Treinen Betuwelijn sneller Kans op opheffing wordt kleiner EEN WEEK VOOR MAN DIE GANS SLOEG Gastarbeiders moeten Rhenens pension uit Nog dit jaar bloemen van eigen bodem in parken en plantsoenen Dirigent moest tot stilte manen De Mounties": het succes Kerkdiensten VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. President-directeur N.S.ir. J. Lohmann Kwaliteitsverbetering door aanpassing van dienstregeling aan verlangens van het reizende publiek O F E L CHEVROLET v.a.b. burgerlijke stand Automobilist reed te hard met Wrftu&y de tyd! Raad vergadert Vorst speelt met tijd in toren van Scherpenzeel AGENDA Dicfcy" nog in leven Onhygiënische toestanden Tuinderij komt van de grond BIJ UITVOERING D.S. HARMONIE Drie kassen Samen leven in de wereld" Figaro's gaan duelleren Sport-modeshow voor Doto-leden KIRPESTEIN Hiijiiiiiiiiiiii veenendaal Aardappelmoeheid HORLOGERIE VAN MANEN Permanent FORD-show in showroom VRIJDAG 12 JANUARI 1968 ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE KESTEREN/UTRECHT De treinen op de Betuwespoorlijn gaan met in gang van de nieuwe dienstregeling sneller rijden. De tijdsduur van de verbin ding Geldermalsen-Arnhem, die thans één uur en drie minuten bedraagt, wordt met maar liefst tien minuten bekort. De dienstregeling treedt 26 mei in wer king. Een en ander maakte de president-directeur van de Nederlandse Spoor wegen, ir. J. Lohmann, gistermiddag op een persbijeenkomst in Utrecht be kend. De versnellingen zullen op nog enkele andere trajecten worden inge voerd. De dienstregeling voor de Betuwespoorlijn ondergaat echter de nieest ingrijpende verandering, hetgeen een grote verbetering betekent. „Naast de maatregelen, die tot kos tenverlaging zullen leiden, streven wij met evenveel kracht naar opbrengst verhogingen. Een belangrijk middel daartoe vormt de kwaliteitsverbetering door aanpassing van de dienstregeling aan de verlangens van het reizende pu bliek. Onder voorbehoud van goedkeuring door de minister zullen daarom met in gang van 26 mei een aantal interessan te wijzigingen in de dienstregeling wor den ingevoerd", aldus ir. Lohmann tij dens zijn toespraak. Opheffing Over het voorstel van de Nederland se Spoorwegen om het reizigersvervoer op de Betuwelijn en nog 14 andere spoorlijnen te staken, merkte ir. Loh mann op: „Er zijn een groot aantal lijnen, die niet rendabel zijn. Een gedeelte daar van, de bekende 15 onrendabele lijnen, is zelfs zo slecht, dat voortzetting van de exploitatie voor de NS eigenlijk niet langer economisch verantwoord is. Der halve is aan de regering verzocht een uitspraak over de toekomst van deze lijnen te doen". VEENENDAAL Geboren: Jan Teunis, z.v. H. Legemaat en G. J. S. Oosterbeek; Johanna Antonia, d.v. C. Grijs en J. A. Diepeveen; Aartje An- toinetta d.v. W. M. Platje en E. A. van Wijk; Nancy Louise, d.v. J. A. Valken burg en J. L. M. Dörfel; Catharinus Willem, z.v. G. Schoeojftn en C., van de. Craats; Gerardus, fc.v. G. R. van Leeuwen en J. van der Molen. Ondertrouwd: G. M. Janssen en G. Septer; J. M. Nienhuis en C. Gerrit sen; E. Kampert en A. van IJperen- burg; A. Pater en J. H. Willemsen. Getrouwd: J. van de Weerd en W. Bijl; M. Jansen en A. M. B. Rijkse; K. Roelof sen en T. Rijksen. Overleden: B. van de Oosterkamp, 89 jr.; P. van Eden, 77 jr.; J. van Doorn, 90 jr. weduwe van A. van de Weerd; E. H. A. S. Scheming, 85 jaar, weduwe van W. J. Pénard; A. M. Dor- gelo, 65 jr., echtgenote van J. Broek huizen; H. van de Haar, 81 jr., echtge noot van G. de Kruiff; Breintje, 78 jr., echtgenote van M. Slotboom; C. H. 52 jaar, echtegenote vpn J. Takken. RHENEN De burgemeester der gemeente Rhenen maakt bekend, dat op het gemeentehuis, afdeling algeme ne