Positie Kortschnoi opnieuw winst - vrijwel onaantastbaar Deelnemers aan in Oslo Mini-Coopers lijken definitief verslagen grote titelstrijd Strijd om persoonlijke titel van district West ontbrand Eusebio gaat naar Italiaanse club Weer winst voor Tsjekuljajev Schotse voetballers blijven geschorst Robson opvolger van Yic Buckingham Koersen in Hilversum Van Leeuwen nog twee jaar Wereldtitel in het vedergewicht voor Howard Winstone Tine Zwaan begon goed in Bremen Parijs Brussel gaat dit jaar niet door Faema-ploeg met Belgen en Italianen Tennis mogelijk weer Olympische sport Danielsson mag nog niet in Ajax spelen Emmerich Panzer doet weer gooi naar Europese titel Graham Stillwell door hitte bevangen Astrid Suurbeek weer ronde verder Koeperman heeft nog een punt nodig voor prolongatie van titel Karstens wil bond van beroepsrenners HOOGOVENSCHAAKTOERNOOI Rallye de Monte Carlo Alle Nederlanders nog in de strijd DAMMEN W inkelverkoop teruggelopen Naam Sidorova voor baby geweigerd Nog in strijd Tenten naar Sicilië Pagina 9 WOENSDAG 24 JANUARI 1968 WIJK AAN ZEE In de 11e ronde van de groot - meestergroep in het Hoogoventoernooi heeft Kortschnoi zijn voorsprong opnieuw vergroot. Hij versloeg, mfet zwart, de Nederlander Van Geet in 32 zetten, terwijl de naaste concurrenten een woord, dat overigens nauwelijks meer toepasselijk is geen van allen verder dan remise kwa men. Onder die puntendelingen was ook TalRee, een uit slag, waar de kampioen van Nederland terecht ontevreden over was. De oud-wereldkampioen had gepoogd hem in een open Spanjaard overhoop te lopen, doch dit pakte to taal anders uit. Ree nam diverse pionoffers aan, bouwde een stevige verdediging én een agressieve actie op. Die had misschien tot winst kunnen leiden, ware het niet, dat de Nederlandse kampioen zich in de laatste minuten ver giste t.a.v. een zetherhaling; de Rus claimde toen regle mentair remise. Met nog 4 partijen te spelen ontbreekt Ree slechts 1 punt voor de titel internationaal meester. Hij blijft de best geplaatste Nederlander. RIO DE JANEIRO Benfica's voet balster Eusebio heeft maandag op het vliegveld van Rio de Janeiro aan ver slaggevers verklaard dat hij in 1969 voor een Italiaanse club zal gaan spe len. Op vragen, welke club dat dan wel zou zijn, gaf de Portugees een ontwij kend antwoord. „Volgend jaar zullen jullie wel zien, welke vereniging het is", lachte de topscorer van het toer nooi om het wereldkampioenschap voet bal, dat in 1966 in Engeland werd ge houden. Benfica speelt donderdag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Sao Paulo. INNSBRUCK De Russische schaat senrijder Alexander Tsjekuljajev heeft dinsdag zijn tweede gouden medaille op de Winter-Universiade, die in Inns bruck wordt gehouden, gewonnen. Na zijn eerste plaats op de 3000 meter, ze gevierde de Rus nu op de 1500 meter. Hij reed de afstand in 2 min en 10,6 sec. Zijn landgenoot Valery Bajanov eindigde op ruim 2V« sec. als tweede. De Fin Halinen en de Rus Krchenko kregen beiden een bronzen medaille. Voor het tweetal werd 2.14.2 afgedrukt. De Nederlanders Koops en Meyer moesten met bescheiden klasseringen genoegen nemen. Koops eindigde met 2.19.1 als zeventiende, Meyer werd met 2.24.2 als negentiende geklasseerd. De 10 km cross-country werd een compleet succes voor de Russische da mes-afvaardiging. De vijf leden van de ploeg bezetten de eerste vijf plaatsen in het eindklassement. De wedstrijd werd gewonnen door de 25-jarige Jana Elis- tratova, die halverwege de wedstrijd nog op de vierde plaats lag. Zij noteerde een tijd van 24 min. 21.9 sec. De twee de en derde plaats waren voor resp. Lubova Menchikova