ORKAVA en REVAKO zijn tegen B.T.W. Albert Heijn vraagt attentie voor Appelmoes ±250 Kapucijners Macaroni ST Sperzie bonen ei Biskwie Wedsjrijd-Logboek ct PRIJSVRAAG Leverbaas 49 ASTRID SUURBEEK IN KWART-FINALE Tine Zwaan gewipt door Edda Buding Enkelspeltitel voor Maud Micro-korfbalploeg tegen België Kostbaar geldstuk voor Infer Milaan Amerikaanse profs naar „open" toernooi in Engeland Geen Fiësta Gitana Pas verschenen Speculaties U weet pas hoe weinig u betaalt- als u weet hoe veel u krijgt...Daarom wil Albert Heijn af van vage - aanduidingen - zonder - meer, zoals 'extra groot pak','dubbelpot; 'familie- fles', 'reuze -tube','voordeelblik', enz. Daarom streeft Albert Heijn naar de grootst moge lijke duidelijkheid,uitgedrukt in grammen, centiliters en formaten. ALBERT HEIJN vacuum of vers Tomatenpuree Het geheim van Heintje ,5S albert heijn Morele bezwaren overplanten menselijk hart per stuk gram Spliterwtenpaksw gram 59 52 KOFFIE JONGENS EN MEISJES IK BEN JARIG! CLUB-Co prijs Lr 100 gram Prima Honing 'Engelse Cake Gember brood "-„ss Choc. Vlokken puur. doos 200 gram AH-Paprika Chips 69 98 Hazelnootkoeken (.245 (jram) 1.' Choc. Repen Valpolicella AH-Cakemix 89 *AH-Havermout or GLAASJE OP LAAT JE RIJDEN 1/1 blik blikjes Doperwten-fijn gg 1/1 blik ZAANSE HOLEN Tweelingrol Perla Americana Zaterdag beginnen de wedstrijden Premie van- de -Maand Club ±500 gram Tweeungroi f; *Blokkaas *Blokkaas «ze Brnine Bonen 7 e Magere Choc.Melk 77 Renze Koek cq Zonte Pinda's izs AH-Up Drink 59 Geniet dubbel van de Schaatskampioenschappen '68 op de TV PMC-Ventilatorkachel Doe mee aan de feestelijke AH-Appelsap 79 Mager Gerookt Spek AH-Erwtensoep ee Pagina 8 DONDERDAG 25 JANUARI 1968 DEN HAAG De besturen van de Organisatie van Kamp- en Vakantiebe- stedingsbedrijven (Orkava) en de orga nisatie van ondernemers en leidingge venden in Rekreatie-, Vakantie- en Kon ferentieoorden (Revako) hebben zich tot de vaste commissie voor financiën uit de Tweede Kamer gewend met be zwaren tegen het ingediende wetsont werp op de omzetbelasting 1968 (BTW). Naar de opvatting van beide organi saties zal invoering van het wetsont werp in de voorgelegde vorm een aan tal ingrijpende gevolgen hebben voor de bedrijfstak der vakantiecentra, n.l. 1. Ernstige verstoring der concurren tieverhoudingen ten opzichte van de MELBOURNE Astrid Suurbeek heeft woensdag in Melbourne de kwart finales van het damesenkelspel van de internationale tenniskampioenschappen van Australië bereikt. Zij won in een partij uit de derde ronde met 8-6, 6-3 van de Australische Kerry Melville. De belangrijkste uitslagen van de wedstrijden, die woensdag werden ge speeld, tot de regen de voortzetting van het toernooi verhinderde, zijn: Dames-enkelspel, derde ronde: Les ley Turner (Austr)^Eva de Jong Duldig (Ned) 6-2, 6-2; Rosemary Casals (VS) - Gail Sheriff (Austr) 6-1, 6-0; Astrid Suurbeek (Ned) - Kerry Melville (Austr) 8-6, 6-3; Judy Tegart (Austr) - Lita Kal- ligis (Indon) 6-3, 6-4; Kathy Harter (VS) - Lita Liem (Indon) 6-2, 6-3; Karen Krantzcke (Austr.) - Mary Ann Eisel (VS) 6-2, 6-3; Billie Jean King-Moffit (VS) - Lesley Hunt (Austr) 6-3, 6-4; Margaret Court-Smith (Austr) - Evon- ne Goolagong (Austr) 6-3, 3-1 (gestaakt wegens regen). In de derde ronde waarin, voor de re gen kwam, gespeeld werd bij een tem peratuur van tegen de veertig graden, maakte Billie Jean King de meeste in druk. De Amerikaanse speelster had minder moeite met Lesley Hunt, de ze ventienjarige Australische, die met E- vonne Goolagong tot de beste jeugdspe lers van dit moment wordt gerekend, dan de uitslag van 6-3, 6-4 doet vermoe den. In de kwart-finales is Astrid Suur beek de tegenstandster van de Wimble- don-kampioene. Opvallend was ook het resultaat van Rosemary Casals, die al eerder in dit toernooi met 6-2 en 6-1 van