IIKDOORNS want één Fiat 124 is ruimte krachtpracht f 6999.- FIAT-AGENT AUTOMOBIELBEDRIJF BIERHOF N.V. Boeken van frauderende makelaar bijna tien jaar niet bijgewerkt in Weer even o Een op drie studenten studeert niet af Mercedes Benz 190 Diesel NETTE MEISJES Administratie was chaotisch 's-Hertogenbosch muziekstad Marinier in Khe Sanh Toog Hermans bij de feestneus genomen J. JANSEN EN ZOON GARAGE DE RHOTER Ruim anderhalf miljoen aan vorderingen: Michaël-legioen staat pal voor Rome Nieuw schandaal in Rome Lugubere moord op meisje (16) in Engeland Daders overval Damrak werkten zonder tipgever Autoshowroom uitgebrand verwijderd met WONDEROLIE Er zijn diverse ruime wagens. Er zijn genoeg sterke auto's Er zijn enkele mooie modellen. Keus genoeg. Maar u wilt één auto kopen niet duurder dan 7 mille? Dan is er eigenlijk alleen nog *maar de Fiat 124, Ruim genoeg voor 5 grote mensen met een smak bagageSterk genóeg voor opperste veiligheid, ook bij volle belastingDe motor trekt het met gemak - u accelereert nog fel met maximale la ding. Remvermogen en wegligging op alles berekend Veilig is ook het complete interieur. (En het mooie is, dat zo'n grote sterke wagen toch een compact, stijlvol uiterlijk heeft.) Deze universele auto zou fors geprijsd kunnen zijn. Maar heeft u ooit van een dure Fiat gehoord? De complete Fiat 124 kost dan ook niet meer dan f6.999 ZAK MET COUPONS JOODS BEZIT BELASTING Nieuw Links' vraagt V.S. „crisissfeer te matigen DINSDAG 30 JANUARI 1968 TE KOOP Kleur witgrijs (158) Schadevrij. Bouwjaar 1965. Uitstekend verzorgd. W. TER HAAR, Kerkewijk 112 - Veenen- daal. Tricotfabriek J. Diepeveen Zn. N.V. heeft in haar Confectie-afdeling plaats voor enkele beslist voor diverse werkzaamheden. Geboden wordt een prettige werkkring en uitstekende voorzieningen. Aanmelden Veenendaal- seweg I, (bij station de Klomp), Veenendaal. Weg met onhandige likdoorn- ïlngen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar .middel, NÜXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel «en al. Bevat gezuiverde won derolie, Jodium en het pijn stillende benzocaïne. Een fles- 1® NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel van fl.75 Bespaart U veel ellende. 4-deurs sedan, 4 cil, 1197 cc, 65 pk, 140 Ion/u, 5 x gelagerde krukas, 4 schijfremmen met rem- regulator, bekleed veiligheidsdashboard en stuur, luchtverversing en verwarrr|ing met aanjager, ro buuste carrosserie met Aqualit-behandeling, gesloten koelsysteem, rubber bumperdoppen, geen smeer- punten. Sim. leder 7100.- 9 laken bekleding EDE VERLENGDE MAANDERWEG 97 - TELEF. 08380-14551 VEENENDAAL NIEUWEWEG 188-190 - TEL. 08385-12536 RHENEN Fred. v. d. Paltshof 2 - Tel. 08376-2000-2484 AMSTERDAM Het totale be drag aan vorderingen in het faillisse ment van de overleden effectenmake laar J. de V. is definitief vastgesteld op 1.651.000. Daarvan komt 2313 voor rekening van de preferente kre- diteuren, hoofdzakelijk belastingen. Een vordering van f 6000 wordt nog betwist, zo bleek gisteren in de verifi catievergadering. Daar gaf de curator, mr. J. H. Jon ker, een onthutsend overzicht van de gang van zaken in het bedrijf van de makelaar. Duidelijk werd, dat zijn ad ministratie een chaotisch geheel was. Bij controle bleek, dat kas-, bank m giroboek en journaal waren bijgewerkt tot 29 april 1958. Het' fondsenboek cliënten was aan wezig, maar bij geen van de cliënten en de fondsen stonden van de laatste