rachten JDundeling van op terrein welzijnszorg met vreugde begroet Vrachtauto miste huis op een haar Ruzie rondom schutting zet „stadhuis op stelten" Veiling Septer Tiel Belangen beter gediend met overheidsbemoeiing Kop '-pig en niet tot Re(e)de te brengen' DSA fleemt 't op tegenSamuël" Mr. Buitendijk verlaat district rijkspolitie Fout van gemeente Amerongen Paaltji Gekeurd Hoog 'es Greppel D.I.G. reserves kampioen Nieuwe cursus Veilig Verkeer 1 DONDERDAG I FEBRUARI 1968 VEENENDAAL Burgemeester en wethouders maken bekend: 1 dat zij bij hun besluit van 27 no vember 1967, nr 42624, hebben beslo ten bij de toegangen tot de paden gele gen in 't gemeentelijk park „De Groene Velden", borden model 61 van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens te plaatsen, waar door deze paden uitsluitend zijn aange wezen als voetpad 2 dat hun onder 1 genoemde besluit onmiddellijk in werking is getreden 3 dat een afschrift van hun onder 1 genoemde besluit gedurende 30 dagen na heden voor een ieder op het raad huis (kamer 16) ter inzage ligt en dat gedurende deze termijn door iedere be langhebbende beroep kan worden inge steld bij de Kroon, in te dienen bij de commissaris van de Koningin 4 dat afschrift van hun meer genoem de besluit is gezonden aan: 1 Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht 2 de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat te Utrecht 3 de Koninklijke Nederlandsche Au- 'tomobielclub KNAC, Sophialaan 4 te 's-Gravenhage 4 de Koninklijke Nederlandsche Mo torrijders Vereeniging, Bezuidenhoutse- weg 185 te 's-Gravenhage 5 de Koninklijke Nederlandsche Tou- ristenbond ANWB, Wassenaarseweg 220 te 's-Gravenhage Veen endaal, 24 januari 1968 B en V voornoemd: de secretaris, Van Manen de burgemeester, J Hazenberg RENSWC&DE Vrijdagavond komt de jongens/ub DSA nogmaals in een competitievedstriid uit. De tegenstan der is de jongensclub „Samuël" uit Ederveen. De wedstrijd wordt gespeeld in gebouv Rehoboth. Er staan weer verschilleide zaalsporten en behendig- heidswedtrijden en niet te vergeten de quiz op iet programma. Het zal onge twijfeld weer geducht gaan spannen. Want d* Ederveners zullen alles op al les zettyn nu het trotse ongeslagen thuisrerord van DSA te breken. VEENENDAAL Majoor mr. J. W. Buitendijk, districtscommandant van de Rijkspolitie in Utrecht, die als zodanig de leiding gehad heeft in het onderzoek naar enkele moorden in de provincie, waaronder die op Goos van Piggelen te Eist, wordt opgevolgd door overste G. J. Boterweg uit Amsterdam. Majoor Buitendijk heeft een aanstel ling ontvangen als hoofd van het bu reau voor de bestrijding van de cri minaliteit, dat kortgeleden werd inge steld bij de rijkspolitie. De plaats van vestiging van dat bureau is nog niet bekend. De benoeming van overste Botterweg draagt een tijdelijk karakter. Over een definitieve opvolging van majoor Bui tendijk is nog niet beslist. UTRECHT Het verloop van de gisteren in Utrecht gehouden vergade ring van Provinciale Staten is vobr de gedeputeerde mevr. U. Tellegen-Veldstra uitermate verheugend geweest. Het door haar ingediende voorstel om alle in stanties die thans nog los van elkaar en heel vaak ook nog langs elkaar heen trachten de behoeftige mens te helpen, in één stichting onder te brengen, werd zonder slag of stoot aangenomen. De Provinciale Utrechtse Stichting voor Wel zijnsbevordering was een feit geworden en werd door de statenleden met vreug de verwelkomd. „Een waardevol stukje sanering", waren de woorden van me vrouw Tellegen-Veldstra, bij de aanvaarding. Zonder dat de Staten hierover in I ties gegeven. Mevrouw Teilegen-Veld- stemming wilden gaan werd de goed- stra zette hierna de afgevaardigden nog keuring aan deze bundeling van instan-1 eens uitvoerig uiteen wat de doelstellin- VEENENDAAL Van een vracht auto weigerden gistermorgen de rem men. toen de wagen van de afrit uit de richting Arnhem Rijksweg 12 ver liet. De wagen kantelde en schoof de tuin in van de familie Van Doorn aan de Nieuweweg. Op enkele centimeters afstand van het huis kwam de wagen op zijn kant tot stilstand. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De vrachtwagen en de tuin van de ont hutste familie Van Doorn liepen scha de op. gen van deze nieuwe stichting zijn. Het ligt in de bedoeling,- dat op een nog nader te bepalen dag in februari alle particuliere, semi-particuliere en overheidsinstanties die zich in de pro vincie Utrecht op het gebied van de welzijnszorg bezig houden, worden uit genodigd. Deze bijeenkomst zal in de statenzaal worden gehouden en dient om alle partijen met elkaar in kennis te brengen en tot een overzicht van de doelstellingen te komen. In haar presentatie wees mevr. Tel legen-Veldstra er op dat met een sa menwerking zoals wordt beoogd er waarschijnlijk' minder terreinen van de welzijnszorg zullen blijven braakliggen. „Zonder te willen stellen, dat Gede puteerde Staten tegen het particuliere initiatief zijn, wil ik toch wel meede len, dat men fel gekant is tegen het feit, dat particulieren de belangen moe ten behartigen van de behoeftige mede- mers. Belangen, die persoonlijke krachten ver te boven gaan en waar voor de particulier ook eigenlijk niet verantwoordelijk te stellen is", aldus mevr. Tellegen-Veldstra. De heer Letschert (PvdA) hoopte dat de nieuw gevormde stichting zo bij de bevolking zal inslaan, dat er over niet al te lange tijd een net van plaatselij ke afdelingen gevormd kan worden, zo dat de Provinciale Utrechtse Stichting voor Welzijnsbevordering de gehele welzijnzorg in de provincie zou kunnen gaan bestrijken. Natuurlijk waren er ook statenleden die met commentaar kwamen. Zo was mr. H. A. C. Middelweerd (KVP) be vreesd, dat de instelling van deze nieu we stichting verdergaande ver ambte lij king ten gevolge zou hebben Er waren tijdens deze statenvergade ring echter niet allemaal prettige din gen te besluisteren De verbouwingen aan de verschillende dienstgebouwen waren veel te laag op de begroting ge plaatst, waardoor er een belangrijk te kort was ontstaan Het voorstel om een aanvullend krediet te verstrekken werd bijzonder kritisch bekeken De leden van Provinciale Staten wa ren onaangenaam verrast door dit voorstel en vroegen om in het vervolg wat meer voorlichting te geven wan neer de begroting voor een verbouwing of restauratie weer eens wordt over schreden „Ik vraag mij af, of de begroting wel juist was opgesteld," aldus de heer Letschort. Gedeputeerde A. C. Verhoef (PvdA) verklaarde zelden met meer moeite met een voordracht in de staten te zjin gekomen dan nu het geval was. In zijn antwoord op de geleverde kritiek deelde hij mede, dat de begroting in eërste instantie niet zorgvuldig genoeg was opgesteld en dat het lange tijd had geduurd voordat de architect met exac te cijfers va-n de begrotingsoverschrij ding was gekomen mimi iiiiiiiiinmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimijiiimiii iiiiiiiiiiiimiitiiimiHimiiiiiimiiiii iiHMimiiiiiiiiiiiimtiiiiMiniimiiiiiimiiiuiiiiiHiiiiiimii AM [.RONGEN In Ameron- gen is een felle burenruzie opgelaaid rond de betonnen schutting van mej. D. Reede. De ruzie is zelfs doorge drongen tot het gtmeentebestuur. In de raadsvergadering van maandag avond j.l. stelde het college van bur gemeester en wethouders de raad voor om voor de tweede maal de bouwvergunning voor de schutting te weigeren. De schutting werd ge bouwd voordat de vergunning werd aangevraagd. De ruzie heeft de zaak echter in een heel ander licht ge steld. Volgens de raad ging het hier echter niet om het wel of niet verle nen van een bouwvergunning. Er zat. veel meer achter. Dat conclu deerde het VVD-raadslid ir. Joh. Tenge na een uitvoerig betoog waar in hij stelde, dat het gemeentebe stuur de oorzaak van alle ellende is. Uiteindelijk heeft men het be sluit verdaagd om een rapport af te wachten van een commissie die werd samengesteld om de zaak na der te onderzoeken. De commissie zal bovendien de moeilijke taak krijgen te trachten met beide par tijen tot een minnelijke schikking te komen. De commissie bestaat uit burgemeester jhr. mr. O. R. F. M van den Bosch, het A.R.