en Lidia Doronina. Een der gouden medailles veroverde Tsjekuljajev op de 5000 meter. De Rus kwam als enige rijder onder de acht- minuten-grens: 7.56.8. Zijn landgenoot Anatoly Nukhrin fi nishte in 8.08.5 als tweede, terwijl het brons naar de Japanner Yoshiaki De- maki ging. Hij noteerde een tijd van 8.08.8. Jan Hendrik Koops bezette met 8.17.8 de zevende plaats. De andere twee Ne derlandse deelnemers, Sikke de Vries (8.29.7) en Jan Meyer (8.49.1), werden resp. elfde en veertiende. De afdaling dames leverde een over winning op voor de Zwitserse Heidi Obrecht. Haar tijd was 1.50.34. Christli Drifurth (Oost) en Paola Strass (It.) legden beslag op de zilveren en bronzen medaille. GLASGOW De Schotse voetbalbond heeft dinsdag bekend gemaakt, dat de Schotse spelers, die afgelopen zomer zijn uitgekomen voor de niet-erkende Amerikaanse National Professional Soccer-league, geschorst zullen blijven. Het gaat om twee spelers: half speler Pat O'Connor, die vroeger voor Kil marnock uitkwam, en aanvaller Ernie Winchester, oud-Aberdeen-speler. De Engelse bond heeft maandag de schorsing van de spelers, die voor de NPSL zijn uitgekomen, opgeheven, om dat de NPSL een fusie is aangegaan met de wei-erkende Amerikaanse bond. LONDEN. Als opvolger van de ont slagen Vic Buckingham, is de oud-inter national Bobby Robson benoemd tot ma nager van de Londense eerste-divisie- club Fulham. Robson, die juist uit 'Ca nada was teruggekomen, waar hij als speler-trainer aan een Canadese club was verbonden, begon zijn voetbalcar rière als zeventienjarige knaap bij Ful ham. Latei ging hij naar West-Brom- wich Albion en werd als halfspeler 20 maal in het Engelse nationale elftal ge kozen. In 1962 keerde Robson terug naar Fulham, waarna hij naar Canada Het was toen al niet onwaarschijn lijk, dat grootmeester Donner zich bij Ree op de gedeelde 7e plaats voegde. Daartoe diende hij de afgebroken par tij tegen de Amerikaan Rossolimo te winnen, hetgeen hij deed. De kansen lijken goed voor de Nederlander. Een pijnlijke nederlaag moest de Hongaar Portisch incasseren tegen de Zuidslavische grootmeester Ivkov. De ze diepte stug en vierkant zijn kan sen uit, toen na vroegtijdige da- meruil een zeker perspectief zich aankondigde. Tegen de 40e zet capi tuleerde Portisch, hetgeen vermoedelijk tevens het einde van diens kansen op de tweede plaats impliceert. De remise Ciric - Karaklaic had veel inhoud, terwijl dit bij Langeweg - Pa- devski in zekere mate ook het geval was. Gheorghiu, de onvoorzichtige jon geling, Padevski en Hort Matano- vic sloten reeds op de 15é zet vrede. In de meestergroep liep de Pool Do- da uit, ofschoon zijn tegenstander, de jonge Nederlander Robbie Hartoch, op een bepaald ogenblik de stand stevig in handen had kunnen nemen. Opmer kelijk blijft het voortgezette falen van de Amerikaan Zuckerman. Ditmaal moest hij nogal pijnlijk de meerder heid van dr. Ujtelky erkennen. Dat Do- da de leiding heeft veroverd ligt voor al in de puntendeling Medina - Ciocal- tea. De Nederlander Van Scheltinga blijft volgen. De anderen tellen nau welijks mee. Crabbendam verloor op nieuw door tijdsoverschrijding, hetgeen wel een erg eentonig verschijnsel aan het worden is. In de damesgroep is de „derby" Timmer - Tuk ten gunste van laatst genoemde beslist. Belangrijk was hier de ontmoeting tussen de koploopsters, de Russin Koslovskaja en onze kam pioene mevr. Corry Vreeken. Die par tij werd aanvankelijk afgebroken. Tij dens de maaltijd rees de conclusie, dat verder spelen geen zin meer zou hebben en werd tot remise besloten. Dat mevr. Vreeken hoog zal eindigen is vrijwel vaststaand. Grootmeestergroep Tal (Rusl.) - Ree (Ned.) VtVi; Don ner (Ned.) - Rossolimo (VS) 10; Ci ric (Z.S1.) - Karaklaic (Z. SI.) V2— Van Geet (Ned.) - Kortschnoi (Rusl.) 01Portisch (Hong.) - Ivkov (Z.S1.) 