Commissie ingesteld „Schuttingwoorden' in Amerongse raad Werk zondagsschilders trok iedere dag bezoek Promenade langs de Rijn bij Amerongen Trekpleister voor dagjesmensen Veiling Septer Tiel „Emotionele burenruzie rond de hoge schutting99 Gemeente weet nog van niets Kappers kruisten kam en schaar AGENDA Bekendmaking Veiling Kesleren Aangifte van verhuizing Harmonische ontwikkeling I niet verstoord Vergevorderd Gelria" behaalde fraaie successen BURGEMEESTER l VAM DEM BOSCH •VERDAGEN BUREISRUZIE KAMP Kaarten met GVYV DINSDAG 30 JANUARI 1968 AMERONGEN „Ik acht een oplossing van de burennizie belangrijker dan het gelijk of ongelijk van 't college". Dat zei burgemeester jhr. nir. O. R. F. M. van den Bosch gisteravond tijdens de raadsvergadering van de gemeente Ame- rongen en deze opmerking maakte hij in verband met het samenstellen van een commissie, die moet gaan onderzoeken of niej. D. Reede aan de Kersweg te Amerongen wel of niet het recht heeft op een bouwvergunning voor een schut ting van ongeveer 2.20 meter hoog. Op 23 november van het vorig jaar werd door mej. Reede een aanvraag ingediend om een vergunning voor het oprich ten van een betonnen schutting, met 'n hoogte van ±2.20 meter, die al zonder toestemming van het college van burgemeester en wethouders was geplaatst. Het college besloot de bouw van deze schutting niet toe te staan en deelde mee, dat een afscheiding van ten hoogste 1.25 nieter toelaatbaar zou zijn. Mej. Ree de ging toen in beroep tegen de weigering van de vergunning. Het college stelde gisteravond voor de beslissing tot weigering van de bouwvergunning te hand haven. De raad bleek gisteravond echter niet met dit voorstel in te stemmen. Men was eensgezind van mening dat de schutting een lelijk ding was, maar men meende ook niet plotseling de eigenares toot afbrak of verlaging van de schutting te kunnen verplichten. Mejuffrouw Reede heeft de schutting opgericht, omdat haar buren via een zijraam haar verrichtingen onbelem merd kunnen gadeslaan. „Men had de zaak direct aan bouw en woningtoezicht moeten voorleggen toen de buren een vergunning vroegen om ramen in de zijmuur van hun wo- AMERONGEN. itDe geuite vrees, dat het tempo van harmoni sche ontwikkeling zou worden ver stoord is in het afgelopen jaar geluk kig niet bewaarheid", aldus jhr. mr. O. R. P. M. van den Bosch in zijn nieuwjaarsrede. Wel werd volgens de burgemeester steeds meer duidelijk, dat zonder een belangrijke vestiging binnen de gemeente een achteruit gang ojimiddellijk zou* intreden. Dit achtte hij te kunnen concluderen uit het feit, dat ondanks de aanwas der bevolking met 11S zielen, ook in 1967 weer 3!{7 mensen uit de gemeente vertrokken. „Dit is temeer opmerke lijk", zei hij omdat gunstige facto ren voor vestiging, woonklimaat en korte afstand ten opzichte van de randstad toch niet alleen de zich ves tigende inwoners zouden moeten aan spreken". Het is vrijwel zeker, dat ook in het komende jaar de woningbouw cen traal zal staan. „Een aan snelle ver andering aangepast beleid zal gebo den zijn", aldus de burgemeester. De recreatieve taak die Amerongen in Nederland heeft te vervullen, stelt de gemeente voor grote problemen. De burgemeester haalde in verband hier mee het belangrijke besluit van de raad aan, dat Amerongen zou gaan deelnemen aan het Recreatieschap Rijn- en Lekoevers, dat een prach tig gebied voor de recreatie zal moe ten openleggen. Eveneens in ver band met de recreatie verklaarde jhr. mr. van den Bosch, dat 't ge meentebestuur blijft ijveren voor 'n behoorlijk hotel i?z Amerongen. ,J)e moeilijkheden, die wij op dit pad ont moeten zijn vele, maar wij hopen dat