Sportpark spoedig een feit Raad Resteren stond in teken van sport Grote behoefte aan openluchtzwembad Jeugd nam disco-bar „Bieb Bieb" in gebruik VOORZITSTER, MEVROUW BOS, NAM NA 33 JAAR AFSCHEID EHBO - Leersum winnaar van rayon-wedstrijden TWEEDE PREDIKANT VAN N.P.B. EDE COCKTAIUTRIO STAL DE SHOW Man aan kolendamp overleden Varkensprijzen 7 cent omlaag Kesteren heeft goed jaar achter de rug Bosbadplannen zijn goedgekeurd Gelijk uitwijken gaf een botsing Ds. Breugem spreekt over „De roeping Jeugdzorgwerk houdt beatavond Wie mist 2 Ierse Setters Jaarvergadering E.H.B.O. 1967 bracht 30 nieuwe leden Bingo-avond van Crescendo MA d Kp sww1? lil! Personeelsavond Stenman N.V. Jongen liep tegen auto A.R. Renswoude komt bijeen ZWEMBAD AULA ECHTGENOTE BEWUSTELOOS MAANDAG 29 JANUARI 1968 KESTEREN „De mist is opgetrokken en het zonnetje is gaan schijnen". Met deze woorden drukte burgemeester D. J. Pott tijdens de afgelopen raads vergadering zijn vreugde uit toen hij bekendmaakte, dat de aanleg van het sportveldencomplex in Resteren op korte termijn zal plaatsvinden. De raads fracties staken hun enthousiasme evenmin onder stoelen of banken. Het sport park, dat zal verrijzen op „De Lede", ontlokte enkele aadsleden opbouwende voorstellen en suggesties, waardoor de eerste vergadering in 1968 geheel in het teken van de sport kwam te staan. Burgemeester Pott acHtte de tijd rijp om voor de dorpen Opheusden en Resteren een sportraad in het leven te roepen. De heer R. de Gier (PvdA) deed het voorstel om uit te zien naar grond voor de bouw van een openluchtzwembad. De heer Th. Haan (PvdA) vroeg of het niet mogelijk was om met beperkte middelen een schaatsbaan aan te leggen, die bij het invallen van de vorst zou kunnen worden opgespoten. Burgemeester D. J. Pott stelde de raad voor om voor het sportpark een krediet te ramen van f 125.862, waar van de rijkssubsidie f 82.318 zal bedra gen. „Het sportveldencomplex wordt uitgevoerd in het kader van de rijks dienst aanvullende werken. De super visie berust bij de Nederlandse Heide Maatschappij", aldus de heer Pott. Het sportpark bestaat uit twee voet balvelden, een korfbalveld en 1 oefen- veld. Oorspronkelijk waren bovendien twee tennisvelden geprojecteerd maar deze zijn op het ogenblik niet realiseer baar. De heer K. de Gier (pvda) vroeg of het niet mogelijk was het sportpark uit te breiden met een speelveld voor de jeugd. Het PvdA-raadslid had hier in voorgaande raadsvergaderingen reeds eerder op aangedrongen. „Als de jeugd niets te doen heeft, gaat ze zich uitle ven op de sportvelden", voorspelde hij. Burgemeester Pott merkte op dat een en ander wel was overwogen maar dat zoiets in Kesteren niet schijnt te kun nen. „De jeugd breekt op het oude sportveld momenteel het clubgebouw al af", me»-' ,e hij op. De raad was het met de heer De Gier eens dat er dan toch een andere mogelijkheid gezocht moest worden om in speelruimte voor de jeugd te voor zien. Volgens wethouder J. van Appel doorn moet een dergelijke speelweide beslist niet in de buurt van het sport park komen. De heer R. de Jongh (pvda) wilde graag weten of het sportpark ook door de scholen in de gemeente gebruikt zou mogen worden. Als voorbeeld noemde hij een schoolvoetbaltoernooi. Tegen dit soort evenementen bestaat, volgens de voorzitter, geen bezwaar, maar voor de normale buitensporten is voldoende gelegenheid achter het gym nastieklokaal, dat op het ogenblik in Kesteren wordt gebouwd. L. VAN ELDIK (BP) onbillijk „Ik geloof dat het wenselijk is om een sportraad in het leven te roepen. Een raad waar verenigingen en verte genwoordigers van de gemeenteraad in zitting zullen nemen. Tussen het ge