Veenendaals dagblad Hevige aanvallen van Viët-Cong Buiten Vrouw in auto had het op agenten voorzien Congres verdeeld over incident met Pueblo „Onderonsje" in Brussel SPEURTOCHT NAAR ONDERZEEËR NOG NIET OPGEGEVEN Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Beschuldiging tegen Vlachoe ingetrokken BARNARD BIJ PA US Breedband- milj oenen" geleend aan „Financiën" Premier Pendel komt toch Mysterieuze verdwijning op Nieuwjaarsdag Weer sporen Minerve gevonden Winkelmeisje stal in 2 jaar f 10.000 uit' kas CARAVAN RAI68 Arrestant stierf in politiecel TIJDELIJK REGEN ^AIGON - De Verenigde Staten en Zuid-Viëtnam hebben het bestand van 36 uur, dat ter gelegenheid van het boeddhistische nieuwjaar „Tet" was afgekondigd, geheel afgelast. Eerder was het bestand al opgeheven voor de vijf noordelijke provincies van Zuid-Viëtnam; dat dit nu voor het gehele land van kracht is moet worden gezien als een gevolg van de grootscheepse aanvallen die de Viët-Cong in de afgelopen nacht op enige grote centra in Zuid- Viëtnam heeft uitgevoerd. Schaften OVERZICHT STRAF ZIEKTEN OVERSPANNEN BARONES AANGEHOUDEN NA DOLLEMANSRIT DOOR DEN HAAG FIETSPAD Kind voor moeders ogen onder auto SEINEN TE DIEP DUIKERSKOGEL Bur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef 08385-10550 (adm.). 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Recl.- bureau J. Baars. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt In 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prljs 17 cent. Kleine •annonce» „Vraag en Aanbod" op dl., do. en za. 1-10 woorden ƒ1,50, leder woord meer 15 cent DINSDAG 30 JANUARI I968 - 42e JAARGANG no. 25 BESTAND ZUID-VIETNAM NU GEHEEL AFGELAST ATHENE De aanklager bij de Atheense krijgsraad heeft beschuldi gingen tegen de Griekse krantenuit geefster, mevrouw Helen Vlachoe inge trokken krachtens een vorige maand door premier Papadopoelos bekendge maakte amnestie. Waarnemers menen nu, dat mevrouw Vlachoe, die zich op het ogenblik in ballingschap in Londen bevindt, zonder bezwaar naa: Griekenland zou kunnen terugkeren, daar er geen beschuldigin gen meer tegen haar aanhangig z(jn. Mevrouw Vlachoe werd in oktober beschuldigd wegens belediging van de autoriteiten en het niet opvolgen van een militair bevel. Deze aanklacht hield verband met een vraaggesprek, dat begin september in het Italiaanse blad La Stampa was verschenen. Mevrouw Vlachoe staakte de uitgave van haar twee kranten in Athene, uit protest tegen de door de regering inge stelde censuur. De 57-jarige Helen Vlachoe week in december naar Enge land uit. In Londen verklaarde zii gisteravond, dat zij van plan was in Emgeland te blijven. Volgens haar waren de mili taire machthebbers in Athene nobit van plan geweest haar voor de rechter te brengen. Het intrekken van de aan klacht bestempelde zij dan 'ook als een „vertoon van clementie". „Ik ga niet terug naar Griekenland, omdat ik daar niets te doen heb", aldus de kranteuit geefster, die vond dat zij haar bladen niet kon uitgeven, zolang er nog cen suur is. PARIMARIBO De Surinaamse mi- nister-presideht, Johan A. Pengel, zal zaterdag via de Antillen naar Neder land reizen, zo is van officiële zijde vernomen. De premier zal in Den Haag overleg plegen over de grenskwestie, de financiering van het vijfjarenplan en over het restaht van de z.g. overbrug gingshulp van 9 miljoen Surinaamse guldens. i'iiiiiriiiiiiiiiiiitriiirii/rrniiiitiiiriiiniiitiiniiiiiiwiirrm 5 Tloorgaans staan de grote herten al bruin-schimmig in het luwe naald hout op hun verzorger te wachten, i want ze beiden hun tijd geduldig. Ze zien en horen zijn aanwezigheid, want de hoge dennen van de voerplaats werden in de loop der jaren een paar keer gedund en ook viel er van tijd tot tijd een dode, zodat het bos een doorzichtig gordijn werd. Feitelijk is dit wel goed, want nu kunnen de vier- benige bezoekers onder het schaften altoos een oog in 't zeil houden, zodat ongewenste kijkers en snuffelaars bij tijds gesignaleerd worden. Op de hei raakte