Hoepla deed opnieuw stof opwaaien bij VPRO „Leren leven met de oecumene" op NCRV-radio Samenwerking Noury en Franse citroenzuur- onderneming Hasgs museum krijgt primeur voor Europa van „Minima! Art' Rotterdam krijgt première Jntervieuw" Nederlandse film in Berlijn bekroond Popmuziek op radio Yaticaan Isja Rossican overleden Sonja Barend gaat „Fenklup" presenteren NOTITIES Aanzienlijk verlies Hollandia- Kattenburg Virginia Maskell overleden VANAVOND MORGEN PILOOT STORM RECHTER TIE TEKKO TAKS Eigenaar 84 staven goud nog onbekend TELEVISIE T.V. LANGENBERG Pagina 2' MAANDAG 29 JANUARI I 97 Toen hij naar de tafel liep, zag hij zijn oogwit in de spiegel. Weer bleef hij stilstaan. Maar hij moest die schok te boven komen. Zonder twijfel was ze naar Zürich vertrokken. Ze had een huwelijksva kantie genomen. Ze had hem eens gesproken over de voordelen aan zulk een vakantie verbonden, dat was ja ren geleden, toen ze gediscussieerd hadden over een artikel in de krant over het huwelijk in kameraadschap in Amerika. Het was beslist verstan dig van haar geweest om zo'n vakan tie te nemen. Daardoor kon die on heilspellende macht gebroken worden, die hun leven verwoestte. Ze zou nu de tijd hebben om zichzelf te vinden en dan zou ze als een herboren mens terugkeren. En dan, o God! Ja, dan zouden ze opnieuw beginnen, ze zou den weer samen leven, maar op een hoger, geestelijker niveau dan dat van vroeger, op een niveau, dat hun beiden meer zou bevredigen. Gusti greep de brief met zijn blan ke langgenagelde vingers. „Aan Gus ti" stond op de enveloppe, ja, „Aan Gusti", met een' streep eronder. Hij ging zitten en maakte de brief met een snelle beweging van zijn wijsvin ger open. Lieve Gusti, Ik heb heel lang op het goede ogen blik gewacht, om met jou te spreken. Maar dat ogenblik kwam nooit. Nu moet ik je schrijven, wat ik je te zeggen heb. Dat i£ geen lafheid van me; dat komt alleen, omdat ik voel, dat het zo beter gaat. Ons huwelijks leven is zo'n hopeloze onterende zaak geworden, dat ik het besluit heb ge nomen het te verbreken. We hebben onze karakters op velerlei wijze lang genoeg geweld aangedaan, ik het mij ne nog meer, dan jij het jouwe en het wordt nu hoog tijd, dat we onze vrede vinden. Ik heb het besluit ge nomen nooit meer naar je terug te keren. Dat is de open waarheid en ik maak geen verontschuldigingen. Mijn toekomstige adres wordt: p/a Mevrouw Lionel Somers, Rossmer- werken, Nollen, Oberland. Pauline. Als Gusti als kind plotseling te mid den van kannibalen was terechtgeko men, had hij zich niet hopelozer kun nen voelen, dan op het ogenblik, waarop hij die brief haid uitgelezen. Hij begaf zich naar zijn bed, viel er zwaar op neer en barstte in tranen uit. Het was die nacht heel stil op nummer vijftien. Men zag een licht achter de gordijnen branden, dat nog branden bleef, ook toen het morgen rood al doorbrak en een door de lief de bezwijmelde merel zijn lied aan hief. HOFDSTUK XXIX Het was een kleine kamer, die al leen het allernoodzakelijkste meubi lair bevatte. Die kamer lag op de bo venste verdieping van een houten huisje, dat aan de rand van een ar beidersnederzetting stond. Ofschoon de lakens grof'en de dekens ruw wa ren, viel Pauline toch bijna ogenblik kelijk in slaap. Toen ze haar ogen opejide, stroom den de zonnestralen al door de luiken. Ze had een angstig ogenblik voor ze zich volledig gerealiseerd had, dat ze in het huis der Somers en niet in haar kamer op nui^mer vijftien was. Het was zeven uur. Ze stond op, maakte de luiken open en gaf een schreeuw van