Eerste dag van titeltoernooi leverde spannende strijd op Sport in het kort Eintracht Braunschweig versloeg Juventus: 3-2 Russische schaatsploeg voor Grenoble Piet Bergström neemt ontslag bij KNSB Door mechanisatie in de bosbouw 40% kosten besparing Sergeant Scharren winnaar Cross-Country vierde Divisie Roomer geen arbiter Record-deelneming aan Winterspelen GEEN KOPERS VOOR GARRINCHA Militairen speelden met Cambuur Zaalhandballer dodelijk getroffen Ereklasse driebanden Sijbrands en Wiersma naar w.k. dammen Franse Spanning Twee liefdes Tennismeisjes zegevierden Europa Cup-duel werd uitgesteld Jaarvergadering Gelderse Houtbeurs Prof. Witteveen wint geding inzake leiding Soef i-beweging MILITAIR SPORTEVENEMENT IN HARDERWIJK Kanshebbers H and teken i ngen actie in het Noorden Pagina i I DONDERDAG I FEBRUARI 1968 CEES VAN OOSTERHOUT: geen „uitbuiter" ROTTERDAM Scheidsrechter Piet Roomer zal de voetbalinterland Schot landEngeland, die 24 februari wordt gespeeld en waarvoor hij een uitnodi ging heeft gehad, niet leiden. De Rot terdamse arbiter, die door een auto-on geluk op non-actief werd gesteld, wil de zaak niet fórceren. Hij is weliswaar volkomen genezen verklaard, maar hij wil het risico niet nemen. Het Tsjechische ijshockeyteam heeft woensdag in Praag een vriend schappelijke ontmoeting tegen Canada met 2-1 gewonnen. Alle treffers kwa men in de derde speelperiode tot stand. Bij Tsjecho-Slowakije waren Hejma en Jirik succesvol. Dinen zorgde voor het tegendoelpunt. De Tsjechische dames-turnploeg, die op 6 en 7 juli a.s. in Den Haag te gen Nederland zou uitkomen, heeft de ze wedstrijd wegens andere verbinte nissen moeten afzeggen. Het KNGV heeft zich daarop telegrafisch in ver binding gesteld met Roemenië, dat heeft toegezegd te zullen komen. Roe menië is één van de hoogstgeplaatste landen op de wereldranglijst. De Belgische wielerbond, die vol gend jaar de wereldkampioenschappen voor profs organiseert, heeft de weg wedstrijd toegewezen aan de plaats Zolder, die daarvoor ruim anderhalf miljoen gulden moest betalen. De juiste datum voor de wedstrijd staat nog niet vast. Waar de baanwedstrijden worden ge houden is nog niet besloten. Er zijn drie kandidaten: Antwerpen, Luik en Oostende; ROTTERDAM De strijd in de ere klasse driebanden kan dit jaar heviger worden dan ooit tevoren, omdat de krachtsverschillen tussen het meren deel van de deelnemers, zoals de laat ste jaren trouwens reeds duidelijk werd, haast miniem zijn geworden. In niet geringe mate heeft daartoe het feit bijgedragen, dat Herman Popeyus domicilie koos in Etten, waardoor in deze heek van Brabant het driebanden- spel nog meer werd gestimuleerd. Het resultaat in de voor wedstrijden heeft er niet om gelogen. Naast de reeds ge plaatste Brabanders, De Ruyter, Dog gen, Popeyus en Van Bracht kwamen ook Tiest Brosens en „nieuwkomer" Cees Michielsen, de oud-rechtsback van NAC, in de finale, waarin Cees van Oosterhout en Bert Teegelaar de groep boven de Moerdijk vertegen woordigen. Woensdag begon het toernooi in de „Maaszaal" van het Rotterdamse „Zeven Provinciënhuis", waar voor het eerst in de driebandengeschiedenis met kunsthallen werd gespeeld. Dit be hoeft echter bij driebanden, in tegen stelling tot bij de kaderspelen, geen op zienbarend hogere resultaten te veroor zaken. Dat bleek ook in de eerste par tijen, waarin Cees van Oosterhout (uit tegen Van Bracht in 64 beurten) en Brosens (winnaar tegen Popeyus ih 61 beurten) bepaald geen revolutie ver