Celstraffen van een tot zeven jaar geëist Skeletten in Duitse kelder gevonden OPSTOPPING IN DE SEINE Miljoenen- zwendel in Londen „Beste harmonie thuis als man de haas is99 mm Aspirine* helpt snel en urenlang... Greep van fiscus op totoprijs wDampo Rath Doodeheefver Medewerkers van Eichmann in arrest Quick Up... 't is goed. Ko drinkt 't. Schrijversproces in Moskou Zieke man door politie in cel opgesloten BAR WEER IN EUROPA Prins Henrik geeft „opvoedkundig lesje liio* Let op! lis 10 voor lente Britse uitvoer steeg flink Misdrijf ongeveer vijftien jaar oud Schotwonden Kazerne CONTACTEN Handenen Lippen ruw? PU ROL BODEMLOZE N.V. WOLVEN 11 V akbondsleiders gearresteerd BEDOELING Transplantatie van hondekop V', Cultureel Congres in Havana Nnishettgd voor fresia's. Bijzonder charmante bloemen in talrijke variëteiten. U legt er eer mee in. VRIJDAG 12 JANUARI 1968 "IV/FOSKOU De openbare aanklager in het proces tegen vier jonge Rus- sen in Moskou heeft gisteren een gevangenisstraf van zeven jaar geëist tegen de schrijver Joeri Galanskof. Tegen de andere drie eiste hij gevangenis straffen variërend van één tot vijf jaar. Het viertal wordt beschuldigd van propaganda en agitatie tegen de Sovjet-Unie. JOERI GALANSKOF eis van 7 jaar (Van onze correspondent) BONN Drie skeletten met ingesla gen schedels heeft een bouwvakarbei der ontdekt die een oude betonnen vloer openbrak in een gebouw dat deel uit maakt van de universiteit van Saar- brücken. De geraamten stammen waar schijnlijk van een misdrijf dat ongeveer vijftien jaar geleden moet zijn ge pleegd. Een ploegje bouwvakarbeiders hakte een keldervloer open om een wateraf voerkanaal te kunnen verleggen. Plot seling zagen zij een half verteerde schoen uit de grond steken. „Toen we de vloer verder openbraken vonden we nog een tweede schoen waarin nog een voet zat. Met schoppen en breekijzers wrikten we daarna de rest van het be ton los. In een ruimte van ongeveer zes tig centimeter breedte lagen drie men selijke skeletten naast elkaar. In de schedels zaten grote gaten. Een van de geraamten droeg nog 'n vals gebit. We vonden ook nog een half vergaan noti tieboekje." De zwaar gehavende schedels wijzen op schotwonden en slagen met een zwaar voorwerp. Waarschijnlijk zijn de doden naakt in de vloer gelegd, want sporen van kleren werden niet gevon den. Wel kwamen drie schoenen tevoor schijn en het notitieboekje waarin de inkt door vocht was uitgewist. De oor spronkelijke vloer die dateert uit 1937, moet zijn opengehakt om de lijken te verbergen. Het gat is daarna met een nieuwe laag beton afgedekt Deze twee de laag moet volgens deskundigen on geveer vijftien jaar oud zijn. Het gebouw, dat eenzaam ligt in een groot stuk bos, is in 1937 gebouwd als kazerne. Na de oorlog diende het eerst als kazerne voor Franse troepen, daar na als tehuis voor vluchtelingen en sind 1949 behoorde het tot de Saarbrückense universiteit. Uit het verleden zijn geen vermissin gen bekend die met het gebouw in ver band kunnen worden gebracht. In de laboratoria van de federale recherche in Wiesbaden zal men nu proberen de aantekeningen uit het gevonden notitie boekje weer leesbaar te maken. Anderhalf jaar geleden werd in West- Duitsland ook een „beton-moord" ont dekt. De Zwitserse zakenman Karl Angst had zijn landgenoot en zakenre latie de miljonair Arthur Hoffman, in een fabrieksgebouw in Oberhausen ver moord en in een betonnen vloer gego ten. Karl Angst die door Zwitserland aan de Bondsrepubliek is uitgeleverd, wacht nog op zijn berechting. Het nieuws over de rechtszitting van gisteren werd verstrekt door een lid van de communistische jeugdorganisa tie Komsomol, een van de weinigen die het proces mochten bijwonen. Hij deel de de wachtende westerse verslagge vers mee dat de aanklager de volgen de straffen had geëist: Zeven jaar tegen de 28-jarige Joeri Galanskof, die naast anti-Russische propaganda werd