01; Gheorgiu (Roem.) - Bobotsov (Buig) V«Hort (Tsj.Sl.) - Mara- novic (Z.S1.) V2Vs; Langeweg (Ned.) - Padevski (Buig.) V2V2. 1. V. Kortschnoi (Rusl.) 10% 2,4. M. Tal (Rusl.), Fl. Gheorghiu (Roem.), A Kortschnoi: ongenaakbaar. HILVERSUM De uitslagen van de dinsdagavond gehouden draverijen zijn: Wezelprijs (afst. 2040 m.): 1. Fantast CH (H. Bouwhuis) 3.09.3 (1.34.7); 2. Eriola; 3. Fling Miss. Winn. 2.70, plaatsen 1,40, 3,00, en 1,50, Covercal 10.60, koppel 12,7. Dassenprijs (afst. 3000 m.): 1. Fernada Hannover (H. J. Pools) 2.55.5 (1.27.8); 2. Empereur CH; 3. Elgin. Win 11.00, pl. 2.00, 1,90, 6,40; cov. 7.10, kop. 12,50, trio 731,80. Beverprijs (afst. 2040 m.): 1. Freddy Scotch (M. Bouwhuis) 3.05.5 (1.30.0); 2. Europa; 3. Funny Boy. Win. 30.00, pl. 1,50, 2,70, 1,80, cov. 13,70 kop. 13,70. Hindeprijs (afst. 2000 m.): 1. Aristo Scotch (M. Vergaay) 2.47.0 (1.23.5); 2. Zanto; 3. Dave Fez. Win. 5.50, pl. 2,40, 2.00, 2.00, cov. 6,50, kop. 6,10. Leerlingenwinterkampioenschap (2000 meter): 1. Cisca Scotch (H. Streng) 2.58.3 (1.28.3); 2. Carriere; 3. Fonne H. Win. 7,20, pl. 2,80, 4.20, 6.50, cov. 11.40, kop. 11.90. Leerlingenwinterkampioenschap totali- sator: trio f 2672, Gazelleprijs, eeuste afd. 2000 m: 1. Duveltje v. Akerendam (Ing. J. Oosting) 2.52.6, 1.26.3; 2. Zirkoon; 3. Bruen Beer. Win. 6,80, pl. 1,80, 1,40, .1,60, cov. 5,50, kop. 10,90. Gazelleprijs, tweede afd. 2000 m: 1. Dakota (J. Wagenaar jr.) 2.53.2, 1.26.6; 2. Cunera; 3. Amor Hollandia. Winn. 17.90, pl. 3.80, 2.60, 6,00, cov. 4,30, kop. 6.90. Hermelynprijs, afst. 2000 m: 1. Doriethe J. (P. Heynen) 2.51.5, 1.25.8; 2. Empereur MAC; 3. Campea- dor MAC. Win! 4,20, pl. 2,60, 10,50, 3,40, cov. 12,30 kop. 16,10, trio 542,20. Wezelprijs, afst. 2040 M: 1. Escapade v. Akerendam (ing. H. Oosting) 3.09.8, 1.33.0; 2. Friday; 3. Esmoreit. Win. 12.90, pl. 3,40, 1,70, 2,10, cov. 8,00 kop. 5.80. Totaalomzet totalisator 209.409 gul den. V. Hort (Tsj. SI.) 6V2; 5,6. A. Mata- novic (Joeg.), L. Portisch (Hong.) 6; 7,11. B. Ivkov (Joeg.), N. Karaklaic (Joeg.) D. Ciric (Joeg.), H. Ree (Ned.), J. H. Donner (Ned.) 5V2; 12, 13. M. Bobotsov (Buig.), N. B. Padev ski (Buig.) 4%; 14,15. K. Langeweg (Ned.), N Rossolimo (USA) 3V«; 16. D. D. v. Geet (Ned.) 2V*. Meestergroep: Jongsma (Ned.) - Nikolic (Z.S1.) afg.; Doda (Polen) - Hartoch (Ned.) 10; Medina (Sp.) - Ciucaltea (Roem.) V*Vt; Flesch (Hong.) - Crabbendam (Ned.) 1—0; Ujtelki (Tsj.Sl.) - Zucker man (VS) 10; Dunkelblum (Belg.) - Marovic (Z. SI.) 01; Tatai (It.) - v. Scheltinga (Ned.) Ostojic (Z. SI.) -Vyslouzil (Tsj.Sl.) 10. Stand: 1. Doda 8; 2. Medina 7V2; 3,4. Ciucal tea en Ostojic 7; 5. Nikolic 6% en 1 afg.; 6,7. Ujtelki en Flesch 6V2; 8,9. Zuckerman en v. Scheltinga 6; 10,11. Marovic en Tatai 5Vt; 12. Vyslouzil 4; 13. Jongsma 3Vt en 1 afg.; 14. Har toch 3V2; 15,16. Crabbendam en Dun kelblum 2. Damesgroep: Zevende ronde: Stadler (Z.S1.) - Ko- walska (Polen) 10; Timmer (Ned.) - Tuk (Ned.) 01; Kozlovskaja (Rusl.) - Vreeken (Ned.) VtVt; Malypetrova (Tsj.Sl.) - Sunnucks (GB) 10; Heems kerk (Ned.) - Nicolau (Roem.) VtVt; Ivanka (Hong.) - Ivanova (Buig.) 10. Stand: 1,2. V. Koslovskaja, M. C. Vreeken 5; 3. T. Stadler 4Vt; 4,6. A. Nicolau, J. Malypetrova, M. Ivanka 4; 7,9. A. Iva nova, R. Timmer, I. Tuk 3; 10,11. E. Kowalska, F. Heemskerk 2Vt; 12. A. Sunnucks lVt. GRONINGEN Tonny van Leeu wen, de doelman van de eredivisieclub GVAV, heeft maandagavond zijn con tract met de Groningse club voor twee jaar