Belangrijke ontmoeting tussen Kortschnoi en Tal afgebroken VALERI KAPLAN GAAT NIET NAAR DE E.K. IN OSLO Candia '66 morgen favoriet tegen hekkesluiter Midlandia Voorzitter van internationale tennisfederatie in opspraak 50 jaar getrouwd u Louis Drost naar VRC HET GAAT WIM KOOPMAN NIET VOOR DE WIND Bioscopen in Arnhem Brundage tegen professionalisme in Amerikaanse atletiek Toch nog traditie in „open" Wimbledon Judith Salomé begon met winst Bidot weer Frans ploegleider in Tour Russische dames voor Helsinki Titelstrijd zwemmen Trudy Rietveld leidt handbal-interland Weekagenda Arnhem Bioscopen in Utrecht Voetbalprogramma In Hoogovenschaaktoernooi Rus prefereert Winterspelen Grenoble Veenendaal in gewijzigde formatie binnen de lijnen DERTIENDE REMISE l Voorlopig Verplicht Eerzuchtig NL IJ II 111! IHNjü 11 SPORT van hier en daar Veenendaal - Zwal. Vooruit Eendracht-Opheusden Afd' Utrecht Pagina 7 ZATERDAG 20 JANUARI I96t NEW YORK Avery Brundage, de president van het Internationaal Olym pisch Comité, heeft donderdag de Ame rikaanse regering gewaarschuwd zich buiten het conflict tussen de twee Ame rikaanse atletiekbonden Amateur Athletic Union (AAU) en National Col legiate Athletic Association (NCAA) houden. „Als de regering probeert een schik king te forceren, dan zal misschien de gehele Olympische ploeg onverkies baar worden gesteld", aldus Brundage tijdens een bijeenkomst, waarop hem een gouden medaille door de Interna tionale Zwem Federatie werd aangebo den. De mogelijkheid is reeds geopperd, dat de Amerikaanse regering een ge heel nieuwe amateur atletiekbond zal oprichten. Brundage liet er geen twij fel over, achter wie hij staat in het hui dige conflict tussen de AAU en de NCA: „Wij hebben een organisatie, welke door de internationale federaties wordt erkend. De AAU mag haar fouten heb ben, waarop terecht kritiek wordt uit geoefend, maar zij ls in ieder geval een amateur-organisatie. Dat is meer dan ik van de colleges kan zeggen. U weet allen, hoe ik over de beurzen voor colleges denk. Wat is het verschil, wanneer je iemand zomaar een cheque van 5000 dollar geeft, of dat je hem 5000 dollar voor zijn studie geeft alleen omdat hij atleet is? Wat is dat? Sport of zaken?" WIJK AAN ZEE In de grootmeestergroep van het Hoogovenschaaktoernooi werd het belangrijke duel tussen de Russische cracks Kortschnoi en Tal afgebro ken. De party had, vooral in het middenspel, een uitermate spannend verloop. Omstreeks de 30e zet, toen aijn tegenstander nog slechts enkele minuten voor de resterende zetten over had, leek Kortschnoi recht op de overwinning af te gaan. Tal, die bovendien nog bedreigd werd door een mataanval, vond echter tegen spel door middel van een gevaarlijke vrijpion. Hij haalde de tjjdcontrole onge schonden. De party zal vandaag worden voortgezet. Tekenend voor de strijdlust is het, dat van de zestien partijen uit de groot meester- en de meestergroep er negen werden afgebroken. De Zuidslaviër Ivkov is kennelijk zijn nederlagen tegen Kortschnoi en Karak- laic te boven. Hij boekte een snel tot stand gekomen overwinning op Donner. die de Philidor-verdediging niet correct behandelde. Voor zover bekend heeft de Amsterdammer deze speelwijze nog maar zelden toegepast. Hij speelde er duidelijk onwennig mee. Van Geet hoopte in zijn partij tegen de Zuidslaviër