zaken,- voor een ieder ter inzage ligt de beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning van 29 oktober 1955, no. L/PA 670, zoals deze gewijzigd is bij de beschik kingen van 24 november 1956, no. L PA 3001 en van 15 december 1961, no. L PA 921, alsmede de bij eerstgenoem de beschikking behorende op deze ge meente betrekking hebbende kaarten en lijsten, waarop zijn aangegeven de gebieden en/of terreinen waar het krachtens artikel 3, tweede lid, van 't Besluit bestrijding aardappelmoeheid verboden is te telen: 1. aardappelen en tomaten; 2. bloembollen en -knollen, boomkwe- kerijprodukten, koolraapplanten, kool- planten, stekbieten en andere planten, die met de ondergrondse delen worden gerooid, een en ander voorzover zij kennelijk bestemd zijn om te worden uitgeplant. In de aanwijzing is sinds de vorige bekendmaking op 27 januari 1967 geen wijziging gekomen. Bii eerdergenoemde beschikking U PA 921 is bepaald dat in tuinen, gele gen binnen als besmet aangewezen ge bieden en/of terreinen de teelt van aardappelen van „A.M.-resistente ras sen" is toegestaan, mits daarbij onder staande bepalingen in acht worden ge nomen le. de in enig jaar in de tuin met A.M.-resistente aardappelrassen be teel de oppervlakte mag niet meer bedra gen dan 1/3 gedeelte van de totale be- teelbare oppervlakte van de tuin; 2e. indien 1/3 gedeelte van de totale beteelbare oppervlakte van de tuin gro ter zou zijn dan 3 are, mag de in enig jaar met A.M.-resistente aardappelras sen beteelde oppervlakte niet meer be dragen dan 3 are; 3e. op dat gedeelte van de tuin, waar op in enig jaar A.M.-resistente aardap pelrassen worden geteeld, mogen eerst in het derde daaropvolgende jaar op nieuw aardappelen van A.M.-resistente rassen worden geteeld. Onder „A.M.-resistente rassen" wor den verstaan: De aardappelrassen, wel ke voor het betreffende teeltjaar door de Rijkscommissie voor de samenstel ling van de Rassenlijst voor Landbouw gewassen zijn aangemerkt*als met re sistentie tegen het aardappel-cysten- aaltje. De desbetreffende lijsten liggen voor belanghebbenden ter inzage op het gemeentehuis, alsmede op de districts kantoren van de Plantenziektenkundige Dienst. Rhenen, 8 januari 1968. De burgemeester, L. Bosch v. Rodenthal. Volgens de heer Lohmann hield het verzoek aan de minister eigenlijk al leen maar in: wat zijn de 15 spoorlij nen de overheid waard?" Tot nu toe, aldus de president-directeur, heeft de minister zich hierover nog steeds van een uitspraak onthouden. Wij onderzoe ken evenwel nog in hoeverre vereen voudigde exploitatievormen een verbe tering van de financiële resultaten kun nen geven. De rijksoverheid zal bij haar beslis sing rekening houden met de mogelijk heid van een alternatieve openbare ver- voervoorziening over de weg en met overwegingen van sociaal-economische aard en op langere termijn van regio nale industrialisatie of van ruimtelijke ontwikkeling. Hierbij wordt tevens overleg gepleegd met de betrokken mi nisters en met Gedeputeerde Staten van de belanghebbende provincies". Somber Ondanks de ietwat sombere uitlatin gen van ir. Lohmann lijkt de kans, dat de Betuwespoorlijn zal worden opgehe ven steeds kleiner. De mogelijkheid, dat op het traject het centrale radio- verkeersleidingssysteem zal worden in gevoerd, neemt daarentegen toe. Over dit nieuwe systeem deelde de president-directeur van de NS mee: „De proefneming met de centrale ra dio-verkeersleiding op de lijn Sauwerd- Roodeschool verloopt al enkele maan den gunstig. De besparing op man kracht is bij dit stelsel vooral aanzien lijk, als wij ook de stations-bediening kunnen opheffen door de plaatsverkoop in de trein of bij agentschappen te la ten plaatsvinden. Ook