Vermakelijkheidsbel. van middenstands-show opnieuw in opspraak IJSBAAN RESTEREN OPEN EN VERLICHT Karakter van dorp heeft nadelen op financieel gebied „Wij hebben sociale taak" 25 jaar bij overheid Raad moet beslissen Yierwinden behoudt leiding bij DCE Begroting Leersum sluitend MIST Onderlinge competitie van VDC weer hervat Donateursavond van jongensclub DSA K. VAN DER SMITTE B. EN W. VAN RHENEN WILLEN WINKELIERS TEGEMOETKOMEN TUINBOUW- HOEKJE AGENDA Tegenover grotere uitgaven staan hogere uitkeringen VOORZITTER KORFBALVERENIGING GELRIA" /TV RESTEREN: Bestuurslid H. Wemmenhove: Ik zie liever voetbal u uw 40-jarige „Dicky" uit lijden verlost Dammen TE HOOG RECREATIE SOCIAAL ERVAREN 10550 11079 KESTEREN DONDERDAG II JANUARI 1968 RHENEN In de gemeenteraadsvergadering van komende dinsdag komt een bezwaarschrift in behandeling van „Kick's Produktion", de producer, die voor veertien Rhenense winkeliers enkele weken geleden in het Eigen Gebouw een cabaretavond verzorgde met bekende artiesten van radio en televisie, waar onder Johnny Kraaykamp. Voor deze avond hadden 14 Rhenense zakenlieden samen f 3500,betaald. De klanten mochten grabbelen om een gratis toe gangskaartje. Het gevolg was dat de zaal, berekend op 350 zitplaatsen, geheel was bezet. Immers, de ingezetenen van Rhenen kregen de voorstelling volko men gratis aangeboden. Het gemeentebestuur had echter niet stil gezeten. De organisator, de heer D. A. de Jong uit Amsterdam, was telefonisch op de hoogte gesteld, dat hij verma kelijkheidsbelasting diende te betalen en ten gemeentehuize vóór de voorstel ling een regeling moest komen treffen. Die regeling werd echter niet getroffen, omdat de heer De Jong verstek liet gaan. De winkeliers, die bij de actie betrok ken waren, lieten evenmin iets van zich horen. Een paar uur vóór de aanvang werd de controleur van de gemeentelijke belastingen naar enkele winkeliers gestuurd met de boodschap, dat er terstond f 583.33 vermakelijkheidsbelasting moest worden betaald. De voorstelling mocht anders niet doorgaan. Op veel zon behoeven we nu nog niet te rekenen. Indien het niet vriestdan regent of sneeuwt het. Bij dat al is het vaak mistig weerzodat het geen ver wondering wekt, dat er weinigen zullen zijn die nu veel genoegen in het tuinie ren beleven. De liefhebberij blijft thans beperkt tot het verzorgen van flora's kinderen in huis. Toch kan men nief helemaal stil blijven zitten, er zijn steeds karweitjes die op tijd moeten ge beuren. Ga de opgeborgen knol-begonia's eens controleren, of deze misschien te vochtig liggen zit er nog veel zand aan de knollen, dan dit er nu afschud den De dahlia's hebben, vooral wan neer deze een weinig te vochtig liggen, last van schimmel. De stengels die we lang hebben gelaten, kunnen nu nog wel worden ingekort, want deze sten gels gaan het eerst tot schimmel over. Zijn ook die knollen door schimmel aan getast, dan moeten deze enige dagen op een drogere plaats worden gelegd en daarna met een weinig bloem van zwa vel bestrooid worden. Droog zand of houtskoolpoeder is ook 'n probaat mid del tegen schimmel. Om deze tijd kunnen we sneeuw ver wachten. Laat de sneeuw rustig op de planten liggen, het is een goede bescher ming tegen de vorst. Loop niet over het gras wanneer dit bevroren is, want dan ontstaan dode plekken. Coniferen buigen door en kunnen afbreken als er veel sneeuw pp ligt. Gan dan de tuin, in en sla, er voorzichtig de sneeuw af. Het is nu een geschikte tijd om com post of korte stalmest over het gazon te strooien. Het gras heeft veel voedsel no dig. Sommige gazons worden na ver loop