Nog 876 woningzoekenden In Veenendaal nu 683 huizen in aanbouw f 1000,- subsidie voor schutters San balm „Meer zien nut voor een beter begrip" Meer geld nodig voor 't grote bad KANTONGERECHT WAGENINGEN V uur werkhandelaar komt nog eens voor Ijsbaan alleen open bij strenge vorst Zestig jaar socialisme in Rhenen wordt vrijdag a.s. met feestavond gevierd ARCHIEF GING IN DE OORLOG VERLOREN Bioscopen in Arnhem Bioscopen in Utrecht Weekagenda Arnhem Bijna 400 mensen konden van lijst worden geschrapt Doorstromers krijgen minder Expositie in Streekmuseum Kamperen in de winterkou Aanbesteding zuiverings installatie in februari Burgemeester bij opening expositie Eiermarkt Hond Afslaan Te simpel Herinnering Haast Dronken POT BIJNA LEEG Streekvergadering van D '66 in Zeist RUWE HftNO Mej. Remme vertelt over ^nieuwe wereld* Pagina 3 ZATERDAG 13 JANUARI 1968 In de vorige nota werd melding ge maakt van het feit dat Eurowoningen n.v. zich bereid verklaarde 288 cyclus woningen in het complex „de Molen- brug" te verwezenlijken mits de in aan bouw zijnde 216 premie woningen in het complex „de Engelenburg" als woning wetwoningen zouden worden overgeno men. De „omswitching" van deze premie- VEENENDAAL In 1967 kwamen in Veenendaal 437 woningwetwonin gen gereed. In de premiesector bedroeg de woningtoename 21 woningen en in de ongesubsidieerde sector 47 woningen. 42 woningen moesten worden ont ruimd wegens sloping of onbewoonbaarverklaring. De totale woningvoorraad per 31 december 1967 bedroeg 7474 woningen. Een en ander staat te lezen in bet periodieke overzicht dat het college van B. en W. dezer dagen aan de raad heeft verstrekt. woningen naar de woningwetsector is inmiddels een feit geworden. In aanbouw zijn thans nog 364 wo ningwetwoningen te weten in De Pal men Grift 144 woningen, in het Vijver plan 160 woningen en aan de Westersin gel 60 woningen. De bescheiden inzake de bouw van 288 woningwetwoningen in het complex „de Molenbrug" liggen reeds geruime tijd bij de provinciale directie van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid te Utrecht. Verwacht wordt dat de gunning voor de bouw van dit complex nog in het eerste kwartaal van 1968 zal worden verleend. In aanbouw zijn thans 298 premiewo ningen te weten 290 woningen in het complex „de Molenbrug" en acht wo ningen aan het Panhuis. In de vrije sector zijn momenteel 21 woningen in aanbouw, die alle dit jaar gereed ko men. Het totale cijfer van woningen in aanbouw bedraagt 683 woningen. Het aantal woningzoekenden bedroeg per 1 januari j.l. 876. Dit betekent een daling van het totale aantal woningzoe kenden met 393 personen. De woningzoekenden zijn in de vol gende categorieën onder te verdelen. Alleenstaanden en aanstaande huwelij ken 242; gezinnen wonende in verkoch te woningen die te zijner tijd hun huis moeten afstaan aan de eigenaren 40; noodwoningen en krotwoningen 39; wo ningzoekenden (bestaande gezinnen) van buiten de gemeente, die niet over 95 99 VEENENDAAL Het doorstro mingsfonds raakt uitgeput, zo is te le zen uit een voorstel tot wijziging van de doorstromingsverordening. Tot nu toe heeft men in totaal ongeveer f 38.000 uitgekeerd uit een pot van f 47.000. Voor dit jaar heeft mefc de be schikking over f 48.000 maar er lopen nog 20 verzoeken. Het college verwacht dat het grootste deel van het beschik bare bedrag voor die 20 verzoeken aan gewend zal moeten worden. Er wordt voorgesteld om met Ingang van 15 februari de vergoedingen van f 1.000 en f 1.500 te verlagen tot respec tievelijk f 800 en f 1.200 zodat meer mensen van de verordening kunnen profiteren. De regeling, dat een flatbewoner, die naar een eigen eengezinswoning ver huist niet voor een vergoeding volgens het doorstromingsfonds in aanmerking komt vervalt. Indien een