Rus Victor Kortschnoi behaalde over zes ronden de volle winst Smith contracteerde sterke renners voor nieuwe ploeg Verkerk vandaag weer op het ijs Mevrouw Vreeken in kopgroep Opnieuw fusie in atletiekwereld ILTF mogelijk snel bijeen voor beraad over „open" tennis Kemper-Oidenburg nog steeds vooraan Andreiko ontliep tweede nederlaag Kathy Wainwright zwemt niet meer in wedstrijden mee Goede prestaties met de kogel Meubel Keur Loting kwartfinales Europese titelstrijd Ms Msson snelste Rus cp 5Ü8Ö meter Sport in het kort Indonesië versloeg Irak met 2-1 Voorspoedige groei van Badminton Bond VOETBALPROGRAMMA Uw Mercedes-Benz bestel- en bedrijfswagendealer voor het rayon Apeldoorn is de N.V. A.G.A.M. Telefoon 05780-20169. Koersen Hilversum HOOGOVENSCHAAKTOERN OOI N.V. A.G.A.M. Dames Zwolseweg 364 Apeldoorn WOENSDAG 17 JANUARI 1968 WIJK AAN ZEE Het belangrijkste resultaat van de middagzitting van het Hoogovenschaaktoernooi was dinsdag in Wtfk aan Zee ongetwijfeld de zesde overwinning in successie van de Rus Viktor Kortschnoi, die hierdoor een voor sprong van twee punten op de Roemeen Gheorghiu nam. Kortschnoi behield zijn score van honderd procent dank zij 'n zege op de Zuidslaviër Karaklaic. Gheorghiu verspeelde een halve punt tegen Hans Ree, terwijl Portisch en Tal hun party tegen resp. Hort en Bobotsov afbraken. De overige partijen eindigden op weinig spectaculaire wy'ze in remise. Laat in de avond viel een belangrijke beslissing. Na een enerverend duel, dat zeven uur duurde, versloeg de jonge Tsjechische grootmeester Hort de Hon gaar Portisch. Een bijzonder boeiende partij speelden ook Bobotsov en Tal, die na zeven uur nog niet tot een be slissing kwam. Wanneer de partij van daag wordt voortgezet gaat het erom, of oud-wereldkampioen Tal in staat zal zijn een zeker eindspelvoordeel in winst om te zetten. Vele grootmeesters in Wijk aan Zee zijn daarvan overigens nog niet overtuigd. Bijzonder veel zal dan ook afhangen van de nachtelijke analyses. De remises tussen Ivkov en Rossoli- mi, Padevski en Ciric, Ree en Geor- ghiu en Matanovic en Donner kwamen langs normale wegen tot stand. Een uitzondering vormde echter de deling van het punt tussen Langeweg en van Geet. Het was het resultaat van een urenlange strijd op het combinatoire vlak. De nieuwe wielerploeg van Smiths Chips, die gisteren werd gepresen teerd. Geheel links pbegleider Lomme Driessens. EINDHOVEN De twee Eindhoven- se atletiekclubs PSV en AG Eindhoven zijn een fusie aangegaan. De ledenver gaderingen van beide clubs besloten met grote meerderheid tot samengaan. De nu gevormde vereniging, die oncjer de naam PSV zal uitkomen in de eerste klasse van de KNAU-competitie, staat onder voorzitterschap van Nederlands grootste all-round atleet Eef Kamer beek. Kamerbeek, die als voorzitter grote plannen heeft, zal ook een gedeel te van de training op zich nemen. De nieuwe combinatie, die 260 leden telt, krijgt de beschikking over acht trainers. LONDEN. Basil Reay, de secreta ris van de Internationale Lawn Tennis Federatie (ILTF) heeft gisteren ge zegd, dat het nu waarschijnlijk lijkt, dat een speciale vergadering van de ILTF over open toernooien zal worden