eens de redelijkheid van dit stre ven zal worden erkend". De huisvesting van bejaarden en gerepatrieerde personen vond de Amerongse burgemeester een aan houdende zorg voor het gemeentebe stuur. „Tot welke risico's gebrekkige huisvesting kan leiden, bleek tijdens de brand in het pension Berendsen". In een ander pension moest in sep tember vorig jaar worden ingegre pen, omdat er op volkomen onver antwoorde wijze buitenlandse arbei ders op een zolder waren onderge bracht. „Bij het onderbrengen van buitenlandse arbeidskrachten dienen dezelfde normen te worden toegepast als waaraan wij hier gewend zijn", zei burgemeester Van den Bosch. Extra aandacht besteedde hij aan het ambulance-vervoer in de omge ving van Amerongen. „Er dreigt in onze gemeente een vacuüm te ont staan, doordat de plaatselijke onder nemer ermee ophoudt". In het licht van de ontwikkeling op het gebied van het ambulance-vervoer, met na me op de Rijkswegen, zou het vol gens de burgemeester des te schrij nender zijn als rond Amerongen een witte plek op dit gebied ontstond. ning te mogen aanbrengen", zei het CHU-raadslid A. Hasselaar. De heer G. J. Buis (PvdA) vond de schutting niet storend in de omgeving nu er coniferen tegen aangeplant zijn. „Ik heb heel veel verbeeldingskracht nodig om nog van een schutting te kun nen spreken", meende hij. „Mijns in ziens is het meer een bouwwerkje om de inkijk van de buren weg *te ne men". Hij drong erop aan de partijen tot elkaar te brengen en om zodoende tot een minnelijke oplossing te komen. Volgens de burgemeester ging het erom of de schutting te tolereren was als afscheiding. In deze functie was het „bouwwerkje" volgens hem te hoog: „Trouwens, wat met de schutting is be reikt, kan ook met de beplanting", meende hij. Daarna stelde ir. Joh. Tenge (VVD) na een lang betoog voor het raadsbe sluit te verdragen. „Het dagelijks be stuur en de raad kan de zaak dan rustig bekijken", zei hij. Ook kon men volgens spreker probe ren, wat de heer Buis al eerder had voorgesteld, om de partijen tot elkaar te brengen. Ir. Tenge vond de schut ting persoonlijk een onding, maar vol gens hem was dat niet aan de orde. Hij vond 't onrechtvaardig, dat het colle ge zich van de motivering, waarop het voorstel berustte, had onthouden. Het VVD-raadslid ging in op het feit dat een vergunning was verleend aan de buren van mej. Reede voor het bou wen van hun huis. „Men diende een aan vraag in voor de bouw van een dubbele woning. Men heeft die aanvraag des- A. PUTMAN (AR) commissie tijds bezien en geconstateerd dat de grond, waarop de woning gebouwd zou moeten worden te smal was. Het dage lijks bestuur heeft dit toen als bezwaar aangemerkt" aldus ir. Tenge. „Uiteindelijk vond men destijds de op lossing. Onder garantie van f 500,-, werd de bouwvergunning verleend als men zoveel grond van de gemeente zou kopen dat het toen bestaande bestem mingsplan niet gewijzigd behoefde te worden. „Men is tot de bouw overge gaan, maar het dagelijks bestuur heeft nooit gecontroleerd of men de garantie is nagekomen", vervolgde de heer Tenge. Als dat wel zou zijn gebeurd, was volgens hem alle narigheid voor komen. „Het dagelijks bestuur gaat hierin niet vrijuit". Ir. Tenge was van mening dat de raad nog geen beslis sing in deze zaak mocht nemen. Ook begreep hij niet dat het college de schutting aanstootgevend kon vinden voor de omgeving. „Men kan het uiter lijk van een schutting niet aan de hoog te beoordelen", merkte hij op. Volgens burgemeester Van den Bosch had het college zijn voorstel wel de gelijk gemotiveerd in de toelichting. Toch had hij geen bezwaar tegen het voor stel van de heer A. Putman (AR) om