Aanlooproute leverde intussen al 47 uitvallers op Geen favorieten uit de strijd Judith Salomé zegevierde Noorse rijders voor Grenoble Riedewald imponeerde niet r 1811 Peter Post drie februari op de fiets met Eddie Merckx aast op Milaan - San Remo Amerikaanse profclub tegen M.Y.Y. Koersen in Hilversum Dood in de ring Engeland heft schorsing op Skikampioen Pöhland in Westduitse ploeg Maud in finale tegen Bungert Drie Westduitsers naar EK in Oslo Goud voor Keiler en Chekulaef Jaarvergadering IOC 1970 in ons land Anquetil„1968 mijn laatste wielerjaar' Gelderse scheidsrechters- vereniging opgericht RALLYE MONTE CARLO Slopen Liever wèl Benauwd Hollen Toch <ÊMËÈm «Bil mm m Fritz Pfenninger Amerikaanse profs Gevlucht uit Oosten Tennis in Natal Nu kunt u kiezen uit twee Camel pakjes. Met en zonder filter. Maar welk pakje u ook kiest, u geniet onveranderlijk van de wereldberoemde Camel kwaliteit. MET OF ZONDER FILTER Winter-Universiade ragina 7 DINSDAG 23 JANUARI 1968 MONTE CARLO Met veel lawaai van daverende uitlaten, passeerhoorns enmet 't typisch gekletten van spijkerbanden op droog asfalt joegen de deelne mers aan de Ralley de Monte Carlo gisteren La Turbie door, het laatste van de honderden dorpsjes die zij moesten passeren. Als al die andere plaatsen werd ook La Turbie in zeer hoog tempo genomen. Eigenlijk ging het onverantwoord hard. Kolen op het vuur voor de tegenstanders van de autosport. Tussen La Turbie en Monte Carlo mocht er volgens het reglement geen hulp worden geboden aan de deelne mers. Vandaar dat de serviceteams van Ben Pon, Daf en Vredestein juist op het dorpsplein van La Turbie alles klaar hadden gemaakt voor een snelle controle. In de Vre-desteinhoek lag een vooraad winterhanden met en zonder spijkers klaar, waar de gemiddelde bandenhandel niet gauw aan toe zou ko men. De mannen van Daf hadden al hun gemeenschap en de eventuele nodi ge onderdelen keurig uitgestald. Zij maakten er een model openlucht werkplaats van. De twee monteurs die Ben Pon bege leiden, waren intussen druk bezig hun Variant te slopen. Zij ha-dden gehoord dat Ben Pon onderweg met zijn Volks wagen 1600 L van achteren tegen een bruggetje was gekomen en dat de ach- terrem nu kapot was. Daarom werd er 'n achterrem van de servicewagen ge haald, ter vervanging. Ben Pon kwam La Turbie een minuut of tien voor de andere Nederlanders binnen. Hij had kans gezien om na de laatste controle meer uit te lopen dan de anderen. Een hele prestatie, want de andere rijders weten er toch ook wel raad mee en het parcours was één lan ge bochtige bergweg. „Kwestie van even lekker doorrammen", grijnsde Ben Pon tussen 't aftanken van zijn auto door. Dat deed hij zelf uit jarrycans. Jan Willem Mulder en Rudolf Sleutel, zijn monteurs, gaven intussen een prachtig stuk werk weg. In een ijltempo wissel den zijn wielen, vervingen remblikjes, vulden zijn olie bij. De achterrem hoef de niet. „De as is ook krom maar daar kunnen we toch niets aan doen. Hij heeft het al 800 km na dat bruggetje gehouden. Dan houdt die het verder misschien ook wel", hoopte Ben Pon, stapte in en stoof op Monte Carlo af. Bij Daf was even later hetzelfde schouwspel te zien, maar dan drievou dig, want er doen drie Daf's 44 mee. De Brit Hilliard moest letterlijk achter het stuur worden weggeplukt. Hij was te laat en wilde niet stoppen voor service. Rob Koch van Daf hakte de knoop door: hij prefereerde een nagekeken auto bo ven straf