Leerkracht op straat *I%trsio*v Bouw mini-sporthal toch van de grond KERKDIENSTEN „Grote bad"-kuip krijgt vorm STAND VAN ZAKEN IN NED. HERV. KERK O.L.S. komt een-derde leerling tekort HUIVERIG SPORTHAL LEVERBOT? TIJD VOOR 611 doodt de leverbot Macro houdt j aarvergadering Wel voorrang aan links maar niet aan rechts CBTB was bijeen NCVB sprak over reuma Haagsman ruimt op! HAAGSMAN VAN WOUT BLAUWKOUS V.A.B. KIRPESTEIN 0 p E L CHEVROLET Gevonden en verloren Benoeming Vrij willige bijdragen Tekort Balans DE SCHOENSPECIALIST aiqfe drct^e Intrede Bezet Vier procent Pastorie Kerkvoogdij Jeugdkapel Berijming Afscheid Jeugddienst Diaconie Collecten VRIJDAG 26 JANUARI 1968 In het verleden heb ik me nogal eens laatdunkend uitgelaten over de enor me ontwikkeling die onze plaats was toegedacht. Op papier .kon het alle maal wel waar zijn maar de prak tijk parkte altijd anders uit. De be volkingsexplosies die de planologen ons toeschreven bleven in werkelijk heid beperkt tot de gebruikelijke plofjes. Ik heb er dan ook lange tijd aan getwijfeld of we hier ooit nog 'es met vijftigduizend mensen tegelijk zouden wonen. En nog zie ik ze niet binnen afzienbare tijd hier allemaal wonen, maar er zijn tekenen die erop gaan wijzen. Op gaan wijzen dat er minder dan 50 jaar over zullen doen om de vijf tigduizend te halen. Het afgelopen jaar hebben we de sok ken erin gezet. Het heeft nog wel geen explosie gebaard, maar toch wel een dubbele winst aan inwoners vergeleken bij het jaar tevoren. Eind 1966 zag het er nog helemaal niet zo rooskleurig uit. In datf jaar ver dwenen nog 23 meèr mensen naar elders, zoals dat heet, dan er van el ders naar onze plaats kwamen. Dat was \een veeg teken. Gelukkig kon den we met de vergeeft u mij de uitdrukking plaatselijke produktie, nog een beetje ons gezicht redden. Mar vorig jaar zat dan toch voor het eerst de groei er lekker in: ruim 800 mensen d»'r bij. Rekenen we met dit zelfde aantal door, dan zitten we over een dikke 25 jaar op de kluit mensen waar we wezen moeten. In werkelijkheid echter zal het harder gaan. Waar steeds meer mensen zijn worden ook steeds meer nestjes ge bouwd en daarin wórden ook steeds meer kleine Veenendalertjes gelegd. Van het een komt het ander... Of we daar gelukkig mee moeten zijn? Soms denk ik van wel en dan weer van niet. Begrijpt u mij goed, ik pro pageer geen beperkingen in de na tuurlijke groei. Daarvoor moet u op een ander station afstemmen. Ik be doel of we er blij mee kunnen zijn dat we met zo'n zenuwengang naar de vijftigduuzend toe jakkeren. Er'wordt maar doorgestapeld. De huis houdentjes komen angstig dicht op mekaar te zitten. De tijd dat het haantje van de toren op de Markt het enige wezen was dat zo hoog op de mensheid neerkeek, ligt al achter ons. Per dag worden vier woondoosjes van zoveel-bij-zoveel-maal-zoveel in me kaar gezet. Laat ze maar komen met d'r bankstelletjes, d'r eethoekjes en radio- en tv-meubeltjes. We kunnen ze zo langzamerhand onbeperkt hel pen. De voorraad strekt zich steeds meer uit. En dat alles op een lapje grond waar sinds de grenswijziging in 1960 geen centimeter is aangeslibd. Waar ook nog de nodige bedrijven op moeten worden weggezet om al die duizen den mensen in leven te houden en hun tijd te laten besteden. En gele genheden waar ze hun resterende tijd kwijt kunrren. Waar de jeugd be nen en armen uit kan slaan. Enkele dagen geleden zag ik in een