oorzaakten. Van dit tweetal had ech ter Van Oosterhout veel eerder uit moeten zijn. De biljartfabrikant heeft één zwak punt: hij buit te weinig de goede aanvalsstoten uit. En ofschoon hij de afgelopen wéken juist op deze „schietjes" had staan trainen ging er opnieuw een flink aantal mis. Nu werd Va;. Oosterhout ook in het geheel niet geïnspireerd door Rini van Bracht, de Waalwijkse jongeman, die het vorig jaar als een komeet aan de driebanden- hemel omhoog schoot. Van Bracht bil jartte tegen Van Oosterhout bepaald slordig en raakte dan ook al spoedig zover achter (34-18 in 31 beurten), dat er voor hem geen hoop op winst meer DEN HAAG De Koninklijke Ne derlandse Dam Bojid heeft de achttien jarige Ton Sybrands (Amsterdam) en de vijftienjarige Harm Wiersma (Leeuwarden) aangewezen voor het toernooi om het wereldkampioenschap, dat van 10 tot en met 29 juni in Bol zano zal worden gehouden. De KNDB heeft beide spelers vrij gesteld van het toernooi om het Ne derlands kampioenschap, omdat deze wedstrijden pas op 8 juni eindigen. BRUNSWIJK Eintracht Braunsch weig, de Duitse voetbalkampioen, heeft woensdagavond op eigen terrein de eerste kwartfinalewedstrijd van het toernooi om de Europese beker tegen Juventus (Italië) met 3-2 gewonnen. Bij rust stonden de Duitsers met 3-1 voor. De return wordt 28 februari in Turijn gespeeld. De 35.000 toeschouwers in het niet geheel uitverkochte Eintrachtstadion za gen hun favorieten in de eerste helft een 3-1 voorsprong nemen. Daarvoor hadden de Duitsers nog tegenslag moe ten overwinnen, want in de twaalfde minuut was linksachter Kaack zo on gelukkig zijn eigen doelman te passé- MOSKOU De Russische schaats ploeg, die zal deelnemen aan de Olym pische Winterspelen van 6-19 februari te Grenoble, bestaat uit de dames Lud- milla Titova, Lydia Skoblikova, Irina Egorova, Lasma Kauniste, Anna Sa- blina en Tatjana Sidorova en de heren Matusevitsj, Grishin, Antson, Muratof, Lepeskjin, Guljajef, Lavrusjkin, Kert- sjenko, Kaplan, ^laljakin, Masjkof en Stanislaf. De Franse schaatsploeg, voor de Olympische Winterspelen is als volgt samengesteld: Heren: Francois Perrenoud, Michel Thepenier en Michel Duchet. Dames: Martine Ivangine, Marie-Li- ze Perrenoud en Patricia Demartini. GRENOBLE Tijdens de Winter spelen van Grenoble zal een recordaan tal deelnemers een poging wagen goud, zilver of brons mee naar huis te nemen. uit 38 landen komen 1291 atleten naar het Franse wintersportcentrum. Tot nu toe trok Innsbruck de meeste deelnemers: 1186 uit 36 naties. Het over zicht van het aantal deelnemers in de geschiedenis van de Olympische Win terspelen ziet er als volgt uit: 1924 - Chamonix: 293 deelnemers uit 16 landen; 1928 - Sankt Moritz: 491 deelnemers uit 25 landen; 1932 - Lake Placid: 307 deelnemers uit 17 landen; 1936 - Garmisch Partenkirchen: 756 deelnemers uit 28 landen; 1948 - St. Moritz: 878 deelnemers uit 28 landen; 1952 - Oslo: 960 deelnemers uit 30 lan den; 1956 - Cortina d'Ampezzo: 923 deelne mers uit 32 landen; 1960 - Squaw Valley: 693 deelnemers uit 30 landen; 1964 - Innsbruck: 1186 deelnemers uit 36 landen. ren. Met snelle, open aanvallen werd de Italiaanse kampioensclub in de ver dediging gedrukt. Drie doelpunten le verde het Duitse offensief op. Eerst re vancheerde Kaack zich, toen hij de ge lijkmaker achter Anzolin schoot en daarna brachten Dulz en Berg de stand op 3-1. In de tweede helft veranderde het spelbeeld. Het wreekte zich in de Ein- trachtvoorhoede, dat Maas enigszins geblesseerd