Luisterpost Rijswijk werkt al sinds augustus Voordeeltje voor Duitse export HANDDR UK IN PHNOM PENH Y.S. zullen uit Cambodja blijven Rennies WEG MET MINI-MODE Grensoorlog Quick Up.'t is goed. Ko drinkt 't. President van Zuid-Afrika overleden Intellectuelen vragen open proces Kou in Amerika: al 74 doden Akkoord Bowles -Sihanoek Indonesië wil toeristen lokken Nijmegen schaft trolleybus af Geen dwalingen in nieuwe katechismus BOISIS VOERT B.T.W. STILLE PANIEK Negerleider vlucht Cubaanse missie van V.N. binnen GRONDSTATIONS HALF-MOBIEL ULTRAKORTEGOLF ZEVEN MILJOEN POTTER'S LINIA VERMIJDEN UITNODIGEN BEREIDHEID Brandend maagzuur, ACTIE IN MOSKOU VOLLEDIG DONDERDAG II JANUARI 1968 KUNSTMANEN VOOR DE NAVO T>RUSSEL De NAVO gaat gebruik niaken van een eigen net van ver- bindingen via de wereldruimte. Er is al een begin gemaakt ook in Nederland met het leggen van proefverbindingen over grote afstanden via militaire communicatie-kunstmanen. Aan de proeven nemen zeven landen deel: de Verenigde Staten, België, Ca nada, Engeland, Italië, Nederland en West-Duitsland. Een andere NAVO- partner, Noorwegen, toont belangstel ling. De proeven zullen enige jaren du ren. Zij zijn gericht op de mogelijkheid van het tot stand brengen onder alle omstandigheden van betrouwbare ver bindingen tussen bevelvoeringen in de landen van de NAVO en militaire een heden over zee. Van onze correspondent BONN Met het begin van het nieuwe jaar is in West-Duitsland de „Mehrwehrtsteuer" oftewel de belas ting op toegevoegde waarde (BTW) in gevoerd: De nieuwe vorm van omzet belasting die in ons land op 1 januari van het volgend jaar zijn intrede zal doen. Deze BTW betekent een zo radicale breuk met de 50 jaar belastingtraditie, dat op het ogenblik de toestand op het Westduitse fiscale front nog verre van overzichtelijk is. Vooreerst ziet het er naar uit dat de consument wat dieper in de zak zal moeten tasten en dat de Duitse export een bescheiden voordeel krijgt Beide ontwikkelingen zullen zich waarschijnlijk ietwat versterken, wan neer op 1 juli van dit jaar het nu gel dende tarief van 10 pet. (voor dagelijk se levensbehoeften 5 pet.) wordt ver hoogd tot 11, resp. 5,5 pet. Het nieuwe belastingsysteem stelt zulke ingrijpende eisen aan boekhou ding en administratie dat al geruime tijd in het Westduitse bedrijfsleven een stille paniek heerst. Beduchte onderne mers klopten om raad aan bij over heidsinstanties. Maar ook die wisten er dikwijls het fijne nog niet van. De Kamers van Koophandel organiseerden spoedcursussen om boekhouders voor 't nieuwe systeem om te scholen. Vervolg de Bruijn Bij de consumentenprijzen verwacht men nu deels verhogingen, deels verla gingen, zodat de gewone man er uitein delijk niet al te veel op achteruit gaat. De heersende scherpe concurrentie zal de neiging tot sterke prijsverhoging wel afremmen. De ministers Schiller (eco nomische zaken) en Strauss (financiën) hebben de huisvrouwen aangespoord om prijsbewust boodschappen te doen. In de eerste dagen van dit nieuwe jaar hebben veel winkels voorlopig nog maar de oude prijzen gehandhaafd en voorzichtig uitgekeken wat de concur rentie doet. Vele grote warenhuizen en postorderbedrijven pogen welbewust hun oude prijzen ongewijzigd te laten. Wel verschaffen talrijke grootwinkelbe drijven zich enige speelruimte door al vast hun spaarzegeltjes af te schaffen. Waarschijnlijk zullen de prijzen van levensmiddelen die onder het halve belastingtarief van vijf procent vallen wat omlaag gaan; wellicht ook die van textiel. Omhoog daarentegen gaan de prijzen van benzine (ongeveer 2,7 pfennig per liter), bouwkosten en huren, alcoholische drank, taxiritten, haarknippen en gram mofoonplaten. Stroom, gas en water zullen 6,7 procent duurder worden. Bijzonder hard treft de B.T.W. de ho recabedrijven die het volle belasting pond van tien procent moeten betalen. Extra listig moet voortaan