DEELS DOOR AUTOMATISERING Fractieleider Boerenpartij naar Canada Afzet neemt toe OOK „DE PUNT HEEFT NU WIJKGEMEENSCHAP Panters 1 en 2 stelden teleur; damesteam met Spirit aan kop Persoonlijke titelstrijd van 2e klas in „Het Rode Hert" IJshockey Noren Panters 1 morgen tegen tweede uitgave 90% van bewoners vóór oprichting atMs draopi Nieuw directielid Kimberly Clark Duitse gasten verdwenen zonder betalen LEVERBOT? TIJD VOOR GU doodt de leverbot Volleybaloverzicht na eerste competitiehelft Dames Heren Veel gebreken aan woningen Districtskampioenschappen KNBB VAN WOUT BLAUWKOUS VEENENDAAL Eergisteren hebben 12 personeels leden van Kimberly Clark Holland N.Vte Veenendaal de mededeling ontvangendat zij met ingang van 26 jan. zijn ontslagen. Dit ontslag is tot stand gekomen na overleg met het gewestelijk arbeidsbureau en brengt het personeels bestand van het Veenendaalse bedrijf op 86 personen. Zandweg gesloten voor verkeer EDE Volleybal Benoeming Verkiezing Kerkelijke stand Gift Collecten Nieuw blad Cijfers VRIJDAG 12 JANUARI 1968 KIMBERLY CLARK ONTSLAAT 12 MAN ADVERTENTIE Hoe men ook over de vrijheid van on derwijs in ons land mag denken: er zijn nadelen aan verbonden. Maar de vrijheid op zich dat geldt trouwens voor elke vorm van vrijheid is een zo Groot Goed, dat men de kwalijke kanten op de koop toe neemt. De vrijheid van onderwijs brengt met zich mee, dat men zijn afstammelin gen naar elke school mag sturen. Er is geen sterveling die je op dat gebied in een bepaald hokje kan stoppen. Een dominee, een pastoor of iedere andere geestelijke leidsman kan het proberen, maar het staat je vrij om alle aandrang aan je vrijzinnige laar zen te lappen. Je stuurt je kinderen daarheen, waar jij ze nou net toevallig wil hebben. Als de ouders van alle Veenendaalse kinderen morgen aan den dag hun kroost op een en dezelfde school zou den willen onderbrengen is daar niks tegen in te brengen. Afgezien van het ruimteprobleem natuurlijk. Die vrijheid geeft problemen. Er schij nen veel' mensen te zijn, die er in de eerste plaats op letten dat hun kinde ren in een nieuw gebouw worden on derwezen. Het speciale sausje van principiële aard waarmee ze worden overgoten nemen ze daarbij op de koop toe. Dat moet wel als ik de jammerklach ten van de president van de Gelder se Kleuterschool lees. Deze heer twij felt eraan dat de mensen van het be staan van die school afweten. Persoonlijk geloof ik niet in dat idee van 'n ondergeschoven kleuterschool tje. Ik schrijf het meer toe aan de concurrentie van orthodoxe zijde, die daar in de omgeving een nieuwe kleu tergelegenheid exploiteert. De bewus te voorzitter is ook niet vrij van een dergelijke gedachte. „Het lijkt wel of de ouders hun kinderen het liefst naar een nieuwe school sturen", verzucht de man maar hij blijft er niettemin van overtuigd dat er nog genoeg kin deren voor zijn school zijn als de ouders het gebouw maar weten te vin den. En daar geloof ik ik heb het al ge zegd nou net niet in. Er zullen in die hoek genoeg mensen zitten die neutraal genoeg zijn om mee te hel pen met aantal leerlingen op te vij zelen. Maar als een schoolbestuur op huisbezoek komt hoor ik ze al zeggen: „Hee, daar een kleuterschool? Dat hebben we nou nog nooit geweten?" Kor.i nou. Ik