de spoeling dun, vooral wan neer de groene scheuten onzichtbaar worden door de sneeuw en ook het weinige uitgevroren gras op de wild- weide verborgen blijft. Het is een ge lukje, wanneer men zich ergens in 't revier met kappen bezig houdt en voorlopig de kroontakken in het bos achterblijven, want de harsrijke bast en naalden zij mogen weinig voed selrijk wezen worden gaarne ge aasd. Soms vindeide herten een om- gestorte waaiboorh en kunnen daarmee uren zoet zijn. Uit de verte valt het geelwitte spint van tak en twijg op. De schors van staand, levend "hout is doorgaans te hard voor de consumptie. Ondanks zulke voedselkansen zou toch schraalhans keukenmeester zijn, wanneer het grofwild niet op onbe krompen wijs werd geholpen. Reeds uit de vele plat getreden wissels blijkt het drukke bezoek aan hooi, aard- appelkriel, knolrapen, bieten en wat de pot verder schaft. Met zulk een winters menu komt oud en jong de harde maanden door. 30 jan. '68 A. B. WIGMAN Amerika heeft gisteren te kennen ge geven, dat het wellicht bereid is tot af kondiging van een pauze in de bom bardementen op Noord-Viëtnam, wan neer Hanoi belooft dat het zijn mili taire activiteiten in Zuid-Viëtnam dan niet zal opvoeren. Het ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde, dat zo iets in overeenstemming zou zijn met de voorwaarden van president Johnson voor onderhandelingen, door hem op 29 september in San Antonio (Texas) vermeld en sindsdien bekend als de San Antonio-formule. De mogelijkheid van een verzachting van het Amerikaanse standpunt kwam ter sprake, toen de pas benoemde mi nister van Defensie, Clark Clifford, voor de senaatscommissie voor de strijdkrachten liet doorschemeren, dat de regering bereid zou kunnen zijn het huidige peil van de Noordviëtnamese militaire activiteit maar dan ook niet meer te accepteren in ruil voor een stopzetting van de bombardementen. Clifford zei dat als er vredesbesprekin gen worden gehouden, Noord-Viëtnams militaire activiteit in Zuid-Viëtnam naar hjj aannam zal voortduren tot er overeenstemming is bereikt over een staakt-het-vuren. Daarbij gaat hij er te vens vanuit, dat Haasei ?en „normale" hoeveelheid goederen, munitie en man schappen naar het zuiden zal blijven overbrengen. De Viët-Cong heeft de afgelopen nacht de nacht van het nieuwe maanjaar Tet verrassingsaanvallen uitgevoerd op acht van de grootste ag glomeraties in Zuid-Viëtnam en is daar mee een offensief begonnen, dat de Amerikanen en Zuidviëtnamezen slechts verwachten tegen Khe Sanh en langs de gedemilitariseerde zone door de Noordviëtriamezen. Voor het grootste deel van Noord- Viëtnam vindt ook de bommenpauze geen doorgang. Volgens Amerikaanse bekendmakin gen was de toestand vanmorgen als volgt: Da Nang: beschieting van de Ameri kaanse basis en van stadswijken waar bij materiële schade werd aangericht en geringe verliezen aan mensenlevens zijn geleden. Aan de rand van de stad zijn straatgevechten geleverd. Op de Amerikaanse basis werden vijf vlieg tuigen vernietigd en zeven beschadigd. Nha Trang: de Viët-Cong maakte zich korte tijd meester van het be stuurscentrum, het radiostation en het station. Uit de gevangenis werden hon derden gevangenen vrijgelaten. Tan Canh: op vijf ^kilometer van Dak To in het centrale hoogland, was tijde lijk in handen van de Viët-Cong en staat voor tweederde in brand. Qui Nonh, aan de kust: twee Viët- Cong-eenheden slaagden erin de stad binnen te dringen die wordt verdedigd door Zuidkoreanen om zich naar men vermoedde aan te sluiten bij twee Viët-Cong-bataljons die zich al (als ondergrondse) in de stad bevinden. De Zuidkoreanen verdreven de aanval lers echter. Pleikoe: aangevallen door twee com pagnieën, die erin slaagden 't centrum tijdelijk te bezetten en talloze gevange nen vrij te laten uit de gevangenis. Kontoem (provinciale hoofdstad): de Viët-Cong trekt zich na een mortieraan val en een treffen met regeringstroe pen terug. Ban Me Touth (provinciale hoofd stad): beschieting hoofdkwartier van een Zuidviëtnamese divisie en installa ties. Bong Son (V.S.