Afdeling PvdA in Rhenen herdacht 12e lustrum Volleyba Panters-dames grepen leiders positie door zege op Spirit Resteren krijgt een nieuw sportcomplex AULA OP CENTRALE BEGRAAFPLAATS KATTENKADAVERS VERVUILEN GRIFTWATER Achttien miljoen voor stadhuis in Gelres hoofdstad test zelf de DAF44 gratis en alleen Spijt van scheuring G. de Roder met muzikale eer begraven Kleuterschool op urgentielij si Afsluiting zandweg Bekendmaking een hele morgen of middag SIGARENMAKERS WAREN OPRICHTERS Raad vergadert Eigen brons toch mooier VEIIING KESTEREN Auto ramde bromfiets Panters-Spirit (dames) Gemeente gaat katten weer pijnloos doden Panters 1-Hercules 2 SVV 2-Panters 2 Melkveehouderij kurk waarop de landbouw drijft Reisverhaal voor herv. dames Dame kreeg beenbreuk na aanrijding Dader reed door na aanrijding Bromfietsster werd gesneden Bel: Pagina 3 MAANDAG 22 JANUARI 1968 RHENEN in de foyer van het „Eigen Gebouw' vierde de afdeling Rhenen van de Partij van de Arbeid vrijdagavond het zestigjarig bestaan van het socialisme in de GTebbestad. Onder de kleine groep belangstellen den waren verschillende oud-gedienden van de vroegere SDAP. Het Eerste- Kamerlid, mr. J. A. W. Burger, hield ter gelegenheid van het twaalfde lus trum een toespraak. Voorzitter H. L. Veenstra gaf een geschiedkundig over zicht van het ontstaan en de verdere groei van de afdeling. Uit de terugblik bleek, dat in 1907 de toenmalige sigarenmakersbond de stoot tot oprichting van de afdeling Rhenen van de SDAP had gegeven. Ruim 90 proeent van de leden waren destijds si garenmakers. Van grote waarde noem de voorzitter Veenstra de oprichting van de arbeiderssportbond. Nu nog heb ben oud-sportbonders zitting in het af delingsbestuur. In de tweede wereld oorlog bleef de afdeling in het geheim zeer actief, waardoor direct in 1945 weer naar buiten kon worden getreden. Men heeft toen zelfs met 240 leden het hoog ste aantal bereikt in het zestigjarig bestaan. De heer Veenstra drukte er zijn spijt over uit, dat het in 1948 tot een scheuring moest komen. „De pogin gen om de eenheid te herstellen zijn allemaal mislukt. Bij de gemeente raadsverkiezingen werd het een moei lijke strijd. Wanneer de gevoelsoverwe gingen in de toekomst een rol blijven spelen, zal het democratisch socialisme in Rhenen de komende jaren met ver trouwen tegemoet kunnen worden ge zien", aldus de heer Veenstra. Mr. Burger sprak over het verleden, het heden en de toekomst. „Een partij die werkt aan de toekomst heeft geen enkele reden om het verleden te verge ten. Daarom heb ik gaarne gevolg ge geven aan het verzoek van de afdeling Rhenen om op deze avond te komen spreken, hoewel het zestigjarig bestaan nog maar een beperkte tijd is in het Mcht van het wereldgebeuren van de so cialistische beweging" .De heer Burger legde er in zijn hele betoog de nadruk op, dat de socialisten, zowel in binnen- als buitenland, steeds voorop hebben ge lopen. Hij staafde deze uitspraak met talrijke voorbeelden. De jongste daar van hadden betrekking op de ouder domsvoorziening en andere na-oorlogse sociale wetten. „Wanneer er nationaal •n internationaal geen socialistische be weging meer zou zijn, zou dat een ver arming betekenen", aldus mr. Burger. Niet alleen de invoering van het al gemeen kiesrecht, maar ook talrijke andere zaken, die de socialisten propa geerden, sprak velen buiten de socia listische beweging aan. „Wij hebben steeds een "oortrekkende rol gespeeld en dat zullen we blijven doen, in het be lang van de mensheid en van de vrede" besloot het Eerste Kamerlid. SCHERPENZEEL De gemeente raad van Scherpenzeel komt donder dagavond 25 