Gijs v(I. Wiel nieuwe ,stem van vorstin en regering eet 'n appel! Postkoets voor t laatst in functie Particuliere onderneming gaat in gepantserde auto geld transporteren Vóór Shell-explosie kwam witte nevel uit tank Patiëntenzorg Quick Up't is goed. Ko drinkt 't. Bij een grote, vertrouwde bank: Algemene Bank Nederland Algemene Bank Nederland snoep verstandig: R. Laan wordt burgemeester van Zaandam Tweede overvaller nog spoorloos T ulpenT ulpenT ulpen Overal. Massa's tulpen. Vers van de veiling. Stevig van steel. Pak mee zo'n bos (of 2). Voor vazen vol gezelligheid. In Haarlem dreigt taxi-staking Nieuwe naam voor A.N.M.B. VRAGEN BEVEILIGING VERZEKERING Koningin verkocht villa in Baarn aan Philips Flinke straffen geëist Gezin leefde anderhalf jaar van gestolen goederen DRIE OOGGETUIGEN VERTELLEN: Waar is uw spaargeld veilig? 4% - Spaarboekje 4% - Spaarrekening 4%% - Spaardeposito 4y2°/o 5°/o 5y2°/o 6% - Spaardeposito Spaardeposito Spaardeposito Spaardeposito U bent welkom bij de TACHTIG TANKS Boerenpartij lid uit Kamer Senator mr. Van Riek „Ik signaleer maatschappelijke verschijnselen WOENSDAG 24 JANUARI 1968 rjen Haag Het bericht heeft weinig verrassing in Den Haag en wijde omtrek gebracht. Wel een gevoel van tevredenheid: het benoemings- t besluit is onderweg dat de heer Gijs van der Wiel in oktober tot directeur 5 van de Rijksvoorlichtingsdienst zal maken als dr. G. J. Lammers met pen- J sioen gaat. De heer Van der Wiel, die tijdens langdurige ziekten van de heer Lam mers al ruim vier jaar. ah direc teur is opgetreden, zal dan de func tie officieel gaan vervullen. W/ie veel met de RVD van doen heeft, is zeker niet teleurgesteld over de te verwachten benoeming wellicht het beste compliment voor «flj-iïrp-nr de heer Van der Wiel, die de RVD nu al meer dan twintig jaar dient. De Rijksvoorlichtingsdienst is een wat omstreden overheidsapparaat. Het leent zich bij tijden voortreffe lijk voor de rol van Kop van Jut. Loopt er in het officiële vaderland iets uit de hand, of komen er bitte re beschouwingen over tere of moei lijke zaken, dan rijst er wel altijd in het parlement een Kamerlid op met de vraag: „Heeft de RVD zijn taak wel naar behoren vervuld?" Deze R.V.D. is in feite „de mond waardoor de regering spreekt". Zij is meer, want ook byna alle berichten van het koningshuis ook die waarvoor de re gering geen verantwoordeiykheid draagt komen via de R.V.D. in de pu bliciteit. Voorts moet de R.V.D. de publiciteitsproblemen oplossen by koninklyke be zoeken en by ontvangen van buitenlandse staatshoofden. "JVTet deze dienst is de heer Van der Wiel bijna vanaf het ontstaan meegegroeid. Toen hij in 1946 bij de RVD belandde, had zijn leven tot dan toe bepaald geen rechte lijn gehad. In die wat grillige lijn wees niets naar een ambtelijke loopbaan. Het was en is een verwoed zeiler niet met een BM op het Tjeukemeer, maar met zeewaardige jachten het zeegat uit. Enkele jaren geleden heeft hij met enkele vrien den een zeezeiljacht gekocht in ge zamenlijk beheer. In de vakantie haalt hij met dat jacht de Oostzee. Hij was toen 28 jaar. Zijn gestalteen zijn stem wezen ook meer in zo'n wat ruimere rich ting: hij is fors, blozend en zijn stem is aan de rauwe kant duidelijk, indringend, geschikt om tot in het topje van de mast door te dringen. Deze man kwam als bij toeval in het rumoerige jaar na de oorlog bij de filmdienst van de RVD in die tijd een wat omstreden overheids dienst. Voor de oorlog had men een Regeringsvoorlichtingsdienst gehad, maar die had lang niet de invloed gehad, die de herrezen RVD dreigde te krijgen. In mei 1945 zat het va derland zonder parlement en zonder kabinet. Er werd enkele dagen na de bevrijding een nood-kabinet door de Koningin benoemd, dat louter op vermoedens steunde. De basis van de uitgesproken volkswil ontbrak er aan. Ook het noodpariement