Continuering bouwstroom staat op losse schroeven WEINIG KANS OP WONINGWETBOUW TENNISBANEN IN LEERSUM Raad houdt beheer beat-farm „Het Hof Doorstroming krijgt nu méér kansen PROVINCIE SPRINGT BIJ IN STICHTINGSKQSTEN OPENBARE BIBLIOTHEEK Dodelijk.ongeluk na 16 jaar achteruitrijden Gemeente zoekt belegger Dragonder Schuttersfeest in Achterveld gisteren gestart Gewonde hond gevonden in Opheusden AGENDA R.M.C. houdt j a a r ver ga der ing Bejaarden zagen dia's over Canada „Veenendaalse middenstand" bood pak aan Benoemingen bij de P.T.T. A. TAKKEN: KRITIEK OP SLECHTE ONDERHOUD LEERSUMSE GRAVEN RECHTBANK ARNHEM Auto ramt lantaarnpaal Dia's en muziek Bennekom op het witte doek Pallas Athene- julo krijgt er Ivier lokalen bij Moeilijk Dierenbescherming houdt filmavond W ijk koopcentrum Doorstroming Schandalig DONDERDAG 18 JANUARI 1968 De gronden van het plan „Dra gonder" liggen nu nog braak. Wan neer zal hier de bouw star- SCHERPENZEEL. Gisteren zijn op de banen van schietvereniging „Ons Ge noegen" te Achterveld de winterwed- strijden van de schietkring „Gelderse Vallei" begonnen. Mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, burgemeester der gemeente Scherpenzeel en voorzitter van de Kring Gelderse Vallei, loste het openingsschot. In een korte toespraak wenste hij de organiserende vereniging succes met de winterwedstrijden, die nu voor de vierde maal plaatsvinden. „Onze schut ters komen graag naar Achterveld", aldus burgemeester Hoytema van Ko nijnenburg. „De goede accommodatie, het vertrouwen in de organisatoren en ook de prettige sfeer op de schietbanen zijn ook dit jaar weer doorslaggevend geweest voor het ki^Ren van Achter veld", besloot hij. Ook de voorzitter van Ons Genoegen de heer J. J. van Hamersveld, sprak de hoop uit dat de wedstrijden zouden sla gen, evenals voorgaande jaren. „De sportiviteit van de deelnemers in aan merking genomen", aldus de heer van Hamersveld, „twijfel ik daar geen ogenblik aan. Hierna begonnen op zes banen van „Ons Genoegen" de wedstrij den. die zoals gewoonlijk de eerste avond een rustig verloop hadden. Uit slagen: Korps A. Apeldoorn 229 punten, B. Apeldoorn 221 punten, erekorps Apeldoorn A. 135 punten. erekorps Apeldoorn B. 132 punten. Persoonlijke baan: A.: A. Mokkink Apeldoorn 48-48, J. Evers Apeldoorn 48-46, Lagerwey Lunteren 47-43, J. Spek Apeldoorn 46-45, Davelaar Apeldoorn 46-44 Buitenhuis Apeldoorn 45-44. B.: Lankwaarden Apeldoorn 49-45, D. van Laar Lunteren 47-45, Veldhuizen Lunteren 45-43. C.: Nijburg Lunteren 45-43, Brakke Apeldoorn 44-43, Pluimers Lunteren 41- 41, E. v. d. Brink Lunteren 40-37, v. d. Ham Lunteren 39-38. De prijs op de ge- luksbaan werd gewonnen door de heer - Zwikker uit Lunteren. OPHEUSDEN Gistermiddag vond de heer W. uit Ede op de Dalwagepse- weg in Opheusden een zwaar gewonde hond, waarvan de achterpoten waren verlamd. De vinder bracht het dier naar veearts Zijpveld in Kesteren, waar het momenteel nog vertoeft. De hond is vermoedelijk aangereden door een auto. Eigenaar en ras van het dier zijn onbekend. Heden, donderdag VEENENDAAL Raadhuis, 19.30 uur: Raadsvergadering. OVERBERG Christelijke school, 19.30 uur: Jaarfeest CPB. SCHERPENZEEL Marktzicht, 20.00 uur: Jaarvergadering Gelderse Maatschappij v.d. Landbouw. ZEIST Hotel Victoria, Dorpsstraat 7, 20.00 uur: Openbare vergadering D '66 afd. Zeist en omstreken. