Jenkins waarschuwt bevolking Gewonde burgemeester leidt redders Britse begroting zal velen hard treffen FUSIE VAN B.M.C. MET LEYLAND Over de CHAOS OP SICILIË BIJ REDDINGSACTIES Doek PHILIPS HOOGTEZON Bonn verwacht geen conflict Berlijn 18 doden door sneeuwstorm IVOROL Philips hoogtezon het hele gezin het hele jaar lang weldadig fit... en zon-gebruind Quick Up't is goed. Ko drinkt 't. wm» gezien opTV in Gigantisch autoconcern Pavel Litvinof ontslagen Rijkswacht pakt Vlaams student De Gaulle blijft bij nee Die Welt drukt Ned. catechismus af Anderhalf jaar voor Frangoise Jordan Dominee stond nier aan zoon af KOOPGOLF MERKEN Steun V.S. aan Jordanië gestaakt Nieuwe politiechef in Berlijn ZIEKEN In Jordanië HET BEHOUD VAN UW TANDEN Stilden tens taking in Leuven HONDJE HULP DONDERDAG 18 JANUARI 1968 ADVERTENTIE ADVERTENTIE 110.- 149.50 vraag het uw dokter JÈ22L LONDEN De toestand van de Ier se dominee en diens 17-jarige zoon, aan wie hij- maandag een nier afstond, werd woensdagavond als „bevredigend" om schreven. IX)NDEN Krachtiger nog dan premier Wilson het de dag tevoren had gedaan heeft de Britse minister van Financiën, Jenkins, gisteren gewaarschuwd, dat zijn komende begroting hard zal zijn. De belastingen zullen in elk geval omhoog gaan. Hoe de persoonlijke bestedingen zullen worden besnoeid hangt af van wat er gebeurt met de inkomens. „Hoe nieer die toenemen, hoe harder mijn belas tingen worden", aldus minister Jenkins. Om snel te kunnen toeslaan heeft Jenkins besloten de begroting al op 19 maart in te dienen. Daardoor wint hij een halve maand. Anders krijgt Enge land altijd pas begin april te horen wat er in de miljoenennota staat BONN De regering in Bonn ver wacht geen nieuwe crisis in Berlijn, zo heeft de woordvoerder van de West- duitse regering Günther Diehl woens dagmiddag verklaard. Diehl legde er de nadruk op, dat de Sovjet-Uniè de kern van de viermo- gendhedenstatus van Berlijn altijd on aangetast heeft gelaten. Hij sprak hier mee de geruchten tegen, ontstaan na de publikatie van berichten in de Ame rikaanse pers, over een Russische stap in Bonn met betrekking tot Berlijn. Diehl gaf wel toe dat de Russische ambassadeur in Bonn, Tsarapkin, op 6 januari de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken. Willy Brandt, een nota heeft overhandigd. Hij wilde ech ter niet zeggen of de Russen in deze nota geëist hebben dat de Westduitse regering en het Westduitse parlement geen vergaderingen meer in West-Ber- lijn houden. Beide partijen, aldus Diehl, hebben geheimhouding toegezegd. Er was echter geen wijziging gekomen in de houding van Bonn tegenover Berlijn en bondskanselier Kiesinger was van plan vrijdag naar Berlijn te gaan. UTRECHT Op 12 februari krijgen de bussen van lijn vier in Utrecht zelfbe dieningsautomaten voor kaartjesver koop. Jenkins opende gisteren het twee daags debat in het Lagerhuis over de bestedingsbeperking en de andere be zuinigingsmaatregelen, die premier Wil son heeft aangekondigd. De regering heeft laten weten, dat zij de stemming aan het slot van het debat beschouwt als een kwestie van vertrouwen. Op de socialistische Lagerhuisleden rust dan oök de plicht om vóór te stemmen, on verschillig welke bezwaren velen heb ben tegen de bezuinigingen op sociaal gebied, zoals de afschaffing van de gra tis verstrekking van medicijnen. Heel wat Labourleden worstelen met hun geweten in deze zaak omdat aller lei, dikwijls vaak herhaalde beloften aan de kiezers overboord zijn gegooid. Tegenstemmen brengt het risico mee dat men wordt uitgestoten uit de frac tie; gebeurt dat in groten getale dan kan dat de val van de regering-Wilson betekenen, gevolgd door algemene ver kiezingen en een zekere conservatieve overwinning. Dat is het dilemma waarvoor velen staan, hoe blij men, vooral in linkervleu gel van de partij, ook is met het kort wieken van de Britse