vreugde, toen ze uit 't raam keek. Voor haar ogen verhie ven de spitsen van het Oberland zich in een halve cirkel in een volmaakte stilte en sereniteit onder de blauwe hemel. Ze droegen kronen van dia manten en schenen hun oeroude dro men te dromen over de zee, die eens haar golven over die toppen had ge rold, over de schubben van zilver kleurige vissen en angstwekkende monsters, die rond hen hadden ge doold, totdat de dag was gekomen, waarop de reusachtige krachten in de schoot der aarde hen uit het wa ter hadden gestuwd en hen zo hoog hadden verheven, dat ze heersers der aarde waren geworden. Terwijl Pauline haar boeltje aan het uitpakken was, hoorde ze bene den stemmen. Die ebden soms weg, om dadelijk weer te verrijzen. Op dit ogenblik domineerde de stem van een man, die stem steeg en viel, als of hij een vrolijke geschiedenis aan het vertellen was. Daarop volgde op eens een schaterlach. Nu begon de stem weer, zij stopte nog eens, ver hief zich andermaal tot eindelijk een lachkoor daverde. Opeens donderde Lionel's stemgeluid: „Nu is 't ge noeg! Aan het werk! Avanti!" Er werden stoelen weggeschoven, er was blijkbaar een grote toeloop van met ijzer beslagen laarzen. De lui bene den gingen weg en spoedig werd 't stil in het huis. Pauline ging nu naar beneden, dronk wat melk uit een kruik, die op de ontbijttafel stond, at een stuk kaas en bjood en liep toen naar het pad, dat voor de nederzet ting naar het plateau boven de Gan- dhi-rots voerde. En al lopend zoog ze met diepe teugen de met zonlicht be sprenkelde lucht in en begon weer vertrouwen in de toekomst te krij gen. Het was nu tenminste verricht. Ze had in zichzelf de kracht gevon den om in het onbekende te springen. Het veilige, verzorgde leven lag ach ter haar. Hier in dit uitgestrekte, hooggelegen gebied wachtte een nieuw lot. Ze mocht 't nimmer be treuren, wat er ook zou volgen. Ze liep langs de Atlantropa-hal en liep de treden af naar de steile rots, waarop Amadeus haar nog kort ge leden hand aan hand had geleid. Juist toen ze op het punt stond de ge vaarlijke plaats te betreden, hoorde ze een mannenstem. „Hallo, hallo! Bent u misschien door een of ander toeval verdwaald?" Ze keek om zich heen en zag een heel lange jongèman voor zich, die de brede borst en de lange benen van een hardloper had. Hij keek haar met zijn grijsblauwe ogen met een mengeling van verlegenheid en nieuwsgierigheid aan. „Neemt u me niet kwalijk. Ik dacht alleen maar, dat u misschien niet wist, dat dit pad nu tamelijk gevaar lijk is. De regen heeft er een deel van weggespoeld en daar is een ge deelte waar je overheen moet sprin gen". De man sprak die woorden in het Engels uit. „Then I'll jump", antwoordde ze in dezelfde taal, „I'm not afraid". „Bent u een Engelse?" 'vroeg hij verbaasd over het feit, dat ze naar haar uitspraak te oordelen waar schijnlijk geen Engelse was. „Neen, ik ben een Zwitserse", ant woordde ze. „Werkelijk?" Hij lachte. „Nu, ik zou aan uw uiterlijk ge zworen hebben, dat u een Engelse was". „Werkelijk?" „Ja, u maakt zo'n typisch Engelse in druk op me. Ik had u nooit voor een vreemdeling gehouden". „Wat een teleurstelling voor u," sprak ze. „Absoluut niet, lieve dame. Het te gendeel is waar". Hij aarzelde even en hernam toen weer: „Maar hoe komt 't, dat ik u hier vroeger nooit heb gezien?" „Ik ben pas gisteravond aangeko men". „O, nu begrijp ik het. Ik zelf ben hier pas verleden week aangekomen. Ik maakte een zwerftocht over de Simplon en door de Rossmer-pas". „U ziet er toch helemaal niet als een zwerver