meentebestuur en de sportraad moet een nauw contact komen, zodat wij ge zamenlijk de sportaccommodaties in onze gemeente kunnen gaan beheren. Ouderen en jongeren moeten in zo'n sportraad bij elkaar komen", aldus de burgemeester. „Tijdens de korte vorstperiode zijn er in onze gemeente al pogingen aan gewend om op het baggergat te schaat sen. Dit leverde een zeer gevaarlijke situatie op", aldus de heer Th. Haan (pvda), die naar aanleiding hiervan vroeg of het niet mógelijk was om op een stuk grond een schaatsbaan aan te leggen, die bij eventuele vorst onder gespoten zou kunnen worden. De sug gestie van de heer Haan zal worden bestudeerd, alhoewel in een naburige gemeente nogal wat moeilijkheden on dervonden waren bij de aanleg van een dergelijke ijsbaan. „Er bestaat in onze gemeente een grote behoefte aan 'n openluchtzwem bad. Momenteel is er door het gebrek aan een zwembad groot gevaar voor de volksgezondheid en de jeugd. De Linge is verre van schoon en de ziekte van Weil bestaat nog steeds. Het verdient aanbeveling om uit te kijken naar een stuk grond dat geschikt is om er een openluchtzwembad aan te leggen", al dus de heer K. de Gi^r (pvda), die te vens opmerkte dat een en ander voor lopig wel niet realiseerbaar zal zijn in verband met het ontbreken van de fi nanciën. Burgemeester Pott suggereerde dat het tegelplateau rond het bassin extra groot gemaakt zou kunnen worden, waardoor 's winters gelijktijdig de mo gelijkheid aanwezig zou zijn voor een schaatsbaan. We kunnen het eens be kijken maar we zien er al een hele tijd naar uit", aldus de heer Pott. De vaststelling van een verordening op de heffing van straataanlegbelasting leverde voor de raadsleden nogal enige gespreksstof op. „Ik zie in de heffing van straataanlegbelasting altijd nog 'n grote onbillijkheid", aldus de heer L. v. Eldik (bp). „Woningen die voor 1963 gebouwd zijn vallen niet onder deze be lasting maar huizen die na 1963 zijn ge bouwd, wel. Toch maken alle bewoners gebruik van de straat, waaraan de wo ningen liggen. Alhoewel ook burge meester Pott de onbillijkheid van de belasting niet helemaal wilde ontken nen, werd toch overgegaan tot- stem ming. De heren L. van Eldik en H. Remmelink (gem.bel.) konden hun stem niet aan de verordening geven. Beide heren waren van mening dat toepassing in de huidige vorm niet juist is. De raad besloot met algemene stem men een krediet beschikbaar te stellen voor het ontwerpen van een aula op de nieuwe centrale begraafplaats in Kes- VEEN END A AL „Discobar Bieb-Bieb" is de hippe naam, die de kelder van het jeugdgebouw „De Instuif' gekregen heeft. In „Bieb-Bieb" waren vrij dagavond reeds zp'n 80 jongelui van 18 jaar en ouder present, om hun „eigen" kelder in te wijden. Zaterdagmiddag was de kelder ter bezichtiging open. Met weinig kostbare middelen is een „bar" verkregen die er zijn mag, ook al wordt er ge ensterke drank geschonken. Zondagmiddag bleef er geen plaats onbezet in de kelder, terwijl ook zondag avond „Bieb-Bieb" reeds vanaf het begin van de avond helemaal bezet was. _Het loopt als een trein", zei gisteravond de heer G. J. van de Schee. K. DE GIER (PvdA) zwembad teren. „Wij zien uit naar een aula, waarin het mogelijk is om een rouw dienst te houden omdat de huidige wo ningen zich daarvoor niet meer lenen. Ik geloof dat daar bij het ontwerpen van de aula rekening mee moet wor den gehouden", merkte burgemeester Pott op. Geen der raadsfracties toonde be zwaar tegen het ontwerpen van een bouwplan voor een 2-klassige openbare kleuterschool in Kesteren. De heer H. Remmelink (gem.bel.) sprak de hoop uit dat de school door een aannemer uit de gemeente Kesteren zou worden