dat In november 1945 kwam, was benoemd en niet gekozen. "pen van de regeringsleiders ir. Schermerhorn had van de Amerikaanse president F. D. Roose velt de „praatjes bij de haard" af gekeken en hij wilde min of meer in die trant het regeringsbeleid bij het Nederlandse volk verduidelijken. De nieuw-opgerichte RVD moest hem daarbij helpen. „Het lijkt wel een propaganda-mi- nisterie", zeiden vele verbolgen va derlanders en die titel kon sinds Goebbels niets goeds meer dekken. Ondertussen had de regering in die moeilijke maanden slechts de RVD om het contact tussen de mi nister en de vaderlanders te onder- houden, want de bewindslieden had- den het werkelijk te druk om elk moment naar Hilversum te gaan om 5 de Nederlanders hun beleid te verdui delijkpn. J In die eerste tijd trad de heer Van J der Wiel nog niet op de voorgrond. Hij was een van de allengs vele ambtenaren die de RVD dikwijls in grote stilte gestalte moesten Pas een jaar of vier geleden, t 9 t t t der J 9 t t 9 9 9 t 9 9 9 kwalificeert J lijk en wat beschouwend. Van Wiel heeft het vermogen om de be schikbare gegevens voortreffelijk te analyseren. Hij is wat gedurfder. Hij kan het in tijden van spanning soms karige nieuws uitstekend in terpreteren". P'n: „Hij is bijzonder loyaal jegens het beleid van de steeds wisse lende kabinetten". Dit de heer Van der Wiel als een onpar- 9 tijdig voorlichter, want hij is actief lid van de Partij van de Arbeid. Een andere mening: „Hij kan goed luisteren en hij kan zich ver plaatsen in de positie van de journa list, wiens taak het nu eenmaal is om nieuws te vergaren, achtergron den te belichten en beschouwingen te schrijven". Dat „verplaatsen in de positie van de journalist" gaat echter nooit zo ver dat de heer Van der Wiel zich „jongens onder elkaar" voelt of toont. Hij is zich zijn eigen soms zeer precaire positie bewust. Hij bewaart afstand zonder arrogant te zijn en zijn raspige stem heeft in vier jaren gezag gekregen omdat zijn woordeh worden gesteund door grote feitenkennis en deskundigheid. Hij beschouwt zijn dienst echter niet als de enige „ordentelijke" bron J voor het officiële nieuws. Wie zelf 9 nieuws vegaart, zal het contact met 9 de heer Van der Wiel niet zien ver- stroeven. Wel geërgerd toont de j nu nog adjunct-directeur van de RVD zich als hij vragen krijgt in de geest van „Gebruikt de koningin haar eitje 's morgens zacht, half zacht of hardgekookt?" TVaar mag worden verwacht zal de gedecideerde stem van de heer Van der Wiel na oktober als officië le woordvoerder bij belangrijke ge beurtenissen dikwijls de spanning opheffen. Behalve bij één bepaalde gelegen heid, wanneer de RVD geen woord voerder is. Als de koningin bij kabi netsformatie adviseurs uitnodigt, (in)formateurs aanwijst of van ta ken ontheft, dan spreekt namens haar „het Kabinet der koningin". geven. toen directeur Lammers langdurig ziek 9 was, werd hij de „woordvoerder", i hem te maken hebben gehad, gen: „Dr. Lammers was wat vorme- 't zeg- ADVERTENTIE Want bloemen hóren in uw huis. DEN HAAG De socialist R. Laan junior (53) is benoemd tot burgemees ter van Zaandam. De heer Laan, die na de oorlog vak bondsbestuurder in Zaandam is ge weest, zal bedanken als lid van de Tweede Kamer, van de Rijnmondraad en van het Europese Parlement. De heer Laan maakt thans ook nog deel uit van de Rotterdamse gemeente raad. HAARLEM Als de Haarlemse taxi-ondernemers voor vanmiddag twaalf uur geen gevolg geven aan de eisen van werknemers en vakbonden, dan zal vannacht tijdens een nachtver gadering van de chauffeurs een staking worden afgekondigd. Haarlem heeft to taal 75 taxichauffeurs. Het overleg tussen de vakbonden en de werkgevers over een nieuwe c.a.o. voor de taxichauffeurs had tot gister avond nog niets opgeleverd. Slechts één ondernemer was voor de eisen van de vakbonden door de knieën gegaan. De