de bediening van overwegen moet dan automatisch geschieden. Uiteindelijk kan op deze wijze een gro te besparing verkregëft worden op de exploitatiekosten". Enkele maanden geleden deelde een functionaris van de NS-voorlichtings- dienst mee, dat ook de Betuwespoorlijn voor het centrale radio-verkeerslei dingssysteem in aanmerking komt, als de proef op het baanvak Sauwerd-Roo- deschool slaagt. Uit de toespraak van ARNHEM „Hij loopt er nog steeds 't was niet zo erg hoor". Dat was de verdediging van de 22-jarige gasfles- senvuller Frans van V. uit Wekerom gisteren voor de Arnhemse politierech ter. „Het is bepaald niet aan deze ver dachte te danken dat de gans de kerst nog heeft overleefd", stelde de officier van Justitie, mr. J. H. G. Boekraad, daar tegenover. „Ik zal hem in de vernieling slaan". Vol wraakgevoelens knuppelde Frans van V. met een bezemsteel in op de gans van zijn buurman, die het ongeluk had hem bij zijn thuiskomst 's avonds laat voor de voeten te lopen. „Hij heeft me gebeten", zei de gas- flessenvuller verongelijkt, „als ze u bij ten wilt u toch ook wel slaan.." „Dit heeft niets menselijks meer", vond mr. Boekraad. „Dt gans heeft een vleugel gebroken en had een blind oog. Ik vind t een ergerlijk en misdadig op treden: één week gevangenisstraf". Van V. snapte het niet zo best: Het kan toch iedereen overkomen", zei hij. De politierechter gaf hem een week voorwaardelijk en 150 gulden boete, om dat het de eerste maal was. SCHERPENZEEL In de nacht van dinsdag op woensdag is de heer B. met zijn personenbusje uit de bocht gevlogen. Komende uit de richting Woudenberg maakte de heer B. waar schijnlijk door het te gladde -wegdek de macht over het stuur kwijt. De wa gen kwam tot stilstand tegen de woning van de heer B. Valkenburg. D e heer B. kwam met enkele schaafwondjes uit de vernielde auto tevoorschijn. r ADVERTENTIE ir. Lohmann bleek duidelijk, dat de proefneming tot op heden succesvol ver loopt. „Ik kan nog niet zeggen hoe het af zal lopen. We moeten eerst afwach ten tot de proef helemaal geslaagd is, voordat we het systeem elders kunnen gaan toepassen", aldus ir. Lohnmann in antwoord op enkele vragen. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat de gemeenteraad dinsdag 16 januari 1968-des namiddags 8 uur ten gemeen tehuize in openbare zitting bijeen komt. Hij maakt de ingezetenen erop attent, dat de op deze vergadering betrekking hebbende stukken voor een ieder ter in zage liggen in de openbare leeszaal-bi bliotheek („Wilhelminaschool") op vrij dag 12 januari 1968 van 13.00-15.00 uur en van 18.30-20.30 uur. Rhenen, 9 januari 1968. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. SCHERPENZEEL Sedert enkele dagen heeft de Scherpenzeel se toren niets meer van zich laten horen. Door de grote regenval van de laatste dagen is namelijk de omloop onder water komen te staan en het kon niet weglopen door dat er een dode duif itf de afvoer van de omloop zat. Het water dat is blijven staan door deze verstopping heeft zich een andere weg moeten zoeken en wel door het binnenste van de toren. Hier echter hangt het pas nieuwe elektrische mechanisme waar het water op terecht is gekomen. Door de aanhoudende vorst is dit water bevroren met als gevolg dat de klok alle diensten wei gert. Woensdagavond was men reeds weer zo ver dat het uurwerk weer functioneert. De wijzers zijn echter nog van slag en hopelijk wordt ook dit mankement spoedig verholpen want anders staan de Scherpenzelers, die op het uurwerk afgaan, anderhalf uur eer der op dan nodig is. Heden, vrijdag BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal 19.30 uur: „Blanke Venus in het oerwoud". Morgen, zaterdag RENSWOUDE Rehoboth 19.30 uur: Jaarfeest Christe lijke Plattelands Jongeren afd. Scher penzeel e.o. BIOSCOOP I Luxor Theater Veenendaal 19.30 uur: „Blanke Venus in het oerwoud". TENTOONSTELLING Raadhuis Veenendaal, tot en met 26 januari: Expositie „De eigen wereld van 42 vrijetijdsschilders". Geopend op werkdagen van 1012, 1417 en 1921 uur. Zondags gesloten. 