blad, dat wekelijks gratis, doch on gevraagd, door mijn brievenbus ge werkt wordt, een foto staan van zo'n enorme betonnen bullebak, verdeeld in tientallen vakjes die straks wor den toegewezen aan een gelijk aan tal gezinnen. De redactie van het blad had bij de prent een morele op kikker uitgedeeld: „Velen zouden in 1968 nergens anders meer in willen wonen." •Het kan waar zijn. Ik neem de moeite niet om het na te vragen als metter tijd de vakjes volgeschoven zijn. Wel vraag ik me af of de enkelen die in 1968 wel ergens anders in willen wo nen, dat zullen kunnen. Ik weet haast zeker vari niet. In 1968 niet. In 1978 niet. Nooit meer. Dat is het gevolg van de opmars naar de vijftigduuzend. We kunnen alleen maar proberen om het voor iederêen zo plezierig mogelijk te maken. Dat bereik je echter niet als je anderhal ve ton probeert te beknibbelen op een stukje recreatie. Wout Blauwkous ADVERTENTIE In herfst, winteren voorjaar '66/'67 werden 250.000 runderen met G11 tabletten behandeld. In het seizoen '67/'68 zullen dat er meer dan een h miljoen zijn. Horen Uw dieren daar ook bij, of behoort U tot de achterblijvers? Uitsluitend verkrijgbaar bij Uw dierenarts. Gil SCHERPEN ZEEL Tussen de oudercommissie van de openbare lagere school aan de Dorpsstraat de vereniging Volksonderwijs, gemeente en onder wijsinspectie wordt druk overleg gepleegd om een hoogst penibele siutatie aangaande de vijfde leerkracht alsnog binnenkort tot een oplossing te brengen. Als de toestand niet binnen het tijdsbestek van een paar dagen vernadert moet de vijfde leerkracht van de school op de keien worden gezet omdat de school niet het vereiste aantal leerlingen telt. Slachtoffer hiervan wordt de heer Hoef nagel, die zich wel bereid heeft verklaard desnoods met twintig procent sala ris minder genoegen te nemen als hij op wachtgeld t wordt gesteld, maar er verder niets aan kan veranderen dat het hoofd van de school heeft verzuimd tijdig opgave te doen aan het gemeentebestuur dat het leerlingenaantal de fa tale streep van 140 naderde. Het gemiddelde over 1967 bedroeg 139 2/3 leer ling en dat is juist een derde leerling te weinig om de vijfde leerkrachj te kun nen handhaven. In feite had de heer Hoefnagel reeds op 1 januari zijn ontslag moeten krij gen maar uit menselijke overwegingen, en de pogingen van de oudercommissie om de zaak alsnog tijdig rond te krij gen heeft men van gemeentewege de strop geaccepteerd het salaris van de onderwijzer over de maand januari zelf te bekostigen. Met sociale lasten en an dere voorzieningen komt dit neer op een bedrag van f 2000, Een en ander werd gisteravond mee gedeeld door de voorzitter van de Scher- penzeelse gemeenteraad, burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, die er prijs op stelde deze affaire zelf ter kennis van de raad te brengen voor dat men het van de buitenwacht hoort. De raad vond het even sneu als de voorzitter, dat de onderwijzer 't slacht offer wordt van'het nauwgezet hanteren .van dê wet door het ministerie maar kon er ook niets aan veranderen. Men was ook huiverig de heer Hoef nagel, met garanties van de zijde van de oudercommissie dat deze het salaris van de onderwijzer voor zijn rekening neemt, als boventallige leerkracht aan te stellen. De besturen van de andere scholen zijn dan ook gerechtigd om een dergelijke aanvraag te doen met alle financiële gevolgen van dien. De ouder commissie zal nog deze