twintig chauffeurs, die dit bedrijf in dienst heeft, zullen niet meedoen aan een eventuele staking. Wel zullen deze chauffeurs er voor zorgen, dat zij dan geen klanten van andere ondernemin gen vervoeren. DEN HAAG Bondsbestuur en -raad vinden de naam Algemene Ne derlandse Metaal Bedrijfsbond niet lan ger in overeenstemming met de feite lijke toestand. Daarom zal deze bij 't NVV aangesloten vakbond voortaan Bedrijfsbond NW moeten gaan heten, vinden zij. Dit zal in augustus aan 't in Amsterdam te houden congres wor den voorgesteld. AMSTERDAM Zoals in Londen gaat in Amsterdam een particuliere onderneming met een gepantserde auto grote geldtransporten verzor gen. Over een week of vier zal de citroen-gele wagen met het opschrift „Geldtransport" op straat verschij nen. De auto is op het ogenblik in de maak. Er wordt een Volkswagen-bestel voor gebruikt die door een kleine ploeg van hoogst betrouwbare mannen voor zijn doel geschikt wordt gemaakt. Hij krijgt een stevige beplating en specia le veiligheidssloten. Er worden nog een aantal andere specialiteiten in aangebracht. Zou een eventuele rover er in slagen in de auto te komen, dan nog moeten de speciale voorzieningen het hem onmo gelijk maken een ferme buit uit de wagen weg te halen. De auto wordt bovendien uitgerust met een mobilo fooninstallatie, waarmee zo nodig alarm kan worden geslagen. Twee broers leggen zich met deze wa gen op de „markt" van het geldtrans port toe: Bob en Lothar de Bruijn, die in Amsterdam al de autorijschool Vitesse drijven. Na de overval van maandag op het Damrak waarbij een geldloper van C en A werd neerge schoten, worden zij door het bedrijfs leven overstroomd met vragen hoe ver het met hun project staat. Lothar de Bruijn: „Anderhalf jaar ge leden kwam het idee bij ons op. Het zou, dachten we, toch niet mogelijk mogen zijn dat geldlopers zo maar met kapitalen bij zich de straat over gaan en door de eerste de beste rover kunnen worden overvallen". ,In Londen, Zwitserland en Nieuw-Zee land, zo hoorden we, werden grote geldtransporten en andere waardevol le zendingen al door particuliere fir ma's verzorgd. We zijn onze ideeën gaan uitwerken en zijn de laatste maanden aan het bekijken geweest of er een klantenkring zou kennen worden opgebouwd". „Een aantal bedrijven zei al meteen ja, andere wilden het even aanzien. Nu, vooral weer na die overval van maan dag op het Damrak, kunnen we niet snel genoeg zijn. Die overval heeft op ons plan wel het „expresse-stempel" gedrukt." De wagen wordt met lichtgevende, ci troengele verf beschilderd en er komt met grote letters „Geldtransport" op te staan. „Dat is een speciale bevei liging, menen we", zegt Lothar de Bruijn. „Als de wagen door de stad rijdt, zal iedereen erop letten. Op zichtiger kan hij haast niet". Met verscheidene banken hebben de broers De Bruijn al afgesproken dat zij bij die banken dag en nacht binnen kunnen. Met de geldauto haalt men cassettes bij winkels en bedrijven op en brengt ze, waar men ze hebben wil. „We kunnen het ophalen van geld voor loonbetalingen en het wegbren gen van winkelinkomsten gaan ver zorgen trouwéns al het vervoer van geld, goud en verdere waardevolle stukken. Dan hoeft, zoals bij C en A maandag weer gebeurde, niet een man van het eigen bedrijf met ruim driehonderdduizend gulden over het Damrak te wandelen". „Bovendien men is van alle risico af. Als wij en cassette in ontvangst heb ben genomen en daarvoor een bon hebben afgetekend, is verder alle risi co voor ons. Wij zorgen ook voor de verzekering van het transport", ver telt Lothar de Bruijn. Bij de politie ziet men de geldauto van de broers De Bruijn met plezier ko men. Commissaris T. C. J. Sanders van de centrale recherche: „Ik ben ervan overtuigd dat er elke dag hon derden geldtransporten zijn. Alle gro te bedrijven zitten nu eenmaal met het probleem hoe