Ook nationaal kampioen Ree door Rus Kortschnoi verslagen Hardrijkampioenschappen op tv gedeeltelijk rechtstreeks Ludmilla Titova Russisch schaatskampioene DE SP0RTT0T0 Data kwartfinales Europa Cup-duels Bugcfohl-Sercu aan de kop All Prise goed voor winst in Hiversum ijshockeyspeler overleden Koeperman had het initiatief Amerikanen zullen stemmen voor „open" tennistoernooien Vultink en Scholte favoriet in EK 47/2 Sparta wil geld uit werklozenkas MRAZ COACH NHY Voetballers geschorst Grootste ploeg komt uit de Ver. Staten Oranje op 30 mei tegen Schotland Engeland loot mee voor Davis Cup Winst voor Okker Sport in het kort HOOGOVENSCHAAKTOERNOOI Leiden voor Gemist Geld Raak Manager Westra blijft in dienst van Cambuur Winterspelen Grenoble DINSDAG 16 JANUARI 1968 WIJK AAN ZEE Kortschnoi heeft ook in de vijfde ronde van de groot- in eesterg roep van het Hoogoventoer nooi gezegevierd. Ditmaal viel onze na tionale kampioen Hans Ree als slacht offer. Wij weten met de beste wi] van de wereld niet meer te bedenken hoe er een redelijke achtervolging zou kun nen worden georganiseerd. Maar daar wilden we het niet in de eerste plaats over hebben. Het stadium van „de boom wordt hoe langer hóe dikker" in inmiddels begonnen. Dat betekent in het Hoogovertoernooidat tientallen en tientallen schakers aller lande komen en gaan. Daarom veroorloten we ons even een chronologische zijsprong. In de meestergreep wonnen Cortlever en Kramer gezamenlijk. Daarnaast stre den er tien studententeams van diverse instituten voor hoger onderwijs. Leiden bleek het beste kwartet te hebben afge vaardigd. Gisteren begon de internationale da- mesgroep van twaalf speelsters. Dit toernooi, dat op de wereldranglijst van het damesschaak een topplaats inneemt, werd met enige luister geopend. Zelfs de gehele meersterschare gaf acte de présence. Donderdag zullen er tien- ADVERTENTIE Officieel programma van het 7e reserve-formulier 20 en 21 januari 1968 Coventry-New Castle 1 Leeds-Everton 2 Liverpool-Southampton 3 Notts. Forest-W. Bromwich U Sheffield-U.-Manchester C. 5 Stoke C.-Chelsea 6 Sunderland-Burnley 7 Tottenham-Arsenal 8 Wolves-West Ham 9 Fulham-Leicester 10 Manchester U.-Sheffield W. 11 Blackburn-Birmingham 12 Aston Villa-Charlton 13 Milwall-Middlesbrough res. 14 Portsmouth-Norwich res. 15 BERN De Europese Voetbalunie heeft maandag in Bern de wedstrijdda ta vastgesteld voor de ontmoetingen tussen Vasas Budapest en Benfica vpor het toernooi om de Europa Cup I en die tussen Cardiff City en Torpe do Moskou voor het toernooi om de Europese beker voor bekérhouders. De data van alle wedstrijden voor de kwartfinales zijn nu bekend. De ontmoetingen zullen op de volgende da gen worden gespeeld: Europese beker voor landskampioe nen: Vasas Boedapest - Benfica: 6 maart In Boedapest 14 maart in Lissabon; Eintracht Braunsweich - Juven- tus. 31 januari in Braunschweig, 28 fe bruari in Turijn; Real Madrid - Spar ta Praag: 6 maart in Madrid, 20 maart in Praag; Manchester United - Gornik Zabre (Polen): 28 februari in Manches ter, 13 maart in Polen. Europese beker voor bekerhouders. Hamburg SV - Olympique Lyon: 21 februari in Hamburg, 20 maart in Lyon; Standard Luik - A. C. Milan: 28 februari in Luik, 13 maart in Milaan; Valencia - Bayern München: 31 ja nuari in Valencia, 13 maart in Mün chen; Cardiff City - Torpedo Moskou: 28 februari in Cardiff, 19* maart in Tashkent. De laatste ontmoeting zal niet in de Russische hoofdstad worden gespeeld, omdat de