defensieverplich tingen in het gebied ten oosten van Suez Het beteugelen van de particuliere be stedingen, die nu weer de vorm van een koopgolf hebben, behoeft niet te wachten op de begroting. De minister van Financiën kan zonder goedkeuring van het parlement de omzetting verho gen en kopen op krediet duurder ma ken. Verwacht wordt dat hij dit spoedig zal doen. Hiermee komt hij dan meteen tege moet aan de kritiek van velen in en bui ten Engeland op de maatregelen van de Britse regering. Minister Jenkins is dank zij zijn voor treffelijke toespraak voor de televisie, door zi.in optreden van gisteren in het Lagerhuis en vooral door de scherpe lo gica van wat hij toen zei, tevoorschijn gekomen als de nieuwe sterke man in het kabinet. Hiermee heeft hij zijn po sitie als mogelijk opvolger van Wilson weer belangrijk versterkt. Vooral treffend was de manier waar op Jenkins gisteren de inkrimping van de defensieverplichtingen verdedigde: „Deze veranderingen zijn niets meer dan de erkenning sommigen zullen zeggen erg laat van een onderstroom in het getij der geschiedenis. Wij zijn niet langer een supermogendheid en dat zijn wij al enige tijd niet meer. Het heeft niet de minste zin om een rol te willen blijven spelen die onze economi sche kracht te boven gaat." Na zeker twee jaren van hard zwoe gen die er nu moeten komen is er een goede kans op nieuwe welvaart, aldus Jenkins. „Maar", zo waarschuwde hij, „als wij falen dan zie ik niets dan de somberste economische vooruitzichten". De scherpste kritiek van de conserva tieve oppositie richt zich tegen het op geven van bijna alle militaire verplich tingen ten oosten van Suez. Zij vinden dit schaamteloos en misdadig en een woordbreuk ten opzichte van bevriende landen. De oppositie gaf gisteren deze verzekering: „Wanneer wij weer aan de macht komen en wanneer wij het tot het midden van de jaren zeventig prak tisch en nuttig vinden om in het Verre Oosten op enige manier aanwezig te blijven, dan zullen wij dat doen wij zullen dan het woord van de minister president voor hem gestand doen." ADVERTENTIE en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES Alleen bij apothekers en drogisten LONDEN De grootste industriële fusie die ooit in Engeland tot staïid is gebracht werd gisteren een feit: Bri tish Motor Corporation holdings (BMC) en Leyland hebben besloten om samen te gaan. Hierdoor is een reusachtig autocon cern ontstaan, dat produkten maakt van de kleine mini's tot de enorme au tobussen en vrachtwagens van Ley land. Volgens de aandelenprijzen van gisteren is de marktwaarde van de nieu we onderneming vierhonderdmiljoen pond (bijna 3,5 miljard gulden). Dit grootste autoconcern van Enge land, tevens het belangrijkste exportbe drijf van het land heeft tweehonderd duizend werknemers. De totale omzet ervan bedraagt achthonderd miljoen pond per jaar (bijna zeven miljard gul den). Ter vergelijking: Volkswagen heeft een jaaromzet van negen miljard gulden en verschaft werk aan 127.000 mensen. Als naam krijgt het concern British Leyland Motor Corporation. Hoofd er van wordt Sir George Harriman van BMC, zijn tweede man en hoofddirecteur wordt Sir Donald Stokes, nu hoofd van Leyland, die de zakelijke leiding krijgt. De fusie werd al lang verwacht; de Britse regering is er pal voor, zij heeft er veel voor gedaan om de twee gi ganten zover te krijgen. Voornaamste doel van de fusie is het scheppen van een betere concurrentie positie tegenover de grote Amerikaanse autobedrijven in en buiten Engeland. Ford staat nu in Engeland op de twee de plaats. Ook alle andere belangrijke autoconcerns in Engeland, Vauxhall, Rootes en natuurlijk Ford, zijn Ameri kaans. BMC brengt onder meer in merken als Austin, Morris, Wolseley, Riley MG, Jaguar en een groot staalbedrijf. Tot het Leylandconcern behoort het grootste deel van wat er in Engeland wordt gemaakt