Bouwteam uit Thailand en India keek rond in 't Veen Provincie gaat maatschappelijke overlegorganen samenbundelen OP 5 APRIL EMIGREREN Raadslid H Brouwer kreeg Canada lief J Veiling Septer Tiel FLATBEWONERS PALMENGRIFT HEBBEN GENOEG VAN LAWAAI Veiling Resteren W. C. Lagerwei 25 jaar koster Schrijven aan B. en W. MARKTEN Burgerij krijgt meer inspraak in recreatie- pL lannen EHBO Kesteren won eerste prijs Dia's over Kenya voor bejaarden Herinnering Springplank Wijziging van postdiensten „One woman show voor bejaarden DONDERDAG 25 JANUARI 1968 VEENENDAAL Als onderdeel ran een vijf maanden durend studie bezoek bracht een teani van elf bouw- deskundigen uit Thailand en India gró teren een bezoek aan V eenend aal. Het gezelschap, bestaande uit een dame en twee heren, bekeek de resultaten van de rationele bouwmethoden die thans in de bouw stroom worden gereali seerd. Veen end a als burgemeester mr. dr. J. Hazenberg verwelkomde zijn gasten, waarna er door twee deskundi gen op het gebied van planologie en verkeer een uiteenzetting werd gegeven over de specifiek Veenendaaróe plan nen en problemen. De Thaise en Indiase deskundigen zijn in Nederland op uitnodiging van Bouwcentrum N.V., dat in het kader van de ontwikkelingshulp technische assistentie verleend bij 't van de grond helpen van grote projecten in die lan den op het gebied van woning- en uti liteitsbouw. Het team volgt verschillende cur sussen en de toetsing aan de praktijk geschiedt door het bezoeken van een aantal projecten in Tilburg, Deventer, Enschede en Apeldoorn. Gisteren was Veenendaal aan de beurt. Nadat burgemeester Hazenberg in het Engels zijn gasten de historie van Veenendaal in vogelvlucht uit de doeken had gedaan, werd door ir. On- nekes. medewerker van het stedebouw kundig bureau Van Embden, 'n expli catie gegeven van de plaatselijke nieuwbouwprojecten. Ete meeste aan dacht kregen de bestemmingsplannen A Burgemeester mr. dr. J. Hazenberg, ontving zijn Thaise en Indiase gasten in de trouwzqpl van het raadhuis, dat later in zijn geheel werd bezichtigd. O Bij het bezoek aan de ohr. technische school werden de gasten verwelkomd door het bestuurslid de heer H. Hey. „Molenbrug" en „Dragonder". Ir. Coffengh gaf als verkeersdeskun- dige zijn visie aver de verschillende aspecten die zich op zijn terrein met 't realiseren van het bestemmingsplan presenteren. Beide heren bedienden zich hierbij van maquettes en kaarten om hun betoog zo duidelijk mogelijk naar voren te kunnen brengen. Na in de trouwzaal een aperitief te hebben genuttigd werd de gasten door het Veenendaalse gemeentebestuur 'n lunch aangeboden in hotel „De Koren beurs". Een belangrijk deel van de middag werd besteed aan een rondrit langs de verschillende woningbouwprojecten, waarbij onder meer een bezoek werd gebracht aan de modelwoningen in 't plan Molenbrug. De Thaise en Indiase gasten keken ook bijzonder geïnteresseerd rond bij een bezoek aan de chr. lagere school „Talmaschool". VEEN END A AL/UTRECHT Het provinciaal bestuur heeft plannen om tot oprichting over te gaan van de Provinciale Utrechtse Stichting voor Wel zijnsbevordering te Utrecht. In deze stichting zullen de overlegorganen op het maatschappelijk terrein gebundeld worden. Zo zullen de Stichting Stichtse Cul turele Raad, de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in de provincie Utrecht, de Vereniging Provinciale Jeugdraad voor Utrecht, de Stichting Utrechtse Provinciale Sportraad, de