gebouwd. „Over de bouw is nog niets bekend", deelde de voorzitter mee. „De laatste tijd ben ik mezelf wel gaan af vragen of het' niet verstandig zou zijn om de scholen in de toekomst in hout bouw te laten uitvoeren. Gezien de snel le ontwikkeling van het onderwijs kan dan bijvoorbeeld na 20 jaar een nieuwe moderne school gebouwd worden ter wijl dit met een stenen gebouw niet mogelijk is omdat daarvan de kosten te hoog zijn", aldus de heer Pott. Niet alle raadsleden onderschreven deze zienswijze doch hierop zal nog nader worden teruggekomen. Het voorstel om een achttal garages te bouwen in het Achterdorp werd met algemene stemmen aanvaard. De raad verleende hiervoor een krediet van f 18.000. De heer Remmelink sprak op nieuw de wens uit dat de garages door een plaatselijke aannemer gebouwd zul len worden. „Bovendien zou ik graag zien dat in de toekomst al de te bou wen woningen met een garage worden uitgerust", merkte het raadslid op. Tijdens de rondvraag vroeg de heer L. van Eldik (bp) wanneer in de Smachtkamp in Opheusden de wegen verbeterd worden. Burgemeester Pott antwoordde dat hierover in de volgen de raadsvergadering een voorstel aan de orde komt. KESTEREN Wij hebben een goed jaar achter de rug, waarin heel veel woningbouw tot stand is geko men. We hebben veel gezinnen in onze gemeente aan onderdak kunnen hel pen. Bovedien zijn het afgelopen jaar verschillende kapitaals werken uitge voerd", aldus burgemeester D. J. Pott in een korte nieuwjaarsrede. „Wij kunnen met vertrouwen 1968 tegemoet zien, omdat opnieuw belang rijke projecten tot stand zullen ko men. Als alles volgens plan verloopt, start dit jaar de bouw van het dorps huis in Kesteren en wordt het politie bureau gerealiseerd in Opheusden. Bo>- vendien kan in 1968 de aanleg van het sportcomplex worden verwacht in Kes teren", vervolgde burgemeester Pott. Tot slot merkte hij op: „Natuurlijk blijven wij voortvarend ten opzichte van het onderwijs, want daar valt nog heel veel aan te doen. Er staan geluk kig nog enkele scholen op het pro gramma, waarvan de urgentieverkla ring tegemoet wordt gezien". LEERSUM Het ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid heeft de Bosbadplannen goedgekeurd. Inmid dels heeft de overdracht van de grond (ca. 5 ha) plaatsgehad. De technische voorbereiding is rond en de financiële problemen naderen hun oplossing. Binnenkort zal door het bestuur van de stichting Bosbad de Utrechtse Heu velrug een persconferentie worden be legd. Heden, maandag VEENENDAAL NVV-gebouw, 14.00 uur: Wedstrijden dameskappen en 18.00 uur:wedstrijden herenkappen. AMERONGEN Gemeentehuis, 19.30 uur: Raadsvergade ring. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, 19.30 uur: „Stella's Sleutel". Morgen, dinsdag BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, geen voor stelling. RENSWOUDE Vrijdag in de na middag kreeg bakker v. M. uit Rens- woude op veelvuldig kloppen, b(j de familie L. v. K. aan de Groeperweg geen gehoor. Toen de bakker door het raam keek zag hij de beide oude men sen buiten bewustzijn liggen. Na bij de buren hulp te hebben gehaald heeft men de deur geforceerd. Toen men binnen kwam bleek de heer Van K. te zijn overleden aan kolendampvergifti ging. Zijn echtgenote was buiten ken nis en is direct naar het ziekenhuis gebracht. VEENENDAAL Op de Prins Bern- hardlaan kwamen zaterdagmorgen twee auto's frontaal met elkaar in bot sing, omdat zij beide gelijktijdig uit wijken moesten. Beide auto's liepen schade op. De heer G. V. uit Ede reed in zijn personenauto in de richting van de Buurtlaan. Plotseling moest hij uitwij ken voor een geparkeerd staande auto. Vanuit de andere richting naderde