januari 1968 om zeven uur ten gemeentehuize in openbare ver gadering bijeen. De agenda luidt: 1. Opening; 2. Vaststelling notulen van de vergadering van 21 december 1967; 3. Ingekomen stukken; 4. Ver koop perceeltje grond in de Dorpswei- de; 5. Vaststelling verordeningen van Drank- en Horeca wet; 6. Oninbaarver klaring belastingen; 7. Aanvrage ver hoging subsidie Veilig Verkeer; 8. Ver daging vaststelling bestemmingsplan „Wittenberg" en het nemen van een een tweetal voorbereidingsbesluiten als bedoeld in artikel 21 WRO; 9. Vast stelling wijziging Bezoldigingsverorde ning 1$65 der gemeente Scherpenzeel i.v.m. salarismaatregelen 1 januari 1968; 10. Vaststelling begrotingswijzi- ziging 1968 i.v.m. aanschaf verduiste ringsgordijnen en leerlingensets tb.v. de 2e christelijke school in Plan-Zuid; 11. Vaststelling nieuwe bouwverorde ning voor de gemeente Scherpenzeel; 12. Grondruil Dorpsweide met W. Ach terberg en W. v. d. Wetering-Osna- brugge; 13. Wijziging gemeenschappe lijke regeling „Noordveluws Woonwa gencentrum"; 14. Verkoop perceeltje grond in Plan-Zuid aan J. Overeem; 15. Voorziening vacature bestuur „Be jaardentehuis Scherpenzeel EO"; 16. Mededelingen; 17. Rondvraag; 18. Slui ting. MIST u uw dagblad DE VALLEI? tot 17.30 uur /3o\ 10550 van 17.30 19.30 uur uur. 11079 Zaterdags 16.30—17.30 VEENENDAAL Vrijdagavond wer den twee bronskleurige volkswagens verwisseld, doordat niet alleen de kleur eender was, maar ook de con tactsleuteltjes op beide wagens pas ten. De heer J. van Z. kwam om half tien op het politiebureau ver tellen, dat zijn wagen die hij op de Zandstraat geparkeerd had, ver dwenen was. Er voor in de plaats was die andere wagen gekomen. Om tien voor tien kwam de heer D. K. uit Rhenen tot de ontdekking dat hij in een verkeerde auto zat. Beide heren hebben hun eigen bronskleu rige volkswagen weer terug. RESTEREN De prijzen van de op de veiling te Resteren aangevoerde pro- dukten waren als volgt: Goudreinette: EI 65-75: 20-21, EII 75-85: 20-24, EI 85-95: 27-29. EII 65-75: 16-17, EI 75-85: 26-28, EII 85-95: 25-26. Aanvoer 30 ton. Cox's Or. Pippin: EI 55-60: 17-18, EI 60-65: 31-37, EI 65-70: 39-46, EI 70-75: 47-58, EI 75-80: 57-64. Aanvoer 7 ton. Golden Delicious: EI 60-65: 25-28, EI 65-70: 32-35, EI 70-75: 35-41. Aanvoer 11 ton. Jonathan: EI 60-65: 16-18, EI 65-70: 26-27, EI 70-75: 33-34. Aanvoer 8 ton. Lombartscal ville EI 60-70: 23-25, EI 70-80: 26-33. Aan voer 4 ton. Gieser Wildeman: EI 50-60: 113, EI 60-70: 123. Aanvoer 1 ton. St. Remy: EI 65-75: 96, EI 75-85: 96. Aanvoer 1 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg. Hoogtepunt bij de lustrumviering van de P. v. d. A.-afdeling Rhenen was de toespraak van mr. J. A. W. Burger. RHENEN. Zaterdagmiddag werd onder grote belangstelling het stoffelijk overschot van wijlen de heer G. de Ro der (7.3) ten grave gedragen. De heer De Roder, gepensioneerd employé van de NBM, bekend oud-voetballer voor Rhenen en oud-lid van de muziekver eniging „Ons Genoegen", speelde tot vlak voor zijn dood nog een belangrijke rol bij de voorbereidingen van het hon derdjarig bestaan van de muziekvereni ging, dat volgende maand wordt ge vierd. De rouwstoet werd door geünifor meerde muzikanten vooraf gegaan. In de aula op de begraafplaats aan de Achterbergsestraat werd onder meer gesproken door een afgevaardigde van de NBM en door de voorzitter van „Ons Genoegen". Beiden roemden de overledene om zijn humor, zijn vrolijk heid en zijn optimisme. Ds. Westra sprak woorden van troost tot de weduwe en de overige na bestaanden, waarna de kist door acht muzikanten naar de laatste rustplaats werd