Matanovic op een ko- ningsaanval door pionnen te offeren. De hoop werd echter geen werkelijk heid en de achterstand in pionnen le verde hem tenslotte verlies op. MOSKOU Valeri Kaplan, die in Lahti de zilveren medaille veroverde bij het Europese schaatskampioenschap na Kees Verkerk, is niet opgenomen in het Russische vijftal, dat het volgende weekeinde uitkomt in het toernooi om de Europese titel in Oslo. De Russische ploeg bestaat uit de oud-Europese kampioenen Eduard Matusevitsj (1965) en Ants Antson (1964) en drie nieuwelingen bij Euro pese kampioenschappen, namelijk Va- leni Tsjagin, Alexander Kertsjenko en Boris Guljajev. Anatali Masjkov is re serve, maar hij zal de reis naar Oslo niet meemaken. Valeri Kaplan prefereert de Winter spelen in Grenoble boven de Europese kampioenschappen in Oslo. Hij zal wel deelnemen aan de strijd om het we reldkampioenschap, 24 en 25 februari in Göteborg. De 30-jarige Eduard Matusevitsj in een serieuze gegadigde voor het Euro pees kampioenschap. Woensdag legde hij in Alma Ata voor de vierde maal beslag op de Russische titel. Hij is Russisch recordhouder op de 1500 me ter (2.05.6) en het puntentotaal over de vier klassieke afstanden, dat hij tij dens wedstrijden om het Russisch kam- kampioenschap op 177.051 punt bracht. Ants Antson, Europees kampioen 1964 en Olympisch kampioen 1964 op de 1500 meter, lijkt onverwoestbaar. Hij is nog altijd de tweede man van Rusland en is Russisch recordhouder op de 3000 meter en de 5000 meter. Dit seizoen verbeterde hij zijn persoonlijk record op de 3000 meter en bracht het op 7.34.8. Alexander Kertsjenko was dl eens reserve van de Russische ploeg voor de Europese titel van 1967, die te Lahti betwist werd. Bij de Russische titelstrijd werd hij echter slechts acht ste. Alleen op de 1500 meter won hij een medaille (zilver). Boris Guljajev is een rasechte sprin ter en gaat alleen met de ploeg mee om de Duitser Erhard Keiler te bestrijden. Twee dagen geleden werd Guljajev in Alma Ata vierde op de 500 meter in 40.1, maar hij geeft de voorkeur aan laag gelegen banen. Vorig jaar won Guljajev bij de voor-Olympische wed strijden in Grenoble de 500 meter. Een troef op de lange afstanden (vooral de tien kilimeter) is Valeri Tsjagin. De 26-jarige rijder won in Al ma Ata de 10.000 meter in 15.55.7. Hij bleef als enige onder de zestien minu ten. Persoonlijke records: Matusevitsj: 40.6 2.05.6 —7.35.1 16.06.2 170.287 pnt.; Antson: 40.7 2.08.0 7.34.8 15.57.7 176.732 pnt.; Kert sjenko: 41.6 2.06.2 7.44.8 —16.12.5 178.762 pnt.; Tsjagin: 41.5 2.07.3 7.43.9 15.55.7 178.208 pnt.; Gul jajev: 40.1 2.10.0 (op de lange afstanden zijn geen persoonlijke re cords bekend). LONDEN „Het wordt een geheel wit Wimbledon", heeft majoor David Mills, de secretaris van de All-Eng land Club, gisteren verzekerd toen hij bekendmaakte, dat dit jaar voor het eerste „open" tennistoernooi een be drag van 26.150 pond beschikbaar zal zijn voor prijzen. De regels van het toernooi bepalen, dat „met uitzondering van een vest, een pullover of hoofdbedekking de deelnemer? j.