HANS KRAAY STOPT ER MEE Puzzelwandeltochten in de belangstelling Ook Australië sprak zich voor „open" tennis uit Profaanbod voor Billy King en Margaret Court Sterk veld bij internationale kampioenschappen Feyenoord-bestuur vind eisen te hoog Joop van der Hoek overleden Sport in het kort OLYMPISCHE CHARME Startverbod voor zes renners in België Australisch team voor Europa Ede speelt lichtwedstrijd tegen ESCA-YC Nellestijn in persoonlijke titelstrijd van eerste klas Damuitslagen D.C.E. West Standen damcompetitie district West Ko Prins wil naar Blauw Wit #IK MOET EENS AAN ANDERE DINGEN GAAN DENKEN' WINST VOOR BLAZING SONG Concessie Dagje ouder Derde mars start zaterdag a.s. Steun Biljarten Zuid-Afrika en de Olymp. Spelen Staking dreigt in Grenoble EVV groeit naar groter ledental Contactbijeenkomst Provinciale Sportraad Badminton Overal ragina r r WOENSDAG 31 JANUARI 1968 ROTTERDAM Aanvoerder Hans Kraay (31) van Feyenoord en het be stuur van de Rotterdamse eredivisievereniging zijn het niet eens geworden over een nieuw contract. Daarmee is een eind gekomen aan een voetbalcarrière, die bijna twintig jaar duurde. Het werk groeide Kraay de laatste tijd boven het hoofd, waardoor hij tenslotte niet meer kon trainen zoals hij zelf wilde. Hij voelde dat hij méér aandacht moest gaan besteden aan zijn training. Daarvoor had hij een deel van zijn werkzaamheden moeten laten schieten. HANS KRAAY eisen te hoog MELBOURNE De Amerikaanse tennispromotor George Maccall heeft dinsdag de Amerikaanse Wimbledon- kampioene Billy Jean King en de Australische Margaret Court een prof contract aangeboden. Maccall heeft waarschijnlijk Billy Jean King 80.000 Australische dollars (ruim 320.000 gul den) voor een tweejarig contract aan geboden en Margaret Court, als Mar garet Smith Wimbledon-kampioene in 1963 en 1965, 50.000 dollar (ruim 200.000 gulden). Billy Jean King heeft nog geen be slissing genomen, maar zij heeft tegen Maccall. de vroegere captain van het Amerikaanse Davis Cup-team, gezegd veel belangstelling te hebben. Marga ret Court vindt het aanbod „geweldig", maar wil er eerst met haar echtgenoot over praten. DEN HAAG De sterkste speel sters en spelers uit tien landen zullen deelnemen aan de 22ste internationale badminton-kampioenschappen van Ne derland, die op 10 en 11 februari a.s. in de Duinwijckhal te Haarlem worden gehouden. De grootste kanshebber bij de heren is titelhouder Erland Kops (Denemarken), zevenmaal winnaar van de all-Englandchampionships en als zodanig de sterkste speler ter we reld. Uit Denemarken komen verder Tom Bacher en Klaus Kaagaard; En geland, West-Duitsland en Thailand zijn vertegenwoordigd door de nationa le kampioenen Ray Sharp, Wolfgang Bochow en San Gob Rattanusorn. Ver der nemen deel oud-Wimbledonkam- pioen Lee Kin Tat (Singapore), Oscar Lujan (Mexico), Alison Glenie (N-Zee- land) en Tahir Karamat (Pakistan). Bij de dames zal Imre Nielsen- Rietveld haar titel niet kunnen ver dedigen. Na de geboorte van een doch tertje heeft zij pas zeer onlangs de training hervat. Wel komt haar aarts rivale, de Britse Angela Bairstow. De nemarken is vertegenwoordigd door de tweeling Anne en Bente Flint, Lisbeth von Barnokow en Ulla Strand-Rasmuè- sen. Duitsland vaardigt af Marie Louise