was. Acht minuten voor het einde van de wedstrijd veranderde Base een schot van Sacco zodanig van richting dat doelman Wolter in de ver keerde hoek dook. De marge vQor de Italianen bleef zodoende nog tot rede lijke grenzen beperkt en de tweede ont moeting biedt nog kansen te over voor hen. Mocht Juventus op eigen terrein met een doelpunt verschil winnen, dat is een derde wedstrijd noodzakelijk, want vanaf de halve finale vervalt de regel, dat doelpunten in een uitwedstrijd dubbel tellen. bestond. Hij was aangeslagen en beëin digde deze partij met het zeer schame le moyenne van 0.531. In Grenoble is gisteren een standbeeld onthuld van baron Pierre de Couber- tin, de grondlegger van de moderne Olym pische Spelen. Albert Michalon onthulde het standbeeldterwijl graaf Pierre de Beaumont, president van het Franse Olympische Comité (links) en Alain Du- chemin, chef van het Olympisch protocol, toekeken BERT TEGELAAR: ..te veel afgeleid Spanning heerste er wel in de ont moeting tussen Brosens en Popeyus, tot eerstgenoemde plotseling wegliep: 40-56 in 53 beurten. Toen baatte Po peyus ook een serie van acht niet meer al kwam hij nog met het totaal van 52 caramboles heel dichtbij Brosens, die vooral voor de laatste punten te veel beurten nodig had. Ook in de laatste twee partijen van de openingsronde moest de spanning het gemis aan kwaliteit vergoeden. Vooral in de ontmoeting tussen Doggen en debutant Michielsen kregen de toe schouwers wat dat betreft volop waar voor hun geld. Want nadat in de begin fase Doggen ver was weggelooen (19-3 in 17 beurten) kwam het herstel van zijn streekgenoot met een serie van 8. Aanvankelijk bleef Doggen nog open spelen, maar het duurde niet lang, of hij moest hevig aan de noodrem gaan trekken, toen Michielsen hem tot op een ount was genaderd: 39-38 en 48 beurten. Daarna gaven de routine van Doggen en de plankenkoorts van Mi chielsen de doorslag in het voordeel van de oudkampioen: 60-44 beurten. Ook titelhouder Henny de Ruyter kwam tegen Bert Teegelaar, die als voorzitter van de organisatie teveel an dere zaken aan zijn hoofd heeft om goed te kunnen biljarten, in moeilijk heden. De Waalwijkse hotelhouder startte slecht (na 24 beurten was het pas 11-12 in zijn voordeel), maar spurt te vervolgens met 20 punten in 9 beur ten weg. Een inzinking deed zijn voor sprong weer s/iel slinken. Teegelaar kwam in die periode heel dichtbij (39-43 in 55 beurten), maar het eind- schot van De Ruyter was weer zo for midabel, dat tenslotte Teegelaar nog ver achter bleef: 44-60 in 68 beurten. Herman Popyeus (Etten) 52 61 8 0.852 Tiest Brosens (Breda) 60 61 6 0.983 Cees v. Oosterhout (Uithoorn) 60 64 6 0.937 Riny van Bracht (Waalwijk) 34 64 4 0.531 De laatste uitslagen van woensdag luiden: Jan Doggen (Heerlen) 60 68 4 0.882 Ceés Michielsen (Breda) 44 68 8 0.647 Bert Teegelaar (R'dam) 44 68 3 0.647 Henny de Ruyter (Waalwijk) 60 68 6 0.882 RIO de JANEIRO Gurrincha, één van de grootsten in het Brazili aanse voetbal, is „te koop", maar er zijn geen bieders. Zelfs niet voor niets. Hij is niet meer de zorgeloze speler, die z'n land in '58 en '62 hielp de wereldtitel te verbveren. Hij is 34 j. te dik en neerslachtig, en 't trainen heeft hij al meer dan een jaar ver- roaarloosd. Hij is onder contract bij Sao Paulo's Corinthians, maar staat niet meer op de lijst van actieve spelers. Zijn club heeft hem aan an dere Braziliaanse clubs aangeboden voor niet meer dan de kosten, die gemaakt zijn om zijn flat op te