij doen?" „Mogelijk hij zijn amigo van Starreveld!" besloot Alfredo, die niet van dralen hield. „Misschien hij kun nen ons nog van veel nut zijn. Laten wij de senor in die in de stille straten al een hele tijd voetstappen achter zich gehoord had, opeens opmerkzaam werd. „Wat zouden die twee van mij moeten?" vroeg onze vriend zich af, toen hij zag door wie hij gevolgd werd. „Die lui staan me niet aan. Je kunt nooit weten in die havenbuurtjes. Maar goed, dat ik niet veel geld bij me heb. Trouwens, geld of geen geld, ik laat mij onder geen beding zomaar zonder meer beroven. Ik sta mijn mannetje, want ik heb mijn wandelstok bij me en als dat niet helpt, kan ik altijd nog hard lo pen. Maar ik kan ze nog beter kwijt zien te raken. Ik kan met die twee op mijn hielen toch niet bij Star reveld komen aanzetten. Ja, ze volgen mij nog steeds!" KIEL. Joan Haanappel blyft schaatsen in de jjsrevue „Holiday on Ice. „Ik heb zojuist een contract ge tekend en ik begin zo snel mogelijk met een eigen nummer dat gewoon in het bestaande programma wordt inge last", vertelde zij ons gisteren in de Westduitse stad Kiel, waar Holiday on Ice momenteel is te zien in de Ostsee- halle. Joan die enige tijd een zieke Sjouk- je Dijkstra verving wacht op de Amerikaanse choreograaf Ted Shuffle, die voor haar het schaatsnummer gaat maken en volgende week in Duitsland wordt verwacht. De ex-soliste van de Wiener IJsrevue, die vorig jaar voorgoed dacht te stoppen met schaatsen, lichtte gisteren toe: „Bij de Wiener IJsrevue was ik de sfeer steeds naarder gaan vinden en ik dacht ook: je moet je niet laten conserveren op het ijs. Nu, bij Holiday on Ice, zdt ik in zo'n prettige ploeg medewerkers, in zo'n geweldige leuke sfeer, dat ik heb gezegd: hier wil ik blijven, ik blijf schaatsen. Hoewel de eerste week niet meeviel, ik had bij wijze van spreken in maanden geen kniebuiging meer ge maakt." Haar medewerking aan het tv-pro- „Alweer'de KVP!", zuchtte ik gister avond, toen AVRO's Televizier aan dacht ging wijden aan de jongste ont wikkelingen binnen die partij. Maar naast de radicale drs. Aarden had men (met drs. Hoogendijk als gesprekslei der overigens in het midden) mr. Van Riel neergezet en dat betekent altijd 'n serie opmerkelijke uitspraken. Over de al haast spreekwoordelijk geworden scheiding tussen de geesten van Schmelzer c.s. en Bogaers c.s. zei het WD-lid onder meer, dat er teveel is gezegd en dat deze mensen daardoor niet meer bij elkaar passen. i„Als ik ze op de griffie had, zou ik zeggen: het zijn allemaal heel constructieve men sen, maar de een moet eens een tijdje naar de andere kant van het gebouw". Hij had het over „twee flinke baarsjes in één aquarium". Het gesprek hield me zo lang aan het tweede net gekluisterd, dat ik pas naar het eerste overschakelde op het moment dat daar een half geklede juf frouw (Marilyn Monroe?) veel sensue ler lag te doen dan een in het geheel niet geklede Phil Bloom destijds in „Hoepla" deed. En dat (overschakelen) bleek wel wat laat te zijn, want de enkele positieve uitspraken van nauw met dit vraagstuk betrokkenen gaven toch geen afgerond beeld van de gehe le uitzending. Terug op het tweede net zagen we la ter Willem Duys weer een van zijn voortreffelijke Muziekmozaïeken pre senteren. Ditmaal ging het over de cello. Er was goede