Doe enkele stuks T.V.-APPARATEN en WASAUTOMATEN duurt onvermindert voort Regelingscommissie start met propaganda-actie Kleine groei van ledental bij damclub V.D.C. Fa. van Donkelaar Accent op lokale sportverenigingen en scholen Kertsjenko snelste in Moss Olympisch voorspel HIJS „Hokij" door Japan verslagen UW VOOrdeel! voor speciale prijzen bij Dit jaar zilveren Avondvierdaagse Actie Verschuiving wintermantel 6.90 Herenkostuums 6.90 kakihemden 5.95 kindertruien 6.95 nachthemden 5.98 Noorse sokken 1.49 Bedsprei 0.29 tafelkleden 39.95 Suède mantel 59.95 jongensbroeken 9.95 herenbroeken 9.95 damesjacks 26.90 ochtendduster 9.95 1.99 1.99 tafelkleden 1.90 wollen dekens 9.95 Damesrokken 0.99 herencolberts 29.95 sweaters 9.95 herenkostuums 99.75 schorten 0.99 zakdoeken 0.39 Vitrage 0.49 flanellen lakens 5.98 Damesjaponnen 0.99 herenpantalons 25.95 jongenskostuums 39.95 - 59.95 pantalons 16.95 nylon jupons 0.99 zakdoekjes 0.29 herenpyjama's 4.90 bouclé tapijt 189.50 Damestruitjes 1.90 regenjassen 9.95 winterjassen 9.95 Teddyluiers 1.19 onderjurken 2.99 wollen dekens 17.95 keukendoeken 0.99 9.98 2.95 mantelkostuums 9.95 jongenskostuums 9.95 meisjesmantels 290 6.98 1.49 0.99 0.79 gestikte dekens 1995 baddoeken 1.99 - 2.49 herensokken 1.99 regenmantels 4.90 jongenscolberts 19.95 - 29.95 damesrokken 995 theedoek 1.09 1.29 1.09 matras 69.95 crêpe nylons 1.95 jumperwol 0.79 Damesblouses 0.29 kinderjurkjes 6.90 jongenswinterjas 2.90 kinderblouses 1.98 kinderslips 0.59 overhemden 0.29 - 2.90 sportkousen 0.99 Jumperwol 1.49 Commissie IJshockey Pagina 13 DONDERDAG 25 JANUARI 1968 Hoofdstraat 36 - VEENENDAAL - Telef. 12024 De UITVERKOOP bij Magazijn „HET ANKER" Veenendaal Pracht enkele stuks Prima Grote partij draion met col, in marine en donkergroen Beeldige brushed nylon Partij per paar restant Imitatie Smyrna Restant Grote partij manchester Restanten manchester Grote partij zeer mooie in terlenka en nylon Brushed nylon Prima interlock HERENPANTALONS Bijpassend HEMD met k.m. Handweef- enkele stuks Restanten zuiver enkele stuks Pracht tweed Partijtje mooie velours Partij zeer moderne Restanten Enorme wit en gekleurd per meter Prima l-persM gestreept en wit restanten Zware kwaliteit terlenka 45/55 Grote partij terlenka Prima terlenka jongens- alle maten Pracht restanten Leuke dames- Restanten flanellen Prima wollen 19.20 m2 voor restanten Polyester heren- Restanten heren- Pracht in piqué en hydrofiel met kleine foutjes Pracht nylon Prima imitatie 2-persoons Prima badstof leuke kleuren CINDERELLA LAKENS 2-persoons Bijpassend SLOOP kleine foutjes Restanten pracht Restanten Restanten 2-persoons katoenen LAKENS SLOPEN DAMESKAMIZOOLS met kant Bijpassende SLIP 2-persoons Grote maat f, wit en gekleurd Prima in sajet, wol en nylon met dubb. zool, p. paar Polyester Tweed Enorrr\e partij moderne alle maten Enorme 5 x D, m. kleine foutjes Zeer grote maat DAMESKAMIZOOLS Bijp. DIRECTOIRES Prima 2-persoons met kussens, binnenvering Prima e Restanten bollen 50 gram enkele stuks Restanten Tweed enkele stuks Restanten Grote partij alle maten Restanten witte heren- Grote partij kinder- per paar 100 gram VEENENDAAL De NWB- Avondvierdaagsen worden deze zomer in alle delen van ons land voor de vijf entwintigste keer gehouden. Ook Vee nendaal ressorterend onder de Stichts-Gooise Wandelsport Bond (SGWB) organiseert van 10 tot en met 14 juni weer deze zilveren Avond vierdaagse en de plaatselijke regelings- oommissie van deze bond is alweer be gonnen met de voorbereidingen van dit wandelfestijn. Bij het vele organisatorische werk dat vier commissieleden, de heren R. Breekveld, G. Hardeman, J. Heikamp en mej. H. Bouman, moeten verrichten om o.a. de Avondvierdaagse 'n feeste lijk tintje te geven, komt dit jaar een extra grote hoeveelheid propaganda. Het viertal wil namelijk dit gebeuren drastisch populariseren en de belang stelling hiervoor, welke steeds minder wordt, weer trachten op