-crwegend in het wit ge kleed moeten zijn. Iedere speler, die op de baan verschijnt gekleed op een manier, welke door het comité als on- gepas* worrf+ 'geoordeeld, zal worden geschrapt". Het handhaven van 'n wit Wimbledon blijkt ook de reden te zijn, dat de All- England club niet het geld van spon sors durft te aanvaarden. Reeds is van de tennis-impressario Dave Dixon een verzoek binnengekomen, dat aan zijn ploeg van acht zal worden toegestaan gekleurde kleren te dragen. DURBAN Tom Okker heeft vrijdag de kwartfinales van het heren-enkel spel van het toernooi om de internatio nale tenniskampioenschappen van Na- tal bereikt door een 63, 60, 97 overwinning op de Zuidafrikaanse Davis .1... T* MELBOURNE In de eerste ronde van het dames enkelspel bij de Austra lische tenniskampioenschappen in Mel bourne heeft Judith Salomé met 6-4 en 6-3 gewonnen van de Zuidafrikaanse speelster O'Connor. In de eerste ronde versloeg Rosemary Casals (VS) met 6-2 en 6-1 de Australische Gail Sheriff. Lita Liem (Indonesië) versloeg haar Australische tegenstandster Hole met 6-1 en 6-0. PARIJS De Franse wielerbond heeft Marcel Bidot opnieuw aangewezen als ploegleider en samensteller van de Franse nationale ploeg voor de komen de tour de'France. Naar aanleiding van deze beslissing vertelde Bidot: „Ik weet nu nog niet hoe mijn werkwijze voor de komende ronde zal zijn. Wanneer, de beste renners zich opnieuw beschikbaar stellen, zal ik niet aarzelen om opnieuw enkele „groten" in een ploeg op te ne men. Voor het begin van dé vorige ron de heb ik van verschillende zijden kri tiek gekregen omdat ik drie sterren - Pingeon, Poulidor en Aimar - in een ploeg had opgenomen. Het resultaat van de Tour heeft echter aangetoond, dat mijn methode de juiste was." ALMA ATA. De Russische schaats bond heeft donderdag de deelneemsters aangewezen voor het toernooi om het wereldkampioenschap hardrijden op de schaats voor dames, dat 27 en 28 ja nuari in Helsinki wordt gehouden. Het zijn: Ludmilla Titova, die deze week de Russische titel behaalde; Las- ma Kauniste; oud-wereldkampioene Va- lentina Stenina; Lidya Skoblikova (zes voudig Olympisch kampioene) en de studente Galina Nefedova. Tatjana Si- dorova (3e bij de Russiche kampioen schappen) maakt geen deel uit van de ploeg, omdat zij zich speciaal voor de winterspelen voorbereidt. UTRECHT De nationale kampioen schappen zwemmen en schoonspringen zullen dit jaar van 30 juli tot en met 4. augustus in het zwembad „Den Hom mel" te Utrecht worden gehouden. DUSSELDORP Nederlands beste handbalscheidsrechtster, mevrouw Tru dy Rietveld-Sakkers uit Utrecht, is uit genodigd om de landenwedstrijd tussen de damesploegen van West-Duitsland en Noorwegen te leiden. De wedstrijd wordt op 26 januari in de Oostzeehal van Kiel gespeeld. Voor de daaropvolgende wedstrijd tussen de herenploegen van beide lan den is een Spaanse scheidsrechter uit- Karaklaic voegde* een punt aa nzijn score toe ten koste van de Amerikaan Rossolimo, die de opening slecht door kwam. De Amerikaan, die nog steeds vol fantasie speelt, blijkt een duidelijk gebrek aan parate, moderne theoreti sche kennis te hebben, hetgeen zich uiteraard wreekt. De Nederlandse kampioen Ree maak te remise met de Tsjech Hort. Uit de resterende «even partijen heeft hij nu nog 2lA punt nodig voor de titel inter nationaal meester. In de meestergroep viel nauwelijks een boeiende beslissing. Vermoedelijk staat Van Scheltinga op winst in zijn partij tegen de Hongaar Flesch, die ver maard is om zijn „blindspei". Ook in de damesgroep was het aantal afgebroken partijen - de helft - groot. De uitslagen luiden: Grootmeestergroep 8e ronde: ReeHort ViLange- wegGheorghiu afg., PadevskiPor- tisch afg., MatanovicVan Geet 10, Bobotsov—Ciric afg., IvkovDonner 10, KortschnoiTal afg.. Karaklaic— Rossolimo afg. Stand na 8 ronden: 1. Kortschnoi (USSR) T 1 afg.; 2/3. Tal (USSR) en Gheorghiu (Roem.) 4% 1 afg.; 4/5 Matanovic (Joeg.) en Hort (Tsjech.) VA', 6. Portisch (Hong.) 4 1 afg.; 7/8. Karaklaic (Joeg.) en Ree (Ned.) 4; 9. Clrtc (Joeg.) 3% 1 afg.; 10/11. Donner (Ned.) en Ivkov (Joeg.) 3^; 12. Padevski (Buig.) 3 1 afg.; 13/14. Bobotsov (Buig.) en Langeweg (Ned.) 2^+1 afg.; 15. Rossolimo (USA) 23/£; 16. Van Geet (Ned.) 2. Internationale damesgroep Afgebroken partij 3e ronde: Sunnucks Kowalska 0—1. Uitslagen 4e ronde: Kowalska Heemskerk afg., IvankaKozlovskaja afg.; Ivanova—Malypetrova M>, Ni- colauTimmer V4*A, VreekenStad- ler afg., SunnucksTuk 10. Stand na 4 ronden: 1. Nicolau (Roem.) 3; 2. Malypetrova (Tsj.) 2%; 3/4. Koz lovskaja (USSR) en Vreeken (Ned.) 2 en 1 afg.; 5/7. Ivanova (Buig.), Tim mer (Ned.) en Tuk (Ned.) 2; 8. Stadler (Joeg.) iya 1 afg.; 9/11. Heemskerk (Ned.), Ivanka (Hong.) en Kowalska (Polen), 1 1 afg.; 12. Sunnucks (Eng.) 1. Meestergroep 8e ronde: NikolicTatai 01, Osto- jicDunkelblum afg., VyslouzilUjtel- ky afg., Van ScheltingaFlesch afg., MarovicMedina Vz, Zuckerman Doda afg., CrabbendamJongsma 01, CiocalteaHartoch afg. Stand na 8 ronden: 1. Zuckerman (USA) 5^+1 afg.; 2/3. Medina (Sp.) en Tatai (Italië) 5; 4/7. Ciocaltea (Roem.), Doda (Polen), Flesch (Hong.) en Ostojic (Joeg.) 4% 1 afg.; 8. Ni kolic (Joeg.) 4%; 9. Marovic (Joeg.) 4; 10. Van Scheltinga (Ned.) 3% 1 afg.; 11. Ujtelky (Tsj.) 3 1 afg.; 12. Jong sma (Ned.) 3; 13. Hartoch (Ned.) 2'+ 1 afg.; 14. Vyslouzil (Tsj.) 2 1 afg.; 15. Crabbendam (Ned.) 2; 16. Dunkel blum (Belg.) 1 1 afg. Het toernooi om de internationale tenniskampioenschappen van Austra lië, dat vrijdag in Kooyong begint, is qua belangrijkhed gedevalueerd door het verlies van de drie Australische toptennissers Roy Emerson. Tony Roc'ne en John Newcombe, die naar de rijen van de beroepstennissers zijn overgegaan. Favoriet voor de titel, die Emerson zesmaal in de afgelopen ze ven jaar op zijn naam bracht, is de Davis Cup-speler Bill Bowrey. Wim Beukers heeft donderdag tij dens de internationale schaatswedstrij den in Boedapest de 10.000 m gewon nen in de uitstekende tijd van 16 min. en 18,2 sec. Woensdag werd hij ook eerste op de vijf km. De Hongaar Ivan- kai won de 1500 m in 2.14.6. VEENENDAAL Titelkandidaat Candia '66 treedt morgen in de vierde klasse H-West op eigen terrein aan tegen Midlandia uit Utrecht, dat met zeven punten uit zijn twaalf competitieduels hekkesluiter is in deze afdeling. In de uitwedstrijd werd het een overwinning voor de Rhenenaren en ook morgen is Candia zeer duidelijk favoriet. Naaste concurrent Fortitudo moet bij KDS op bezoek en heeft weliswaar de beste papieren voor de zege, maar de ploeg uit Culemborg moet op zijn tellen passen tegen deze vooral thuis onberekenbare opponent. In het Candia-team ontbreekt Eibers nog steals. De volgende formatie komt morgen binnen de lijnen: doel: M. Kok; achter: Evers, Van Baal, Van Beek, Van Walsum; midden: Kregting. Mol; voor: Van Estrik, J. ten Braak, J. van de Pol en G. van Veenendaal. Op het Salamander-sportpark in. Veenendaal vindt