gehouden. Nieuw-Zeeland, Groot-Brittannië, de VS, Nederlan en Zweden hebben daar op aangedrongen. Zij beschikken over 45 stemmen en slechts 60 stemmen zijn vereist voor het bijeenroepen van een vergadering. Deze zal moeten wor den gehouden binnen tien weken nadat de 60 stemmen zijn bijeengebracht. „Tot dusverre heb ik slechts officiële verzoeken van Groot-Brittannië en Zwe den ontvangen. Maar de Amerikanen, Nederlanders en Nieuwzeelanders heb ben allen gezegd, dat zij een vergade ring willen en ik vermoed, dat hun aan vragen nog zullen binnenkomen".. Normaliter zou de ILTF niet voor de op 10 juli in Teheran vastgestelde ver gadering bijeenkomen. Dat zou te laat zijn voor het Wimbledon-toernooi, dat 24 juni begint. Groot-Brittannië en de Verenigde Sta ten beschikken elk over 12 stemmen, Nieuw-Zeeland over negen, Nederland over zeven en Zweden over vijf. Aus tralië beschikt over 12 stemmen. Als de Australische bond dus op 30 januari op de jaarvergadering besluit om een ver gadering te vragen, dan zou het aantal stemmen slechts drie beneden het ver eiste aantal zijn. BERLIJN In de voorlaatste nacht van de zesdaagse van Berlijn is er wei nig verandering in de stand gekomen. De Duitsers Kemper en Oldenburg be hielden de leiding. Het Nederlandse koppel Bongers/De Wit liep vijf ronden achterstand op en staat in totaal 19 ronden achter de leiders op de zevende plaats. De stand vanmorgen bij de neu tralisatie was: 1. Kemper/Oldenburg (Did.), 453 pnt.; 2. Schulze/Renz (Did.), 393 pnt.; 3. Bugdahl/Sercu (Dld./Belg.), 272 pnt.; 4. Lkke/Eugen (Den.), 154 pnt. Op een ronde: 5. Pfenninger/Junker- mann (Zwits./Dld.), 117 pnt. De overige koppels hadden vijf of meer ronden achterstand. TIFLIS. Iser Koeperman heeft in de tweekamp om het wereldkampioen schap dammen zijn voorsprong met succes verdedigd. De 12e partij tegen uitdager Andris Andreiko eindigde dins dag in Tiflis in remise, waardoor de stand 13-11 in het voordeel van de we reldkampioen werd. Andreiko, die in de elfde partij zijn tegenstander in een moeilijke positie had gebracht, maar ook toen met re mise genoegen moest nemen, viel in de 12e partij weer fel aan en gaf zelfs in het centrum enig terrein prijs om op de vleugels te kunnen aanvallen. Koe perman hervond echter het evenwicht en kreeg zelfs een betere positie. Dank zij een fout van de wereldkampioen kon Andreiko echter toch op de remise BREDA De nieuwe wielerploeg van Smiths Chips is bekend. Ze bestaat voor het grootste gedeelte uit Belgi sche renners en voor het overige uit Nederlanders. Gistere)» heeft de direc teur van het bedrijf, de heer W. Stro bosch, in hotel „Boschhek" te Breda de namen bekend gemaakt van de thans gecontracteerde elf Belgen en 7 Nederlanders. De Nederlanders zijn Peter Heijnig, Bart Zoet, Marinus Hoogerland, Wim Dubois, Evert Dol man, Johnny Brouwer en Leo Duyn- dam en de Belgen Willy Planckaert, Jean Claes, Jaak Deboever, Frans Brands, Georges Vandenberghe, Al- bert van Vlierberghe, Roland van de Rijse, Jos Mathy, Jan Brusselmans, Valere Vansweefelt en René Korthout. De ploeg zal vermoedelijk nog worden uitgebreid tot in totaal zeven Neder landers en veertien Belgen. Het is de eerste keer, dat