muziek en er wa ren boeiende gesprekjes met onder an dere Tibor de Machula, Anner Bijls- ma en Jean Decroos. Eerder op de avond eindigde de se rie „Denkend afjp. Jlolland..." met een fraaie aflevering over de IJssel. Het toe val wilde, dat ik een uur tevoren sprak met de bewoner van een zeventiende- eeuws huis, dat als pronkstuk van een van de oude IJsselstadjes werd getoond in deze tijdens de lange, hete zomer van vorig jaar vervaardigde documentaire. „Het is hier nu met die kou niet om te harden", zei hij. J. v. d. K. Het Eerste-Kamerlid prof. dr. I. M. de Rijk uit Nijmegen is benoemd, tot buitengewoon hoogleraar aan de Utrechtse Rijksuniversiteit om onder wijs te geven in de middeleeuwse wijs begeerte. Prof. De Rijk, sinds 1961 ge woon hoogleraar aan de katholieke uni versiteit in Nijmegen. gramma „In", dat Joan voor de TROS presenteert, kan dit seizoen gewoon blijven doorgaan. Begin februari, als Ho liday on Ice in Kopenhagen schaatst, vliegt ze naar Amsterdam om een paar dagen aan „In" te werken. „Mijn nummer in de ijsshow laat men dan gewoon vervallen", zei Joan, „al zal dat het volgende seizoen niet meer kunnen omdat ik dan een werke lijk vaste plaats in het programma krijg." HILVERSUM In een speciale afleve ring van de rubriek „Fenklup" zendt de VARA-televisie zaterdag 10 februari de nieuwe Beatlesfilm Magical Mystery Tour uit. Het programma duurt van 19.03 uur tot 19.56 uur. De VARA heeft de film (in kleur) ge kocht van de B.B.C. N.C.R.V. en de V.P.R.O. hadden ook belangstelling, maar zij vonden de prijs (27.000 gulden) te hoog. De VARA heeft de film nu kunnen kopen voor ongeveer de helft van de prtfs. HILVERSUM I 18.00 Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: Vocaal ensemble en blokfluiten ensemble: klass. en mod. muz. 18.30 Nws. en weerpraatje. 18.45 Act. 19.05 Muz. van het Leger des Heils (opn). 19.20 Spektrum: Nws. uit de prot. chr. org. 19.30 Kerkorgelconcert (opn): klass. en mod. muz. 20.00 Wijd als de wereld: wekelijkse internationale oriën tatie in kerk, zending en oecumene. 20.10 Stereo: Pianorecital (gr): klass. muz. 20.30 Stekker: Steravondprogr. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.50 Stereo: Licht instrumentaal trio. 23.00 Studio 2300: gevar. progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.15 Radiojourn. 18.20 Uitz. van de PvdA: Socialistisch beke ken. 18.30 De tafel van (half) zeven, gevar. progr. 19.30 Nws. IKOR: 19.35 Mens en Bijbel: radiocatechese. AVRO 20.05 Land der Muzen: kunstkroniek. 20.25 Stereo: Omroeporkest: mod. muz. 20.55 De Patriot, hoorspel. 22.30 Nws. 22.40 Radiojourn. 22.55 Stereo: Mezzo sopraan en piano: klass. liederen. 23.40 Stereo: Cellorecital (gr).: mod. muz. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I. NTS: 18.50 Pipo de Clown. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Reclame. VARA: 19.06 De Oekraïne, documentaire rondom 2 ste den van de Sovjet-Unie. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. VARA: 20.20 Achter 't nieuws. 20.50 Per secondewijzer, quiz. 21.30 De Inca van Perusalem, komedie van G. B. Shaw. NTS: 22.30-22.35 Jour naal. NEDERLAND II NTS: 18.50 Pipo de Clown. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. NTS: 19.03 Van gewest tot gewest. 19.25 Mensen in de sport: documentair- informatief progr. 