-kustbasis): de com munisten vernietigden verscheidene hefschroefvliegtuigen. De landingsbaan van Khe Sang, de bedreigde vestiging van het noordwes ten, werd vandaag getroffen door een Noordviëtnamese raketaanval. Men hoopte de baan binnen enkele uren weer in gebruik te kunnen nemen, daar zij de enige mogelijkheid op verbinding met de buitenwereld vormt. Het Noordviëtnamese persbureau meldde vanochtend dat de aanval op Da Nang is uitgevoerd „om de Ame rikaanse agressors en hun handlangers te straffen voor de eenzijdige opheffing van hun eigen bestand". President Johnson van de V.S. heeft verklaard dat de V.S. maximaal 20 mil jard dollar per jaar zouden kunnen be sparen als er vrede in Viëtnam zou zijn. Hoeveel de oorlog in Viëtnam de V.S. precies kost, was niet bekend. En kele adviseurs van de president zeiden 25 miljard dollar, anderen 23 miljard. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) maakt in een gisteren gepubli ceerd rapport gewag van een toene ming op grote schaal van venerische ziekten, pest en cholera in Zuid-Viët nam als gevolg van de oorlog. Prof Christian Barnard heeft gisteren met de paus in Vaticaanstad van ge dachten gewisseld over de morele kant van de harttransplantaties. Het onder houd in de bibliotheek van paus Paulus duurde twintig minuten. DEN HAAG De 42-jarige barones E. van S. uit Par(js, een Nederland se die tijdelijk in haar vaderland ver toeft, heeft zich maandag in Den Haag en Wassenaar als een woestelinge met een auto gedragen. Daarbij reed ze een aspirant-agente van de Haagse politie aan, trachtte zij een Wassenaarse poli tieman te overrijden en reed ze met veel te hoge snelheid nog door, toen de politie in Den Haag met een zesde pi stoolschot de linkervoorband van de auto kapot had geschoten. Uiteindelijk kon ze na een wild-west-vertoning wor den aangehouden. 's Morgens om half twaalf reed de vrouw op de Koningskade in Den Haag een aspirant politie-agente aan, die er op de fiets reed. De agente moest met verwondingen aan een van haar benen naar een ziekenhuis worden gebracht. 's Middags bleek de vrouw met haar wögen, waarvan het kenteken was door gegeven, in het centrum van Wasse naar rond te racen, zonder zich aan verkeersregels te storen, terwijl ook de voorlichten van haar auto het niet de den. De Wassenaarse politie zette de achtervolging in. Op de Van Zuilen van Nijeveltstraat stopte de automobiliste voor een cafe taria. Toen ze de politie ontwaarde, scheurde ze er met haar auto tussenuit. Daarbij werd een personenauto aange reden. In vliegende vaart reed ze Was senaar uit, op de huid gezeten door de politie. In de Haagse woonwijk Marlot werd de auto van de vrouw klemgereden. De politie vond de deuren en ramen van de auto op slot. Een van de agenten ging voor de auto staan. Hij moest zijn leven redden door rap opzij te sprin gen, toen de vrouw met vol gas op hem inreed. De vrouw verdween in de richting van het centrum van Den Haag. In de residentie keek intussen de Haagse politie uit naar de auto. Het was inmiddels half vijf geworden en het spitsuur brak aan. Met snelheden van negentig en meer kilometer per uur, wist de vrouw zich steeds aan haar achtervolgers te onttrekken, waar bij zij verkeerslichten negeerde, op lin ker weghelften reed en ook wel eens een fietspad nam om heen te komen. Op de Cremerweg in Scheveningen, waar het nie' zo druk was, schoot de politie op de wagen. De automobiliste trok zich er niets van aan. Op de Nieu we Parklaan nam de vrouw het fiets pad. De met zwaailicht werkende poli tiemannen in de loeiende auto konden naast de wagen van de vrouw komen en de linkervoorband werd toen lek ge schoten. De voortrazende barones gaf zich nog niet gewonnen. Ze vloog zonder voor rang te verlenen over een kruispunt en maakte nog tal van overtredingen voor haar wagen bij het nemen van een bocht in de Zwolsestraat doorslipte en klem kon worden gereden. Het bleek, dat de auto