Recreatieraad Provincie Utrecht en de Stichting Gemeenschappelijk Instituut voor Sociale Dienstverlening in de pro vincie Utrecht vertegenwoordigd zijn in het bestuur van de nieuw op te rich ten stichting. De Stichting beoogt een coördinerende en eventueel adviserende taak en ten behoeve van een weloverwogen en ge richte beleidsvorming op sociaal en cultureel terrein te verkrijgen. Daar door wil men ertoe kunnen bijdragen dat de werkzaamheden in de deelsec toren van cultuur, gezondheidszorg, jeugdservice lichamelijke opvoeding en sport, recreatie en sociale-dienst- verlening op elkaar wordt afgestemd. Er zal een nauwe samenwerking met de gemeente in de provincie Utrecht moeten komen, terwijl ook de burgerij zoveel mogelijk inspraak in het werk van de Stichting moet krijgen. Om de burger te laten meespreken en -denken stelt men zich voor bijeen komsten te beleggen in verschillende plaatsen in de provincie, waarin men wensen en verlangens naar voren kan brengen. De Stichting zal zich vooral richten op zogenaamde „generale taken" op sociaal en cultureel terrein. Deze be treffen in het bijzonder onderzoek, do- KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde produkten waren gisteren als volgt: Goudreinette: EI 65—75: 20—21, EI 75—85: 27—30; EI 85—95: 27—34; EII 65—75: 16—20; EII 75—85: 21—26; EII 85—95: 26—28. Aanvoer 64 ton. Cox's Or. Pippin: EI 55—60: 23—25; EI 60—65: 34—39; EI 65—70: 41—50; EI 70—75: 53—63; EI 75—80: 59—68; EII 55—60: 20—21; EII 60—65: 31—33; EII 65—70: 36—42; EII 70—75: 47—51; EII 75—80: 57—58. Aanvoer 16 ton. Golden Delicious: EI 60—65: 32—33; EI 65—70: 36—41; EI 70—75: 41—48; EI 75—80: 44—50; EI 80—85: 44—52; EII 60—65: 22—27. EII 65—70: 31—36, EII 70—75: 38—42. EII 75—80: 41—46. Aanvoer 19 ton. Ingrid Marie: El 60—70: 25—27; EI 70—80: 32—36; EI 8080: 3840. Aanvoer 6 ton. Jonathan: EI 60—65: 19—21; EI 65—70: 24—30; EI 7080: 2834. Aanvoer 12 ton. Bode Goudreinette: EI 65—75: 22—26; EI 75—85: 34—43; EI 8595: 3841. Aanvoer 5 ton. Gieser Wildeman: EI 50—60: 117—118; EI 60—70: 126. Aanvoer 1 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg. cumentatie, planning o.a. bij de tot standkoming van accommodaties en voorzieningen zowel in oude als in nieuwe wooncentra. Deze taken zullen worden uitgevoerd in een zo groot mo gelijke samenwerking met de geëigen de plaatselijke, of regionale organen in de provincie. De vergrote behoefte aan mogelijk heden voor vrijetijdsbesteding is een van de redenen van oprichting van de Stichting en zal dan ook een groot deei van de aandacht van de Stichting vra gen. Men zal de aandacht ook richten op de specifieke behoeften van zulke uiteenlopende bevolkingsgroepen als de jeugd en de bejaarden. Een samenwerking in regionaal ver band bij het realiseren van plannen als kunstijsbanen, sporthallen en dergelij ke grote projecten, zal door de Stich ting bevorderd worden. Het provinciaal bestuur houdt er rekening mee, -dat re gionale werkgroepen gevermd zullen worden, die de noodzaak van diverse voorzieningen en de prioriteiten daar van zal onderzoeken. Vooral ook in het contact met de bevolking zullen die re gionale werkgroepen een belangrijke taak hebben in het verwezenlijken van de doelstellingen der Stichting. De financiering van het werk der Stichting zal voornamelijk geschieden uit overheidsgelden. Het personeel der stichting zal geheel door de overheid betaald worden. Voor andere uitgaven rekent men op subsidies van