punten. Oscar Rosenblatt rijdt zonder technische begeleiding. Daarom moet hij met zijn BMW 200 TI verder met een kapotte schokbreker. Als hij tot 'n fabrieksteam had behoord, was die in een ommezien vervangen ge weest. Rosenblatt zei heel vrolijk: „Ik MILAAN De wereldkampioen op de weg, de Belg Eddle Merckx, heeft gisteren in Milaan gezegd dat zijn voornaamste doel in het wielerseizoen 1968 is de wegwedstrijd Milaan-San Re mo te winnen. Hij vertelde dit tijdens de presenta tie aan de pers van de Faema ploeg, de Italiaanse stal, welke Merckx voor dit seizoen onder contract heeft. De Belg, die deze Italiaanse klassieker reeds twee maal heeft gewonnen, zei: „Een derde succes in de wedstrijd Mi- laan-San Remo zal mijn voornaamste oogmerk in 1968 zijn". Merckx was tevreden met zijn over schrijving naar Faema, welke dit sei zoen na een afwezigheid van twee jaar weer aan wegwedstrijden zal deelne men. „Mijn eerste contract in Italië zal dit jaar de zesdaagse van Milaan zijn, welke ik in februari samen met mijn landgenoot Patrick Sercu zal rijden. Ik ben ook van plan in te schrijven voor de Ronde van Sardinië, Parijs-Nice en andere klassieke wedstrijden". Hij vertelde later te zullen beslissen of hij voor de Ronde van Italië of de Tour de France zal inschrijven. 3. Februari zal hij in Antwerpen star ten voor een omnium wedstrijd en de volgende dag komt hi j uit in .een baan- wedstrijd te Charleroi. heb nog drie goede schokbrekers over", maar hij weet heel goed dat die kapotte schokbreker hem in de tweede rit van de rally wegligging en snelheid zal gaan kosten. Rob Slotemaker heeft na de finish nog een benauwd uurtje doorgemaakt. Zijn NSU 1000 TTS was voorzien van een bijzondere voorbumper, bestaande uit twee beugels. Het ding beschermde de oliekoeler voortreffelijk en kon nog min of meer als sneeuwploeg functio neren. Bij de technische controle in Warschau, waar Slotemaker startte, was de bumper goedgekeurd. De con troleurs in Monte Carlo keurden het ding af en wilden Slotemaker diskwali ficeren. Uiteindelijk draaide het erop uit dat de NSU mocht blijven meedoen, maar op voorwaarde dat de gewraakte bumper ter plaatse en binnen het uur vervangen moest worden door een nor- hiaal exemplaar. Maarten van Wamelen, die Slotema ker begeleidt, ging achter de dealer aan, hij zelf haalde de. bumper van zijn auto. Toen Van Warmelen daarna nog niet terug was met een andere bumper, ging hij er maar vast eentje van een in de buurt staande service-NSU halen. Dat lukte echter niet, want de bouten zaten vastgeroest. De dealer kwam snel zelf met een bumper, maar zonder bumpersteunen. Nieuwe halen ging niet, want het magazijn was intussen dicht. Slotemaker plofte bijna, maar hij werd pas helemaal boos, toen een ser viceteam van Solex-carburateurs, rij dende in een NSU 1000 TTS, weigerde hem hun bumper af te staan. Toen de mannen van Solex alle op winding zagen en goed begrepen dat ze binnen twee uur nieuwe bumpers zou den krijgen, kon het toch. Binnen de tien minuten reed Slotemakers NSU daarop het Pare Fermee in, met een goedgekeurde bumper, die echter de oliekoeler niet beschermt. Dat is nu zijn zorg voor de rit van vandaag, een rondrit vanuit Monte Carlo van 1.500 kilometer met daarin verwerkt zeven klassementsproeven. De aanlooproute heeft intussen al 47 MELBOURNE In de tweede ron de van het toernooi om de Australische tenniskampioenschappen in Melbourne heeft de Nederlandse