temperatuur daar mogelijk half maart nog te laag is. WEST-BERLIJN Het Westduitse team Kemper-Oldenburg dat maandag avond nog de leiding had in de zes daagse van Berlijn, is in de nacht van maandag op dinsdag op één ronde ach terstand gereden door het Duits-Belgi sche favoriete koppel Klaus Bugdahl- Patrick Sercu. De Nederlandse combi natie Bongers-De Wit staat met een achterstand van 17 ronden als zevende genoteerd. De stand luidt: 1. Bugdahl/Sercu (Dld/Blg) 536 p.; op 1 ronde: 2. Kem- per/Oldenburg (Did) 358 p.; 3. Schul- ze/Renz (Did) 274 p; 4. Lykke/Eugen (Den) 116 p; 5. Pfenninger/Junker- mann (Zwit/Dld) 74 p. De dames kwamen gisteren in het Hoogovenschaaktoernooi ook in actie. Links zijn, van voren naar achteren, in gepeins verzonken de dames Vree ken, Sunnicks en Tuk. Rechts Ko- walska, Nicolau, Ivanovo en Ivanka. O tallen tienkampers een elfdaagse be ginnen. Diverse deelnemers uit het bui tenland zijn al binnengelopen, ze korten de tijd met vluggeren en hulp-aanbie- den-in-de-toernooizaal, hetgeen bete kent, dat men er met de neus bovenop kan staan. Na deze interruptie terug naar de .achtervolgers' van Kortschnoi. Dat zijn Gheorghiu en Portisch, die uit gerekend gisteren tegen elkaar in het strijdperk traden. Het werd remise, zij het na complicaties, die meer beloof den dan er tenslotte van op het bord kwam. Donner was nogal ontevreden over zijn partij tegen Padevski. De Neder landse grootmeester was er van over tuigd de winst te hebben gemist. Zeer voldaan daarentegen toonde zich mees ter Van Geet. Zijn ouverture jegens grootmeester Hort ontmoette nogal wat kritiek, doch toen de partij tactische onderstromingen bleek te bevatten was Van Geet er als de kippen bij om een puntenverdeling te bewerkstelligen. TalMatanovic werd aanvankelijk af gebroken, doch na een goed maal toch maar remise gegeven. De snelle vredelievendheid tussen Rossolimo en Bobotsof heeft slechts be tekenis gehad voor de toernooi-tabel eh misschien voor de portemonnaie. Niet prijswinnaars ontvangen namelijk hon derd gulden per gescoord punt en dan is een half punt de helft waard. Ciric en Langeweg vochten een langdurig eindspel uit; vier torens lieten echter geen frivoliteiten toe. De afgebroken partij Karaklaic-Ivof wordt als remise getaxeerd. Dat behoeft evenwel niet ge heel waar te zijn. In de meesterafdeling blijft de melo die onveranderd getoonzet. De buiten landers spelen de eerste viool. De on zen krakelen in de middenmoot of op het schellinkje. Dames, die hun eerste ronde speelden deden dit maar direct heel meedogenloos. De zes partijen ein digden alle met alles tegen niets. De vier Nederlandse dames scoorden 3 pnt. meer kon niet, want er was een eigen bodem-duel tussen de dames Timmer en Heemskerk, dat door eerstgenoemde tot een vol punt is uitgebouwd. Grootmeestergroep: vijfde ronde: KortschnoiRee 10, Karaklaic Ivkof afg., Rossolimo Bobotsof V»V« Tal Matanovic VtVt, Donner Pa- ROTTERDAM. Vanavond geeft de PSV Hilversum op een waarschijnlijk weer zeer goed begaanbare baan negen draverijen. Hoogtepunten zijn er niet, waarschijnlijk komt echter de hoogste klasse in de Vossenprijs wel tot goede tijden. Daar heeft AU Prise kans met een de kop te krijgen en Zevenklapper moet om te beginnen al buitenom ko men, iets wat hij kap, maar wat wel knaagt aan zijn niet overvloedige uit houdingsvermogen. Dyveke D is ook een paard dat hier bij de eerste drie kan zijn. s Om half zeven is de eerste start. Het programma met onze