door drie van de zes afge vuurde kogels was getroffen. De vrouw hield aanvankelijk weer de deuren en ramen van de wagen geslo ten. Zeliet zich tenslotte overreden zich te laten arresteren. Zij maakte op de politie de indruk een beetje suf te zijn, mogelijk als gevolg van het ge bruiken van medicijnen. Ook was ze moeilijk ter been. Op het hoofdbureau van politie is ze in verzekerde bewaring gesteld. Het bleek, dat ze een kalmeringsmiddel had gebruikt, waarvan een buisje met nog een paar tabletten op haar werd aan getroffen. Proces-verbaal ter zake van een hele reeks misdaden en overtredin gen zal worden opgemaakt. WASHINGTON Het Amerikaanse Congres wordt steeds ongeruster over het feit, dat de pogingen om de vrij lating van het verkenningsschip Pue blo en z(jn bemanning te bewerkstel gen tot dusverre gefaald hebben. Hoewel de leden het niet eens zijn over een oplossing van de crisis, die is ontstaan door de Noordkoreaanse in beslagneming van het schip heeft de republikeinse fractieleider Everett Dirksen gisteren verklaard, dat het Amerikaanse prestige op het spel staat en dat Amerika niet lijdelijk kah blijven toezien. Uit alles blijkt, dat het publiek steeds heftiger op maatregelen begint aan te dringen. De democratische sena tor Stuart Symington zegt, dat 90 pet van alle mensen, die hem schrijven, voorstanders zijn van een agressieve en snelle actie tot redding van de be manning. De democratische senator Frank Lau- sche, lid van de senaatscommissie voor de buitenlandse betrekkingen, heeft echter in een interview ge waarschuwd tegen stappen die tot 'n nieuwe oorlog in Korea zouden kun nen leidén. „Wij kunnen het ons niet veroorloven in Azië een oorlog op twee fronten te voeren", zei Lausche. „Indien wij lucht- en landstrijdkrachten zenden naar de haven waar het schip wordt vastgehouden, zouden de Noord-Ko- reanen Zuid-Korea opnieuw binnen vallen en zouden wij in een tweede oorlog verwikkeld raken". De democratische senator Russell Long zei, dat de Verenigde Staten moeten reageren op een oorlogsdaad van de Noordkoreanen. Hij zei dat liet land niet met zich moet laten sollen en dat de Verenigde Staten moeten beginnen met het in beslag nemen van een aantal Noordkoreaanse vissers schepen en dat evenveel Noord-Ko- reaanse burgers gevangen moet wor den genomen, als daar thans Ameri kanen worden vastgehouden. Senator Symington, lid van zowel de commissie voor de buitenlandse be trekkingen als de commissie voor de strijdkrachten, merkte op, dat bij een eventuele Amerikaanse inval in Noord-Korea vermoedelijk zou blij ken dat alle instrumenten van de Pueblo zouden zijn verwijderd en dat de bemanning naar Mantsjoerije zou zijn overgebracht. Hij zei dat de Verenigde Staten geen geoefend personeel en materiaal heb ben voor een dergelijke invasie en dat daarvoor vermoedelijk taktische kernwapens zouden moeten worden gebruikt. „Maar was is de definitie van 'n tak- tisch kernwapen en zullen de Verenig de Staten weer het enige land zijn dat een dergelijk wapen gebruikt met als consequentie de mogelijk heid van een uitbreiding van de strijd tot een complete kernoorlog?" zo vroeg hij zich af. BERGEN OP ZOOM In Bergen op Zoom wordt al sinds nieuwjaarsdag de 67-jarige gepensioneerde M. Mies vermist. De man ging op die dag nieuw jaar wensen in z(jn stamcafé De Wouw- se Tol op ongeveer vijfhonderd meter afstand van z(jn huis. Na de traditione le borrel is de heer Mies verdwenen. Langs het riviertje de Zoom, dat achter het café en zijn huis ligt, lag zijn fiets en aan de overkant zijn pet. Het riviertje de Zoom is feitelijk niet meer dan een twee meter brede sloot. Er staat ongeveer dertig centimeter water in. Hoewel de man in die ondiepte te zien zou moeten zijn, heeft de politie het water tussen twee sluisjes hele maal afgezocht. Met een speurhond zijn daarna de aan de overkant liggen de velden en bossen afgezocht. De poli tie in Bergen op Zoom hoopt nu, dat er uit de burgerij inlichtingen komen. De ministerraad van de