55 RHENEN Gisteren werd bericht dat de pony „Dicky", eigendom van de afdeling Rhenen van de Vereni ging voor Dierenbescherming, ver lost was uit zijn lijden. Het dier lijdt aan een ernstige huidziekte. Intussen vernemen wij van de secre taris van de afdeling, de heer Kos ters, dat dierenarts Sijpveld uit Kesteren de 40-jarige pony niet heeft laten inslapen, maar dat hij alsnog zal trachten het dier van de vervelende ziekte te verlossen. RHENEN Het pension voor buitenlandse gastarbeiders aan de Bantuinweg, genaamd „Soedi Mampir", moet op last van burgemeester en wethouders wor den gesloten. De heer A. Ravestijn, exploitant, heeft begin november de aan zegging reeds ontvangen. B. en W. hebben hun besluit tot intrekking van de vergunning gebaseerd op het feit, dat in het pension dusdanige onhygiënische toestanden heersen, dat handhaving van de vergunning onverantwoord is. Bo vendien verkeren de installaties en inboedel in een zeer slechte staat van on derhoud, terwijl bovendien geen behoorlijke wasgelegenheid en dagverblijf aanwezig zijn. Ook een verwarmingsbron ontbreekt. Burgemeester en wet houders delen de gemeenteraad mede, dat zij persoonlijk een onderzoek hebben ingesteld. Intussen hebben B. en W. een be roepschrift ontvangen, dat is onderte kend door de heer J. H. Loois. In het beroepschrift wordt gepleit voor een soepele behandeling van de heer Ravesteijn, teneinde een aantal Rhenense leveranciers, die vorderingen op hem hebben, niet in verlegenheid te brengen. Onder andere wordt gevraagd 'n zo genaamde afvloeiingsregeling voor de duur van 12 maanden voor te schrij- VEENENDAAL In april kan de kwekerij, die opgericht wordt als depen dance van de Streek werkplaats Zuidoost Utrecht, gereed zijn. De kwekerij komt in de plaats van de oude boerderij „De Snellenberg" aan de Munniken- weg, waar de vaart en de Munnikenweg bij elkaar komen. Volgende week krijgt de raad van de gemeente Veenendaal een voorstel te behandelen om een krediet van f 36.000,- beschikbaar te stellen voor de bouw van enkele plan tenkassen, eenruiters en de aanleg van het verdere terrein. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 VEENENDAAL Gisteravond gaf het harmonie-orkest van de Koninklijke Scheepsjeswolfabrieken zijn jaarlijkse uitvoering in het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Voor de pauze speelde het harmonie-orkest onder leiding van de heer H. W. A. C. Warnas, na de pauze werd het programma verzorgd door enkele bekende figuren uit de Nederlandse cabaretwereld; De Mounties, Gonnie Baars, Frans Vrolijk en de goochelaarster Alice Williams. Het publiek, dat na de pauze aanmerkelijk rustiger was dan voor de pauze, kan de andere helft van het personeel van de Scheepjeswolfabrieken, dat de volgende week dezelfde show krijgt voorgeschoteld, al vast voorbereiden op een boeiende avond. Voor de pauze bestond het program ma uit een optreden van de drumband en het harmonie-orkest van de Konink lijke Scheepjeswolfabrieken. De drum band speelde onder meer enkele beken de marsen o.a. „Trooping the colour". Alles werd con brio gespeeld onder de stimulerende leiding van de heer War nas. Het publiek scheen de prestaties van de band echter als achtergrondmu ziekje te beschouwen. De heer Warnas verzocht enkele malen namens het or kest om stilte in de zaal. Enige tijd werd aan zijn verzoek