favorieten luidt: Lynxprijs (2440 m): Friedl Hanover - Fantast CH - Frans Vrolijk. Outsider: Ebel TS. Hyenaprijs (2000 m, autostart, met trio): Eddy Signal - Fararia - Dorita Spencer. Egelprijs (2420 m): Stal Lefon (Et- ty Holland ia en Fernanda D) - Ed mund van Peterhof - Francina. Vossenprijs (2000 m, autostart): AU Prise - Dyveke D - Zevenklapper. Amatrice Winterkampioenschap II (2000 m met trio): Courage - Double Six II - Egyptian Princess. Hazenprijs (2000 m, eerste afdeling): Donna Velentine - Eduard H - Cereal Spencer. Eekhoornprys (2000 m autostart - eerste afdeling): Dox van Rood en Noot - Brün Beer - Beautiful Star. Tweede afdeling (met trio): Donna Fez - Buick Magowan - Constant Hol- landia. Hazenprijs (tweede afdeling): Check mate - Brero Harvester -Zirkoon. MINNEAPOLIS De ijshockey-pro- fessional Bill Masterton, die zaterdag avond j.l tijdens een wedstrijd tussen zijn club The North Stars uit Minnea polis en de uit Oakland afkomstige Seals, tegen de ballustrade smakte en wegens het zware letsel, dat hij daarbij opUep naar het ziekenhuis moest wor den vervoerd, is aan zijn verwondingen overleden. Masterton was 29 jaar. devski VtVt, Ciric Langeweg VtVi, Van Geet Hort VtVt, Portisch Gheorghiu VtVt. Stand na vijf ronden: 1. Kortschnoi 5, 2. Georhiu 3Vt, 3/4 Portisch, Tal 3, 5/8. Hort, Donner, Ciric en Matanovic 2Vt, 9. karaklaic 2 tevens 1 afg., 10/14. Bo- x>tsof, Rossolimo, Langeweg, Padevski. tee 2, 15. Ivkof lVt tevens 1 afg., 16. /an Geet 1. Meestergreep, vijfde ronde: Crabben- lam Nikolic 0—1, Ciocaltea Zu- :kerman VtVt, Hartoch Marovic afg., Jongsma Van Scheltinga VtVt, Doda Vyslouzil 10, Medina Osto- jic afg., Flesch Tatai 10. Ujtelky Dunkelblum afg. Stand na vijf ronden: 1/2. Zucker- man en Dóda 4, 3/4. Ciocaltea en Ni kolic 3Vt, 5. Medina 3 tevens 1 afg., 6. Flesch 3, 7/8. Tatai en Van Scheltinga 2Vt; 9. Ostojic 2 1 afg.; 10/11 Marovic en Ujtelky lVt 1 afg.; 12/13 Jongsma en Vyslouzü lVt; 14/15 Hartoch en Dun kelblum 1 tevens 1 afg., 16. Crabben- dam 1. Dames, eerste ronide: Corrie Vree ken (Ned.) Elzbieta Kowalska (Po len) 10, Anne Sunnucks (Eng.) Alexandra Nicolau (Roem.) afg., In- grid Tuk (Ned.) Antonia Iyanova (Buig.) 10, Tereza Stadler (Zsl.) Maria Ivanka (Hong.) 10, Rie Tim mer (Ned.) Fenny Heemskerk (Ned.) 10, Jana Malypetrova (Tsj.) Va- lentina Kozlovskaja (Rusl.) 0—1. HANS REE verlies TIFLIS. Iser Koeperman, die vori ge week in de tweekamp om het we reldkampioenschap dammen een voor sprong nam, heeft ook zondag na twee dagen rust tegen uitdager Andris An- dreiko het initiatief gehad. Andreiko, die voor de zware opgave staat in de resterende partijen twaalf punten te scoren wil hij Koeperman onttronen, koos in de tiende partij met wit op de 26e zet een voortzetting, die de wereld kampioen de kans gaf het initiatief in handen te nemen en wit in de verdedi ging te drukken. In de eerste helft van de titelwed- strijd hebben beide Russen 40 uur en 44 minuten achter het bord gezeten en zij deden in die tijd 1144 zetten. De NTS had het voornemen om van de Europese kampioenschappen hard rijden, die op zaterdag 27 en zondag 28 januari in Oslo worden verreden, recht streeks integrale reportages yit te zen den, namelijk op zaterdag van 15.00 tot 19.50 uur en op zondag van 13.15 tot 17.45 uur, beide keren op Nederland 1. Gedurende dat weekeinde vindt ook het slot van de Europese kampioen schappen kunstrijden plaats, namelijk op zaterdag het paarrijden en op zon dag de