beschuldigd van de- viezenzwendel. vijf jaar tegen Alexander Gïnsburg (31). twee jaar tegen de dichter Alexei Dobrowoski (29), de enige die zijn schuld zou hebben toegegeven en be zwarend materiaal tegen de anderen zou hebben ingebracht. één jaar tegen de 21-jarige Vera Laskkova, die" heeft toegegeven dat zij manuscripten voor Ginsburg en Ga lanskof heeft getypt. Galanskof en Ginsburg, die werkten bij een letterkundig archief in Moskou, worden ervan beschuldigd dat zij con tacten onderhielden met een Russische organisatie van ballingen in het buiten land, wier streven op omverwerping van het communistische bewind is ge richt en van uitgifte van „ondergrond se publikaties". Ze hebben de versprei ding van een „witboek" over het pro ces tegen de Russische schrijvers Sin- jafski en Daniël toegegeven, maar be twistten dat zij daarmee illegale of an ti-Russische activiteit bedreven. De studente Lasjkova, die de stukken van de gewraakte publikaties uittikte, zei eveneens dat zij haar handelwijze net als anti-Russisch beschouwde. Familieleden van de beklaagden, die het proces mochten bijwonen vertel den gisteren dat de zitting van woens dag nogal rumoerig is geweest. De president van de rechtbank moest het publiek enkele malen tot de orde roe pen. Sommige getuigen zouden na hun getuigenis uit de rechtszaal zijn ver wijderd en de president zou voorts heb ben verboden aantekeningen in de rechtszaal te maken. De Noorse advocaat Ingjald Sörheim die naar Moskou was gereisd om te zien of hij de beklaagden juridisch kon bijstaan, is niet in de rechtszaal toegelaten. Zijn verzoek om een onder houd met de president van de recht bank werd evenmin ingewilligd. ADVERTENTIE I^BIJ VERKOUDHEDEN HBJTOEGUtCHTIGO VOOR VADER. MOEDER EN KIND BONN Politiemannen in Karls ruhe hebben een man, die leed aan een gevaarlijke embolie, voor een nacht in een cel gestopt, omdat ze dachten dat hij dronken was. De man, de 23-jarige meubelmaker Jürgen Kukiek, zal daardoor waarschijnlijk de rest van zyn leven aan één kant van zyn li chaam verlamd blijven. Kukiek was, tengevolge van een em bolie een bloedstolsel in de halsslag ader op straat bewusteloos neerge vallen. Agenten brachten de „dronken man" naar een ontnuchteringscel en hielden hem daar acht uur achter slot en grendel. In die tijd stierf een deel van Kukieks hersenen af door gebrek aan bloedtoevoer. Pas de volgende morgen bracht Ku kieks moeder hem naar het ziekenhuis. De artsen constateerden dat hij geen druppel alcohol had gedronken en on dernamen een spoedoperatie. De ern stige verlamming echter is waarschijn lijk nooit meer te verhelpen. Het gebeurde heeft in Karlsruhe gro te verontwaardiging gewekt, ook al omdat de politie in de loop van de nacht wel had doorgekregen dat Ku kiek niet gewoon dronken was, en omr dat zij later probeerde het voorval ge heim te houden. ADVERTENTIE A Het Amsterdamse binnenschip Marjo veroorzaakte gisteren een opstop ping op de Seine in hartje Parijs. Toen het optornde tegen de sterke stroom op de door zware regen- en sneeuwval gezwollen rivier, raakte het schip klem tussen de pijlers van de brug Saint-Michel. Urenlang werd de scheepvaart over de helft van het vaarwater gestremd voordat met hulp van een speciale brigade brand weerlieden de Marjo weer los kwam. ADVERTENTIE LONDEN. Een spel met miljoenen. Dat is er gespeeld bij een verzeke ringsmaatschappij van automobilisten die in de zomer van 1966 in Engeland over de kop ging. Er waren zeker 400.000 mensen bij verzekerd. Zij be taalden lagere premies dan bij andere maatschappijen. Gisteren is in de Old Bailey in Londen het proces begonnen tegen de 44-jarige Ceylonees dr. Emil Savundra, die, samen met de Engelse zakenman Stuart de Quincey Walker, aain het hoofd stond ^an de maatschap pij. Dit tweetal, zo bleek uit het requisi toir, heeft in twee jaar tijd de maat schappij, Fire Auto and Marine Insu