de automo bilist zijn, die bij een snelbuffet een broodje koopt Is hij zo slim aan de kassa mee te delen dat hij het broodje pas onderweg zal opeten, dan wordt 't baksel opeens van luxe tot gewoon le vensmiddel, en krijgt hij het 4,5 pro cent goedkoper. Weinig veranderen zullen waarschijn lijk de prijzen van artikelen als schoe nen, steenkool en andere vaste brand stof en meubels. Dat alles kan veran deren als de belastingtarieven worden verhoogd op 1 juli. De BTW betekent verder dat bij ex port de reeds betaalde bdlasting volle diger dan vroeger zal worden terugbe taald. Voor de Duitse export, zo ver wacht men, betekent dit een beschei den voordeel, naar schatting ter groot te van één procent. Zoals bekend heeft Nederland al fiscale maatregelen ge troffen om zijn binnenlandse markt en zijn export tegen deze concurrentie te beschermen. NEW YORK De Amerikaanse neger leider Rap Brow)», één van de voor naamste pleiters voor „zwart aan de macht", is gisteren de Cubaanse missie bü de Verenigde Naties binnengevlucht toen een politieman hem wilde arreste ren. De politieman had Brown en een ah- dere neger de Cubaanse missie zien verlaten. Browns metgezel droeg een pakje onder de arm en toen de politie man vroeg wat er in het pakje zat kreeg hij van Browt» de raad te verdwijnen en zich met zijn eigen zaken te bemoei en. Een poging het tweetal te arresteren mislukte, doordat zij het gebouw van de Cubaanse missie binnenvluchten. Een gewapende Cubaan verleende de poli tieman geen toegang. Later beschuldigde de Cubaanse mis sie de politie van New York van schen ding van Cubaans gebied. Volgens een verklaring van de missie werd Brown en Bob Smith, beiden leiders van het studentencomité voor coördinatie van geweldloze acties (Snick), door de poli tie op „provocerende wijze" belet de missie te verlaten. Daarbij zou ook de secretaris van de missie, José Raul Viera, door de politie zijn bedreigd. Brown en Smith konden de missie na zes uur verlaten. TEL AVIV - Arabische terroristen hebben in de nacht van 9 op 10 januari getracht in de Negeb-woestijn de olie pijpleiding van Haifa naar Eilat op te blazen, aldus een Israëlische militaire woordvoerder. Een saboteur is gedood. De pijpleiding heeft lichte beschadigin gen opgelopen. Nederland is een van de landen die zelf grondstations voor het onderhou den van deze moderne militaire ver bindingen over zeer lange afstand heb ben gebouwd. Nu pas heeft het Neder landse ministerie van Defensie bekend gemaakt dat het Nederlandse grond station al op 4 augustus van het vori ge jaar werd gebruikt voor het leggen van zo'n verbinding via een Ameri kaanse kunstmaan die op 1 juli 1967 in een baan om de aarde was ge bracht. Nu pas noemt het Nederlandse mi nisterie van Defensie dat mooie staal tje van Nederlands technisch kunnen „een voor ons land unieke gebeurte nis". Het voegt daaraan nog toe dat sedert die 4e augustus het Nederlandse vaste grondstation nog vele malen ver bindingen via een kunstmaan tot stand heeft gebracht. Half december is ook een half-mo- biel grondstation in ons land gereed ge komen. En ook dat heeft, naar Den Haag achteraf vol trots meldt, enige malen dergelijke verbindingen gelegd. Het vaste grondstation staat opgesteld op de terreinen van het fysisch labora torium van de Rijksverdedigingsorga- nisatie-TNO in Rijswijk. Het werd daar ontworpen en gebouwd, evenals het half-mobiele grondstation dat op een drietons vrachtauto van de landmacht is geplaatst De Amerikaanse kunstmaan die bij deze proeven dienst doet, LES-5, werd op 1 juli 1907 samen met vijf andere militaire kunstmanen in een baan om de aarde gebracht door een Titan-3C van de Amerikaanse luchtmacht. Le den van de commissie van experts die de activiteit van de NAVO in de we reldruimte voorbereidt woonden de lancering op Cape Kennedy bij, zo werd gisteren onthuld. Voor de proeven maken de deelne