jaartallen of data vermeld. De laatst gevonden balans was die van 31 decem ber 1957, waarbij De V. een negatief vermogen van f 9299 berekende. Gelukkig voor de curator waren de dagstaten van de effectenclearing bij tot 3 oktober 1967. Het faillissement werd uitgesproken op 10 oktober). Dank zij dit in 1963 op de Amsterdamse ef fectenbeurs ingevoerde systeem, waar bij aan ieder lid van de Vereenigin voor den Effectenhandel dagelijks sta ten worden verstrekt van de door hem ter beurze gekochte of verkochte fond sen, konden de effectentransacties tot 1963 worden teruggezocht. Daarbij bleek, dat vele door De V. aan zijn cliënten verantwoorde transacties, die koerswinst zouden hebben opgelevërd, ln werkelijkheid niet waren geschied. In de boedel trof de curator veel in courante fondsen aan en een grote zak coupons en dividendbewijzen. Deze be horen vermoedelijk bij effecten, die al veel eerder door De V. waren ver kocht. Deze coupons en dividendbewij zen waren door De V. niet geïnd. Waar om is niet duidelijk. Vermoedelijk was hij door de slechte toestand van de administratie en als AMSTERDAM Een groep rooms- katholieken is overgegaan tot oprich ting van een Michaël-legioen. Hoofddoel van de beweging is: bevestiging en ver sterking van de trouw aan de kerk, paus en geloofsschat van de kerk, zoals deze twintig eeuwen lang de gelovigen is voorgehouden Trouw aan geloof en zeden laat niet toe dat een vals begrip van pluriformi teit de wezenlijke kern van dat geloof en die zeden uitholt, zo staat in een ver klaring van het nieuwe legioen. Het Michaël-legioen zal zijn doelstel lingen op een demonstratieve bijeen komst in Utrecht, op zaterdag 17 fe bruari, nader toelichten. Sprekers zijn: F. A. Bruiiklaus, letterkundige in Maas tricht; mejuffrouw drs. N. Broeders, Den Haag; L. Knuvelder, auteur in Am sterdam en dr. J. van der Stap, lector aan de Sorbonne in Parijs. De heer Brunklaus zei ons gisteren dat het Michaël-legioen wil voorkomen dat de Nederlandse kerkprovincie zich afscheidt van Rome. Hij vond al het ge praat over vernieuwing en aanpassing van de kerk aan een nieuw wereldbeeld belachelijk. gevolg van de door hem zelf wel onder kende moeftijke situatie niet meer in staat zijn normale werk te doen aldus de curator. Dank zij het werk van de Kas-Asso- ciatie is het gelukt een groot gedeelte van de coupons en dividendbewijzen nog te innen. Zij hebben ruim f 4600 opgebracht. Onder in een kast in het kantoór van De V. werd een pak effecten gevon den. Deze zijn door de curator gedepo neerd bij de Kas Associatie, die heeft getracht de herkomst van deze fondsen te achterhalen. Het bleek, dat het ef fecten zonder een zogenaamde stukken- verklaring waren, derhalve fondsen, die na die oorlog niet voor de effecten- registratie waren aangemeld. Een onderzoek bij de Raad voor het Rechtsherstel bracht aan 't licht, dat het hier voor het grootste deel ging om ef fecten, waarvoor De V, vermoedelijk zonder enig bezwaar een stukkenverkla- ring op zijn naam had kunnen krijgen. Doordat dit werd nagelaten zijn de ef fecten in de zogenaamde manco-admi nistratie gekomen, waarvoor aan de Staat jaren geleden duplicaten zijn af gegeven. Het was niet mogelijk deze effecten alsnog te redden en daarvoor iets voor de boedel te verkrijgen. De effecten zijn waarschijnlijk afkomstig uit voor oorlogs Joods bezit. Sommige schuldeisers van De V. zijn hun relatie met dc makelaar begonnen