kan me voorstellen, dat iemand in één van de nieuwe wijken dat niet weet, maar niet op het als vanouds bekende „Gelders". Daar zit- ze nog van ouwer op ouwer. Die Gelderse school is een ouwe kast. Pa is er op geweest, opa ging er al naar toe en die heeft van zijn vader gehoord dat die er zelfs nog een be scheiden opleiding heeft genoten. Dat is voor zo'n geslacht genoeg ge weest. De rest moet maar 'es naar een nieuwere school. Dan mag het van binnen nog zo mooi zijn, aan de buitenkant is het maar een aftands bakbeest. Dat is de hele clou, dacht ik. Het restaureren van uit-de-tijdse scho len is niet alles. Het getuigt wel van een zuinig beleid, maar als de ouders hun kinderen er niet meer in willen hebben helpt er geen enkele lieve va der of moeder meer aan. Als er klaagzangen worden aangeheven door een schoolbestuur, dat er nog maar een paar leerlingen aan het aantal ontbreken, dan is meestal het einde in zicht. Vier leerlingen kun je misschien met man en macht nog wel op de kop tikken, maar als er dan later 'es acht de benen nemen zit je met een dubbel tekort. Zoiets vreet door. Het zijn tekenen van verval en een naderend einde. We hebben het meer kunnen.zien gebeu ren. Ik vind het zielig voor bestuursleden die ervoor werken als moesten ze er van bestaan, maar het is niet anders. Aan mij zal het niet liggen, want mis schien weten nou weer een paar men sen meer dat de school inderdaad be staat. Wout Blauwkous VEENENDAAL De fractieleider van de Boerenpartij in de Veenendaal se gemeenteraad de heer H. Brouwer, gaat in het komende voorjaar de Vee nendaalse gemeenteraad wegens emi gratie naar Canada verlaten. Zowel wat betreft de opvolging van de heer Brouwer in de raad als de vervulling van de vacature van fractieleider is er binnenskamers bij de Boerenpartij nog geen beslissing genomen. Naar verwacht wordt volgende week hierover beraad slaagd. Voor de Boerenpartij heeft verder in de Veenendaalse gemeenteraad zitting de heer A. de Kievid. De heer H. Beij- er stond bij de jongste gemeenteraads verkiezingen als derde op de kandida tenlijst. moeilijkheden bij de afzet van onze „Het ontslag is geen gevolg van produkten", aldus de administration- manager, de heer P. S. Jacobson. Er liggen aan deze maatregel 3 oorzaken ten grondslag. Tot dusver nam het Veenendaalse bedrijf een deel van de produktie van de Franse vestiging voor zijn rekening. Nu men in Frankrijk in staat is zelf de produktie te ver zorgen vervalt hiermee een belangrijke taak voor de Veenendaalse onderne ming. Tevens zal het als gevolg van de de valuatie van het Engelse pond sterling vöor de Kimberly-Clarkgroep econo mischer uitkomen om met name de export naar Zweden in de toekomst vanuit het bedrijf in Engeland te re gelen in plaats vanuit Nederland. De derde oorzaak is dat binnenkort een zogenaamde automatische Fems- verpakker in gebruik wordt genomen, waardoor aanzienlijk op mankracht kan worden bezuinigd. Dit wordt ook teruggevonden in de functies die de ontslagenen bekleden. Naast drie cor veeërs, een operator en een magazijn bediende werd namelijk ook ontslag aangezegd aan zeven inpaksters, meest gehuwde dames. De directie is ervan overtuigd, dat door de thans genomen maatregelen het personeelsbestand onveranderd zal