knap pen. Maar niemand heeft belangstel ling. Voor buitenlandse clubs hebben de Corinthians 15.000 dollar als trans- bedrag vastgesteld. Een Zuidafrikaan se club zou belangstelling hebben. Garrincha, wiens echte naam Ma nuel dos Santos is, heeft twee grote liefdes in zijn leven voetbal en grappen maken. „Wat een mallotig toernooi", zei hij na de wereldkam pioenschappen van 1958, „er is zelfs geen enkele wedstrijd overgespeeld". Toen hem gevraagd werd of hij van een bezoek aan Parijs hqd genoten, antwoordde hij: „Als dat de stad was waar de trainer uitgleed en bij na door de hoteldeur viel, ja dan heb ik echt plezier gehad." Een radio omroeper vertelde zijn luisteraars een keer, dat Garrincha „de grootste voetballer aller tijden nu onze micro foon goedendag gaat zeggen". Gar rincha keek de omroeper recht in de ogen en zei: „Dag, microfoon". Na het wereldkampioenschap van 1962 begon Garrincha de eerste teke nen van verval te tonen. Hij scheidde van zijn vrouw en acht kinderen - al len meisjes - en geraakte met zijn club in contractmoeilijkheden. Een knieverwonding knaagde aan zijn spelcapaciteiten. Het vorig jaar heeft hij een tour nee gemaakt door de afgelegen grensstaat Ma to Grosso en kreeg on geveer 300 dollar voor elke wedstrijd, die hij in een t weede-klasse-elf tal tiit Rio speelde. Hij maakte geen enkel doelpunt en speelde geen enkele van de zes wedstrijden uit. Hij hoopt nog op een come-back, maar niet in Brazilië. Hiyzou alleen voor een Europese ploeg willen spe len, zijn supporters hebben hem in de steek gelaten. Zij plachten een in 1962 naar hem genoemde bar te be volken. Maar thans heeft de bar nog maar enkele klanten en de eigenaar is van plan de zaak te sluiten. AUCKLAND In de eerste ronde van het dames enkelspel van het inter nationale tennistoernooi, dat in Auck land wordt gehouden, hebben de Neder landse vertegenwoordigsters Judith Sa- lomé en Astrid Suurbeek beiden hun partij gewonnen. Judith Salomé won in drie sets (6-4, 2-6, 6-2) van mej. Stephan (NZ) en Astrid Suurbeek versloeg de eveneens uit NW-Zeeland afkomstige mej. Stevens in twee sets (8-6, 6-2). De grootste verrassing op de eerste dag van dn toernooi viel in de eerste ronde van het heren enkelspel. Daar versloeg de plaatselijke favoriet Derek Shaw de Spaanse Davis-Cup-speler Juan Gisbert in vier sets (6-4, 6-1. 3-6, 6-4). Ook de 6-3, 9-7, 6-4-overwinning van de Nieuw- zeelander Ian Boeverley op de Engelse coming man Peter Curtis was min of meer verrassend te noemen. LEEÜWARDEN Het Nederlandse militaire voetbalelftal heeft in Leeu warden de Friese eerste-divisieclub Cambuur met 5-0 verslagen. Bij de rust stonden de militairen al met 2-0 voor. Cambuur, dat onsamenhangend speelde was in geen enkel opzicht tegen zijn te genstander opgewassen. Rensenbrink van DWS opende de sco re, waarna Klijnjan van DFC voor een ruststand van 2-0 zorgde. Uit een straf schop maakte PSV's Van der Kuylen er 3-0 van, waarna Jeuring van Twente de eindstand op 5-0 beoaalde. DEVENTER „De kunstijsbaan in Deventer is eigenlijk een stuk van me zelf; bovendien kan ik me moeilijk van deze stad losmaken". Dat zei de heer P. L. Bergström (46 jaar), directeur van de Koninklijke Ne derlandse Schaatsenrijdersbond (KNSB) naar aanleiding van zijn ont slag, dat hij bij de bond heeft inge diend. Op 1 september keert hij terug als directeur van de Deventer kunstijs baan. „Het is heus geen kwestie van on enigheid geweest, ik heb straks twee en een half jaar bij de KNSB