rance, opgelicht voor meer dan zeshon derdduizend pond. Destijds was dat meer dan zes miljoen gulden. Zij deden dat door middel van een naamloze vennootschap in Liechtenstein zogenaamd een bank, waarnaar ze een groot deel der ontvangen verzekerings premies overmaakten. Het grootste deel van dat geld ge bruikte het tweetal voor zichzelf. Als voorbeeld noemde de aanklager de overboeking van een zeer groot bedrag van de bank in Liechtenstein naar Sa vundra voor de aankoop van een race boot „Hij was dol op raceboten", aldus de aanklager. De manipulaties met behulp van de naamloze vennootschap in Liechtenstein waren een opmerkelijk eenvoudig jnid- del, vond de openbare aanklager. FAM leende aan de „bank" in Liechtenstein voor tien jaar tegen vier procent rente. De bank stelde dan weer vele honderd duizenden ponden ter beschikking van de twee beklaagden voor de duur van twintig jaar en tegen drie procent ren te. Dat doet geen enkele echte bank, zei de aanklager, die deze gang van zaken volslagen zwendel noemde. In het geheel is er voor 961.000 pond van Londen naar Liechtenstein overge maakt. Dat geld kwam niet alleen van de verzekeringsmaatschappij van Sa vundra, maar ook van andere onderne mingen waar hij belangen bij had. Verwacht wordt dat het proces drie tot zes weken zal duren. HAMBURG De winter heeft zich ook gisteren van Scandinavië tot aan de Middellandse Zee in al zijn barre schakeringen laten kennen. Woeste sneeuwstormen en aanhoudende koude zorgden voor veel ellende. Dorpen raak- tem gisteren geïsoleerd, auto's strand den in dikke sneeuwlagen en het trein verkeer ondervond flinke vertragingen. Alleen de wintersportoorden leken wei nig reden tot klagen te hebben: er was sneeuw genoeg. Op Sicilië het zuidelijkste deel van Europa zijn de wolven door hon- der en kou uit de bergen naar de be woonde wereld gekomen. Bij Messina verslonden zij ruim zestig schapen. In Cortina d'Ampezzo in Noord-Italie werd twintig graden vorst gemeten. Bij Briangon in Zuid-Frankrkijk zaten der tig automobilisten ruim achttien uur vast in sneeuwmassa's tot twee meter hoogte. In Zwitserland dreigen lawines. Ver scheidene bergdalen werden van de buitenwereld afgesloten. In Oost- en West-Duitsland bleven treinen en au to's in de sneeuw steken. De binnen vaart naar Berlijn werd onmogelijk door het ijs. In Denemarken waren he vige sneeuwstormen een handicap voor trein-, zee-, lucht- en wegverkeer. En kele veerboten werden beschadigd, on der meer doordat treinwagons omvie len. ADVERTENTIE Van onze correspondent KOPENHAGEN „Kinderen moeten worden afge richt als honden en paarden". Met deze uitspraak heeft de kersverse Echtgenoot van de Deense kroonprin ses Margrethe, prins Hendrik, zich het ongenoegen op de hals gehaald van veel Denen. De prins, de vroegere Franse graaf Henri de Laborde de Monpezat, deed deze en andere uitspraken over kinder opvoeding en echtelijke verhoudingen in een vraaggesprek met een verslaggever van het conservatieve en konings gezinde dagblad Berlingske Tidende, dat in de Deense hoofdstad Kopenhagen wordt uitgegeven. „De man is hoofd van het gezin en een draai om de oren doet niemand kwaad" verduidelijkte prins Hendrik. „De beste harmonie thuis wordt be reikt, als de man de baas is. Natuur lijk zijn er ook taken die de vrouw be ter op zich kan nemen, zoals eten ko ken en kinderen verzorgen, maar dat neemt maar weinig tijd in beslag". En de prinsgemaal vervolgt: „De vrouw moet gelijk zijn aan de man, maar niet boven hem staan, zoals in de Verenig de Staten. Het is het beste dat de vrouw thuis blijft, als het tenminste niet noodzakelijk is dat ze gaat wer ken". SAIGON Zes vakbondsleiders van de 3.500 werknemers bij het elektrici teitsbedrijf in Saigon zijn gearresteerd omdat hun leden al twee dagen staken uit protest tegen het niet toekennen van een loonsverhoging van 12 pet. In de elektriciteitsvoorziening van Saigon