van jaren steeds minder mooi. Dit vindt vaak de oorzaak in het onvoldoen de bemesten. Over een gazon wordt maar al te vaak veel te licht of in 't geheel niet gedacht. Wie 'n prachtig ga zon wenst, dient er ook goed voor te zorgen en de nodige voedingstoffen mo gen niet ontbreken. Ook indien er mos in 't gazon voorkomt is dat een bewijs dat er aan de bemesting iet sontbreekt. Een flinke bemesting zal dan resultaat geven. Het kan ook zijn dat de grond te zuur is en hierdoor mos voorkomt. Dit wijst dan op kalkgébrek. Strooi dan tien kilogram kalkmergél per honderd vierkante meter. Men kan deze gewoon over het gras uitstrooien. Botanische rozen kunnen bij open weer geplant worden. Er zijn tegenwoordig soorten die heel mooi bloeien, doch bij dit soort rozen gaat 't hoofdzakelijk om de fraaie bottels, die zich na de bloei ontwikkelen. Ze verlangen een voedza me grond, die kalkrijk moet zijn .Van botanische rozen mag men uitgebloeide bloemen nooit verwijderen, daar het om de bottels te doen is. Ze mogen ook niet als de gewone rozen gesnoeid worden. Zit een struik te vol met hout neem dan enkele oude takken weg. Heel spoedig breekt de tijd aan, dat ive diverse prijscouranten of catalogus sen in de brievenbus vinden waarin di verse zaden worden aangeboden. U kent de klassieke spreuk: „naar gij zaait zult gij oogsten." Dit wil met andere woor den zeggen, dat alleen uit goede zaden gezonde planten kunnen voortkomen. Dit geldt voor ieder gewas, dat uit zaad wordt gekweekt, hetzij groenten, het zij bloemgewassen. Overeenkomstig de erfelijkheidsleer moeten goede, betrouw bare zaden afkomstig zijn van gezonde moederplanten en vooral soortecht zijn. Een andere factor, welke voor alle za den van overwegende betekenis is, is de kiemkraclit. Er bestaan nog andere fac toren, welke bij de betrouwbaarheid van zaden een rol spelen, doch hierop kan ik hier thans niet verder ingaan. Wie zoveel mogelijk verzekerd wil zijn om betrouwbare zaden te ontvan gen, betrekke deze uitsluitend van soli de adressen. Abonné mevr. J. C. V.- v. d. M. stél de enkele vragen betreffende de Kerst roos (Helleborus). Volgens uw schrij ven heeft u niet de goede soort Kerst roos in de tuin staan. U moet weten, kerstrozen worden ook veel gezaaid, en tussen die zaailingen bevinden zich veel mindervaardige typen. Deze zaailingen bloeien in de regel veel later en hebben daarbij nog groene bloemen inplaats van de mooie witte. Mocht u dus een of meer Kerstrozen bestellen, denkt u er dan vooral om te vragen om soorten, die omstreeks Kerstmis kunnen bloeien. Er zijn soorten met purperen bloemen, die echter veel later bloeien. Indien u de goede soort had, dan had die heel goed in deze tijd van het jaar kunnen bloeien. Abonné M. v. d. K.: Voor uw doel zou ik willen aanbevelen de Campsis (Trom petboom). Vroeger werd deze altijd Te- coma genoemd. Het is een zeer hoog- groeiende plant, die zich met prachtig oranjerode trompetvormige bloemen tooit. De Campsis chinensis (Tecoma grandiflora) heeft diep-oranjerode bloe men en Campsis radicans (Tecoma ra- dicans) oranje gekleurde bloemen. Ze houden van voedzame grond en warme standplaats, in de winter mogen ze niet te veel blootstaan aan ochtendzon. Het zijn alle goede klimplanten. E. J. GRIJSEN- RHENEN. Om het Rhenense publiek niet teleur te stellen werd het bedrag kort voor het begin van de show gestort, maar onder protest van de winkeliers, die de bewuste avond geen goed woord meer voor het gemeentebestuur over hadden. Inmiddels heeft de leider van „Kick's Produktion" een bezwaar schrift ingediend. Het wordt door bur