mende landen gebruik van zeventien grondstations: de Verenigde Staten 5, West-Duitsland 2, Nederland 2, Enge land 4, België 1, Canada 2, Italië 1. Dat aantal komt spoedig op 19, want Canada en Italië hebben elk nog een semimobiel grondstation besteld in de Verenigde Staten. De Amerikaanse kunstmaan die de essentiële schakel in deze verbindingen is, de LES-5, is voorzien van een ultra kortegolfzender en -ontvanger. Verdere technische bijzonderheden werden gis teren niet medegedeeld, maar volgens gegevens uit Amerikaanse vakbladen die voor radio-amateurs toch wel boei end zijn zendt en ontvangt de LES-5 op frequenties tussen 255 en 280 megaherz. Aan vrij recente artikelen uit vak bladen ontlenen wij ook de bijzonder heid dat de NAVO heeft besloten ten minste twee militaire communicatie kunstmanen te kopen van de ruimte vaartafdeling van Ford-Philco. Die on derneming is gevestigd in Palo Alto, de stad in Califomië die dezer dagen aller belangstelling trok door een ge slaagde harttranplantatie. Het is de bedoeling dat de Ameri kaanse luchtmacht die twee echte mili taire communicatiekunstmanen voor de NAVO in banen om de aarde zal brengen in 1969. Al in de loop van dit jaar worden twee andere kunstmanen van het zelfde type gelanceerd ten be hoeve van de Britse strijdkrachten. Die zullen verbindingen onderhouden tussen Engeland, Australië en andere landen van het Britse Gemenebest. De NAVO zal voor haar twee militaire communicatie-kunstmanen samen on- l'wveer zeven miljoen dollar moeten be- vensduur" van ten minste vijf jaar. talen. Zij zijn ontworpen voor een „le- Ook de Delftse T.H. heeft zich se dert de zomer van het vorige jaar be zig gehouden met het leggen van ver bindingen via de wereldruimte met Amerikaanse kunstmanen. Dat gebeur de in de Duifpolder, tussen Maasland en Schipluiden, door experts van het laboratorium voor elektronische tech niek van de Delftse T.H. onder leiding van prof. ir. J. W. Alexander. NEW YORK Het winterse weer heeft in de Verenigde Staten sinds za terdag aan 74 mensen het leven gekost. Veel van hen vroren dood. De koudegolf, die een van de ergste is sinds veertig jaar heeft in delen van de staat New England tot ernstig te kort aan aardgas voor particulier ver bruik geleid. ADVERTENTIE en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES Alleen bij apothekers en drogisten ADVERTENTIE ADVERTENTIE i PNOM PENH De Verenigde Staten zullen de neutraliteit van Cambodja eerbiedigen en de strijdkrachten van de Viët-Cong die in Cambodja bescher ming zoeken niet tot over de grenzen Van het land achtervolgen. KAAPSTAD De president van Zuid-Afrika, dr. Eben Donges is gister middag om vijf uur Nederlandse tijd op 69-jarige leeftijd overleden in het ziekenhuis Groote Schuur in Kaapstad (Zuid-Afrika). Hij was daar in mei vo rig jaar opgenomen wegens een her senbloeding. Enkele weken later, op 1 juni, had hij officieel als president zul len worden beëdigd. De voorzitter van de Zuidafrikaanse senaat, Jozua Francois (Tom) Naude, is sindsdien plaatsvervangend presi dent. BRUSSEL In België is vorig jaar maandelijks aan bijna twaalfhonderd automobilisten voor korte of lange tijd een rijverbod opgelegd. In 58 procent van deze gevallen gebeurde dit wegens dronkenschap. NEW YORK Indonesië voert thans een grote campagne ter bevordering van het vreemdelingenverkeer en hoopt dat het bezoek niet beïnvloed zal wor den door het Amerikaanse programma ter besparing van dollars. Bali kan bereikt worden met een straal vliegtuigdienst van Thai Interna tional. Deze luchtvaartmaatschappij heeft deze dienst „naar het laatste eiland der onschuld" onlangs officieel geopend. Deze dienst is vooral gericht op het vervoer van Amerikanen en W esteuropeanen. De reizigers vinden accommodatie in Hotel Bali Beach van Intercontinental Hotels. De luchtvaartmaatschappij en het hotel verwachten, dat Indonesië uit eindelijk