kunnen worden gehandhaafd, vooral nu er een duidelijke tendens aanwezig is dat de binnenlandse afzet toeneemt. Ook van de televisiereclame, die met ingang van volgende week gedurende tien weken in het STER-programma zal worden gebracht, wordt een ver der toenemende afzet van Kimberly- Clarkprodukten verwacht. VEENENDAAL Met ingang van 1 februari is btf Kimberly Clark n.v. de heer J. W. Jackson benoemd tot mana ging director als opvolger van de heer F. A. Walterscheid die per 1 maart zjjn functie neerlegt. Tot adjunct-directeur werd per I januari jl. benoemd de heer W. Vogtschmidt. VEENENDAAL. „Die Duitsers zijn verdwenen!" meldide gistermor gen om kwart over zeven een veront waardigd kamermeisje van Hotel „De Korenbeurs' 'aan haar werkgever. „Die Duitsers" waren varkenshande laar, K. H. B. en zijn chauffeur F. E. S., beiden uit Berlijn. Ze hadden de vorige avond gevraagd vroeg gewekt te worden, maar voor het zover was, waren ze al verdwenen, zonder de re kening te betalen. De politie werd in de zaak gemoeid en constateerde, dat de koffers nog aan wezig waren. De vorige avond had iemand in het hotel de beide heren over de veemarkt in Utrecht horen praten en voorlopig wordt aangenomen, dat de beide Duitsers daarheen zijn gegaan. ACHTERBERG De Zandweg in Achterberg, die de verbinding vormt tussen Cuneraweg en Boslandweg, is onlangs voorzien van een verharding. Tengevolge hiervan wordt thans van deze weg ook gebruik gemaakt door automobilisten. De weg is op dit ver keer echter niet berekend. B. en W. stellen de raad voor de Zandweg ge sloten te verklaren voor alle motor voertuigen. ADVERTENTIE In herfst, winter en voorjaar '66/'67 werden 250.000 runderen met G11 tabletten behandeld. In het seizoen '67/'68 zullen dat er meer dan een Iz miljoen zijn. Horen Uw dieren daar ook bij, of behoort U tot de achterblijvers? Uitsluitend verkrijgbaar bij Uw dierenarts. GU GEBOREN: Franceses L., d.v. T E. Kiewiet de Jonge en I. D. T. Huisinga; Peter, z.v. J. G. Rijken en G. de With; Johannes z.v. D. van Dijk en H. van der Burg; Christiaan, z.v. A. Hazeleger en A. Hendriks; Bernardus G., z.v. B. G. Wessels en A. J. Theunissen; Evert, z.v. E. van Essen en W. van den Brink; Eduard, z.v. M. van de Kamp en A. Kroesbergen; Fermegien, d.v. W. van Grootheest en J. H. Stegeman; Ernst A., z.v. E. A. Robberts en C. H. van Veldhuizen; Karin L., d.v. R. Hof land en L. H. M. van Maurik; Adriana H. G., d.v. C. A. de Klein en W. M. J. Janssen; Willem C., z.v. C. J. B van Hoef en N. van de Kamp; Jan J., z.v. A. van de Haar en G. van Luttik- huizen; Sylvia P. A. M., d.v. P. H. M. Wouters en M. C. J. H. S-meets; Marten, z.v. D. van der Steeg en A. H. Verheijen; Nicole H. M., d.v. A. J. Evers en H. L. G. Heyman; Heidi C., d.v. H. Wortel en A. Broersma; Pie- ternella, d.v. A. Brunekreef en P. Flo- rissen; Hans, z.v. D. E. Lamers en W. Mol; Harm, z.v. F. Post en H. Kieft; Steven, z.v. J. van Laar en J. G. van de Craats; Hendriks J., d.v. W. van Barneveld en M. M. Slob; Diana A. L. d.v. A. A. M. Janssen en M. W. W. Henkelman; Ilse H., d.v. A. W. Men ger en J. M. Vercouteren. ONDERTROUWD: Marinus de Kruif en Yvonne A. van Hoorn; Dirk J. Beekman en Aafje C. Klaassen; Gerardus F. M. Jansen en Gerritje van de Kamp; Melis