Veenendaals dagblad Buiten Prof. Barnard in Londen zeer koel ontvangen Automatisch landelijk net vuile-luchtmeting Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Taxichauffeur gewond door messteken Sainen naar de bruiloft HEVIG VERZET GUERRILLA'S TEGEN WAPENGEWELD VAN DE AMERIKAANSE STRIJDKRACHTEN VERLENGING DIENSTPLICHT OVERWOGEN I UW" mm, Bl«n Hoo P»® Nederland zond een nieuwe zaakgelastigde naar Peking Maand cel voor doorrijden na dodelijk ongeluk Vrijmaken van Suezkanaal opgeschort Borstbeeld van generaal Spoor besmeurd Overeenkomst tussen Staat en Philips voor nieuw project Uit Vlaardingen 352 klachten over lucht verontreiniging CARAVAN RAI68 Rovers ontkomen uit Bossche grossierderij Weinig verandering AANVAL Hermelijn ZIEKENHUIS DIENSTPLICHT VERZOEK OM STEUN „ZEG MAAR, ÜAT HET EEK HOTSD WAS MAA1SDE1SLANG Kweekschool dicht door epidemie „Buiten (Ie nationale grenzen vliegverbod kern bommenwerpers" Dr. W. P. Berghuis is oververmoeid no^ 2 dagen Bur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenenz Boekhandel C. Waiboer en Recl.- bureau J. Baars. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt In 1926. Ultg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prijs 17 cent. Kleine 'annonces „Vraag en Aanbod" op di„ do. en za. 1-10 woorden /*1,50, leder woord meer 15 cent VRIJDAG 2 FEBRUARI I968 - 42e JAARGANG no. 28 OPNIEUW AANVAL VIET-CONG SAIGON (Reuter, AP) Viët-Congstrijders en Noordvietnamezen hebben vanochtend vroeg nieuwe aanvallen ingezet. Zij deden dit o.a. In de Chinese volkswijk aan de rand van Saigon, waar zij twee politiebureaus be zetten. Aanvallen van de Zuidviëtnamese luchtmacht veroorzaakten vele slachtoffers onder de burgerbevolking. Elders in de stad begonnen geïsoleerde Viet-Congleden weer te schieten. Zuid Vietnamese ambtenaren kregen de raad nog thuis te blijven en de Ameri kanen vertoonden zich alleen in sterk bewapende groepen op straat. Overi gens is het uitgaansverbod nog van kracht. Ook in de omgeving van Saigon laai de de strijd weer op. De plaats Thoe Daoe Mot, die aanvankelijk door de Viët-Cong met rust was gelaten, blijkt gisteren te zijn bezet, waarbij circa 30 mensen werden gedood en 57 gewond. Inmiddels zijn de overvallers weer ver dreven. De luchthaven van Tan Son Nhoet is nog steeds voor het burgerluchtvaart- verkeer gesloten. De weg tussen Saigon en het vliegveld ligt onder vuur. Het voedsel in de hoofdstad wordt schaars. Sommige prijzen zijn al tot 500 procent opgelopen. In de wijk Phoe Lam verspreidde de Zuidviëtnamese li tie gisteren een twee onderd manifestanten die met vlaggen van de Viët-Cong liepen. Vol gens deelnemers aan de actie waren zij door guerrillastrijders hiertoe gedwon gen. Bij Hue in het noorden gingen Ame rikanen en Zuidviëtnamezen tot een zware aanval over op de Viët-Cong, die .PUnhC Bjfl.ft plrfc: Qumonn= Nhotronq: Vanmorgen heeft de Viët-Cong laten weten dat in 64 Zuidviëtnamese steden grote verwoestingen zijn aangericht. Voorts werden 24 vliegvelden en bases aangevallen; 130 Amerikaanse vlieg tuigen zouden in Da Nang zijn ver nietigd. Op het kaartje de plaatsen waar de belangrijkste gevechten plaats vonden. Het is stellig een mooi gezicht, als het hermelijn van de winter blank met een zacht, waterblauw waas de hei overdekt, verdeeld door fijn-getekende grillige slag-schaduwen van bunt en pijpestrootjes, terwijl de zoomberken als kunstig weefsel tegen de lucht ge ëtst staan. Dit kan in Schrikkelmaand neg best. Maar voor de korhanen bre ken met zulk een neerslag moeilijke tijden aan. Ze zitten als dikke zwarte ballons in de berken op het zaad te azen en na dit karige maal zul len ze gaan picknicken op de donkere bessen van de junipe- rus in de pluche kapmantels, doch die victualie is in de struiken schaars