gewerkt. Deventer echter trok me méér. Er ligt nu een heleboel werk op me te wach ten met het oog op de organisatie van het wereldkampioenschap, dat voor het volgend jaar aan ons is toegewezen. Ik wil daar iets van maken. De accommo datie van de baan zal een grote ingreep ondergaan. Er komt een nieuw restau rant en er komt een mooie perstribune. Het moet straks allemaal voor elkaar zijn," aldus de heer Bergström. VALENCIA De wedstrijd FC Va- lencia-Bayern München, die woensdag avond voor de kwartfinales van hei toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars zou worden gespeeld, is uitgesteld tot 14 februari. Het terrein in Valencia was woens dag volkomen onbespeelbaar door zwa re slagregens. De Nederlandse bosbouw staat op de drempel van een nieuwe ontwikkeling in de oogst en de afzet van het hout. De opvatting wint veld, dat meer me chanisatie en centralisatie in de hout- oogst noodzakelijk zijn. De bewerking van het hout op een centrale plaats maakt een veel rendabeler gebruik van grote machines mogelijk. Wordt het hout in of aan de rand van het bos be werkt, dan is men op kleine machines aangewezen. In het buitenland is men al zover, dat de bomen wordeh afge knipt met een grote schaar en daarna machinaal worden gesnoeid, geschild en gekort op de gewenste lengten. Dit betekent een kostenbesparing van on geveer 40 pet. Ir. A. G. Gerritsen vah de commissie Inlands Hout vestigde hierop de aan dacht tijdens de woensdagmiddag in La Bordelaise te Apeldoorn gehouden jaarvergadering van de Vereniging „De Gelderse Houtbeurs", die thans 75 le den en twee ereleden telt. Besloten werd de contributie te verhogeh tot f 15,- per jaar. Ir. Gerritsen liet aan de hand van dia's zien, hoe men in Canada met grote machines middenin het bos alle noodzakelijke bewerkingen uit voert of afgeknipte bomen met tak 'en al naar een centrale plaats sleept voor de verdere machinale bewerking. In Rusland maakt men hiervoor zelfs ge bruik van helikopters. De bomen wor den in de grote boslanden met geen vinger meer aangeraakt. Alleen grote maatschappijen kunnen de hiervoor benodigde kostbare machi nes aanschaffen en produktief maken. Sprekend over de afzetmogelijkheden van het Nederlandse hout, merkte ir. Gerritsen onder meer op, dat het ver bruik van spaanderplaat nog steeds toe neemt, doch in 1970 waarschijnlijk zijn hoogtepunt zal bereiken. Het gebruik van kistjes en kratten wordt bedreigd door de toenemende toepassing van karton. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten, dat de kartonnagefabrie- ken in de toekomst zullen over gaan tot het gebruik van meer hout. Het ge bruik van meer spaanderplaat achtte ir. Gerritsen evenmin uitgesloten, ge zien de vrij snelle ontwikkeling van dit materiaal. Hij zag bovendien nog wel perspectieven voor het inlands hout in de papierindustrie. Proeven met het toepassen van hars van de grove den achtte hij veelbelovend. Het mijnhout biedt volgens ir. Ger ritsen nog maar weinig afzetmogelijk heden en de kleine palen-sector wordt bedreigd door de hoge loonkosten. Een sterke mechanisatie is vooral hier zeer nodig. De populierensector, zo verklaarde ir. Gerritsen tenslotte nog, wacht op de ontwikkeling in de papierindustrie. Er zijn voor deze sector nog goede moge lijkheden bij de produktie van vineer en lucifers en ln de vervezeling en het slijpprocédé. HARDERWIJK Sergeant H. Scharren van het 17e pantserinfanterie-bataljon is winnaar geworden van de cross-country van de Vierde Divisie van de Konink lijke Landmacht, die woensdagmorgen op en rond de terreinen van de Willem Georg Frederikkazeme te Harderwijk werd gehouden. Hij liep de afstand van acht kilometer ln precies 21 minuten en 20 seconden. In de aan de grote divisie- wedstrjjd voorafgaande veldloop van de W.G.F.