J. van Beek en Klaasje Ruijs; Johannes M. van de Peppel en Hendrika J. E. van Reemst; Hendriikus W. M. J. Rijnders en Elizabeth C. D. Groninger; Eliza C. Lindenbergh en Gerda Mulder; Brand van Roekei en Janna van Grootheest. GETROUWD: B. van Gerestein en M. H. van den Berg. OVERLEDEN: Bernardus Wessels, 61 jr.; Aart van Dolder, 86 jr.; Roelof Jager, 86 jr.; Bartha van Veen geh. gew. met K. Bakker, 76 jr.; Jacob van de Slunt, 76 jr.; Berendina van Rennes e/v H. van den Brink, 75 jr.; Constance E. van der Pant, geh. gew. met E. Hil- liard, 90 jr.; Karei Urannie, 54 jr.; Ja cobus Onderstal 69 jr. en enz. HOOFDSTRAAT 15, VEENENDAAL (BIJ DE MARKT) TEL. 12869 VEENENDAAL Na een lange rustperiode gedurende de kerstvakan tie komen de beide herenteams van Panters weer in het veld om uit te ma ken, welke formatie morgenmiddag in de beste vorm verkeert. Beide teams spelen nu al jaren tegen elkaar com petitiewedstrijden in de eerste klasse en nog nimmer is deze strijd eigenlijk boven het normale peil uitgestegen. De strijd vangt aan om vijf uur in de zaal aan dé Tuinstraat. Panters 1 moet het zonder aanvaller Jan Bekker stellen, die geblesseerd is en Panters 2 start vermoedelijk ge heel compleet. Hoe het ook zij met de opstellingen: er staat ditmaal een spannende strijd te wachten. Voor deze broederstrijd komt om twee uur het jongensteam tegen koplo- pen Valbovol uit en om drie uur speelt dames 2 tegen het Utrechtse SOS 4. Om vier uur speelt kampioenskandi daat Panters 3 tegen Boni 2 uit Utrecht en dit wordt een interessant treffen. Om zes uur, dus na het duel Panters- heren, speelt het herenteam van Pan ters 5 nog tegen SOS 7. VEENENDAAL De volleybalbond heeft als gewoonte aangenomen slechts zo nu en dan standenl(jsten te publiceren. Pas deze week verschenen de standen na de eerste competitiehelft, waaruit is te concluderen, dat de teams van Panters het dit jaar redeltfk doen. De dames pryken aan de kop van de ranglijst in de over gangsklasse en alleen de twee herenteams in de eerste klasse van de bond stellen dit jaar teleur. Heren 1 staat thans in de middenmoot, doch is in feite goed voor een hogere klassering. Heren 2 verkeert in de onderste regionen, doch zal zich ongetwijfeld in deze klasse handhaven. De overige teams doen het zonder meer goed en staan alle in de kopgroep. De kerkeraad van de hervormde gemeente te Overberg heeft tot voorganger benoemd de heer G. G. van Vrouwerff, hulpprediker te Ra- venswaay. Tot ouderling van de hervormde gemeente te Overberg is herko zen de heer C. van Ginkel. De heer G. Rijksen werd gekozen tot diaken van deze gemeente. In het afgelopen jaar werden 43 kinderen behorende tot de hervorm de gemeente te Eist gedoopt. Het aantal huwelijksbevestigingen -was 7 tegen 12 in 1966. Het college van kerkvoogden en notabelen van de hervormde ge meente te Eist werd verblijd met een gift van duizend gulden. de opbrengst 137.986 gulden. De bij huwelijksbevestigingen gehouden collecten zijn in deze bedragen niet begrepen. De kerkvoogdij heeft ver- der goede hoop, dat de vrijwillige bijdragen de 150.000 gulden zullen halen. Men is de 149.000 gulden al gepasseerd. 