gedragen. Aan de groeve speelde „Ons Genoe gen" de koraal „Heer, ik hoor van rij ke zegen". VEENENDAAL De bromfiets van de 16-jarige Marijke v. d. B. werd van voren vernield doordat er een auto, be stuurd dóór de heer H. v. d. K. uit Ot- terlo tegenaan reed. De heer v. d. K. reed over de ventweg bij de Zand straat in de richting van de Hoofd straat. Hij draaide de hoofdrijbaan op met de bedoeling zijn weg in de te genovergestelde richting te vervolgen. Bij deze manoeuvre merkte hij mej. v. d. B. niet op. Ook de auto werd be schadigd. VEENENDAAL De jonge da- mesformatie van Panters hfeeft zater dagmiddag laten zien grote capacitei ten te bezitten. Het versloeg met 3-0 het Amersfoortse Spirit, dat eveneens met twee verliespunten naast Panters aan kop stond in de overgangsklasse. Heren 1 verloor in Woerden met 3-1 van koploper Hercules 2 en kreeg minder dan het verdiende. Heren 2 won in Utrecht met 1-3 van SW 2 na een langdurig en spannend gevecht. In de eerste set van het duel Pan ters-Spirit gaven de Veenendaalsen al direct de toon aan. Spirit deed ver woede pogingen om de aanval te lance ren, maar keek na korte tijd tegen een 71 achterstand aan. Ada Siefkes speelde als aanvoerster een zeer goede partij en haar smashes waren niet te stuiten. Panters stoomde door naar 135 en won de set met 156 (10). In de tweede set eenzelfde beeld. De aanvalster Jos Jansen, Ditty Hiensch en Margriet van de Grift benutten de set-ups voortreffelijk, met het gevolg, dat Spirit onder een spervuur van aan vallen kwam te staan. Panters won ook ditmaal verdiend met 1510 en stond op 20. De 3e set had een sen sationeel verloop. Spirit kreeg steeds een kleine voorsprong en leek regel recht op een setzege af te stevenen. Na de stand 99 liep het van Panters weg en bij 1114 scheen de zaak voor P an- ters verloren. Er ontspon zich echter een titanenstrijd en de onwaarschijn lijk goede reddingen in de defensie en KESTEREN Binnenkort wordt in Resteren begonnen met de aanleg van een sportpark. De totale kosten van het project zijn geraamd op 125.862, Het sportveldencomplex is gepland op „De Lede", waar zich momenteel het terrein van de voetbalvereniging „Resteren" bevindt. Het sportpark zal bestaan uit twee voetbalvelden, een korfbalveld en een speelveld voor de jeugd. Verschillende malen is de aanleg van een sportveldencomplex tijdens de raadsvergaderingen onderwerp van be handeling geweest. Om uiteenlopende redenen is realisering van de voorgeno men plannen tot nu toe niet mogelijk geweest. Eeind vorige week is het ge meentebestuur van Resteren meege deeld, dat de aanleg van het gehele sportveldencomplex verwezenlijkt kan worden. Oorspronkelijk werd veronder steld, dat de uitvoering in twee fasen kunnen plaatsvinden. De aanleg van het sportpark omvat onder andere het egaliseren, rollen, be mesten en inzaaien van de terreinen, het plaatsen van de nodige afrasterin gen en de toegangspoort, alsmede de inrichting van de sportterreinen. In een schrijven aan de raad delen burgemeester en wethouders mee, dat van de totale aanlegkosten een bedrag van f 82.318,- aan subsidie mag worden verwacht v^n de Rijksdienst voor de Aanvullendé Werkgelegenheid, District Oost. Garages Uit een ingesteld onderzoek is geble ken, dat aan de vraag naar garages in Resteren kan worden voldaan door het bouwen van een 8-tal garages in het uitbreidingsplan Achterdorp II. Blijkens een door de directeur van de Technische Dienst Kring Resteren gemaakte kos tenraming bedragen de bouwkosten f 18.000,-. De garages worden gebouwd op een binnenterrein, omsloten door. de woningwetwoningen aan de Adriöan