morgen de ontmoe ting Veenendaal - Zwaluwen Vooruit plaats. De eerste ontmoeting in deze competitie tussen beide ploegen eindig de in Utrecht in een 1-0 zege voor Zwaluwen. De teams hebben met een wed strijd meer gespeeld een achter stand van respectievelijk vier en twee punten op koploper Candia '6 en de verliezer van de match van morgen zakt samen met de zwakkere ploeg uit het duel De Meern - SVF op de rang lijst. Veenendaal probeert het morgen met een nogal gewijzigde opstelling tegen Zwaluwen Vooruit. In de achterlinie blijft de formatie ongewijzigd: doel: A. Blankespoor en in de verdediging Cees Henzen, C. Gerritsen, H. van de Boven- kamp en D. van Dijk. Op het midden- ROME Mededelingen van de oud- Italiaanse David Cupspeler Orlando Si- rola hebben dr. Giorgio de Stefani, pre sident van de Italiaanse en de interna tionale tennisfederatie, in opspraak ge bracht. Sirola vertelde deze week in een in terview met de Daily Mail, dat hij in zijn beste jaren, toen hij samen met Nicola Pietrangeli een bijzonder sterk Davis Cup team vormde, van de Ita liaanse tennisbond een kleine 350 gul den per week had ontvangen om „ama teur" te blijven. De Daily Mail maakte er onmiddel lijk een „zaak" van, voorzag het arti- kei van de kop: „Sirola, de Italiaanse 350 gulden-per-week-amateur" en ci teerde onder meer de volgende woor den van Sirola: „die 350 gulden kwa men natuurlijk bij de onkostenvergoe ding, die volgens de regels van de In ternationale Tennis Federatie zijn toe gestaan." Sirola vertelde verder, dat 't hem onmogelijk was om toptennis te spelen zonder andere inkomsten dan de toentertijd toegestane onkostenvergoe ding. „Ik heb daarom mijn standpunt naar voren gebracht bij de Italiaanse tennisbond en daar deelde men mijn mening." Dr. Giorgio de Stefani, die de En gelse tennisbond van het internationale tennis wil uitsluiten omdat die bond, zo als bekend, *t onderscheid tussen ama teurs en profs met ingang van 22 april wil doen verdwijnen, ontkende, dat de Italiaanse bond zijn spelers ooit meer dan de toegestane vergoedingen heeft uitgekeerd. In Cortina d'Ampezzo, waar de heer De Stefani met vakantie is, weigerde hij een direct antwoord te geven op de mededelingen, die Sirola aan de Daily Mail had verstrekt. Het enige commentaar, dat de heer De Ste fani wilde verstrekken, was: „Wij heb ben geen enkele speler ooit méér be taald dan officieel was toegestaan". Eerder deze week had de oud-team genoot van Sirola, Pietrangeli, heftig ontkend, dat hij extra-betalingen van de Italiaanse bond had ontvangen. Naar aanleiding van de ontkenningen van Giorgi de Stefani heeft men Sirola om een wederwoord gevraagd. In zijn woonplaats Bologna bevestigde Sirola, dat hij geregeld geld had ontvangen. Toen hem gevraag'1 werd, of hij niet meende de heer De Stefani met zijn woorden in moeilijkheden te hebben ge bracht, antwoordde Sirola: „Ik heb mijn verklaring niet afgelegd om de heer De Stefani in moeilijkheden te brengen. Ik heb het alleen maar ge daan om de waarheid bekend te ma ken". TIFLIS De 14e partij uit de dam- tweekamp tussen de Russen Koeper- man en Andreiko, met de wereldtitel als inzet, is vrijdag in remise geëindigd. Wereldkampioen Koe perman heeft met nog zes partijen te spelen de leiding met 15-13. De 15e partij wordt vandaag gespeeld. OpeLckCoCn I \JOOf W