5 De hervormde gemeente te Ach- 5 terberg heeft sinds januari een eigen orgaan. Voordien nam de ge- meente deel aan een gezamenlijke uitgave van de hervormde gemeen- ten te Amerongen, Overberg, Eist, Leersum en Oveflangbroek. Het 5 nieuwe Achterbergse blaadje zal 5 eenmaal in de veertien dagen ver- schijnen. De pastor-loci, ds. J. van der Haar, heeft het de naam „Val- lei-klanken" meegegeven, maar houdt zich anbevolen voor iedere naam die door de gemeenteleden zou worden geleverd. Het periodiek- 5 je wordt geredigeerd door de kerke- raad, maar volgeschreven door de predikant. In het eerste nummer doet ds. Van der Haar uit de doeken waar om men tot-een eigen blaadje is ge komen. Niet omdat men iets op 't streekkerkblad tegen had, maar om een meer persoonlijke toon te kun- nen laten klinken en verschillende rubrieken wat uitvoeriger tot de ge meenteleden te brengen. De ker- j keraad wist het, schrijft de predi kant, onze nieuwe dominee schrijft 'graag en veel. Het blaadje zal aan alle hervorm de gezinnen worden gezonden, hoe wel hiervoor een vergoeding zal worden gevraagd. Inmiddels heeft de redactie van 't streekblad het vrij plotselinge einde van de goede samenwerking die er verscheidene jaren met de her vormde gemeente te Achterberg is geweest, in een soort afscheidsarti- keltje betreurd. De collecten die het vorige jaar in de kerken van de hervormde ge meente te Veenendaal zijn gehou den hebben in totaal 142.784 gulden opgebracht. Het jaar daarvoor was In 1967 werden veertien hervorm de kinderen te Achterberg gedoopt. Het aantal huwelijksbevestigingen bedroeg acht. Het eerste damesteam doet het te gen alle verwachtingen in zeer goed. Nadat de twee hoofdaanvalsters Wil Schoemaker en Lineke van Hardeveld waren verdwenen zag het er somber uit. Maar de twee jonge nieuwelingen doen het voortreffelijk en de dames- ploeg prijkt thans trots aan de kop. Zij moet nog tweemaal aantreden te gen de grote kampioensgegadigde het Apeldoornse BBSC, welke ploeg nog ongeslagen is. De stand in de over gangsklasse luidt. 1. Panters 10-18; 2. Spirit 10-18; 3. BBSC 8-16; 4. EVV 10- 16; 5. SW 10-10; 6. VIOS 2 10-10; 7. Olympia 11-8; 8. WA 10-6; 9.-Dynamo 2 10-4; 10. Shadows 11-2; 11. VIF 10-2. Het tweede damesteam moest ge handicapt aan de start verschijnen in de tweede klas van de bond, daar het enkele speelsters moest afstaan aan team 1. Niettemin staat het op de 3e plaats. 1. Shot 2 9-18; 2. Athlon 2 10-15; 3. Pan ters 2 9-14; 4. SVV 2 9-13; Rhevo 1 0- 10; 6. SSVU 1 9-8; 7. Dalto 1 10-8; 8. UW/SU 1 9-6; 9. SOS 4 7-4; 10. CGSI 2 10-2; 11. VKS 1 9-0. Het meisjes-jeugdteam begon even eens met een vrijwel geheel nieuw team. Deze formatie bezet de vierde plaats in de jeugdafdeling. De stand in deze afdeling is: 1. Valbovol 10-18; 2. Tibra 9-16; 3. Shot a 10-14; 4. Pan ters 10-13; 5. Boni 11-12; 6. Pioniers a 10-9; 7. SDO 5-8; 8. Unitas 8-5; 9. Shot b 10-3. 10. DPC 7-1. 11. Athlon 9-1 en 12. Pioniers b 9-1. De twee heren-hoofdteams van Pan ters draaien dit seizoen niet naar wens. Verleden jaar speelde een der teams de hoofdrol in de eerste klas en werd ongeslagen kampioen. Nu staan de teams er minder goed voor. De door gevoerde verjonging van het eerste team heeft niet de verwachte resulta ten opgeleverd, waardoor deze ploeg zich thans met een bescheiden plaats in de middenmoot tevreden moet stel len. Het tweede herenteam heeft, even als het eerste team, dit seizoen al en kele wedstrijden ongelukkig verloren, maar de hoop is gevestigd op de twee de helft, waarin mogelijk een opleving zal komen. Beide teams moeten nog tweemaal tegen elkaar uitkomen. Het eerste treffen vindt zaterdag plaats. De stand is momenteel: 1. Nijenrode 1 11-19; 2. Hercules 2 11- 18; 3. SVE 1 11-16; 4. Valbovol 3 10-14; 5. SOS 3 11-14. 