20.00 Journ. STER: 20.16 Reclame. KRO: 20.20 Mijn broer en Ik (2), tv-feuilleton. 20.55 Vogels con tra Jets (Birdstrike), tv-film uit de En gelse natuurfilmserie Survival. 21.20 Gamma, wetenschappelijk journaal. KRO/RKK: 22.00 Kerk in Zwede do cumentaire.NTS: 22.30-22.35 Journaal. HILVERSUM I. KRO 7.00 Nieuws*. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badinierie: klassiek pla ten: programma. (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten. 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Stereo: Klassieke grammofoonmuziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 12.00 Van twaalf tot twee: gevarieerd programma (ong. 12.23 Wij van het land; 12.27 Medede lingen voor land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.40 Actualiteiten). 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Musiesta. licht gevarieerd muziekprogramma. TROS: 15.00 Semi-klassieke orkestwer ken (gr.). 15.30 Voor oudere luisteraars. 16.00 Nieuws. 16.02 Actualiteiten. 16.05 Lichte grammofoonmuziek. 16.30 Voor de tieners. 17.15 Stereo: Jazztrio met zangsoliste. 17.30 Sportkompas. 17.50 Actualiteiten. NCRV: HILVERSUM II. VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Lichte grammofoon muziek. VPRO: Deze dag, praatje. AVRO: 8.10 Radiojournaal. 8.20 Lichte grammofoonmuziek. (8.30-8.35 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. NRU: 9.00 Operaconcert (gr.). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvi taminen: populair verzoekplatenpro- gramma. (11.00-11.02 Nieuws). 11.55 Beursberichten. NRU: 12.00 Blik op de wereld: een programma met informa ties over internationale zaken. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlichting. Uitzending voor de landbouw. 12.40 Lichte gram mofoonmuziek. 12.50 Recht en slecht, lezing. 13.00 Nieuws. 13.10 Actualitei ten, met de rubriek: Hoor die krant. VARA: 13.30 Stereo: Semi klassieke muziek (opn.) 14.20 Wikken en wegen: consumentenrubriek. NRU. 14.30 De universiteit en studentenproblemen, klankbeeld. 15.00 Vliegende blaadjes: licht muziekprogramma. 15.20 Lezing over films. 15.30 Noten-Festival: amu sementsmuziek. (opn.) VPRO: 16.00 Nieuws. 16.02 Thuis: programma voor thuiszittenden. 16.30 Voor de kinderen. 16.45 New York's Filharmonisch Orkest en solist: moderne muziek. 17.40 In formatie: achtergronden en commen taar. NEDERLAND III. VARA: 9.00 Nws. 9.02 Licht pl.progr. (Om 10.00 Nws.) NRU: 11.00 Nws. 11.02 Licht pl.progr. VPRO: 12.00 Nws. 12.02 Ons kent ons. (Om 13.00 Nws.). 13.30 Help: gevar. pl.progr. TROS: 14.00 Nws. 14.02 Act 14.05 Van 2 tot 3 op III. nw. pl.progr. AVRO: 15.00 Nws. 15.02 Muziekkantjes. lichte muz. 16.00 Nws. 16.02 Operette-varia. 17.00 Nws. 17.02 Sport. 17.05-18.00 Gevar. pl.progr. voor automobilisten. DONDERDAG 11 JANUARI 1968 DUITSLAND I. 10.00 Nws. 10.05 Journ. 10.20 Sport- spiegel. 10.50 Filmrep. 11.25 Lichte mu ziek en act. 11.50 Voor de kinderen. 12.00-13.30 Act.-kroniek. 16.40 Journaal. 16.45 Voor de kinderen'. 16.55 Voor de kinderen. 17.30 Bijbelse geschiedenis v. de kinderen. 18.00 Journaal (Regionaal pr.: NDR: 18.05 Act. 18.19 Filmrepor tage. 18.53 Zandmannetje. 19.00 Act. 19.26 TV-film. 19.59 Progr.-overzicht. WDR: 18.05 Filmportret. 18.10 K: Do cumentaire. 18.25 Goedenavond. 18.30 Hier und Heute. 19.10 K: TV-film. 19.40 Dierenfilm). 