-kazerne wist sergeant T. Meer- tens van het garnizoenscommando Harderwijk beslag te leggen op de eerste prijs met een tijd van 15 minuten 45 seconden, die hij voor de uitgezette vijf kilometer nodig had. De cross-country van de vierde "divi sie is een jaarlijks terugkerend sport evenement, dat twaalf jaar geleden in gesteld werd. Dat was nog in de tijd waarin vooral van de infanterist veel werd gevergd waar het op lopen aan kwam. Lopen is overigens nog een van de moeilijkste zaken vindt generaal- majoor F. E. Meijnderts, de comman dant van 4e Div., die de cross-country niet zozeer als een tijdelijke prestatie zag, maar als 't resultaat van veel trai ning. Een blijk ook van de geestkracht die de grondslag is voor een goed mo reel. Daarop wilde de generaal, die des morgens het startschot voor de wedloop had gelost en 's middags de prijzen uit reikte, toch wel even en terecht wijzen. Het is de lopers in Harderwijk be slist niet cadeau gegeven. Het weer werkte al niet erg mee, het was koud en vochtig, en het parcours dat welis waar gedeeltelijk over het kazerneter rein liep, zat wat 't buitentraject betreft ook vol met voetangels en klemmen en 't is eigenlijk wonderlijk dat slechts één militair er met een verstuikte voet af kwam. Voor de divisie-cross traden 171 lopers aan, afkomstig uit alle onderdelen van de divisie in Nederland en Duitsland. Het werd door de militairen, ook door de niet-deelnemers waarvan er velen als supporters van hun onderdeels- cracks fungeerden, zeer gewaardeerd dat de heer J. Haklander, een bekend lid van de atletiekvereniging AVVOG uit Harderwijk, buiten mededjnging aan de veldloop deel nam. Ook sergeant Wiedenhof uit Ermelo, die druk in trai ning is voor militaire wedstrijden, liep buiten mededinging mede. Insiders gaven Scharren en voorts Vernooij en Fairly de beste kansen voor deze wedstrijd. Hun verwachtingen wer den, zij het in gevarieerde vorm, be antwoord. Want de tweede prijs werd, met weinig verschil in tijd, n.l. 1.22.10.9 in de wacht gesleept door de grenadier F. A. Fairly van 11 pantser infanterie bataljon, Nederlands recordhouder op de 3000 meter junioren. Als 3e kwam de huzaar J. S. J. Vernooy van het B- eskadron van 103 Verkenningsbataljon, met een tijd van 22.47.8 uit de strijd te voorschijn. Nam de divisie-cross, waarvan de start om 12 uur was, uiteraard de mees te belangstelling, velen, vooral de Har derwijkers, waren ook sterk geïnteres seerd in het verloop van de kazerne- cross die ook traditiegetrouw op dezelf de dag als de divisie-cross wordt gehou den. Bij dit evenement was het de ka zernecommandant, kolonel der cavale rie J. K. L. Koch, tevens chef van de divisie-staf, die het startschot loste. Het sportbureau van de WGF-kazerne onder leiding van vaandrig K. van de Schaaf had de zaken goed voorbereid. De wedstrijden liepen als gesmeerd en er werd geen enkele wanklank gehoord. De sportofficier uit Seedorf, kapitein B. Oostheim, die nooit bij dergelijke ge beurtenissen pleegt te ontbreken, trad op als speaker van de geluidsinstallatie door middel waarvan iêdereen op het terrein en in de kazerne op de hoogte werd gehouden van de stand van zaken. Zowel generaal Meijnderts