de grote toeristenattractie in het Pacific-gebied zal worden. Dit deelde het Cambodjaanse staats hoofd, prins Norodom Sihahoek, giste ren mee op een persconferentie na een onderhoud van anderhalf uur met pre sident Johnsons speciale afgezant, Ches ter Bowles. De prins zei dat de Amerikaanse re gering heeft beloofd dat zij alles in het werk zal stellen om schending van Cam- bodjaans grondgebied te vermijden. De Verenigde Staten zullen Cambodja op de hoogte brengen van alle infiltraties van communistische strijdkrachten op Cambodjaans grondgebied om de Cam bodjaanse regering in staat te stellen „haar plichten als neutraal land uit te voeren". Zodra Cambodja inlichtingen over in filtraties zal hebben ontvangen zullen Cambodjaanse strijdkrachten naar de grens worden gezonden, om de strijd krachten van de Viët Cong „uit te no digen" Cambodjaans grondgebied te verlaten. Tegelijkertijd zal aan de Inter nationale Controlecommissie bestaan de uit afgevaardigden uit India, Canada en Polen worden gevraagd een „grondig" onderzoek in te stellen, aldus prins Norodom. Hij voegde er echter aan toe dat hij de Viët Cong niet in het openbaar van infiltraties zal beschul digen. Prins Norodom noemde zijn ontmoe ting met Chester Bowles „hartelijk" en „positief". Hij zei dat hij vandaag weer een gesprek met de Amerikaanse am bassadeur zal hebben. Intussen duren de speculaties voort over de bereidheid van Hanoi om vre desbesprekingen te beginnen. De Noordviëtnamese minister van Buitenlandse Zaken, Nguyen Doey Trinh zou tien dagen geleden hebben gezegd dat zijn land bereid is vredesbesprekin gen te beginnen met de Verenigde Sta ten zodra de Amerikaanse luchtaanval len op Noord-Viëtnam zouden worden gestaakt. De Amerikaanse regering gaat op het ogenblik na of dit een op recht vredesgebaar is of slechts is be doeld als propaganda. In Washington vroeg men zich giste ren af wat het doel is geweest van het geheime bezoek dat de Cambodjaanse minister van Buitenlandse Zaken, prins Norodom Phoerissara, de afgelopen da gen aan Hanoi heeft gebracht. Het is mogelijk dat Noord-Viëtnam de minis ter enige verduidelijking heeft gegeven van het jongste aanbod tot vredesbe sprekingen, met het verzoek dit over te brengen aan de Amerikaanse afgezant Chester Bowles, die in Cambodja ver toeft. De Amerikaanse vice-president Hu- bert Humphrey die op het ogenblik een reis maakt door diverse Afrikaanse sta ten, heeft er gisteren in Tunis nogmaals op gewezen dat zijn land bereid is de luchtaanvallen op Noord-Viëtnam stop te zetten, zodra Hanoi zijn agressie te gen het zuiden staakt. „Wij zijn bereid een nieuwe conferentie van Genève bij een te roepen „maar we zullen ons niet uit Zuid-Viëtnam terugtrekken om dit land aan de genade van Noord-Viëtnam over te laten", aldus Humphrey. O NEW YORK De justitie van New York is een zwendel in vals geld op het spoor gekomen, die de belangrijk ste is in de geschiedenis van de Ver enigde Staten. Er zou een bedrag van vijftig miljoen dollar (175 miljoen gul den) mee z\jn gemoeid. Chester Bowles, de speciale afge zant van president Johnson, drukt hier in Phnom Penh de hand van de Cambodjaanse premier, Son Sann. De eerste minister leidde de delega tie van zijn land tijdens de bespre kingen over het vraagstuk van de Viët-Congstrijders, die Cambodja als wijkplaats gebruiken. NIJMEGEN De Nijmeegse ge meenteraad heeft na langdurige discus sies, besloten tot uitbanning van de trolleybussen uit het wagenpark van de gemeentelijke vervoersdienst. De trol ley's die bijzonder kostbaar in exploi tatie zijn gebleken en door hun bo venleidingen in toenemende mate ob stakels in het verkeer worden, zullen zo spoedig mogelijk voorden vervangen door dieselbussen. Alleen Arnhem heeft dan nog trolley's. Nijmegen ging in 1951 tot trolleyfica- tie over. Van de investeringen in trol ley's en bovenleidingen is de boekwaar de thans