bewoner van een flat naar een eigen woning verhuist, kan hij in aanmerking komen voor een vergoeding, indien de economische huurwaarde tenminste f 1.320 per jaar bedraagt. VEENENDAAL Het bestuur vah de schietvereniging „Prins Hendrik" beeft het gemeentebestuur van Veenen»- daal om een eenmalige bijdrage ge vraagd voor het vervangen van de uit rusting welke nodig is voor het bevei ligen efc inrichten van de bij de schiet vereniging in gebruik zijnde schietba nen. Het bestuur heeft een exploitatiere kening overgelegd waaruit blijkt dat de vereniging kampt met een nadelig sal do van f 1804,- als gevolg van extra- kosten wegens de voorgenomen aan schaf van twee buksen en inrichting en beveiliging van het schietlokaal. Het college van B. en W is van oor ddel dat de schietvereniging een plaat selijk belang dient en stelt de raad voor tot het verlenen van een eenmali ge subsidie van duizend gulden. RHENEN Van maandag 15 janua ri tot en met zaterdag 3 februari wordt in het Streekmuseum een expositie ge houden van beeldhouwwerken, glazen en schilderkunst. Exposeren zullen de beeldhouwer Hans Goddefroy uit Eindhoven en de glazenier en schilder Jacques Vonk uit Houten-Valkenburg. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 1112.30 en van 14-17 uur. Op zondag en woensdag is het museum gesloten. VEENENDAAL De afdeling Zeist en omstreken van D'66, waarin onder meer de gemeente Veenendaal, Rhenen en Amerongen verenigd zijn, houdt op donderdag 18 januari een openbare ver gadering. Tijdens deze vergadering zal de heer H. J. Moerkerk, voorzitter van de af deling Amsterdam van D'66. spreken over de buitenlandse politiek. Vooral ook de ontwikkelingshulp en de defen sie zullen de aandacht van de spreker hebben. De bijeenkomst wordt gehou den in Hotel Victoria in Zeist, le Dorps straat 7, en begint om 20 uur. Er zal gelegenheid gegeven worden voor de bat. Voorstellingen werkdagen 14.30, 18.45 en 21 uur. Zondagen 14.15, 16.30 18.45 en 21.00 uur. CAMERA, Oude Gracht 156: „De hel op het strand". CITY, Voorstraat 89 (tweede avondvoor stelling 21.15 uur): „Casino royale". FLIMAC, Vredenburg 29, doorlopend 10.0018.30 uur: Niuws, kleurenfilms „Oranje Vrijstaat" en „Kunstjes met vogels" en 2 tekenfilms. PALACE, Vredenburg 29, 18.45 en 21 u.: „Verboden Venus". OLYMPIA, Amsterdamsestraatweg 350, alleen matinees op zondag en woens dag; tot en met zondag: „James Bond 007 contra dr. No.". Maandag tot en met woensdag: Jerry Land, de spion- nenjager". REMBRANDT, Oude Gracht 73: „Goud fort op Caribo". SCALA, Potterstraat 16: „Mijn Prinses". STUDIO, Oude Gracht 154, werkdagen 14.45 19.00 en 21.30 uur. Zondag 14.00, 16.30, 19.00 en 21.30 u: „Les créatures" VREEBURG, Vredenburg 8a: „The naked runner". NACHTVOORSTELLINGEN CAMERA, zaterdag 23.15 uur: „Fran kenstein". PALACE, zaterdag 23.30 uur: „De be zeten jacht". VREEBURG, zaterdag 23.15 uur: „De derde dag". VEENENDAAL Uitgaande van de Stichting Vorming Bedrijfsjeugd zijn vanmorgen omstreeks half tien vijftien jongens uit een vrachtwagen „gedropt" op de Ginkelse heide onder Ede. De jongens, in leeftijd variërend van 15 tot 17 jaar, onder leiding van de heer De Vries maakten door de sneeuw een wan deling naar Lunteren, waar zij op het kampeerterrein „De Goudsberg" de tenten opzetten. De jongens zijn „gerecruteerd" uit verschillende groepen van de Vormings stichting en zullen het weekend in de tenten in Lunteren doorbrengen. Om on geveer 1 uur vanmiddag begonnen ze met het opzetten van de tenten, na een vermoeiende, maar gezellige wande ling. een ruilobject beschikken 14: woning zoekenden van buiten de gemeente die wel over een ruilobject beschikken 41; voorkeurswoningen 25; gezinnen die sa menwonen 160 en overigen (personen die een kleinere, grotere of bejaarden