20.00 Journaal en weerbe richt. 20.15 Ein Schweigen am Himmel, tv-spel. 22.10 Filmportret. 22.55 Journ., commentaar en weerbericht. DUITSLAND II. 17.40 Wintersport-weerber. 17.45 Nws. en weerbericht. 17.50 Abenteuer im Wilden Westen, tv-film. 18.20 Lichte muziek en act. 18.55 Tran, tv-spel. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nws. en act. 20.00 K: Quiz. 21.30 Liefdadigheidsoproep en nieuws. 21.45 Discussie. 22.30 Nws., weerbericht en act Aansl.: Wintersp.- weerbericht ieder geval achtervolgen!". Zo kwam het, dat Tekko, miniumiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiimiiuiHiiiiiiiiimmiiiiiMUHi Fonds Vorige koers 1ste not. Nederland 1966-1 7 104 103Ü Nederland 1966 64 99% 99 Nederland 1967 64 99% 99% Nederland 1967 6 96% 96 Nederland 1965-1 53 94t7s 94% Nederland 1964-1 54 90% 907* Nederland 1964 5 8811 88% Nederland 1958 44 88% 88% Nederland 1964 44 95% 94% Nederland 1959 44 86% 867» Nederland 1963-1 44 84A 84 Nederland 1961 4 84% 84 Nederland 1953 32 80% 80% Ned. staffell. 1947 34 72% Nederland 1951 33 907* Nederland 1953 1-2 34 83% Nederland 1950 1-2 34 73% Nederland 1954 1-2 34 76 Ned. grootb. obl. 1946 3 82% Ned. dollarlng. 1947 3 86Vs Bank v. N.G. wnb.l. '57 6 85% id. 30-jar. 1958r59 44 87% H.V.A.-mijen ver. a. 118% 1187» A.K.U. a. 66.7 66.1 Delimij. f. eert. 88.5 88.3 Hoogovens n.r.c.v.a. 123.5 118.5 Philips gem. bezit. v. a. 128.9 127.2 Unilever c.v.a. 113.4 112.9 Kon. Zout-Organon 160 159.8 Pordtsche Petr. a. 699% 696 Kon. Pe'T. f. a. 154.9 154.3 HA1. a. 77% 77% Java-Chiria p n.r.c.v.a. 173V» 172 K.L.M. a. 243.5 235 Rotterd Lloyd a. 141 140 Scheepvaartunie a. 130% 129 Bk. v. Ned. Gem. '65-1 52 94% 94% Bank v. N.G '58 1-2-3 43 86A 867» Nat Bk. v. Midd.Kr '66 7 100 100 Nat investeringsb. '65 53 94% 94% Fr.-Gron. Hyp.b. dw. 6 91% 91% Alb. Heyn wdlobl. '55 4 129% Bijenkorf 6 977* 977» Co-op Ned. r.spaarbr. 147 Ned Gasunie 1966 64 99H 99% Ned. Gasunie 53 94 tè 94H Philips dir. 250-100 '51 4 77% 777» Pegerr 1-2 1957 6 96% 96% Pgem 1957 6 97% 97% K.L.M. 15-jarig 5 95% 93% Ned Spoorw 57 1-2 4! 90% 90% A.K.U. f1000 44 90Vs Berghuizer Pap.fabr. 44 94 94 (Slotkoersen van gisteren) Gelder Zonen v. 43 Hoogovens 53 Alg. Bank Ned. a. Amrobank f 20,a. Nationale Ned. cert. Ned. Credietb. aand. b. Ned. Middenstandsbank a. Slavenburg's Bank a. Albert Heyn a. Amstel Br. n.r.c.v.a. Bergh en Jurg. f 250-1000 a. Blaauwhoed a. Blijdenst.-Will. f 1000 nrcva Bols Lucas a. Bredero ver. bedr. n.r.c.v.a. Buhrmann-Tetterode a. Bijenkorf n.r.c.v.a. Calvé c.v.a. Drentsch-Overijs. Houth. a. D.R.U. a. Elsevieris Uitgeversmij. a. Erdal mij. v. wasverw. a. Excelsior metaalbuizen a. Fokker a. Gazelle Rijwielfabriek a. Gelder Zonen, van a. Gist- en Spiritusfabriek a. Grasso's Kon. Mach.fabr. a. Heineken's Bierbr. aand. Holec aand. Interr atio aand. Kon. Ned. Papierfabr. a. Kon. Ned. Textielunie eert. K.V.T. (kon. ver. tap.) aand. Meteoor Beton a. Misset, Uitgeversmij. a Naarden Chem. fabr. a. Naeff gebr. a. Nedap ned. app.fabr. aand. Ned. Kabelfabrieken aand Nelle, wed. J. van aand. Nyma n.r.c.v.a. Niiverdal-ten Cate a. Overz. Gas, nat bez. v.a.t Palthe a. Pont Houthanael a. Reesink en Co. a. Scheveningen Expl.mij.f. a. Schok beton aand. b. Schol ten Carton en Pap a. Schuppen Sajetfabriek a. Simon de Wit aand. b. Spaarne ver bez. 500-100 a. Technische Unie a. 280 Thomassen/Dr.