Smiths Chips met een volledig eigen ploeg komt. In de afgelopen jaren traden Smiths Chips en het Belgische bedrijf Romeo gezamenlijk als sponsor op, doch laatstgenoemde firma heeft zich teruggetrokken. De oorspronkelijke kern werd ge handhaafd en aangevuld met een aan tal jongere renners, van wie men hoge verwachtingen koestert. De ploeg zal onder leiding staan van de Belg Guil- laume Driessens, die op dit gebied zijn sporen al ruimschoots heeft verdiend. Het ligt in de bedoeling de nieuwe prof-ploeg voor vrijwel alle belangrijke wielerevenementen in te schrijven, zo als de Ronde van Sardinië, Parijs-Nice, Omloop van het Volk, Milaan-San Re- mo, Parijs-Roubaix, Ronde van Vlaan deren, Waalse Pijl, Luik-Bastenaeken- Luik, Parijs-Brussel, Parijs-Tours, Ronde van Lombardijs, Ronde van Frankrijk, Ronde van Italië, Ronde van België en Parijs-Luxemburg. Bo vendien zullen renners van de Chips- ploeg worden ingeschreven voor de wereldkampioenschappen wielrennen en voor zover mogelijk, voor belangrij ke Nederlandse en Belgische wegwed strijden. De directeur van Smiths-fabrieken merkte gisteren op, dat de hoop be staat, dat op deze wijze kan worden meegewerkt aan de verdere populari sering van de wielersport in Neder land. De heer Strobosch vroeg zich daarbij af, „of het niet op de weg ligt van de KNWU om te werken aan de verbetering van de image van de wielersport bij het Nederlandse pu bliek. De wielersport in ons land ge niet aanzienlijk minder aanzien dan ze verdient". Eind januari trekt Driessens met zijn ploeg naar de Italiaanse Rivièra, waar de renners zich gedurende de gehele maand februari zullen voorbereiden op het komende seizoen. Intussen zullen op zeer korte termijn vertegenwoordigers van de sportcom- SYDNEY Kathy Wainwright, houd ster van twee dameswereldrecords en vrijwel zeker gekozen als lid van de Australische zwemploeg voor de Olym pische Spelen, heeft bekend gemaakt zich uit de zwemsport terug te trekken. „Ik kom gewoon niet toe aan een nor maal leven", aldus de 19-jarige Kathy, nadat zij zich uit de resterende ronden van de kampioenschappen van New South Wales had teruggetrokken. Kathy is wereldrecordhoudster op de 440 yards vrije slag (4.38,8) en op de 1650 yards vrije slag (18.49,3). LENINGRAD Tijdens indoor-atle- tiekwedstrijden in Leningrad zijn bij het kogelstoten goede prestaties gele verd. Nadesha Tschichova, de Europe se kampioene, stootte de dameskogel 17.62 meter, terwijl Valeri Voikin bij de heren tot 18.14 meter kwam. Het speerwerpen dames, dat ondanks een temperatuur van 30 graden onder nul in de open lucht werd verwerkt, le verde met 51.40 meter een zege op missies van de KNWU en de Belgi sche wielerbond met elkaar om de ta fel gaan zitten om eeh aantal gemeen schappelijke, dringende wielerzaken te bespreken. Het initiatief voor deze bijeenkomst is uitgegaan van de Belg Frans Ceu- laerts, voorzitter van de Belgische sportcommissie. Aanleiding tot deze be spreking is allereerst het feit, dat er in België nieuwe, bezwarende bepalingen zijn uitgevaardigd door de overheid met betrekking tot de wielersport. Onder meer is daarin omschreven, hoe dik wijls in België een jonge renner aan de start