gemeester en wethouders aan de raad aangeboden. Daarbij gaat een uitge breide toelichting, waarin duidelijk wordt uiteengezet hoe de zaak werd af gehandeld en waarom B. en W. erop stonden, dat er vóór de voorstelling f 588,33 aan belasting zou worden ge stort. Allereerst stellen B. en W., dat zij i-iets. te maken hebben met de belas tingtarieven in andere gemeenten. „De raad heeft voor Rhenen een verorde ning vastgesteld en de daarin opgeno men percentages moeten worden ge handhaafd", aldus het college. Het per centage bedroeg in het onderhavige geval een zesde deel van de bruto-op- brengst van de avond. Onder die bru- to-opbrengst verstaan B. en W. het be drag van f 3500,-, dat door de 14 win keliers op tafel werd gelegd. De aan.- slag van f 588.33 betitelt het college als ambtshalve, gebaseerd op de toen bekende gegevens. In het bezwaarschrift wordt aange voerd, dat in deze bruto-opbrengst al lerlei bijkomende kosten waren begre pen en daarin bovendien een vergoe ding was verdisconteerd voor de ge brachte reclame in het programma. Bin kens de uiteenzetting van B. en W. f de gebrachte reclame niet be lastbaar. Zij noemen het bijzonder moeilijk na te gaan op welke wijze het bruto-bedrag kan worden gesplitst in een te belasten en in een niet te belas ten deel. Toch lijkt het redelijk om, nu geen toegangsprijs werd geheven, dat deel van de voorstelling, dat be stond uit vermakelijkheden, zodanig te taxeren, dat hiervoor een toegangs prijs van f3,- p.p. zou kunnen worden gerekend. Zij hebben daarbij tevens ge lét op het feit, dat in de show enkele prominente Nederlandse artiesten op traden. In het laatste geval zou de bruto-opbrengst hebben bedragen 350 x f 3,- is f 1050,-. De belasting zou dan f 175,- zijn. Het college van B. en W. stelt de raad voor f408,33 terug te be talen. Daarbij wordt duidelijk opgemerkt dat de heer De Jong zich niet behoeft te beklagen omtrent hem aangedaan onrecht. De verordening is correct toe gepast nadat hij verzuimde zich op de hoogte te stellen van de in de gemeen te Rhenen geldende regelingen. Er was voor het college bovendien geen enke le reden om de heer De Jong in dit op zicht anders te behandelen dan elke andere particulier of instelling, die vermakelijkheden organiseert", aldus het voorstel aan de raad. Heden, donderdag VEENENDAAL Verenigingsgebouw Eikenlaan 19.30 uur: Jaarlijkse uitvoering Scheepjeswol- harmonie. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal 19.30 uur: „Blanke Venus in het oerwoud". Morgen, vrijdag VEENENDAAL Raadhuis 17 u.: Opening tentoonstelling „De eigen wereld van 12 vrijetijds- schilders". BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal 19.30 uur: „Blanke Venus in het oerwoud". TENTOONSTELLING Raadhuis Veenendaal tot en met 26 ja nuari: Expositie „De eigen wereld van 12 vrijetijdsschilders". Geopend op 10-12, 14-17 en 19-21 uur. Zondags gesloten. EDERVEEN In het Groene Kruis- gebouw te Ederveen werd weer fel ge streden om de punten in de onderlinge competitie van DCE. Er werden 8 par tijen gespeeld. De belangrijkste partij van de avond was die tussen J. Boeve en G. v. Heerdt, welke in remise ein digde. De partij tussen W. Veldhuizen en D. v. Heerdt was bijzonder spannend en leek op een remise uit te lopen, maar Veldhuizen was sterk in het eindspel en v. Heerdt kon niet verhinderen dat zijn tegenstander naar dam liep waar door Veldhuizen de volle winst greep. P. Bos, die in de onderlinge compe titie een voortreffelijke start had, is de laatste weken sterk aan het terugval len. In de partij tegen T. Middelman maakte hij enkele blunders