rijk en provincie. Een aanvangskapitaal van f 1.000 is door de provincie beschik baar gesteld. De stichting kan voor rechts- en natuurlijke personen op haar terrein liggende onderzoeken verrich ten. De betaling hiervan vormt ook een onderdeel van het inkomen van de Stichting. Het in het leven roepen van de Stich ting voor Welzijnsbevordering zal ge volgen hebben voor de Provinciale Stichting voor Maatschappelijk werk. Het dagelijkse bestuur van de provin - cié Utrecht meent echter dat „mede door de presentatie van een eventueel nodige garantie voor de afwikkeling van een regeling inzake de afvloeiing van personeel een bevredigende liqui datieregeling zal volgen". De in de aanhef genoemde zes pro vinciale raden benoemen ieder één lid van het algemeen bestuur. Uit de ge meentebesturen in de provincie Utrecht worden drie leden aangewezen, terwijl Gedeputeerde Staten twee le den uit de kring van het provinciaal bestuur aan zullen wijzen. Het is mo gelijk. dat op een later tijdstip andere instellingen, die werkzaam zijn op het terrein van de Stichting zullen partici peren. Dezè instellingen zullen dan ook een vertegenwoordiger in het Stich tingsbestuur kunnen benoemen. Door het oprichten van de Stichting zal het in de toekomst waarschijnlijk onmogelijk worden, dat stedebouwkun digen geen rekening houden met het treffen van allerlei voorzieningen op het gebied van de vrijetijdsbesteding, zoals volgens de vertegenwoordiger van het ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk, de heer L. Voogd, onlangs is beweerd over de nieuwe wijk Overvecht in de stad Utrecht. Het ministerie van C. R. M. acht een goed functioneren van de nieuwe Stich ting van groot belang. Omdat Utrecht Ui feite steeds meer tot de randstad behoort en er in de toekomst een grote aanwas van het aantal bewoners te verwachten valt, moet de Stichting er toe bijdragen, dat de provincie leef baar blijft. KESTEREN De EHBO, afdeling Kesteren, heeft op wedstrijden in de ge meente Buren de eerste prijs behaald. De Kesterense ploeg kreeg 273 punten en liet daarmee de overige teams uit Echteld, Buren en Geldermalsen achter zich. De Kesterenaren blonken uit in vaardigheid en snelheid. De ploeg be stond uit de heren C. Jansen, Chr. van Hesteren en H. van Neerbosch. Naast de eerste ploegprijs sleepten de Keste rense deelnemers ook de leidersprijs in de wacht. J RENSWOUDE Woensdagmiddag was er in gebouw Rehoboth te Rens- woude een bijeenkomst voor de oude re mensen, waar de heer v. Beek uit Zeist, werkzaam bij de Geref. Zen- dingsbond, sprak over hef werk in de Zending voornamelijk in Kenia (Zuid- Afrika). De heer v. Beek, die zijn uit eenzetting verluchtte met dia's, liet er eerst enkele zien van de jaarlijkse landdag die zomers in Driebergen wordt gehouden, waar altijd veel be langstelling voor is. Daarna werd er dan een reis door Kenia gemaakt, zij het per dia. Kenia, waar de heer Van Beek met verlof is heen geweest, blijkt 17 keer zo groot te zijn als Nederland, maar naar verhouding veel dunner be volkt. Het is een land waar nog gro te armoede en veel ziekte heerst, en waar voor Zendingsmensen, zowel gees telijk als medisch een grote taak ligt. Momenteel sterven er ongeveer 45 pet. van de kinderen onder de 5 jaar. De medische verzorging begint maar lang zaam op toeren te komen. De heer v. Beek liet ook de mooie kant zien, d.i. het prachtige land met zijn heuvels en dalen. Na de pauze kreeg men nog en kele dia's te