ze grote geldbedra gen veilig van de ene plaats naar de andere moeten krijgen". Bij Vroom en Dreesmann: „Als er spe cialisten komen die grote geldzendin gen veilig gaan verzorgen, dan zal stellig el', bedrijf daar belangstelling voor hebber.. Tenslotte zal iedereen ernaar streven risico's bij de grote geldzendingen uit te schakelen". ADVERTENTIE SPAANSE SINAASAPPELEN onmisbaar voor de fijne keuken Omdat zij uitblinken door hun frisse smaak. Minder schil en meer sap hebben, en...dat verrukkelijke aroma van de zon dat hfeerlijke gerechten zo bijzonder maakt Echt sinaasappelen voor u die van koken houdt BAARN Koningin Juliana heeft kortgeleden een van haar bezittingen in Baarn, de villa Amalia aan de ge lijknamige laan, verkocht aan Philips Phonografische Industrie (PPI) in Baarn. Baarn. De villa is van 1951 tot verleden jaar als dependance van het Baarns lyceum in gebruik geweest. In deze villa kregen de vier prinsessen hun gymnasiaal onderwijs te zamen met nog enkele andere kinderen. Sinds de prinsessen van school af waren, liep het aantal leerlingen op de dependance sterk terug. In septem ber vorig jaar werd deze drieklassige afdeling van het Baarns lyceum opge heven. Philips heeft de villa tijdelijk ver huurd aan de NCRV, die in Baarn haar administratie heeft gevestigd. UTRECHT De stichting voor het fila telistische jeugdwerk in Nederland organiseert 8 en 9 maart een nationale jeugdpostzegel ten toons telling in Rot terdam. Deze postkoets van Van Gend en Loos zal met speciale poststukken van Utrecht naar de Maasstad rijden. Het wordt de laatste rit van het voer tuig, want de postwagen is- bestemd voor het museum. AMSTERDAM Vergeefs heeft de politie tot nu toe gespeurd naar de 21-jarige T. A. O. uit Zandvoort. Hij moet de tweede dader zijn van de ge wapende overval die maandag op klaar lichte dag op het Damrak in Amster dam werd gepleegd op de 62-jarige H. R. Schaeffers. AMSTERDAM Anderhalf jaar lang heeft het magazijn van de Coöperatie ve Inkoopvereniging „Ons Belang - In- sulinde" vooral het belang gediend van het gezin H. in Amsterdam, dat giste ren met vijf leden vertegenwoordigd was voor de Amsterdamse rechtbank. Het gezin betrok in die tijd, dank zij twee zoons die in het magazijn werk ten, in ruime mate koffie, zeep, nylons, sokken en jenever zonder ervoor te be talen. Onder tranen hoorde de moeder van het gezin van twaalf kinderen hoe de officier van Justitie haar aandeel in de diefstal gehonoreerd wilde zien met drie maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk. De 24-jarige zoon F. W. H., die de goederen uit het magazijn wegnam en daar bediende was, zou volgens de of ficier negen maanden de gevangenis in moeten, waarvan zes voorwaardelijk. Zijn 21-jarige broer S. H., bijrijder in een bestelauto van het bedrijf, die alles naar huis overbracht verdiende daar mee naar de mening van de officier eenzelfde gevangenisstraf, zij het met drie maanden voorwaardelijk. Tegen de vader van het gezin, de 53- jarige J. J. H., die weliswaar nooit ac tief „in zaken" was geweest, maar evenmin iets had ondernomen om zijn vrouw en kinderen te stoppen, eiste de officier drie maanden, waarvan twee voorwaardelijk. Tegen de getrouwde schoondochter J. H. - B., die ruim deel de in de buit, luidde de eis: twee maan den voorwaardelijk en vijftig gulden boete. De eis tegen de veertigjarige chauf feur J. C. M., die de jongens- S. en F. tot diefstal had aangespoord en de goe deren vervoerde en tegen de 23-jarige chauffeur G. G., die dat later deed, was respectievelijk vier maanden, waarvan twee voorwaardelijk, en drie maanden voorwaardelijk met een boete van hon derd gulden. ADVERTENTIE ROTTERDAM Drie ooggetuigen hebben de commissie van onderzoek, die nagaat wat de oorzaak is geweest van de ramp by Shell, verteld dat zy tien mi nuten vóór de explosie van vrydagnacht