-raadslid A. Putman en de heer Tenge. De heer Tenge onthulde tijdens de jongste raadsvergadering de ach tergrond van het geschil', dat zo langzamerhand het „stadhuis op stelten" zet. Ook mej. Reede stelt dit voorop als ze met haar verhaal begint. Haar tegenstandster me vrouw D. van de Kop-van Loenen, haalt deze hele achtergrond niet aan. Verder komen beide verhalen neer op de woorden „welles, nie tes" en kan men alleen uit feiten een oordeel vormen. „Het huis van de familie Van de Kop staat dicht bij mijn erf", be gint mej. Reede. Zij vertelt dat er zich tussen haar erf grens en de wo ning een ruimte van 1.16 m aan de voorkant en 1.17 m aan .de achter kant bevindt. „Dit had 2-meter moe ten zijn", vertelt ze. Heihuis moet volgens haar teruggezet Narden en zij ziet het als een fout van de ge meente dat men dit niet meteen heeft gezien. Er werd. destijds een vergunning aangevraagd voor de bouw van een dubbele woning. De grond waarop deze woning zou komen te staan was hiervoor te smal. Onder de garantie dat men twee meter van het erf van mej. Reede zou blijven werd de ver gunning toch verleend. De gemeente heeft zich later echter niet meer met de zaak bemoeid. Met andere woor den vertelde de heer Tenge hetzelf de tijdens de raadsvergadering. De ramen in de zijgevel van het huis van mevr. Van de Kop, waar voor bij wijze van uitzondering des tijds een vergunning werd verleend, spelen ook een belangrijke rol in de ruzie. Mej.. Reede had hier erg veel last van, zegt ze. Door deze ramen hadden de buren een onbelemmerde inkijk in haar huis. De woning van mej. Reede staat namelijk iets van de weg af, schuin achter het huis van mevr. Van de Kop. m i Mej. Reede plaatste toen in de ga ten, die de oude paaltjes in de grond hadden achtergelaten nieuwe paal tjes. De familie Van de Kop verwij derde deze paaltjes. Opnieuw liet mej Reede paaltjes in de grond zetten, met het dreigement aan het adres van de familie Van de Kop: „Als jullie ze er weer uit halen laat ik een schutting zetten", waarop vol gens haar de buren sarcastisch ant woordden: „Wij willen graag een schutting. Bouw hem maar goed hoog". De paaltjes werden er weer uitgegooid, en nbg eens en nog eens tot het geduld van mej. Reede op was en zij een schutting liet zetten. Een opname van de omstreden schutting bij het huis van mevrouw D. van de Kopvan Loenen, genomen vanaf het erf van mej. D. Reede. Dit blijkt echter niet de werkelij ke aanleiding tot de bouw van de schutting te zijn geweest. Voorheen werd de scheiding tussen het erf van mej. Reede en dat van haar buurvrouw gevormd door houten paaltjes, waartussen ijzerdraad was gespannen. Deze lage erfscheiding was eigendom van de familie Van de Kop. Op een gegeven moment verwijderde deze familie de omhei ning. Mej. Reede: „Om met de auto langs het huis te kunnen over mijn grond". Mevrouw Van de Kop: „Omdat mijn dochter lage struikjes wilde planten. Dat mocht echter niet van mej. Reede. Toen zei mijn dochter, dat ze de paaltjes weg zou halen. Dan moest mej. Reede maar zien wat voor erfscheiding zij zou aan leggen". Mevrouw Van de Kop reageert hierop: „Drie paaltjes stonden in onze grond dus die hebben wij eruit gehaald. Toen kwam mej. Reede zeggen dat ze een schutting ging bouwen en ze vroeg ons sarcastisch hoe hoog die moest worden". Intussen had mej. Reede, via haar advocaat een landmeter bij de zaak gehaald. Volgens haar, en volgens de kaart die zij laat zien had zij de paaltjes op haar eigen grond gezet. Haar advocaat adviseerde haar dan ook de muur te bouwen. „Die muur mocht ik zo hoog bouwen dat ik ook geen last meer had van het bo venste raam in de zijgevel", zei haar advocaat volgens mej. Reede. Zij heeft de muur niet zo hoog laten maken, maar wel hoog genoeg om het benedenraam het zicht te ontne men. „Toen die muur er stond gingen ze naar de gemeente", vertelt mej. Reede. Ze kwam toen tot de ontdek king dat ze eerst een vergunning had moeten aanvragen, „maar ze vonden het op het gemeentehuis he lemaal niet erg", verzekert ze. „Ik hoefde alleen maar een paar formu lieren te ondertekenen en dan zou het goedkomen. Wethouder K. G. Tiel belde nog door naar het