Carol She riff had gewonnen en woensdag Gail Sheriff slechts één game toestond: 6-1, 6-0. BREMEN Tine Zwaan heeft de kwartfinales van de internationale Duit se tenniskampioenschappen op overdek te banen niet gehaald. De meervoudige Duitse kampioene Edda Buding had woensdagavond in Bremen in het begin bijzonder veel moeite met de krachtige Nederlandse speelster. Toen de Duitse echter ingespeeld raakte op de service van Tine Zwaan, kostte het haar aan zienlijk minder moeite om de tweede set te winnen. Lidy Jansen Venneboer heeft zich bij de laatste acht geplaatst. Zij won woens dagavond met 6-8, 6-3 en 6-0 van de En gelse speelster Frances Mc Lennan. De ander zeven speelsters voor de kwartfi nales gajn: Birgitta Lindström (Finland), Monique Salfata (F), Joyce Williams (GB) en de Duitse speelsters Kora Schediwy, Kerstin Seelbach, Helga Niessen en Edda Buding. DURBAN Bob Maud heeft het he ren enkelspel gewonnen bij de tennis kampioenschappen van Natal in Durban. Maud versloeg de Westduitse Wimble- donfinalist Wilhelm Bungert met 3-6, 6-3, 6-4 en 6-4. Bungert heeft eigenlijk alleen de eer ste set sterk gespeeld. In de tweede set maakte Maud gebruik van de vermin derde servicekracht van Bungert - hij sloeg herhaaldelijk dubbel-fout - om de stand gelijk te maken. Van een over wicht van de opslag was in de derde set bijna geen sprake meer. Bungert verloor zijn opslag drie keer en doordat het Maud slechts twee keer overkwam, won hij deze set met 6-4. In de vierde set bleek de service van Maud opnieuw beter. Hij kon daardoor een voorsprong van 5-4 nemen* en greep vervolgens de titel op eigen opslag in de tiende game van de vierde set. DEN HAAG De Nederlandse mi cro-korfbalploeg, die zondag 28 januari in Deurne tegen België uitkomt, is als volgt samengesteld: aanval: Noortje ten Wolde (Blauw Wit); Emmie Gilde- meester (LUTO); Tom van Rhee en Jan Wals (Blauw Wit). Verdediging: Tanja Overmeyer (Ons Eibernest); Janneke Idzerda (SAMOS); Wil Reu ter (LUTO) en Theo van Zee (Ons Eibernest). Reserves: Thea Voorn (LUTO); Yvonne van der Lek (SAMOS); Jac ques Schipper (Deetos) en Roel Even- blij (Ons Eibernest). Belgische ploeg ziet er als volgt uit: aanval: Jeannine Fret; Anita Ver meulen; Tony Liessens en Ludo Sue- tens; Verdediging: Rita de Win, Con- ny Seels, Mare de Win en Jan Poo- ters. MILAAN De straf commissie van de Italiaanse voetbalbond heeft Interna- zionale zwaar gestraft. De overwinning met S0 van Ut januari in de thuiswed strijd tegen Cagliari werd namelijk ver anderd in een nederlaag van 02. Daar door is de achterstand van Inter op stadgenoot AC Milan gegroeid tot zeven punten. Tijdens de wedstrijd tegen Cagliari wierp een toeschouwer in het Ban Biro- stadion van Inter een geldstuk naar een speler. Het muntstuk raakte de buiten speler Longo van Cagliari in het oog en deze moest het speelveld vanwege de daardoor ontstane blessure verlaten. De stand was op dat moment nog 00. De straf commissie heeft Inter sohuldig verklaard aan dit incident. grote groep verhurende particulieren en nevenbedrijfjes, aan wie het wetsont werp BTW gehele of gedeeltelijke vrij stelling in uitzicht stelt. 2. Ongewenste prijsstijgingen, als ge volg van de sterk verhoogde belasting druk. 3. Onevenredige lastenverzwaring door de omstandigheid dat vakantie huisjes enerzijds voor de toepassing van de sinds september vorig jaar weer gel dende investeringsaftrek voor gebou wen als woonhuizen worden aange merkt en derhalve buiten deze regeling vallen, anderzijds voor de heffing van de BTW wel impliciet als dienend voor bedrijfsuitoefening worden beschouwd. Voorts is de factor dienstverlening bij de prijsvaststelling van de vakantiecen tra slechts van ondergeschikte beteke nis. Mede op grond daarvan werd de Tweede Kamer verzocht te bevorderen dat voor de