bondefdew U RHENEN Atai de Populieren loon 8 wonen de heer en mevrouw K. Scheiiers-Van Kapel. Hij, 73 jaar, zij 69 jaar, genieten nog een uitstekende gezondheid. Niemand zou het echt paar die leeftijden geven. Op 24 ja nuari zijn zij vijftig jaar getrouwd. Dat heuglijke feest wordt op 26 janua ri gevierd met een receptie in ,,De Ko ning van Denemarken" De heer Scheffers is tot aan zija pen sioen op 1 maart 1950 bij de politie ge weest, na in de eerste wereldoorlog als militair te hebben gediend. Hij weet nog precies dat die diensttijd 3 jaar en 7 maanden heeft geduurd. In 1920 kreeg hij een aanstelling bij de militaire po litie. Hij vertrok toen naai de politieop- leidingsschool in Millingen. In 1928 ging dhr. Scheffers over naar de rijksveld- wacht, later marechaussee. In 1931 kreeg hij als standplaats Huizen. Hij rioo». fio onitrp nolitieman. De toen malige burgemeester Egberts was zijn oud-commandant in de militaire dienst. Die burgemeester was het, die de heer Scheffers naar Huizen had gehaald. „We konden buitengewoon goed met el kaar opschieten", zegt de heer Schef fers nu nog. In 1943 vertrok de familie Scheffers naar Wervershoof in de kop van Noord-Holland en in 1946 kwam men naar Rhenen. In de Grebbestad werkte de heer Scheffers tot aan zijn pensioen in 1950. Hij was toen 55 jaar. Zijn commandant was de heer J. van Doesburg, ook al jaren gepensioneerd. De heer Scheffers heeft zowel burge meester Van Hardenbroek als de huidi ge burgemeester meegemaakt. „We zijn echte zwervers geweest", lacht mevrouw Scheffers, „maar vaak werd je zomaar overgeplaatst, zonder dat je er wat aan kon doen". Dat het echtpaar in Rhenen terecht kwam had wel een reden. Mevr. Scheffers moest om gezondheidsredenen op hogere grond wonen. Dat heeft haar beslist goed ge daan. Het echtpaar heeft vier kinderen en viiffien kleinkinderpn. Zaterdag, 20 januari STADSSCHOUWBURG, 20 uur: „Fiësta Gitana". Zondag, 21 januari THEATER AAN DE RIJN, 20.30 u. Dis cussie-avond over het nieuwe contro versiële toneelstuk van Lodewijk de Boer: „Borak valt", dat zaterdag 6 januari in première ging. Dinsdag, 23 januari STADSSCHOUWBURG, 20 u. Operage zelschap Forum met „Die Hochzeit des Figaro", komische opera van W. A. Mozart. Woensdag, 24 januari STADSSCHOUWBURG, 20 uur: Opera gezelschap Forum met „Die Hochzeit des Figaro", komische opera van W. A. Mozart. iüSIS SACREM, 20 uur: Het Neder lands Studenten Orkest, oJ.v. Jan Brussen, m.m.v. Ada Brussen, harp en Paul Verhey, fluit. Werken van Bertus van Lier, W. A. Mozart. Donderdag, 25 januari STADSSCHOUWBURG, 20 u. Nieuw Rotterdams Toneel met „De Leeuwe rik". MUSIS SACRUM, 20 u.: Het Gelders Orkest o.l.v. Carl von Garaguly, m.m.v. Tibor de Machula, cello. Wer ken van Mozart, Haydn, Dvorók en R. Strauss. veld krijgt H. Stuyvenberg gezelschap van G. Heikamp, terwijl de aanvalsli- nie wordt gevormd door H. Irftbos, de jonge R. Havinga, J. Henzen en ex- VDZ-er H. W. Janssen. Onze prognose is een gelijk spel. In de vierde klasse F-Oost verkeert Opheusden nog steeds in de benauwen de degradatiezone. Het staat met zeven punten alleen nog boven EWV uit Eek en Wiel en het Arnhemse AVW ge klasseerd en de achterstand op koplo per Driel bedraagt maar liefst 15 pun ten. De Betuwnaren moeten morgen in Arnhem bij Eendracht op bezoek, welk team ook nog wordt