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „De vijand van de Bengaalse lanciers". Morgen, vrijdag ELST Morgenster, 19.30 uur: Kaart wedstrijden „Oranje-Wit". BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur. „De vijand van de Bengaalse lanciers" TENTOONSTELLINGEN Raadhuis Veenendaal tot en met 26 jan.: Expositie „De eigen wereld van 12 vrijetijdsschilders". Geopend op werk dagen van 10-12, 14-17 en 19-21 uur. Zondags gesloten. Streekmuseum Rhenen 15 jan. tot en met 3 februari: Tentoonstelling van werken van beeldhouwer Hans God- defroy en glazenier-schilder Jacques Vonk. Dageljjks geopend van 11-12.30 en 14-17 uur. Op zondag en woensdag gesloten. VEENENDAAL Het is niet uitgesloten, dat na de uitvoering van de bouwplannen in „De Molenbrug" de bouwstroom tijdelijk stopgezet zal moe ten worden. Hoewel de plannen voor bebouwing van „De Dragonder'' vrijwel gereed zijn, doen zich moeilijkheden voor op het financiële vlak. Het moet uit gesloten worden geacht, dat Veenendaal op korte termijn een belangrijk con tingent woningwetwoningen krijgt toegewezen, zodat de hele bebouwing van „De Dragonder" zal moeten gebeuren in de premie- of vrije sector. Onderhan delingen met institutionele beleggers hebben tot nu toe geen resultaten opge leverd. Wethouder R. Koppenberg heeft echter nog hoop, dat men tot over eenstemming met een belegger komt. „We hebben plannen om in „De Dragonder" te beginnen met het bou wen van ruim 1000 woningen, waarvan een zo groot mogelijk aantal ik denk aan ongeveer 400 eengezinswoningen zullen zijn. Omdat nog niet alle grond in ons bezit is, zullen we beginnen aan de zuidkant, bij de Valleistraat. De gro te moeilijkheid is echter het vinden van een institutionele belegger, die bereid en in staat is het plan ui tte voeren, want een nieuw contingent woningwetwonin gen lijkt dubieus", vertelde de héér Koppenberg. Uit hetgeen de heer Koppenberg ver telde lijkt het er op, dat in „De,. Molen- brug" voorlopig de laatste serie wo ningwetwoningen gebouwd zal worden. „Ik wil niet klagen, want Veenendaal heeft in de laatste twee jaar meer wo ningwetwoningen kunnen bouwen, dan volgens de traditionele methode in tien jaar mogelijk was. We hebben de laat- ,ste jaren heel wat nieuwe woningen ge kregen. Met de realisering van „De Dragonder" komen we hierdoor een beetje vast te zitten". In de begroting voor 1968 wordt een bedrag van f 3.000.000.- genoemd voor grondaankopen en gedeeltelijk bouwrijp RHENEN De Rhenense Midden stands Centrale houdt maandag 22 ja nuari in „De Munt" de jaarlijkse alge mene ledenvergadering. Naast de gebruikelijke punten, als jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, staat een bestuursverkie zing op de agenda. Voor periodieke aftreding zijn aan de beurt de heren P. van Londen, H. de Rhoter en Joh. Smit. Voorts vermeldt de agenda een ac tie voor de bejaardentocht en de eier- zoekwedstrijd, die dit jaar wordt ge houden op zaterdag 6 april 1968. c? VEENENDAAL. De Veenendaalse bejaarden kregen dinsdagmiddag zeker wel 200 schitterende dia's te zien over Amerika en Canada. Mej. J. Bemme heeft een rondreis per bus door een ge deelte van Canada gem&akt. Ze heeft hiermee veel ervaring opgedaan en ook heel veel gezien. Ze toonde o.a. prach tige dia's over de bekende Rocky Mountains. Ook heeft ze een bezoek ge bracht aan de wereldtentoonstelling in Montreal, waarvan ze dia's liet zien die bij avond waren genomen. Het applaus bewees wel dat de bejaarden genoten hadden. Dinsdagmiddag zal mevr. v. Mil uit IJsselstein 'n zogenaamde „One-woman- show" opvoeren, waarmee ze al veel succes heeft geoogst in verschillende plaatsen. maken van „De Dragonder". De heer Koppenberg heeft nog wel hoop, dat dit bedrag niet voor niets op de begroting gezet is. De grondaankopen gaan in ie der geval door, maar het bouwrijp ma ken hangt af van het al of niet bouwen. „We hebben een groot deel van „De Dragonder" in ons bezit, zodat we ie der gewenst