een commissie in te stellen, die de zaak nader zou gaan onderzoeken. Volgens de burgemeester was rond de schutting een emotionele burenruzie ontstaan waar de hele buurt zich mee was gaan bemoeien. „Ik treed niet in de „burenruzie", verzekerde hy, „maar het is onjuist om een muur op terichten, omdat de buren kunnen in kijken. De heer Tenge vond dat de overheid dit niet kan beoordelen. De heer Putman stelde vervolgens nogmaals voor een commissie van on derzoek in te stellen. Hier ging de hele raad mee akkoord. In de commissie hebben naast de burgemeester, de raadsleden Tenge en Putman zitting. De A.R.-wethouder G. J. van Barne- veld merkte nog op dat hijhet be treurde, dat de zaak in een verkeerd daglicht was gesteld. „Nu dit zo in de openbaarheid is gekomen komt er een smet op onze gemeente", zei hij. „Mor gen kan iedereen een muur van 2 m gaan oprichten. Alle raadsleden stelden het bestem mingsplan Kamp Overberg vast, waar- Ir. JOH. TEUGE (VVD) verdagen over men in de raadsvergadering van 17 juli 1967 uitvoerig had gediscussi eerd. Men besloot destijds het ont- werp-bestemmingsplan niet'vast te stel len, omdat men zich hoofdzakelijk keer de tegen uitbreiding van het kamp en tegen de vestiging van een gesloten paviljoen, bestemd voor vluchtgevaar lijke jongens. De minister van justitie heeft na uit voerig overleg met het college toege zegd om van de uitbreiding en het ge sloten paviljoen af te zien. De raads leden toonden zich hierover zeer ver heugd. De bezwaren van ORKA VA, de Organisatie van Kamp- en Vakantiebe- stedingsbedrijven, die zich richtten te gen het voortbestaan van het kamp i.v.b. met de omliggende campings werden ongegrond verklaard. Die va kantiegangers zijn ook niet allemaal brave broeders, merkte A. v.d. Dikken- berg (SGP) hierbij op. De raad besloot voorts, tot realise ring en financiering van 44 woningwet woningen aan weerszijden van de Bos- laaan De bouw werd onderhands aanbe steed en gegund aan de N.V. Bouwbe drijf Jan Visser Huizen te Huizen. De burgemeester maakte tenslotte bekend, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied tus sen de Oude Weg en de Elsterstraat- weg in Eist. Heden, dinsdag BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, geen voor stelling. Morgen, woensdag VEENENDAAL Consistorie Geref. Gem. Fluitersstraat, 19.30 u.: Bijeenkomst Studievereni ging „Petrus Datheen", der S.G.P. UTRECHT Provinoiehuis 10 u.: Vergadering Pro vinciale Staten. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 u.: „Stella's Sleutel". VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken be kend: I. dat zij bij hun besluit van 22 janua ri 1968, nr. 45.039, hebben besloten het Raadhuisplein, door het plaatsen van borden model 61 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeers tekens op de hiervoor in aanmerking komende plaatsen, aan te wijzen als voetpad II. dat hun onder I genoemde besluit onmiddellijk in werking is getreden; III. dat een afschrift van hun onder I genoemde besluit gedurende 30 dagen na heden voor een ieder ter inzage ligt op het Raadhuis (kamer 1.8) en dat ge durende deze termijn eventueel beroep kan worden ingesteld bij de Kroon, in te dienen bij^de Commissaris der Koning in; IV. dat afschrift van hun meerge noemde besluit is gezonden aan: 1. Gedeputeerde Staten van Utrecht; 2. de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat te Utrecht; 3. de Koninklijke Nederlandsche Auto mobielclub KNAC, Sophialaan 4 te 's-Gravenhage; 4. de Koninklijke Nederlandsche Mo torrijders Vereniging, Bezuidenhout- seweg 185 te 's-Gravenhage; 5. de Koninklijke Nederlandsche Toe ristenbond ANWB, Wassenaarseweg 