verlengd. Ook Martin Koeman te kende twee jaar bij. LONDEN De Welshman Howard Winstone is dinsdagavond in de Lon dense Albert Hall wereldkampioen bok sen in het vedergewicht geworden. In de negende ronde van een over vijftien ronden afgesloten gevecht tegen de Ja panner Mitsunori Seki veroorzaakte een linkse hoek van de 28-jarige Win stone een gapende wonde boven het rechteroog van de Aziaat. De arbiter stopte onmiddellijk de ontmoeting en liet Seki onderzoeken door de ringarts. Deze vond het onverantwoordelijk de Japanner door te laten boksen, waarna Winstone tot winnaar werd uitgeroe pen. Seki verklaarde direct na de wed strijd, dat hij zich uit de bokssport zou terugtrekken. De wereldtitel in het ve dergewicht was vacant, omdat de Mexicaan Vicente Salvidar er in okto ber 1967 vrijwillig afstand van had ge daan. OSLO De Sovjet-Unie en Neder land zijn de enige landen, die zaterdag en zondag tijdens de Europese schaats kampioenschappen, die in Oslo wor den gehouden, met een vijfmansploeg BREMEN De internationale in- doortenniskampioenschappen van Bre men zijn dinsdag begonnen met een verrassing. Een van de favoriete da mes, de Russische Galina Bakscheeva, yerloor met 6-2, 11-9 van de Britse Frances McLennan. De Nederlandse Tine Zwaan plaatste zich voor de twee de ronde door een overwinning met 6-2, 6-4 op de Deense Pia Balling. Later op de avond had de als num mer één geplaatste Deen Jörgen Ul- rich de grootste moeite met de jonge Brit Clifton. Ulrich won met 11-9 en 9-7. Viktor Korotkov (Rusl.) kwam in de tweede ronde door een overwinning (6-2 en 6-2) op Schulze (W.-Dld). MONTE CARLO De Britse Mini-Coopers in de laatste vyf jaar vier keer trotse winnaars van de Ralley de Monte Carlo lijken definitief verslagen. In de eerste, 25 kilometer lange, klassementsproef van de rally, tussen Hont des Mo- lians en Saint Auban, kwamen de „Coopertjes" dinsdag vele minuten tekort. De hoofdrollen waren weggelegd voor de Iitalaan Leo Cella, die achter het stuur van een Lancia het traject afraasde in negentien minuten en drieënveertig seconden en de Fin Pauli Toivonen, die er in zijn Porsche slechts zeven seconden langer over deed. Ove Andersson (Zweden), ook al in een Lancia, finishte in negentien minuten en tweeëntwintig seconden en eiste daarmee de derde plaats voor zich op. Een strijd tussen de Lancia's en de Porsches (ook Porsche-rijder Vic Elford bleef met negentien minuten en vijfenvijftig seconden in de buurt van de leiders) ligt dus in het vooruitzicht, want Tony Fall, die met een tijd van tweeëntwintig mi nuten de snelste in een Mini-Cooper was, zal niet veel kans krijgen tegen de machtige Italiaanse en Duitse automobielen. Hoewel het weer nog steeds prachtig is en de wegen in de Franse Alpen pri ma berijdbaar bleken te zijn, vielen er in de eerste uren van de bijna 1500 ki lometer lange gezamenlijke rit, waar in zeven klassementsproeven zijn ver werkt, toch weer slachtoffers. Nadat de Duitse equipe Walter/Lier al voor dat de startvlag omhoog was gegaan had opgegeven Walter moest met on bekende klachten in 't ziekenhuis wor den opgenomen werden nog 7 uitval lers genoteerd. Een daarvan was de Griekse ploeg Malakopoulos/Katsaris, die met een Sunbeam Alpine in een scherpe bocht in de omgeving van Dig- ne over de kop sloeg en in een ondiep ravijn belandde. De persoonlijke scha de een ribbreuk voor Malakopoulos en wat lichte verwondingen voor zijn co-équipier viel mee, maar beide Grieken moesten toch in het ziekenhuis worden opgenomen voor nadere obser vatie. De Nederlandse teams waren nog steeds in de strijd. Oscar Rosenblatt, BRUSSEL De wielerklassieker Pa rijs-Brussel