aan vrachtwagens en au tobussen en de merken personenauto's Standard, Triumph en Rover. Door de devaluatie van het pond sterling is de export van BMC en Ley land met sprongen omhoog gegaan BMC verloor in 1967 vijf miljoen pond, maar Leyland behaalde een winst van 16,4 miljoen pond. Op het ogenblik doen beide concerns het uitstekend. MOSKOU De Russische natuur kundige Pavel Litvinof, kleinzoon van een minister van Buitenlandse Zaken onder Stalin, die vorige week het pro ces in Moskou tegen vier jonge intel lectuelen „een smet op de eer van on ze staat" noemde, heeft woensdagavond verslaggevers meegedeeld, dat hij als lector aan een Moskouse instituut is ontslagen. Als reden was opgegeven „inbreuk op de arbeidsdiscipline", maar volgens Litvinof is het ontslag waarschijnlijk het gevolg van de publikatie in het westen van documenten, die hij verza meld had over het proces in septem ber jl. tegen de jonge dichter Boekof- sky. Hij is van plan, bij een rechtbank beroep tegen het ontslag aan te teke nen. WASHINGTON Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekendgemaakt, dat de VS hun steun voor de Jordaanse begroting heb- l»en gestaakt. Zij achten deze op het ogenblik niet meer nodig omdat Saoedi- Arabië, Koeweit en Libië, Jordanië on geveer 100 miljoen dollar per jaar heb ben toegezegd om de verliezen goed te maken die Jordanië in de jongste oor log met Israël heeft geleden. Volgens een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie gaan de Ameri kaanse technische steun en ontwikke lingsleningen wel door. De Amerikaan se hulp voor de Jordaanse begroting bedroeg de laatste jaren gemiddeld 25 a 30 miljoen per jaar. De militaire hulp aan Jordanië werd vorig jaar op geschort. RillerigOnprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. In de juiste dosering óók voor kinderen! MONTEVAGO (Sicilië) De burge meester van Montevago, Leonardo Bar rile, heeft hoewel zelf aan het hoofd gewond, de supervisie over het reddingswerk in de ruïnes van zijn getroffen dorp. Alleen hier al vreest men dat meer dan 200 mensen om het leven zijn gekomen. ADVERTENTIE WEST - BERLIJN De 48-jarige Georg Moch die in de laatste wereld oorlog zijn linkerarm en drie vingers van zijn rechterhand verloor, zal waarschijnlijk politiechef van West- Berlijn worden. Moch, sinds 1959 tweede in rang na de Westberlijnse hoofdcommissaris, krijgt als hij benoemd wordt, het bevel over een politiemacht van ruim 15.000 man en wordt ook verantwoordelijk voor de bewaking van de 165 km lange grens met Oost-Duitsland en O-Berlijn. Hij volgt dan de 62-jarige Erich Dün- sing op, die op eigen verzoek geschorst werd nadat een student door een poli tieman was doodgeschoten tijdens het bezoek van de sjah van Perzië aan W-Berlijn in juni van vorig jaar. Dün- sing is de vorige maand vervroegd gepensioneerd. De Westberlijnse poli tiechef moet gekozen worden door het stadsparlement. De verkiezing moet worden bekrachtigd door de drie wes telijke geallieerden. Moch is lid van de CDU. In West-Berlijn maken de so ciaal-democraten echter de dienst uit. Zou Mochs lidmaatschap van de CDU geen bezwaar zijn voor de sociaal-de mocraten, dan meent men dat zijn benoeming nog slechts een formaliteit is. PALERMO Nog steeds is de toestand in het door aardbevingen getroffen westelijke deel van Sicilië uiterst verward. De reddingsacties die maar langzaam op gang waren gekomen, waren ook gisteren nog niet doeltreffend gecoördineerd. De Italiaanse regering en het be stuur van Sicilië werden daarom van verscheidene zijden al beschuldigd van laksheid en gebrek aan organisatiever mogen. Over het juiste aantal slachtoffers bestond gisteren nog geen zekerheid. Volgens een officiële telling in Rome was het aantal doden honderdtweeën vijftig. In het rampgebied zelf schatte men het aantal slachtoffers op drie- tot vijfhonderd. Duizend