6. Vives 11-13. 7. Pan ters 1 10-9; 8. USS 1 11-7; 9. Panters 2 10-6; 10. SVV 2 11-6; 11. Valbovol 4 10- 4. 12. SVC 11-2. Het 3e herenteam is in de 3e klas niet te stuiten en stevent regelrecht op het kampioenschap af. De stand hier is: 1. Panters 3 9-18. 2. Hercules 3 8-13. 3. Boni 2 8-12. 3. Boni 2 8-12. 4. CGSI 3 10-12. 5. Cito 4 9-10. 6. UPS 2 9-10. 7. SDO 2 8-9; 8. DPC 5 8-6; 9. Mars 2 9-3; 10. Postshotters 2 9-1 en 11. SOS 6 9-0. Heren 4 draait, evenals in voorgaan de jaren, zeer wisselvallig doordat steetds met een ander team moet wor den aangetreden. De stand in de 3e klas luidt: 1. Valbovol 7 10-19; 2. Shot 3 10-17; 3. Rhevo 1 10-15; 4. Panters 4 11-13; 5. USS 6 11-13. 6. Pioniers 2 10-12. 7. SOS 5 9-11; 8. SCDE 1 11-10; 9. Unitas 3 11-5. 10. SSVU 2 10-3. 11. De Valk 9-2 en 12. SVE 3 10-0. Heren 5 maakte zijn debuut in de competitie en staat in de 4e klas van de bond al op de derde plaats: I. Boni 3 7-12; 2. DVS 1 8-11; 3. Pan ters 5 7-10. 4. Larsheim 1 6-8. 5. Pio niers 3 7-6; 6. Longa 2 8-6; 7. Volko 1 8-6; 8. Athlon 3 8-4 en 9. SOS 7 7-3. Het jongens-jeugdteam tenslotte doet het niet slecht, hoewel in de 2e helft veel goedgemaakt moet worden. De stand in de jeugdafdeling is: 1. Valbo vol 9-17; 2. Cito 10-16; 3. Shot 9-11; 4. Vives 8-10; 5. Tibra 9-10; 6. Kracht en Vlugheid 9-9; 7. Panters 9-9; 8. DPC 8-5; 9. Pioniers 9-4; 10. Unitas 9-3 en II. Volko 9-0. Aan het einde van de eerste hélft van de competitie z\jn er dus goede vooruitzichten voor vele Pantersteams. VEENENDAAL Sinds kort heeft ,,De Punt" het Jan Roeckplantsoen ook een wijkgemeenschap. Na een enkele weken geleden gehouden en quête, waarbij ca. 90% van de bewo ners ach voor een oprichting van een dergelijke gemeenschap uitspraken. heeft men deze week in het OCB-ge- - bouw definitief tot de oprichting be sloten. Waren er vertegenwoordigers van Patrimoniums Bouwvereniging aanwezig geweest die wel uitgeno digd waren dan hadden zij een lan ge lijst van klachten mee naar hun kantoor kunnen nemen, want uk de enquête bleek, dat de woningen een groot aantal gebreken vertonen. Door de heer M. G. H. Hendriks werd op de eerste vergadering een overzicht gege ven van hetgeen een wijkgemeenschap allemaal kan inhouden. Hij vertelde verder, dat na de oprichting van wijk- gemeenschappen in „De Engelenburg'*, het „Vijverplan" en nu „De Punt" ook het „Schrijverspark" en het „Hoorn tje" plannen tot oprichting van een dergelijke gemeenschap hebben. De organisatie van wijkgemeenschap „De Punt" komt overeen met die van "De Engelenburg". Ook hier wordt het bestuur bijgestaan door blokhoofden en galerij vertegenwoordigers. Men vond het echter niet nodig om voor elke gale rij een vertegenwoordiger aan te stellen, maar men volstond met 1 man voor de kleinere en 2 vertegenwoordigers voor de grotere flats. Bestuur, blokhoofden en