een witte nevel uit één van de tanks hebben zien komen. Volgens hen was het een gevaariyk uitziende wolk, die naar benzine rook. Ontploffing bij Pakhoed veroorzaakt door statische elektriciteit ROTTERDAM Statische elek triciteit is de oorzaak geweest van de ontploffing die zaterdag 13 fe bruari bij Pakhoed in het Botlekge- bied een grot? brand tot gevolg had. De statische elektriciteit verzamel de zich in een pijpleiding, toen deze onder druk werd schoongemaakt. Kort daarvoor waren de, 4400 kubie ke meter kerosine, die de tank op het ogenblik van de ontploffing be vatte, overgepompt uit een zeeschip. Deskundigen nemen aan dat restan ten in- de scheepstank waterdeeltjes hebben bevat. Bovendien' was er een optimale mogelijkheid voor de ontwikkeling van statische elektriciteit door het bijzonder koude en droge weer. ADVERTENTIE I s Direct beschikbaar op vertoon 2.000,— per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen Direct beschikbaar 2.000,- per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen Drie maanden opzegging Zes maanden opzegging Eén jaar opzegging Achttien maanden vast Twee jaren vast Voorts is bekend geworden, dat twee andere bedrijven in de buurt van de Shell-raffinaderij ieder voor tenminste één miljoen gulden schade hebben ge leden. Het zijn de Albatros Superfos faat Fabrieken N.V. en Van Leer's Va- tenfabriek. Dit laatste bedrijf werd zo ernstig gedupeerd, dat het stil kwam te liggen. Het zal waarschijnlijk nog enke le weken duren, voor de produktie kan worden hervat. De drie arbeiders van Shell, die 's nachts hadden ontdekt, dat er in de buurt van de tank iets mis was, waren onmiddellijk naar hun controlekamers gehold, om hun chefs in te lichten. Nog voordat zij hun plan konden uitvoeren, explodeerde een deel van de raffinade rij. Daarbij werden, zo vertelde de di rectie van de raffinaderij ons gisteren tachtig olietanks verwoest of bescha digd. Uit de verklaringen van de drie oog getuigen twee van hen werden bij de explosie zwaar gewond meent de directie voorlopig te kunnen afleiden, dat de nevelwolk, die uit de tank, bo ven het terrein is blijven hangen, door dat er die nacht weinig wind was. Door de hoge temperaturen, waarmee in de andere installaties op de raffinaderij werd gewerkt, is deze nevelwolk waarschijnlijk ontstoken. De directie zei nog niet te weten wat de inhoud van de tank is geweest De documenten, waaruit dat zou kun nen blijken, werden bij de ramp ver nietigd. Eén van de twee personeelsle den, die het beheer over de tank had den, is om het leven gekomen. Zijn col lega werd zwaar gewond en kan nog niet worden gehoord. Inmiddels heeft de justitie een deel van het rampgebied vrijgegeven. Ar beiders zijn daar nu met het oprui- mingswerk begonnen. De directie van de raffinaderij verwacht het bedrijf voor zaterdag weer voor zestig procent op gang te kunnen brengen. Vandaag zal de eerste installatie voor ruwe olie weer worden gestart. ADVERTENTIE De ontwikkelingen In het buitenland doen, aldus „Medisch Contact" (Kon. Ned. Mij tot Bevordering der Genees kunst); verwachten dat de automatise ring in toenemende mate haar intrede zal gaan doen in de ziekenhuizen van de nabije toekomst. Wanneer deze ver wachting werkelijkheid zou worden, ko men er vragen naar voren, die de plaats van de patiënt het middel punt van het gehele ziekenhuisgebeu- ren betreffen. „Wanneer men zich probeert in te denken en in te voelen hoe een pa tiënt zich thans in het ziekenhuis een gedwongen verblijf! gevoelt, dan springt het eerst in het oog dat hij tot passiviteit wordt genoopt, en dat om twee redenen. De eerste re den speelt meestal bij en kort na de opname een overwegende rol, en wel de ziekte of het ongeval, waar voor opname noodzakelijk bleek. Dit is een aannemelijke reden en wordt ook meestal wel door de pa tiënt als zodanig