Sicilianen wer den nog vermist. Inmiddels liepen honderden daklo zen longontsteking op, doordat zij AMMAN (Jordanië) Zeker 18 per sonen, waarvan acht kinderen, zijn om gekomen tengevolge van de sneeuwstor men die Jordanië drie dagen hebben 'geteisterd. De slachtoffers zijn allen displaced persons, vluchtelingen uit de oorlog van vorig jaar juni. Woensdag begon de storm te luwen, maar het vliegveld van Amman is nog steeds gesloten en de scholen zullen dan ook voor zaterdag niet beginnen. Koning Hoessein heeft persoonlijk de leiding op zich genomen van het red dingswerk en het ontruimen van auto wegen, die door de zwaarste sneeuw stormen sinds mensenheugenis, onbe gaanbaar waren gemaakt. De ingezette dooi levert echter ge vaar op voor overstromingen. Op verschillende plaatsen is de Jordaan al buiten zijn oevers getreden. Bewoners van het gebied langs de Asseil, die door Amman stroomt, is aangezegd hun woningen te verlaten. ADVERTENTIE Onbetwist de beste tandpasta BRUSSEL In Leuven zijn woens dag de Vlaamse studenten in staking gegaan. Zij eisen overplaatsing van de Franstalige afdeling der katholieke universiteit naar Wallonië. De Vlaamse studenten probeerden in de loop van de dag enkele malen de Franstalige colleges te verstoren. Daarbij kwam het tot vechtpartijen met Franstalige studenten, waarbij men elkaar met schuimblussers en flessen te lijf ging. Twee studenten moesten met verwondingen in een zie kenhuis worden opgenomen. Van verscheidene faculteitsgebou wen wapperden woensdag zwarte vlag gen. Ook werden muurkranten aange plakt, met leuzen tegen de Franstalige burgerij in Leuven en de verfransing van de provincie Brabant. Er werden pamfletten rondge deeld, waarin van de bisschoppelijke overheid werd verlangd dat zij zou kie zen tussen „Democratie en Fransspre kende burgerij". Dinsdag was Leuven reeds het toneel geweest van betogingen en incidenten, die ontstonden na de publikatie van plannen voor uitbreiding van de Fran se afdeling der universiteit plannen waaruit bleek dat niet over een vertrek naar Wallonië wordt gedacht Een Vlaamse student wordt wegge leid door leden van de 'Rijkswacht, nadat er in de Belgische universi teitssteden opnieuw onlusten waren uitgebroken. 55 55 PARIJS President De Gaulle heeft op een vergadering van de Franse mi nisterraad over toetreding van Enge land tot de EEG, gezegd dat bij de huidige stand van zaken, de zes EEG- landen het beste bijeen kunnen blijven. De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville, had even eerder verklaard, dat de zaken in de EEG ondanks een zekere verwarring verder normaal zouden blijven lopen. Inzake Engeland zei hij dat realisten een weg naar een regeling zoeken. Op de vergadering kwamen ook de aange kondigde Britse bezuinigingsmaatrege len ter sprake. De Franse regerings woordvoerder zei, dat de indruk be staat dat deze maatregelen een teken schijnen te zijn van een stap in de rich ting van een oriëntering op Europa door Engeland. HAMBURG Het Westduitse blad „Die Welt" heeft woensdag stukken ge publiceerd uit de nieuwe Nederlandse catechismus voor volwassenen. „Wij zijn tot publikatie hiervar over gegaan", aldus Bernd Nellessen, een correspondent van „Die Welt", „om een indruk te geven van een na het concilie mogelijk geworden en naar onze me ning voorbeeldige vorm van catechese. In Duitsland hebben de bisschoppen, overeenkomstig de beslissing van Ro me, tot nu toe geen toestemming wil len geven tot publikatie van de catechis mus, terwijl een dergelijke geloofsleer ook in Duitsland dringend nodig is". Om het duidelijk te stellen, zo zegt Nellessen, wat Nederlandse bisschop pen warm aanbevelen als lectuur, wil het Duitse episcopaat zijn kudde niet laten lezen. Hoe lang zal het Duitse episcopaat nog bij zijn standpunt blij ven? sinds maandag onder de blote hemel moesten overnachten. Ook begon