wordt nu voorzien door een kleine staf van Franse ingenieurs en legertechnici. De 5.000 havenarbeiders van de Zuid- viëtnamese hoofdstad hebben uit soli dariteit nu ook het werk neergelegd. ADVERTENTIE „Ook in mijn huwelijk met de aan staande koningin zullen wij ervoor zor gen eensgezind te zijn. Wij zullen een ouderwets huwelijk hebben, zoals dat heet" verzekerde prins Hendrik. „Ik houd veel van kinderen, maar alleen als zij goed zijn opgevoed. Ik heb thuis veel oorvijgen gekregen en ken de heilzame uitwerking ervan". En, naar het schijnt ten overvloede, beken de de prins op een vraag: „Ik heb er niets op tegen anderen te schokken". Deense psychologen geloven inmid dels dat de prinsgemaal de uitlatingen heeft gedaan met een bepaalde bedoe ling. De knappe, intelligente prins heeft met zijn charme al geruime tijd de Deense vrouwen voor zich gewon nen ,maar de mannen heeft hij tot nu toe weinig geïmponeerd. In zijn goed geoefend diplomatenbrein kan moge lijk de gedachte zijn opgekomen een verrassende aanval op het hart van het mannelijke Denemarken te begin nen door zich een echte man te tonen. Het enige wat de prins daarmee tot nu toe heeft geoogst is het volgende antwoord van de jeugdafdeling van de Deense vrouwenvereniging: Met grote bezorgdheid constateren wij, dat prins Hendrik het prestige van het konings huis gebruikt om persoonlijke, hoogst reactionaire en sterk autoritaire ideeën over kinderopvoeding en de plaats van de echtgenote te verkondigen. Wij zou den het toejuichen als de prins er in de toekomst van afziet zich in politieke discussies te mengen. Daarmee schijnt de strijdbare prins gemaal voorlopig in ieder geval een deel van zijn vrouwelijke bewonde raars verloren te hebben, zonder dat het zeker is, dat veel mannen hem ge lijk zullen geven. Daarvoor hebben de prinselijke uitlatingen al te ver doorge werkt. Dat zou een beroepsdiplomaat als hij eigenlijk hebben moeten zien. KIEF De Russische professor Vladimir Demichof uit Moskou heeft in Kief met medewerking van een aan tal chirurgen uit de Oekraine een transplantatieoperatie uitgevoerd, waarbij de kop en de voorpoten van een hond van twee maanden op die van een hond van vier jaar zijn overgebracht. De operatie vergde vier uur. Professor Demichof heeft ook in 1958 een tweede kop getransplanteerd op de hals van een hond en heeft verscheide ne hart- en longtransplantaties bij hon den verricht. TJe kansspelen hebben van oudsher in een aantal kringen in ons land in een kwade reuk gestaan. Met de tijd zijn echter veel scherpe kanten wegge- slepen en mede onder de druk van bui tenlandse kansspelen ziet men zich ook in ons land verplicht terzake water in de wijn te doen. De fiscus is echter wat dat betreft nimmer principieel. Het is ook weer de fiscus die bij el ke prijs boven een bepaald minimum aan zijn trekken komt. Dat zal ook gebeuren wanneer bij aanvaarding van een wetsvoorstel tot verhoging van de maximumprijs van de voetbaltoto deze van f 100.000 op f 500.000 wordt gebracht. Wat de winnaar van de hoofdprijs zal overhouden hangt af of de prijs van een half miljoen „schoon" zal zijn, dat wil zeggen netto, dan wel bruto, dus waarvan nog belasting zal worden in gehouden. Y7an 1 november 1961 af bestaat er een loterijbelasting, die op 1 janua ri 1965de meer praktische naam van kansspelbelasting kreeg. Het criterium is: het mededingen naar prijzen en pre mies waarbij de aanwijzing van win naars geschiedt door enige kansbepa ling, waarop de deelnemers in het alge meen geen overwegende invloed kunnen uitoefenen, aldus de officiële betiteling. Hierop zijn enige uitzonderingen ge maakt: speelautomaten en soortgelijke toestellen, die zijn ingericht voor de be oefening van een spel. De winnaars van de voetbaltoto en ook die in de staatsloterij, waarvan ver moedelijk het aantal en de hoogte van de prijzen zullen toenemen, zullen in ieder geval de