uit". (Wordt vervolgd) HILVERSUM Het televisieprogramma Hoepla heeft geleid tot grote me ningsverschillen tussen de leden van het algemeen bestuur van de VPRO. Dit bleek uit de buitengewone bestuursvergadering van deze omroep, die zaterdag werd gehouden op verzoek van Laurens ten Cate, hoofdredacteur van de Frie se Koerier en lid van het algemeen bestuur van de VPRO. rr 3722. De storm was gedurende de nacht vrijwel ge heel gaan liggen en de laatste windvlagen veegden enige restanten vuile wolken van de hemel, opdat de nieuwe dag in al zijn schoonheid zcu kunnen aanbre ken. In het vale morgenlicht traden de drie mannen naar buiten om zich naar de plek te begeven waar de ruïne van hun vorige experiment lag. Zorgvuldig werden de wrakstukken van de scherm-kubus opge ruimd, zodat de grondplaat vrijkwam. Hier stelde Da vid Lodge zich tenslotte op voor de volgende proefne ming. Hij had zich voor alle zekerheid ook maar in een ruimtepak gestoken en wachtte geduldig tot de ande- ren hem het gemproviseerde harnas met de geheim zinnige kastjes om de schouders hadden gehanfen. En toen was het zover! De professor en Piloot Storm probeerden maar niet orp hem op het laatste moment nog tot andere gedachten te brengen, want dan zou hij hun dat later stellig verwijten. Maar terwijl zij langzaam terugtraden om David alleen te laten op de grondplaat, konden zij duidelijk zien hoe hij aan hevi ge spanningen te prooi was. Hij voelde zich opeens ontzaglijk eenzaam. Onder de drukhelm brak hem het zweet uit, toen hij aarzelend zijn handen naar de con trole-knoppen bracht 8. „Laat ik u allereerst vragen of u inet een speciale opdracht naar Rivierstad gekomen bent", zegt de ka pitein als rechter Tie gezeten is. „Nee, mijn komst is zuiver toevallig", antwoordt de rechter. „Ik heb een smokkelzaak opgelost in het naburige district en was van plan hier een paar dagen vakantie te houden. Mijn luitenant Tsjiao Tai wikkelt de zaak verder af en komt me over een dag of drie ophalen. U hebt me toch niet nodig inzake de moord op die kassier Tai Min?" „Nee", zegt kapitein Sioe, „dat is waarschijnlijk een gewone roofmoord, die bovendien buiten mijn rayon is gepleegd, al is het lijk hier aangespoeld. Het gaat om belangrijker zaken. Tussen haakjes, waarom draagt u die kalebas?" „Het is een souvenir dat een dorpsoudste mij heeft opgedrongen", zegt de rechter, „maar het bewijst goede diensten, omdat de mensen mij voor een dokter houden nu ik met die kalebas loop". „Dat is geen gek idee, als u hier werkelijk in cognito wilt verblijven," zegt kapitein Sioe. „Ik kan u pa pieren geven op naam van een dokter uit de hoofdstad. Als u mij behulpzaam wilt zijn met een discreet onder zoek, kan het geen kwaad als u uw voorgewende iden titeit kunt bewijzen. Mag ik uw papieren?" 19. Met het grote pak onder de arm, verliet Tekko even later een donker portiek moest passeren, hem haastig de Winkel van de heer Knip. ploteeling de bolhoed van het hoofd gerukt werd. Hij „Zo, en nu naar huis!" besliste onze vriend, terwijl wilde zich omdraaien, om de grapjas de les te lezen, hij stevig voortstapte. „Gauw even mijn koffer pak- maar kreeg met een hard voorwerp zo'n geduchte k ap ken en dan maar naar bed, want morgen is het op zijn knikker, dat hij de grond onder zich voelde j vroeg dag voor mij! Het kan toch mal gaan in de we- wegzinken en alles zwart voor de ogen werd n/•aJamah A ill i mn Ho T in S reld. Zo zit je thuis, zo zit je in Zanzibar en zo zit je mis schien op de bodem van de zee! Oh, oh, wat zal die de Gappos