de heer J. G. T. uit Veenendaal in zijn auto, die ook moest uitwijken. Een bot sing bleek onvermijdelijk. EDERVEEN Op verzoek van de hervormde jeugdraad te Ederveen spreekt ds. M. Breugem uit Barneveld donderdagavond over het onderwerp „De roeping". De avond begint om half acht. Na afloop van de inleiding wordt gelegenheid gegeven tot het stel len van vragen. RHENEN De stichting Jeugdzorg- werk in Rhenen organiseert zaterdag 3 februari om 8 uur in het Eigenge bouw een beatavond. De muzikale me dewerking wordt verleend door het or- Ikest „Opus X". RHENEN In Rhenen zijn 2 prach tige Ierse setters aan komen lopen. De eigenaar van beide honden, die door Rhenen zwierven, kan zich in verbin ding stellen met de Rhenense politie, tel. 08376-2063. n LEERSUM Tijdens de jaarvergadering van de EHBO, afdeling Leersum, heeft de voorzitster, mevrouw Bos-van Pooyen, afscheid genomen van het bestuur. Me vrouw Bos is sinds de oprichting in 1935 actief lid van de afdeling geweest. Onder haar leiding is de vereniging sterk gegroeid. Ter gelegenheid van het afscheid werd de voorzitster het ere-lidmaatschap aangeboden door de heer Wijnands, die zelf ook ere-lid is. De voorzittershamer werd overgenomen door dokter Bakker, die reeds jarenlang cursusleider van de Leersumse EHBO is. Voor de jaarvergadering van de EHBO bestond opvallend veel belang stelling. Uit het jaarverslag van de se cretaresse, mevrouw Van Overwee), bleek, dat zich in 1967 ruim 30 nieuwe leden hadden aangemeld, zodat het to tale aantal leden nu 63 bedraagt. Een voorstel van het bestuur om de jaarcóntributie van f 10,- te verhogen tot f 15,-, ondervond nogal enige kritiek van de aanwezige leden. Toen het voor stel in stemming kwam, werd het ech ter met algemene stemmen aanvaard. Volgens het bestuur is de verhoging noodzakelijk in verband met de geste gen kosten. De aanwezigen zwichtten kenrlelijk voor dit sterke motief. Aan het slot van het.huishoudelijk ge deelte van de vergadering werd de Wijnands-wisselbeker uitgereikt. De be ker is beschikbaar gesteld voor het lid dat bij de onderlinge wedstrijden het hoogste aantal punten heeft behaald. Het ere-lid de heer Wijnands kon de be ker dit jaar uitreiken aan mejuffrouw G. van Rhenen, die totaal 307 punten verzamelde in het afgelopen seizoen. De overige uitslagen waren: 2. me vrouw Schapenk, 291 pnt.; 3. de heer Gerritsen, 269 pnt.; 4. mevr. Overweel en de heer Kierkels, 208 pnt.; 5. mevr. Van der Meulen, 203 pnt.; 6 mevr. De Groot, 195 pnt.; 7. mevr. Bos, 176 pnt.: 8. mevr. Ederveen, 160 pnt.; 9. mevr Woorselaar, 154 pnt.; 10 mevr. Van Tiel, 148 pnt. VEENENDAAL De wedstrijdpioeg van de EHBO in Leersum won zater dagmiddag een rayonwedstrijd in Vee nendaal. Leersum mag hierna uitkomen in de districtswedstrijden, die waar schijnlijk in april gehouden zullen wor den. Een goed resultaat daar opent de mogelijkheid om uit te komen in de landelijke finale. Ook de leidersprijs ging naar Leersum. De wedstrijden werden georganiseerd door de EHBO uit Veenendaal, die zelf ook meedeed, maar niet verder wist te kom,en dan de op één na laatste plaats. De oefe ning werd gehouden in de Ritmeester kantine, waar als jury aanwezig waren de artsen Tromp uit Ede en Flohil en Verschoor uit Veenendaal. De opdrachten van de verschillende ploegen, was hulp te bieden in een kan tine, waarvan de beheerder aan vallen de ziekte leed. Met een groot blad met koppen koffie in zijn handen kreeg de LEERSUM Aangemoedigd door het succes van de vorige contactavond in november jl. heeft het bestuur van de accordeonvereniging Crescendo be sloten op vrijdagavond 2 februari in zaal Damlust weer een Bingo-avond te