voorhanden en de vogels moeten wij de vluchten ondernemen over het be sneeuwde land, om de krop een beetje te kunnen vullen. Ook de patrijsjes vliegen rusteloos van 't een naar an der en wagen zich tot onder de rook der hofsteden, wat het zwarte veder wild minnaars van vrijheid en ruim te zelden zal doen, zodat het voor de jagersman en zijn hulpen een puzzel is, hoe men het de hand kan reiken. Grof ronden de schalen der wilde zwijnen met de kenmerkende achterklauwtjes in het karspoor onder de Amerikaanse eiken en overal ligt daar het afgevallen blad ruw omge woeld door de lange snuiten met de gevoelige wroetschijf. In die zwarte, humusachtige rulligheid van gekeerd strooisel vinden merels, duiven en gaaien weer bescheiden leeftocht en zo helpt de een ongeweten de ander, want de dieren zijn vindingrijk ge noeg om in het leven te blijven. Daar om zoeken er zoveel steun bij de mens. 2-2-1968, A. B. Wigman. ivtimsuuuiiuiiiiiiiiuiiiiiiiuiiiitsiiiiiiiiiiiiiiiiumiiun met verscheidene bataljons een deel van de plaats bezet houdt. Een ingrij pen van de luchtmacht veroorzaakte ook hier grote verliezen onder de bur gerbevolking. De stad Pleikoe werd vanochtend aan gevallen door naar schatting twee Noordviëtnamese regimenten. Tanks van de Zuidviëtnamese regeringstroe pen bombarderen vanuit posities buiten de stad het centrum. Twee hefschroef- vliegtuigen zijn door de aanvallers neergeschoten. In Saigon blijft de toestand verward. Amerikaanse en Zuidviëtnamese troe pen leveren strijd om de beheersing van strategische steden rondom de Zuid viëtnamese hoofdstad en in Saigon zelf zijn nog sluipschutters actief. Amerika nen rijden in groeoen van twee of drie gepantserde voertuigen door de straten om het vuur van sluipschutters te trek ken. Lukt dat dan kan men ertegen op treden. Het probleem is de Viët-Cong te vinden onder een bevolking van twee miljoen. „Als ze maar naar buiten wil den komen om te vechten", aldus een Amerikaanse M. P. Zuidviëtnamese re geringssoldaten zijn op uitgebreide schaal huiszoekingen begonnen. In een ander deel van de stad trok de politie schouder aan schouder door de straten schietend over de hoofden van mensen die naar het centrum wilden. „De men sen moeten van de straat blijven zo lang de Viët-Cong in de stad is", aldus een politieman. De radio van de Chinese stad Kanton sprak vandaag van „de Amerikaanse papieren tijger die opnieuw een pak slaég had gekregen". Rondom het Cho Ray-ziekenhuis In Saigon, het grootste ziekenhuis in de stad, zijn ook straatgevechten losge barsten. In het tiefiephuir; wojden de meeste gewonden behandeld die in de nu drie dagen durende strijd zijn ge troffen. De Amerikaanse artsen van het hospitaal zijn geëvacueerd. Heli kopters die noodvoorraden trachten te brengen worden zwaar beschoten. De Amerikaanse ambassadeur in Viëtnam, Ellsworth Bunker, heeft in een verklaring bekendgemaakt, dat het bericht van de Viët-Congradio, als zou den de Amerikaanse strijdkrachten met de rebellen overwegen een coalitie regering in Saigon samen te stellen, onwaar is. „Niets is minder waar dan dit be lachelijke bericht. De Verenigde Sta ten verlenen volledige steun aan de re gering van de republiek Viëtnam en zullen dit blijven doen. De uitzending van de rebellenradio is een wanhopige en beschamende poging het falen van de vernietiging van wet en gezag in de republiek Viëtnam van de afgelopen dagen goed te praten", aldus Bunker. Het Witte Huis heeft gisteravond te kennen gegeven, dat een eventuele ver lenging van de dienstplicht die nu twee jaar bedraagt behoort tot de speciale maatregelen welke president Johnson mogelijk zou kunnen voorstel len aan het Congres om het hooTd te bieden aan de situatie in Azië. Woord voerder Christian zei, dat de kwestie wordt