te voeren. En dat is niet verwonderlijk. Hoewel het algemeen bekend Is, dat de wandelsport landelijk steeds min der beoefenaars telt, blijkt uit 'n over zicht van de Stichts-Gooise Wandel sport Bond, dat vooral in Veenendaal en Hilversum de belangstelling voor deze sport sterk dalende is. Tot in 1962 bleef het aantal deelne mers aan de Avondvierdaagse in Vee nendaal met sprongen omhooggaan. In 1962 schreven ruim 1200 wandelsport- liefhebbers in voor deze vierdaagse tochten, doch toen kwam de grote te ruggang. In 1966 verschenen nog 685 deelnemers aan de start en vorig jaar bleef het deelnemersaantal zelfs bene den de 600. De plaatselijke regelingscommissie van de SGWB wil nu in haar propa- ganda-actie duidelijk het accent leggen op de lokale sportverenigingen en een groot aantal scholen in Veenendaal. De voorzitter van de PRC, de heer R. Breekvèld, zegt hierover onder meer: „Bij vele Avondvierdaagsen in Nederland is de laatste jaren een niet geringe teruggang te bespeuren, maar in Veenendaal en Hilversum is de klap zwaar aangekomen. Tot voor zes jaar registreerden we altijd een groot aan tal deelnemers. Voor het overgrote deel waren dit groepen, maar ook de individuele lopers schreven veel in voor de Avondvierdaagse in 1 Veenen daal. Nu zijn vrijwel alleen de specifieke wandelsportverenigingen nog over met soms nog één of twee plaatselijke clubs. Ook ontvangen we minder in schrijvingen van scholen en zelfs de publieke belangstelling, bij de intocht b.v., is gedaald naar een bedenkelijk niveau." De organisatoren gokken dit jaar - mede doordat het een jubileum-vier daagse wordt - op de sportverenigingen en op vele scholen. Over enkele weken wordt reeds het eerste rondschrijven verstuurd aan alle grote verenigingen en men is voornemens om in het bij zonder de besturen van voetbalclubs te interesseren voor de tochten van 10 en 15 km. Vorig jaar werd het wandelfestijn ge houden van maandag tot en met don derdag en dat wil men in de toekomst blijven doen. Het laatste bleek namelijk zeer belang rijk, daar vele lopers in de afgelopen jaren niet inschreven omdat zij be slist het weekeinde vrij wilden zijn. Behalve de activiteiten van de NWB - er verschijnt onder andere een post zegel ter gelegenheid van de zilveren Avondvierdaagse - gaan ook de regio nale bonden de tochten van deze zo mer een feestelijk karakter geven. De individuele lopers die elk jaar hebben deelgenomen aan de vierdaagse, wor den gehuldigd en de intocht wil men nog grootser opzetten. ..We hebben elk jaar deelnemers uit Rhenen, Amerongen, Eist, Ede, Lien- den en uiteraard Veenendaal en wan neer we dit jaar de inschrijvingen ont vangen van vele plaatselijke sportver enigingen en ook groepn van scholen nemendeel dan hopen we niet alleen de algemene teruggang op te vangen, maar zelfs een grote e„winst" t boe ken", aldus penningmeester Harde man. Wanneer de clubbesturen uit Vee nendaal en omgeving dus positief re ageren op de propaganda-actie van de vier commissieleden en ook scholen klassen aan de start laten verschijnen is het niet uitgesloten, dat zelfs het record-aantal inschrijvingen (ruim 1200) nog wordt overtroffen in de (zil veren) Avondvierdaagse van dit jaar. A De heren J. Heikamp, R. Breekveld en G. Hardeman zijn al begonnen met de voorbereidingen van de Jubileum- Avondvierdaagse. MOSS Bij internationale schaats wedstrijden in Moss bezet de Russische rijder Kertsjenko de eerste plaats in het klassement na de 500 en de 3000 meter. Aleksander Kertsjenko won de 500 me ter in 42,2 sec. en werd tweede op de 3000 meter na Fred Anton Maier. De belangrijkste uitslagen waren: 500 meter: 1. Kertsjenko (Rusl) 42.4 sec.; 2. Groenvold (Noorw) 42.8; 3. Go- lejajev (Rusl) 42.8 (tweede achter Groenvold in dezelfde serie); 4. Tveter (Noorw) 43.1.; 5. Dalby (Noorw.) 44.2.; 6. Maier (Noorw) 44.4. 3000 meter: 1. Maier 4.36.8.; 2. Kert-' sjenko 4.39.4; 3. Tveter 4.45.8; 4. Groen vold 4.51.2 5. Olsen (Noorw) 5.01.3.; 6. Woll (Noorw.) 