Wackerow en Irmgard Latz. Uit Thailand komt Achara Patta- bongs, een jonger zusje van de winna res van enkele jaren geleden. In totaal zijn er 62 buitenlandse deel nemers tegenover 20 uit Nederland. Tot deze laatste groep behoren de na tionale kampioenen Felice de Nooyer en Herman Leidelmeyer. Voorts Ag nes Geene, Joke van Beusekom en Piet Ridder. HILVERSUM. In het internationa le nummer gisteravond op de Hilver- sumse draversbaan, nam als altijd Ze venklapper snel de leiding. De gebroe ders J. en S. van Dooyeweerd, die re spectievelijk Blazing Song en Allouez II stuurden, hadden echter al spoedig fraaie posities. Allouez II ging het toch iets te hard. Hij werd uitgeschakeld, maar Blazing Song slaagde er tenmin ste in gemakkelijk Zevenklapper te pas seren. De uitslagen luiden: Bouvierprijs: eerste afdeling: 1. Fly ing Miss (A. Th. Knijnenburg) 32.8; 2. Florentine; 3. Fantast CH. Toto: w 3,10, pl 1.90, 2,-, 2,60, koppel 12.30, cov. 5,-. Collieprijs: 1. Empereur CH (F. J. Eerenberg) 27.9; 2. Edoublaise; 3. Fan nie Blankers. Toto: w 3,30, pl 1,60, 3,10, 1,80, koppel 17,60, cov 9,20, trio 122,90. Bouvierprijs, tweede afdeling: 1. Frio Duffy (H. Streng) 35.4; 2. Friedl Hano ver; 3. Edeldame. Toto: w 3,80, pl. 1.50, 1.70, 2.koppel 5.cov 5.40. Keesprijs: 1. Etty Hollandia (R. Ver baan) 28,2; 2. Diana Hanover; 3. Cri- sante. Toto: w 2,70, pl 1,90, 1,60, 3.20, koppel 5,40, cov 4,90, trio 116,80. Mopsprijs: 1. Blazing Song (J. van Dooyeweerd) 22,5; 2. Canard S; 3. Ze venklapper. Toto: w 1,80, pl. 1,30, 1,80, 1,80, koppel 5,70, cov 7,40. Amatricewinterkampioenschap III: 1. Bianchefloor (A. van Rijswijk) 25,3; 2. Comtesse Terraise; 3. Bram Williams. Toto: w 3.50, pl. 1.40, 2.1.80, koppel 5,40, cov 7,10. Dobberman Pincherprljs: 1. Doriethe J. (P. Heynen) 26,6; 2. Elna Kinley; 3. Baronesse Rosa. Toto: w 3,40, pl 1,90, 1,50, 6,90, koppel 5,30, cov. 0,53, trio 718,40. Dogprijs: 1. Fernanda D. (A. Th. Knijnenburg) 28,5; 2. Esta Kinley3. Cowboy Heny VS. Toto: w 2,70, pl. 2,10, 5,80, 7,20, koppel 8,70, cov. 13,70. Totalisatoromzet f 188.599,-. Kraay stelde Feijenoord daarna voor de keus: Méér geld of stoppen. Mana ger Guus Brox: „We hadden hem vol gend jaar best weer in ons elftal wil len hebben, maar wij konden niet ak koord gaan met zijn eisen. Wij stellen onze oudere spelers, die een fullprof- contract hebben, in de gelegenheid in de laatste periode van hun carrière een maatschappelijke loopbaan voor te be reiden. Maar op grond daarvan kunnen zij, wanneer het allemaal te druk wordt, geen beter contract bedingen. Dat is geen billijke zaak". Feijenoord wilde derhalve niet toege ven, hoewel het later wel een concessie deed en 't zijn hoog gewaardeerde ver dediger toch een beter contract aan bood. Kraay: „Dat was niet ongunstig, maar ik kon het toch nog niet accepte ren. Dat Feijenoord niet verder wilde gaan is zijn goed recht. Wanneer ik aan de andere kant van de tafel had geze ten, had ik misschien wel hetzelfde ge zegd." In bestuurskringen heeft het enige ontstemming gewekt dat Hans Kraay zijn beslissing nu al heeft bekendge maakt. „Maar dat is toch logisch", zegt Kraay, „ik moet toch op tijd maatrege len treffen. Trouwens de spelers wisten het allang. Bovendien heb ik al met een paar