moment kunnen beginnen met bouwen. Er zijn reeds berekenin gen gemaakt voor het vaststellen van de grondprijzen, dus wat dat betreft is al les in orde". De heer Koppenberg zou persoonlijk een zekere temporisering van de ADVERTENTIE VEENENDAAL Bij de heer T. op de Dijkstraat vervoegde zich twee he ren, die voorgaven in Veenendaal een herenmodezaak met artikelen tegen zeer aantrekkelijke prijzen te willen beginnen. Als „reclame" jverd T. in de gelegenheid gesteld voor een „zacht" prijsje een nieuw pak aan te schaffen. De kooplieden hadden geen succes en de politie werd ingelicht. Men vermoedt op het politiebureau dat men te maken heeft met personen die „goedkope" couponnetjes van een tentoonstelling of smokkeldekens aan bieden. De politie waarschuwt de Veenendalers in dit op zicht niet te goed van vertrouwen te zijn. O SCHERPENZEEL. Vrijdag 26 ja nuari houdt de afdeling Scherpenzeel van de Nederlandse Dierenbescherming een filmavond in gebouw „Philale- thes". De avond begint om 7.30 uur. Mevrouw dr. J. M. Post-de Waal, se cretaresse van het hoofdbestuur, houdt tijdens de bijeenkomst een inleiding. VEENENDAAL De hoofdemployé voor bijzondere diensten op het Vee nendaalse postkantoor, de heer L: de Doelder, is per 1 maart benoemd tot chef postvervoer van het districtspost kantoor te 's-Hertogenbosch. Tot besteller eerste kl. werd benoemd de heer D. J. Helms. LEERSUM. „Leersum krijgt ten nisbanen". Deze verheugende medede ling werd gisteravond in de raad ge daan door de burgemeester. Enige maanden geleden was voor de aanleg van de banen reeds een bedrag uitge trokken van f 55.000.-. De goedkeuring van Gedeputeerde Staten is binnen, zo dat er bog dit seizoen getennist kan worden. De banen zullen worden aangelegd bij het toekomstige zwembad tegen de Plaggenberg. Voorlopig worden het twee banen, maar de mogelijkheid om dit aantal te verdubbelen is aanwezig. De sportvereniging Larsheim is over dit besluit bijzonder verheugd. De ver eniging heeft namelijk ook een tennis- afdeling. Tot nu toe werd gebruik ge maakt van de banen in Amerongen. Reeds nu stelt het bestuur van Lars heim pogingen in het werk om bevoeg de leraren aan te trekken. Vooral wordt gedacht aan lessen voor de jeugd, die de afgelopen jaren kwamen te verval len wegens gebrek aan accommodatie. Voor kinderen van 9-13 jaar bestaat de mogelijkheid aanlooplessen te volgen, die. gratis worden gegeven door senior leden van Larsheim. Deze lessen zul len een basis vormen voor de jeugdles- sen. Voor alles wil het bestuur van Lars heim weten hoe groot de verschillende tennisafdelingen zullen worden. De mo gelijkheid om aan een competitie, on derling of in groter verband mee te doen, wordt overwogen. bouwactiviteiten in Veenendaal niet zo heel erg vinden: „Als we doorgaan met vier woningen per dag te bouwen dan zal het binnen afzienbare tijd moeilijk worden om ze te verhuren, omdat er dan gewoon niet voldoende woningzoekenden meer zullen zijn. Aan de andere kant, als we industrie willen blijven aantrekken, zullen we moeten zorgen, dat er woningen zijn, zodat „De Dragonder" toch wel gerea liseerd moet worden. Dat gebeurt trou wens ook, zelfs als er een stagnatie van enkele jaren zou ontstaan". Dat de verhuur niet meer zo vjot zou kunnen gaan is nu nog niet aan de or de. In het Vijverplan loopt het vlot en de heer Koppenberg verwacht, dat de woningwetwoningen in „De Molen- brug", die van hetzelfde type worden, even snel verhuurd worden. De ver huur in „De Dragonder" kan echter ook op een andere maniey moeilijkhe- -den gaan opleveren: „Als alles daar premiebouw gaat worden, of als zo als de bedoeling schijnt te zijn de woningwetprijzen