op zijn neus kijken:" Toen hij zo ver met zijn gedachten gekomen was, keek hij onwillekeurig om. Maar toen hij zag, dat hij niet gevolgd werd, wegzinken en alles zwart voor de ogen „Buenos gedanos, Alfredo!" juichte Glupor de Lin- kes, v/ant die was het die Tekko de hoed van het hoofd gerukt had en hij wierp behendig een grote zak over de bewusteloze gestalte heen. „Wij hebben senor Taks te pakken! Vlug! Binden dicht!" om. Maar toen nij zag, aax nij met gevuigu wciu, uiun. J - meende hij verder ongestoord naar huis te kunnen En terwijl Alfredo de Gappos de zak boven onze wandelen. 4 vriend dichtknoopte draaide Glupo de Linkes zich om, Hij lette niet goed op en zo kwam het, dat toen hij om een taxi aan te houden, die juist kwam aanrijden. mniiiiiiiiiiiiiiiii Tijdens de besprekingen over de structuur van de VPRO en het beleid dat moet worden gevoerd, was er zo weinig eenstemmigheid, dat werd be sloten de beraadslagingen op de gewo ne bestuursvergadering, zaterdag 3 fe bruari, voort te zetten. „Het is zo'n complexe materie, dat die zich niet in één vergadering laat af handelen", zei dr. K. H. Roessingh, waarnemend voorzitter van de VPRO, na afloop van de vergadering. „Een be leid komt tot stand na intensieve ge- spfekken tussen bestuur, directie en uiteraard ook de programmastaf. Ik ge loof niet dat dit na de volgende be stuursvergadering al een klare zaak zal zijn. Wel zullen we zaterdag tot een verdere verduidelijking rftoeten ko men." Dr. Roessingh vond het, nu de be raadslagingen zijn geschorst, niet juist nader in te gaan^op de aan de dag ge treden meningsverschillen. Hij kon ook niet zeggeh of de tegenstellingen in het algemeen bestuur zover gaan, dat be stuursleden zullen aftreden. Evenmin wilde hij ingaan op de vraag ol een buitengewone algemene ledenvergade ring van de VPRO zal worden gehou den. Op één punt was het oordeel van de bestuursleden zaterdag eensluidend. Ze waren het erover eens dat de voorzit ter van de directie, president-direc teur A. J. Mulder, niet buiten zijn be voegdheden was gegaan met zijn be slissing de vierde aflevering van Hoep la te verbieden en definitief met Hoep la te stoppen. Over de moeilijkheden met Hoepla waren de leden van het algemeen be stuur tot zaterdag alleen schriftelijk ge ïnformeerd door het dagelijks bestuur. Omdat een aantal bestuursleden uitvoe riger wenste te worden ingelicht, werd de vergadering 's middags onderbroken om de door de directie verboden vierde aflevering van Hoepla te kunnen bekij ken. DEN HAAG De tentoonstelling van „Minimal Art" van 22 maart tot 26 mei in het Haagse gemeentemuseum ia een primeur voor Europa. Minimal Art is een nieuwe Amerikaanse beeldhouw kunst met werken van eenvoudige struc tuur meestal van grote afmetingen en vervaardigd van kunststof, metaal of glas, en dikwijls sterk op de omgeving afgesteld. Tien Amerikaanse kunstenaars ne men aan de expositie deel, van wie er zes naar Den Haag komen. De tentoon stelling wordt gehouden in samenwer king met, de Dwan Vallery in New York. MrseS(vih Hamburg; Berlijn, Ba- demBad» n, Stockholm, Parijs, Zürich en Wenen hebben plannen om de ten toonstelling van Den Haag over te ne men. Van de makers van de kunstwerken komen dan Flavin en Ronald Bladen be gin maart naar de residentie om ter plaatse hun werkstukken in elkaar te zetten. Carl André zorgt voor een van de meest opvallen stukken: 36 sta len platen van elk 75. kilo en een me ter in het vierkant bij een dikte van 1 centimeter. De platen zullen in steeds wisselende structuur worden