-Verbl. f.a. 114 Twentsche Kabelfabriek a. 358 91% 90V» 120% 118V« 227 227 46.5 46.5 598 598 175 175% 87 87.1 176 178 1335 1330 408 408 207% 208 100 74 194.5 193.3 375 370 474 470 650 645 805 795 115 118 344 348 304 305 588 585 68% 68 448 445 170 168 119 119% 702 703 136% 135 626 624 158 158 402 400% 56 56 162% 160% 96% 96 320 330 114% 116 387 539 535 151% 15J 306 302 358% 360 23 23% 88 98.2 62 61% 178% 179 164% 164% 30.4 30 196 197 247 245 93 461 690 690 271 113.3 358 Ubbink-Davo a. 23% 22% Unilever 1000 cert. 7cpr. a. 109 107% Veenendaalsche stoomsp. a. 185 185 Ver. Machinefabrieken a. 170 170 Ver. Touwfabrieken c.v.a. 151 149 Vredestein Rubb.br. c.v.a. 145 145 Vulcaansoort a. 69% 69% Wessanen's Kon. Fabr. a. 481% 480 Wilton-Fijen.-Bronsw. a. 161% 161 Billiton le rubriek a. 812 Geldersche Tramw.mij a. 84% H.B.B. bel. depot 1-2 pb f. 778 777 Interbonds 1 pb f. 631 631 Vastgoedbel.fonds part. f. 645 645 Interunie f 50 a. 187.2 187 Robeco f50 a. 229.1 229.2 Rolinco f. 220 219.9 Unitas f 50 a. 402 400.5 Ver. Bezit v. 1894 f50 a. 103.6 103.6 Canadian Pac. Railw. eert. 56% 56% Int Nickel Cy. Can. cert 121% 120% Shell Can. (10 a.) cert 33% 33% A.T.T. 15-10a33-l/3d. cert 57% 56 Anaconda cert 46 46% Bethlehem Steel cert 33% 33 Chesapeake and Ohio cert. 62% Cities Serv. 10 a 10 dlr cert 49% 50% Douglas Aircraft cert. 85 82% Dupont d.n. 10 a 5 dlr cert. 157 156 General Electric cert. 99 99 General Motors cert. 83 83% Kennecott Copper cert 44% 45 Phillips Petroleum cert. 64% 64% R.C.A. cert. 51% 51% Republic Steel cert 45% 44% Shell Oil cert 68% 67 Standard Brands 10 a cert. 34% 34% U.S Steel (10) cert. 43% 42% Wool worth cert. 26 26% British Petrol. 1966 74 102% 101% Rott Rijn Pijpljnij. 54 94% 94 Grasso's Kon. Mach.f. 53 93 93% Meteoor beton 52 86 86 Stokvis en Zonen 43 91% 91 Thomasséh/Dr.-Verbl. 44 114% Bredero vast goed a. 143 Calvé cum.pref.wd.nr. eert. 143% 142 Edy emaille a. 77% Krasnapolsky, 1 a 61.5 61.5 Lips en Gispen eert 131% 130% VOOR BEURSKOERS VAN HEDENMORGEN (verstrekt door de Amrobank) Kon. Olie 153.30; Unilever 111.40; Philips 126.70; AKU 65.30; KLM 236.00. AMSTERDAM Over de gehele li nie zijn de internationale waarden vandaag bty de opening gemakkelijker geweest ten opzichte van het voorgaan de slotnlveau. Dat deze waarden ter rein hebben moeten prijsgeven kwam hoofdzakelijk door Wall Street. De Newyorkse beurs zette dinsdag met groot enthousiasme de gunstige tenden tie van maandag verder voort. Hierdoor ontstonden aanvankelijk flinke koers winsten. Deze moesten echter later weer geheel worden prijsgegeven door winstnemingen, waar tegenover toen niet voldoende vraag meer aanwezig was. Van de Nederlandse waarden daalde KLM in New York 3, Kon. Olie één en Philips 3/8 dollar, Unilever was 1/4 dollar hoger. Dit werd in Amsterdam vandaag in de Unilever-hoek niet waar gemaakt, want dit fonds noteerde 80 cent lager op 112.70. Philips daalde bij de opening één gulden tot 127.70 om la ter verder in te zakken tot 127. AKU gaf 80 cent prijs op 66 na een ope ning op 66.60. Kon. Olie viel, gezien de koersdaling in Wall Street, toch nog mee op 154.10 na 154.40 (155). Hoog ovens werd een halve gulden lager ge adviseerd op 123. KLM was belangrijk lager door de koersdaling in Wall Street. De