organiseren. Evenals vorige keer zullen weer veel fraaie prijzen beschikbaar zijn. beheerder een aanval, waardoor de gloeiend hete koffie over de armen van zijn echtgenote stroomde. Beide „pa tiënten", natuurgetrouw gespeeld door leden van de „Lotus"-vereniging, moes ten geholpen worden. De einduitslag van de wedstrijd was: Groepsprjjs: (maximum aantal pun ten was 220) 1. Leersum, 175 punten; 2. Maarn, 168; 3. Amerongen, 193; 4. Élst, 141; 5 en 6. Langbroek en Vee nendaal, beide 140; 7. Rhenen, 107. Leidersprijs: (maximum te behalen aantal punten was 100) Leersum 94; Amerongen 91; Rhenen 90; Langbroek 80; Veenendaal 75; Maarn 73 en Eist 64 pnt. De heer Wijnands overhandigt de schei dende voorzitster met een symbolische handdruk het ere-lidmaatschap. 1 i fv i De gemiddelde marktprijs, de z.g. pakketprijs werd voor de afgelopen week becijferd op f 357.23 per 100 kg en men moet teruggaan tot in november om een zodanig lage prijs aan te tref fen. In enke weken tijds zijn de prijzen men ca f 30,- per 100 kg levend terugge lopen. Men schrijft dit toe aan een weinig gunstige prijsontwikkeling op de Italiaanse markt. De uitvoer blijft qua hoeveelheid goed lopen. In de week tot 19 jan. werd ruim 800 ton kalfsvlees uitgevoerd, waarvan 558 ton naar Itali ëen 167 ton naar Duitsland. Ook de Deense uitvoer blijft zeer aanzienlijk, met name naar Duits- lan en ook Italië, waar het aandeel van de Deense import dat van de Nederlan se overtreft. EDE Over enige maanden hoopt men het aantal in de Stichting Neder - Veluwe van de Nederlandse Prot. Bond werkende predikanten met één uit te breiden. Deze nieuwe predikant zal dan worden aangesteld door de af delingen Ede, Veenendaal en Rhenen. Van de zijde van het bestuur van de afdeling Ede deelde men ons mee, dat er reeds contact is gezocht met 'n her- VEENENDAAL Ean daverende ovatie deed gebouw Eltheto vrijdagavond op de grondvesten schudden toen het Cocktail Trio afscheid nam van het personeel van Stenman Holland N.V. Het Cocktail Trio was het grote succes van de avond, die door de personeelsvereniging was georganiseerd. Ook het zangduo „The Luck- berries" viel b(j het publiek in de smaak. De muzikale begeleiding van het geheel was in handen van pianist-accordeonist Tonny Eyck, die de verschillende arties ten op de juiste wijze wist te begeleiden. Toen de Luckberries enkele jaren ge leden voor de eerste maal op de televi sie te zien waren bij de nationale fina le van het Eurovisie Songfestival, maak ten zij een niet al te beste indruk. Als ietwat schuchtere amateurtjes versche nen ze voor de camera's. Hun stemmen, zowel als hun manier van optreden wa ren in het geheel niet geschoold. Ze hebben echter hard gewerkt Dat moet wel, want vrijdagavond stond hetzelfde duo op de planken maar nu met een show, die klonk als een klok. Ze hadden de fijne kneepjes onder de knie, die de ware artiest kenmerken tijdens zijn op treden. Hun stemmen waren zo vooruit gegaan, dat de Luckberries nu aan pia no- en gitaarbegeleiding genoeg had den. Les Deux Jateux, o.l.v. Tonny Eyck, •brachten een ietwat afgezaagd reper toire accordeonmuziek. Technisch en muzikaal perfect, maar niet origineel. Evenmin origineel was het optreden van goochelaar Ab Preston en Valerie. De clown Hans Cordon wist het pu bliek met eenvoudig maar daarom niet minder geestig jongleurswerk uitste kend te vermaken. Marion Wardenaar was vrijdagavond de conferencière. Waarschijnlijk is zij een van de weini ge dames die dit beroep uitoefenen. De medewerkster van André Carell, hij kon wegens ziekte helaas niet* aan de show meetverken, heeft het artiesten vak in haar vingertoppen. Zij bracht o.a. enkele