van Ostadestraat, Jan Steenstraat, Jan Tooropstraat. Kleuterschool Het gemeentebestuur van Resteren heeft een urgentieverklaring ontvan gen voor de bouw van een tweeklas- sige openbare kleuterschool aan de P.C. Hooftstraat te Resteren. Om de vereiste goedkeuringen te krij gen dient een schetsplan en vervolgens een bouwplan te worden ontworpen. De ze werkzaamheden zullen worden uitge voerd door de Technische Dienst, kring Resteren. De hieraan verbonden kosten bedragen ongeveer f 5000,-. Begraafplaats De aanleg van de centrale begraaf plaats aan de Marktstraat in Resteren is thans zo ver gevorderd, dat de vol gende fase der werkzaamheden, te we ten de voorbereidingen voor de bouw van een aula, ter hand genomen kan worden. Volgens B. en W. der gemeen te Resteren dient zo spoedig mogelijk aan de technische dienst de opdracht te VEENENDAAL Met de raadsfrac tie van de Partij van de Arbeid is het college van burgemeester en wet houders van mening, dat de Grift en het Omleidingskanaal mede vervuild worden, doordat men daar kadavers van katten in werpt, die men door de dierenarts heeft laten afmaken. De raadsfractie stelde dit in een tweetal vragen, die men op 10 mei 1967 aan het college zond. Vorige week heeft het college gezien de lange termijn tussen vraag en ant woord kennelijk na rijp beraad op deze vragen geantwoord. De fractie vertelt in een schrijven aan B. en W. dat vrij regelmatig klachten worden ontvangen van inwoners, om dat het nitt meer mogelijk is katten pijnloos af te laten maken dopr de gemeente. Dat de gemeente dit niet meer doet, komt omdat aardgas niet dodelijk is. De inwoners van Veenen- daal, die om wat voor reden dan ook, hun katten pijnloos willen laten laten doden, zijn nu aangewezen op de dierenarts. Ze moeten dan echter het kadaver mee naar huis nemen en zelf begraven. Voor flatbewoners le vert dit moeilijkheden op. De fractie vraagt vervolgens of het college niet met hen van mening is, dat de vervuiling van de Grift en het Omleidingskanaal mede door het daar in gooien van dode katten in de hand wordt gewerkt, en of het college ook van mening is, dat in de toekomst weer de mogelijkheid geschapen moet worden om katten door het gemeente lijk apparaat pijnloos te laten doden. Het college stelt in zijn antwoord, dat het ook van mening is, dat de Grift en het Omleidingskanaal gedeeltelijk door katten vervuild raken en ook dat het voornemens is, binnenkort weer een mogelijkheid scheppen om de beestjes door de gemeente af te laten maken. Letterlijk schrijft het college: „In overleg met de politie en met de dierenbescherming hebben wij ge tracht de beste methode te vinden voor het pijnloos doden van katten. Nadat wij verschillende mogelijkhe den hadden overwogen, bereikte ons tenslotte van de zijde van het lid van de raad, de heer Van den Berg, de mededeling dat in de grote dieren asiels in Amsterdam katten worden ge dood door ze in een kastje te plaatsen, waarin ze, na bedwelming met chlo roform, worden gedood met behulp van aardgas. Daarop is door ons con tact opgenomen met de directeur van het asiel „Bewaarplaats van nood lijdende dieren". Polderweg 120 te Amsterdam. In dit asiel worden inderdaad katten gedood op de door de heer Van den Berg genoemde wijze. Volgens ge noemde directeur voldoet deze' me thode uitstekend. Dank zij de bedwel ming door chloroform wordt de ver stikkingsdood niet door de katten ervaren. In verband met een en ander hebben wij besloten katten in de toekomst wederom van gemeentewege pijnloos te doen doden op de bovenomschre ven wijze", aldus het antwoord van het college. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat de raad dier gemeen te in zijn vergadering van 16 januari 1968 onder nr. 7 heeft besloten de Zandweg in de gemeente Rhenen door plaatsing van bord 20 van bijlage II van het reglement verkeersregels en .verkeerstekens te sluiten voor alle motorvoertuigen Bovengenoemd besluit is in afschrift verzonden aan de hoofd-ingenieur-di- recteur van de rijkswaterstaat in het arrondissement Utrecht, aan gedepu teerde staten van Utrecht en aan de door de minister van Verkeer en Water staat aangewezen verenigingen die be hartiging van verkeersbelangen ten doel hebben. Rhenen, 19 januari 1968. B. en W. voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. worden verstrekt voor het ontwerpen van een plan voor de te bouwen aula. De hieraan verbonden kosten zullen naar schatting f 5000,- bedragen. De raad wordt verzocht het benodigde kre diet beschikbaar te stellen. In de loop van de laatste maanden is gebleken, dat in de gemeente Resteren de gladheid niet op voldoende snelle wij ze kan worde bestreden. In verband hiermee stelt het college de raad voor een krediet van f 6827.- beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een twee de volautomatisch strooi-apparaat. Hier door is het mogelijk binnen veel korte re tijd dan voorheen het geval was, op alle straten en wegen in de gemeente de gladheid te bestrijden. Vooral bij langdurige sneeuwval is dit volgens het college van groot belang. Het gemeentebestuur stelt de raad verder voor mej. W. A. A. Drabbe uit Ochten te benoemen tot kleuterleidster in vaste dienst aan de openbare kleuter school in Resteren. Mejuffrouw Drabbe is reeds enige tijd in tijdelijke dienst aan de school verbonden. Gas De akte van oprichting van de NV. Maatschappij tot Gasvoorziening Gel ders Rivierengebied is inmiddels gepas seerd. Volgens de statuten kan een ge meente, waaraan geen gaslevering plaats vindt (Resteren red.) in het maatschappelijk kapitaal deelnemen met een aandeel van f 1000,-. Wanneer eenmaal gaslevering plaatsvindt zal eens per jaar door de vergadering van aandeelhouders aan de hand van een bepaalde formule opnieuw worden vast gesteld voor welk bedrag een gasafne- mende gemeente in het gemeenschap pelijk kapitaal zal deelnemen. Indien na deze vaststelling blijkt dat de deelneming van een of meer gemeen ten met in overeenstemming is met de ze basis dan zijn deelnemende gemeen ten, waarvan de afneming te groot blijkt te zijn, verplicht de aandelen, die zij te veel hebben tegen pari-koers over te dragen aan de gemeenten, waarvan de deelneming te klein is. De hiervoor bedoelde verplichting tot overdracht zal voor aandeelhouders, niet oprichters, slechts gelden indien zij zich bij hun toe treding tot de vennootschap daartoe uit drukkelijk bereid hebben verklaard. B. en W. van Resteren stellen de raad voor zich hiertoe bereid te verklaren. driftige aanvalsacties van Panters brachten Spirit toch nog op de knieën (1614) en Panters had deze wedstrijd om de leiding in de overgangsklasse gewonnen (30). Het Apeldoorn se BBSC staat nu vier punten achter op Panters, maar is nog geheel ongesla gen. Deze ploeg moet nog tweemaal tegen Panters aantreden en geldt als de grote favoriet voor de titel. De eerste uitgave van de heren speelde in Woerden tegen koploper Hercules 2 een goede partij, maar ver loor tweemaal op het nippertje een set. waardoor het met 31 het onder spit moest delven. Via de stand 66 stond Panters 1 er bij 1213 in de eer ste set goed voor, maar enkele onge lukkige acties brachten de zege toch naar Hercules 2 (1513). In de tweede set ontwikkelde Panters 1 een enorm