demonstraties. Dit toernooi wordt in Vasteraas in Zweden gehou den en de NTS zal hiervan op woensdag 24, donderdag 25 en zaterdag 27 janu ari opgenomen reportages uitzenden na afloop van de avondprogramma's. Voor de rechtstreekse reportages die van dit toernooi op zaterdagavond en zondagmiddag worden uitgezonden, had de NTS geen belangstelling omdat zij de voorkeur gaf aan de reportages uit Oslo. Nu echter tal van andere Eurovi sie- en ook Intervisielanden alleen inte resse hebben voor het kunstrijden en niet voor het hardrijden en er slechts één Eurovisie-verbinding met Scandi navië beschikbaar is, wordt dezever binding uitsluitend benut voor de repor tages uit Vasteraas. Bovendien wordt deze enkele beeldverbinding na afloop van het kunstrijden nog in beslag ge nomen door de Eurovisie-nieuwsuitwis- seling. Dit houdt in, dat de reportage uit Os lo op zaterdag niet om 19.50 uur, maar reeds om 18.50 uur eindigt en de repor tage op zondag niet om 17.45 uur, maar al om 15.50 uur. De Sport-afdeling van de NTS heeft, dit vernemende, onmiddellijk de Noorse televisie verzocht de resterende ge deelten van de reportages op te ne men, waarna er onder leiding van com mentator Bob Spaak samenvattingen NEW YORK Een Officieuze opi niepeiling onder de bestuurderen van de Amerikaanse tennisbond geeft re den te veronderstellen dat tijdens het eerstkomende congres (op 3 en 4 febru ari in Corenado, Californië) besloten zal worden Amerikaanse amateurspe lers toe te staan uit te komen op een „open" Wimbledon. Het congres zal zich waarschijnlijk verzetten tegen een algehele afschaffing van het Onder scheid tussen amateurs en profs. Deze prognoses werden maandag tij dens een persconferentie bekendge maakt door Robert Kelleher, president van de Amerikaanse federatie en oud aanvoerder van het Davis Cup-team. Deze heeft sinds het revolutionaire besluit van Groot-Brittannië om op eigen initiatief de strijd tegen het „schijn-amateurisme" te voeren steeds het Britse optreden gesteund. AMSTERDAM De Nederlanders Hans Vultink en Henk Scholte zijn de grote favorieten in het Europees kampi oenschap anker kader 47/2, dat van 8 tot en met 11 februari in het Belgische plaatsje Geel wordt gehouden. Vooral nu de Fransman Jean Marty niet heeft ingeschreven zijn de kansen dat deze titel in Nederland blijft Vultink werd het vorige seizoen in Den Bosch Euro pees kampioen vóór Marty zeer groot. Marty heeft dus zijn woorden van het wereldkampioenschap 47/1 in Marseille waar gemaakt. Daar vertel de de Parijse grootmeester niet meer voor alle toernooien te zullen inschrij ven omdat het hem te veel tijd ging kosten en hij bovendien de spanningen nauwelijks meer kon verwerken. Aan de andere kant kon Marty het Euro pees titelgevecht in het 47/2, dat ook als kwalificatietoernooi geldt voor het in juni in Buenos Aires te verspelen wereldkampioenschap, gemakkelijk la ten lopen omdat hij als drager van de wereldkroon toch zeker is van een re tourtje Zuid-Amerika. Met Scholte en Vultink, die elkaar in de eerst'ronde zullen ontmoeten, ko men in Geel uit: de Belgen John van den Branden en Jos Vervest, de Span jaard Jose Galvez, de Duitser Dieter Müller, de Fransman Jean Galmiche en de Oostenrijker Franz StenzeL van worden gemaakt, die op zaterdag om 23.05 uur op Nederland 1 en op zon dag iri het programma NTS-Sport om 19.30 uur op Nederland 1 worden uitge zonden. Wanneer op zondag om 15.50 uur de beeldverbinding wordt verbroken, wordt het NTS-programma als