woning zoeken, ruilgevallen van etage woningen naar eengezinshuis e.d. (al dan niet op medische of sociale indi catie *Êtc.) 315. VEENENDAAL De aanbesteding van de bouwkundige werken en de me chanische installatie voor de nieuw te bouwen rioolwaterzuiveringsinstallatie zal op 15 februari in het gemeentehuis plaats vinden. Het college van B. en W. deelt de raad dit mee in een voorstel voor het aan gaan van een geldlening van f 1.350.000 ter financiering van dit miljoenenpro ject. Voor de verdere financiering wor den te zijner tijd nieuwe voorstellen in gediend. ADVERTENTIE HANDCREME uw handen vragen erom VEENENDAAL Vrijdagmiddag werd in het Raadhuis de expositie „De eigen wereld van 12 vrijetijdschilders" geopend door de burgemeester mr. dr. J. Hazenbergdie ondermeer zei „Voor het vormen van een eigen me ning over wat mooi is en niet, is het noodzakelijk regelmatig naar kunst uitingen te kijken, om met recht te kutmen oordelen". Aanwezig bij de opening was ondermeer mr. dr. K. F. O. James, voorzitter van de Stichtse Culturele Raad. Voordat de burgemeester het woord voor zijn openingstoespraak kreeg, merkte de heer James op: „Ik ben blij, dat de schilderwerken niet in de raad zaal hangen. Deze kunst vraagt om een zekere intimiteit, want ze hoort eigen lijk thuis in de beslotenheid van de huiskamer. Ik hoop, dat velen door het zien van deze tentoonstelling zullen zeg- Heden, zaterdag RENSWOUDE Rehoboth 19.30 u.: Jaarfeest CPJ, afd. Scherpenzeel en omstreken. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal 19.30 uur: „Blanke Venus in het oerwoud". Morgen, zondag BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal 15 uur: „Blanke Venus in het oerwoud" en 19.30 u.: „Avontuur in Soho". TENTOONSTELLINGEN Raadhuis Veenendaal tot en met 26 jan.: Expositie „De eigen wereld van 12 vrijetijdsschilders'. Geopend op werk dagen van 10-12, 14-17 en 19-21 uur. Zondags gesloten. Streekmuseum Rhenen 15 jan. tot en met 3 februari: Tentoonstelling van werken van beeldhouwer Hans God defroy en glazenier-schilder Jacques Vonk. Dagelijks geopend van 11-12.30 en 14-17 uur. Op zondag en woensdag gesloten. EDERVEEN. Aanvoer ca. 900.000 st. Prijzen grote eieren f 1415, en kleine i 1214. alles per 100 at Handel vlug. VEENENDAAL Het overdekte zwembad ,/t Grote Bad" zal 150.000,— meer gaan kosten dan oorspronkelijk geraamd was. In juni 1967 voteerde de ge meenteraad een bedrag van 995.000,voor de bouw van het overdekte zwem bad, maar in de vergadering van donderdag 18 januari wordt nog eens een krediet gevraagd. Dit extra geld is nodig omdat de bodemgesteldheid van het terrein an ders blijkt te zijn, dan die waarop het instructiebad rust. De fundering van het grote bad moet op sommige plaatsen enkele meters die per gemaakt worden dan van 't instruc tiebad. Het instructiebad heeft echter wel de les opgeleverd, dat ook na inge-. bruikneming van het grote bad de zwemlesmogelijkheden niet toereikend zijn. Daarom wordt voorgesteld een deel van de vloer van het grote bad „be weegbaar" te maken, zodat men 'over dag het gehele bad als instructiebad kan gebruiken en men in de avond uren, door het laten zakken van de vloer de normale diepte bereikt. Hier door hebben de leerlingen van het ver volgonderwijs, zoals lyceum, nijverheid- onderwijs en dergelijke de gelegenheid de zwemkunst machtig te worden. Ook al gelet op de ervaringen in het instructiebad vonden de deskundigen 't nodig de waterzuiveringsinstallatie van 'n grotere capaciteit te maken, dan tot nu toe gepland was. Al deze voorzienin gen vergen gezamenlijk een extra uit gave van f 150.000. Het college van B. en W. is echter optimistisch wat de ex ploitatie van het bad betreft: „Tegen over de hogere kosten staat een grotere verhoging van de jaarlijkse