nog bijna twee milj. gulden. De gemeenteraad besloot dit als ver lies te aanvaarden, zoals was geadvi seerd door de Duitse verkeersdeskundi- ge ir. F. Lehner, die een studie heeft gewijd aan het operibaar vervoer in Nijmegen. druk op de maag, opgeblazen gevoel? helpen direkt! MOSKOU Een groep van 31 voor aanstaande Russische burgers pro fessoren, schrijvers en artiesten heeft aangedrongen op een openbaar pro ces tegen de Russische schrijver Alexander Ginsburg (31), die met drie andere jonge Russische intellectuelen in Moskou terecht staat op beschuldi ging van anti-Russische activiteiten. De oproep was vervat in een brief aan het gerechtshof waar de vier Rus- ssen terechtstaan. Afschriften van de brief waren gezonden aan partijleider Leonid Bresjef, premier Alexei Kosy- gin en president Nikolai Podgorny. Onder de ondertekenaars van de brief waren de schrijver Wasili Asyonof, de dichteres Bella Akhmadoelina, de schil der Wladimir Weissberg en professor Igor Sjaferwitsj, 'n wiskundige en win naar van een Leninprijs. Zij vroegen de rechtbank te willen zorgen voor „volledige berichtgeving van het proces" en verzochten voorts om „onpartijdigheid bij de keuze van de getuigen". De Russische pers heeft tot dusver geen melding gemaakt van het proces ofschoon wel een aantal Russische jour nalisten in de gerechtszaal is toegela ten. Westerse journalisten en Russische burgers op enkele naaste familiele den na is de toegang tot de rechts zaal verboden. De voornaamste aanklacht tegen de vier jonge Russen is dat zij contacten htbben onderhouden met de NTS, een organisatie van Russische ballingen in het buitenland, wier streven erop is ge richt het Russische bewind ten val te brengen. Een andere aanklacht is dat zij een „witboek" hebben gepubliceerd met gegevens over het proces tegen de Russische schrijver Andrei Siniafsky en Joeri Daniël. De vier Russen werden bijna een jaar geleden gearresteerd. Zij hebben sinds dien in voorarrest gezeten. De laatste weken hebben verscheidene Russen ge protesteerd tegen de duur van het voor arrest. Sedert het begin van het proces afgelopen maandag is geageerd tegen het niet openbaar karakter van het pro ces. DEN HAAG De nieuwe Nederland se Katechismus bevat geen dwalingen. Tot deze conclusie is de speciale com missie van zes kardinalen gekomen, die op last van de paus de tekst kritisch heeft bekeken en beoordeeld. De com missie deed wel de aanbeveling etikele passages te laten herschreven. Haar slotconclusie was dat de Nieuwe Katechismus geen dwalingen bevat te, maar dat wel een aantal passages voor tekstverbetering in aanmerking kwam. Welke onderdelen van de Kate chismus dat waren, werd gisteren niet bekendgemaakt. P*en dodelijke nieuwe frontlijn langs de Cambodjaanse grens dreigt in toenemende mate de Viëtnamese oorlog uit te breiden en gecompliceerd te ma ken. Bij Amerikaanse diplomatieke en mi litaire figuren in Zuid-Viëtnam over heerst de opvatting „dat er iets aan het Cambodjaanse probleem moet gebeu ren". Het „neutralisme" van prins No rodom Sihanoek is aanvaardbaar maar zijn gastvrijheid voor de Viëtcong niet. Een paar gevechten zoals Dak To waar infiltrerende communistische soldaten 287 Amerikanen doodden en de druk op Washington „om een besluit te nemen", zullen de doorslaggevende factoren worden. De Amerikaanse bevelhebber! te velde willen het onbeperkte recht om de vijand te achtervolgen tot zijn Cam bodjaanse bases en om deze bases zo nodig te bombarderen. TJet Cambodjaanse front en de noor delijke grens met Laos zijn thans bemand met een linie van groene-ba- rettroepen, een handjevol Zuidviëtna- mese buitenposten en wat Amerikaanse troepen. Zij vormen een eerste waar schuwingsstelsel tegen de strategie van de periferie, waaraan het bewind van De Londense ontwerper Hardy Amies heeft een poging gedaan de mini-mode uit te bannen, getuige deze creaties uit zijn