kansspelbelasting moe ten betalen. Deze heeft een tarief van vijftien procent, waarbij echter prijzen tot en met duizend gulden onbelast zijn. Verder wordt hiervan door particulie ren geen inkomstenbelasting of andere heffing betaald. Tn de zeldzame gevallen dat een prijs door een bedrijf of in de uit oefening van een beroep wordt gewon nen, valt het gehele bedrag in de winst. Daarover wordt dan inkomstenbelasting betaald. De ingehouden kansspelbelas ting kan dan als een z.g. voorheffing worden afgetrokken. De kansspelbelas ting wordt al ingehouden door degene die de prijs verschuldigd is. Hij draagt haar aan de belastingdienst af. Het kan ook zijn dat een prijs, zoals thans f 100.000 „schoon" is. Dan wordt dit bedrag voor de berekening van de belasting met 100/85ste vermenigvul digd. De belasting wordt aldus bere kend over f117.647 en bedraagt dan f17.647, zodat de netto f 100.000 wordt uitgekeerd. Wanneer derhalve de maxi mumprijs een half miljoen bedraagt en de prijswinnaar zelf de belasting moet betalen, zal deze f75.000 bedrageri en houdt men f425.000 over. Mag de maximumprijs een half mil joen „schoon" bedragen, dan is de wer kelijke prijs f 588.235 en bedraagt de kansspelbelasting f 88.235, zodat de ge lukkige winnaar dan een half miljoen in handen krijgt. Daarmee is dan in het normale geval dat een particulier zulk een prijs wint, de kous af zij het dat de vermogens belasting om de hoek komt kijken. "l^oor de vermogensbelasting geldt, dat ongehuwden 'n vrijstelling hebben van f 40.000. Het vermogen boven dat bedrag valt onder de vermogensbelas ting. Voor gehuwden bedraagt de vrij stelling f 55.000 en voor ieder kind, waarvoor men kinderaftrek geniet, is de vrijstelling f 13.500. Verder wordt voor 65-jarigen en invaliden een extra vrij stelling gegeven van f35.000. Een onge huwde invalide valt derhalve onder de vermogensbelasting wanneer zijn ver mogen boven f75.000 ligt. Ongeacht of men nu gehuwd dan wel ongehuwd is, bedraagt het tarief zes gulden per duizend gulden. De vermo gensbelasting wordt berekend naar de stand op 1 januari. Zou men een grote prijs op 2 januari hebben gekregen, zo dat men in de vermogensbelasting valt, dan wordt deze belasting pas geheven naar de stand van het vermogen op 1 januari 1969. PRINS HENRIK africhten ADVERTENTIE v\ Nog 10 weken. Dan begint het lieve leventje weer. 't Kwetteren en twin- keleren. 't Uitbotten en bloeien. Dan is 't lente! Wat doet d? Nu de winter wegsturen I Uit uw huis ban- nenl Met stralend nieuw behang in fixa-color kwaliteit. Van Rath Doodeheefver. Uw vakman heeft de nieuwe R D-Staalboeken 1968 al klaarliggen. Bekijk 't. Kies het behang-: van uw stoutste lente dromen. Dan bent u straks 't voor jaar vóór als 't komt. En komen doet het! s} ontwerpers en fabrikanten van behang HAVANA Het culturele congres dat sedert 4 januari in Havana op Cu ba wordt gehouden, heeft gistreravond zijn werkvergaderingen besloten met een „Havana-oproep", waarin de Ver. Staten worden veroordeeld wegens „mi litaire, economische, politieke en cul turele agressie in de gehele wereld". Het congres, waaraan 400 schrijvers, schilders, geleerden, technici en econo men uit 86 landen deelnemen, zou gis teravond al eindigen maar men kwam op het schema ten achter door een stormachtig debat over een Arabische eis in de oproep ook Israël wegens agressie te veroordelen. Nu zal de „Havana-oproep" nog formeel moeten worden aanvaard. Men is tot een rege ling met de Arabieren gekomen door de paragraaf, waarin sprake van agressie is de „Arabische wereld" op te nemen zonder Israël met name te noe men. Zeg het met bloemen! BONN Twee vroegere SS-juristcn, die Adolf Eichmann terzijde hebben ge staan bfl de „eindoplossing van het Joodse vraagstuk" zijn gisteren gear resteerd in hun woonplaatsen, waar zij praktijk uitoefenden als advocaat: Otto Hunsche (56) uit Datteln bij Dort mund en Friedrich