Zo voordelig mogelijk beleggen Opa wil je een stnb kaas* uit het vuistje „Psycholoog wordt nog niet voldoende erkend" Schade Hoogvliet groter dan werd verwacht DIOR: GEBREK AAN INSPIRATIE -N 1 Nieuwe tanker voor Shell Reusachtig vermogen Hoofdagent schreef „Tierelantijnen" ALGEMEEN BURGERLIJK PENSIOENFONDS ZEER ACTIEF Conferentie in Driebergen Quick Up... 't is goed. Ko drinkt 't. Let op! 7 is 8 voor lente Rath Doodeheefver 2de verdachte roofoverval in Volendam ook gearresteerd Parlementslid beschuldigd van verduistering Hulp Rode Kruis Prostituee door raam geduwd Eis van 13 jaar en 4 maanden tegen nertsfokker Gevangene nam de benen Minister Klompé carnavalesk geridderd WILDE MOUWEN BIJ CASTILIO Vs VOORDELIG BEKENDER HOOG RENDEMENT GOEDKOPER In zaak van giftige sinaasappels Volants Hoeden Gedrang ZATERDAG 27 JANUARI 1968 TT et premie-inkomen van het Al- gemeen Burgerlijk Pensioen fonds loopt tegen de twee miljard per jaar. Volgens de beleggingswet moet daarvan ongeveer de helft voor de staat worden gereserveerd als tegenprestatie voor haar bijdrage uit de schatkist. De computer bij het A.B.P. geeft „deze voorin- schrijf rekening voor deelneming in staatsleningen" maandelijks feilloos aan. Van deze voorinschrijfrekening is jaarlijks echter weer zestig mil joen beleggingsvrij. Op dat van de Nederlandse Spoorwegen na, is het hele over- heids- en veel semi-overheidsperso neel met dat van het bijzonder on derwijs in het A.B.P. opgenomen Zodoende betaalt al het Nederland se onderwijspersoneel premie aan het pensioenfonds. Een poging ook het Spoorwegpensioenfonds er in te betrekken, is niet gelukt. Daarnaast helpt het A .B.P. door haar machtig vermogen ook nog wel eens anderen uit de nood, bij voorbeeld door het steunen van beurskoersen. „Ook is destijds voor een waarde van meer dan tien mil joen onroerend goed van de failliete Vascomij in Heerlen gekocht, maar dat was niet voldoende om deze bouwmaatschappij uit de ellende te houden"zei ons mr. dr. Wiarda. De totale inkomsten van hei A.B.P. belopen 2,4 miljard gulden per jaar. Daaruit worden de pen sioenen betaald en wordt gespaard voor degenen, die nu werken. A.B.P. BOUWT TEGEN DE GELDONTWAARDING (Van een onzer verslaggevers) TTEN HAAG „Het A.B.P. is een hele onderneming geworden, maar ik wil geen groot ambtelijk apparaat hebben. Onze politiek is er op gericht zo voordelig mogelijk te beleggen. Dat zijn wij verplicht tegenover onze deel- gerechtigden en gepensioneerden". De hoofddirecteur van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds noemt het onroerend goed, waarvan het A.B.P. nu zo'n half miljard bezit. In 1967 kwam er voor honderd miljoen bij en dit jaar wordt dat wellicht nog meer. „Wij hebben op het ogenblik drie hogere bouwkundigen in dienst en eni ge middelbare en lagere. Dat aantal mag wel Iets worden uitgebreid, want wij hebben nog dertig projecten op sta pel staan en een man voor tien projec ten is te weinig. Maar voor de rest moeten er zo weinig mogelijk ambtena ren aan ons onroerend goed komen en bij de bouw schakelen wij ook alle tus senpersonen uit". „Daarom nemen wij geen onroerend goed uit de markt. Dat is te duur. On ze voorkeur gaat uit naar eigen grond die stijgt ook nog in waarde waar op wij een kern van bouwondernemers, die wij liefst zelf aanwijzen, hun gang laten gaan. Dat werkt het voordeligst. Wij missen ook bepaalde risico-elemen ten die de aannemers incalculeren en bovendien nemen degenen, die voor ons bouwen, vanwege de continuïteit en de grote projecten (die kostendrukkend werken) genoegen met een meer be scheiden winst. Daarom ook kunnen wij met handhaving van een grote sprei- ADVERTENTIE k voedzaam gemakkelijk lekker AMSTERDAM Twee dagen na de 25-jarige Duitser Udo S. bevindt zich thans ook de tweede dader van de ge wapende roofoverval op de Volendam- se juwelier G. Veeken, zijn 23-jarige landgenoot Rudi K. in arrest. Hij