220 te 's-Gravenhage. Veenendaal, 24 januari 1968. B. en W. voornoemd: de secretaris, Van Manen, de burgemeester, J. Hazenberg. VEENENDAAL De voetbalvereni ging GVVV organiseert morgenavond in de kantine op het Panhuis-sportpark weer klaverjaswedstrijden, waaraan iedereen kan deelnemen. Op deze avond zijn weer vele fraaie prijzen te winnen. De kaartwedstrijden beginnen om half acht. VEENENDAAL De expositie „De eigen wereld van twaalf vrijetydsschilders" heeft aanzienlek meer bezoekers getrokken dan de vorige in het raadhuis gehou den tentoonstelling „Het beeld van de mens". Deze stygende belangstelling is zo wel voor de gemeente Veenendaal, als voor de Stichtse Culturele Raad een sti mulans om door te gaan met het organiseren van tentoonstellingen in het raad huis. De volgende tentoonstelling laat nog wel even op zich wachten; die zal na- melyk waarschijnlijk pas in de tweede helft van augustus worden gehouden. AMERONGEN Rijkswaterstaat is van plan langs de stuw bij Amerongen een promenade aan te leggen en tevens, bij wijze van experiment, deze prome nade over een lengte van twee kilometer langs de Rijn-oever door te trekken. In verband met de toenemende oeverrecreatie gelooft men dat deze promenade 'n trekpleister zal worden voor het dagtoerisme. De gemeente Amerongen is nog niet van het plan op de hoogte gebracht. Men weet wel dat Rijkswaterstaat een wandelpad rond de stuw wil aanleggen, maar van een uitgebreide promenade is volgens de burgemeester van Amerongen, jhr. mr. O. R. F. M. van den Bosch, nog geen sprake. De belangstelling voor „De eigen wereld van twaalf vrijetijdsschilders" lag ongeveer veertig procent hoger dan die voor „Het beeld van de mens". Opvallend was het dat de bezoekers meer interesse toonden voor het geëx poseerde werk. Bleven de meeste be zoekers bij de vorige expositie slechts tien minuten of een kwartier, nu ble ven ze dikwijls een half uur a drie kwartier door de expositie-ruimte ronddwalen. Er waren zelfs uitzonde ringen die anderhalf uur voor de ten toonstelling uittrokken. Het publiek be stond hoofdzakelijk uit jeugdige perso nen. Zij maakten zeker zeventig pro cent van het totaal uit. Woensdagavond, 17 januari j.l. werd een rondleiding langs de tentoonge stelde werken gehouden, in samenwer king met de Stichting Stichtse Culture le Raad. Deze excursie stond o.l.v. de heer J. Jongenelen van voornoemde stichting. Ook voor deze rondleiding bestond een onverwacht grote belang stelling. Er waren dertig personen die eraan deelnamen, hetgeen voor een dergelijke gebeurtenis een redelijke animo btekent. Dit alles is voor de ge meente Veenendaal en voor de Stich ting Stichtse Culturele Raad een sti mulans om met het organiseren van tentoonstellingen in het raadhuis door te gaan. Ook zal men in de toekomst waarschijnlijk doorgaan met de rond leidingen. Misschien wel meer per ten toonstelling, zodat mensen die op een bepaalde avond niet kunnen van een tweede gelegenheid gebruik kunnen maken. De volgende expositie zal waarschijn lijk in de tweede helft van augustus worden gehouden. Wat er dan te zien zal zyn staat niet vast. Wel is bekend dat er intern aan wordt gewerkt om een tentoonstelling van beeldhouwwerk naar Veenendaal te laten komen. KESTEREN De prijzen van de op de veiling teKesteren aangevoerde pro- dukten waren gisteren als volgt: Goudreinette: EI 65—75: 20—22, EI 75—85: 26—32, EI 85—95: 27—29, EII 65—75: 16—20, EII 75—85: 23—26, EII 8595: 2527. Aanvoer 46 ton. Cox's or. Pippin: EI 5560: 2226, EI 60—65: 33—41, EI 65—70: 47—54, EI 70—75: 56—63, EI 75—80: 63—67. EII 55—60: 20—22, EII 60—65: 29—33, EII 65—70: 40—42. EII 70—75: 