zien over diverse kraam klinieken, waar dagelijks ca. 8 tot 10 baby's geboren worden. Men kreeg in zijn geheel wel een beeld van het werk wat daar al gedaan is, maar vooral wat er nog gedaan moet worden. Ds. v.d. Peut besloot deze leerzame mid dag. EDERVEEN De heer W. C. La gerwei koster van de Nederlands Her vormde kerk herdenkt deze week het feit dat hij 25 jaar deze functie be kleedt. Op 16-jarige leeftijd werd hij ingewerkt door zijn vader die ook kos ter was. De indiensttreding viel samen met de stichting van de eigen her vormde gemeente op 17 januari 1943. Men heeft dan ook gemeend dit jubi leum niet onopgemerkt voorbij te moe ten laten gaan. Men zal de gelegen heid krijgen de heer Lagerwei en zijn gezin te feliciteren op vrijdagavond a.s. in het bijgebouw van de Ned. Hetv. kerk. VEEN END A Al, De fractie voorzitter van de Boeren Partij in de gemeenteraad van Veenendaal, de architect HBrouwer, vertrekt op vrijdag 5 april voorgoed naar Canada. Een van de grondleggers van de B.P.-afdeling Veenendaal gaat emigreren. De heer H. Beyer zal de vacature in de fractie van de B.P., die door het vertrek van de heer Brouwer ontstaat, gaan ver vullen. De heer Brouwer heeft ge noeg van Nederland. Hij gaat op nieuw beginnen in het land dat zijn hart tijdens een vakantie heeft ge stolen. Hij keert de Boeren Partij en daarmee de politiek de rug toe. Canada heeft geen Boeren Partij nodig", zegt hij. Veenendaal wel? ,,We hebben geprobeerd de over heidsuitgaven hier wat te remmen", antwoordt de heer Brouwer. Hij vond dat nodig. Of het gelukt is in de korte tijd dat de heer Brouwer fractie-voorzitter is geweest? „Nee" bekent hij. „Daar was onze partij te klein voor. We waren tenslotte maar met zn tweeën". „De V.V.D. was het dikwijls met ons eens", vertelt de heer Brou wer. „dan stonden we met z'n drie- en. Dat is natuurlijk nog te weinig, maar we hebben in ieder geval wel laten merken dat we er waren, en dat zal men blijven merken". Het standpunt van de Boeren Par tij in Veenendaal verandert volgens de heer Brouwer niet. De B.P. zal blijven ageren tegen uitgaven die volgens die partij te groot zijn. „Ieder raadslid zou be slist tegen bepaalde dingen stemmen als ze het uit hun eigen zak moesten betalen. Maar nu denken ze: „Het gaat toch maar van de grote hoop",. En dan stemmen ze voor". „Ik wil geen namen noemen, zegt hij, „Maar het is gebeurd, dat raadsle den tegen mij zeiden: „Maar dat is toch krankzinnig, dat kan toch niet". Als het dan op stemmen aankwam brachten ze er enkele punten tegen in terwijl ze uiteindelijk toch voor stemden". De samenwerking tussen de raads leden onderling noemt de heer Brou wer prettig. Er heerst volgens hem een goede verhouding. „Je hoeft het natuurlijk niet altijd met elkaar eens te zijn", voegt hij er aan toe. Zo was hij het bijvoorbeeld niet eens met de bouw van het nieuwe politie bureau. Volgens hem had dat veel goedkoper kunnen zijn. „Neem nou die tweede verdieping. Die staat de eerste jaren leeg. Die is helemaal zinloos. Men had er veel beter later een vleugeltje bij aan kunnen bou wen. Nu heeft men het vastgestelde krediet van ik geloof negen ton met zo'n vier a vijf ton overschreden. Ik weet de bedragen niet helemaal ze ker maar het ligt wel in die rich ting". Ook het nieuwe raadhuis vindt de architect te duur. „Het is in prin cipe een gewoon kantoorgebouw", 14 H. BROUWER meer vrijheid zegt hij. De gemeentelijke adminis tratie is er in ondergebracht, waar