bedreigd door het degradatiespook. De thuisclub heeft slechts acht punten vergaard, maar een wedstrijd minder gespeeld dan Op heusden. Opheusden heeft de laatste wedstrij den vrij goed gespeeld (onder andere tegen Driel) en heeft een reële kans op de overwinning. Het elftal is nog niet defintief samengesteld. In de afdeling Utrecht worden enkele inhaalwedstrijden gespeeld. In de eer ste klasse B staan drie matches op het program. DVSA uit Amerongen komt dit weekend niet in actie. De enige ontmoeting in de tweede klasse B is het duel Maluku Muda- Oranje-Wit. De Elstenaren hebben nog een kans op de titel, daar zij slechts vier punten achter staan op koploper Soherpenzeel. Maluku Muda heeft drie punten meer dan Oranje-Wit en zal on getwijfeld zeer gebrand zijn op de zege. In de derde klasse B wordt alleen de wedstrijd RUC - Ares gespeeld. 4e klasse H-West: Veenendaal Zwaluwen Vooruit; KDS Fortitudo; De Meern SVF; Vreeswijk JSVj Candia '66 Midlandia; Utrecht EMS. 4e klasse F-Oost: Driel RVW; Oosterbeekse Boys Oosterbeek; AVW Arnhemia; Eendracht Op heusden; Excelsior Z. EWV. Afdeling Utrecht le klasse B: Utr. Boys Bredero- des; DWSV Stichtse Boys; VSK Hoogland. 2e klasse B: Maluku Muda Oranje Wit. 3e klas* B: RUC Are*. VEENENDAAL Louis Drost, de Veenendaal.se voetballer die enige tijd geleden zijn lidmaatschap bij de voetbalvereniging Wageningen opzeg de, is weer bij derdeklasser VRC in training. De 20-jarige talentvolle speler heeft besloten voorlopig bij de Racing Club te gaan spelen en is alweer enkele we ken aan het oeie**» bij deze vereni ging- Zoals bekend is, heeft Drost na zijn vertrek uit het B-team van Wagenin gen enkele weken bij de eerste-divisie- club Vitesse in Arnhem gespeeld, maar hiermee is de Veenendaler „gestopt". VRC heeft de KNVB inmiddels ver zocht om Louis Drost nog deze com petitie te mogen laten uitkomen voor de Veenendaal.se vereniging. Officieel mag Drost echter pas competitiemat- ches.voor VRC spelen in het nieuwe voetbalseizoen. Wageningen heeft alle medewerking verleend bij een eventuele vervroegde overschrijving. ROTTERDAM Het gaat de snelste amateursprinter van Nederland, Wim Koopman, na zijn schorsing door de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) wegens het gebruik van do ping bij de nationale kampioenschap pen op de baan van vorig jaar, niet voor de wind. De twintigjarige Rotter dammer („ik heb toch geboet voor m\jn misstap") is slecht aan het ver winteren. Na die voor hem fatale maand september heeft hij huiten Ant werpen, waar hij met Jan Jansen een tandemkoppei vormde, geen enkel contract kunnen krijgen. Het leed voor Wim Koopman begon reeds enkele weken na zijn schorsing. Ir. Paulen van het Nederlandse Olym pische Comité oordeelde toen dat een besmet" renner niet kon worden af gevaardigd naar de voor-Olympische Spelen in Mexico. De tweede klap kwam ook hard aan; een reis van zes weken naar Zuid-Afrika ging, alle be loften ten spijt, niet door. De Afrika nen lieten niets meer van zich horen. Afgelopen week kwam de derde te genslag. Met Lein Loeveseijn was hij door t>aancoach Jan Derksen aangewe zen voor een trip naar Trinidad. Een maand geleden kwam de officiële uit nodiging. Op 15 januari echter kwam via Schiphol de mededeling dat wegens financiële moeilijkheden de reis „voor lopig" niet door kon