53—55. EII 7580: 5861. Aanvoer 12 ton. Golden Delicious: EII 60—65: 24—28, EII 65—70: 31—37, EII 70—75 38—41. EII 75—80: 40—48, EII 80—85: 47—48. Aanvoer 11 ton. Ingrid Marie: EI 60—70: 23—26, EI 70—80: 30—32, EI 80—90 33—37. Aan voer 9 ton. Jonathan: EII 60—65: 16—18, EII 65— 70: 18—19, EII 70—80: 22—24. Aanvoer 8 ton. Rode goudreinette: EI 6570: 19, EI 7585: 34. Aanvoer 2 ton. Laxton's Superb.: EI 6570: 19, EI 70—75: 27, EI 75—80: 31. Aanvoer 2 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg. Burgemeester Van den Bosch merkt op dat het grondgebied van Rijkswater staat bij de stuw zich slechts enkele honderden meters langs de Rijn uit strekt. Als Rijkswaterstaat reële plan nen had voor een promenade had men volgens de burgemeester om te begin nen weleens met de gemeente Ame rongen over de plannen kunnen praten. Aangezien 'dit niet het geval is geweest gelooft de burgemeester de plannen niet al te serieus te moeten opvatten. Ook als voorzitter van het recreatie schap is jhr. mr. Van den Bosch niet van de plannen op de hoogte gesteld. „Misschien dat er later nog eens met het recreatieschap over gesproken zal worden", zegt hij. „Men moet echter niet vergeten", aldus de burgemeester, „dat recreatie een toverwoord is ge worden. Alle overheidsinstanties gaan plannen maken. Met deze wilde plan- VEENENDAAL Een groot aan tal leden van de Christelijke Bond van Technische Clubs in het Kap persbe drijf was maandagmiddag naar Vee nendaal gekomen om de scharen te kruisen. In een aantal afdelingen werd door de barbiers gestreden om de hoogste eer: damesmiddag- en avond- kapsels en herenkapsels. Alle groepen waren weer onderverdeeld in A - en B- wedstrijden. De laatste groep was voor deelnemers beneden de 18 jaar en voor hen die nog nooit een prijs gehaald hadden. Zij die 75°/o van het maximaal te behalen aantal punten kregen toege wezen door de jury ontvingen een di ploma. Dat de verrichtingen op een hoog peil stonden bewees wel het zeer grote aantal diploma's dat werd uitge reikt. De drie bestgeplaatsten in elke afdeling mochten bovendien een beker in ontvangst nemen. Op de foto: Een van de dames onder het mes. matigheden kan ik me niet zo goed ver enigen". In ieder geval is het zeker dat langs de stuw en het stuwkanaal een wandelpad zal worden aangelegd. Daar weet de burgemeester ook van. De stuw is niet voor het publiek toe gankelijk. Om de mensen toch dich ter bij het grote, complex te brengen legt men nu een wandelpad bij de stuw aan. Vanaf het wandelpad langs het stuwkanaal zal men een prachtig overzicht krijgen van het drukke scheepvaartverkeer. De burgemeester stemt met dit plan helemaal in. „De mensen die er langs komen denken: „Wat is dat voor een kunstwerk". Ze kunnen het nu van dichtbij gaan bekijken wat zeker de moeite waard is. De stuw is inderdaad een machtig kunstwerk", zegt hij. De verdere plannen van Rijkswater staat acht hij te ver gezocht om daar nu al enige aandacht aan te besteden. Zelfs al zou men zoiets willen, verwezen lijken duurt het volgens hem nog zo lang, dat men er ntf nog niets zinnigs over zou kunnen zeggen. „De formule gang van zeken duurt vrij lang", zegt hij. Er is volgens hem echter nog niet over gesproken. Rijkswaterstaat wekt daarentegen de indruk dat de plannen al in een vergevorderd stadium zijn. Er zijn al mensen met de uitvoering belast. Zij zien de zaak reëel. Men ziet in de pro menade een grote trekpleister voor de dagtoeristen dit de laatste tijd meer en meer interesse aan de dag leggen voor de oevers van de grote rivieren. De burgemeester wil in dit opzicht de plan nen niet onderschatten. „Voor het re creatieschap voor