Westeurcpese Unie heeft gistermiddag in Brussel gesproken over de ontwikkeling in het Midden-Oosten en ontspanning tussen Oost en West. Minister Luns heeft bij deze gelegenheid met name gewézen op de recente versterking van de Sovjet-invloed in het gebied van de Middellandse Zee. Hier is onze minister van Buitenlandse Zaken gefotografeerd met Lord Chalfont, die de Engelse regering vertegenwoordigde. (Van onze correspondent) PARIJS De kans dat men nog iets kan doen voor de opvarenden van de vermiste Franse onderzeeboot Minerve was gisteravond iets beter dan die voor de verdwenen Israëlische onderzeeër Dakar. V UTRECHT De Breedbandmiljoe- nen slapen niet. „Er is geen vuiltje aan de lucht". Dat is de reactie van het ministerie van Sociale Zaken en Volks gezondheid op een publikatie in Ruim Zicht, het blad van het Nederlands Katholiek Vakverbond. Daarin wordt gezegd dat de op brengst van de verkoop van de NV Breedband aan Hoogovens in 1964 honderd miljoen gulden nog steeds onaangeroerd in de schatkist ligt, hoe wel zij bedoeld is voor stimulering van de bezitvorming. Tenminste zo voegt het blad er direct aan toe als de re gering zich door kapitaalschaarste niet heeft laten verleiden tot een ander ge bruik van dit geld. wat zou getuigen van kortzichtigheid. Dit laatste vermoeden van het NKV blijkt juist: de honderd miljoen is tij delijk geleend aan het ministerie van fi nanciën en draait gewoon in de begro ting mee. Minister Witteveen betaalt er sinds 1 januari 1965 jaarlijks vijf pro cent rente op, zodat in tótaal nu bijna 116 miljoen als stimulans voor bezits vorming „in kas" is. ZELHEM Een Zelhems winkel meisje heeft kahs gezien om in twee jaar tijds uit de kassa van het levens- middelenbedrijf B. J. Wolsink onge merkt kleine bedragen weg te nemen. Eind vorige week, toen de totale buit tot ver boven de f. 10.000 was opgelo pen, kwam de zaak aan het licht. De 18-jarige Gerrie B. heeft de diefstallen tegenover haar werkgever bekend. Zij heeft echter daarna een zenuwinzinking gekregen en het zal wellicht nog twee weken duren voordat de politie haar kan verhoren. De Zelhemse kruidenier had al gerui me tijd te kampen met teleurstellende bedrijfsresultaten, maar tot voor kort kwam het niet bij hem op de oorzaak ervan te zoeken bij zijn winkeljuffrouw, die hij ten volle vertrouwde en die haar werkzaamheden op schijnbaar voorbeel dige wijze verrichtte. Over de achtergronden van de dief stallen, de wijze waarop ze werden ge pleegd alsmede de bestemming, die aan het gestolen geld is gegeven, hoopt de politie bij het komende verhoor op heldering te krijgen. ADVERTENTIE Vrij.-dan de caravan! Caravans, vouwwagens, bagagewagens an toebehoren uit 12 landen 27 JAN. TM 4 FEBR. open wan IO-17 uur an wan 19-22 uur tondagtn 10-17 uur loegangia.' AMSTERDAM NIEUWE speciaal Trein-Toegangsbiljet met 3x reductie verkrijgbaar op 140 N.S.-stations DEN HELDER -r- De vierjarige Men tor Nicolo da Ponte is maandagmiddag op de Schooterweg in Den Helder met zijn hoofd onder een achterwile van eeh achteruitrijdende vrachtauto geko men. Hij was op slag dood. De vrachtauto van de dienst Openba re Werken, bestuurd door de 40-jarige chauffeur T. K. S., stond aan de rech terzijde van de rijbaan. De chauffeur wilde achteruit 'n stuk onbebouwd land oprijden om daar zijn stenen te los sen. Hij zag in zijn spiegel niet, dat de 25-jarige mevrouw O. da Ponte met haar brommer achter hem stond, met in het kinderzitje haar vierjarig zoontje Toen de auto begon te rijden, gilde zij luidkeels, maar werd niet gehoord. Zij kon de bromfiets niet meer houden, waardoor die met het kind' erop onder het rechterachterwiel kwam. Gisteravond om acht uur had de Mi nerve, zo heeft men uitgerekend, nog voor 46 uur zuurstof aan boord. Men meende toen een voorwerp op de bo dem van de Middellandse Zee te heb ben gevonden dat in afmetingen met de Minerve overeenkwam. Seinen zijn er van de onderzeeboot echter niet op gevangen. Van de Dakar daarentegen meent men wel