door deponering van effecten. Deze werden daarna door De V. verkocht. Desondanks bleef hij dividend en rente afrekenen. In andere gevallen begon nen de huidige schuldeisers met 't stor ten van geld, waarvoor De V. effecten zou kopen. De V. verstrekte nooit een nummer- opgave voor de door hem ontvangen of zogenaamd gekochte fondsen. Hij deed zijn uiterste best te voorkomen, dat door hem op de beurs gekochte effec ten aan de desbetreffende cliënt werden uitgeleverd. Dat deed hij in het begin nog wel, maar meestal eindigde hij met het verzoek alle fondsen in open be waring te geven. In vele gevallen verantwoordde de makelaar op een met de hand geschre ven staat zonder briefhoofd een serie transacties in een bepaald jaar. Deze transacties gaven altijd een koerswinst aan. Vrijwel zonder uitzondering bleek, bij het nazoeken van de dagstaten van de effectenclearing, dat de door De V. op gegeven transacties in werkelijkheid niet waren uitgevoerd. Dit betekent vol gens de curator, dat De V. om zijn cliënten te behouden en om hen te weer houden hun fondsen op te vragen, fictie ve koerswinsten verantwoordde. De moeilijkheden zijn eigenlijk al di rect na de oorlog begonnen. De make laar leed toen een verlies van f 45.000 in een bedrijf in Driebergen, waaraan hij geld had geleend. Hij kon zijn ver plichtingen jegens zijn cliënten niet meer nakomen en begon toen met spe culaties op de beurs. De laatste tien jaren kwam hij niet meer aan een normale uitoefening van zijn bedrijf toe. Hij had al zijn aan dacht nodig om het ene gat met het andere te vullen. Wanneer bepaalde cliënten hun effecten opvroeger, was de koerswaarde daarvan dikwijls aanmer kelijk gestegen. Uitleveren kon De V. niet, omdat hij de bewuste stukken niet meer bezat. Hij moest dan tegen een hogere koers kopen om aan zijn ver plichtingen te kunnen voldoen. Daar voor moest hij dan weer geld van ande re cliënten gebruiken. Op deze wijze groeide het tekort snel aan. In opdracht van de Inspectie Inkom stenbelasting stelde een rijksaccountant in 1963 een onderzoek in. Deze kon de laatste balans van 1957 niet aanvaar den. Hij rapporteerde dat De V. een negatief vermogen had, maar dat door de achterstand in de administratie de juiste omvang niet kon worden vastge steld. Een nader onderzoek is er in 1967 niet geweest. De belastingdienst legde ambtshalve aanslagen op naar een inkomen van f 20.000 of f 25.000. Ook in de belasting aangiften van De V. werden geen aan knopingspunten gevonden. In enkele ge vallen, waarin een aangifte van hem werd ontvangen, was de inhoud daar van nietszeggend, aldus de curator. De in de vergadering aanwezige schuldeisers lieten het uitvoerige ver haal gelaten over zich komen. Zij kre gen van de rechter-commissaris mr. W. S. Da Costa, nog te horen dat de boedel 'n uitkering van ruwweg een half procent zou toelaten. Dank zij de steun van de Vereeniging voor den Effecten handel komen de uitkeringen hoger te liggen. Verwacht wordt, dat uiterlijk over drie maanden met de terugbetaling kan worden begonnen. •s-HERTOGENBOSCH De jaar lijks door de stichting 's-Hertogen bosch Muziekstad te organiseren inter nationale zomercursus voor vocalisten op huize „Bergen" te Vugt heeft dit jaar plaats' van 23 juni tot 13 juli. AMSTERDAM Honderd leden van Nieuw Links in de PvdA hebben het partijbestuur gevraagd er bij de Ame rikaanse ambassadeur en bij zijn rege ring op aan te dringen zich te