vertegenwoordigers zullen op 31 janu ari bijeenkomen om een actie-program ma op te stellen. Voor die tijd krijgen alle bewoners van „De Punt" bezoek van een bestuurslid, die de klachten en vragen zal noteren en belangstellenden zal inschrijven als lid. Secretaris van de wijkgemeenschap, de heer W. J. van Gestel, vertelde dit het voorlopig bestuur reeds verschillen de plannen in het hoofd heeft. Zo wordt er gedacht aan het organiseren van kla ver jasavonden, kindermiddagen het ge zamenlijk vieren van het Sinterklaast- feest en de oprichting van een speel tuin. Hij hoopt dat ook een beter onder ling contact zal ontstaan tussen de be woners. „De vertegenwoordigers heb ben hierin een belangrijke taak," meent de heer Van Gestel. „In gevallen van ziekte zouden zij bijvoorbeeld kunnen zorgen voor hulp. Voor men echter aan het leefbaar ma ken van de wijk als geheel kan gaan gaan denken, zullen eerst de woonom standigheden van vele inwoners van „De Punt" verbeterd moeten worden: „Er komen in de flats scheuren in muren en vloeren voor, verzakking van de raam kozijnen, lekkages, onvoldoende werking van de "ventilatieschoorstenen, storingen in het centraal-antennesysteem en nog veel meer. Het is laatst zelfs gebeurd* dat er een groot kamerraam in zijn ge heel naar beneden viel. Daarover zullen we zo spoedig mogelijk een onderhoud aanvragen met het bestuur van Patri moniums Bouwvereniging," aldus de heer Van Gestel. Er wordt ook aan „kleinere" dingen gedacht prullenbakken en fietsenrekken in de hallen, alsmede de aankleding rond de flats in de geprojecteerde „ge meenschappelijke tuinen". De bewoners ven „De Punt" worden door middel vaal stencils op de hoogte gehouden van het geen door het bestuur gedaan wordt Tenminste eenmaal per jaar worólt een vergadering uitgeschreven. AMERONGEN In hotel „Het Rode Heit9' in Amerongen worden zaterdag 13 en zondag 14 januari de persoonlijke districtskampioenschappen van de tweede klasse KNBB gehouden, waaraan acht biljarters deelnemen uit Drumpt, Leersum, Eist (U.), Veenendaal en Doorn. De winnaar van deze persoonlijke titelstrijd plaatst zich automatisch voor de gewestelijke kampioenschappen. Zowel zaterdag als zondag ontbrandt de strijd 's middags om één uur en de partijen, waarin 150 caramboles moe ten worden gemaakt, duren beide da gen tot laat in de avond. De heren N. Smit (Doorn) en H. Hardeveld (Drumpt) zijn de grote ti- telgegadigden, terwijl de Leersumer P. Schuilenburg eveneens een grote kans heeft op de eerste plaats. Deze biljarter degradeerde het vorige sei zoen uit de eerste klasse, maar heeft deze competitie vrij weinig gespeeld. Hoewel bovengenoemd drietal in fei te favoriet is, heeft het een bijzonder sterke tegenstand op deze kampioen schappen, gezien de moyennes van de overige deelnemers. De volgende bil jarters komen uit in deze titelstrijd: H. Hardeveld Drumpt; P. Schuilen burg Leersum; J. van Apeldoorn Eist (U); W. van Maurik Eist (U); J. Hoogeveen Leersum; M. van Leeuwen Veenendaal; N. Smit Doorn; C. Kaspers Leersum. Het belooft een spannend evenement te worden. Men verwacht in „Het Ro de Hert", dat beschikt over een uitste kende biljartaccommodatie, een grote belangstelling. MAAS VAN LEEUWEN B.V.V*—-VeenendaaL T

De Vallei | 1968 | | pagina 3