vakantiebestedingsbedrijve een zo mogelijk gehele vrijstelling van de BTW wordt verleend, zonodig ge compenseerd door een uniforme heffing van 4 procent omzetbelasting voor deze bedrijfstak. De organisaties hebben voorts verzocht om ondersteuning van hun voorstel inzake de door hen gewen ste investeringsaftrek voor zomerhuis jes. LONDEN Vier van de topspelers - Laver, Rosewall, Gonzales en Gimeno - uit de Amerikaanse professional-groe pen hebben bekend gemaakt te zullen spelen in het eerste „open" tennistoer nooi, dat in Engeland wordt gespeeld. Het gaat om het kampioenschap op verharde banen in Bournemouth, waar voor de eerste bal op de bijna beruchte datum van 22 april wordt geslagen. De Britse tennisbond heeft bekend gemaakt dat het prijzenbedrag voor Boürnemouth een kleine 50.000 gulden bedraagt. De eerste prijs in het heren enkelspel is 8600 gulden, de tweede prijs bedraagt de helft. De beste speel ster in het enkelspel mag rekenen op 2500 gulden, de nummer twee op 1250. De Britse tennisbond voegde aan deze mededeling nog toe, dat de spelers het volste recht zullen hebben om op hun inschrijvingsformulier te vermelden dat zij niet om geldprijzen willen spe len en slechts de toegestane onkosten vergoeding willen ontvangen. Aan die wens zal dan gevolg worden gegeven. De Venezolaanse ziekenfondsartsen (2100 man) zijn voor onbepaalde tijd in staking gegaan. Zij eisen een herziening en reorganisatie van het ziekenfondsbe- steL VATICAANSTAD Een r.k. theo loog heeft ernstig het morele recht van harttransplantaties in twijfel getrok ken. Verwijdering van harten van men sen die „niet met zekerheid dood zijn" is tegen de zedenleer van de kerk. Hij had de mening dat de recente reeks van harttransplantaties een toegeven was geweest aan de verleiding tot de pioniers te behoren. In het Vaticaanse weekblad L'Osser- vatore Delia Domenica schreef pater Ferdinando Lambruschini dat ^er veel controverse bestaat over deJ vraag wanneer iemand als dood moet worden beschouwd. „Het is nodig nauwkeurig de scheidslijn tussen dood en leven van een mens te weten... Het lijkt onvol doende een te vage opvatting over de klinische dood te hebben" om het hart van iemand te verwijderen voor een transplantatie omdat deze opvatting be paald wordt naar het oordeel van een of meer doktoren. Lambruschini wees erop dat ver rassende resultaten zijn geboekt met mensen wier harten waren blijven stil staan. „Tot het ogenblik dat er voor ieder duidelijke en redelijke bewijzen zijn dat een persoon dood is levert de ver wijdering van 'n hart voor transplanta tie grote schaduwen en vragen van mo rele aard op". HILVERSUM Het kleurenprogram- ma over de Spaanse dansgroep Fiesta Gitana, dat de Vara-televisie vanavond van 21.10 tot 21.40 uur op Nederland 2 zou uitzenden, vervalt. Door een mis verstand heeft de Vara deze uitzending te vroeg ito het programma opgenomen. De afspraak was, dat het programma pas zou worden uitgezonden na afloop van de tournee van Fiesta Gitana door Nederland. Deze tournee is nog niet beëindigd. In plaats van Fiesta Gitana is nu (in zwart-wit) de Tsjechische televisiefilm „Grammo Foon Ballet" te zien. De film is een collage van dans en muziek, verzorgd door het Praags Ballet en het orkest van Ludék Hulan en Karei Krautgartner. „Elektrotechnisch vademecum", een handleiding voor de sterkstroomtech niek en voor het aanleggen van diverse signaalinstallaties, samengesteld door W. ter Brugge, B. A. Meyers, G. B. Nahuis en T. C. Smit en voorzien van tal van tekeningen, foto's, schema's en tabellen. Niet alleen een standaard werk voor studerenden en mensen van de praktijk, maar ook een vraagbaak voor de velen, die in hun werkkring zij delings met de elektrotechniek te ma ken hebben. (Uitgave Kluwer, Deven ter - 850 pagina's - prijs bij intekening f 54,50, na 