gelijk moeten wor den aan de premiewoningen, dan is het de vraag of we voor de lagere inko mens nog wel kunnen bouwen. Overi gens, je krijgt tegenwoordig wel een goede woning voor je geld". Indien de plannen doorgaan, zal „De Dragonder" een afwjsselende bebou wing krijgen. Op het randje, vlak ach ter de Julianakerk, zal de Tweede Huis houdschool gebouwd Worden. In de wijk zelf komen betrekkelijk veel eengezins woningen tussen de flats. Er zijn plan nen voor een klein wijkkoopcentrum, zoals dat het geval is in het Schijvers- park. „Het zullen voornamelijk wel wijkwinkels worden", denkt de heer Koppenberg. „Een supermarkt, een comestibleszaak en dergelijke winkels Voor kleding gaat men toch naar het centrum, zodat een „echt" koopcen trum moeilijk van de grond zou komen dat hebben we wel gezien in het Schrijverspark". Eén ding staat vast: de eerste bewo ners van de „De Dragonder" zullen ta melijk ver uit het centrum komen te wo nen, omdat de eerste woningen bij de Valleistraat worden gebouwd- LEERSUM „Het beheer van de boerderij „Het Hof' kan ingrijpende gevolgen hebben voor mensen, die de zondagsrust voorstaan. Daarom stel ik voor iemand met een andere levensbeschouwing in de commissie te plaat sen". Dit zei CHU-wethouder J. K. de Vries gisteravond tijdens de Leersum- se gemeenteraadsvergadering, in verband met het overdragen van het beheer van de betreffende beat-farm aan de eerder daarvoor samengestelde commis sie. Zowel de heer J. C. Dell (Leersum's Belang) als het CHU-raadslid drs. A. G. W. Schapink merkte op, dat de commissie niet het beheer over de boer derij zou krijgen, maar slechts advies zou kunnen uitbrengen aan de raad. „Het beheer blijft bij de raad", aldus de heer Schapink. Desondanks stelde de heer Dell voor om wethouder De Vries voorzitter van de commissie te maken, om zodoende alle moeilijkheden uit de weg te ruimen. De heer De Vries zei ech ter deze functie niet te ambiëren. Ook de burgemeester, mr. C. M. s' Jacob- des Bouvrie, ging op het voorstel van de heer A. Takken (PvdA) niet in om voorzitster van de commissie te worden. Wethouder J. van de Bogert (Leer sum's Belang) merkte op. dat het toch wel wenselijk zou zijn dat de raad tot een besluit kwam. omdat de verenigin gen in Leersum lelijk in de knoop kwa men, inzake het beheer van ..Het Hof". Het laatste jaar is een nijpend tekort aan zaalruimte ontstaan in Leersum en verschillende vèrenigingen willen graag gebruik maken van de'boerderij. De burgemeester legde er nogmaals de nadruk op dat er sprake was van een advies- en niet van een beheer commissie. Hierdoor bleef tenslotte de oude samenstelling van de commissie gelijk en werden de heren Dell. Tak ken en de niet aanwezige H. Slijkhuis (VVD) benoemd tot leden daarvan, re spectievelijk met negen, tien en nog maals tien stemmen. E^p tweede verkiezing betrof gister avond het benoemen van een lid voor de commissie bestemmingsplannen. Aangezien de heer A. van den Bogert tot wethouder was verkozen moest een nieuw lid worden benoemd. De heer J. F. Benink (VVD) vroeg of een des kundige uit de burgerij inspraak zou kunnen, hebben in het bestemmings plan. Burgemeester s' Jacobrdes Bouvrie had hiertegen geen bezwaar Drs. A. G. W. Schapink beheer UTRECHT Naast de 150.000,die het provinciaal bestuur van Utrecht jaarlijks beschikbaar stelt ten aanzien van de lectuurvoorziening in gemeenten met minder dan 20.000 inwoners, gaat de provincie nog eens gemiddeld 30.000, per jaar voteren als bijdrage in de kosten van op te richten opftibare bibliothe ken, filialen of speciale afdelingen daarvan. Gedeputeerde Staten vragen aan het provinciaal bestuur machtiging om