inkomsten" schrijft het aan de raad. VEENENDAAL De ontspannings middag voor de bejaarden zal dinsdag 16 januari verzorgd worden door mej. I. Remme, oudste dochter van de beken de Veenendaalse arts dr. W. Remme. Zij is een jaar in Amerika en Canada ge weest en heeft daar veel gezien en be leefd. Daarover zal mej. Remme dia's laten zien. IJselstein, moeder van 11 kinderen een heel bijzonder programma brengen. De teksten van haar liedjes schrijft ze zelf. De muziek leent ze van andere liedjes. gen: „Dat moet ik eigenlijk ook gaan doen." Ik weet zeker, dat men dan heel veel plezier kan gaan beleven". Burgemeester Hazenberg zei in zijn toespraak ondermeer nog: „De vorige keer, toen we een tentoonstelling open den hebben we afgesproken voort te gaan op de ingeslagen weg om de'bevol king van Veenendaal en de omgeving kennis te laten nemen van kunstuitin gen op verschillend terrein. Het doet me genoegen, dat we onder leiding van de Stichtse Culturele Raad de gelegen- h.eid hebben nu deze tentoonstelling te houden". WAGENINGEN Veertig bromfietsers, slachtoffers van een bromfiets- actie die aan het eind van het vorige jaar werd gehouden, waren vrijdag uitge nodigd om voor de Wageningse kantonrechter te verschijnen. De opkomst was niet slecht: meer dan 25 verdachten hadden het reisje naar Wageningen aan vaard om te probéren nog een goed woordje voor zichzelf te doen. De rij werd geopend door een monteur uit Doorwerth, iets dat door de offi- ficier van justitie, mr. Van Oostveen, werd aangekondigd. Hij vond de oogst van de actie voor het kanton Wageningen wel erg groot en zei te hopen dat de actie een preventieve uitwerking zal hebben. De allereerste verdachte kreeg voor zijn bromgedrag, het apparaat was niet helemaal zoals het hoorde te zijn, een totale boete van f 75,-, na een eis van f 70,-, terwijl de zaakjes die voor het harde rijden hadden gezorgd verbeurd werden verklaard. Het zou een extra bijlage vergen om al de bromfietsers even aan het woord te laten, bovendien zou het een zaak van herhaling wor den. Hierna kwam de Veenendaalse win kelier Jan H. (57) die in december 1967 werd geverbaliseerd omdat de hoeveelheid vuurwerk die hij in huis had 12'/t kilo boven de maximum toe gestane vijf kilo ging. De Veenendaler zag de zaak niet zo problematisch en onthulde: „Ik wist niet beter dan dat ik vijf kilo aan kruit in huis mocht hebben", waarmee hij bedoelde dat de zeventieneneenhalve kilo die in het proces-verbaal werden genoemd waren gerekend met alles op en aan het kruit. Veel leverde dit verweer" de winke lier niet op en op een teken van kan tonrechter mr. A. C. van den Brand begon de officier van justitie zijn re quisitoir. Hij achtte de zaak bewezen en wees op het gevaar van een grote hoeveelheid vuurwerk in huis te heb ben, waarbij hij herinnerde aan de brand die kort voor de jaarwisseling elders in het land een winkelpand vol ledig verwoestte. Zijn eis was dan ook op de ernst gericht: f 125,- of twaalf dagen met verbeurd-verklaring van het in beslag genomen vuurwerk. Verdachte bleek echter nog meer (vuur)pijlen op zijn boog te hebben en probeerde een tweede excuus: „Ik had maar een beetje van het vuifrwerk in de winkel, de rest had ik in ren stalen kistje in de schuur'-'. De kantonrechter zat intussen in het dossier te neuzen en hetgeen hij daar las ontlokte hem de opmerking: „U hebt geen brandschone straflijst, u bent zo iemand die zich niets van de wet aantrekt". Reactie van de verwonderde Veenen daler: „Ikke"? De kantonrechter keek nog eens en zag toen dat hij in de verkeerde papie ren zat te bladeren. Opnieuw begon hij met het oplezen van een in het verle den gepleegd feit, waarop de verdach te nu reageerde met een: „Kan ook niet", waarop bleek dat ook deze gege vens uit een ander