waarvan Middelman goed profiteerde en beide punten in de wacht sleepte. St. Vierwin- den behield de leiding in het klasse ment door gemakkelijk van E. Hendriks te winnen. De overige uitslagen zijn: C. Berkhof-G. Vlastuin 0-2; G. J..Dik- kenberg-P. Bos 20; J. LagerweiT. Middelman 2-0; J. d. Koning-H. v. Nieuwamerongen 2-0. VALLEI STAD Ijsbaan Resteren open en verlicht RESTEREN Op een ondergelopen weiland in Resteren is sinds gistermiddag de eerste ijsbaan in de omgeving geopend. De baan is 's avonds verlicht, dank zij de medewerking van enkele omwonenden en de werkzaamheid van de Reste- rense ijsclub O.T.S.G. Een bestuurslid van de ijsclub deelde mee, dat de kwali teit van het ijs goed is. „We hebben een grote baan en als het weer niet plotse ling in ons nadeel omslaat verwachten we de komende dagen veel schaatslief hebbers". Ook gisteravond telde de ijsbaan al vele honderden bezoekers. De baan bevindt zich, komende uit de richting Rhenen, links van de Rijnbrug. LEERSUM „Een nadeel voor gemeenten met een bevolkingsstructuur zoals Leersum die heeft is, dat de gemiddelde bezetting van de woningen lager ligt dan het landelijk gemiddelde. Dit betekent een nadelige beïnvloeding van de uitkering uit het gemeentefonds". Dit schrijft het college van B. en W. van Leersum in de aanbiedingsbrief van de begroting voor het dienstjaar 1968, die niettemin binnenkort sluitend kan worden aangeboden. De begeleidende nota signaleert overi gens nog een nadeel voor de gemeente Leersum. De gemeente kenmerkt zich door een open bebouwing, waardoor per kilometer weglengte minder wonin gen geplaatst worden. Ook hierdoor ligt in vergelijking met gemeenten met een gesloten bebouwing de bevolkings toename per kilometer weglengte laag. Tegenover de hoge kosten van voorzie ningen als riolering staan door 't zeer beperkte aantal aansluitbare percelen per km weglegnte geringe inkomsten, terwijl ook de straatverlich ting dezelfde uitgaven vraagt, wanneer een weg meer dan wel minder inten sief is bebouwd. Voor zover het de rio- leringskosten betreft is een en ander aanmerkelijk verbeterd zo constateert men in de begeleidende nota, door het in werking treden van het besluit ver fijning algemene uitkering riolering. Het gemeentebestuur streeft er naar, die kapitaals werken te verwezenlijken verkregen of waarop binnenkort goed keuring te verwachten is. Hierbij wordt onder meer gedacht aan de beide kleu terscholen en de tennisbanen. Dat overigens de investeringen on danks de moeilijkheden op de kapi taalmarkt over 1966 en 1967 niet stil hebben gestaan blijkt uit een staatje van de projecten die in beide jaren zijn gerealiseerd of waarvoor de nodi ge (financiële) voorbereidingen getrof fen moesten worden. Het aantal inwoners over de jaren 1966 en 1967 bedroeg respectievelijk 4426 en 4509. De gemiddelde investering per inwoner over die jaren beliep een bedrag van f 339,66. Bij de hoofdstuksgewijze behande ling in de aanbiedingsnota wordt er op gewezen, dat ook voor dit jaar weer een bedrag van f 100,-- moest worden gevoteerd ten behoeve van hulp bij het oversteken van de Rijksstraatweg door de kinderen van de lagere scholen. Alle moeite die tot nog toe gedaan is om een regeling te komen, is tever- gefs geweest, aldus het college van B. en W. dat niettemin pogingen in het werk zal blijven stellen om tot een verbetering te geraken in dit opzicht. Wat betreft de schaarse zaalaccom modatie in Leersum zal worden nage gaan of, al of niet in samenwerking met de verenigingen, de boerderij „de Hof" daartoe geschikt kan worden ge maakt. Op het gebied van de