werd gisteren in Düsseldorf aangehouden te zamen met een derde Duitser, vermoe delijk een heler. Op beide mannen werd nog een groot deel van de buit gevon den. Twee districtsrechercheurs van de rijkspolitie Amsterdam zijn naar Düs seldorf gereisd om de verdachte een verhoor af te nemen. Volgens de districtscommandant, ma joor Ch. Honcoop, heeft de bevolking van Volendam door het geven van vele thans ook waardevol gebleken tips in ruime mate bijgedragen tot het snelle resultaat van het onderzoek. Zowel de heer Honcoop als de Amsterdamse of ficier van j-ustitie, mr. J. H. Bergsma, zijn vol lof over de medewerking die zij van de Duitse politie-autoriteiten hebben gekregen. De districtsrecher che zet het onderzoek in nauwe samen werking met Duitse politie- en douane instanties voort. Het wordt niet uitge sloten geacht, dat beide overvallers nog meer op hun kerfstok hebben. Het tweetal zal hoogstwaarschijnlijk in Duitsland worden berecht. NICE Het Franse parlementslid Paul Clericy uit Nice, dat beschuldigd wordt van verduistering en vervalsing van cheques, heeft zelf om 'n proces ver zocht en paradoxaal genoeg de uiterst- rechtse politieke leider Jean-Louis Tixier-Vignancour als advocaat geko zen. Clericy maakt zelf deel uit van de niet-communistische linkse federatie van Mitterrand. Het parlementslid wordt beschuldigd van malversaties tot een bedrag van omstreeks 65.000 gulder., gepleegd toen hij nog directeur was van de plaatselij ke V.V.V. Hij ontkent het hem ten las te aelegde. ding goedkoop bouwen, waarvan onze huurders op hun beurt weer voordeel hebben". „Met de gemeenten hebben wij goe de contacten, vooral met de kleinere, maar ook met een grote stad als Rot terdam. Amsterdam laat wat dit be treft weer te wensen over. In Vleuten hebben wij mooie eensgezinswoningen. Wethouder Polak van Rotterdam kwam er naar kijken. Nu staat hetzelfde type huis ook in Rotterdam. Ook in Zwolle staan deze gerepeteerde woningen en binnenkort misschien in Groningen. Wij zijn nu zo bekend geworden, dat de ge meenten ons komen opzoeken". Ook voor zijn jongste miljoenenpro ject, het grootste deel van het winkel centrum In de Bogaard in Rijswijk gekocht van de Exploitatie Maatschap pij Scheveningen van de heer R. Zwols- man, huldigt mr. dr. Wiarda het prin cipe: Laten doen, dat wil zeggen be heer ter plaatse „Dat is weer goed koper" door een makelaar en een administratiekantoor, maar de teugels blijven in eigen handen. Het regelen van de glasschade aan zijn huizen in Hoog vliet na de explosie bij de Shell kan het ABP daarom ook laten doen. Tegelijk met In de Bogaard, „dat een aardig rendement oplevert", kocht het ABP van de heer Zwolsman vlak bij het kantoor twee kantoorgebouwen waarvan er een pas is gebouwd door een van de maatschappijen van Zwols man. Hier gaat een deel van het zeven honderd mensen tellende personeel van het ABP werken. Het pensioenfonds is in 1957 begon nen met onroerend goed. Vijf procent van het vermogen mag er in worden belegd, maar de grens van 750 mil joen zal wellicht al binnen enkele ja ren worden bereikt Daarom hoopt de heer Wiarda dit jaar nog van de minis ter van Financiën de toezegging te krij gen tot vijftien procent te mogen gaan. „Zeker zolang de huren niet tot stilstand komen, zullen de ontvangsten uit on roerend goed een duidelijk stijgende lijn tonen", zegt mr. dr. Wiarda. „Het brengt nog vruchten op na de afschrij vingen over dertig of veertig jaar. Dat is ook nodig om de verplichtingen tot uitkering van de steeds stijgende waardevaste pensioenen te kunnen na komen". „Elke loonsverhoging maakt nu een maal een stukje extra besparing nodig. Wij moeten rekening houden met de ontwaarding van het geld en de iets stijgende welvaart. Onroerend goed houdt zijn waard, gaat mee met de loonstijging, dus is welvaartsvast. De rendementsbodem voor onroerend goed is 41/» procent. Het streefgetal is vijf zes