tech nisch bureau dat ze maar tegen de burgemeester moesten zeggen mij de vergunning te geven". Maar ze kreeg de vergunning niet. Burge meester Van den Bosch wilde de zaak eerst eens in de raad bespre ken. De vergunning werd haar niet verleend. Mej. Reede ging in-beroep en nu is men niet tot een beslissing gekomen. Zoals gezegd, gaat een commissie een nader onderzoek in stellen. Intussen hadden zich rond de muur nog wel enige incidenten afgespeeld. „Op een avond hebben ze de muur losgeschud", vertelt mej. Reede. De muur was daardoor scheef gezakt en haar coniferen, die zij ter ver fraaiing langs de muur had ge plaatst waren bijna dood gegaan. De politie werd er bijgehaald en de familie Van de Kop werd bekeurd, aldus mej. Reede. Mevrouw Van de Kop vertelt hier over: „Op een avond kwam mijn schoonzoon bij mij op bezoek. Zijn kinderen renden langs hem heen naar de deur. Hierdoor viel hij te gen de schutting". Zij voegt er aan toe dat de schutting nog gevaarlijk is ook omdat hij erg los zou staan. „Als er een beetje wind is rammelt hij. Dat ding kan zo omwaaien". Zo gaat het over en weer tussen de buurvrouwen. Ze geven beiden letterlijk en figuurlijk geen centi meter toe. Aan de hand van haar tekeningen, die aangeven dat de schutting op haar grond staat, aan de hand van de buizen die de land meter in de grond heeft geslagen om het grondgebied van haar aan te geven en aan de hand van de volgens haar onrechtvaardig aange brachte ramen in de zijgevel zegt mej. Reede: „Al kost het me tien duizend gulden, ik geef het niet op. Het is een eerlijke zaak". Mevrouw Van de Kop beweert dat dc landmeter haar in het gelijk heeft gesteld: „Wij halen er geen landmeter bij. Dat kost allemaal maar geld". Zij vertelt ook dat de kosten van het kadaster niet door haar zijn betaald. „Als wij ongelijk hadden gehad, hadden wij die toch moeten betalen". Toch staat de muur binnen de begrenzing die de landmeter heeft aangebracht, op de grond van mej. Reede. Maar zoals zij in haar recht denkt te staan, denkt mevr. Van de Kop dat ook. „Als die muur er blijft staan gra ven wij er een greppel langs. Dat mogen wij doen, want het is onze grond. Dan zullen we wel zien of hij stand houdt", is haar slotopmer king. IMIHlil: llllltllllllllltlllttlHIIttllllltllll Opgave na,klasse mm maat. Appelen 75/opw 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 Cox Orange k.l 57—66 56—64 51—54 33—38 22—24 x Cox Orange k.2 55—64 54—63 39—52 26—36 12—18 Dijkmanszoet 18—36 11—17 x Goudreinet k.l 23—35 21—29 x Goudreinet. k.2 18—33 15—24 13—22 i x Golden Delicious k.2 35—47 33—43 31—36 23—27 12—44 Jasappel 26—31 14—20 "x Jonathan k.2 14—22 16—20 10—^18 10—15 12—26 'v Laxton Superbe k.l 28—29 24—28 Laxton Superbe k.2 23—25 21—24 15—17 Lombarts Calville k.2 27—31 19—30 19—22 Present van Engeland 2124 1418 Kroet per 100 kg zuur f 8,70, rood f 7,60, zoet f 6,00. Fabrieksfruit per 100 kg blank f 8,70, rood f 7,60. Sterappel plus Rode Keuleman fabriek per 100 kg f 6,20. Peren: Brederode 101105 6083 Conference 5265 Doyenne de Cornice k.2 -1— 128130 Giezewildeman 93122 5968 Winterjannen 7886 6572 IJsbouten 7885 5866 St.-Remy 82—86 Perenkroet per 100 kg f 4,30. Groenten: Kassla per 100 krop f 27,0028,00; prei 3961, 1633; spruiten 8084; witlof 85—90. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld: SCHERPENZEEL Het tweede vijftal van de Scherpenzeelse kegel club „Duim in het gat" is kampioen geworden van de derde klassen van de West-Gelderse Kegelbond. De tweede plaats behaalde de club „Paul Kru- ger" uit Rhenen en „Touwtje II uit Voorthuizen behaalde de derde plaats. In het Scherpenzeelse team speelden o.a. de heren J. Rebergen, H. Pater, T. Jansen en A. Schouten. SCHERPENZEEL De plaatselijke afdeling van Veilig Verkeer organiseert de komende weken een tweede cursus Veilig Verkeer. De cursrs die uit onge veer 8 lessen zal bestaan wordt in het gemeentehuis gegeven en staat onder leiding van opperwachtmeester H. D. Hietbrienk. De cursus zal worden ge houden op de maandagen. Er kunnen zich nog deelnemers aanmelden.

De Vallei | 1968 | | pagina 3