Judith Salomé de Australische Helen O'Conner in twee sets verslagen. Judith Salomé won de eerste set gemakkelijk (62) maar stuitte in de tweede onverwachts op he vige tegenstand. Het kostte haar moei te haar overwinning via 86 veilig te stellen. Astrid Suurbeek plaatste zich voor de tweede ronde van het enkelspel dank zij een overwihning op de Australische Margaret Starr: 8-6, 3-6, 6-1. In het dub belspel verloren Judith Salomé en haar Franse partner Yveline Boy met twee maal 6-4 van de Australische meisjes Evonne Goolagong en Pat Edwards. MAASTRICHT De Maastrichtse eredivisieclub MW zal woensdagavond om 20.00 uur een lichtwedstrijd spelen tegen de Amerikaanse profclub Kansas Spurs. De wedstrijd vindt plaats in het Fortunastadion te Geleen. Kansas Spurs, sedert enige weken in Duitsland verblijvend, wordt getraind door de Hongaar Janos Bedli, die in 1963 ook een seizoen voor de Maastrichtse club speelde. Kansas Spurs heeft verschillende na tionaliteiten onder contract. Onder meer de Westduitsers Horst Szymaniak en Wolfgang Glock, de Schotse internatio nal O'Cornor, de vroegere doelman van het Mexicaanse elftal Camacho, die voor Mexico aan drie wereldkampioen schappen deelnam, de Ierse internatio nal Joe Haverty en de Pool Kaszubski. In de wedstrijd tegen MW zal Kan sas Spurs een nieuwe doelman probe ren, Davis, van West Bromwich Albion. ROTTERDAM Om half zeven van avond begint in Hilversum 'n program ma van negen draverijen. WEZELPRIJS (2040 m): Fantast CH Flying Miss Frankolijn S. DASSENPRIJS (2000 m, autostart, met trio): Empereur CH Francina Fair Play. BEVERPRIJS (2040 m): Friedl Han over Freddy Scotch Funny Boy. HINDERPRIJS (2000 m): Zevenklap per Dave Fez Beachcomber. Out sider: Zanto. LEERLINGEN WINTERKAM PIOENSCHAP II (2000 m, met trio): Eros Hollandia Double Six II Cis- ca Scotch. GAZELLEPRIJS (2000 m, eerste afd.). Zirkoon Eulogie II Darling Adrie V. GAZELLEPRIJS (2000 m, tweede afd.): Draisine Constant Hollandia Edel- reiger S. HERMELIJNPRIJS (2000 m. auto- start, met trio): Donna Valentine Doriethe J Campeador Mac. WEZELPRIJS (tweede aid.): Fan Dancer Forth Cox Ebel TS. 111111111111 BEN PON bruggetje - O uitvallers opgeleverd. Opvallend is dat er juist bij de dure merken veel slacht offers gevallen zijn: merken als Alfa Romeo. Mercedes. MEXICO STAD. In een zieken huis van Acapulco is dit weekeinde de Mexicaanse beroepsbokser Mar- cial Jimenez overleden aan een her senbloeding. De Mexicaan had zater dagavond een partij over twaalf ron den gebokst tegen zijn landgenoot Fallo Altamirano. Na afloop klaagde hij over hevige hoofdpijn en verloor in de hoek van de ring het bewust zijn. Hij werd dadelijk naar het zie kenhuis overgebracht, waar hij zon dagmiddag stierf zonder nog een maal bij kennis te zijn gekomen. Ji menez sinds 4 jaar prof-bokser was getrouwd en vader van drie kin deren. OSLO De afvaardiging van de Noorse schaatsbond naar de Olympi sche Winterspelen in Grenoble bestaat uit tien heren en vier dames. De he ren zijto: Maier, Guttormsen, Thomas sen, Stiansen, Tveter, Eriksen, Forness Lind, Herjaune en Groenvold. De dames z(jn: Sigrid Sundby, Kirs- ti Biermann, Kari Kaaring en Lisbeth Berg. LONDEN De Britse voetbalbond heeft de schorsing van de spelers en officials, die in Amerika zijn uitgeko men voor de niet erkende profbond op geheven. De secretaris van de bond Dennis Follows zei: „Door de fusie in Amerika kunnen de spelers, die