bestudeerd, maar dat er nog geen beslissing is genomen. Hij verklaarde echter dat een derge lijke maatregel meer zou moeten wor den gezien in het licht van de crisis in de verhouding tot Noord-Korea dan in verband met de situatie in Viëtnam. Volgens hem is er tot dusver bij het overleg van president Johnson met zijn naaste medewerker- niet gesproken over een eventuele versterking van de Amerikaanse strijdkrachten in Viët nam. Wel liet de perschef van het Witte Huis doorschemeren, dat er aan ge dacht wordt met het oog op de toestand in Korea een zeker aantal technici en specialisten onder de wapenen te roe pen, maar hij wilde zich er verder niet over uitlaten. Volgens de laatste in Washington ont vangen gegevens zouden de Viët-Cong en de Noordviëtnamezen sinds het begin van hun offensief op dinsdag J.i. in to taal meer dan 10.000 man aan doden hebben verloren. Het zouden de zwaar ste verliezen zijn die zij sinds het begin van het conflict in zo korte tijd hebben geleden. De telefoon- en telegraaf\ erbindingen tussen Saigon en Singapore zijn donder dagnacht verbroken. In Hongkong zou men zeer slecht verbinding met de Zuidviëtnamese hoofdstad kunnen krij gen. De luchtverbindingen tussen Sai gon en de omringende landen zijn sinds gisteren gestaakt. Er kan voorlopig geen sprake van zijn dat de Verenigde Staten de bom bardementen op Noord-Viëtnam stop zetten. President Johnson maakte dat gisteren duidelijk toen hij zei dat de Amerikaanse strijdkrachten in Viëtnam zich gesteld zien tegenover een wanho pig offensief van de vijand. Ook deed hij een beroep op het Congres de re geringspol itiek te steunen „in deze moeilijke uren". De Amerikaanse mi nister van defensie, McNamara, die binnenkort aftreedt, zag in weerwil van de ongekende successen van de vijand geen reden om nog meer troepen naar Viëtnam te zenden. Intussen heeït de Zuidviëtnamese re gering een complete censuur afgekon digd. In de rustige delen van Zuid-Viëtnam worden de Viët-Cong-strijders opgeleid Hier een foto van een 73-jarige vete raan van de militaire organisatie van het Nationale Bevrijdingsfront, die een groepje jonge guerrilla's vertelt van zijn ervaring, welke hij heeft opge daan tijdens de oorlog tegen de Fran sen. AMSTERDAM In de Pythagoras- straat in Amsterdam-Oost is gister avond een aanslag gepleegd op een Amsterdamse taxichauffeur, de 28-ja- rige J. Kemna, die met enkele steek wonden in het O.L.V.-gasthuis ter ob servatie is opgenomen. Hij is niet le vensgevaarlijk gewond. De politie noemde zijn toestand vannacht rede lijk. In de loop van de nacht heeft de poli tie de 17-jarige M. Q., die beweert uit Brussel afkomstig te zijn, aangehou den. Hij ontkent iets met de affaire te maken te hebben maar voor de poli tie blijft hij verdachte. Hij is> ingeslo ten in het bureau Linnaeusstraat. De taxichauffeur stond gisteravond omstreeks half twaalf op de stand plaats op het Rembrandtplein, toen een klant instapte voor een rit naar de Pythagorasstraat. Daar aangeko men werd de heer Kemna met een mes van achteren twee maal in de rug gestoken. De chauffeur liet zijn klant in de steek en rende de vluchtende da der achterna via de Hogeweg naar de Linnaeusstraat, waar hij hem kwijt raakte. Naderhand heeft een van zijn colle ga's, samen met een kelner, de ver dachte Q. weten te grijpen, die volgens hen eerder op de avond gezegd zou hebben een taxichauffeur te willen be roven. Zij leverden hem over aan de politie, die het slachtoffer in deze zaak nog niet gehoord heeft. SCHIPHOL „Ik ga met veel vreug de terug naar China. Ik ben er een jaar geweest als tweede man van de missie, in 1959-1960, en ik heb er een heerlijke tijd gehad". Dit heeft de nieu we Nederlandse zaakgelastigde in Pe king, de heer J. J. Derksen (45) van ochtend op