betaalde clubs besprekingen ge voerd over een eventuele trainersfunc tie. Ik weet helemaal niet of daar wat uitkomt, want ik ben niet zo erg zake lijk. Als ze over geld beginnen te praten krijg ik al een kleur. Maar het moet ln Feijenoord groeide Hans Kraay uit tot een verdediger van formaat. Een sobere, maar effectief opererende voetballer. AMSTERDAM In het O.L.V. Gasthuis te Amsterdam, waarin hij 6 weken geleden werd opgenomen, is vanmorgen op 51-jarige leeftijd over leden de heer J. van der Hoek, admi nistrateur van de KNBB. Van der Hoek kreeg nationale bekendheid door zijn radioverslagen van biljartwedstrij den. Hij was de man met de fluister stem. In het begin van de televisie heeft hij ook biljartwedstrijden voor dit medium becommentarieerd. Daarnaast schreef Van der Hoek over biljarten. Niet alleen als mede werker van dagbladen en het bondsor gaan „Biljart", maar ook verschenen van zijn hand enkele boeken over deze tak van sport. ATLETIEK De 27-jarige Australi sche atlete Judy Pollock, wereldrecord houdster op de 800 meter en de 880 yards, heeft dinsclag bekend gemaakt zich uit de sport terug te trekken, Pol lock, één van de grootste Australische kanshebsters op Olympisch goud in Mexico Stad, verwacht in augustus een baby. IJSHOCKEY Het Westduitse ijs- hockeyteam heeft dinsdagavond in Garmisch Partenkirchen met 20 van de Verenigde Staten gewonnen. De tus senstanden waren 20, 00, 00. In de derde speeltijd is de strijd lange tijd on derbroken geweest, wegens een massa le vechtpartij. In totaal hebben de Tsjechische arbiters 54 minuten straf uitgedeeld. SKI Tijdens eerste trainingswed- strijden op de Olympische schans in Saint Nuziër heeft de Tsjech Ritwald 103 meter gesprongen. TENNIS. Marijke Jansen en Lldy Jansen-Venneboer zijn dinsdag in Ko penhagen, waar de Scandinavische in door tenniskampioenschappen worden gehouden, uitgeschakeld. Marijke Jansen verloor in de eerste ronde van het dames enkelspel met 62, 63 van de Zweedse Ingrid Loef- dhal, terwijl Lidy Jansen Venneboer door de Frangaise Monique Salfati werd verslagen: 63, 16 en 75. wél een goede aanbieding zijn. Voorlo pig heb ik helemaal geen haast." Hans Kraay heeft toch wel zijn han den vol. Hij is heilgymnast, masseur en conditietrainer van het Nederlands hockeyelftal. Bovendien geeft hij condi tietraining aan studenten van de Eco nomische Hogeschool. Werk genoeg dus. Toch is Kraay in de slotfase van zijn loopbaan, waar hij op twaalfjarige leef tijd begon in het Utrechtse DOS, niet volmaakt gelukkig. De kritiek van Feijnoord zit hem nogal hoog. Kraay: „In de zeven jaar, dat ik nu voor Feijenoord,, speel, ben ik echt wel éen beetje Feijenoorder geworden. Met al zijn gebreken vind ik het een fijne club, waarvoor ik altijd met plezier heb gevoetbald. Ik snap niet dat ze kun nen zeggen dat ik het te vroeg bekend gemaakt heb. Toen Feijenoord tenslot te niet aan mijn wensen tegemoet wil de komen heb ik gezegd: Nou jongens, laten we het maar een beetje gezellig houden en laten we maar niet meer bij elkaar gaan zitten. Anders krijgen we ruzie. Ik neem het Feijenoord helemaal niet kwalijk dat het mijn eisen niet heeft in gewilligd, maar ik word een dagje ou der en ik moet eens aan andere dingen gaan denken. Of Ik er