matigen in het conflict rond Noord-Korea. Nieuw Links laat de directe schuld vraag over het incident met de Pueblo buiten beschouwing en de groep stemt in met de pogingen de gevangen Ame rikanen vrij te krijgen. Nieuw Links noemt de reactie van Amerika echter het scheppen van een crisissfeefr en 't in gevaar brengen van de vr^de. ROME Na de opschudding die in Rome werd veroorzaakt door de aan houding van een oud-burgemeester we gens malversaties, is er in de Italiaan se hoofdstad een nieuw schandaal ont dekt. Ditmaal zijn het de ambtenaren van de griffie die zich zouden hebben verrijkt door ten eigen bate de tarieven te verhogen. Op deze wijze zou per dag een „winst" van duizend gulden zijn ge maakt. De zaak kwam aan het rollen toen het iemand uit een grote provinciestad opviel, dat de leges in Rome aanzien lijk hoger waren dan in zijn woon plaats. Minstens vijf ambtenaren zouden zich aan fraude hebben schuldig gemaakt. Een Amerikaanse marinier gezicht en armen in verband loopt met zijn wapen door het kamp van Khe Sanhdat al dagenlang onder artillerie- en mortiervuur van de Noordyiëtnamezen ligt. Al enige tijd houden de Amerikanen hier rekening met een grootscheepse communistische aanval DROXFORD Meer dan 60 detecti ves hebben gisteren het platteland uit gekamd naar een moordenaar die zich voordeed als de barmhartige Samari taan en die een 16-jarig meisje dat haar hond uitliet verkrachtte en daarna wurgde. De politie van Hampshire noemde de moord op Carol Mavis Heath de meest lugubere moord die ooit begaan werd in het district. De theorie, door de politie over deze moord opgesteld, is: Carol Mavis Heath werd door een voer tuig in een - rustig dorpslaantje omver gereden en bewusteloos achtergelaten jn een heg. Een vrouw in een auto zag haar daar liggen en waarschuwde een aankomen de vrachtauto om te stoppen. De chauffeur legde het meisje in zijn wagen en volgde de dame in de auto naar een politiebureau. Maar hij sloeg een zijweg in en verdween. Anderhalf uur later werd het naakte lichaam van Carol gevonden met een dik touw om haar nek. Haar kleren la gen verspreid over een afstand van meer dan 300 meter. Gisteravond heeft de politie een man gearresteerd 320 km van het dorp, maar heeft geweigerd te zeggen waar. Hij zal morgen voorgeleid worden en beschuldigd worden van moord op Ca rol Heath. AMSTERDAM De 20-jarige verko per Thijs O., die verleden week maan dagochtend samen met zijn 21-jarige vriend, Arnoud M., de chef ihterne dienst van C en A op het Damrak in Amsterdam van twee tassen met f 300.000 trachtte te beroven, heeft te genover de recherche van het bureau Warmoesstraat verklaard, dat hij de heer Schaeffers in een dijbeen had wil len schieten om zijn vriend te ontzetten. Door de worsteling was het schot ech ter in de buik van het slachtoffer te rechtgekomen. Het pistool, waarmee hij bovendien nog drie schoten in de lucht loste, zou O. in Antwerpen hebben gekocht. Volgens de politie, is uit de gelijklui dende verklaringen van de verdachten niet gebleken, dat er een tipgever in het spel is geweest. Door C en A enige dagen in de gaten te houden zouden zij er achter zijn gekomen hoe en wanneer het door het kledingmagazijn ontvangen geld naar de bank werd gebracht. Vol gens hun verklaring, wisten zij niet welk bedrag de heer Schaeffers in de tassen vervoerde. BREDA De Bredase caféhouder accordeonist - tekstschrijver Louis van der Kaa, die Toon