zal in 1968 niet worden ge houden. Dit meldt de Brusselse krant „Le Soir". De vereiste condities voor de organisatie van Parijs-Brussel zijn volgens de krant niet aanwezig. Ook het vorig jaar ging Parijs-Brussel niet door. Het sport-dagblad „Les Sports" heeft besloten, dat de Waalse Pijl, die voor 1 mei was vastgesteld, nu op de da tum, waarop Parijs-Brussel zou plaats hebben, 21 april, zal worden verreden. MILAAN. ïn Milaan is gisteravond de extra-sportieve combinatie van de Italiaanse fabriek „Faema" voorge steld. De Italiaans/Belgische combina tie bestaat, behalve wereldkampioen Eddy Merckx, uit de volgende Belgen: De Locht, Depauw, Lelangue, Rey- broeck, Spruyt, Swerts, Van Schil, Van den Bossche en wereldkampioen sprint Patrick Sercu. De Italiaanse bijdrage wordt gevormd door: Adorni, Armani, Bailetti, Bettinelli, Casalini, Denti, De Rosso, Farisato, Grazioli, Mealli, Por- talupi, Scandelli, Soave en Zuccotti. De ploegleiders zijn Marino Vigna (It.) en Yvo Molenaers (Belg.). die het met een kapotte schokbreker zwaar te verduren had, Rob Slotema- ker met een nieuwe bumper voor zijn NSU, omdat het exemplaar dat eerst was gemonteerd niet door de officials in Monte Carlo was goegekeurd, Ben Pon in zijn Volkswagen. 1600 L en de gebroeders Van Lennep in hun DAF kwamen de eerste uren heelhuids door. Zij gingen opgewekt de nacht in en ho pen vandaag bijtijds in Monaco te ar riveren. Of ze het in de klassements proeven zo goed zullen doen, dat zij vrijdag voor de slotrit weer mogen starten, is echter moeilijk te voorspel len. In het dwergstaatje aan de Middel landse Zee, dat zijn naam aan deze ralley gegeven heeft, verwacht men, dat er dinsdag nog ongeveer 100 ploe gen over zullen zijn, waarvan dan de zestig best geplaatste equipes vrijdag in een 627 kilometer lange slotklasse- mentsproef elkaar de eer gaan betwis ten. Voor BMC, producent van de Mini- Cooper, was het dinsdag overigens een spannende dag. Rally-officials had den namelijk ontdekt, dat de carbura teurs van de Engelse wagens niet hele maal voldeden aan de eisen zoals die in het Franse reglement zijn gesteld. Uitsluiting dreigde, maar in een in derhaast belegde vergadering kon het geschil toch nog worden bijgelegd. In de Engelse vertaling van het Franse reglement bleken namelijk een paar alinea's met betrekking tot de construc tie van de carburateurs te zijn verge ten en aangezien de organisatie daar voor verantwoordelijk was, besloot men de mini-Coopers toch in de strijd te laten. Een pak van het hart voor de verschillende BMC-vertegenwoordigers, die al dachten aan de catastrofe van 1966, toen de Engelse wagentjes in ge wonnen positie gediskwalificeerd wer den, omdat het dimlicht niet aan de ei sen voldeed. aan de start mogen verschijnen. De overige negen landen moeten het, op grond van hun prestaties in het vorige toernooi om het Europese schaats kampioenschap, met vier man of min der doen. In totaal hebben de elf deel nemende landen dertig rijders inge schreven. De officiële deelnemerslijst ziet er als volgt uit: Finland: Jouko Launonen en Kimmo Koskinen; Frankrijk: Michel Thepe- nier en Frangois Perrenoud; Oost- Duitsland: Jürgen Rudolph en Berd Prusowski; Groot Brittannië: John Tipper en John Blewitt; Hongarije: Georgy Ivankai; Nederland: Jan Bols, Jorrit Jorritsma, Peter Nottet, Ard Schenk en Kees Verkerk; Noorwegen: Per Willy Guttormsen, Fred Anton Maier, Svein Erik Stiansen en Magne Thomassen; Polen: Stanislaw lÖo- dowski en Henryk Szandala; Zweden: Johnny Höglin en Jonny Nilsson; Sov jet-Unie: Eduard Matusevitsj, Ants Antsson, Alexander Kertsjenko, Valery. Lavroesjkin en Valery