belastingen streeft het dagelijks bestuur van de gemeente er naar de woonforensenbe- lasting die op 28 juni van het vorig jaar voor de duur van een jaar werd vastgesteld een definitief karakter te geven. Deze veelbesproken woonforen- senbelasting zal overigens wel worden gewijzigd omdat de Kroon het tarief van één procent aan de hoge kant vindt. Niettemin is voor deze belasting éen opbrengst geraamd van rond f 8000,- Verder bevat deze aanbiedingsbrief een staatje waarin een overzicht wordt gegeven van de gestegen uitgaven in vergelijking met het vorige begrotings jaar. In totaal is dit bedrag van f 128.200.22. Daartegenover staat een bedrag aan hogere inkomsten van f 242.649,- als gevolg van het feit, dat in het afgelopen jaar vrijwel alle be lastingen zijn herzien Aan meer leges is geraamd een be drag van f 5000,-, een hogere bijdrage wet uitkering wegen van ruim f 18.000.- meer straatbelasting f 12.000,— hogere rioolafvoerrechten f 11.000,— en hogere reinigingsrechten f7.000.-. De hogere uitkeringen uit het gemeentefonds en de algemene uitkering uit dit fonds vormen echter de grootste posten die tot een gunstig evenwicht aanleiding geven. Toch is men niet gelukkig met de verdeelsleutel die wordt gehanteerd bij het bepalen van de uitkeringen uit het gemeentefonds. De begeleidende brief zegt hierover: Het gaat niet aan dat een gemeente als Leersum welke in 't landelijk geheel een belangrijke functie vervult in het kader van het opvangen van veelal uit het westen komende gepensioneerden en vroegere zakenlieden die weer woonruimte in het westen vrijmaken juist door die functie in een nadelige positie wordt geplaatst. Verder is Leersum, zo vervolgt de brief, een centrumgemeente voor de dagrecreatie in het bijzonder voor de randstad Holland. Als recreatiegemeen te heeft Leersum dan ook extra uitga ven te doen. Men denke in dit verband aan de extra onderhoudsuitgaven van de Nieu we Steeg, Kerkweg en Scherpenzeelse- weg, schoonhouden van de bossen, enz. Door de Vereniging van Nederlandse gemeenten is een onderzoek ingesteld naar de financiële situatie bij een 42-tal recreatiegemeenten waarbij een split sing is gemaakt tussen noordzeekust gemeenten, watersport-gemeenten en overige gemeenten. Onder deze laatste groepering viel Leersum. De verzamelde cijfers hadden betrek king op de rekening 1963 en de be groting 1965. Het bedrag per inwoner van de uitgaven als gevolg van het toerisme bedroegen voor Leersum res pectievelijk f 9,79 en f 19,57. Het ge middelde over deze groep van gemeen ten bedroeg respectievelijk f 4,75 en f 6.68. Uit deze cijfers blijkt wel, aldus het college van B. en W., eat de gemeente Leersum wat dit soort uitgaven be treft, ver boven het gemiddelde ligt. Indien de gegevens van de grote ge meenten Amersfoort en Nijmegen bui ten beschouwing worden gelaten liggen de gemiddelde cijfers respectievelijk op f 6,90 en f 10,56 per inwoner. Tenslotte geeft de aanbiedingsbrief van het college nog een overzicht van de stand van zaken met betrekking tot het woningbedrijf. In het woningbedrijf zijn thans 16 woningcomplexen gead ministreerd met in totaal 139 wonin gen. Met uitzondering van twee com plexen geven de overige complexen al le een batig exploitatie-saldo te zien. 99 KESTEREN „Tot op het moment, dat wij in Kesteren een korfbalclub oprichtten, was er op sportgebied in ons dorp weinig te beleven. Voor meisjes was er helemaal geen gelegenheid om sport te beoefenen. Er bestond enkel een voetbalvereniging, maar iedereen houdt nu eenmaal niet van voetballen". Dit zijn de woorden van de heer J. A. E. de