week trachten de benodigde financiële garanties rond te krijgen, maar veel hoop heeft men niet dat het zal lukken. Een lokaal komt dan per 1 februari leeg te staan, omdat de leerlingen uit die klas dan moeten worden onderge bracht in de overige vier lokalen. Dit betekent al een strop van f600,huur van het lokaal. De vooruitzichten om de vijfde leerkracht te kunnen handha ven zijn uiterst somber aangezien bij de jongste telling 138 leerlingen konden worden genoteerd. Een heel ander geluid in deze raads vergadering was de mededeling van de voorzitter dat met een sportschoolhou der wordt onderhandeld over het plaat sen van een mini-sporthal op het ter rein van de vroegere gasfabriek aan de Gaslaan. De 9portschoolhouder wil hier Mr. C. P. HOYTEMA VAN KONIJNENBURG wensen een sportaccommodatie neerzetten met een vloeroppervlak van honderd vier kante meter. De grond is door de bo demgesteldheid toch al afgeschreven voor woningbouw en de zaal zal worden gebruikt voor de beoefening van typi sche binnenhuissporten. De heer G. Aarsen (PvdA) had de het plan van harte toe en hij hoopte dat het semi-permanente gebouw nog eens zal uitgroeien tot een groter permanent gebouw. De heer G. Aarsen (PvdA) sad de zaal liever in het plan zuid om de scho len die hier gelegen zijn de kans te bie den de lessen in lichamelijke oefenin gen dichtbij huis te kunnen houden. Omtrent de details van het gebouw wist de voorzitter nog weinig mee te delen aangezien de onderhandelingen zich nog in een zeer pril stadium be vinden .Wel was men het er unaniem over eens dat de grootte van de sport hal in spe wat tegenvalt. Ook hierover zal echter nog gesproken worden met de sportschoolhouder. In het begin van de vergadering hield de voorzitter zijn nieuwjaarsrede, waar in hij naast een aantal voorzieningen die in 't afgelopen jaar in de gemeen te tot stand gekomen zijn nog een ver langlijstje presenteerde. Daarop stond onder meer de aanleg van de riolering in het dorpscentrum, wegenaansluiting, bejaardencentrum, wegaansluitingen, vernieuwing van de School met den Bij bel I en uitvoering van het bestem mingsplan „Wittenberg". Omtrent de realisering van deze plan nen was de toenemende samenwerking tussen omliggende gelijksoortige ge meenten ook al liggen deze in een an dere provincie. Deze samenwerking achtte hij gewenst en vereist. De heer G. van Kampen wenste de voorzitter wederkerig een voorspoedig 1968 toe. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE RHENEN De motorclub „Rhenen en omstreken", Macro, houdt op don derdag 8 februari in het repetitiege bouw van de muziekvereniging „Ons Genoegen" de jaarlijkse algemene le denvergadering. Naast de gebruikelijke jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester staat een bestuursverkie zing op de agenda. Aftredend en her kiesbaar is voorzitter J. Mol. Tegen- candidaten kunnen worden voorgedra gen voor 1 februari bij de secretaris van de vereniging. Eén en ander dient schriftelijk te gebeüren. Tijdens de ko mende vergadering zal ook worden ge sproken over de motorcross die op He melvaartsdag wordt gehouden en wel voor het eerst onder auspiciën van de K^MV. ELST Gevonden: blauw/wit ge breide want, herenpolshorloge, een mo- torwant en een bril. Verloren: portemonnee met inhoud, zwarte portemonnee met f 80,-, bruine motorwant, zwarte tas en een arm band. Inlichtingen Rijkspolitie Eist. VEENENDAAL. Op de hoek