voor dit doel een bedrag van 120.000,uit te mogen trekken, dat verdeeld over een aantal jaren op de begrotingen zal wor den opgevoerd. Het bedrag van f 150.000 wordt uitbe taald aan de door de drie provinciale bibliotheekcentrales in het leven ge roepen stichting Federatieve Provincia le Bibliotheekcentrale Utrecht. Deze stichting heeft namelijk in het kader van de onderhavige cultuuroverdracht en -spreiding de opdracht in gemeen ten met fninder dan 20.000 inwoners een goed functionerend openbaar bi- liotheek wezen tot stand te doen ko men en ten behoeve daarvan dienstver lenend werkzaam te. zijn. Gezegd mag worden dat door de in tegrale federatieve samenwerking van de provinciale bibliotheekcentrales en mede door de provinciale subsidie een goede grondslag is gelegd voor de ont wikkeling van een in kwalitatief ën kwantitatief opzicht volwaardige plat telandslectuurvoorziening in de provin cie. Zo zijn bijvoorbeeld reeds verschil lende plaatselijke bibliotheken bij de federatieve centrale aangesloten. Zij ontvangen van de centrale boeken en bibliotheektechnische bijstand. In tal van andere gemeenten bestaan plannen om tot oprichting van een bi bliotheek te komen. Hierover vinden besprekingen plaats tussen het federa tiebestuur enerzijds en initiatiefnemers en gemeentebesturen anderzijds. In dit opzicht zijn tal van kleinere gemeenten bezig de achterstand die zij hebben ten opzichte van hun grotere broers in te lopen. Met het tot stand komen van goede aan de rijks voor waarden voldoende plaatselijke biblio theken zijn echter grote investeringen gemoeid. Vooral voor de kleinere ge meenten is het financieringsvraagstuk een onoverkomelijk probleem. Het werkt tevens stagnerend op een tijdige totstandkoming van het ge wenste netwerk van de zogenaamde plattelandslectuurvoorziening. De pro vincie wil hierin bijspringen door hoog stens de helft van de kosten die zijn gemoeid met het stichten van een openbare bibliotheek voor haar reke ning te nemen tot een maximum van f 10.000. maar zei dat men bij het nieuwe plan Leersum-Zuid-Oost nog kon kijken wie daarvoor in aanmerking zou kunnen komen. De heer Dell vond het niet noodzake lijk een deskundige in de commissie te plaatsen, omdat men als licL altijd een deskundige mocht raadplegen. „Mits men het algemeen houdt", zei de bur gemeester, omdat men volgens haar als commissielid altijd een eventuèle geheimhouding van bestemmingsplan nen voor ogen diende te houden. Uit eindelijk werd door de raad niet de door B. en W. voorgestelde M. Lubbe (L.B.) benoemd, maar mevr. N. M. Roelofse- Ploeg (PvdA). De kerkvoogdij van de Nederlands Hervormde Gemeente te Leersum had verzocht om van de gemeente een per ceel grond aan de Hoflaan te mogen kopen. Dit punt werd aangehouden om dat het voorlopige koopcontract nog niet was getekend. Meer' van algemeen belang, en daar om ook langer ter discussie, was de plaat selijke doorstroming. Het betrof 'n wij ziging in de verordening van de door stromingsregeling. De heer De Vries merkte op, dat de op 2 februari van het vorig jaar goedgekeurde doorstro mingsverordening niet perfect werkte. „Het was eerst zo, dat de beter gesitu eerden wel in de goedkopere woningen zaten en de minder gesitueerden niet. Het gaat er juist om dat de minder draagkrachtigen deze woningen krij gen", zei hij. Daarom was men tot de wijziging in de verordening doorstro mingsregeling gekomen. Volgens hem moest iedereen van een goedkopere naar een duurdere woning kunnen door stromen. „Juist door de duurdere wo ning voor de beter gesitueerden aan trekkelijk te maken komen de goedko pere woningen voor de minder draag krachtige! vrij", zei