seinen te hebben opgevan gen. In Tel Aviv heeft men onver staanbare signalen ontvangen op de aan de Dakar toegewezen frequentie. Het is mogelijk dat de radioboei van het schip, die door de bemanning naar de oppervlakte kan worden opgelaten wanneer het schip zelf niet meer rij zen kan, automatisch noodseinen uit zendt.. Vindt men die boei, dan weet men in elk geval de plaats waar de Dakar waarschijnlijk is verongelukt. Er zal echter weinig kunnen worden gedaan om het schip te helpen, want de zee is ten zuiden van Cyprus tot 2500 meter diep, te diep voor een ber gingspoging. Een grote internationale vloot en tientallen vliegtuigen en helikopters zoeken naar de boei. De zee is min der wild dan de afgelopen dagen en de wind gaat verder liggen. De Dakar wordt al sinds donderdagmiddag ver mist; er is vrijwel geen kans dat er zich nog levenden aan boord bevinden. De Franse marine, die meent het wrak van de Minerve te hebben gevon den in water dat ten hoogte tweehon derd meter diep is, heeft om alle mo gelijke assistentie verzocht. De beroemde diepzeeduiker comman dant Cousteau neemt aan boord van een marinevaartuig met een geperfec tioneerde duikerskogel, SP 300, en een grote hoeveelheid bergingsmateriaal, aan de opsporingen deel. Gisteravond laat begaf hij zich naar een plaats op drieëneenhalve mijl ten zuidwesten van Cap d'Armes ten zuiden van het eiland Porquerolles, waar een escorte vaartuig de onderzeeër gevonden dacht te hebben. De onderzeeboot Ariane, die eveneens aan het opsporingswerk deelneemt, heeft deze vondst bevestigd. De Franse admiraliteit heeft de Amerikaanse Zesde vloot verzocht om assistentie van de Petrel, een bergings vaartuig voor onderzeeboten dat reeds op weg was van Gibraltar naar de plaats waar de Israëlische onderzee boot Dakar schipbreuk heeft geleden. Toch maakt men zich bij de Franse marine ook weer niet al te veel illu sies. „Tijdens de opsporingen, waaraan al le eenheden van de Middellandse Zee- vloot en van de marineluchtmacht deel nemen", zei gisteren kapitein ter zee Beaufort onder wiens leiding gezocht wordt, zijn gisteren bijzonder veel aan wijzingen gevonden. Maar niets recht vaardigt de conclusie, dat zij afkomstig zouden zijn van de Minerve. De zee ligt vol met wrakken, met me talen voorwerpen, met olievlekken. Zo lang deze niet zijn onderzocht en zo lang wij niet het gesignaleerde meta len voorwerp gezien hebben, kunnen wij niet zeggen dat wij de vermiste onderzeeboot hebben gevonden". KERKRADE De 52-jarige chauf feur J. H. F. uit Bleijerheide is gister morgen dood aangetroffen in een cel van het politiebureau in Kerkrade. Een politiearts stelde vast, dat hij aan een hartaanval was gestorven. De chauffeur belandde zondagavond in de cel, nadat hij dronken in een ge leende auto door Kerkrade had rond gereden en op een auto was gebotst. Hoewel de schade gering was nam F. de benen. Zijn auto liet hij achter. Een half uur later lichtte de politie hem in Bleijerheide van bed. Verdacht van het rijden onder invloed werd hij opgesloten. 'Tussen een hogedrukgebied boven Zuid-Europa en depressies in het zeegebied tussen Groenland en Noord- Noorwegen staat boven West-Europa een krachtige zuidwestelijke stroming, die in de afgelopen 24 uur zachte lucht naar onze omgeving stuwde. In deze lucht kwam veel bewolking voor en de temperaturen daalden dan ook in de nacht van maandag op dinsdag in ons land nergens beneden 3 graden. Dichter bij de zone rpet hoge baro meterstanden kwam in Midden- en Zuid-Frankrijk, Zuid-Duitsland en Noord-ltalië nog lichte vorst voor. Overigens wordt alleen uit Noord- Scandinavië en Rusland vorst van be tekenis gemeld. In het komende etmaal dringt een frontensysteem, dat over de Britse eilanden naar het oosten trekt, tot over ons land door. Er moet dan ook op regen gerekend worden. In de zuid westelijke stroming blijft het zacht weer, maar na het passeren van ge noemd front stroomt drogere en iets minder zachte lucht binnen.

De Vallei | 1968 | | pagina 1