volgt voortge zet: 15.50 Overzicht van het klassement in Oslo (vanuit de studio in Bussum); 16.00 Journaal; 16.01 Skippy (De Stro pers); 16.25 Wegeninformatie, toto-uit slagen en overzicht van de stand van zaken in Oslo; 16.35 Filmdocumentaire „Dieren van Zuid-Amerika"; 16.58 - plm. 17.00 uur Overzicht Oslo. Intussen heeft de NTS bovendien, sa men met de KNSB, de organisatoren van de Europese kampioenschappen kunstrijden en de Internationale Schaats-Unie telegrafisch verzocht de mogelijkheid te willen onderzoeken of het kunstrijden op zondag kan plaats vinden na de reportages uit Oslo, in welk geval toch nog aan de Nederland se wensen met betrekking tot het hard rijden tegemoet gekomen zou kunnen worden. Ruim 37 uur „Grenoble" op Nederlandse televisie Gedurende de tiende Olympische Winterspelen, die van dinsdag 6 tot en met zondag 18 februari in Grenoble worden gehouden, zal de NTS elke dag Eurovisie- reportages en Eurovisie-filmoverzichten van de Franse televisie overnemen. Bo vendien worden er op de dagen waarop geschaatst wordt en op de daaraan voor afgaande dagen vanuit de studio in Grenoble speciaal voor Nederland bestemde programma's uitgezonden. Deze z.g. unilaterale uitzendingen, tien in totaal, be vatten Nederlands commentaar op feiten en gebeurtenissen van de dag. Alle filmoverzichten kunnen ook in kleur worden ontvangen. Dit geldt ook de reportages van de openings- en de sluitingsceremonie, het kunstryden en een aantal yshockeywedstryden, evenwel met dien verstande, dat indien zich by het relayeren van de kleurenreportages moeilijkheden mochten voordoen, deze pro gramma's alleen in zwart/wit worden uitgezonden. De uitzendingen worden van commentaar voorzien door Bob Spaak (hardrij den), Jean Smits (kunstryden), Herman Kuiphof skiën), Frans Henrichs (ijshoc key), Koen Verhoeff (bosleeën en skiën) en Jan Kamlag, die samen met Kuiphof en Verhoeff werkzaam zal zijn voor de filmoverzichten en de unilaterale uitzen dingen. Het team wordt gecompleteerd door een cameraman en een geluidstech nicus en in Hilversum gesteund door een „thuisfront", dat o.m. bemoeienis heeft met de presentatie, de samenvattingen, ampex-opnamen e.d. De filmoverzichten worden op een vaste tijd uitgezonden, namelijk elke dag van 20.20 tot 20.35 uur op Nederland 1, met uitzondering van de beide zondagen. Dan worden de overzichten ondergebracht in het NTS-Sportprogramma, dat op zondag 11 februari bovendien met tien minuten wordt uitgebreid. De unilaterale programma's worden van 18.40 tot 18.50 uur op Nederland 1 uit gezonden, behalve op zondag 11 februari (dan in NTS-Sport) en op vrijdag 16 fe bruari (dan van 19.25 tot 19.35 uur op Nederland 2). De filmoverzichten- en unilaterale programma's worden rechtstreeks uit gezonden, evenals tal van reportages. De hoogtepunten van de wedstrijden die overdag worden uitgezonden, met name schaatsen en skiën, worden veel al in de vooravond herhaald; op zon dag in het NTS-Sportprogramma. De ijshockeywedstrijden, het kunst rijden en het hardrijden vinden in ge stadions in Grenoble plaats, het skiën in de omgeving van Grenoble (in Cham- rousse, St. Nizier en Au trans) en bob sleeën in Alpe d'Huez. In totaal besteedt de N.T.S. geduren de ruim 37 uur aandacht aan de Win terspelen en wel op de hieronder ver melde dagen en uren. Dinsdag 6 februari Nederland I: 18.00-18.50 Reportage van de ope- nings-ceremonie (ook in kleur); 20.20- 20.35 Een door de Franse televisie ver vaardigde samenvatting