getoond. Ronald Bladen zet een rechthoekige doos van 2,5 x 2,5 x 5 meter in elkaar, die enkele centimeters boven de grond lijkt te zweven. In totaal zullen er vijftig werkstuk ken worden geëxposeerd. Behalve Fla vin en Bladen zullen ook André, Robert Grosvenor, Robert Morris en Tony Smith de opening van de eerste exposi tie van Minimal Art in Europa bijwo nen. Andere deelnemers aan de ten toonstelling zijn Donald Judd, Sol Le- Witt, Robert Smithson en Micheal Stei- ner. ROTTERDAM Op vrijdag 16 fe bruari a.s. brengt het Nieuw Rotter dams Toneel in de Rotterdamse schouw burg de première van het Nederlandse toneelstuk „Interview" van Marie-So- phie Nathusius, onder regie van Pim Dikkers. „Interview" het eerste toneelstuk van de in Amsterdam geboren Marie- Sophie Nathusius werd in 1965 onder de titel „Gedenk Leo Vroom" bekroond met de Van der Vie^-prijs. Het Nieuw Rotterdams Toneel ver wacht op vrijdag 1 maart a.s. in de Rot terdamse schouwburg de première van „De vogelvrienden" van Jens Björne- boe. Het stuk Tverd vertaald door Stefan Felsenthal en zal worden geregisseerd door Luc Lutz. Hans-Dieter Hosallo maakte voor een aantal ingelaste lied- jes de muziek. BERLIJN Nederlandse films heb ben prijzen gewonnen op het interna tionale concours voor agrarische films dat in Berlijn is gehouden. „Holland, terra fertilis" kreeg een Gouden aar, „Parasieten bij rundvee" een Zilveren en „Holland" een Bronzen aar. De Grote prijs van het internationale festival van de korte film in het Franse Tours was voor de Britse dichter en schrijver Brian Johnson, die een acht tien minuten durende film had gemaakt van zijn gedicht „You are human like the rest of them". VATICAANSTAD. Radio-Vaticana heeft zaterdagavond voor het eerste in zijn 37-jarig bestaan popmuziek ten ge hore gebracht. Het programma was be doeld om „verscheidene geestelijke waarden van onze tijd te belichten." De luisteraars hoorden onder meer de Amerikaanse folkzanger Bob Dylan. HILVERSUM De pianist en mu- ziekregisseur bij de Nederlandse Ra dio Unie Isja Rossican is in de nacht van zaterdag op zondag in Hilversum overleden. Hij was 62 jaar oud. Isja Rossican was al voor de oorlog bij de meeste radioluisteraars bekend toen hij als pianist bij het ensemble Esmeralda van Eddy Walis voor de Va- ra optrad. Hij was in Rusland geboren en kwam in 1932 via Duitsland naar ons land. Tal van bekende kunstenaars heeft hij begeleid. Ex-NTS-omroepster Sonja Barend gaat Fenklup presenteren. Ze zal deze nieuwe rol met ingang van de volgende uitzending van dit VARA-programma op 10 februari a.s. vervullen, een taak die de laatale tijd was waargenomen door Yvonne van Zuiden die nu als zo danig afscheid zal nemen. Sonja Barend kwam na haar middel bare schoolopleiding en na enkele ja ren als beroepskeuze-adviseuse werk zaam te zijn geweest, in dienst van de NTS als script-girl bij de cursus voor aanstaancfe regisseurs in het opleidings centrum Santbergen te Hilversum. De ze regiecursus heeft Sonja Barend zelf ook gevolgd. Daarbij verrichtte ze voor de NTS omroepwerkzaamheden. Na de regiecursus heeft Sonja Barend nog een cursus presentatie gevolgd. Enkele maanden geleden bood de VARA haar een contract aan voor de presentatie van het inmiddels verdwe nen programma Yin Yang en voor het verrichten van produktionele werk zaamheden ten behoeve van het pro gramma De Jonge Onderzoekers. Het eerste optreden van Sonja Barend bij Fenklup zal te zien zijn op zaterdag 10 februari via Nederland 2. Zij zal dan de Beatlefilm „TTie Magical Mystery