men te vrezen voor epidemieën, omdat het drinkwater bijna overal totaal veront reinigd was en overal in de getroffen steden en dorpen ontbindende lijken van mensen en dieren liggen verspreid. Boven het rampgebied hing een ver schrikkelijke stank. De mannen van de reddingsploegen bedekten hun ge zicht om in staat te zijn door te wer ken in de verstikkende dampen. De Italiaanse regering heeft dr. Frances co Scanga, hoofd van de Italiaanse dienst voor openbare gezondheid, naar het rampgebied gezonden om de strijd tegen ziekte te organiseren. Tussen de aardschokken die telkens opnieuw paniek zaaiden, zochten ploe gen soldaten, brandweerlieden en poli tiemannen koortsachtig naar overle venden. De kans dat men nog veel slachtoffers levend zou aantreffen on der het puin werd met het uur minder. Een enkele „wonderbaarlijke" redding spoorde de mannen echter aan met verhoogde ijver door te zoeken. Zo werd in Gibellina een zevenjarig meisje levend onder het puin vandaan gehaald, waaronder het vijftig uur had bekneld gezeten. De aandacht van de redders werd op haar gevestigd door dat een hondje jankend bij het bedol ven kind zat. In Montevago, dat voor negentig pro cent werd verwoest, haalden redders een vrouw van 103 jaar onder een in gestort huis uit. Zij was zwaar gewond en overleed op weg naar het zieken huis in een ambulance-auto. Een ploeg Franse deskundigen kwam gisteren uit Marseille in Gibel lina aan met uiterst gevoelige luister apparaten. Deze deskundigen, die held haftig werk hebben vericht tijdens de aardbeving in 1963 in de Zuidslavisphe plaats Skopje, zoeken met microfoons het puin af. De apparatuur is zo ge voelig dat ze zelfs de ademhaling van verborgen slachtoffers aan de redders doorgeeft. Zowel de Italiaanse als de Ameri kaanse luóhtmacht bood ook gisteren op grote schaal hulp. Twee enorme transportvliegtuigen van de Ameri kaanse luchtmacht voerden veldkeu kens van het Italiaanse leger aan, die duizenden mensen van eten konden voorzien. Schepen uit Napels en Civitavecchia brachten tanks met water en vracht wagens met medische instrumenten en geneesmiddelen naar Sicilië. Van Mal ta uit arriveerden vijf schepen van de Britse vloot met hulpgoederen. Niettegenstaande al deze hulp verlie pen de reddinsoperaties uiterst ver ward. Vito Scalia, de secretaris-gene raal van het Italiaanse vakverbond, verklaarde na een bezoek aan het rampgebied dat nog niet eens een noodhoofdkwartier was ingericht. Hij en de Italiaanse kranten deelden mee dat tonnen levensmiddelen en genees middelen zich ophoopten op de plaat sen van aankomst. Het Romeinse dag blad II Giornale d'Italia berichtte: „Massale hulp, maar uitreiking chao tisch". Hulp in de vorm van geld en goede ren bleef naar Italië stromen. De bis schoppelijke vastenactie Nederland stelde uit haar noodfonds ruim tiendui zend gulden ter beschikking van de aartsbisschop van Palermo. De We reldraad van Kerken te Genève deed een beroep op de bü de Raad aange sloten kerken om Sicilië hulp te verle nen. Zelf maakte hjj gisteren een be drag van bijna vijftigduizend gulden na ADVERTENTIE T>ekommerd kijkt Zuidoost-Azië het besluit van Engeland, zijn troepen uit het Verre Oosten terug te trekken naar de toekomst. Britse offi cieren en ambtenaren die eraan ge wend zijn geraakt, dat zij in voormali ge koloniën met de nek worden aange zien, constateren nu met verbazing en ook wel enig leedvermaak, dat men hen in Zuidoost-Azië niet kwijt wil. Een golf van bezorgdheid heeft Singapore en Maleisië overspoeld. Deze zorg is ook in Indonesië, Thai land, op de Phillippijnen, in Birma en Zuid-Viëtnam te bespeuren. Het minst nog in Hongkong, waar men zich ervan bewust is in een zekere mate van geborgenheid te leven. De Britse troepen zullen hier dan ook ge handhaafd blijven. De rijke Chinezen evenwel, die juist bezig waren have en goed van Hongkong, waar