ge hoor gegeven, maar na het tweede deel van de Symphonie in C van Gossec en Molenaar werd het wederom luidruch tig worden publiek hem te machtig en viel hij tegen de zaal uit met de woor den: „Ik speel geen noot meer vóór de hele zaal stil is". Dit had duidelijk hoor baar effect. De te spelen muziekstukken gaven daar dan ook wel aanleiding toe. Het stuk „Indian Summer" van Eric Ball sprakjhet publiek aan. Vooral het der de deel, de „Totem dance". De volgen de nummers lagen nog beter in het ge hoor. De overbekende „Amboss polka" van Parlow en Meyns, de Bossa Nova en „Hello Dolly" werden door het pu bliek met een luid applaus gehono reerd. Dit kwam echter niet' alleen omdat de nummers beter in het gehoor lagen, maar het harmonie-orkest is ook ster ker in het populaire genre. Kennelijk ligt dit genre de orkestleden beter. De leiding van de heer Warnas verdient alle lof. Het zou toe te juiefcen zijn, als het orkest een stap verder deed en een beetje ging moderniseren. Voor uitvoe ringen als die van gisteravond kon men gerust een drummer en een bassist als ritme-sectie nemen in plaats van het verdeelde slagwerk en de drie tuba's die gisteren, volgens de traditie van harmonieorkesten, te horen waren. Na tuurlijk kunnen de tuba's niet uit het orkest verdwijnen, maar men zou ze wel een bescheidener rol kunnen geven. Het orkest heeft, evenals de heer War nas, capaciteiten genoeg om een trede hoger te klimmen op de landder van de harmonieorkesten. Na de pauze kon het publiek genieten van een luchtig cabaretprogramma, verzorgd door De Mounties, Connie Baars, Frans Vrolijk en de goochelaar ster Alice Williams. Er was een heerlijk contact tussen de artiesten en de zaal, hetgeen niet in het minst te danken was aan de vaart waarmee het programma werd gebracht. Gonnie Baars werd be geleid door pianist T. Bakkenes en drummer B. Smits. Ze bewees werke lijk talent te hebben door met deze klei ne bezetting als begeleiding toch de zaal bezig te kunnen houden. Meestal vallen de platensterretjes op de „bühne" te gen, als ze zonder geluidseffecten, or kestbegeleiding en koortje moeten wer ken. Bij Gonnie Baars was dit echter geenszins het geval. Meer over „De Mounties" en Gonnie Baars, die dit jaar mee zal doen aan het Nederlands Songfestival, morgen in onze Ziezo weekend-bijlage. VAN R. MARKTBERICHT BARNEVELD Coöp. Veluwse Eierveiling Barneveld. Aanvoer 862.527 stuks, stemming rede lijk. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52/5^ gram 11.0111.07; 56/57 11.74—12.04; 60/61 12.81—13.51; 64/65 13.55—14.35. Eierveiling Barneveld Aanvoer 521.080 stuks, stemming redelijk. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 47/53 gram 10.38—11.00; 56/57 12.03— 12.55; 61/62 13.55—13.93; 65/72 14.06— 15.71. Kruishoutem (België) Aanvoer 278.640 stuks, stemming redelijk. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52/53 gram 10.83—10.97; 57/58 11.85— 12.11; 62/63 13.16—13.55. Eiermarkt Barneveld Aanveer plm. 2.100.000 stuks, handel rustig. Eieren van 50/58 gram 10.6512.75 per 100 stuks, kg-prijs 2.13—2.20; 59/65 13.10— 14.50 per 100 stuks, kg-prijs 2.222.23. De Mounties met in hun midden Gonnie Baars, die gisteravond voor de D.S.