Tsjagin. West-' Duitsland: Günther Traub, Jürgen Traub en Gerd Zimmermann. MEXICO STAD Volgens de voor zitter van de Mexicaanse tennisbond, Francisco Guerrero Arcocha, maakt tennis een goede kans in 1972 weer in het Olympisch programma te worden opgenomen. Volgens Arcocha zouden Avery Brundage en Jesus Clark Flo- res, resp. president en vice-president van het Internationale Olympische Co mité, het voorstel om tennis weer op te nemen, krachtig steunen. Tijdens de Spelen in Mexico-stad zal in Gaudaljara een internationaal tennistoernooi worden gehouden. De deelnemers zullen in het Olympische dorp worden ondergebracht en ook de fileren in de openingsceremonie van de Spelen. Arcocha sprak zich ook uit tegen het houden van zg. „open" toernooien. „Wanneer wij de scheiding amateur- professional opheffen, zal het tennis in de financieel minder draagkrachtige landen verdwijnen". STOCKHOLM De strafcommissie van de Zweedse voetbalbond heeft be sloten de Zweedse voetballer in het Ajax-elftal, Inge Danielsson, toe te staan vanaf 14 maart van dit jaar als profspeler in de Nederlandse club te spelen. Tot deze datum mag hij niet in het Ajax-shirt op het veld verschijnen. VAESTERAAS. Wereldkampioen Emmerich Danzer nam, zoals ver wacht, de leiding na de eerste verplich te figuren van het Europees kampioen schap 1968, dat in de Zweedse plaats Vaesteraas wordt gehouden. De 23-jari ge Oostenrijker kreeg 514.8 pnt. toege kend, 2.1 punt meer dan zijn landge noot en aartsrivaal Wolfgang Schwartz, die na twee van de eerste drie figuren de leiding had. De Fransman Patrick Pera was derde met 493.9 pnt. en de winnaar van het brons verleden jaar, de Tsjech Ondrey Nepela, was de vier de met 493.8 pnt. Danzer heeft de laat ste drie jaar steeds de Europese titel op zijn naam gebracht. Hij is nu twee jaar lang wereldkampioen. Titelhouders Ludmilla Belousova en Oleg Protopopov werden eerste bij de verplichte figuren van het paarrijden. Volgens onofficile berekeningen staat 't Russische paar eerste voor Heidi Stei- ner/Heinz Ulrich Walter (O.-Dld.) en Rudnina/Ulanov, het tweede Russische paar. Ook na de tweede klassementsproef, die dinsdagavond tussen Le Moulinon en Antraigues over een afstand van 38 kilometer werd gehouden, bleven nog alle vier Nederlandse ploegen in de strijd. Onder de vijftien uitvallers er zijn nu nog 129 ploegen in de strijd was evenwel wel een Nederlandse wa gen: de DAF van de Engelsen Hilliard en Miles. De proef werd verrassend gewonnen door de Sunbeam Alpine van de Fransen Pilot en Marnat in 29 minu ten en tweeënveertig seconden. De Al pines waren overigens toch op dreef, want ook de tweede en derde plaats werden door dit merk bezet. De BMC- Cooper van de Fin Aaltonen klasseerde zich als vierde. Het officieuze klasse ment na twee proeven luidt: 1. Pilot-Marnat (Fr.) Sunbeam Alpine 50.02; 2. Larousse-Callewaert (Fr) Sunbeam Alpine 50.07; 3. Andruet-Todt (Fr) Sunbeam Alpine 50.24 4. Elford- Stone (GB) Porsche 51.02; 5. Cella- Paganelli (It.) Lancia 51.07. WAGENINGEN. In aanwezigheid van het voltallige districtsbestuur is te Wageningen in het clublokaal van „WSDV" de eersite ronde van het per soonlijk damkampioenschap van dis trict West gespeeld. De veertien hoofdklassers spelen om twee finaleplaatsen voor het persoonlijk damkampioenschap van Gelderland dat dit najaar weer te Arnhem zal worden gespeeld. De strijd in de hoofdklasse van dit districtskampioenschap is volkomen, daar de uitgesproken favorieten in dis trict West, te weten de drie sterke „WSDV"-spelers ir. G. E. v. Dijk en de gebroeders Henk en Derk Kleinrensink, door hun goede prestaties in de finale van