op hij als voorbeeld aanhaalt dat een bedrijf toch ook geen miljoen voor een nieuw kantoorgebouw neer telt. Men heeft goedkope materialen voor het raadhuis gebruikt, maar volgens de heer Brouwer maakt dat niets uit in verband met de dure constructie. Dit zijn zo enkele pun ten die de heer Brouwer sinds zijn intrede in de raad in september 1966 hebben bezig gehouden. Een herinnering aan zijn fractie- voorzitterschap die hem altijd zal bijblijven dateert van de eerste al gemene beschouwingen die hij mee maakte. „Het werd mij toen verwe ten dat ik als Gereformeerde in de Boeren Partij zat", vertelt de heer Brouwer. „In de P. v.d. A„ in de VVD. overal zitten kerkelijke men sen in". Hij begrijpt dan ook nog steeds niet waarom men hem Saar juist op moest aanvallen. Volgens hem schuilt het allemaal in de be krompen geest van de gemiddelde Nederlander. Die bekrompen geest wil hij nu gaan ontvluchten. Hij gaat naar een land waar men volgens hem de Boeren Partij niet nodig heeft. „Daar is nog vrijheid", ver duidelijkt hij. De heer Brouwer zal in Canada dan ook niet in de politiek gaan. „Dat gaat trouwens de eerste vijf jaar toch niet. Want' na vijf jaar kan ik pas genaturaliseerd wor den". Is het de vrijheid die hij zojuist noemde, die hem naar Canada doet emigreren? Het blijkt een van de vele facetten te zijn die hem in het land aan de overzijde van de Atlan tische Oceaan aantrekken. „De mensen zeggen dat je in een heel andere wereld terecht komt. Dat is helemaal niet zo. Het is er natuurlijk niet net zoals hier, maar ik weet dat ik me er meteen thuis zal voelen". De heer Brouwer gaat naar Ca nada omdat er minder bureaucratie en minder dirigisme is dan in Ne derland. Omdat zijn kinderen er niet in militaire dienst hoeven: „Dat be rust daar op een basis van vrijwil ligheid. En ik ben helemaal niet zo voor het militarisme. Ik zal m'n kinderen er dan ook voor behoeden om soldaat te worden", verzekert hq. De heer Brouwer gaat naar Ca nada omdat het land hem fasci neert. Hij was er in 1965 op vakantie. De natuur imponeerde hem. Het jaar daarop ging hij weer, het land liet hem en zijn gezin niet los. Hij wilde toen de zakelijke kant wel eens bekijken. Ook daarin zag hij goede mogelijkheden. Niet alleen voor zichzelf maar ook voor zijn kinderen. „Het is een enorm rijk land. Men zit er alleen op mensen te wachten. Het is een land voor jonge mensen". Gaat de heer Brouwer in Canada dan niet meer aan politiek doen, hij zal de architectuur niet in de steek laten. „Ik heb er een goede spring plank", vertelt hij openhartig. Een vriend van hem heeft een groot ma kelaarskantoor in Canada. Die zal hem helpen een nieuwe toekomst op te bouwen. Dat neemt niet weg dat Canada ook voor andere mensen, die er helemaal geen kennissen heb ben. niets te bieden heeft. „Ik be grijp niet dat er niet veel meer mensen gaan emigreren", zegt hij. De gewone man heeft het er vol gens hem ook veel beter dan hier. De heer Brouwer kwam tijdens een vakantie onder de indruk van een land met een mooie natuur en een gezond klimaat. Hij kwam er zo van onder de indruk dat hij er „zijn" Boeren Partij voor in de steek laat. Hij heeft zijn bloeiende architectenpraktijk overgedragen. Hij verlaat zijn nieuwe, riante bun galow aan de Tinneweide, waar in de studeerkamer een kleine veld muis arrogant rondtippelt alsof hij er al jaren woont. „Ik heb hem net al proberen te vangen", lacht de heer Brouwer, „hij moet door een open raam of zo binnengekomen zijn". Hij laat de veldmuis nu met rust. Het diertje kan geen kwaad. Waarom zou je 't dan lastig vallen? Dat is de politiek van de heer Brouwer. De enkeling niet lastig vallen. „Waarom mocht die land bouwer geen camping beginnen", vraagt hij zich af. Hij noemt nog meer voorbeelden, waaruit naar zijn B.P.