verstandig aan doe weet ik niet, ik kan niet in de toe komst kijken. Maar ik neem mijn be slissingen altijd nogal snel. Met alle ri sico's van dien". VEENENDAAL Zaterdag wordt in Veenendaal de derde van een serie van vier puzzelwandeltochten gehouden, die worden georganiseerd door de ge zamenlijke Veenendaalse wandelverenigingen. Het is in de twee eerste tochten duidelijk geworden, dat er voor deze winter- series van het zestal wandelclubs een ongekend grote belangstelling bestaat. In vorige puzzeltochten was het bijvoorbeeld geen uitzondering, dat er slechts 20 a 30 deelnemers hadden ingeschreven, doch dit seizoen namen al ruim 230 wan delliefhebbers deel. Voor de eerste mars meldden zich 110 deelnemers en in de tweede, in januari, waren dat er al vijftien meer. De tocht van zaterdag start om half twee bij de CNS II aan het Slotemaker de Bruïneplein. De organisatoren zijn bijzonder tevreden over het sportieve wandelevene ment en men verwacht voor de derde en vierde serie weer een groot aantal in schrijvers. In de gezamenlijke wandeltochten die worden gehouden door de wandel vereniging DEOS, VDZ, „De Uitstuivers" en de clubs van SKF, Hollandia- Tricot en de Beatrix-school worden afstanden gelopen van respectievelijk vijf en negen kilometer. Alle series worden uitgezet in de bebouwde kom van Veenendaal, steeds in verschillende delen van de gemeente. De vierde tocht is gepland op 2 maart a.s. Aan de finish worden dan de prijzen uitgereikt van de vier series. MELBOURNE De Australische tennisbond heeft zich uitgesproken voor „open" tennis en zich daarmee ach ter het standpunt van Groot-Brittan- nië geplaatst. Thans is de helft van de „grote vier" op tennisgebied overge gaan tot afschaffing van het onder scheid tussen profs en amateurs. De Verenigde Staten hebben hun standpunt nog niet bepaald, Frankrijk zoekt naar een compromis met de kleinere tennis- Ianden. Bij de algemene ledenvergadering van de Australische bond werd het con servatieve - zeer tegen „open" tennis gekeerdé - Victoria overstemd door de overige staten. Het voorstel bestaande uit drie punten, werd met vijf stemmen tegen één aangenomen. Eén van de pun ten was de afschaffing van onderscheid tussen amateurs en profs. Een ander: het'bijeenroepen van een buitengewone algemene vergadering van de internatio nale- federatie ter bespreking van het Britse optreden. Het voorstel, dat in Melbourne ter tafel kwam, is afkomstig GRENOBLE Frankrijk probeert de Olympische Winterspelen te verkopen met de reclamemiddelen, waarmee het bij uitstek vertrouwd is: charme, schoonheid, sex en juffrouwen. Een be zoeker aan dit speelterrein in de Alpen kan nauwelijks een half dozijn stappen lopen zonder te worden aangeklampt door een knappe jongedame in aan haar lijf als gegoten zittende blauwe skibroek en rode parka, die hem vraagt: par don monsieur kan ik u helpen mon sieur f" Zij zijn de trots van de Spelen, die hier dinsdag a.s. officieel worden ge opend. Bijna iedereen is Generaal De Gaulle al volkomen vergeten. Er zijn lange dames en korte dames, blondines en brunettes en een enkele roodharige er zijn kleine, donkere Aziatische juffrouwen en lange, blonde uit het Noorden. Maar ze hebben allemaal een ding ge meen: ze spreken véle talen en