op film van deze dag gehouden wedstrijden (ook in (kleur). Woensdag 7 februari Nederland I 19.06-19.56 Reportage van de ijshoc- keywedstrijd Zweden - U.S.A.; 20.20- 20.35 Filmoverzicht (kleur). Donderdag 8 februari Nederland I: 18.40-18.50 Nederlands commentaar op feiten en gebeurtenissen van de dag, uitgezonden vanuit de studio in Greno ble. 20.20-20.35 Filmoverzicht (kleur). Nederland II: 19.25-20.00 Reportage van de derde en vierde race twee-mans bobslee Vrijdag 9 februari Nederland II: 10.00-11.00 Reportage 500 m schaat senrijden dames. Nederland I: 18.15-18.40 Herhaling 500 m. dames; 18.40-18.50 Nederlands pro gramma; 20.20-20.35 Filmoverzicht (keur). ALMA ATA Ludmilla Titova, een 22-jarige studente aan het instituut voor luchtvaart in Moskou, is maandag in Alma Ata nationaal schaatskampioe ne geworden. Nadat ze zondag op de 500 en 1500 meter tweede was gewor- worden zegevierde Ludmilla dinsdag op de 1000 meter. De zesvoudige Olym pische kampioene Lydia Skoblikova na twee afstanden vierde in de algeme ne rangschikking toonde zich de snelste op de 3000 meter. Ze zorgde met 5 min 14,2 sec voor een nieuw baanrecord. In het eindklassement werd de tengere Russin vyfde. Valentina Stenina, de nationale titel- houdster van de laatste drie jaar, ging al even zeer ten onder in de strijd te gen de jeugd. Zij werd vierde. Hoewel ook maandag de weersom standigheden verre van ideaal waren beterden een aantal rijdsters hun per- beterden een aanta, rijdsters hun per- LYDIA SKOBL1KOVO vijfde ROTTERDAM Sparta gaat probe ren of de spelers van het eerste elftal een uitkering uit de werklozenkas kun- hen krijgen nu de vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen DFC zondag niet kon doorgaan. Het gaat om onge veer drieduizend gulden. De Rotter damse voetballers zouden bij afgelas ting van hun competitiewedstrijd spe len tegen de Dordtenaren, maar ook dit duel kon wegens de slechte toe stand van het veld niet worden ge speeld. „Omdat wij kunnen aanvoeren", lichtte Sparta's voorzitter betaald voet bal de heer D. Aarse toe, „dat deze wedstrijd nu niet meer zal worden ge speeld menen wij dat de spelers recht hebben op een uitkering volgens de werkloosheidswet. Omdat de spelers tenslotte ook sociale lasten betalen, hebben wij dit proefballonnetje nu eens opgelaten". 9oonlijke records. De 1 min 34,1 sec van Ludmilla Titova op de 1000 meter betekende een nieuw baanrecord. De eerste drie in de eindrangschikking stel den allen hun puntenrecord over de vier afstanden scherper. 1000 meter: L Ludmilla Titova 1.34,1 (nieuw baanrecord); 2. Lasma Kauniste 1.35,4; 3. Ludmilla Mironova en Lydia Skoblikova, beiden 1.36,3; 5. Tatiana Sidorova 1.36,. 3000 meter: 1. Lydia Skoblikova 5.14,2 (nieuw baanrecord); 2. Anna Sablina 5.14,7; 3. Lasma Kauniste 5.15,2; 4. Kapitolina Seregina 5.16,4; 5. Valentina Stenina 5.16,7. Eindklassement: 1. Ludmilla Titova 194,000 pnt; 2. Lasma Kauniste 195,100 pnt.; 3. Tatia na Sodorova 196.484 pnt; 4. Valentina Stenina 193.700 pnt.; 5. Lydia Skobli kova 197,116 pnt UTRECHT Het bondsbestuur van het Nederlands Handbal Verbond heeft besloten met ingang van 1 september 1968 als trainer in vast dienstverband aan te stellen de Tsjechische oefen- meester en handbal-expert Jan Mraz Mraz, afkomstig van Slavia uit Praag, is 36 jaar en oud-international. Hij was trainer van de Tsjechische nationale teams. Naast het trainerschap en de coaching van de vertegenwoordigende ploegen zal de heer Mraz