gaan. Een teleurgestelde Wim Koopman gelooft er nu niet meer in. Het noodlot heeft te hard toegeslagen. „Nadat de moeilijkheden met de KNWU waren op gelost, ben ik weer vol goede moed gaan trainen. Maar het is steeds moei lijker geworden. Overal worden baan- wedstrijden voor amateurs gehouden, maar een contract voor mij is er niet bij". „In de zesdaagse van Amsterdam kwam ik voor de eerste maal weer of ficieel op de fiets. Eén wedstrijd kan evenwel alle financiële tegenslagen niet goedmaken. Werk zoeken kan ook niet. Er is geen baas die mij voor en kele uren in dienst wil nemen. Iedere dag moet ik verplicht trainen op de baan in Amsterdam of Antwerpen. Voor de trainingen in Amsterdam krijg ik een vergoeding van 25 gulden per week, voor Antwerpen niets". De laat ste weken behaalde Wim Koopman met Jan Jansen enkele successen in tan demraces. Tot vorige week waren ze ongeslagen en een behoorlijke geld prijs die na een sene overwinningen zou worden uitgekeerd, lachte het tweetal reeds toe. Privé-moeilijkheden waren er oor zaak van dat hij jongstleden zaterdag niet naar Antwerpen kon. Jan Jansen werd gekoppeld aan een andere ren ner en verloor. „Ik kon er niets aan doen, maar het resultaat was toch weer dat er narigheid was. Jansen was enorm boos. Eindelijk hadden we een beetje naam kunnen maken. Het mag gewoon niet". Toch is Wim Koopman een eerzuch tige renner gebleven, getuige deze op merkingen: „Ik wil doorzetten. Het kan met niet schelen waar ik fiets, zelfs al kan ik maar twee tientjes ver dienen. Op 14 april start ik in de Grote Prijs van Londen. Daar ltrijg ik de kans om tegen de sterkste amateur sprinters van de wereld te bewijzen dat ik erbij hoor". Voorstellingen dagelijks 14.30, 18.45 e 21 uur. Zondag 14.15, 16.30, 18.45 er. 21 uur. CAMERA, Oude Gracht 156: „De hel op het strand" CITY, Voorstraat 89: „Tam tam in Tokyo" FILMAC, Vredenburg 29, doorlopend 1018.30 uur: Nieuws, „Helden der Lucht" en twee tekenfilms PALAGE, Vredenburg 29, 18.45 en 21 u.l „Call-girls van Berlijn" OLYMPIA, Amsterdamsestraatweg 350, middagvoorstellingen alleen op zon dag en woensdag. Tot en met zondag: „Geheimagent in Casablanca". Tot en met woensdag: „Paris champagne" SCALA, Potterstraat 16: „Mijn prinses". Zondag 10.30 uur: „Don Giovanni" REMBRANDT, Oude Gracht 73. Voor stellingen 14.30, 18.45 en 21.15 uur. Zondag 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 u.l „Op blote voeten in het park" STUDIO, Oude Gracht 154. Voorstellin gen 14.45, 19 en 21.30 uur, zondag 14. 16.30, 19 en 21.30 uur: „A coeur joie" VREEBURG, Vredenburg 8a: „Het kasteel der duizend angsten" NACHTVOORSTELLINGEN CAMERA, vrijdag en zaterdag 23.15 u.l „Het alledaagse fascisme" PALACE, vrijdag en zaterdag 23.30 u.: „Een dollar met een gaatje" VREEBURG, vrijdag en zaterdag 23.15 uur: „Vroeg rijp" Voorstellingen dagelijks en zondag 14.30, 18.45 en 21 uur. REMBRANDT, Velperplein: „De ge heimagent met de stalen vuisten". PALACE, Bakkerstraat, tot en met za terdag: „Duel in Diablo". Zondag tot en met woensdag: „Taras Bulba". SASKIA, Looierstraat: „Dagvlinder". LUXOR, Willemsplein: „James Bond 007 - Casino Royal". Zaterdag 23.30 u. „En de vrouw schiep de liefde". Zon dag 12 uur: „De levensroman van Jo- hann Strauss". STUDIO-A, Lange Wal: „Een man en een vrouw".

De Vallei | 1968 | | pagina 7