Tour", die als extra Fenklup-uitzending op het scherm wordt gebracht, aankon digen. Kinderen zijn voor fotografen dikwijls een hoofdmotief. Vele vaders (en ook moeders) schieten vaak een plaatje van een van hun kinderen. De bond van de Duitse foto-industrie heeft een onderzoek laten instellen en is tot de conclusie gekomen dat kinderen dikwijls worden gefotografeerd. De fotograaf Stefan Moses, een bekend persfotograafheeft een fotoboek gemonteerd" met 180 opnamen van zijn zoon Manuel. Het is een dagboek" geworden waarvan wij u hier een blad zijde" laten zien. DEVENTER Noury en Van der Lande N.V. te Deventer en het Franse bedrijf Melle-Bezons zullen gaan sa menwerken op het gebied van de berei ding en de verkoop van citroenzuur. De ze samenwerking zal zich bewegen in de richting van een hergroepering van beider produktiefaciliteiten, teneinde op de meest efficiënte wijze de positie van deze bedrijven op de Europese markt te versterken. Om aan deze samenwerking vorm te geven is besloten tot de oprichting van een „Société d'Etudes" (studiemaat schappij), waarvan het doel zal zijn zich „te oriënteren over de mogelijkhe den dezer samenwerking en in dit op zicht coördinerend op te treden. Noury en Van der Lande N.V., die tot de groep van bedrijven van de Ko ninklijke Zout-Organon N.V. behoort, i? een van de belangrijkste wereldprodu centen van citroenzuur. Melle-Bezons U ruim een jaar geleden ontstaan door sa mensmelting van de reeds lang be staande citroenzuurfabriek Les Usine de Melle en de Société de Produit Chimiques et de Synthese, aldus eer communiqué van Noury. In een bericht uit Parijs werd hier aan nog toegevoegd, dat het bedrijf Melle-Bezons deel uitmaakt van het con cern Pechiney-Saint Gobain. AMSTERDAM Het per 30 novem ber 1"967 geëindigde boekjaar van Hol- landia Kattenburg N.V. is afgesloten met een aanzienlijk verlies. Dit verlies werd veroorzaakt door de ongunstige conjunctuur voor textiel en confectie in het algemeen, alsmede door prijsoffers, welke gebracht moesten worden tot het gezondmaken der voorraadpositie. De maatregelen, welke vereist worden om de beoogde herstructurering van de on derneming op korte termijn door te voe ren, brachten aanzienlijke kosten en dekkingsverliezen met zich mede. Deze herstructurering is doorgevoerd en heeft bij handhaving van de kwali teit vaij het produkt geleid tot een be langrijke kostenverlaging en grotere wendbaarheid der beschikbare produk- tie-capaciteit. De orderpositie voor levering voor jaar 1968 is redelijk. De liquiditeitsposi tie geeft momenteel geen zorgen, aldus een communiqué van het bedrijf. HILVERSUM Zondag 4 februari start de NCRV-radio met een serie van 20 zondagavondlezingen onder de titel „Leren leven met de oécumente". De ze serie bestaat uit momentopnamen uit het leven van dr. W. A. Visser 't Hooft, de oud-secretaris-generaal van de We reldraad van Kerken. De lezingen zul len steeds op de daaropvolgende zater dagen worden herhaald. Ds. A. H. van den Heuvel, directeur van het nieuwe departement voor communicatie van de wereldraad, heeft de serie bij de pers geïntroduceerd. Zij heeft niet al leen de persoon van ds. Visser 't Hooft zelf tot onderwerp, maar ook de ge schiedenis van de oecumenische bewe ging, waarin deze theoloog, pastor en diplomaat zo'n belangrijke rol speelt. De NCRV is de enige omroep die het gelukt is deze serie tot zich te trekken. Zo snel mogelijk na de laatste uitzen ding zal een boek verschijnen waarin de radiolezingen zullen worden gebun deld. De theologische