geaccepteerd. Maar daarnaast gaat en dat voor al wanneer beterschap zich gaat aankondigen een andere hem op gelegde passiviteit een rol spelen, en dat is de nu eenmaal noodzake lijke discipline in een ziekenhuis. Wil een ziekenhuis als bedrijf zo ef ficiënt mogelijk blijven werken, dan zijn vaste regels noodzakelijk, re gels die maar zeer ten dele reke ning kunnen houden met de eigen wil en verlangens van de patiënt. Hij moet zich in het gareel voegen en dit kan in vele gevallen grote moeilijkheden vooral psychisch veroorzaken bij de betreffenden. Tot voor kort vielen deze moeilijk heden niet zo op door de persoon lijke gesprekjes en praatjes met de zorgzame verpleegsters mijn zuster die vele dreigende frustra ties bij de herstellenden kunnen op vangen en voorkomen. Door personeelsgebrek, door meer van het verplegend personeel ge vraagde werkzaamheden, invoering van de vijfdaagse werkweek, waar door minder persoonlijke bindings mogelijkheden met steeds wisselend personeel rond het bed, gaat de bo vengenoemde tweede vorm van pas siviteit en steeds grotere rol spe len. Er treedt een verontpersoonlij- king in de verpleging op, een verza- keling die bij velen toch duidelijke zo niet altijd direct zichtbare gevoelens van frustratie opwekken, welke op hun beurt zich op allerlei wijzen kunnen uiten en vaak niet meteen herkenbaar zijn als eigen lijk uitsluitend veroorzaakt door frustratie en gebrek aan gewone menselijke, intermenselijke commu- nucatie. Komt hier nu straks nog boven op een automatisering van allerlei noodzakelijke routine-controle- werkzaamheden, dan dreigt toch wel sterk een verdere vereenza ming van de patiënt, een nog ver der schrijdend gebrek aan inter menselijk contact, in omstandighe den, waarin dit laatste juist het meest is gewenst. Een reëel gevaar, naar wij menen, vooral voor de geestelijke zorg die de patiënt be hoeft en een verdergaande veront- persoonlijking, welke zeker enkelen onder de verpleegden niet zullen kunnen verwerken. Een niet denk beeldig gevaar waartegen men zich tijdig zal moeten wapenen en waar tegen men tijdig adequate maat regelen zal moeten beramen." WIJCKEL De heer P. W. Leffer- stra (BP) uit het Friese Wijckel heeft om persoonlijke redenen bedankt als lid van de Tweede Kamer. De heer Harzelaar uit Utrecht volgt hem op. DEN HAAG „Ik signaleer maatschappeiyke verschijnselen, ik vecht niet te gen mensen; namen van mensen interesseren my niet, maar ik wil wel waar maken wat ik heb gezegd." Aldus gisteravond het liberale Eerste-Kamerlid mr. H. van Riel in een uitzending van Achter het Nieuws. Hy antwoordde op de vraag van commentator H. Wigbold om namen te noemen van t.v.-commentatoren die mr. Van Riel zaterdag in zyn rede voor de V.V.D. o.a. had beticht van terreur. Als bewijs noemde hij de persoonlijke hatelijkheden aan het adres van me vrouw Van Someren-Downer. Hetzelfde was gebeurd met het anti-revolutionaire Eerste-Kamerlid Algra, na diens betoog over de schrijver G. K. van het Reve: „Een erg onprettige manier. Het mag wel scherp en precies zijn, maar men moet de persoon buiten beschouwing laten." Op de vraag over het woord terreur zei mr. Van Riel: „Op een harde knoest past een scherpe bijl. Men permitteert zich veel te veel. En wie zo genadeloos an deren aanvalt, moet er zich niet over verwonderen dat anderen er erg onplezie rig op reageren." Voorts wees mr. Van Riel erop dat „de V.V.D.-kant en de meer conventionele kant van het leven, die er zeker ook in de Partij van de Arbeid is, op zo'n ma nier nooit meer aan bod komen." Hij wees met enige verontwaardiging af dat hij de vrijheid van meningsuiting niet ernstig zou nemen: "Daar is geen sprake van Ik wil niets verbieden en ik wil ook niet de wet erbij halen." Tenslotte vroeg mr. Van Riel: „2k>u ik dan niet ook eens emotioneel mogen zijn."

De Vallei | 1968 | | pagina 6