procent netto rendement en dat haalt het ABP ook. De heer Wiar da is niet bang, dat hij de toezegging van de minister van Financiën om tot vijftien procent onroerend goed in de beleggingsportefeuille te gaan, niet krijgt: „De heer Witteveen is een ver standig man en ook de minister van Volkshuisvesting heeft er alle belang bij". Het rendement op de portefeuille is vorig jaar gestegen tot bijna 5,4 procent. Dat vindt de heer Wiarda een hoog rendement en tevens volgt daaruit dat dat op de aandelen die ook nog niet zo lang in de portefeuille zitten -- eigenlijk het laagst is, hoewel die di rect na het onroerend goed als wel- vaartsvaste belegging in aanmerking Op dit punt is de heer Wiarda echter weer gebonden aan de beleggingswet van... 1928. „Toen dachten ze nog uit sluitend aan Nederlands fabrikaat want daardoor mag ik alleen maar in Ne derlandse aandelen beleggen. Daar zou ik zeker nog Amerika en de landen van de Europese Gemeenschap voor de spreiding bij willen hebben, hoewel ook Japan. Dat is een goed beleggmgsge- bied". Er zit op het ogenblik voor zestig miljoen aan aandelen voornamelijk groeifondsen in de portefeuille van het ABP Per jaar wordt voor tien a twaaii miljoen bijgekocht, maar alleen in een dalende markt, aldus de heer Wiarda. „Daar is dagelijks anderhalve man mee bezig. Hieruit volgt, dat het leeu- wedeel van het kapitaal is belegd in obligaties en oonderhandse leningen, waarbij ik met de laatste altijd weer goedkoper uit ben dan met de eerste „Daarnaast doen wij voor beleggin gen die op zeer korte termijn beschik baar moeten zijn in kasgeld en opere ren wij veel op de geldmarkt, onder an dere ook voor de achthonderd miljoen gulden aan pensioenuitkeringen, die jaarlijks op tafel moet worden gelegd. Twee zenuwpezen op de beleggings afdeling doen niets anders dan daar mee weer geld verdienen. Dat is een mooi schaakspel: Niets op de giro heb ben, niets op de bank, meta. toch liquide blijven. Er gaat hier da gelijks een geweldige stroom geld uit en in. Hiervoor zorgt weer onze ichat- kistbewaarder, want die is echt nodig bij dit instituut". Met de aankoop van het grootste deel van 't winkelcentrum In de Bogaard in Rijswijk haalde deze week het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds de pagina's van de kranten. Dat gebeurt niet vaak, hoewel dit pensioenfonds van nagenoeg het hele overheidspersoneel tegenwoordig dagelijks overal letterlijk aan de weg timmert. Tegen de zeshonderdduizend deelgerechtigden (werknemers, die thans alleen nog maar premie betalen voor hun pensioenpotje) en tweehonderdduizend ge pensioneerden zijn de „cliënten" van het fonds, dat een vermogen heeft van vijftien miljard. Daarover waakt een beleggingsafdeling van 23 mensen. Met deze grootste belegger van Nederland, groter dan alle levensverzekerings maatschappijen samen, verschijnt ook de naam van zijn 53-jarige hoofddirec teur, mr. dr. N. H. Wiarda, vrij zelden in de publiciteit, of het moet zijn in de functie van Haags gemeenteraadslid voor de Party van de Arbeid. In de ge meenteraad van Den Haag is hij voorzitter van de raad voqr beroepscommissies en heeft hij zitting in diverse andere commissies en sub-commissie (de commis sie voor de verordeningen, de economische ontwikkeling en sportzaken). In het al vrij oude, maar nog modern aandoende gebouw van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (de vroegere Pensioenraad) aan de voorname Benoor- denhoutseweg in Den Haag zetelt de heer Wiarda sinds 1959. Voor die tijd was hij directie-secretaris van de KLM „Nog aangenomen onder Plesman" en directeur van het commissariaat voor oorlogsschade. Hierin werd hij ook ge confronteerd met de watersnood in 1953, reden waarom hij met voldoening op dat commissariaat terugziet, „want dat apparaat wist toen van wanten". Van 1957 tot 1959 had mr. dr. Wiarda nog zitting in de directie van het Rijksinkoop- bureau. DRIEBERGEN