etherleergang van de NCRV start op 5 maart a.s. met een themas-serie, waarmee men wil toewer ken naar de vierde assemblee van de Wereldraad van Kerken, die dit jaar in Uppsala in Zweden wordt gehouden. De ze serie omvat 18 colleges en gesprek ken waarin achtergronden en informa ties worden gegeven van zaken die op deze bijeenkomst in zes secties aan de orde zullen komen, zoals de eenheid der kerken, het zendingsprobleem, de so ciale vraagstukken van de wereld, de politieke wereldsituatie en de problema tiek in dezen van de kerk, alsmede de vragen die leven op het gebied van de liturgie en het persoonlijk gedrag van de Christen binnen het gezag van de schrift. PRINCESS RISBOROUGH, Enge land De Britse filmactrice Virginia Maskell is op 31-jarige leeftijd overle den, zo is vandaag bekend gemaakt. Mevrouw Maskell is vooral bekend geworden als tegenspeelster van Peter Sellers in „Only two can play". Zij laat een man en twee zoons achter. De doodsoorzaak is niet bekend ge maakt. NEW DELHI India heeft twaalf honderd kilo goud over. In de kluis van de Bank van India in de hoofdstad New Delhi liggen 84 goudstaven, waarvan de eigenaar onbekend is. De totale waarde van de partij is bijna vier en een half miljoen gulden. De staven waren vorig jaar septem ber in beslag genomen op het vlieg veld' van New Delhi. De zending was afkomstig van een Engelse maatschap pij en bestemd voor de „Commercial Investment Company" (Handels- en In- vesterings Maatschappij) in Hongkong, die hét goud verder zou afleveren. De Indische minister van Financiën, De- sai, zei gisteren in het parlement, dat de eigenaar nog steeds niet is achter haald. HILVERSUM I 18.00 Stereo: Meisjeskoor met instru mentaal sextet. 18.20 Uitz. van D'66. 18.30 Nws. en weerpraatje. 18.45 Act. 19.00 Op de man af, praatje. 19,05 Gees telijke liederen (opnj. 19.30 Stereo: Licht instrumentaal ensemble. 19.55 Stereo: Marinierskapel der Koninklijke Marine (opn.). 20.20 Trouw in oorlogs tijd, documentair klankbeeld. 21.05 A child of our time, oratorium van Tip- pett (gr.), door Filharmonisch Orkest en koor van Liverpool en solisten. 22.15 Literama, radiokroniek over boeken, schrijvers en toneel. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.50 Alariusensem- ble uit Brussel (opn.): klassieke kamer- muz. 23.30 Vers in het gehoor: voor dracht en muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.15 Radiojournaal. 18.30 De tafel van (half) zeven: gev. progr. (Om 19.08 Paris vous i arle). 19.30 Nws. 19.35 RVU: Immanuel Kant, het uit gangspunt en het einddoel van zijn den ken, door prof. dr. mr. K. Kuypers. NRU: 20.05 Grote rollen grote spe lers: toneelkroniek. 20.30 Gamma van Alpha en Bèta: een progr. over recen te vorderingen in de wetenschap. 21.30 Stereo: Metropole orkest en solist: amusementsmuz. 22.30 Nieuws. 22.40 Act. 22.55 Muzikaal klankbeeld rond Carman McRae. 23.25 Radiorama: veertiendaags mini-magazine. 23.55- 24.00 Nws. NEDERLAND I NTS: 18.50 Pipo de clown. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Reclame. CVK'IKOR/ RKK: 19.06 Kenmerk, de wekelijkse actualiteitenrubriek over kerk en same- leving. TROS: 19.32 Rin-Tin-Tin, TV- feuilleton. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. TROS: 20.20 Vrij worstelen. 20.45 In terview met de pianist Gerard Henge- veld. 21.35 Het verhaal van de zee: Oorlog onder water, filmdocumentaire. NTS: 22.15-22.20 Journaal. NEDERLAND II NTS: 18.50 Pipo de clown. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. VARA: 19.03 Coronation Street, TV- feuilleton. 