het afgelopen jaar reeds automa tisch geplaatst zijn voor de finale van 1968. De acht eersteklassers spelen om drie plaatsen voor de finale van het persoonlijk damkampioenschap van Gelderland, terwijl de tien tweedeklas sers om twee finaleplaatsen voor Arn hem strijden. Uitgesproken titelkandidaten zijn voor dit districtskampioenschap momenteel nog niet aan te wijzen, want er werd in de eerste ronde zo serieus gespeeld dat uiteindelijk iedereen nog kansheb ber is. De spelers gaven elkaar in de ze eerste ronde bijzonder weinig toe: er werd fel gespeeld en er waren ver- MELBOURNE. Tijdens de interna tionale tenniskampioenschappen van Australië is de Brit Graham Stilwell door uitputting flauw gevallen. Het ge beurde na een drie uur durende vijf setter uit de tweede ronde van het he renenkelspel, die bij een temperatuur van 38 graden Celsius werd gespeeld. Hij werd behandeld door de man, die hem met 6-3, 8-6, 5-7, 4-6, 6-2 versloeg, de 32-jarige Australische arts John Fra- ser. Fraser, ook vermoeid, was juist wat ijswater aan het drinken, toen hij, 45 minuten na de wedstrijd, naar de kleedkamer werd geroepen. Stilwell, die misselijk was van de kramp, kwam langzaam bij nadat Fra ser hem in ijswater gedoopte doeken rond het hoofd had gelegd. Fraser bleef daarna nog ruim een uur bij Stilwell. Stilwell werd aangeraden zoveel mo gelijk rust te nemen. Zijn wedstrijd in het dubbelspel is uitgesteld. Hij was te versuft om direct te zeggen wat er ge beurd was. Hij mompelde slechts: „Ik raakte bevangen door de hitte". Later was hij voldoende hersteld om met zijn landgenoot Peter Curtis mee te gaan naar een masseur in de stad. Toen Stilwell het tennispark verliet, was John Fraser, die een opmerkelijk fitte indruk maakte, al met zijn broer Neale aan het dubbelspel begonnen. MELBOURNE Astrid Suurbeek heeft dinsdag in Melbourne de derde ronde van het damesenkelspel van de internationale tenniskampioenschap pen van Australië bereikt. Zij versloeg de Mexicaanse Surbirats met 6-3, 5-7, 6-4. Judith Salomé was kaz^laws in haar partij tegen de Australische Judy Te- gart: 1-6, 1-6. TIFLIS. De zeventiende partij van de tweekamp om het wereldkampioen schap dammen tussen titelhouder Koe perman en Andreiko eindigde dinsdag na 59 zetten in remise. Van de tot dus ver gespeelde zeventien partijen zijn er zestien onbeslist gebleven. De uitda ger koos dinsdag de Franse verdediging en kreeg een betere stelling. De wereldkampioen kon echter het verbreken van het evenwicht voorko men. De stand is thans 10-8 in het voor deel van Koeperman. Deze behoeft in de resterende partijen slechts één punt te scoren om zijn titel te prolongeren. De achttiende partij zal vandaag wor den gespeeld. DEN HAAG De Nederlandse be roepswielrenner Gerben Karstens heeft het initiatief genomen om tot een Bond van Nederlandse professionals te ko men. Hij zal daartoe zaterdag aan staande een bespreking hebben met de secretaris van de Nederlandse Vereni ging van Contractspelers, de heer Ka- rel Jansen. Karstens wil als het enigs zins mogelijk is de wielrennersbond na melijk op ongeveer dezelfde leest schoeien als de VVCS. schillende zeer langdurige partijen. De uitslagen van deze eerste ronde wa ren: Hoofdkl.: B. G. Kleinrensink (WSDV - Wag.) - mej. E. Nieuwenhuizen (WS DV - Wag.), 0-2; B. Hamersma (WS DV - Wag.) - J. Jacobs (WSDV Wag.), 2-0; G. Stunnenberg (BDV - B'kom) - W. Borgers (BDV - B'kom), 2-0; P. Achterstraat (BDV - B'kqm) - J. Weij- man (BDV - B'kom), 1-1; T. van Beek (BDV - B'kom - A. v. Heusden (BDV - B'kom), 2-0; J. v. Meteren (VTD - Tiel) - J. Iedema (DWS - Ede), 0-2; R. Willemaen (VTD Tiel) - P. C. v. Ooij- en (TOG - Zetten), 1-1. le klasse: A. W. A. Janssen (Slagv. - Wamel) - W. v. Ooijen (Slagv. - Wa- mel), 2-0; R. Fintelman (Slagv. - Wa mel) - H. v.d. Hurk (Slagv. - Wamel), 2-0 A. Janssen van Doorn (WSDV - Wag.) - M. J. v.d. Peppel (WSDV - Wag.), 1-1; F. van Eldik (DJZ - SI. Ewijk) - G. J. v. Engelenburg (WSDV - Wag.), 2-0. 