- maar vooral ook naar zijn persoonlijke mening blijkt dat de enkeling vaak de dupe wordt van het zogenaamde „algemeen belang". Daartegen heeft hij altijd gepro testeerd. Volgens de heer Brouwer ontbreekt het nog wel eens aan res pect in Holland. Daarom gaat hij naar Canada: „Daar is nog vrij heid", zegt hij. t i YEILBERICHT VAN DE TIELSE VEILING SEPTER VAN WOENSDAG 24 JANUARI 1968 Opgave na klasse mm maat. APPELEN Bloemee x Cox Orange k.l x Cox Orange k.2 Dijkmanzoet x Goudreinet k.l x Goudreinet k.2 Goudreinet rode k.2 x Golden Delicious k.l x Golden Delicious k.2 Ingrid Marie k.l Ingrid Marie k.2 x Jonathan k.2 Jonathan verpakt k.2 Pomme Rosa k.2 x Lombarts Calville k.l x Lombarts Calville k.2 75/opw 70/75 65/70 RO/65 55 60 1 2 18—32 63—67 51—54 34—38 24—28 61—68 51—66 40—51 31—35 25—40 10—24 25—39 24—29 2430 20—25 16—24 31—33 23—27 43—53 39—52 37—49 31—42 23—32 40—42 39—41 28—31 21—25 15—29 14—20 13—1T 11—26 25—27 20—22 14—16 36—38 35—37 28—31 30—34 29—31 24—26 Kroet per 100 kg, zuur f 8.70, rood f 7,80, zoet f 6,60. Fabrieksfruit per 100 kg, blank f 9,70, rood f 7,80. Sterappel en Rode Keuleman fabriek per 100 kg f 6,70. PEREN: Conference k.2 Doyenne de Cornice k.2 Giezewildeman IJsbouten Perenkroet per 100 kg f 4,10. 74—85 72—86 66—69 129—130 122—124 99—123 60—80 9497 73—80 GROENTEN: boerenkool 31—33; kassla per 100 krop f 12—14; prei 43—55, 30—35; spruiten geschoond 9395, 6065. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg, tenzij anders vermeld. Volgende veilbericht op maandag 29-1-1968. VEENENDAAL De bewoners van 't flatblok aan de Palmengrift, dat in vaste verbinding staat met de ver warmingscentrale, hebben een schrij ven gericht aan het college van bur gemeester en wethouders. Ze verzoe ken het college met klem op korte termijn stappen te ondernemen die tot een spoedige oplossing kunnen leiden van het probleem van de ge luidshinder die wordt veroorzaakt door de verwarmingsinstallatie. Het verzoek is met 36 handtekeningen on dertekend. Dat betekent dat alle be woners van de flat het schrijven on dersteunen. Hun geduld is op. De bewoners vestigen er in hun brief aan B. en W. de aandacht op dat zij zelf het bestuur van Patrimoniums Bouwvereniging al hebben gevraagd om tot een spoedige oplossing te ko men. Ook het bestuur van de wijkge- meenschap „de Engelenburg" heeft zich voor de nare affaire ingezet. In de laatstgehouden raadsvergadering is het probleem ter sprake geweest. Maar de bewoners zeggen in hun schrijven al dit gepraat meer dan moe te zijn. „Wij hopen op daden", zo schrijven zij. I Patrimoniums Bouwvereniging heeft on langs nog aan het bestuur van de wijkgemeenschap gevraagd nog even geduld te hebben. Het wacht op rapport van de vefschillende technici die momenteel naar een oplossing van de geluidshinder zoeken. Het be stuur besloot toen dat geduld nog even op te brengen maar als een tweede oplevering niet mocht baten zou het bestuur van de wijkgemeen schap aan de hand van art. 21 in de hinderwet een andere oplossing trach ten te vinden. Zondag jl. echter kwam er een afvaar diging van de bewoners van de flat die het meest