Kleuver, voorzitter van de Kesterense korfbalvereniging „Gelria" die op 1 februari 1966 tezamen met de heren H. Wemmerhpve en A. Datema tot de oprichting besloot. „Er bestond direct al veel belangstelling voor onze vereniging. Na een maand telde „Gelria" 85 le den. Het bleek duidelijk, dat er in Kesteren behoefte was aan meer spórtgele- genheid. Het ledental groeide gestadig eh overschreed na enkele maanden zelfs de 120", aldus voorzitter De Kleuver. speler en beoefent deze sport al sinds de lagere school. Op de vraag waarom korfbal zo weinig aantrekkelijk is voor publiek antwoordt hij: „Het is een ech te „doe"-sport en langs de lijn biedt het eigenlijk weinig sensationeels. Ik beoefen korfbal nu al sinds mijn ne gende jaar, maar als ik eerlijk ben, zie ik ook liever een voetbalwedstrijd. Daarentegen speel ik zelf duizend maal liever een korfbalwedstrijd". „Korfbal is een sport met een grote opvoedkundige waarde", merkt de heer Wemmenhove op. Hij verklaart dit ondermeer met de volgende feiten: „Het is een gemengd spel, waaraan dames en heren en jongens en meisjes kunnen deelnemen. De waarde hiervan moet hoog worden aangeslagen. Korf bal geeft bovendien een veelzijdige li- J. A. E. DE KLEUVER behoefte Nu, na bijna twee jaar, blijken de successen van het Kesterense korfbal- enthousiasme niet te zijn uitgebleven. Trots prijken de Gelrianen bovenaan de competitieranglijst in' de derde klas B van de Goois Utrechtse Korfbalbond. „Het korfballen zit de inwoners van Kesteren in het bloed" wordt er wel eens laconiek opgemerkt. Ook de pupillen, de toekomst van „Gelria" hebben hun sport goed onder de knie. Het eerste pupillen achttal werd ongeslagen kampioen in de herfst- competitie en behaalde hiermee even eens een resultaat, dat na twee jaar korfballen zeker nog niet verwacht had mogen worden. „Gelria" beschikt over drie twaalftallen en twee pupillen achttallen, alsmede over een behoorlijk aantal reserves. Het ledental van de succesvolle vereniging is echter de laatste maanden enigszins teruggelopen en bedraagt momenteel ruim 90. „Eigenlijk hebben we dit met opzet gedaan door doelbewust geen nieuwe leden aan te trekken", merkt wed strijdsecretaris H. Wemmenhove op. „Wij beschikten niet over voldoende technische leiders, zodat het ledental eigenlijk boven onze krachten lag. En kele leden zijn een aantal cursussen gaan volgen. Op het ogenblik hebben wij zodoende weer voldoende bekwame leiders om een stijging van het aantal leden te kunnen opvangen", aldus de heer Wemmenhove. Voorzitter J. A. E. de Kleuver zou graag het aantal donateurs zien toene men. Momenteel wordt de vereniging financieel ondersteund door ruim 50 do nateurs, maar dat is beslist niet vol doende om de vele hoge kosten te kun nen verwerken. „De donateursbijdrage van onze vereniging is hoger dan die van andere verenigingen. Wij gaan na melijk van het standpunt uit, dat we met de oprichting en instandhouding van de korfbalvereniging een sociale taak op ons genomen hebben. Om deze taak goed te kunnen uitvoeren is geld nodig. We rekenen daarom wat de fi nanciën betreft op de bevolking", merkt de heer De Kleuver óp. Hij vervolgt: „We willen nu ook een beroep gaan doen op de nieuwe inwo ners van Kesteren. Binnenkort starten we met een huis-aan-huis actie in de nieuwe wijken. Hopelijk wil men onze vereniging steunen, want we hebben nog andere plannen op sportgebied voor Kesteren in petto en die zijn zonder geld niet te realiseren". Wedstrijd-secretaris, de heer H. Wemmenhove, is een ervaren korfbal- H. WEMMENHOVE voetbal chaamsontwikkeling. Uit het feit, dat de bal