-familie optraden. „De nieuwe wet, die waarschijnlijk per 1 juli a.s. in werking treedt legt ons de verplichting op, dat we passen de arbeid voor verschillende minder- validen moeten bieden", vertelde de heer Bastmeijer. In het kader daarvan werd de kwekerij opgezet. De plannen voor de kwekerij- kwa men vorig jaar in het nieuws, toen de heer H. van Harn, directeur van de Verwarmingsmaatschappij gebroeders Van Harn NV bij de opening van een nieuwe bedrijfshal de complete ver warmingsinstallatie voor de kassen op deze kwekerij aanbood. „Ik weet nog niet precies wat me dat gaqt kosten, maar ik séhat het op een goê^ë f 10.000,-", vertelde de heer Van Harn. „Dat ik nog niets defini tiefs kan zeggen komt door het feit, dat ik zelfs nog geen tekening van de kas heb gezien. Ik weet ook nog niet wat men wil gaan kweken en ook dat moet bekend zijn om een geschikte verwarmingsvorm te kunnen aanleg gen. Als we de tekening van de kassen krijgen zullen we met spoed aan de be rekeningen voor de verwarmingsinstal latie beginnen". De heer Bastmeijer vertelde dat er drie kasruimtes komen: warm, min der warm en koud. Voor de heer Van Harn levert dat geen bezwaar op, „dat kan op dezelfde ketel, het is alleen een kwestie van kleppen en groepen", ver telde hij. De heer J. H. J. Evers, directeur van de streekwerkplaats, krijgt ook te maken met de kwekerij. „We moeten nog uitzoeken, welke mensen in de toe komst naar de kwekerij zullen gaan. Zelfs de methode van selectie is nog niet bekend", aldus de heer Evers, die er de nadruk op legde, dat de Streek werkplaats een gezamenlijk project is van de gemeenten Veenendaal, Ame- rongen, Leersum, Renswoude en Rhe nen. De kwekerij zal de in Veenendaal ge vestigde kwekers geen concurrentie aandoen: „We kunnen nu met hetzelf de geld meer doen aan de verfraaiing van Veenndaal. In de kas worden bloemen gekweekt, die in het voor jaar de straten kunnen sieren. Op het open terrein zullen we heesters voor de plantsoenen gaan kweken, terwijl ook de plantenvoorziening in het raad huis door de kwekerij verzorgd zal worden", aldus de heer Bastmeijer. 55 ARNHEM De werkgroep „Welzijn ten Plattelande" van de Gelderse Mij. van Landbouw houdt op vrijdag 9 fe bruari in het provinciehuis te Arnhem een bijeenkomst waarop gesproken zal worden over „Samen leven in de we reld". Op het programma voor deze dag staat, naast een inleidend woord door de heer W J. Lokhorst, voorzitter van de G.M.v.L. een inleiding door de heer A. Moser, kabinetschef van de heer Mansholt over „Achtergronden en moeilijkheden van de EEG". In de middag spreekt dr. I. N. Th. Diepen horst, oud-staatssecretaris van buiten landse zaken over „Samenwerking met de ontwikkelingslanden". De bijeen komst begint om tien uur 's morgens en is rond half vier in de middag ten ein de. VEENENDAAL Op maandag 29 januari zullen in het NV V-gebouw aan de Tuinstraat weer wedstrijden voor kappers gehouden worden. Deze wed strijden worden weer georganiseerd door de CBTCK, de Bond van Techni sche Clubs voor Kappers in Veenen daal. Vanaf 14.00 uur wordt er in verschil lende groepen om de hoogste eer ge streden. Zo zijn er wedstrijden voor dameskapsels, verdeeld in dag- en avondkapsels en een wedstrijd in het kappan van heren. ven. B. en W. willen er echter niets van weten. Zij stellen zich nadrukkelijk op het standpunt, dat van een gemeente bestuur niet mag worden verlangd, dat het op de door reclamant voorgestelde wijze de belangen van de volksgezond heid opoffert aan de commerciële be langen van een aantal crediteuren. Daarbij maakt het geen verschil of het om de gezondheid gaat van buitenland se arbeiders of van ingezetenen", al dus B. en W. In verband hiermede wordt de raad voorgesteld het beroepschrift onge grond te verklaren. Stemt de raad hierin toe, dan billen onmiddellijk maatregelen worden genomen tot daadwerkelijke ontruiming. Ned. Herv. Kerk, Oudekerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Graafland. Julianakerk, 9.30 uur: ds. Van Assen- bergh en 17.00 uur: ds. VroegindeweiJ. Vredeskerk, 9.00 en 10.30 uur: ds. Wis- gerhof en 17.00 uur: ds. Langerak. Sionskerk, 9.30 uur: ds. Langerak en 17.00 uur: ds. Van Assenbergh. Bejaardencentrum, 9.30 uur: ds. Eij- senga van Leusden. Veeneind, 15.00 uur: ds. Vroeginde- weij; woensdag 17 jan. a.s. 19.30 u. ds. Brons uit Nunspeet. Dijkstraat, 14.45 uur: ds. Wisgerhof. Herv. Gem. „Sola Fide", 10.00 uur: ds. Nijeboer en 17.00 uur: ds. Vijzelaar. Geref. Kerk, Oude Kerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Van Enk (bed. H.A.). Petrakerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. IJsma (bed. H.A.). Geref. Kerk (OCB), 9.30 u. onbekend; 16.00 u. ds. J. Nijenhuis uit Spaken burg. Chr. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 en 17.00 uur: student H. Wubs te Apel doorn. Pniëlkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Wes terink van Haamstede-Kerkwerve. Geref. Gem (Ned.), 9.30 en 18.30 uur: ds. Mallan. Geref. Gem. (Syn.), 9.30 en 17.00 uur: Leesdienst. Ned. Prot. Bond, 10.30 uur: ds. Sanger» te Baarn. r.-K. Kerk, Salvatorkerk, 9.00 en 11.00 uur: H. Mis en 19.00 uur: Lof. Willibrorduskerk, 8.00 en 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils, 10.00 uur: Heiligings samenkomst en 19.30 uur: Verlossings samenkomst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 6.30 uur: ds. J. T. Cazander. 0eref. Kerk, 10.00 en 18.30 uur: ds. J. Fieret sr., bediening H. Avondmaal. Geref. Gem., 10.00 en 18.30 uur: dhr. B. Roest. r.-K. Kerk, 8.30 uur: H. Mis in het ver enigingsgebouw aan de Molenweg. Vrije Evang. Gem., 15.00 uur: ds. W. E. v. Petegem in het verenigingsgebouw aan de Molenweg. Jehova's Getuigen, zondag, 9.30 uur v.m.: „De Wachttoren" studie; 10.30 uur v.m.: Openbare toespraak. Dins dag, 7.30 uur n.m.: Theoc. school; 8.30 uur n.m.: Dienstvergadering. Herv. Wijkgem. „Salem", 10.30 u. ds. D. J. Karres uit Driebergen, Bed. H.D. De dienst wordt gehouden in het nieu we verenigingsgebouw te Wouden berg. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk, 9.00 u. ds. C. den Boer uit Zeist. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 uur: ds. A. W. T. Nijenhuis (H.A.). Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 17.00 u. leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 17.00 uur: leesdienst. Oud Geref. Gem.: vrijdag 19 jan. a.s., 19.00 u. ds. Toes uit Kinderdijk. AMERONGEN Geen opgave ontvangen. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 u. d«. Van de Peut. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. Over- duin uit Veenendaal (H.A.). ELST Oud Geref. Gem.: 9.30 en 18.00 u. lees dienst; woensdag 17 jan. a.s. 19.00 u. ds. Wiltink uit Doetinchem. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 u. ds. D« Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 18.45 u. ds. Aan- geenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 15.00 u. lees dienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. J. van Noort; 18.30 u. ds. G. Kaastra. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. J. van der Haar; 18.30 u. ds. S. P. van As senbergh uit Veenendaal. EDE Oud Geref. Gem.: woensdag, 17 jan. a.«. 19.30 u. ds. Van de Poel. Kesteren Ned. Herv. Kerk: 9.00 u. ds. A. Muil wijk uit Opheusden; 18.30 u. ds. Ter louw uit .Veenendaal. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. Muilwijk. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 18.30 u. leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 18.30 u. ds. M. van Beek. SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse gymnastiekver. „Door Oefe ning tot Overwinning" (DOTO) houdt heden, vrijdagavond, haar jaarverga dering in hotel „Boszicht". Er zal op deze avond o.a. een sportmodeshow gegeven worden door de firma Een hoorn uit Hilversum. Daarna zal men onder de tonen van dansmuziek nog wat bij elkaar blijven.

De Vallei | 1968 | | pagina 5