dossier kwamen. De zaak werd verder bepraat en er kwam nog een vergunning aan te pas, waarna de kantonrechter besliste de zaak aan te houden en hem over vier weken verder te behandelen. Paul R., 25 jaar oud en, zoals uit de dagvaarding bleek sportjournalist in Ede, zag onlangs plotseling voor zich op de weg een hond oversteken. Hij moest uitwijken, hield zijn auto niet on der controle en sloeg over de kop. De snelheid bleek een factor die bij het on geluk ook had meegespeeld, want toen de kantonrechter het snelheidsidee aan de orde bracht, gaf de Edenaar onmid dellijk toe dat dat inderdaad tot de mo gelijkheden behoorde. Het ongeluk was 's nachts om kwart over twee gebeurd, iets dat bij de of ficier van justitie in zijn requisitoir sa men met de maximum snelheid meer woog dan de overstekende hond. Hij maande tot voorzichtigheid en eiste een geldboete van f 90,- subsidiair negen dagen met een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van twee maanden met een proeftijd van twee jaar. De (vrouwelijks) raadsman van Paul R., pleitte dat er nu eenmaal dingen zijn die kunnen voorkomen, terwijl je op dat moment er niet op rekent. Ze haalde de stelling aan dat haar cliënt bij het zien van de hond door de schrik ken met alle gevolgen van dien. Uitein- wat te hard aan het stuur had getrok- delijk vonnis dat de kantonrechter uit sprak was een boete van f 150,- zonder ontzegging. Mevrouw J. B. uit Wageningen had, toen ze in haar woonplaats vanaf de Lawickse Allee de Troeistraweg in wil de slaan de doorgang niet vrijgelaten, waardoor het verkeer wat moeilijkhe den had ondervonden. Verdachte ver klaarde dat ze wel degelijk had uitge keken toen ze haar richtingaanwijzer uitstak. Na een vraag van de kanton rechter bleek echter dat ze dat uitkij ken niet had vervolgd toen ze af ging slaan. De zaak was hiermee meteen af gelopen en de kantonrechter vonniste met f 30,-, nadat de officier ditzelfde bedrag had geëist. Het had Edese verzekeringsinspec teur Hendrik M. (50) een schikkings voorstel van f 50,- in de bus bezorgd, dat hij op een kruising in Ede geen voorrang had verleend en daardoor in botsing was gekomen. Die f 50,- was niet het belangrijkste voor de inspecteur. Wat hij veel be langrijker vond en daarover ook een uitspraak van de rechter vroeg, was of die ander, die voorrang heeft, dan helemaal geen rekening hoeft te hou den met wat van links komt. Dat was de reden van het niet bétalen van de schikking, want vohd hij: „dat was toch een wat al te simplistische behan deling van het ongeval geweest". Ondanks een nauwkeurige beschrij ving van hoe de zaak zich had afge speeld, kwam de uitspraak er niet, wel de rechterlijke vermaning op te schie ten, omdat er nog meer mensen in de zaal zaten. Na weer nieuwe details een tweede vermaning: „Wilt u het kort maken". Degeen die het kort maakte was de officier die het feitelijke gebeu ren uiterst simpel noemde en er op VEENENDAAL Indien het vrijdag niet meer zou sneeuwen en in de afge lopen nacht goed hard zou vriezen is er een kans, dat de ijsbaan aan de Dijkstraat vandaag geopend wordt. Dat was de stand, zoals die gisterenmiddag meegedeeld werd door mevrouw Van Appeldoorn, namens haar man, eige naar van de baan. „Donderdagavond zijn ze tot twaalf uur beziggeweest om de sneeuw van de baan te vegen, maar vrijdagmorgen lag er alweer een pak. Als het nu niet meer gaat sneeuwen en het vriest erg hard, kunnen we misschien zaterdag de baan openen, maar zekerheid kun nen we nog niet geven. Veel vorst en geen sneeuw, daar moeten wij het nu van hebben", aldus mevrouw Van Ap peldoorn. RHENEN In oktober 1967 was het 60 jaar geleden, dat in Rhenen een afde ling werd opgericht van de democratisch-socialistische party, toen nog SDAP ge heten. Op vrydag 19 