willen een aangename indruk maken. ,Deze meisjes zijn waarlijk het puik je van de jonge vrouwen", zei mejuf frouw Solangq Catry uit Parijs, die al 20 jaar gastvnotiw is bij de luchtvaart maatschappij Air France en van deze is geleend om de gastvrouwenttrigade voor de Spelen samen te stellen. „Ze zijn niet bepaald gekozen om hun talenkennis, maar om hun charme, evenwichtigheid, schoonheid en per soonlijkheid". „We hebben met 1500 meisjes gepraat en 350 gekozen". De meisjes, die ken baar zijn aan haar rood-en-blauwe uni formen treden op als gastvrouwen, gid sen en tolken. Zij staan gereed bij de aankomst van elk vliegtuig met een taal en een glim lach voor iedere atleet, functionaris en waardigheidsbekleder uit de 38 aan de Spelen deelnemende landen. Ze zijn overal. Zij zijn verdeeld over alle geoouwen, zwermen uit over heel de uit de grond rijzende hoofdstad van sneeuw en ijs en maken van een waar Babel een vriendelijk dorpje. Meer dan de helft van de groep be staat uit Franiaises, van wie vele stu- aeren aan de universiteit van Grenoble, maar er zijn ook vertegenwoordigsters van de V.S., Zweden, Finland, Japan, Rusland en andere landen. ,J2en eis was, dat een meisje op zijn minst twee talen moeten spreken, maar de meeste spreken er meer", vertelde juffrouw Catry. „Een van haar", Ariene Goldman, een Estlandse, kan in negen talen „nee" zeggen en vaak doet ze het. „Ze worden enorm lastig gevallen om afspraakjes", gaf juffrouw Catry toe. ,J3est te begrijpen als men in aan merking neemt, dat deze meisjes zich bewegen tussen duizenden flinke jonge mannen uit de hele wereld". „Onze voorschriften zijn heel eenvou dig: de meisjes mogen in uniform niet roken en niet drinken. Zij moeten zich altijd gedragen als dames. Uit eten gaan en een dansje maken mag, maar om tien uur moeten zij op hun kamers te rug zijn. Morgen is per slot van reke ning altijd weer een lange dag". van de Zweedse bond, dat als enige aanvulling op het Britse standpunt in punt drie stipuleert: de spelers, die aan „open" toernooien willen deelnemen, dienen toestemming te hebben van hun land en moeten de orders van hun na tionale bonden opvolgen. De Australische bond heeft verder om steun gevraagd aan de Amerikaanse bond, die over enkele dagen bijeenkomt. De president van de tennisbond van Nieuw Zuid-Wales, George Sample, zei ervan overtuigd te zijn, dat, hoewel Aus tralië voor open tennis heeft gestemd, elke staat binnen het kader van de in ternationale federatie wil blijven. Dat zou kunnen inhouden dat Australië de richtlijnen van de IL^TF opvolgt, indien deze federatie zich zou uitspreken tegen het Zweedse voorstel om het verschil tussen amateurs en profs op te heffen. Tijdens de algemene vergadering van de Australische tennisbond werd het Britse standpunt uiteengezet d9or De- rek Hardwick en Derek Panman, die hiervoor speciaal naar Australië waren gereisd. Groot-Brittannië zal niet meer toestaan, dat amateurspelers onder ta fel worden betaald," aldus Hardwick. „We hebben de bom tot ontploffing ge bracht en de wereld reageert. Als het oneerlijk is om democratisch te zijn, moet Groot Brittannië voor deze ene keer maar eens ondemocratisch zijn." Volgens Hardwick hebben de Engelse cricketers enkele jaren geleden even