naar Engeland terug keren, een verzoek in dienen om weer bij een Engelse club ingeschreven te worden. Aan dat ver zoek zal gehoor worden gegeven wan- naar zij geen contracten meer hebben met andere verenigingen". AMSTERDAM Ronald Riedewald heeft in zijn eerste optreden na het be halen van de Nederlandse zwaarwelter- titel in mei 1967, niet kunnen overtui gen. De Surinamer bokste maandag avond in het Amsterdamse Krasnapols- ky tegen de geroutineerde FrFansman Mare Desfourneaux niet alleen bijzon der eenzijdig, maar vooral weinig in telligent. Dat kwam vooral duidelijk tot uiting in het tweede gedeelte van de partij, toen Desfourneaux duidelijk last kreeg van het vrij hoge aanvangstempo. Riedewald, die het steeds probeerde met linkse en rechtse hoeken op het hoofd en daarbij voortdurend vergat op het lichaam te stoten, bracht de Frans man wel in moeilijkheden, maar een eindstoot kwam er niet uit. Dat kostte de Surinamer uiteindelijk de overwin ning, w£ht hoewel de nationale kam pioen de laatste twee ronden de strijd volkomen beheerste Desfourneaux ging toen zwaar aangeslagen door de ring zag de jury er ten onrechte toch nog een onbeslist in. Veel aantrekkelijker was het gevecht in het middengewicht tussen Joop Kruis en de Fransman Michel Petit. Kruis, die na een korte amateurcarrière ruim DüSSELDORF. De Oostduitse ski kampioen Rolph Pöhland, een van de Oostduitse troeven voor de Olympische Winterspelen, die het afgelopen week einde vanuit Zwiitserland naar West- Duitsland is gevlucht zal door het West duitse Olympisch comité naar de Olym pische Winterspelen in Grenoble wor den afgevaardigd. Volgens de regels van het Internatio nale Olympische Comité (IOC) kon niets het uitkomen van Pöhland, die geldt als een kanshebber voor de me daille op de Noordse combinatie, voor de Westduitse ploeg verhinderen. Het IOC erkent, in tegenstelling tot de we- reld-skibond die twee Duitslanden kent, slechts één land als Duitsland. een jaar geleden prof werd, bleek aan merkelijk aan kwaliteit te hebben ge wonnen. Petit, die voor de derde maal in een Nederlandse ring stond eind vorig jaar "bokste hij onbeslist tegen Joop Verbon en won daarna op punten van Aad Jansen had tegen de koele Amsterdammer weinig in te brengen. Met strakke linkse directen sloopte Kruis zijn tegenstander volkomen. Pe tit, die zich knap verdedigde, haalde na moedige tegenstand toch nog staande de laatste gongslag. DURBAN De Zuidafrikaan Robert Maud won maandag in Durban in de halve finales van het heren enkelspel van de internationale tenniskampioen schappen van Natal met 6-4, 7-5, 6-3 van de Deen Torben Ulrich. Hij zal in de finale de Westduitser Wilhelm Bun gert ontmoeten die in de andere halve finale-partij de Amerikaan Marty Res- 'sen met 4r6, 6-3, 6-2, 6-2 versloeg. De Amerikaanse Carole Graebner schakelde in de halve finales van het dames enkelspel de als eerste geplaat ste Britse Virginia Wade met 6-4, 6-3 uit. Annette van Zijl werd de tweede fi- naliste in èiet dames enkelspel. Zij ver sloeg in de halve eindstrijd de Rhode- sische Pat Walkden met 8-6, 6-2. MüNCHEN. De Westduitse heren- schaatsploeg voor het Europees kam pioenschap dat op 27 en 28 januari in Oslo wordt gehouden, zal uit de nieuwe Westduitse kampioen en wereldrecord houder op vier afstanden in een wed strijd, Günther Traub, zijn broer Jür- gen Traub en Gerd Zimmermann be staan. De Westduitse dames zullen niet deel nemen aan het