In het conferentie-oord Hydepark in Driebergen zijn onge veer 100 van de 300 in Nederland werkzame klinische psychologen in een tweedaagse conferentie voor het eerst in de geschiedenis bijeen geweest, om te komen tot uitwisseling van ervaringen op diverse terreinen van deze omvang rijke wetenschap, om op de hoogte te blijven van de snelle ontwikkelingen op dit gebied, om onderzoekingen te coördineren en tenslotte om, waar nodig, sa menwerking te bewerkstelligen. De beoefenaar van de klinische psy chologie, die het beste getypeerd zou kunnen worden als medische psycho therapie, heeft thans in Nederland nog niet die erkenning, die hij nodig heeft. „Wij vormen eigenlijk een zelfstandige groep naast de medicus, maar genie ten nog niet dezelfde bescherming", al dus drs. H. B. Schaap, voorzitter van de conferentie. „Wij streven er naar om dit te bereiken. Ook de salariëring zal metterdaad hieraan moeten wor den aangepast. Door een wettelijke er kenning van dit beroep, waardoor zij een aparte groep vormen onder de psychologen, zal ook de samenwerking met de medici, die thans nog wel eens problemen schept, ten goede komen." Tijdens de conferentie, die donder dag en gisteren werd gehouden, kwa men onderwerpen aan de orde van uit eenlopende aard. Onder meer werden beproken de psychologie bij alcoholis ten en de rol van deze wetenschap in de verloskunde. Er werd onder ande re gesteld dat in Nederland de erva- ringspsychologische benadering van verloskundige vraagstukken nog nau welijks wordt bevorderd. Hieraan lig gen organisatorisch-financiële knelpun ten ten grondslag, maar tevens conser vatisme, waardoor schade wordt toe gebracht aan zwangerschaps- en beval lingsbegeleiding. „Met de huidige si tuatie zijn noch de belangen van de volksgezondheid, noch die van de psy chologen gediend", aldus een van de sprekers. Betreffende de bestrijding van het alcoholisme constateerde men onder de klinische psychologen een tendens, die van de aversie-therapie naar een geneeswijze wil overstappen, die meer gericht is op de individualiteit van de patiënt, die als alcoholist verschillend is van iedere andere alcoholist. Het is volgens een der sprekers in vele ge vallen voor de therapie belangrijk dat door opname, bijvoorbeeld in een so ciaal-medisch centrum, de uitwendige omstandigheden zo worden gemaakt, dat het gemakkelijk wordt de patiënt te laten beleven dat het niet externe, maar interne factoren zijn die zijn ge dragspatroon beheersen. Bij de NDSM te Amsterdam is giste ren de nieuwe tanker Neverita door de werf aan de Shell overgedra gen. Op de foto het moment ,waarvtp de vlag van de NDSM gestreken wordt, ter wijl die van de rederij (Shell Tankers NV) omhoog gaat. ROTTERDAM Verzekeringsmaat schappijen, betrokken bij vergoeding van glas- en huisraadschade in Hoog vliet hebben thans de indruk dat de schade groter is dan men aanvankelijk had verwacht. Tot dusver werd de scha de in Hoogvliet geschat op „enkele honderdduizenden guldens". Nu al is be kend dat 'n maatschappij voor honder den schade-gevallen reeds ca. f 100.000 heeft uitbetaald. Deze maatschappij stuurde schaderegelaars uit die bedra gen tot f 500,- direct in contanten uit betaalden. Vaak is de schade aan huisraad aan zienlijker dan aan ruiten, zo deelde men mee. De huisraadschade varieer de dan meestal tussen de f 300,- en f 400,- per geval. Aanvankelijk bestond de indruk in Hoogvliet dat men voor vergoeding van de explosie-schade bij de Shell moest zijn. Nu men meer en meer de weg naar de verzekeringsmaatschappijen weet te vinden, komen aangifteformu lieren met honderden tegelijk binnen. DEN HAAG Het Nederlandsche Roode Kruis heeft gisteren ruim 11.000 kilo baby- en kindervoeding naar Ita lië gestuurd voor de slachtoffers van de aardbevingsramp op Sicilië. Maan dag volgt een zending van 1000 meta len veldbedden naar het rampgebied. De totale waarde van de hulpverle