Hermans vorige week van plagiaat heeft beschuldigd, heeft een tegenzet gedaan. Tegenover de door hem gewraakte carnavalsschlager „Mien waar is mijn feestneus", heeft hij het lied „Zeg Mien waar is de neus van Toon" geprodu ceerd. Het is vrijdagnacht in de studio van platenmaatschappij Bovema op genomen en zal waarschijnlijk morgen in de winkels liggen. Louis van der Kaa noemt deze acti viteit: „Zeer leuk, heel geinig". Op de vraag of hij nu zelf plagiaat heeft ge pleegd zegt hij: „Nee hoor, de melodie lijkt helemaal niet." En over het maken van de plaat: „Het is helemaal niet als grapje be doeld. Ik zie trouwens Hermans niet als een tegenstander. Hij is een groot artiest. Nee, ik heb gewoon geprobeerd van de hele zaak te profiteren. Die schlager van mij kan nog net voor de carnaval en het is een knaller. En mis schien kan ik er wel geld aan verdie nen. Daar is alles toch om begonnen?" YVONNE PAUL heeft maandagochtend weer even haar gezicht laten zien op Schiphol. Zij is vrijdag ontslagen uit het provinciaal ziekenhuis in Santpoort De KLM-employé op de foto komt toevallig langs lopen UTRECHT Van alle mannelijke studenten in Utrecht doet gemiddeld 33 procent geen afsluitihgsexamen; bij de vrouwelijke studenten is dit 57 procent. Men verwacht, dat deze percentages in de komende jaren nog groter zullen wor den. De studenten, die met hun studie stoppen, verliezen hierdoor gemiddeld twee en een half jaar, terwijl de stu dentes gemiddeld vier jaar naar de uni versiteit gaan, voordat zij zonder afslui tingsexamen hun studie staken. DELFT Een defect aan een olie- kachel was er oorzaak van, dat gister morgen te Delft de showroom van het automobielbedrijf van de heer J. D. Struyk aan de Wateringsevest geheel is uitgebrand. Zeven auto's gihgen verlo ren. Twee boven de showroom gelegen woningen kregen zware brandschade en een naastgelegen woning rook- en ewa- terschade. Ht verkeer op de drukke weg moest geruime tijd worden omgelegd. De brandweer bestreed het vuur met vier stralen en was de brand na ongeveer een half uur meester. De felle brand heeft volgens een voorlopige schatting een schade van f 470.000,- veroorzaakt. Dit vertelde dr. J. J. Gras, hoofd van het bureau Onderwijsresearch en Stu diestatistiek in Utrecht, op een perscon ferentie naar aanleiding van het rap port van dit bureau betreffende de groei van het aantal eerstejaarsstudenten van 1946 tot en met 1967 en de ontwikkeling van de studieduur en het studierende ment sinds 1946 voor de gehele univer siteit in Utrecht en voor de verschillen de studierichtingen. Hij zei voorts, dat over het algemeen de studenten uit lagere milieus sneller afstuderen en, indien de studie niet blijkt te voldoen, er eerder mee ophou den. Een belangrijk punt voor de eerste jaars is de motivering. De meesten we ten bij de aanvang van hun studie niet waarom zij een bepaalde studierichting kiezen. Hun beeld verandert dan ook voortdurend tijdens het verdere verloop van hun studie. De studiekeuze wordt in Nederland over het algemeen vrij slecht begeleid. Men wil in de toekomst daar- ding. Het feit, dat de studieresultaten van de vrouwelijke studenten veel ongunsti ger zijn dan van hun mannelijke colle ga's, komt voornamelijk doordat zij een ander toekomstperspectief hebben. Ze beschouwen hun studie niet als be roepscarrière. Voor de meesten bete kent het huwelijk ook het einde van de studie.

De Vallei | 1968 | | pagina 8