wereldkampioenschap dat, eveneens het komende weekeinde, in Helsinki plaats heeft. i x -V «ÉS&sF* mm m:: :V SxSig <--S<: X&-S Have a real cigarette CAMEL FILTER Ff ANTWERPEN De koning der zet- daagsen Peter Post heeft in het sport paleis van Antwerpen, waar opnamen worden gemaakt voor de Nederlandse televisie, verklaard, dat hij op 3 februa ri in Antwerpen op de winterbaan zal starten. Samen met Frits Pfenninger start hij in een ploegencourse over vijftig kilome ter. Tegenstanders zijn onder andere: Sercu Deloof; Baensch Lawrie en Bongers - De Wit. Op 11 februari verschijnt Post, die in de Zesdaagse van Amsterdam wegens een blaasontsteking de strijd vroegtij dig moest staken, aan de start van het Europese kampioenschap achter der- nymotoren dat eveneens in 't sportpaleis van Antwerpen wordt verreden. INNSBRUCK De Westduitse hard rijder Erhard Keiler heeft tijdens de winter-Universiade in Innsbruck de 500 meter gewonnen in 40,2 sec. De gouden medaille op de 3000 meter ging naar de Rus Alexander Chekulaef. Hij won in 4.37,2. Van de Nederlandse deelnemers ein digde Jan Hendrik Koops op de 500 me ter als zestiende in de tijd van 44,9 sec. Sikke de Vries (45,7) werd negentiende en Jan Meijer (46,3) twintigste. Ook op de 3000 meter was Koops met een tijd van 4.49,5 de snelste Nederlander. AMSTERDAM. De kans is groot dat de driedaagse jaarvergadering van het Internationak1 Olympisch Comité in 1970 in Nederland wordt gehouden. Dit congres, waarop zal worden beslist waar de Olympische Spelen van 1976 worden gehouden, begint wellicht op II mei. QUEBEC. Jacques Anquetil, veel voudig Tour de France-winnaar, heeft zondag in Quebec verklaard, dat 1968 zijn laatste wielerjaar zal zijn. De Fransman zei op een bijeenkomst van de wielerclub Quebec, dat hij ook geen pogingen meer zal doen het wereld uurrecord te verbeteren. TERBORG Tijdens de bewogen microkorfbal wedstrij den zondagmid dag in de prachtige Paasberghal te Terborg, vond in één van de bijvertrek- ken van deze hal een belangrijke, zij het niet zo bewogen, oprichtingsverga dering plaats. Het betrof hier de geboorte van de Gelderse scheidsrechters vereniging. In deze vergadering werden enkele be langrijke besluiten genomen, waaron der o.a. de benoeming van onze plaats genoot de heer G. G. Jansen tot voorzit ter van deze vereniging. Verder werden als secretaris en pen ningmeesteres geïnstalleerd, respec tievelijk de heer Dolleman uit Doetin- chem en mej. Koopman uit Doesburg. Commissarissen zijn: de heren Im- hoff (Zutphen), Stoutjesdijk (Wagenin- gen), Hup (Apeldoorn) en Oomen (Nij megen). „De Schakel" tot voor kort het al om gewaardeerde blad van de Twent- sche scheidsrechtersvereniging, wordt nu onder de eindredactie van hoofd- klassescheidsrechter G. Hopster uit En schede, een uitgave van zowel de Twentsche scheidsrechtersvereniging als van de Gelderse collega's. Een ongetwijfeld verheugende ont wikkeling. Voor de eerste algemene vergadering op 20 februari a.s., waarin de doelstellingen en plannen van deze vereniging zullen worden bekendge maakt, ontvangen alle Gelderse verenigingen een uitnodiging. Plaats van handeling: Het clubhuis van de Arnhemse korfbalvereniging E.K.C-A., staande in de woonwijk Pre- sikhaaf. Tenslotte iets voor degenen die be langstelling hebben voor deze vereni ging. De contributie bedraagt per scheidsrechter f 6,- en voor een vereni ging f 7.50 per jaar.

De Vallei | 1968 | | pagina 9