nieuwe voorjaars- en zomercollec tie. Links een pakje met blokpatroon in zwart-wit, rechts een veelkleurige japon. WESTMORELAND vluchten jen schieten Hanoi thans grote waarde hecht Bevestiging van deze strategie bleek bij Loc Ninh en Dak To. De juichende verslagen over deze gevechten welke radio-Hanoi uitzond, duidden aan dat de communisten ervan overtuigd zijn dat deze grensoorlog thans hun beste strategie is. Daarom verwachten Amerikaanse of ficieren meer van die aanvallen naar mate het vijandelijke winter-voorjaars- offensief zich ontwikkelt Natuurlijk wil len zij terugslaan en zij betogen dat Loc Ninh en Dak To niet zoveel levens hadden gekost als de communisten niet in staat waren geweest om toe te slaan vanuit hun Cambodjaanse wijkplaatsen veilig tegen preventieve lucht- of ar- tillerieaanvallen. In gecamoufleerde kampen over de grens bevinden zich volgens becijfering van de Amerikaanse inlichtingendienst zes regimenten van geregelde troepen van de Viët-Cong en Noord-Viëtnam, in totaal op zijn minst 18.000 man. Zij heb ben ondergrondse hospitalen en zelfs faciliteiten voor de clandestiene radio van het nationale bevrijdingsfront. Er zijn hoofdkwartierkampen, wegen naar de grens en ruime voorraden. Volgens Amerikaanse bronnen zijn er op zijn minst 20 van die verborgen kwartieren achter de 1000 km lange grens tussen Cambodja en Zuid-Viëtnam en nog een aantal langs de 325 km lange grens van Laos tot aan de 17e breedtegraad. De grootste concentratie zou zich bevinden in het driegrenzengebied, waar Laos, Cambodja en Zuid-Viëtnam elkaar ont moeten onder bomen met zulk dik ge bladerte dat het zonlicht zelden de grond bereikt. Tot een paar maanden geleden waren hoge Amerikanen half bereid om de ontkenningen van Sihanoek te aan vaarden, dat hij niet wist wat er in zijn eigen land gaande was of dat niet wil de weten. Het was bekend dat het Cam bodjaanse leger van 33.000 man aan de grens niet dichter dan tot op 8 km pa trouilleerde. En de communistische Viët namese troepen in Cambodja hadden bevel van Hanoi om even clandestien te leven in Cambodja als in Viëtnam. J~knlangs zijn de bewijzen van de Viët- Conginfiltratie in Cambodja tegen over Sihanoek op krachtiger toon her haald. Zijn antwoord hield aanvallen in op de Verenigde Staten en een openlij ke belofte van volledige morele steun voor de Viët-Cong en voorspelling dat de Amerikaanse troepen binnen twee jaar toch uit Viëtnam zouden worden verdreven. Deze houding vond niet veel sympathie bij de Amerikanen in Saigon. En zij in Washington, die voor de posi tie van Sihanoek begrip hadden zagen hun argumenten verzwakt. Parallel aan deze ontwikkelingen be seften de militaire commandanten van de gevechten van Loc Ninh en Dak To, dat de infiltratie een nieuw aspect kreeg. De indruk ontstond dat de in het verleden gevolgde tactiek om de com munisten eerst te laten aanvallen, kost baarder zou worden naarmate hun aan tallen groeiden en hun wapens beter werden. ^oals de zaken nu staan is het enige antwoord dat de Amerikanen offi cieel is toegestaan terug te schieten over de grens als er op hun wordt ge schoten. Westmoreland en ambassadeur Ellsworth Bunker hebben in november met president Johnson over de Cambod jaanse kwestie gesproken. Bij zijn te rugkeer zei Westmoreland: „Het is me duidelijk dat de Noordviëtnamese troe pen, met of zonder toestemming van de Cambodjaanse autoriteiten voordeel van de grenzen van Cambodja trekken." Zijn staf blijft Washington bestrooi en met rapporten over de Cambodjaan se grens en de Amerikaanse ambassade is even attent op alles wat de grens be treft. Minister Dean Rusk, die sinds de diplomatieke betrekkingen tussen de Verenigde Staten en Cambodja zijn ver broken door bemiddeling van derden zijn diplomatieke pogingen voorzet, zou weinig hoop hebben op succes, hoewel hij het nog steeds probeert

De Vallei | 1968 | | pagina 6