handel in de hoofdfondsen was, evenals gisteren, zeer kalm. Het publiek voelt er overwegend niets voor uit de markt te stappen, nu de econo mische vooruitzichten voor Nederland in 1968 gunstig worden genoemd. Van de cultures begon HVA zwak, doch liep later het koersverlies weer in. Amsterdam Rubber kon zich verbete ren. Van de scheepvaartwaarden moest Scheepvaart-Unie wederom terrein prijsgeven. Het koersverlie svoor dit fonds beliep bijna twee punten. Daar tegenover lagen Kon. Boot en Van Nie- velt gevraagd in'de markt. De Staatsfondsen waren merendeels gemakkelijker. Geen gunstig teken voor de aangekondigde 67* pet lening van de Ned. Gas-Unie, waarop vrijdag 12 dezer kan worden ingeschreven. AMSTERDAM De Delta Verzeke ringsgroep, ontstaan door de fusie tus sen de Hollandsche Sociëteit van Le vensverzekeringen en Amstleven, denkt over het lopende jaar 77* proceht divi dend te kunnen uitkeren. In een buitengewone vergadering van aandeelhouders Holsoc wilde het be stuur zich niet binden aan dit percenta ge. Maar de groei van beide partners geeft aanleiding om te veronderstellen dat de gezamenlijke aandeelhouders er niet slechter af zullen komen dan zon der fusie het geval zou zijn, zo werd opgemerkt. De nieuwe combinatie zal proberen over 1968 al met een geconsolideerd jaarverslag te komen. Het doel van de fusie is om via volledige samenwerking tot één maatschappij voor levensverze keringen te komen. Voorlopig blijven Holsoc en Amstleven hun eigen identi teit behouden. De bundeling zal van bin nen uit beginnen. HOGE PRODUKTIE Bij een belangrijke uitbreiding van de portefeuille vindt het bestuur het nog niet nodig om het kapitaal te vergro ten. De bruto produktie van beide part ners was vorig jaar hoger dan ooit te voren, maar de netto produktie kon door een groter verval het topniveau van 1964 niet halen. Het gezamenlijke verzekerde bestand bedraagt f7,7 mil jard. De waarborgrekeningen vertoon den vorig jaar een duidelijke toeneming in tegenstelling tot 1966 toen moest wor den afgeschreven. Met de uitkering van 30 procent in aandelen door Holsoc is de agioreserve uitgeput. ROTTERDAM Het vastgoedbeleg gingsfonds Immofund 1962 heeft de uit kering over het tweede halfjaar van '67 vastgesteld op f38,65. Daardoor is over 1967 f76,88 per participatie uitgekeerd tegen f74,09 in 1966. Door een uitkering van f31,11 over het tweede halfjaar betaalt Immofund 1963 over het afgelopen jaar f62,16 te gen f 60,77 in 1966 en Immofund 1964 A (door een betaling van f30,05 over 't tweede halfjaar) f60,09 tegen f55,68. ARNHEM - De Coöperatieve Boeren leenbank De Vel uwe zoom in Arnhem, aangesloten bij de Coöp. Boeren leenbank in Eindhoven, heeft de Ver eniging De Geldersche Spaarbank van 1899 overgenomen. Deze heeft circa 17.000 spaarders met een gezamenlijk tegoed van f20 miljoen. De Veluwezoom zal haar spaarafde- lingen in de Geldersche Spaarbank on derbrengen. De Veluwezoom heeft ruim 3500 spaarders met een tegoed van f8 miljoen. AMSTERDAM, 10 jan. Londen 8.6818.68ft; New York 3.60-3.604; Mon treal 3.32A—3.32H; Parijs 73.19—73.24; Brussel 7.2447.243; Frankfort 89.86 89.91; Stockholm 69.694—69.744; Zürich 82.91—82.96; Milaan 57.62%-57.67%Ko penhagen 48.284—48.334; Oslo 50.40— 50.45; Wenèn 13.914—13.924; Lissabon 12.612—12.634.

De Vallei | 1968 | | pagina 2