ning door het Nederlandsche Roode Kruis komt daarmee op f 100.000. Op het speciale rampengironummer 777 is tot nu toe f 75.000 gestort. ADVERTENTIE Hoofdagent Anton de Vink in Amsterdam schreef over zijn eravringen als politieman van de motordienst (heter bekend als de „vijf maal acht") een boekje, dat de titel kreeg „Tieren en Tierelantijnen". De foto wekt de indruk dat hij zijn collega's op de weg er het een en ander uit zit voor te lezen, maar dat is toch eoht niet het geval AMSTERDAM De 33-jarige mon teur M. H. B. heeft bekend dat hij woensdagavond de 25-jarige prostituee R. H. bij een ruzie met opzet door een ruit van zijn woning in de Witte de Withstraat in Amsterdam heeft ge gooid. De vrouw, die bij hem op be zoek was, viel daarbij van de tweede etage op een vier meter lager gelegen balkon en moest met een schedelbreuk in een ziekenhuis worden opgenomen. De monteur, die nog dezelfde avond werd aangehouden, ontkende aanvan kelijk iets met de val van' de vrouw uitstaande te hebben. Getuigen hadden echter gezien, dat hij haar door het raam duwde. De verdachte is inmiddels aan de officier van justitie voorgeleid. DEN BOSCH De officier van justi tie bij de rechtbank in Den Bosch mr. J. Booster, heeft gisteren, na een langdurig en bewogen requisitoir, te gen de 51-jarige nertsfokker J, H. uit Handel, dertien jaar en vier maanden gevangenisstraf geëist, wegens poging tot doodslag. De officier van justitie wilde tegen hem de maximumstraf eisen die voor een poging tot doodslag geëist kan worden, wegens de uiterst misdadige opzet van het misdrijf en de wijze waar op verdachte, zonder een spoor van be rouw, zich nog steeds verstrikt in leu gens om zijn misdaad te ontkennen. De behandeling van deze zaak is don derdag begonnen. Verdachte zou op 1 juni 1967 getracht hebben zijn vrouw, die in het ziekenhuis te Veghel werd verpleegd, om het leven te brengen door haar sinaasappelen met parathion te geven, DEN HAAG De 26-jarige Amster dammer H. Chr. K., een „zware jon gen" volgens de politie, is gisteren het gerechtshof in Den Haag aan de Raam weg ontvlucht. Het hof had het recht- bankvonnis bevestigd, waarbij K. we gens bezit van opium werd veroordeeld tot onvoorwaardelijke ter beschikking stelling van de regering en een gevan genisstraf van 3 maanden en twee we ken. Bij het verlaten van het gebouw van het gerechtshof vanwaar K. zou wor den overgebracht naar h'et huis van Be waring aan de Casuariestraat, nam hij de benen. Leden van de parketgroep van de rijkspolitie zetten de achtervol ging in, waarbij twee waarschuwings schoten werden gelost. De voortvluchti ge kon in een van de straten in de di recte omgeving van het* gerechtshof worden gegrepen, waarbij de politie hulp kreeg van een passerende automo bilist. ARNHEM Minister dr. M. Klompé van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, zal op 24 februari worden gerid derd in de orde van de zachte G. De Arnhemse carnavalsvereniging „De On- Ganse" heeft besloten deze jaarlijkse on derscheiding aan de minister uit te reiken vanwege haar grote verdiensten op het terrein van het maatschappelijk werk. De orde, die dit jaar voor de negende maal wordt uitgereikt, is ingesteld om personen, die zioh op cultureel of maat schappelijk gebied verdienstelijk hebben gemaakt te eren. Andere dragers zijn o.m. Bernard Droog, Carl von Garaguly, prof. dr. W. Asselbergs en de Arnhemse wethouder mr. H. J. Bisterbosch. DARIJS Lang of kort was dè gro- te vraag in het modehuis Dior, voordat bij veel gedrang om een plaats de première van de lentecollectie be gon. Verder dan Bonnie-alpino's, schuin op het hoofd gedragen bij bijna alle tailleurs en mantels ging de ontwerper Mare Bohan echter niet in het volgen van de mode 1930. Met rokken tot net boven de knie bleef hij wat de lengte aangaat aan de voorzichtige kant. Het voornaamste thema van de Dior lentemode is de overbloese. Dat is een