januari gaat de Party van de Arbeid te Rhenen dit feit herden ken in het Eigen Gebouw met een gezellige avond, die tevens een feestelijk tintje zal dragen. Een hoogtepunt van deze avond zal ongetwijfeld zijn de rede, die zal worden gehouden door mr. J. A. YV. Burger, lid van de Eerste Kamer en voor heen voorzitter van de Tweede-Kamerfractie van de Party van de Arbeid. De avond zal worden gevierd in een kring van geestverwanten en leden, waar bij speciale uitnodigingen zijn gericht aan de oudste partijgenoten. Van dé oprichters in 1907 is, niemand meer in leven, terwijl de afdeling voor al de laatste jaren door overlijden even eens veel oude partijgenoten heeft ver loren. Toch zijn er ook nu nog leden die kunnen bogen op een 40-jarig en zelfs 50-jarig lidmaatschap. De strijd voor het socialisme is in Rhenen, evenals overal elders, in de be gintijd emotioneel en met verbittering gevoerd. De oorzaken hiervan lagen voor de hand: dat gewone werklieden zich in moderne vakbonden gingen or ganiseren werd maar kwalijk geduld; dat ze zich ook nog met politiek wilden bezig houden, wekte in sommige krin gen zelfverzekerde spotlust, in andere kringen een venijniger reactie op. De verandering in de houding ten op zichte van het socialisme brak vooral door omstreeks 1940, en vandaag kan men zeggen dat de afgelopen zestig ja ren aan het socialisme in Rhenen een volkomen erkende plaats hebben gege ven, zo zelfs dat de Partij van de Ar beid bij de verkiezingen al vele jaren achtereen de grootste partij is. Vele ouderen hebben nog kunnen be leven hoe de socialisten van geminach te „oproerkraaiers" geworden zijn tot aanvaarde en dikwijls gewaardeerde medeburgers in de Rhenense gemeen schap. Het is te betreuren dat van de Inte ressante vooroorlogse periode nauwe lijks nog iets officieels bekend is, doordat het gehele archief in 1940 werd vernietigd. Tijdens bezetting en evacuatie, toen de partij verboden was, werd door een kern van leden onderling contact ge houden, zodat reeds in juni 1945, nog tijdens de evacuatie, de plannen gereed waren voor de her-oprichting van de af deling. Van de her-oprichtingsvergadering vermelden de notulen o.a. dat de con tributie weer werd vastgesteld op 10 cent per week (voor vrouwen 5 cent). Vandaag heeft de penningmeester moei te om rond te komen met het viervoudi ge van dit bedrag. Was het een wonder dat de secretaris in die tijd aantekende dat wel eens een nieuwe verkiezingsactie moest worden voorbereid, terwijl de schuld van de vo rige nog niet was betaald? Een prettiger geluid vormden de aan tekeningen, dat de gewone ledenverga deringen toen werden bezocht door 40 tot 80 leden. In februari 1946 besloot de afdeling op te gaan in de nieuw gevormde par- tijd, de Partij van de Arbeid. Ledenvergaderingen met 80 leden ko men tegenwoordig niet meer voor, maar toch mag worden vastgesteld, dat de afdeling Rhenen ook nu nog gezond is en nog steeds kan steunen op een kern van actieve en belangstellende leden, die doelbewust het werk voortzetten dat zestig jaar geleden werd begonnen. wees dat de basisregel blijft dat de- geen die van rechts komt voorrang heeft. Eis: f 45,- of vier dagen. Het vonnis luidde conform de eis. Daar stond hij dan voor de kanton rechter: Robert S. A. B., 19 jaar, wo nend in Bennekom en van beroep ma-^ chine-bankwerker. Robert stond er niet alleen, hij herinnerde zich ook niets van het moment dat hij enige tijd ge leden in Rhenen zijn wagen niet al te best onder controle had gehad en over de kop was gegaan. Het enige dat hij nog wist was dat hij uit Tiel kwam en van dat reisje een hersenschudding had overgehouden. De feiten stonden vast en wat niet uit Roberts herinnering kwam kwam uit het proces-verbaal. De officier sprak van een ernstige misdraging en