eens het onderscheid tussen profs en amateurs opgeheven en heeft dat geleid tot grotere bloei van de cricketsport. GENT De beroepskamer van de rechtbank in Gent heeft zes wielren ners voor lange tijd een startverbod in België opgefëgd wegens het in Bel gië bij de wet verboden gebruik van sti mulerende middelen tijdens wieler wedstrijden. Georges van Coningsloo, Willy Monty, Willy Vanneste, Julien Maertens (allen België)' en Cees van Espen (Nederland) mogen twee jaar geen wedstrijd in België rijden. Jan Boonen (België) werd voor drie jaar uitgesloten. Wegens een aangetoond gebruik van dope waren deze zes renners in novem ber van het vorige jaar voor de recht bank van Gent tot een schorsing van vier maanden veroordeeld. De openba re aanklager tekende toen echter be roep aan. MELBOURNE De Australische tennisbond heeft dinsdag het team be kendgemaakt, dat zal worden afgevaar digd naar de Europese toernooien. Het bestaat uit Dick Crealy (23), Phil Dent (17), John Alexander (16), Bob Giltinan (17), Lesley Hunt (17) en Kerry Harris (18). Het is het jongste team, dat Au stralië ooit heeft vertegenwoordigd. De vroegere Davis Cup-speler Harry Hop man is gevraagd als teammanager op te treden. Hij heeft de benoeming in beraad gehouden. Deze charmante gastvrouw, de Duitse RUTH WILLIAMS toont enkele Olympi sche medailles, welke gisteren coor het eerst aan de pers getoond werden in het Olympische dorp. De medailles tonen aan de ene zijde de sport, waarvoor zij wor den uitgereikt, aan de andere zijde het symbool van de O.S. in Grenoble. EDE Ede speelt morgen 'n vriend schappelijke (licht) wedstrijd tegen het Arnhemse ESCA VC. De vermoedelijke opstelling ziet er als volgt uit: doel: De Wit; achter: Braber. Masseur, Muller en Krooswijk; midden: Hogehout, Feenstra; voor: Roseboom, De Kok, Van Kooten en Versteeg. De elftalcom missie zal van deze gelegenheid ge bruik maken om van spelers te wisse len. VEENENDAAL Zaterdag 10 en zon dag 11 februari worden in café Onink in Leersum de persoonlijke biljartkam pioenschappen eerste klasse KNBB van het district Veenendaal gehouden. De drie deelnemers aan deze titel strijd zijn de heren Nellestijn (Elst-U.), Teunissen (Leerdam) en Vermeulen uit Kerk-Avezaath. Het algemeen moyenne in deze klasse ligt tussen de 4V* en 7. Een favoriet voor deze kampioens wedstrijden is moeilijk aan te wijzen. De Elstenaar Nellestijn heeft welis waar een kans op de titel, maar de competitie-resultaten van de laatste tijd van concurrent Vermeulen duiden op een constante vorm van deze spe lers. De Leerdammer Teunissen tenslotte, is in de biljartcompetitie wel bijzonder goed op dreef. Volgens de laatste be richten zou Teunissen reeds enkele ma len met een moyenne dat schommelt tussen de 10 en 12 hebben gespeeld en hij is daardoor dé grote kanshebber op deze kampioenschappen. Zoals bekend plaatst de winnaar van de strijd zich voor de gewestelijke kam pioenschappen eerste klasse. GRENOBLE Frank Braun, voor- nog zal meedoen aan de Olympische pische Comité heeft dinsdag verklaarc dat het erop lijkt alsof Zuid-Afrika als nog zal meedoen aan de olympische Spelen in Mexico. Braun zei dit na het bestuderen van een rapport van het Internationale Olympische Comité over sport en apartheid