van de Raadhuisstraat-Kerkewijk botsten donderdag twee vrachtwagens op el kaar, doordat een uit de Raadhuis straat komende bestuurder geen voor rang verleende. Beide wagens liepen schade op. De heer H. F. uit Veenendaal wilde van de Raadhuisstraat de Kerkewijk opdraaien. Hij gaf voorrang aan ver keer van links, maar trok op toen de heer W. E. uit Ederveen van rechts naderde. Een botsing was onvermijde lijk. m ZONDAG 28 JANUARI 1966 VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: dr. Graafland; 17.00 uur: ds. Jongerden. Julianakerk, 9.30 uur: ds. Langerak; 17.00 uur: ds. Wisgerhof. Vredeskerk, S.00 en 10.30 uur: ds. Van Assemberg; 17.00 uur: dr. Graafland. Sionskerk, 9.30 uur: ds. Wisgerhof; 17.00 uur: ds. -Langerak. Bejaardencentrum, 9.30 uur: ds. Jon gerden. Veeneind; 15.00 uur: ds. Van de Haar uit Achterberg; woensdag, 31 januari a.s., 19.30 uur: ds. Middelkoop uit Zwolle. Dijkstraat 14.45 uur: ds. Van Viegen uit Amerongen. Herv. Gemeente „Sola Fide": 10.00 en 17.30 uur: ds. Vijzelaar (bed. H.A.); 10.00 uur, jeugdgebouw- ds. Tigche- laar (jeugddienst). Geref. Kerk: Oude Kerk, 9.30 uur: ds. Kuiper uit Doorn; 11.15 uur: dienst voor gehan dicapten; voorganger ds. IJtsma; 17.00 uur: ds. IJtsma. Petrakerk, 9.30 uur: ds. IJtsma; 17.00 uur: ds. Kuiper. Geref. Kerk (OCB): 9.30 uur: leesdienst en 15.00 uur: ds. Goossens uit Amersfoort. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Langbroek (bed. H.A.). Pniëlkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Keuning. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 en 18.30 uur: ds. Mallan. Geref. Gemeente (Syn.): 9.30 en 17.00 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: dr. Feikema uit Drieber gen. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, 9.00 en 11.00 uur: H. Mis; 17.00 uur: Lof. Willibrorduskerk, 8.00 en 10.00 uur. H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligingssamenkomst en 19.30 uur: Verlossingssamenkomst. Jehova's getuigen: 9.30 uur: „de Wachttoren" studie; 10.30 uur: Openbare toespraak; dins dag 30 januari a.s., 19.30 uur: Theoc. school; 20.30 uur: Dienstvergadering. LEERSUM Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. ti. F. Over- gaauw (resp. viering H.-Avondmaal, idem en dankdienst). SCHERPENZEEL KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. J. Overduin, em.pred. te Veenendaal. 18.30 uur: ds. G. Lugtigheid, em. pred. te Zeist. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: dhr. B. Roest. Vrije Evang. Gem.: 10.30 uur: evang. F. J. Nijkamp uit Zeist. De dienst wordt gehouden in het Verenigingsgebouw aan de Molen weg. R.-K. Kerk: 8.30 uur: H. Mis. De dienst wordt ge houden in het Verenigingsgebouw aan de Molenweg. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 18.30 uur: ds. T. Langerak uit Veenen daal. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 uür: ds. S. de Vries uit Bennekom. Geref. Gem. Sydonaal: 10.00 en 17.30 uur: ds. C.'Harinck uit Utrecht. Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. ELST Geref. Gem.: 9.30 en 18.30 uur: leesdienst. AMERONGEN Geen opgaven ontvangen. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. J. van Noort; 18.30 uur: ds. C. van Viegen. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. De Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 18.45 uur: ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 15.00 uur: leesdienst. EDE Oud Geref. Gem.: Woensdag, 31 januari a.s., 19.30 uur: ds. J. van de Poel. reNswoude Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. Van der Peut. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Houtzagers uit Zeist. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 9.00 uur: ds. A. Muilwijk uit Opheus- den; 18.30 uur: ds. A. Terlouw uit Veenendaal. )b' JbiUï l. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. A. Muilwijk. Geref Gem. Sydonaal: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 18.30 uur: ds. M. van Beek. SCHERPENZEEL Door de Chris telijke Boeren en Tuinders Bond, afde ling Scherpenzeel is een vergadering gehouden. Nadat de voorzitter alle aan wezigen had verwelkomd, werden de notulen en ingekomen stukken behan deld. Hierna kreeg de* heer J. L. Nomen directeur van het Boekhoudbureau van de CBTB te Ede het woord. In zijn lezing betrok de heer Nomen de bijzondere functie van de agrari sche belastingbetaler en behandelde de nieuwe belastingwetgeving terzake van de inkomstenbelasting, loonbelasting, vermogensbelasting en belasting op de toegevoegde waadde. Als belangrijkste wet voor de heffing van belastingen noemde spreker de wet op de inkom stenbelasting. -De veranderingen betref fende de huwelijksgemeenschap, de winstbegrippen, investeringsaftrekmo- gelijkheden, aftrek voor in het bedrijf meewerkende echtgenoten en kinderen, buitengewone lasten, giften, kinderaf trek nam de heer Nomen onder de loep. Ook werd nog teruggezien op de gevolgen van de herwaardering land- bouwopstallen per 1 januari 1965 en de veranderingen die er kwamen door de wet fiscale reserverings- en doorschuif- mogelijkheden. Verscheidene bezoekers maakten van de gelegenheid gebruik om vragen te stellen. De jaarvergadering van de CBTB zal op 13 februari worden ge houden. De CPJ zal ob deze bijeen komst ook worden uitgenodigd. Spre ker zal dan zijn drs. E. Broekhuis, se cretaris 'Van de Gëlderse CBTB. On derwerp .Kerkpolitiek en organisatie liggen in eikaars verlengden". Na de pauze worden dia's vertoond over de ontwikkelingslanden. Kerkprovincie Getal Pred. V GB O Vac. standpl. plaatsen 203 31 Gelderland. 189 309 30 76 403 31 Zuid-Holland 189 455 29 121 305 63 Noord-Holland 112 245 37 10 198 32 Zeeland 88 108 6 9 93 18 Utrecht 72 147 4 57 86 13 Friesland 188 224 70 2 152 62 Overijssel 82 165 18 26 121 23 Groningen 111 140 29 3 108 48 Noord-Brabant 77 102 5 23 74 24 Limburg 19 22 0 o 22 3 Drente 61 88 33 2 53 14 Waalse Gemeenten 13 16 8 0 8 6 1201 2021 269' 329 1423 337 Zending 30 37 0 5 32 Buitengew. werkz. 30 211 18 14 179 1 jan. 1968 1261 2269 287 348 1634 337 V vrijzinnig GB Gereformeerde Bond O overig orthodox Vac.= vacatures Op 31 januari zal voor de afdeling Amerongen van de Ned. Chr. Vrou wenbond spreken ds. Miets te Zeist. Het onderwerp is: „Gods vinger in de rotsen van Edom". „KERKNIEUWS" „Joaskist", lag beduidend hoger dan in 1966, n.l. 325 gulden op een totaal bedrag van 2115 gulden. Tenslotte werd aan vrijwillige bijdragen ge boekt een bedrag van 13.552 gulden. Na verkiezing zijn tot ouderlingen van de herv. wijkgemeente zuid te Veenendaal benoemd de heren C. van Manen en M. Rebergen. Over 1967 ontving de hervormde kerkvoogdij te Amerongen aan vrij willige bijdragen ruim 26.300 gulden. De kerkvoogdij van de hervormde gemeente te Eist heeft de balans over 1967, verdeeld over diverse bronnen van inkomsten, opgemaakt. De