Rijn en Lek-oevers is een landelijke trekpleister zeker toe te juichen. Met alleen maar een paar jachthaventjes komen we er niet. Dat is niet rendabel. Zo'n landelijke trek pleister, die een promenade zou kun nen zijn, is in feite zo gek nog niet". Toch ziet de burgemeester voorlopig nog geen promenade langs de Rijn. Vreemd is het dat de burgemeester niet, maar de AR-wethouder J. van Barneveld wel van het bestaan van de De stuw bij Amerongen waar volgens de Rijkswaterstaat binnen afzienbare tijd een promenade zal worden aafigélegd. O plannen van Rijkswaterstaat afweet. Volgens hem heeft hy vorig jaar met Rijkswaterstaat over de plannen, zoals deze instantie ze heeft bevestigd, ge sproken. Dit kwam ter sprake in een vergadering van de AR die vorige week in Amerongen werd gehouden. KESTEREN De korfbalvereniging „Gelria" uit Kesteren heeft met twee teams deelgenomen aan een micro- korfbaltoernooi in de eierhal te Barne veld. Het sportevenement werd georga niseerd door de Wageningse verehiging „Vada". Het adspirantenteam van „Gelria" bereikte een gedeelde eerste plaats met de korfbalvereniging „Onder Ons". Het pupillen 12-tal van „Gelria" wist een tweede prijs in de wacht te slepen. Ge zien de sterkte van de deelnemende ploegen mogen de prestaties van de Kesterense teams hoog worden aange slagen. De senioren van „Gelria" nemen za terdag 10 februari deel aan een micro- korfbaltoemooi in Utrecht. De training voor de teams van de Kes terense korfbalvereniging wordt ko mende week hervat. VEENENDAAL Het gemeentebe stuur van Veenendaal vestigt de aan dacht van de inwoners op het feit, dat van iedere verhuizing aangifte moet worden gedaan op het raadhuis, afde ling bevolking, n.l. van vertrek uit de gemeente binnen vijf dagen na de datum van verhui zing; van verhuizing binnen de gemeente binnen vijf dagen vóór en vijf dagen na de datum van verhuizing. Deze aangiften mogen ook schrifte lijk worden gedaan, bijvoorbeeld door middel van een adreswijzigingskaartje dat op het postkantoor verkrijgbaar is. Het bezit van een woonruimtevergun ning is niet voldoende omdat hieruit niet de juiste datum van verhuizing blijkt. Zonder direct te letten op de wettelijk ke verplichting van de inwoners in de zen wijst het gemeentebestuur erop, dat zowel de gemeentelijke administratie als de inwoners zelf belang hebben bij een zo snel mogelijke wijziging van 't adres. Opgave na klasse mm maat. Appelen x Cox Orange k.l x Cox Orange k.2 Dijkmanszoet x Goudreinet k.l x Goudreinet k.2 Goudreinet rode k.l Goudreinet rode k.2 x Golden Delicious k.l x Golden Delicious k.2 Jasappel x Jonathan k.l x Jonathan k.2 Jonathan verpakt k.2 Ingrid Marie k.2 Laxton Superbe k.2 x Lombarts Calville k.l Lombarts Calville k.2 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 59—74 57—62 44—53 29—38 26—28 58—63 35—57 29—49 21—36 14—19 23—39 15—21 25—34 21—25 21—30 15—24 12—21 25—39 22—32 15—24 24—36 15—19 44—54 43—49 38—42 37—53 35—46 30—38 21—29 22—32 29—21 22—26 20—24 17—19 21—24 17—25 15—21 12—16 25—27 23—25 16—18 39—41 28—30 27—41 26—39 13—28 13—32 31—34 28—32 28—33 26—31 20—27 27—29 22—25 Present van Engeland k.2 Kroet per 100 kg zuur 8,70, rood 7,60, zoet 6,00. Fabrieksfruit per 100 kg blank 8,109,80. rood 7,60. Sterappel fabriek plus Rode Keuleman 6,20. Peren: Brederode Conference k.2 Comtesse de Paris Giezewildeman Winter jannen St.-Remy 108—116 73—85 86—88 82—84 79—81 36—39 21—25 -2 94—127 64—85 52—62 84—97 73-98 Groenten: Koolraap 7—9; kassla per 100 krop 24,6026,00; prei 4267 2138. Uien 24—26 10—15; witlof 87—91. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld.

De Vallei | 1968 | | pagina 3