mag verschijnen. Deze bespreking is van zeer veel belang, omdat de Smith-ploeg als Belgische ploeg is in geschreven. ADVERTENTIE PARIJS. In Parijs is dinsdag de loting verricht voor de kwartfinales van het voetbaltoernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams. Hon garije, dat in groep vijf waarin ook Nederland speelde poulewinnaar werd, komt uit tegen de Sovjet-Unie. De uitslag van de loting luidt: 1. En geland'of Schotland - Spanje; 2. Frank rijk - Zuid-Slavië; 3. Hongarije - Sov jet-Unie; 4. Bulgarije - Italië. Ook voor de halve finales is de lo ting reeds verricht. Hierin komen te gen elkaar uit: winnaar 1 - winnaar 2; winnaar 3 - winnaar 4. Deze wedstrijden worden in juni in Italië gespeeld als de „Azzuri" zich tenminste voor de halve eindstrijd we ten te plaatsen. Mevrouw Vreeken: plaatsje in kop groep O Ih de meestergroep bleef Zuckerman de toon aangeven. Hij weerlegde een Spaanse partij van Hartoch spelender wijs. Van Scheltinga klom ten koste van Doda, die in tijdnood blunderde, terwijl Crabbendam in tweede zitting de dinsdag 36 jaar geworden Roemeen se meester Ciocaltea versloeg. Bij de dames heeft zich een leidster trio gevormd', waarin zich onze natio nale kampioene mevrouw Corry Vree ken bevindt. Van de tot nog toe gespeelde twaalf partijen in deze afdeling eindigde er geen enkele onbeslist. Dè uitslagen grootmeestergroep. Af gebroken partij vijfde ronde: Karak laic - Ivkov, 1-0. De zesde ronde: Ree - Gheorghiu, V2-V2; Hort - Portisch, 1-0; Langeweg - Van Geet, V2-V2; Padevski - Ciric, Vz-ViMatanovic - Donner, V2-V2 Bobotsov - Tal, afg.; Ivkov - Rosso- limo, V2-V2; Kortschnoi - Karaklaic 1-0. t)e stand na zes ronden luidt: 1. V. Kortschnoi (USSR) 6; 2. Fl. Gheorghiu ALMA ATA De Russische schaat senrijder Ants Antsson heeft tijdens wedstrijden om het-I kampioenschap van zijn land in Alma Ata het Russische record op de 5.000 meter verbeterd en gebracht op 7 min en 34,8 sec. Het ou de record stond sinds begin 1965 op naam van Eduard Matusevich met een tijd van 7 min. 35,1 sec. Voortreffelijke prestaties werden ook geleverd op de 500 meter. Valery Mu- ratof, een student uit Kolomma, zege vierde in 39,6 sec., dat is slechts o,l sec. boven het wereldrecord van de Rus Evgeny Grishin, dat werd geëven aard door de Amerikaan Tom Gray en de Duitser Erhard Keiler. Liefst twaalf deelnemers bleven beneden de 41 se conden. Anatoly Lepesjkin en Grishin deelden de tweede plaats met een tijd van 39,7 sec. Grishin scheen op weg naar een recordverbetering. Bij het wisselen van baan werd dé wereldre cordhouder echter gehinderd door zijn tegenstander. Valery Kaplan en Boris Gulayef werden met 0,1 sec. vierde. Beide rijders verbeterden hun per soonlijke records. Het Olympisch dorp in Grenoble, waar de deelnemers aan de Winter spelen zullen verblijven, is bijna ge reed. De foto toont een overzicht van het dorp. (Roem.) 4; 3. V. Hort (Tsjech.) 