met de handen moet worden ge speeld, volgt, dat men alle ledematen moet gebruiken. Wat dit betreft is bij voorbeeld een sport als schaatsenrijden duidelijk de mindere van korfbal". De heer Wemmenhove vindt een van de grote voordelen van korfbal, dat het een combinatiespel is. „Bij het korfbalspel moeten de spe lers en speelsters samenspelen om tot een succes te komen. Daarom is het voor enkelen ook heel moeilijk om korfbal te kunnen spelen. Toch is het voor de sociale vorming heel goed. Men leert met anderen samen te wer ken en door deze samenwerking suc ces te bereiken", merkte de heer Wem menhove tenslotte op. dagblad DE VALLEI? Bel: tot 17.30 uur van 17.30 19.30 uur uur. Zaterdag* 16.3017.30 m -i f# M i .difmm ELST Morgen viert een burger- personeelslid van het Depot Elektro nisch Luchtmacht Materieel te Eist, den heer K. van der Smitte uit Rhe nen, zijn 25-jarig ambtsjubileum bij de overheid .Het is de tweede maal op DELM, dat een burger het feit her denkt, dat hij 25 jaar werknemer is bij het Rijk. De vorige jubilaris was de heer D. Burlage, eveneehs uit Rhe nen. De heer Van der Smitte is op 3 janu ari 1915 geboren te Klaten op Java. Van 1937 tot 1940 is hij werkzaam ge weest als tekenaar-constructeur bij di verse particuliere ondernemingen in het voormalige Nederlands-Indië. Op 1 april 1940 is hij in dienst gekomen bij de Marine Luchtvaart Dienst tot zijn ontslag op 1 oktober 1951. Op 12 juni 1954 is hij opnieuw in dienst getre den van de overheid en geplaatst bij het Depot Elektronisch Luchtmacht Materieel in Eist als tekenaar A in vaste dienst. De commandant van het depot, overste A. J. Fokker, wil het ambtsjubileum van de heer Van der Smitte niet ongemerkt voorbij laten gaan. RHENEN De veertigjaar oude pony ,JDicky", van de afd. Rhenen van de Nederlandse vereniging voor Dierenbescherming is gisteren uit haar lijden verlost. Het ponypaard- je leed aan een ongeneeslijke huid- zikte. In 1963 kocht de Rhenense af deling van de dierenbescherming het verwaarloosde dier. Dank zij de goe de zorgen van de secretaris, de heer D. Kosters fleurde de pony he lemaal op en genoot het geruime tijd een uitstekende gezondheid. ,jDicky" graasde lange tijd in een weiland nabij de brug en vertoefde de laatste tijd op de grasvelden van het uitbreidingsplan Dominees- bergi'\ VEENENDAAL Eindelijk werd er na de U.P.D.B.-competitie weer 'n flink aantal wedstrijden gespeeld voor de on derlinge competitie van V.D.C. Keyman wist in een sterk gespeelde partij de jonge Valkenburg kansloos te verslaan, terwijl W. de Kleuver in een langdurig duel van de hoger geplaatste v.d. Hor won. Valkenburg sr. en v. Leeuwen „boffen" min of meer, omdat respectievelijk Bouman en De Roder beiden de winst lieten glippen en met remise genoegen moesten nemen. De uitslagen luiden als volgt: Keyman-N. Valkenburg 2-0, W. de Kleuver-v.d. Hor 2-0, De Roder-v. Leeu wen 1-1, Bouman-B. Valkenburg 1-1, Kalter-v.d. Vliert 0-2, Tollenaar-C. v. Rotterdam 2-0, G. Valkenburg-v.d. Brandhof 0-2, Gazenbeek-Schaap 0-2. RENSWOUDE. Jongensclub DSA houdt maandag 15 januari om acht uur de eerste ouder- en donateursavond van 1968 in gebouw Rehoboth. De donateurskaart moet worden mee gebracht, terwijl er tevens gelegenheid bestaat zich als donateur op te geven. Op deze avond wordt o.a. een prach tige kleurenfilm over Joegoslavië ver toond. De DSA-leiding heeft weer nieuwe wedstrijden gepland en verwacht een grote opkomst. Geboren: Yvonne, d.v. G. Scholtus en M. Janssen, Opheusden; Hermanus, z. v. F. v. Schenkhoff en J. Veldhuizen, Opheusden.

De Vallei | 1968 | | pagina 5