Bosshammer (61) uit Wuppertal. Beide mannen waren SS-officieren en bekleedden een hoge ambtenaars rang. Zij werkten van 1941 tot 1943 op Eichmanns beruchte „Judenrefe- rat", een afdeling van het Reichs- sicherheitshauptamt in Berlijn. Daar waren zij voornamelijk belast met juridische kwesties en met het beheer van in beslag genomen vermogens van gedeporteerde joden uit landen buiten Duitsland. De voormalige SS-Hauptsturmführer Hunsche heeft al eerder terecht ge staan in Frankfort, als tweede beklaag de in het proces tegen de SS-officier Hermann Krumey. Daarbij was Hun sche alleen zijn rol ten laste gelegd in 1944 als verbindingsman tussen de Joodse Raad in Hongarije en het „SS- Sonderkommando", dat zorgde voor de deportatie van de joodse Hongaren. In de maanden april tot juli 1944 wist dit Sonderkommando, dat uit slechts 45 SS-lieden bestond, van Boe dapest uit de deportatie te organiseren van het leeuwendeel der Hongaarse jo den. Op 9 juli van dat jaar liet de re gent van Hongarije, admiraal Horthy, tenslotte de jodenvervolging stopzetten, met het oog op reacties in het buiten land. Desondanks wist de SS-groep op 19 juli nog eens twaalfhonderd joden weg te voeren. In totaal werden 437.402 mensen naar het vernietigingskamp Auschwitz gevoerd. Bij zijn berechting in Frankfort werd Hunsche aanvankelijk vrijgesproken wegens zijn ogenschijnlijk onderge schikte rol bij het gebeurde in Honga rije. Het Bundesgerichtshof in Karls ruhe, de Westduitse Hoge Raad, ge lastte echter een hernieuwd proces en gaf daarbij te kennen, dat Hunsche waarschijnlijk heel goed wist wat de Joden te wachten stond. Daarmee zou hij schuldig zijn aan medeplichtigheid aan moord. De behandeling in revisie te Frankfort moet nog plaats hebben. De arrestaties van gisteren daarente gen zijn geschied op bevel van de jus titie in West-Berlijn op grond van het werk dat beide mannen jaren lang heb ben verricht op het Reichssicherheits- hauptamt, de terreur centrale aan de Prinz Albrechtstrasse. LONDEN De Britse uitvoer is in december omhoog gegaan met 107 mil joen pond sterling tot 461 milj. Maar doordat ook de waarde van de invoer belangrijk steeg: tot 601 miljoen pond (een recordhoogte), was het resultaat van deze maand opnieuw een tekort op de handelsbalans. Dit bedroeg volgens de voorlopige ge gevens die gisteren zijn bekend ge maakt 70 miljoen pond. In november, de maand van de devaluatie, was het tekort 153 miljoen pond; de invoer be droeg in november 571 miljoen pond sterling. Het herstel in de uitvoer was vooral te danken aan de afloop van de haven stakingen in Liverpool en Londen. Ver der is het nog onmogelijk om vast te stellen wat de lijn is van de export van Engeland. De invoer was vooral zo groot, door dat in december de gevolgen van de de valuatie zich gingen doen voelen: Door de waardevermindering van het pond sterling is alles wat Engeland koopt in landen die niet hebben gedevalueerd, immers duurder geworden. Hoewel men zich in de City had voor bereid op nog slechtere cijfers en de re acties op de valutamarkt en de beurs nogal meevielen, ondervond het pond sterling er toch een nadelige invloed van. Voor het eerst deze week was dit het geval. De koers was nogal grillig, na wat speculatieve verkoop van pon den voordat de handelscijfers bekend waren gemaakt. Later kwam er wat herstel, maar dit werd op zijn beurt voor een deel weer ongedaan gemaakt. Er was een grote vraag naar goud. Gisteren zijn ook de voorlopige gege vens bekend gemaakt inzake de Brit se handelsbalans over heel 1967: het te kort bedroeg 565 miljoen pond tegen 111 miljoen het jaar ervoor. Tien Griekse marine-officieren, die op 2 september vorig jaar met dertig collega's met pensioen waren gestuurd, zijn weer in Actieve dienst opgenomen. Volgens een bekendmaking in het Griekse staatsblad zijn zij in hun oude rang teruggekeerd. ADVERTENTIE

De Vallei | 1968 | | pagina 6