5.01.8. Klassement: 1. Kersjenko 88.967 pnt.; 2. Maier 90.533.; 3. Tveter 90.667.; 4. Groenvold 91.400. De reden van deze verschuiving was de grote verkeersdrukte op vrijdag avond en het feit dat nu de deelnemers het weekend geheel vrij (en fit) zijn. VEENENDAAL Zoals elk jaar in januari werd in „'t Trefpunt" weer de jaarvergadering van damclub VDC gehouden, ditmaal voor de 38e keer. De heer E. de Kleuver, die de goed bezochte vergadering presidieerde, toonde zich zeer verheugd over de sportieve geest die de damclub kenmerkt en zei dat er een kleine groei van het ledental te bespeuren was. Hij verzocht de leden echter dringend eraan mee te werken goede dammers uit Veenendaal eens ter kennis making mee te nemen naar de VDC-avonden. In het jaarverslag vestigde secreta ris. De Roder nog eens de aandacht op de goede clubgeest, een factor die zeer belangrijk is voor de bloei van de damclub. Met een beetje geluk ligt het hoofdklasseschap zeker binnen het be reik van VDC. De wisselbeker voor het clubkam pioenschap 1968 werd door oud-kam pioen J. Vermeer overgedragen aan de nieuwe kampioen, de heer H. v. d. Brandhof, die voor de zoveelste maal zijn grote capaciteiten bewees. De aftredende bestuursleden D. Bou man, alg.-adjunct en J. H. de Roder, secretaris, werden met algemene stem men herkozen. Op initiatief van een der leden en onmiddellijk gesteund door het groot ste deel der vergadering, werd het be sluit genomen een propaganda-com- missie bestaande uit de leden A. Kal- ter, J. Vermeer en E. Schaap, te be noemen om verschillende contacten te leggen ter verbreiding van defascine- rende damsport. Uiteraard wordt er in de eerste plaats aan de jeugd gedacht. Jeugdclubs en scholen kunnen zich in verbinding stellen met genoemde heren of met het secretariaat, Bergweg 16. Na de vergadering werd de rest van AUGSBURG. De ijshockeyteams van West-Duitsland en Roemenië, die elkaar op 4 februari in Grenoble ont moeten in een Olympische kwalificatie wedstrijd de winnaar plaatst zich voor de A-groep, de verliezer gaat naar de B-groep hebben gisteravond in de Zuidduitse stad Augsburg vriendschap pelijk gespeeld. West-Duitsland won met 6-2. De tussenstanden waren: 5-0, 1-0 en 0-2. de avond besteed aan een door het be stuur georganiseerde gongwedstrijd, een krachtmeting die in snel tempo plaats heeft en waarbij de vele „blun ders" voor de nodige hilariteit zorgen. De heren H. v.d. Brandhof, A. Keij- man en C. v. Rotterdam bleken in hun groep de be«te „sneldenkers" te zijn. DEN HAAG De nationale Japanse ijshockeyploeg, op doorreis naar Gre noble, heeft in de Haagse Houtrusthal HIJS met duidelijke cijfers (5-1) versla gen. HIJS kon alleen in de eerste en een gedeelte van de tweede periode de aal- vlugge Japanners van zich afhouden. Daarna bracht Japan, even voluit spe lend, het verschil op vier doelpunten. Anton Geesink was speciaal naar Den Haag getogen om zijn Japanse vrien den te begroetei\. Hij mocht bovendien de puck opgooien, waarna hij de Japan se aanvoerder vriendelijk de hand toe stak en glimlachend van het ijs ver dween, wat onwennig schuifelend. De gemoederen waren, in tegenstelling tot vorige week tegen Luik, toen er rake klappen vielen, nauwelijks verhit te noemen. Aanvankelijk verliep de strijd dan ook rustig en beide ploegen waren aan elkaar gewaagd. Drie doelpunten vielen in de eerste twee speeltijden. Het was weinig. Maar Japan had alles voor de laatste twintig minuten bewaard. Enkele razeridsnelle combinaties lever den nog drie treffers op, waar HIJS slechts geduw (Ron Maud was daar een meester in) en doodlopende soli tegen over kon stellen. De Luikse Canadees Bourgois werd tegen het einde voor tien minuten op de strafbank gezet omdat hij zich niet kon beheersen. Hij ontwa pende een Japanner, die hem in de weg stond en wierp diens stick met een sier lijke boog tussen het publiek.

De Vallei | 1968 | | pagina 13