3V«; 4. M. Tal (USSR) 3 en 1 afg.; 5/9. N. Ka raklaic (Joeg.); J. H. Donner (Ned.); D. Ciric (Joeg.); L. Portisch (Hong.); A. Matanovic (Joeg.) 3; 10/13. N. Ros- solimo (USA); H. Ree (Ned.); K. Lan geweg (Ned.); N. B. Padevski (Buig.) 2V2; 14. M. Bobotsov (Buig.) 2 en 1 afg.; 15. B. Ivkow (Joeg.) 2; 16. D. D. van Geet (Ned.) IV2. s Meestergroep: Afgebroken partij vijf de ronde: Ujtelky - Dunkelblum, 1-0. Zesde ronde: Nikolic - Dunkelblum, 1-0; Tatai - Ujtelky, Vï-Vi; Ostojic - Flesch, afg.; Vyslouzil - Medina, Vt-'/t; Van Scheltinga - Doda, 1-0; Marovic - Jongsma, 1-0; Zuckerman - Hartoch, 1- 0; Crabbendam - Ciocaltea, 1-0. Stand na zes ronden: 1. B. Zucker man (USA) 5; 2. S. Nikolic (Joeg.) 4V2; 3. Z. Doda (Polen) 4; 4/6. .V Cio caltea (Roem.); A. Medina (Spanje;) T. D. van Scheltinga (Ned.) 3Vt; 7/8. J. Flesch (Hong.); P. Ostojic (Joeg.) 3 en 1 afg.; 9/11. D. Marovic (Joeg.); M. Ujtelky (Tsjech.); A. Tatai (Italië) 3; 12/13. H. F. Crabbendam (Ned.); A. Vyslouzil (Tsjech.) 2; 14/15. Jt. Har toch (Ned.); A. K. P. Jongsma (Ned.) lVt; 16. A. Dunkelblum (Belg.) 1. Damesgroep: Tweede ronde: Kowals- ka - Kozlovskaja, 0-1; Heemskerk - Ma- lypetrova, 0-1; Ivanka - Timmer, 1-0; Ivanova - Stadler, 1-0; Nicolau - Tuk, 1-0; Vreeken - Sunnucks, 1-0. Stand na twee ronden: 1/3 V. Kozlov skaja (USSR); A. Nicolau (Roem.); M. C. Vreeken (Ned.) 2; 4/9. T. Stadler (Joeg.); A. Ivanova (Buig.); J. Maly- petrova (Tsjech.); R. Timmer (Ned.); I. Tuk (Ned.); M. Ivanka (Hong.); 10/ 12. F. Heemskerk (Ned.); E. Kowalska (Polen); A. Sunnucks (Eng.) 0. DEN HAAG Helmut Haller, de voor de Italiaanse profclub AC Bolog na uitkomende Duitse voetbalinterna tional, heeft verklaard, dat hij aan het einde van dit seizoen naar zijn geboor teland wil terugkeren. Hij hoopt een Duitse vereniging te vinden, die van zijn diensten gebruik wil maken. Hal ler wil verder het trainersdiploma van de sporthogeschool van Keulen probe ren te halen. GRENOBLE Bijna 3000 journalis ten, fotografen, televisie- en radiover slaggevers zullen de resultaten van de Olympische Winterspelen, die van 6 tot en met 18 februari in de Franse wintersportplaats Grenoble worden ge houden, naar alle hoeken van de we reld doorseinen. De Franse pers is met 415 verslaggevers en fotografen het best vertegenwoordigd. Toch zal het Engels niet minder dan 565 in Gre noble aanwezige persvertegenwoordi gers spreken deze taal de meest ge bruikte voertaal tussen de journalisten onderling zijn. PHILADELPHIA Peggy Fleming, de tweevoudige wereldkampioene kunst rijden en meest geduchte kandidate voor het Olympische goud (als op volgster van Sjoukje Dijkstra) heeft bij de komende Amerikaanse kam pioenschappen in Philadelphia geen concurrentie te vrezen, hoewel de tota le inschrijving de 140 deelnemers/sters te boven gaat. Zij zal waarschijnlijk voor de vijfde achtereenvolgende maal de titel van haar land veroveren. Peggy Fleming is de personificatie van het snelle herstel van het Ameri kaanse kunstrij-prestige na de lucht- ramp, die tien jaar geleden plaatsvond. SIDNEY Tweeëndertig landen hebben ingeschreven voor de Europese zone van de Davis Cup. Hiertoe be hoort Engeland, dat per 11 april a.s. geschorst dreigt te worden. Er zijn 25 landen, waaronder Nederland, uit het eigenlijke Europa, vier van over de Oceaan en drie zogenaamde extra- Europese landen (Afrika). GRENOBLE De officials van het Internationale Olympische Comité (IOC) zullen tijdens de Olympische