als kolonel Koch had veel waardering voor het werk dat door de sportcommissie en de baancontroleurs was verzet. De uitslagen van de divisie-cross wa ren verder: 4. Huzaar A. H. J. Maas, B-esk, 103 Verkenningsbataljon; 5. Korp. I. Lu- teyn, 13 Herstelcompagnie; 6. B. de Jong, sld. 41 Geniebataljon; 7. sld. J. E. E. M. Sparidaans, 16 Pantserinfan- teriebataljon; 8. Huzaar A. W. Thijssen, 41 Tankbataljon; 9. sld. J. F. v.d.Dries, 13 brigade geneeskundige compagnie en 10. wachtmeester J. W. M. Engels, A-eskadron 103 Verkenningsbataljon. De GWF-wisselbeker ging naar het B-eskadron van 103 Verkenningsbatal jon. De tweede onderdeelsprijs behaal de het A-eskadron van het zelfde batal jon en de derde prijs werd behaald door de C-compagnie van 11 Pantserin fanterie bataljon dat het vorig jaar de wisselbekér in bezit kreeg. De uitslag van de WGF-cross was: 1. Sergeant T. Meertens, garnizoens commando Harderwijk; 2. Sld. A. Hout man, C-compagnie 4: Verbindingsbatal jon; 3. Sergeant Van Leur, stafcompag- nie IV div.; 4. Sld. T. J. W. Duyn, C- compie 41 Verbindingsbataljon en 5. Sld. Th. J. Boersma van het zelfde on derdeel. Als onderdeel kwam als eerste bij de ze cross de stafcompagnie van IV div. uit de bus; 2. 41 Verbindingsbataljon; 3. C-compagnie 41 Vërbindingsbataljon. Generaal-majocr F. E. Meijnderts biedt de wisselbeker aan aan een team van het 103de verkenningsbatatjon. De heer J. B. van Otterlo biedt de sleu tel aan aan mevrouw Wuestman. VEL JE Joergen Ladefogev, een Deense zaalhandbalkeeper, is woensdag in Velje overleden nadat hij een bal te gen het hoofd had gekregen. STADSKANAAL De 34-jarige heer B. E. Mulders uit Stadskanaal begint vandaag een handtekeningenactie in de noordelijke provincies. Met het resul taat daarvan wil hij eind februari mi nister Roolvink (Sociale Zaken) over tuigen dat de werkloosheid in het Noor den krachtig moet worden aangepakt. DEN HAAG De minister van Fi- nenciën, Prof. dr. H. J. Witteveen, vi ce-president van de internationale Soe- fi-beweging, en mevr. Khan-de Koning, ook een hoge functionaris in de bewe ging, hebben het geding gewonnen, dat de Hagenaar Mahmood Khan voor do president van de Haagse rechtbank had aangespannen. Mahmood Khan zei, dat hij de leider van de Soef i-beweging was geworden, toen in november vorig jaar de leider, Pir-O-Moersjid (oudste der meesters) Musharaff Khan overleed. Deze zou all zijn opvolger evenwel hebben aangewe zen de 22-jarige Fazal Khan, die in Ar* rika woont. De president van de rechtbank, jhr, mr. G. Witsen Elias, releveerde, dat Mahmood Khan in 1952 door de toenma lige leider Ali Khan als zijn opvolgef was aangewezen, zij het, niet onvoor waardelijk. Na de dood van Ali Khan kwamen de bevoegdheden voor het lei derschap van de Soefi-beweging bij Mu sharaff Khan, dié te goeder trouw zich op het standpunt stelde alle bevoegdhe den van de leider te hebben. Mr. Witsen Elias oordeelde, dat Mah mood Khan zich tegenover Musharaff Khan en tegenover de Soefi-beweging had verbonden zijn benoeming tot lei der mede afhankelijk te stellen van het oordeel dat Musharaff Khan hierover zou geven, ondanks de aanwijzing door Ali Khan. Mr. Witsen Elias nam voorlopig aan, dat het juist is, dat Musharaff Khan oor deelde, dat Mahmood Khan niet de ga ven had om de geestelijke hoogte te be reiken, die nodig werd geacht voor het leiderschap, en dat benoming van Mahmood Khan de spiritualiteit van de beweging geen goed zou doen.

De Vallei | 1968 | | pagina 11