in Zuid-Afrika. Het rapport telt 114 bladzijden. In het rapport worden geen conclu sies getrokken. Het werd samengesteld als een leidraad voor de Olympische autoriteiten alvorens vrijdag over deel name van Zuid-Afrika zal worden ge stemd. GRENOBLE Enkele dagen voor 't begin van de Olympische Winterspelen in Grenoble dreigt er een staking van het spoorwegpersoneel en van de post beambten in deze Olympische stad. De spoorbeambten hebben reeds aan gekondigd op 5 en 6 februari (de ope ningsdag van de Spelen) het bijltje er bij neer te zullen gooien als hun ver zoek om een extra „Olympische" uitke ring van 150 gulden wordt afgewezen. Ook de postbeambten willen het vele extra werk, dat de v< orbereiding op de Spelen met zich meebrengt, gehono reerd zien met een financiële tegemoet koming. Enkele dagen geleden hielden de te lefonistes reeds een waarschuwingssta king. Maandagavond waren de Ederveense dammers weer bijeen in het Groene Kruis-gebouw, voor de te spelen wed strijden voor de onderlinge competitie. Er stonden deze avond weinig belang rijke partijen op het programma al leen de partij tussen J. Boeve en G. Vlastuin was van belang. Vlastuin die vorige week op verrassende wijze van G. van Heerdt won, was ook deze avond weer in grote vorm wat hem de volle winst opleverde tegen Boeve die in het eindspel een slechtere positie had dan Vlastuin, hetgeen hem beide punten kostte. Van Heerdt, die de laatste wed strijden zijn vorm weer te pakken had, verspeelde een kostbaar punt tegen T. Middelman. Van Heerdt die in duidelij- ken winstpositie stond maakte een grote blunder, waar zijn tegenstander goed van profiteerde en moest hij met een remise genoegen nemen. De overige uitslagen waren: J. de Koning P. Bos 20; G. van Heerdt J. Slotboom 2—0; A. van Hunnik— R. Hendriks 20; P. Bos J- Boeve 0—2; J. Slotboom J. de Koning 0—2; B. van Beek C. Berkhof 2—0; H. van NieuwamerongenSt. Vierwinden 0 2; G. J. Dikkenberg E. Hendriks 2—0; W. Veldhuizen J. Slotboom 2 0, P. Bos E. Hendriks 2—0. 18 128— 52* 13 128— 52* 13 94— 86 13 99— 81 9 90— 90 8 82— 98 7 82— 98 4 67— 93 4 77—103 0 62—118** le klasse: 1. DWS I (Ede) 9 9 0 0 2. EDV (Ede) 8 6 11 3. VTD I (Tiel) 9 6 12 4. Slagvaardig I (Wamel) 9 6 0 3 5. DVV I (Voorthuizen 9 4 14 6. DES I (Lunteren) 9 4 0 5 7. DEZ I (Ochten) 9 3 15 8. RDV I (Rhenen) 8 2 0 6 9. SDV I (Scherpenzeel) 9 2 0 7 10. DWS 2 (Ede) 9 0 0 9 DWS I is kampioen en promoveert automatisch naar de provinciale hoofdklasse. DWS 2 degradeert naar de 2e klasse. 2e klasse: 1. WSDV 2 (Wageningen) 8 5 1 2 11 84— 76 2. VRD I (Renkum) 5 5 0 0 10 67— 33 3. DES 2 (Lunteren) 5 3 1 1 7 55— 45 4. BDSV I (Barneveld) 8 3 1 4 7 72— 88 5. DLC I (Druten) 5 3 0 2 6 54— 46 6. BDV 2 (Bennekom) 5 2 1 2 5 48— 52 7. EDV 2 (Ede) 6 2 0 4 4 56— 64 8. DEZ 2 (Ochten) 7 0 3 4 3 63— 77 9. WSDV 3 (Wageningen) 7 0 3 4 3 60— 80 3e klasse A: 1. DW 2 (Voorthuizen) 7 5 1 1 11 8159 2. BDSV 2 (Barneveld) 7 5 1 1 11 74— 66 3. Ons Genoegen I (Harskamp) 7 5 0 2 10 7565 4. DCE I (Ederveen) 8 3 1 4 7 84— 76 5. VRD 2 (Renkum) 8 0 2 6 7 62— 98 6. DES 3 (Lunteren) 5 0 1 4 1 42— 58 3e klasse B: 1. DJZ I (Slijk Ewijk) 9 7 1 1 15 112— 68 2. TOG I (Zetten) 8 6 0 2 12 89— 71 3. VTD 2 (Tiel) 7 5 1 1 11 78— 62 4. Leones I (Beneden Leeuwen) 