Winterspelen logeren in een hotel, dat als het modernste van Europa geldt en 180 gasten kan onderbrengen. Aan het openingsdiner van dit juist geopende hotel zaten ruim 700 prominente Fran se figuren aan, De Nederlandse equipe Ben PonJ. Klein (r), die morgen in Reims van start gaat voor de Rallye de Monte Carlo. BANGKOK Indonesië heeft dins dag in Bangkok in een wedstrijd uit de voorronden van het Olympische voet baltoernooi met 2-1 van Irak gewonnen. Bij de rust leidden de Indonesiërs met 1-0. De wedstrijd werd gespeeld voor groep elf van de Aziatische zone. In deze groep heeft Irak zondag reeds met 4-0 van Thailand gewonnen. DEN HAAG De Nederlandse Bad minton Bond is de kinderschoenen ont groeid. Dinsdagavond begroette bonds voorzitter Valken in de sporthal van Den Bosch het tienduizendste lid: de vijftienjarige Ruud van de Heuvel van de BV Flying Shuttle 1958. Hij werd bedacht met een premie van 10.000 centen. Het ledenaantal van de Nederlandse Badminton Bond is in twee jaar met ruim 25 pet. toegenomen. TöNSBERG. Kees Verkerk staat vandaag weer op het ijs en Jorrit Jor- ritsma is de vijfde man voor de Euro pese schaatskampioenschappen op 27 en 28 januari in Oslo. Dat was het grote nieuws dat coach Wim de Graaff gisteravond uit het Ne derlandse hoofdkwartier in Tönsberg kon loslaten. Dokter Lap is spoorslags na zijn aankomst in Noorwegen naar de sponde van Verkerk gegaan en heeft de man uit Puttershoek onderzocht. Ver kerk, die gisteren al weer een wande lingetje maakte, heeft natuurlijk door zijn griep en de daarbij komende nu en dan hoge koorts, een tik gehad. Maar sterk als de overigens tengere man is, zal hij daar snel weer overheen zijn. „Hoe snel, tja, dat is heel moeilijk te zeggen", zei De Graaf. „Oslo is nog een dag of tien weg en in feite kan ik nu echt nog niet zeggen of Kees daar kan rijden of niet. Nottet bijvoorbeeld, die had het ook even te pakken, maar die was direct weer beter en je kunt wel zeggen dat die nu praktisch weer hele maal fit is. Het duurt nu tot komende dinsdag totdat de jongens weer een wedstrijd rijden, de Noren hebben dit weekeinde hun landelijke kampioen schap en als de beste Noren er niet zouden zijn, zouden de wedstrijden toch ook aanmerkelijk minder interessant Dat de Rotterdammer Jorrit Jorrits- ma de vijfde beschikbare plaats voor Oslo kreeg, hoeft nog niet te betekenen, dat Eriks, die in eerste instantie dus niet werd gekozen, inderdaad niet start in de strijd om het Europese kampioen schap. In het geval dat Verkerk niet start, zal Eriks waarschijnlijk zijn kans krijgen. Wim de Graaff heeft een stem die nu en dan wat wegzakt. „Zelf ook geen tik mee gekregen van de griep?" le klas A Hollandia—ZW BVCDe Spartaan Alkmaarse BoysHillegom SDW—JOS DCGHRC ZilvermeeuwenAFC le klas B UnitasPapendrecht RoodenburgNeptunus OvermaasEB OH CVV—GSV De MusschenVUC le klas C VelocitasDrachten JubbegaZ waag westeinde GermanicusNeptünia EmmenHarlingen SneekNoordster AlcidesSpel. Assen le klas B Jonge KrachtAZC RhedenDe Treffers ESCA/VC—WVC Quick '20Hengelo Be Quick Z.