hij. De heer Dell tekende instemmend aan dat in een naburige gemeente de ze mogelijkheden niet gezien waren en dat daar veel minder draagkrachtigen van een woning verstoken waren ge bleven. Mevr. Roelofse-Ploeg vroeg of er wel genoeg gegadigden waren voor de duurdere woningen. De heer De Vries antwoordde hierop positief. Bij de rondvraag sprak de heer Tak ken zijn misnoegen uit over de toestand van vele graven op het plaatselijke kerkhof. „Het is schandalig zoals ze eruit zien"! zei hij en hij vroeg of de gemeente hier niets aan kon doen. „Ik weet dat het een moeilijke zaak is, maar moet de gemeente niet voor de graven zorgen?" De burgemeester vond het ook een penibele kwestie. Zij zag het onderhoud van de graven als een zuiver particu liere zaak. „Het zou voor de gemeente ook veel te duur komen", aldus mevr. s' Jacob-des Bouvrie. Het algemene gedeelte van de begraafplaats hield de gemeente volgens haar zo netjes mo gelijk. „Maar we mogen niet de parti culiere terreinen van de nabestaanden aantasten". De heer E. Homan (AR) stelde voor een bedrag vast te stellen, zodat men het onderhoud van een graf kon afko pen. De burgemeester constateerde, dat deze regeling al bestond maar beloofde er meer bekendheid aan te geven. Wethouder Van de Bogert verzeker de dat men niet een speciaal mannetje voor het onderhouden van de graven kon aanstellen. Een gemeente mag slechts een bepaald aantal mensen in dienst hebben. Wethouder De Vries had daarentegen de vorige dag nog drie mensen op de begraafplaats aan het ARNHEM De officier van justitie bij de Arnhemse rechtbank, mr. J. H. G. Boekraad, heeft gisteren een voor waardelijke gevangenisstraf van veer tien dagen en een boete van 1000 gul den geëist tegen de 45-jarige Amster damse fruitgrossier J. N, in combinatie met een ontzegging van drie maanden. De Amsterdammer reed op 11 mei van het vorig jaar met zijn vrachtauto ach teruit de V'eenendaalseweg in Eist op, ongeveer ter hoogte van de jeugdher berg. Daarby' kwam een 49-jarige brom fietsberijdster, mevrouw H. van Dijk uit Eist, met hem in botsing. Ze over leed een dag later aan haar verwondin gen. Het ongeluk gebeurde 's avonds laat. De Amsterdammer, aan wie werd ver weten hoogst roekeloos te hebben ge handeld, bezocht aan de Veenendaalse- weg een klant. Hij kende de situatie heel goed. „Ik kom al zestien jaar bij deze klant", zo zei hij, „het is mijn ge woonte bij het weggaan eerst naar de weg te lopen om te kijken of er iemand aankomt." Het zicht schatte hij op ruim een kilometer. „Ik heb de gebruikelijke voorzorgen genomen, dat is zestien jaar goed gegaan." „Dat is dan aan uw goe de gesternte .e danken, niet aan uw zorgvuldigheid", meende president mr. B. W. van Honten. Opperwachtmeester G. Hazeleger uit Eist getuigde dat in de tijd die nodig was om naar de cabi ne te lopen, te starten en weg te rijden een bromfietser wel van buitfen het ge zichtsveld tot de uitrit kon zijn gena derd. De officier noemde N.'s rijwijze blin demannetje spelen. „U heeft op hoop van zegen achteruit gereden", zei hij. „Dat is onaanvaardbaar." Gezien het uiterst gering strafblad van de gros sier wilde de officier echter nog geen onvoorwaardelijke straf vragen. De raadsman van de Amsterdammer meen de dat slachtoffers in het verkeer als een gewone zaak dient te worden aan vaard. Hij vond dat de officier zijn re quisitoir te veel op hypotheses had ge bouwd. A. Takken schandalig werk gezien. „Dat kan in dit seizoen wel", zei hij. „Maar 's zomers is het on mogelijk. Dan hebben we daarvoor te weinig personeel bij gemeentewerken. Als we dan alle graven zouden moeten onderhouden zouden wegen en bermen verwaarlozen". Er