7 2 0 5 4 6179 5. OODBC 2 (Dodewaard) 5 1 0 4 2 41— 59 6. DJZ 2 (Slijk Ewijk) 8 0 0 8 0 59—101 v AMSTERDAM. Ko Prins wil graag gaan spelen voor de Amsterdamse eer- ste-divisieclub Blauw Wit. Er zijn ech ter een aantal moeilijkheden die eerst moeten worden opgelost. Dit weekeinde is er een vergadering van de Internatio nale Voetbalbond (FIFA), waarin zal worden besloten of de FIFA de nieuwe Amerikaanse Voetbalbond zal erken nen. Prins, die uitkwam voor de „wil de" Amerikaanse voetbalbond, werd automatisch geschorst toen hij naar de Verenigde Staten vertrok. De Koninklijke Nederlandse Voetbal bond (KNVB) wacht nu eerst debesils- sing van de FIFA af. Daarna zal de KNVB pas kunnen zeggen wat er met de destijds naar Amerika vertrokken spe lers gaat gebeuren. EDE De Edese Volleybalvereni ging, waarvan het ledental in het afge lopen jaar is gegroeid van nog geen vijftig leden naar ruim tachtig, streeft er naar om in korte termijn een leden tal van rond de honderd te hebben kun nen bereiken. Deze groei is, naar het bestuur meent, voor een groot deel te danken aan de nieuwe voorzitter de heer Lubbelinkhof en zijn medewer kers. Nu de gemeente meer zaalruimte ter beschikking heeft kunnen stellen, is er aanzienlijk meer gelegenheid tot trainen Dat gebeurt vrijdagavond aan de Mo lenstraat onder leiding van de heer Ho- moed, aan de Obrechtlaan onder super visie van de heer Terstege en in de zaal aan de Padberglaan onder leiding van de heer Ajon. Er is zoveel belangstel ling, dat het bestuur alleen nog nieuwe leden kan aannemen die op woensdag avond kunnen spelen. Alles bij elkaar nog geen ideale oplossing, maar men hoopt de spelers en speelsters binnen kort in de nieuwe sporthal bijeen te kunnen brengen. Door de grote toeloop van leden kan gaandeweg uit betere spelers voor de wedstrijden kunnen worden gekozen. Met een beetje geluk kan het volgend jaar in de hoofdklasse worden gespeeld. Dat dit geen droom is blijkt wel uit de stand van de wed strijden van de laatste weken. Die luidt als volgt: MIVO (Nijmegen) 12—22 BBSC II (Apeldoorn) 12—20 Set-Up (Zutphen) 1116 EVV (Ede) 12—16 DVC (Deventer) 1216 Dynamo II (Apeldoorn) 1216 Set-Up (Twello) 12—12 United 126 Eekhoorns 114 Be Fair (Zutphen) 124 Sparta 120 ARNHEM De Provinciale Jeugd- en Sportraad Gelderland organiseert op vrijdag 1 maart in de schouwburg „Orpheus" te Apeldoorn een contact bijeenkomst met als onderwerp „Sport en samenleving". Op deze bijeenkomst, die 's middags om half vier begint wor den leden van gemeenteraden, sport raden en sportstichtingen verwacht, alsmede leden van de provinciale sta ten van Gelderland verscheidene in Gelderland wonende Kamerleden en natuurlijk ook vertegenwoordigers van landelijke, provinciale en plaatselijke sport- en jeugdorganisaties. Op het programma voor deze bijeen komst staan o.m. een welkomstwoord door de voorzitter van de provinciale Jeugd- en Sportraad Gelderland, verto ning van de film „Road to Tokio", een causerie door de algemeen secretaris van de Nederlandse Sport Federatie, dr. W. van Zijl over „Sport en samen leving" en als afsluiting van het ge heel een discussie voor een forum dat is samengesteld uit belangrijke figu ren van de Nederlandse sportwereld.

De Vallei | 1968 | | pagina 11