ver jaardagsactie bracht 1710 gulden in 't laatje van de kerk, 180 gulden meer dan in 1966. Ook de opbrengst van het offerblok, bijgenaamd de VEENENDAAL Het grote badkrijgt vorm. Wie nu in het ,,hoojdgebouw" kijkt, kan niet meer twijfelen aan de bestemming, want de grote zwemkuip is al geplaatst. Iedereen kan zich nu een duidelijk beeld vormen van wat het over en kele maanden gaat worden. Het eigenlijke zwembad gebouw is deze week glasdicht gemaakt, zo dat het weer geen spelbreker meer kan zijn hij de bouw. Bij gunstige weersomstandigheden kan men doorgaan aan de afbouw van de bijgebouwen, bij minder gunstig weer kan men het vele werk in het gebouw ter hand nemen. RHENEN Tijdens de door de afde ling Rhenen van de NCVB gehouden le denvergadering hield Zr. Theil van de Stichting Reumafonds uit Den Haag een causerie over de verschillende mo gelijkheden, die er zijn om rheuma te bestrijden. De oorzaak van de ziekte is nog niet vastgesteld. Verschillende aan passingen liet Zr. Theil zien, waarvan iedere reumapatiënt gebruik kan ma ken. Via de plaatselijke wijkzuster kan een aanpassing aangevraagd worden, zelfs elektrische dekens. Voor de pauze werd de film „Wil om te winnen" ge draaid en na de pauze „En wat doet U.?". s, 'G. Op 13 februari 'wordt de jaarlijkse al-« gemene ledenvergadering gehouden, welke avond voor een groot deel ver zorgd zal worden door een damestrio uit Amsterdam (pianiste, soliste en declamatrice). A De inwendige verbouwing van het veilinggebouw is in volle gang. ADVERTENTIE Meer dan 2000 paar schoenen en pantoffels vindt U nog in onze opruiming, ojm 500 paar DAMESVETERSCHOENEN, le keus, alle maten, vele modellen per paar slechts 9.98 400 paar HERENSCHOENEN, w.o.: zwarte en bruine effen voor 14.98 J uchtsportschoenen 19.98 - 22.98 - 27.98 - 29.98 Bootees, gevoerd en ongevoerd, vanaf 14.98 Moccasins, leer en suède v.a. 14.98 500 paar PANTOFFELS, w.o. Romika met platte en sleehak. Pantolux in vele modellen, alle maten. Romika muilen 3.98 - 4.98 Cosy suède moccasins, gevoerd 8.98 In kinder-, jongens- en meisjes- schoenen voor elk wat wils (ook in de opruiming) WAGENINGEN EDE Uw reis naar Wageningen of Ede wordt zeker beloond allemaal uitkomen, met 157.500 gul den de grootste post bij de inkomsten moeten zijn, direct gevolgd door de collecten-opbrengst, groot f 144.555, gulden. Voor de wijkcentra in het wijkge meente west en in „De Engelen burg" is in totaal f 10.000 op de be groting uitgetrokken. De heer G. G. van Vrouwerff heeft zijn benoeming tot voorganger van de hervormde gemeente te Ameron gen aangenomen. Hierdoor is na zes maanden de vacature ontstaan door het emeritaat van ds. C. van Vie gen weer vervuld. De nieuwe voorganger hoopt begin april zijn intree te doen. De kerke- raad dankt in het kerkblad ds. G. Kaastra te Amerongen voor zijn ve le werk rond deze benoeming en voor dienst waardevolle adviezen. De toeloop voor de kerstnacht dienst in de Pauluskerk aan de Brink te Baarn was zo groot, dat de koster vier stoelen uit de koninklijke loge haalde. Toen de koninklijke fa milie waarop men kennelijk niet meer had gerekend enkele minu ten voor het begin van de dienst ar riveerde waren nog maar drie stoe len beschikbaar. In allerijl werden boven de hoofden van de kerkgan gers stoelen doorgegeven, die door Prins Bernhard in ontvangst werden genomen. De koster verklaarde, dat hij de koninklijke zetels nog