zich bezig houden met het opleidingswerk. ROTTERDAM De Sportkroniek meldt deze week de volgende schorsin gen van spelers in het betaalde voet bal: G. van Straalen (AGOW) twee bin dende wedstrijden voorwaardelijk, proeftijd een jaar, plus geldboete van honderd gulden. Reden herhaaldelijk aanmerking maken op de leiding van de scheidsrechter bij Gooiland-AGOW. Th. Simons (NOAD) vijf bindende wedstrijden, waarvan een voorwaarde lijk, proeftijd een jaar wegens trappen van een tegenstander bij Hermes- NOAD. J. van Stippent (PSV) twee bindende wedstrijden wegens ruw spel bij Sittar- dia-PSV. J. Blijham (Veendam) drie bindende wedstrijden wegens gewelddadig optre den tegen een toeschouwer bij ZFC- Veendam. LEEUWARDEN Manager Sietze Westra, die per 1 juli zijn functie als manager van de eerste-divisieclub Cambuur zou neerleggen, is toch nog tot overeenstemming gekomen met de Friese voetbalclub. Hij is voor onbe paalde tijd aangesteld als manager van Cambuur. Zaterdag 10 februari Nederland I: 9.00-10.30 Reportage 1500 m schaat senrijden dames; 18.00-18.40 Herhaling 1500 m. dames en skiën dames (afda ling); 18.40-18.50 Nederlandse uitzen ding; 20.20-20.35 Filmoverzicht (kleur). Nederland II: 22.25-23.10 Reportage kunstrijden dames (kleur). Zondag 11 februari Nederland I: 10.00-11.15 Reportage 1000 m schaatsenrijden dames; 15.00-18.30 In het programma „Monitor", dat deze keer van 15.00 tot 18.30 uur wordt uit gezonden, worden reportages gebracht van het skispringen in Autrans en van de ijshockey wedstrijd Canada U.SA.. (kleur); 19.30—20.35 NTS-Sportpro gramma met o.m. herhalingen van hoogtepunten, filmoverzicht (kleur) en Nederlandse uitzending. Maandag 12 februari Nederland 1: 12.30-13.30 Reportage 3000 m schaatsenrijden dames; 18.00-18.40 Her haling 3000 m dames en slalom heren; 18.40-18.50 Nederlands programma; 20.20-20.35 Filmoverzicht (kleur). Dinsdag 13 februari Nederland I: 18.00-18.40 Reportage speciale sla lom dames; 18.40-18.50 Nederlandse uit zending; 20.20-20.35 Filmoverzicht (kl.) Nederland II: 19.20-20.00 Reportage ijshockey wedstrijd Rusland - Zweden; 22.0023.00 Reportage ijshockeywed- strijd Tsjechoslowakije - Canada (kleur). Woensdag 14 februari Nederland I: 12.30-13.30 Reportage 50C m schaat senrijden heren; 18.00-18.40 Herhaling 500 m heren; 18.40-18.50 Nederlandse uitzending; 20.20-20.35 Filmoverzicht (kleur); 22.45-23.15 Reportage kunstrij den voor paren (kleur). Donderdag 15 februari Nederland I 12.30-14.00 Reportage 5000 meter schaatsenrijden heren. Indien nodig wordt deze reportage voortgezet van 14.30-plm. 15.45; 18.00-18.40 Herhaling 5000 meter heren en reuzenslalom da mes; 18.40-18.50 Nederlandse uitzen ding; 20.20-20.35 Filmoverzicht (kleür). Nederland- II: 19.25-20.00 Reportage ijshockeywedstrijd Zweden Canada; 22.35-23.20 Reportage ijshockeywed strijd Rusland - Tsjecho-Slowakije (in kleur). Vrijdag 16 februari Nederland II: 9.00-12.00 Reportage 1500 m schaat senrijden heren; 19.25-19.35 Nederland se uitzending; 22.45-23.15 Reportage kunstrijden heren (kleur). Nederland I: 18.00-18.40 Herhaling 1500 m heren; 20.20-20.35 Filmover zicht (kleur). Zaterdag 17 februari Nederland I: 8.00-13.00 Reportage 10.000 meter schaatsenrijden heren. Indien -nodig wordt deze reportage voortgezet van 14.30-plm. 15.45; 18.00-18.40 Gedeelte lijke herhaling 10.000 m heren en spe ciale slalom heren; 18.40-18.50 Neder landse uitzending; 19.06-19.56 Reporta ge ijshockeywedstrijd Zweden - Tsje- cho-Slowakiie (kleur); 20.20-20.35 Film overzicht (kleur). Nederland II:- 21.35-23.00 Reportage ijshockeywedstrijd Rusland - Canada (kleur). Zondag 18 februari Nederland I: 15.31-17.30 Een reportage van het skispringen op de 90 ni-schans wordt uitgezonden in het programma „Moni- Florian Albert, de beste Hongaarse voetballer van het jaar 1967, met de wisseltrofee van de „Gouden Bal". tor", dat in verband hiermee met een half uur wordt verlengd; 19.30-20.25 NTS-Sportprogramma met onder meer diverse flitsen en Nederlandse uitzen ding; 22.20-22.50 Rep. sluitingsceremo nie. GRENOBLE Officieel hebben nu 39 landen ingeschreven voor de Olym pische Winterspelen, die op 6 februari in Grenoble beginnen. Het zijn: IJs land, Atgentinië, Australië, Oostenrijk, West-Duitsland, Oost-Duitsland, Bulga rije, Canada, Chili, Finland, Frankrijk, Griekenland, Polen, Roemenië, Zwit serland, Zuidslavië, Zweden, Libanon, Tsjecho-Slowakije, Italië, Turkije,, Iran, Sovjet-Unie, Spanje, de Verenigde Sta ten van Amerika, Noord-Korea, Zuid- Korea, Groot-Brittannië, Marokko, De nemarken, Mongolië, Thailand. Neder land, Hongarije, India, Japan, Liech tenstein, Noorwegen en Nieuw-Zeeland. De grootste ploeg komt uit de Ver enigde Staten. Niet minder dan 119 sportlieden en 49 officials zullen de reis naar de Franse wintersportplaats meemaken. Ook het team van de Sov jet-Unie (92 sportmensen en 54 offi cials) en dat van West-Duitsland (95/ 44) mag er zijn. De kleinste ploeg komt uit Denemar ken. De Denen gaan met welgeteld vier man naar Grenoble. De meeste inschrijvingen zijn ontvangen voor de Noorse nummers (371 deelnemers) en het ijshockey (288). Voor het voor Nederland zo belang rijke schaatsenrijden kwamen bij hei organisatiecomité 137 inschrijvinger binnen. DEN HAAG. Het Nederlandse voetbalelftal zal op 30 mei in het Olym pisch Stadion te Amsterdam een inter landwedstrijd spelen tegen Schotland. De al eerder aangekondigde wedstrijd tegen Polen wordt op 1 mei in War schau gespeeld. Oranje duelleert op 7 april met de Belgen in het Olympisch Stadion. GENèVE De Australische tennir- federatie heeft de Britse inschrijving voor de Davis Cup aanvaard. Dit ge beurde onder voorbehoucf in het geval Groot-Britannië per 22 april door de in ternationale federatie wordt geschorst en dan automatisch wordt uitgesloten van de Europese zone 'van de Davis Cup. Australië verzorgt als bekerhou der de loting van deze Cup. De Australische beslissing om de Britse inschrijving voorlopig te accep teren werd genomen tijdens een verga dering van de Australische federatie. DURBAN In de eerste ronde van de tenniskampioenschappen van Natal, die in Durban worden gehouden, heeft Tom Okker in drie sets gewonnen van de Brit Lloyd. De cijfers waren: 6-3, 6-2, 6-0. Wielrennen: De vijftiende wieler ronde van Mexico voor amateurs, zal niet voor zoals de bedoeling was maar na de Olympische Zomerspelen gehouden worden. Atletiek: De 19-jarige Rus Valeri Kos- lov won tijdens indoor-atletiekwedstrij- den in Briansk het hoogspringen met 2 meter en 9 cm- Het is de beste in- door-prestatie van dit jaar. Voetbal: De vice-voorzitter van de Afrikaanse voetbalbond, Tessema, heeft maandag in Addis Abeba ge- eist, dat ten minste één Afrikaanse ploeg aan de eindronde van het we reldkampioenschap 1970 moet deelne men. De Afrikaanse voetbalbond wil op de FIFA-vergadering, die 1 februari in Casablanca wordt gehouden, een eigen kwalificatiegroep afdwingen.

De Vallei | 1968 | | pagina 9