heerlijke, oude. Nederlandse cabaretliedjes. Als daverende uitsmijter diende het Cocktail Trio. Als eerste programma onderdeel stond aangekondigd „Les Deux Jateux". waarbij het programma vermeldde: „Zij brengen u in de juiste stemming". Dit werd eigenlijk pas bij het laatste programma-onderdeel door het Cocktail Trio bewaarheid. De drie eerste-klas musici brachten de lach spieren van het publiek danig in beroe ring, met hun gekke gezichten, hun domme streken en hun komische pre sentatie. RHENEN Op de Acacialaan liep een 6-jarige leerling van de Halschool tegen een auto. Het hoofd van de school, de heer B. Runge, ontfermde zich over de knaap en belde na hem de school te hebben binnengedragen de dokter. De knaap kon later- met lichte verwondingen naar huis worden vervoerd. RENSWOUDE Donderdag 1 fe bruari, 's avonds om 8 uur, belegt de AR-kiesvereniging afdeling Renswou de. een vergadering in gebouw „Reho- both". Als spreker heeft men uitgeno digd de heer J. A. van Bennekom, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal. Het onderwerp van bespreking is „Da huidige situatie in onze partij". vormde predikant te Utrecht. Zijn hui dige ziekte is er de reden van, dat zijn onlangs te houden proef-predikatie in het kerkgebouw te Ede niet kon door gaan. Een aantal, wat men noemde, onzekere factoren verhinderen het de naam van deze predikant te noemen. Drie afdelingen van de Stichting Ne der Veluwe van de Nederlandse Pro testantenbond, te weten Ede, Benne kom en Renkum hebben indertijd ge zamenlijk de hervormde predikant ds. J. Brinkerink aangesteld als predikant voorganger. In de afdelingen Ede, Bennekom en Wageningen is voor een deel van zijn tijd de doopsgezinde predikant, ds. H. J. Mulder 'uit Doorn, als tweede predi kant werkzaam. Het blijkt, dat beide predikanten dit grote arbeidsterrein, met bijbehorende werkzaamheden als het geven van bij bel- en andere cursussen, catechisaties, ziekenbezoek en ander contact met hun gemeenteleden, slechts nauwelijks kun nen bewerken. Dit heeft er onder ande re reeds toe geleid, dat wat de door ds. Brinkerink tot nu toe alléén verzorgde godsdienstlessen aan de openbare lage re scholen in Bennekom betreft, sinds kort een taakverdeling is gemaakt met de hervormde ds. Veltman van de Ich- tuskerk te Bennekom. De inkoopcombinaties voor slaoht- varkens VAKO (Oss) IVO (Deven ter) en HO VA (Homburg) hebben de uitbetalingsprijzen voor de in de week tot 2 febr. over ten men varkens met 7 cent verlaagd. .Men hanteert de volgende prijzen voor geslachte varkens van le kwali teit, op basis van af-mesterij: 68/85 kg f 2,72 86/90 kg f 2,62 91/100 kg f 2,57 met de gebruikelijke kortingen van 12,17 en 22 cent voor varkens van 2e, 3e en 4e kwaliteit. Ook de coöperatie NCB betaalt deze prijzen, terwijl de Coveco-coöperatie haar uitbetalingsprijzen met 10 cent verlaagde en uitging van een prijs van f 2,76 voor varkens van 6886 kg, bruto. De uitbetalingscapacitiet is terugge lopen gezien de rpijsontwikkeling in de lidstaten, waar over het prijspeil afbrok kelde en de belangstelling voor import dienovereenkomstig verminderde. In de week tot 20 jan. werden ca 144.000 var kens geslacht, ongeveer 1000 méér dan voorgaande week. Voorlopige cijfers geven voor die week een uitvoer aan van ca. 20.000 ge slachte en 3370 levende varkens, alle met bestemming de lidstaten van de EEG. De prijzen van delen van var kens gingen de afgelopen week omlaag en men rekent met een verdere beschei den verlaging. De uitvoer van hammen naar Italië blijft zich gunstig ontwikkelen. De spek positie is in het algemeen guntig. Geen grote voorraden drukken op de markt.

De Vallei | 1968 | | pagina 3