nooit had weggehaald, maar dat hij voor de aandrang van de kerkgangers was bezweken. Hij verzekerde ech ter dat de stoelen voortaan altijd op hun plaatsen zullen blijven staan. dienst is gesteld op zeven uur 's avonds in de oude kerk aan de Vaartbrug. Om alle plannen ten uitvoer te kunnen brengen o.a. het aanko pen van twee pastorieën, het restau reren van de oude kerk, het schep pen van accommodatie voor jeugd- en ander gemeentewerk zullen de vrijwillige bijdragen van de leden van de gereformeerde kerk te Vee nendaal jaarlijks met 4 pet. omhoog moeten. Als pastorie is door de commissie van beheer der gereformeerde kerk te Veenendaal aangekocht het huls Populierenlaan 6. Het college van kerkvoogden dor hervormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal is na de laatstgehouden verkiezing als volgt samengesteld :W. van Bruggen, president-kerkvoogd; B. van Eden, penningmeester; G. H. van den Bosch, eerste secretaris; C.' J. Vroege, tweede secretaris; N. de Waal, beheerder onroerende goede ren. Zoals te doen gebruikelijk heeft de kervoogdij van de hervormde ge meente te Veenendaal tegelijk met het verzoek om de vrijwillige bijdra gen aan de gemeenteleden de begro ting voor 1968 gepubliceerd. De uit gaven belopen een bedrag van bijna 4 ton, om precies te zijn 393.380 gul den. Aan de kant van de ontvang sten prijkt een geraamd tekort van 42.000 gulden. Het grootste deel van de ontvang sten wordt opgeslokt door de salaris sen en spreekbeurten, n.l. een bedrag van f 165.375,De opbrengst van de vrijwillige bijdragen zal, wil het ■«■■■■■mn ■«>■-■■■■■■■■■■ Bij de gereformeerde kerk te Vee nendaal zal de nieuwe psalmberij ming worden ingevoerd. De kerke- raad heeft hiertoe besloten. Het is niet de bedoeling om de oude berij ming geheel af te schaffen. Beide berijmingen zullen naast elkaar worden gebruikt. Na 33 jaar in Veenendaal te heb ben gestaan gaat de gereformeerde ds. D. van Enk dit jaar met emeri taat. De diaconie van de gerefor meerde kerk is al bezig met de orga nisatie van het afscheid en alles wat daarbij behoort. De afscheidsrecep tie is bepaald op zaterdag 9 maart a.s. in 't Trefpunt. De daaropvolgen de zondag zal de predikant in een kerkdienst afscheid nemen. Deze Omdat men niét eerder de beschik king had over de nodige lokaliteit gaat de jeugdkapel van de hervorm de gemeente „Sola Fide" te Veenen daal pas in februari van start. De eerstvolgende jeugddienst, uit gaande van de hervormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal, wordt a.s. zondag gehouden in het gebouw van „De Instuif". Voorganger is drs* S. Tichelaar. De dienst hoopt ietst bijzonders te worden. De opzet geschiedt naar aanleiding van idee- en die uit de enquête onder jongeren naar voren zijn gekomen. Ook het college van diacenen van de hervormde gemeente „Sola Fide" te Veenendaal heeft de taken ver deeld. Voorzitter is de heer J. de Ruiter, terwijl de heer J. Ph. Wijn berger als secretaris-administrateur optreedt. De dames Van Pijpen en Koomen zijn belast met bejaardenzorg en maatschappelijk werk; de heren Gerritsen en Slinkman met internati onale hulpverlening en het verjaar dagsfond. De opbrengsten van collecten en giften bewegen zich bij de hervormde gemeente „Sola Fide" in stijgende lijn.-De diaconie kreeg in 1967 bip- nen f 10.415 gulden (10.151 in 1966) en de kerkvoogdij f 31.140 gulden (29.518 in 1966).

De Vallei | 1968 | | pagina 3