werd besloten meer bekendheid te geven aan de bestaande regeling, betreffende het onderhoud van de graven van gemeente-wege. tijdens de rondvraag tenslotte het pro bleem aan de orde dat er de laatste De heer C. de Lange (CGP) stelde tijd een aantal fietsen waren ontvreemd van particulier terrein. „De mensen stallen hun fiets bij een bushalte op particulier terrein. Ze zetten hun fiets vaak niet op slot. Nu zijn er al ver scheidene weggehaald. Kan de politie daar niets aan doen of kan er geen ver andering worden aangebracht in de plaatselijke politie-verordening?" vroeg hij. De burgemeester antwoordde, dat de politie hier niets aan kon doen, omdat deze niet op particulier terrein mag komen. Het enige dat de politie kon doen. is een praatje gaan maken met de eigenaar van het particuliere ter rein om tot maatregelen te komen. De burgemeester beloofde de politie van de zaak in kennis te stellen. VEENENDAAL De heer G. J. B. uit Veenendaal ramde in de avonduren met zijn auto een lantaarnpaal op het parkeerterrein voor het O.C.B.-gebouw. De aal bleef onbeschadigd maar de ver- ■lichtingsarmatuur kwam naar beneden. B. stelde zelf de politie van de aan rijding in kennis. De verzekering draait voor de schade op. ELST De Cultuur Historische Ver eniging „Zuidoost-Utrecht" belegt dins dagavond 23 januari in het wijkgebouw aan de Veenendaalsestraat te Eist een muziekavond. Er valt niet alleen wat te beluisteren maar ook wat te zien, want tegelijkertijd zullen een flink aantal dia's worden vertoond. De mu ziek bestaat voornamelijk uit 18e eeuw- se lichte werkjes, feestmuziek, tafel- muziek, e.d. en de dia's zijn hoofdza kelijk natuuropnamen. BENNEKOM De in het kader van de landelijke filmactie van de Neder landse Blindenbond opgenomen film over Bennekom zal op dinsdag 23 ja nuari vertoond worden in het Vereni gingsgebouw. Zoals voor de opnamen reeds werd medegedeeld heeft de film niet de pre tentie een kunstzinnige documentaire over de plaats te zijn, doch dient meer als een gezellig, levend familie-album gezien te worden. Het zal een interessante belevenis worden een rolprent te aanschouwen met de inwoners als hoofdrolspelers. De Ned. Blindenbond, die dit soort films laat vervaardigen, is een organi satie van blinden van "alle gezindten welke geen geldinzamelingen houdt, om dat een beroep op de liefdadigheid te gen zijn principes indruist. De bond heeft met zijn filmactie voor om belangstelling voor zijn werk te wekken door bij de voorstellingen hier even de aandacht op te vestigen. De voorstelling begint voor de schooljeugd om kwart voor vier 's middags. 's Avonds om half acht wordt de film gedraaid voor de overige inwoners van Bennekom. EDE De Pallas Athene-ulo zal verbouwd en uitgebreid worden met vier lokalen, een gemeenschapsruimte, twee toiletruimten en een leermidde lenbergplaats. Reeds een aantal jaren bestaat aan de school aan de Bettekamp een tekort aan bergruimte, zodanig dat nog steeds het overblijflokaal en het vaklokaal als leslokaal gebruikt moeten worden. Niet tegenstaande de opening van een twee de openbare school voor Ulo in Ede- Zuid, de Minerva-ulo, bleef de voorzie ning in de behoefte aan lesruimte een probleem dat om een oplossing vroeg. B. en W. hebben de directeur van ge meentewerken een plan doen ontwer pen voor uitbreiding van het school gebouw met 4 lokalen, een gemeen-* schapsruimte, twee toiletruimten, een leermiddelenbergplaats en voor ver bouwing van het bestaande gebouw, zo danig dat een nieuwe personeelskamer en een kamer voor de concierge wor den verkregen. De kosten van een en ander worden geraamd op 375.000 gul den.

De Vallei | 1968 | | pagina 3