zich de laatste tijd nogal eens woelingen voor deden, naar het rustige Singapore over te brengen, berekenen nu waar hun bezittingen het meeste gevaar zullen lo pen. Voor de twee miljoen inwoners van de stadstaat Singapore betekent het HAROLD WILSON jammer, het moet vertrek van de Britten in wezen een le venskwestie, zowel economisch als mi litair. Zodra Wilson het sein tot inscheping geeft, verliezen op slag 45.000 mensen hun broodwinning. Ongeveer een vijfde van hen zijn gastarbeiders, die naar hun landen zullen moeten terugkeren. Singapore zou enkele honderden mil joenen aan de schepping van nieuwe arbeidsmogelijkheden moeten uitge ven. Het is niet waarschijnlijk dat En geland dit bedrag in zijn geheel zal kunnen fourneren. Dan dreigt voor Sin gapore de periode van sociale rust en welvaart, die acht jaren bestuur onder de dynamische Chinese premier Lie Kwan-Joe hebben gebracht, om te slaan in een crisis van massale werk loosheid en politieke onrust. IViet alleen de economie, maar ook de verdediging van Singapore wordt naar de mening van zijn minis ter-president ernstig bedreigd, wan neer de Britten heengaan. De 43-jarige Lie is daarmee weder om woordvoerder van een groeiend aantal staatslieden in Azië, die in de militaire aanwezigheid van het Westen de enige garantie voor de veiligheid van hun landen zien. Toen hij eind vorig jaar in Washing ton was, waarschuwde Lie Johnson, dat Thailand, Maleisië en Singapore spoedig door ondermijning zouden wor den bedreigd, wanneer Amerika zich te snel uit Zuidoost-Azië zou terugtrek ken. Het is daarom dat deze landen, en ook Australië en Nieuw-Zeeland nu het besluit van Engeland gevallen is, het oog angstvallig op de Verenigde Sta ten gericht houden. jVTen noemt de Britse maatregelen het doek, dat voor de laatste acte van een eens wereldomvattend impe rium valt. Het operatiemes van Wil son ging dieper dan men had ver wacht nu hij, ondanks waarschuwin gen van de bondgenoten met de Ameri kanen voorop voor 1971 behalve bet Verre Oosten, ook de Perzische Golf van de Britse aanwezigheid -berooft. Maar de Britse regering staat finan cieel nu eenmaal met de rug tegen de muur. In Australië waarschuwde premier Gorton „we kunnen de plaats van En geland niet aanvullen". Er was volgens hem een grens aan hetgeen Australië voor defensie kan uitgeven. Premier Holyoake van N. Zeeland zei, dat het Britse besluit een grote teleurstelling voor Nieuw-Zeeland is. Er bestaat groot verschil tussen ver mindering van omvang en kosten van een defensiebijdrage in een bepaald gebied om bezuinigingsredenen en de hele zaak te elimineren. Wij betreuren het diep, dat Engeland voor het laatste heeft gekozen, zo zei hij. De premier van Maleisië, Rachman, zei ernstig be zorgd te zijn. Hij wilde zo spoedig mo gelijk weten hoe Engeland zijn defen sieovereenkomsten met Maleisië wenst te herzien. "pngeland regeert niet meer op de zeeën. Engeland moet werken als nooit tevoren om zijn welstand terug te winnen. Het heeft het echter in moei lijke momenten steeds gepresteerd zich op bewonderenswaardige wijze weer op te richten. LONDEN Met de nazigroet en een krachtig „Heil Hitier" reageerde woensdag de 35-jarig Frangoise Jor dan, toen een Londense rechtbank haar wegens „samenzwering tot brandstich ting in een synagoge" tot anderhalf jaar gevangenisstraf veroordeelde. Frangoise is eeij nicht van de overle den Franse mode-ontwerper Christian Dior. Zij was tot vorig jaar getrouwd met de Britse nazileider Colin Jordan die een straf uitzit wegens aanzetting tot rassenhaat. Wegens haar naziacti viteit heeft zij ook in haar geboorte land, Grankrijk, gevangen gezeten. In Londen achtte de rechtbank niet be wezen dat zij rechtstreeks had deelge nomen aan een poging tot brandstich ting in een synagoge. Zij is reeds bij na een jaar in voorarrest.

De Vallei | 1968 | | pagina 9