sterke aanval. Thedo Tuinstra was niet te remmen en Job van Hardeveld en Timo Kroes (als reserve uit Pan ters 3) speelden aanvallend een gave partij. Hercules 2 kon zich niet zonder de druk uitwerken en verloor met 515 (1—1). In de derde set twee gelijk waardige ploegen. Aan het einde van deze set had Panters dezelfde pech als in het begin en weer won Hercules 2 fortuinlijk met 1614 (21). In de laatste set kwam Panters 1 door krach- tigaan vallenn vaHcule rseg kvnnee tig aanvallen van Hercules mét 90 achter te staan, maar haalde in tot 13—10. Het benaderde Hercules zelfs tot 14—13, doch Hercules won wederom krap met 15—13 (31). Panters 2 heeft het in Utrecht heel moeilijk gehad met het lager geklas seerde SW 2. Panters 2 speelde niet in die vorm, waarmee Panters 1 ver leden week werd verslagen. Niettemin kon 't zich boven SW 2 uitwerken en de eerste set via de tussenstanden 710 en 713 winnen met 715. In de twee de set volgde een grote terugslag. De aanval van Panters 2 was - zoals dat heet - nergens en in de verdediging vie len gaten als bom trechters. Met een ruime score (153) won SW 2 deze set Maar in de derde set herstelde het UTRECHT. In de provincie Utrecht is het aantal boerenbedrijven in tien jaar tijds afgenomen van 6900 tot een kleine 5700. Van deze bedrijven Is 40 pet. kleiner dan tien hectare en ongeveer 60 pet. kleiner dan 15 hectare. De oppervlakte bouwland bedraagt on geveer 3500 ha. Dat vermeldt het ver slag over 1967 van de vereniging voor bedrijfsvoorlichting in de landbouw in deze provincie. Vooral op de melkveehouderijbedrij ven heeft zich in vrij korte tijd een sterke bedrijf svergroting voorgedaan. Het gemiddelde aantal melkkoeien op de bedrijven steeg van 11 in 1953 tot 21 in 1966. De melkveehouderij omvat thans 105.800 stuks melk- en jongvee. Het ar beidsinkomen in de landbouw komt voor deze provincie dan ook voor 80 pet. uit de melkveesector. Niet alle be drijven zijn groot genoeg om er een re delijk inkomen uit te halen. Derhalve heeft men zich toegelegd op andere sectoren van de landbouw, waarvoor betrekkelijk weinig grond nodig is. Zo maken het houden van mestvar- kens en zeugen 11 procent van het in komen uit, het houden van leghennen 3 pet. en van mestkalveren 2 procent. zich gedeeltelijk. Roel Sipkema en Pe ter Pilon zorgden aanvallend voor de nodige punten en via de stand 1113 wonnen de Veenendalers met 1115 (1—2). In de laatste set heeft Panters 2 het vele malen moeilijk gehad. Het kwam voor te staan met 69, maar bij 1110 voor SW 2 zag het er weer duister uit. Weer kwam Panters echter positief voor de dag en won deze set onverwacht met 1115 en had een zeer nuttige 13 overwinning geboekt op een tegenstander die zich uit de on derste regionen aan het werken is. Heren 3 liep thuis gemakkelijk over BOA 2 uit Zeist (3—0) en blijft onge slagen leider in de 3e klas. Heren 4 speelde gelijk tegen koploper Shot 3. Heren 5 won gemakkelijk met 30 van Athlon 3 en is een serieuze kandidaat voor de titel. De jongens-jeugdploeg won in Kockengen met 13 van Volko en de meisjes thuis zeer eenvoudig met 30 van Athlon. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken bekend, dat aan alle bekende houders van honden een aangiftebiljet voor het belastingjaar 1968 is toegezonden. Houders van honden, die geen aan giftebiljet hebben ontvangen, zijn ver plicht vóór 15 februari 1968 aangifte te doen op de afdeling financiën en be lastingen, raadhuis alhier, door invul ling en ondertekening van een aldaar verkrijgbaar aangiftebiljet. Zij, die in de loop van het belasting jaar houder van een hond worden, zijn verplicht hiervan opgaaf te doen bin nen 14 dagen na het tijdstip, waarop de belastingplicht ontstaat. Niet of onjuiste invulling heeft ver hoging tot het vijfvoud van de aanslag ten gevolge. Veenendaal, januari 1968. B. en W. voornoemd t de secretaris, W. v. Offeren, de burgemeester, J. Hazenberg. RHENEN De Hervormde Vrou wengroep, afdeling Rhenen, komt mor genavond in het „Irenegebouw" in maandelijkse ledenvergadering bijeen. Mejuffrouw Slot houdt een lezing over Israël en enkele andere Bijbelse lan den. De lezing wordt toegelicht met kleurendia's. VEENENDAAL. Mevrouw Van B. uit Veenendaal kreeg een gebroken been, toen ze in Gelderland aangereden werd door een personenauto, bestuurd door de heer A. K. uit Ede. Het ongeluk gebeurde toen mevrouw Van B. vlak voor de auto de weg over stak. VEENENDAAL. De auto van de heer A. H. uit Veenendaal, die op de Palmengrift geparkeerd stond werd za terdagavond om half twaalf aangere den, waarbij de auto zwaar werd be schadigd. De dader stapte eerst uit om de scha de op te nemen, maar reed later door, zonder zijn identiteit bekend te maken. De politie was er zondagavond vrijwel van overtuigd te weten wie die „on bekende" geweest is. ARNHEM Achttien miljoen gul den, dat is drie miljoen meer dan oor spronkelijk werd geraamd, zal de ge meente Arnhem hebben uitgegeven als half april haar gigantische nieuwe stadhuis officieel in gebruik wordt ge nomen. Het ruime marmeren paleis, vastge- bouwd aan het aloude Duivelshuis, is vrijwel klaar. De afgelopen week zijn de wethouders in hun kamers getrok ken. Ook burgemeester Matser van de Gelderse hoofdstad heeft zijn nieuwe bureau achter de glas in lood ramen van het huis van Maarten van Rossum inge nomen. ADVERTENTIE Bel DAF-dealer Auto-Unie Gel derland N.V. (08380-13456) en maak een afspraak voor een urenlange test'm zelf-rit zonder enige verplichting en kosten. Doe het snel. De actie eindigt 24 januari. DP 655 B- AUTO UNIE GELDERLAND N.V. Schoonbekestraat 1-3, Veenenciaal Telefoon 08385-10051 Arnhemseweg 41, Ede Telefoon 08380-13456 Nog wordt druk met tapijten en wandbekleding gesjouwd, nog is d« riante maar duistere raadzaal gepla veid met beton en zijn tegelzetters druk bezig op het binnenplein, maar lang zullen de Arnhemse bestuurderen niet meer in de rommel zitten. Dan is het Duivelshuis, sinds 1832 Arnhems gemeentehuis, als een uniek representatiecentrum samengevoegd met het strakke ontwerp van de in Pa rijs woonachtige Nederlandse architect J. J. Konijnenburg. De nu bijna gereed gekomen schepping bestaat uit twee vleugels; aan de stadszijde zijn al eni ge tijd ambtenaren en de dienstencen tra ondergebracht. De vleugel aan de Rijnzijde, die aansluit op het antieke deel, bevat naast de wethouderska mers de raadzaal, die op betonnen pa len een eind naar voren steekt. Daar tussen liggen een binnenplein en een enorme entreehal met een zeker tien meter brede trap waarover straks de raadsleden de gang naar de gemeente raadszittingen zullen maken. Door de wijdse glazen hal hebben de bezoekers een prachtig uitzicht op de Eusebiuskerk, die bijzonder mooi har monieert met het Duivelshuis. De Arn hemmers zijn trots op hun nieuwe aan winst; en terecht. VEENENDAAL. Mevr. A. W. de B., bestuurster van een bromfiets, kreeg vrijdagavond de schrik van haar leven toen zij ter hoogte van de Rem- brandtlaan werd aangereden door een personenauto, bestuurd door haar plaatsgenoot B. T. De automobilist ver zuimde de verkeersregel „rechtdoor gaat voor" in acht te nemen toen hij vanaf de Kerkewijk de Rembrandtlaan inreed. De bromfiets werd beschadigd.

De Vallei | 1968 | | pagina 3