gekweld wordt door het lawaai bij het bestuur van „de En gelenburg". Zij legde het bestuur een duplicaat voor van de brief, die zij aan het college van burgemeester en wethouders wilde sturen, met de vraag of het bestuur achter dit schrij ven stond. Het bestuur kon hier alleen maar posi tief op antwoorden zodat het betref fende verzoek aan het college werd gericht. Mevrouw W. de Jong-Boom, bestuurslid van de wijkgemeenschap, kan zich de opinie van de bewoners heel goed indenken. „Ik was allang uit die flat verdwenen als ik er woon de", zei ze. Aan de andere kant kan ze heel goed begrijpen dat zowel Patrimoniums Bouwvereniging als de fa. Van Ham, die de zaak onderzoekt, niet zo maar met een oplossing kan komen. Maar het duurt de bewoners te lang. Ze krijgen steeds te horen dat ze nog even geduld moeten hebben. Hoe lang ze geduld moeten hebben weet men hun niet te vertellen. Mevrouw De Jong-Boom zegt: „De mensen die met heb onderzoek belast zijn, kunnen geen ijzer met handen breken". De bewoners zijn echter minder gema tigd in dit opzicht. Volgens hen had er met een beetje goede wil al lang een oplossing kunnen zijn. Zij doen nu een beroep op de goede wil van het college van B. en W. Er is sprake van dat het college het TNO in zal schakelen. Dit is een vrij kostbare stap en voor particulieren vrywel ondoenlijk. Daarom heeft Patrimoniums Bouwvereniging ook niet de hulp van het TNO gevraagd, zoals het bestuur van de wijkgemeen schap destijds voorstelde. Misschien gaat de gemeente wel tot deze maat regel over. SCHERPENZEEL Met ingang van maandag 22 januari wordt op het postkantoor te Scherpenzeel gedurende de gehele openingstijd (dus ook na 15.00 uur gelegenheid gegeven tot het ver richten van alle geldhandelingen zoals: aanneming van girostortingen en het behandelen van cheques, uitkeringen Sociale-Verzekeringsbank, postbetalin- gen en kwitanties. Het kantoor is geopend: van maan dag t/m vrijdag van 8.30 uur 12.30 uur en van 14.00 uur tot 15 uur en van 17.00 uur tot 18.00 uur. VEENENDAAL. De Veenendaal se bejaarden zijn dinsdagmiddag weer bijeen gekomen in het OCB-ge- bouw. Mevrouw Van Mil uit IJssel- stein verzorgde de middag met liedje® en schetsjes, wat haar heel goed was toevertrouwd. Zichzelf begeleidend op de gitaar begon ze met een vrolijk liedje om de stemming erin te bren gen. De bejaarden zongen de refrein tjes gezellig mee. Daarna volgden een aantal smartlappen die ze ook zelf als zodanig aankondigde. De teksten van haar liedjes schrijft ze zelf. De muziek leent ze van andere liedjes. Ze praat de onderdelen van haar pro gramma ook zelf aan elkaar. Ze be sloot de middag met een paar ernsti ge liedjes met een goede moraal. Het langdurig applaus bewees het succes van deze middag. Volgende week dinsdagmiddag is er weer een brei- en praatmiddag voor de dames. Op dinsdagmiddag 6 fe bruari gaat de heer Hasselaar uit Overberg het een en ander vertellen over „Kamp Overberg". BARNEVELD 24 jan. Pluimveemarkt. Aanvoer plm. 12.000 stuks, handel re delijk. Prijzen in guldens per kg: slachtkippen lichte 0.901.10, zware 1.151.45, slachtkuikens 1.401.50. VEENENDAAL, 23 januari. Eier markt: Aanvoer ca. 46.000 stuks. Prijzen grote 12,tot 12,75 en kleine 9,— tot 11,alles per 100 stuks. Handel traag. SCHERPENZEEL, 24 januari. Eiermarkt: Aanvoer ca. 800.000 stuks. Prijzen van f 63,tot f 67,per stuk. en henne-eieren ƒ9,tot ƒ12,alles per 100 stuks. Handel vlug.

De Vallei | 1968 | | pagina 3