eiste een boete van f 100,- subsidiair tien dagen met een onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid. De rechter hield rekening met het letsel dét B. bij het ongeluk had opge lopen, halveerde de geldboete en con formeerde zich aan de yier maanden onvoorwaardelijke ontzegging. De Edese papier-groothandel-direc teur Evert van W. H. (52) had op Rijks weg 12 de maximum snelheid overtre den. Dat^was niet de eerste keer, maar zelfs de vijfde sinds 1965. Het excuus had de directeur al direct klaar, hij be riep zich op het grote aantal kilometers dat hij elk jaar rijdt, hetgeen naar zijn mening wel excuserend kon werken ten opzichte van de man die veel min der rijdt. Een van de 'eerdere gevallen, waar voor hij was gestraft en waarvoor hij ook een boete had betaald, bestreed hij. „Ik wist dat er gecontroleerd werd, dan ga je toch niet te hard rijden". Het was toch gebeurd, maar dat kon best gebeurd zijn omdat: „misschien heb ik even gehoest waardoor mijn voet harder op het gaspedaal drukte". De officier van justitie vond dat alle excuses daar gelaten moesten worden, omdat de borden langs de weg er niet voor niets zijn. Zijn eis: een boete van f 125,- subsidiair twaalf dagen en een voorwaardelijke rijbevoegdheid-ont- zegging van drie maanden met twee jaar proeftijd. Nog eens verontschuldigde W. H. zich door zijn groot aantal jaarlijks te verrijden kilometers aan te voeren. De kantonrechter was er niet gevoe lig voor en vonniste met f 150,- of vijf tien dagen en vier maanden voorwaar delijke ontzegging, eveneens met een proeftijd van twee jaar. Dronkenschap bij herhaling was de reden dat de Elster slijper G. van L. voor de balie stond. Er was een me disch rapport over hem uitgebracht dat niet zo gunstig was en de kanton rechter deed zeggen: „U neemt de zaak niet zo ernstig". De officier noemde het rapport in zijn requisitoir „inderdaad niet opti mistisch", maar zag er toch ook wel hoopgevende factoren in. Eis f 30. of drie dagen en als waarschuwing een voorwaardelijke hechtenis van drie da gen met twee jaar proeftijd. Kantonrechter: „Nu kunt u tonen dat u uw leven wilt beteren", waarna hij zich aan de eis conformeerde met de opmerking: „Nu hebt u het zelf in de hand". Zaterdag 13 januari STADSSCHOUWBURG, 20 uur: Toneel groep Theater met „Driekoningen avond". DE KORENBEURS, 21 uur: Gruppe Neue Musik Berlin, werken van Sie- bert, Kuhnert, Kessler, Humel, Wah- ren en Grosskopf. Maandag 15 januari STADSSCHOUWBURG, 20 uur: Toneel groep Theater met „Driekoningen avond". Dinsdag 16 januari STADSSCHOUWBURG, 20 uur: Toneel groep Theater met „Driekoningen avond". Woensdag 17 januari STADSSCHOUWBURG, 20 uur: Neder landse Comedie met „Gijsbreght van Aemstel". Donderdag 18 februari MUSIS SACRUM, 20 uur: Het Gelders Orkest en het Toonkunstkoor o. 1. v. Frits Knol en Jaap Hillen; m.m.v. Annette de la Bije, sopraan, Sophia van Santé, alt; Anton Trommelen, te nor; Bernard Kruysen, bariton. Wer ken van Mendelssohn en Honegger. COEHOORN, 20 uur: Lezing door drs. C. J. Overweel over „Vulkanische werking; lava en explosieve uitbars tingen". Y'rtfdag 19 januari COEHOORN, 20 uur: Kunstschilder Jan Miechels over „Moderne kunst, onbe grijpelijk of onbegrepen?" Zaterdag 20 januari STADSSCHOUWBURG, 20 uur: „Fiësta Gitana". Voorstellingen dagelijks en zondags 14.30, 18.45 en 21.00 uur. REMBRANDT, Velperplein: „Dagvlin der". PALACE, Bakkerstraat: „Mondo Bi- zarro". SASKIA, Looierstraat: „Een man en een vrouw". LUXOR, Willemsplein, (maandag 15 ja nuari geen middagvoorstelling): „Ja mes Bond 007 - Casino Royale"; zater dag 23.30 uur: „En de vrouw schiep de liefde". Zondag 12 u: „Het Bolshoi ballet in het sprookje Assepoester". STUDIO-A, Lange Wal: „En eeuwig zingen de bossen".

De Vallei | 1968 | | pagina 3