1 maart f 59,50.) Het „Haarlems Dagblad" (onafh. progr.) wil de lezers niet het nieuws onthouden dat in België en Duitsland een aantal boulevard-bladen goede sier maakt met voorpagina-koppen, die ver kondigen dat prinses Beatrix binnen kort weer een kind zal krijgen. Neder landse bladen die óók voornamelijk om hun voorpagina-koppen worden gekocht, blijven daarbij helaas niet achter, maar zij durven niet zo brutaal te speculeren als hun buitenlandse collega's en hou den dus een slag om de arm. „Zo staat in een van die bladen *te lezen dat de Regeringsvoorlichtings dienst van niets zegt te weten, maar dat dit niet verwonderlijk is omdat men in het Koninklijk Huis zwan gerschappen pas na de vierde maand bekend pleegt te maken. Los lippige hoffunctionarissen worden ook nog ten tonele gevoerd, want die zouden hebben opgemerkt dat de agenda van de prinses na maart blancö was. Afgezien van het feit, dat het stiekem gluren in de agen da van een kroonprinses geen pas geeft, kan men toch moeilijk vol houden dat een blanco agenda op zwangerschap wijst. Maar er komt nog meer bij: de prinses zou vol komen onverwacht met haar man op bezoek zijn gegaan bij haar schoonouders in Duitsland. Dit is dan ongeveer alles wat men aan suggesties weet op te brengen, waar bij toch wel moet worden opge merkt dat het geheel de indruk geeft van een onhoffelijke onver antwoord gepeuter in de privéaan- gelegenheden van het prinselijk paar. Wat louche buitenlandse boulevard bladen in dat opzicht presteren, be hoeft niet nader te worden belicht, want zij staan letterlijk voor niets. Maar als men dan dergelijke spe culatieve verzinsels ook aantreft op voorpagina's van Nederlandse bla den, vraagt men zich wel eens af of het Nederlandse lezerspubliek in derdaad zo verschrikkelijk happig is op. het vernemen van blijde ver wachtingen op een moment dat de betrokkene zelf er misschien nog niets van heeft gemerkt. Het is natuurlijk logisch dat een jonge vrouw na de geboorte van haar eersteling binnen niet al te lange tijd een tweede kind kan krij gen. Het is alleen vorstelijke perso nen blijkbaar niet gegeven in alle rust en intimiteit af te wachten óf zoiets gebeuren zal en het moment te kiezen waarop zij anderen deel genoot van hun blijde geheim zul len maken." inbonden gewicht Rookworst GRIJSMERK ï/i blik 68 EVEN VERWARMEN... KLAAR 49 ELLEBOOGJES GOUDFAZANT BLIKJE 70 GRAM 3 45 WÊtÊMÊb MMm 1WwÊmm - 57 krachtige, fijngeorige melange dubbelpak500 gram 8912 pak 500 gramjtóO O blank of gekruid __te.453gramL49^* 1/1 blik IV fles inhoud 1 liter (1058 gram) 560 gram zwaar Vv „HAAjram Voor wie gemakkelijk en met kennis van zaken de wedstrijden wil volgen of deze zelf wil bijwonen. -flea inhoudt liter 1 OK ctvan deze prijs komt ten goede aan ^uiijT^rr MÜ het trainingsfonds van de E.N.S.B. /Albert hbijnI 3 standen (500, 1000 en 2000 Watt) regel- en veiligheidsthermostaat moderne vormgeving 1 jaar garantie Vergelijkbare ~QQ winkelwaarde I O"." *Ut PMC cheques. Bcsteinr. F 505 Voor uitvoerige Informatie zie de PMC catalogus -fles inhoud 1 liter 4 HOOFDPRIJZEN: vervulling van jo OCA 23 droomwens tot JL nOv Prachtig Popeye Album voor elke goede inzending. Alle Bijzonderheden In de nieuwste Heintje nr. 27 H 39 aan 't stuk per 100 gram *Weekaanbiedingen gelden t/m woensdag 31 januari metspek.blik0.46ltr.(voorca.1 liter soep) w V pot 450 gramj^ 109 Onvoorwaardelijke Kwaliteitsgarantie Wanneer u enig bij AH gekocht artikel nfèt elke cent waard acht die u ervoor hebt betaald, dan geeft AH u het volle bedrag terug. Prompt... zonder enige bedenking 1 ch A 310 gram zwaar, reuzezak ±180 gram even mixers alleen melk en eieren toevoegen (±245 gram) butterscotch 10 stuks 125 (samen ±280 gram) rode Italiaanse tafelwljn^^l^y5 magnum 1.6 i pak 350 gram

De Vallei | 1968 | | pagina 8