19.52 Weer zien maandelijk se rubriek met herhalingen uit TV-pro- gramma's. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 The big sleep, speelfilm, een thriller uit 1946. 'Filmkeuring: 18 jaar). NTS: 22.15-22.20 Journaal. HILVERSUM I. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Mod. orkestmuziek (gr). 7.30 Nws. 7.32 Act. 7-45 Volksmu ziek uit Rusland (gr). 8.00 Nws. 8.10 NCRV-lied. 8.13 Stereo: Gewijde muz. (gr). 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw.' 9.15 Stereo: Omroep Dubbelkwartet: mod. liederen. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Theologische ether leergang. 10.35 Stereo: Pianorec.: mod. muziek. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zie ken. KRO: 12.00 Van twaalf tot twee: gev. pr. (plm. 12.23 Wij van het land, pr. v. d. landbouwers; 12.27 Med. voor land- en tuinbouw; 12.30 Nws.; 12.40 Act.). 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzica to: muzikaal middag magazine. (16.00- 16.02 Nws). 17.00 Overheidsvoorlichting: Nws. uit de Ned. Antillen. Spreker: Henk Dennert. 17.10 Voor de kinderen. HILVERSUM II. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gr. muz. VPRO: Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Radiojourn. 8.20 Lichte gr. muz. (8.30-8.35 De groente man). 8.50 Morgenwijding. NRU: 9.00 Uitgebr. rep. 9.40 Koormuz. uit de Mid deleeuwen en Renaissance. AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvi taminen: populair verzoekpl. pr. (11.00- 11.02 Nws). 11.55 Beursber. 12.00 Ste reo: Marinierskapel der Koninklijke Marine. 12.27 Med. voor land- en tuin bouw. 12.30 Uitz. voor de landbouw Overheidsvoorl. 12.40 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.10 Radiojourji. NRU: 13.30 De lichte muze belicht. 14.30 Prix Italia: De draad van de spin, cantate van Tsukahara (opn). AVRO: 15.00 De ver dwenen koning, hoorspel (dl. 5). 15.45 Inleiding tot muziekbegrip: muz. lez. 16.00 Nws. 16.02 Stereo: Klarinet en piano: mod. muz. 16.25 Voor de jeugd. 17.15 Dixielandmuz. 17.30 Tussen 10- plus en 20-min: lichte gr. muz. voor de tieners. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nws. 9.02 NAR: Onze Nederlandse Artiesten Revue op de pl. 10.00 Nws. 10.02 Klink - klaar, zonder nonsens. (Met: geen ja, geen nee). (11.00 Nws). 12.00 Nws. 12.02 Zorro, pr. voor tieners. 13.00 Nws. 13.02 Express: gev. platenpr. (14.00 Nws). 15.00 Nws. 15,02 Er - Jee - Em - Drie. 16.00 Nws. 16.02-18,00 Mix: licht platenpr. MAANDAG 29 JANUARI 1968 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal (herh. van gisteren). 10.20 Sport. 11.35 Skaat en muziek. 12.00-13.30 Actuele kroniek. 16.40 Journaal. 16.45 Tips voor woning inrichting. 17.05 Consumentenrubriek. 17.20 Filmreportage. 18.00-18.05 Nws. (regionaal progr.: NDR: 18.05 Act. 18.19 Sport. 18.53 Zandmannetje. 19.00 Act. 19.26 TV-film. 19.59 Programma- overzicht. WDR: 18.05 Belle und Sebas tian, feuilleton. 18.25 Goedenavond. 18.30 Journaal. 19.10 Filmrep. 19.40 Filmre portage). 20.00 Journaal en weerbe richt. 20.15 Panorama. 21.00 Amuse- mentsprogr. 21.45 Documentaire. 22.45 Journaal, commentaar en weerbericht. 23.05 Jazzmuziek. DUITSLAND II 17.45 Nws. en weerbericht. 17.50 Der Mann ohne Namen, TV-film. 18.20 Act. en muz. 18.55 Kleur: Circusprogr. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nws en act. 20.00 Dagboek uit de Protestantse wereld. 20.15 Kleur: Filmrep. £ansl.: Nws. 21.00 Hunde, wollt ihr ewig leben, Duit se speelfilm. 22.35 Nws, weerbericht en actualiteiten.

De Vallei | 1968 | | pagina 2