lange bloese, meestal met een cein tuur in de taille, die niet in, maar over de rok wordt gedragen. Deze rechte, lange bloeses hebben over hemdmouwen met een manchet. Zij verlengen het silhouet als aanvulling van wijlde plooirokken bij de mantel pakjes met jasjes in blczerstijl cZ op een cardigan lijkend. Van de tweedelige jurk zijn zij even eens de blikvanger boven een geplooi de rok tot juist boven de knie. Met rokken tot op de kuit probeert men het niet meer. Diepe décolletés hebben de overbloe- ses bij de tweedelige cocktailjurken met wijde rokken van bedrukte crêpe georgette of organdi. De berber jur ken voor cocktail en avond sluiten van voren kruiselings over elkaar, waarbij een ceintuur een en ander op zijn plaats houdt. Die ceintuur is rijk geborduurd. De geklede chemisiers van organdi krijgen een romantisch tintje door brede volants langs de hals en de mouwen. Bij de lange, exotische „gandouras" voor de avond, bij voorkeur van be drukte of effen mousseline vervaar digd, worden turbans gedragen, waar van een lange bijpassende sjaal af hangt. Om de mantels maakt men zich niet zo druk dit seizoen bij Dior. Bohan probeert het iedereen- naar de zin te maken met wijde, korte tent mantels, afgewisseld door redingotes. De felle kleuren vervangt men bij Dior door wit, beige en pasteltinten, aangevuld door rood en marineblauw, dikwijls met wit afgebiesd. De hoeden zijn nog het meest de moei te waard om naar te kijken in de len tecollectie van het huis Dior, waar men duidelijk gebrek krijgt aan in spiratie. Behalve de Bonnie alpino's, fleuren herenhoeden met vrij brede randen de zaak op, turbans met lan ge sjaals, die het exotische element moeten versterken en grote capelines met bloemen op de brede rand herin neren aan Renoir. Aan Ingres deden, de modellen in witte organdi denken; aan de tijd van Toulouse Lautrec de lange volants; wat wil men nog meer! De kapsels met golven a la 1930 pas ten, evenals andere details uit die tijd, erg bij de rest. Na het gedrang aan het begin van de show, bleef het uiterst rustig in de za len bij Dior tijdens het tonen van de lentemodellen. Wanneer er hier en daar even een applaus opklonk, ebde dat dadelijk weg over de hoofden van de verder onverschillig blijvende be zoekers. Niettemin liet Mare Bohan zich na de show voor de toegesnelde fotografen uitgebreid omhelzen door zijn „fans". Ook daarbij ontbrak ech ter het echte enfhousiasme, ondanks de champagne en de bonte Carnaby- das, "die Bohan als „de Dior van nu" droeg. Bij al die wir-war van stijlen wilden we hem liever niet vragen, waar zijn ideeën ditmaal aan waren ontleend. De modemarathon van Parijs werd gisteren voortgezet door Castillo die 73 modellen voor de elegante vrouw toonde. Castillo heeft zich la ten inspireren door het supersonische passagiersvliegtuig Concorde, en zich uitgeleefd in wilde mouwen. Er zijn vleugelmouwen van geweldige om vang voor de avonduren, en kasteel- vrouwen- en kimonomouwen voor het cocktailuur. Het lijfje is bij een model uitgevoerd in Castillo's geliefde turquoise-blauw, met struisfranje die op engelenvleu gels lijkt. Een opvallende serie soe pel gedrapeerde recht gesneden jurk jes is uitgevoerd in zachte snoepjes- kleuren, vooral geel. Kwieke mantelpakjes zijn er voor de lente met brede ceintuurs. Zwart-wit gestreepte of genopte kousen passen vaak bij de hoed. ADVERTENTIE v^'l '//f IIIVV Nog 8 weken. Dan begint het lievo leventje weer. 't Kwetteren en twin- keleren. 't Uitbotten en bloeien. Dan is 't lenteI Wat doet ij? Nu de winter wegsturen! Uit uw huis ban nen! Met stralend nieuw behang in fixa-color kwaliteit. Van Rath Doodeheefver. Uw vakman heeft de nieuwe R&D-Staalboeken 1968 al klaarliggen. Bekijk 't. Kies het behang van uw stoutste lente dromen. Dan bent u straks *t voor jaar vóór als 't komt. En komen doet hetl ontwerper: en fabrikanten van behang

De Vallei | 1968 | | pagina 6