2e klasse: D. Joghems (WSDV - Wag.) - D. v. Aggelen (WSDV - Wag.), 0-2; J. N. Teunissen (WSDV - Wag.) - W. de Bruijn (DJZ - SI. Ewijk), 2-0; J. Elings (DJZ - SI. Ewijk) - R. Derksen (DJZ - SI. Ewijk), 1-1; C. v. Stuyven- berg (EDV - Ede) - E. B rus sen (WS DV Wag.), 1-1; H. Hendriksen (DVV - Voorthuizen) - K. Rijndertse (DJZ - SI. Ewijk), 2-0. Zaterdagmiddag 27 januari wordt te Wageningen in het clublokaal van „WSDV" de 2e ronde van dit districts kampioenschap gespeeld en de volgen de partijen staan dan op het program ma: Hoofdkl.: mej. E. Nieuwenhuizen (WSDV) - P. C. van Ooijen (TOG); J. Iedema (DWS) - R. Willemsen (VTD); A. v. Heusden (BDV) - J. v. Meteren (VTD); J. Weijman (BDV) - T. van Beek (BDV); W. Borgers (BDV) - P. Achterstraat (BDV); J. Jacobs (WS DV) - G. Stunnenberg (BDV); B. G. Kleinrensink (WSDV) - B. Hamersma (WSDV). le klasse: W. v. Ooijen (Slagvaar dig) - G. J. v. Engelenburg (WSDV); M. J. v.d. Peppel (WSDV) - F. v. El- dik (DJZ); H. v.d. Hurk (Slagvaar dig) - A. Janssen van Doorn (WSDV); A. W. A. Janssen (Slagvaardig) - R. Fintelman (Slagvaardig). 2e klassle: D. v. Aggelen (WSDV) - E. Brussen (WSDV); C. v. Stuyven- berg (EDV) - H. Hendriksen (DVV); R. Derksen (DJZ) - K. Rijnderts# (DJZ); W. de Bruijn (DJZ - J. Elings (DJZ); D. Joghems (WSDV) - J. N. Teunissen (WSDV). DEN HAAG De groei van de win kelverkopen is in 1967 verder afgeno men. Alleen de drogist, de handel in kledingstoffen en de drankwinkel wis ten meer te verkopen dan in 1966, so blijkt uit een (voorlopig) onderzoek van het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf in Den Haag. Over het algemeen bleek de groei van de omzetten in de winkels vrij po ver, vooral als men de daarin opgeno men prijsverhogingen in aanmerking neemt. Koploper was de drogist met een verkoopstijging van dertien pro cent, hekkesluiter de schoenmaker, die vijf procent minder ontving dan in 1966. ZAANDAM Het echtpaar Meijer te Wormer zal voor zijn pasgeboren zoon een nieuwe naam moeten beden ken. De ambtenaar van de burgerlijke stand te Zaandam, waar het kind in het Julianaziekenhuis werd geboren, heeft geweigerd de naam Sidorova in te schrijven. De heer O. Meijer kon voor het loket niet aantonen, dat de naam als voornaam bestaat. Sidorova is de achternaam van een Rus sische schaatsster. De heer Meijer las de naam in d? wachtkamer van het ziekenhuis in een krant. Zijn vrouw de 32-jarige H. Meijer-Bakkum, ging met de keus van haar man akkoord, omdat geen van beiden al aan een naam had gedacht. Het kind werd eerder geboren dan was verwacht. De heer Meijer heeft een ogenblik over wogen zijn zoon Tamarinoff te noe men, naar een Hongaarse tapdanser. Hij zegt: „Het gaat er niet om uit welk land de naam komt. Ik heb nu eenmaal een grote bewondering voor mensen die topprestaties leveren". DEN HAAG Het „Nederlandsche Roode Kruis" zal per vliegtuig vijftig grote tenten naar Italië verzenden ten behoeve van de slachtoffers van d# aardbevingsramp op Sicilië. De twee vliegtuigen, zijn beschikbaar gesteld door de luchtmacht. In het rampge bied bestaat nog grote behoefte aan tenten, handdoeken en baby- en kin dervoeding. Op het speciale gironum mer 777 is tot dusver f33.000 gestort. ADVERTENTIE 'L ceti' .^ere- ctoci«etfu zeker rerse^ ^etu 4 Ct OC^

De Vallei | 1968 | | pagina 9