—DOS '19 le klas E HelmondConcordia SVD Sparta '25Middelburg RKCTSC VlissingenDESK TOPDe Spechten UNA—De Valk le klas F RIOS '31—SVN KVC OranjeMinor Wilhelmina '08EHC AlmaniaRoermond MKCChèvremont HeerSpel. Irene ADVERTENTIE MERCEDES-BEN uw goede ster op alle wegen De Rotterdamse arts, dr. C. B. J Lap," die de Nederlandse schaatsers bij dé belangrijkste wedstrijden medisch be geleidt, vertrok gisteren naar Töns berg. O „Nee hoor, geen griep. Wel een beet je zorgen nu en dan..." In overleg 4 Piet Zwanenburg, trainer van de dameskernploeg, heeft het KNSB-bestuur eveneens op advies van de technische commissie voor het we reldkampioenschap, dat op dezelfde da gen in Helsinki wordt gehouden, de da mes Stien Kaiser, Ans Schut, Willy Burgmeyer, Carry Geyssen en Elly van de Brom ingeschreven. De deelneemsters en deelnemers aan de Olympische Winterspelen, die 6 fe bruari in Grenoble beginnen, zullen na een voorafgaande bespreking tussen het Nederlandsch Olympisch Comité en het bestuur van de KNSB worden be kend gemaakt. Chef cfequipe van de Olympische schaatsploeg is Jan Chari- sius. HILVERSUM De draverij om het amatricewinterkampioenschap In Hil versum werd tenslotte een overwin ning voor Double Six II (mej. Atie van Rijswijk). Tenslotte, omdat er nogal wat uitschakelingen van andere kans- hebsters voor nodig waren. Het aller snelste ging over de natte sintels het was juist pal voor de koers van de da mes gaan regenen Donald van Hid- dum, gestuurd door mevrouw D. Klaas- sen-Langendonk. In een zeer comfortabele positie, met tiéntallen meters voorsprong, werd de combinatie uitgeschakeld wegens te ón- regelmatige draf. Ook de favoriet Cou rage met mevrouw A. H. Wagenaar- Brouwer op de sulky, werd gediskwali ficeerd en toen ging Double Six II met mejuffrouw Van Rijswijk als reglemen taire eerste langs de eindpaal, dapper gevolgd door de nimmer opgevende mejuffrouw M. H. B. Koppejan, die in deze rit Brünhilde N tot een opvallende prestatie bracht. De uitslagen luiden: Lynxprijs: 1. Ebell TS (Knijnenburg) 1.29.-, 2. Eddy Signal, 3. Farm Lady. Toto: winn. 10.40, pi. 2.10, 2,-, 1.70, cov. 6.80, koppel 10.90 trio 208.60. Egelprijs: 1. Cotland (De Graaf) 1.29.7, 2. Edmund van Peterhof, 3. Et- ty Hollandia. Toto: winn. 10.70, pl. 1.90 1.60, 1.30, cov. 3.90 koppel 7.70. Vossenprijs: 1. Amigo (Wagenaar jr.) 1.24.7, 2. Zevenklapper, 3. All Pri se. Toto: winn. 17.80 p. 3.20, 1.50, 2.50, cov. 4.-, koppel 6.30. Amatricewinterkampioenschap: 1. Double Six II (mej. A. M. van Rijs wijk) 1.28.3, 2. Brünhilde N, 3. Egyp tian Princess. Winn. 3.80, pl. 2,-, 6.20, koppel 32.60, cov. 6.40, trio 149.30. Hazenprijs, 1ste afd.: 1. Duranie Frances (J. Geluk, 1.26.9, 2. Eduard H, 3. Boarnster. Winn. 12.20 pl. 2.50, I.60, 3.70, koppel 14.80, cov. 4.30. Eekhoornprijs, eerste afd. 1. Dox van Rood en Noot (F. Eerenberg) 1.25,6; 2. Beautiful Star; 3. Comtesse Terraise. Winn.: 4.50; pl. 1,90, 2.10 2,60 koppel: 4.90; cov. 6.20. Tweede afdeling: 1. Buick Magowan (E. de Visser) 1.254; 4. Constant Hol landia; 3. Donna Fez. Winn: 7.60; pl: 1,90 2- 2,20; koppel: 18.60; cov: 6,30 trio: 209,80. Hazanprqs Tweede afd. 1. Zirkoon (J. Verhoeve) 1.27,1; 2. Dagmar; 3. Brero Harvester. Winn.: 3.40; pl: 1.60 1.50 1.90; koppel: 7.-; cov: 4.10. Totale omzet: 221.931.50.

De Vallei | 1968 | | pagina 13