Schiphol meegedeeld, voor dat hij via Helsinki en Moskou naar zijn nieuwe standplaats zou reizen. „China is een land. dat een domine rende rol speelt in de politieke en cul turele geschiedenis van Azië. Ik vind het een voorrecht om er in dienst van de Nederlandse regering te kunnen wer ken. Verder ben ik erg nieuwsgierig naar de ontwikkelingen, die sinds mijn vertrek in China hebben plaats gehad en die ik kan projecteren op mijn inder tijd opgedane ervaringen", aldus de nieuwe Nederlandse zaakgelastigde, die sinologie en oosterse talen heeft gestu deerd. De heer Derksen zal in Peking de plaats innemen van de heer G. J. Jon- gejans, die begin januari vorig jaar na een gijzeling van bijna vijf maanden als persona non grata China werd uit gewezen, als represaille voor de affaire met de Chinese lastechnici in Den Haag. Dr. D. W. Fokkema, die na het vertrek van de heer Jongejans als tijde lijk zaakgelastigde voor ons land in Peking is opgetreden, zal, aldus de heer Derksen. binnenkort voorgoed naar Nederland terugkeren. De heer Derksen was voor zijn be noeming in China tijdelijk zaakgelastig de voor ons land in Viëtnam, waar hij bijna drie jaar heeft gewoond. Zijn echtgenote, die op het ogenblik nog In Saigon verblijft, zal binnenkort ook naar Peking vliegen. I ONDEN De Zuidafrikaanse harttransplantatiechirurg prof. Christian Barnard is tijdens zijn bezoek aan Engeland koel door de leidende Brit se hartspecialisten ontvangen. Professor William Dempster, verbonden aan het Hammersmith Hospital in Londen waar te zijner tijd de eerste harttransplantatie in Engeland zal worden uitgevoerd, weigerde met Barnard samen op de televisie te verschij nen. y Barnard zelf verklaarde gisteren op een persconferentie dat Dempster en dr. Denis Melrose en prof. Hugh Ben- tall, eveneens van het Hammersmith Hospital, er niets voor schijnen te voe len hem te ontmoeten. De drie genoemde Britse artsen heb ben onlangs in het medisch tijdschrift voor Britse artsen verklaard dat hart transplantaties op dit ogenblik nog niet gerechtvaardigd zijn. Barnard ver klaarde hierop niet te geloven in rede twisten via tijdschriften. Vanavond zal Barnard voor de Britse televisie verschijnen en worden onder vraagd door artsen en journalisten. Tijdens zijn Europese reis zal de Zuidafrikaanse chirurg ook een bezoek aan Frankrijk brengen waar hij presi dent De Gaulle hoopt te ontmoeten. In Engeland zal hij geen ontmoetingen hebben met vooraanstaande politici of leden van het koninklijk huis. ROTTERDAM De rechtbank in Rotterdam heeft de 50-jarige procura tiehouder J. v.d. V. uit Vlaardingen veroordeeld tot 1 maand gevangenis straf en ontzegging van de rijbevoegd heid voor de duur van zes maanden, wegens het doorrijden na het veroor zaken van een dodelijk ongeluk. Veer tien dagen geleden had de officier van justitie drie maanden gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee jaar geëist. i De procuratiehouder reed zondag 29 oktober vorig jaar op de Broekweg in Vlaardingen de 11-jarige Monique van Beurs aan. Hoewel de Vlaardinger na het ongeluk in zijn spiegel zag dat het meisje op de weg bleef liggen, reed hij met verhoogde snelheid door naar huis. Tijdens deze rit reed de procuratie houder nog een bebakeningston omver en schampte hij een hem tegemoetko mende auto. Inmiddels was het meisje naar het ziekenhuis overgebracht waar zij later overleed. Aanvankelijk was de procuratiehou der ook niet van plan om bij de politie het ongeluk aan te geven maar toen hij van zijn garagehouder hoorde dat men hem op het spoor was, meldde hij zich met het verhaal dat hij een hond had aangereden. Hij had zijn dochter aangespoord hetzelfde te verklaren. Nadat deze dochter, die tijdens de do denrit in de auto had gezeten, de poli tie de ware toedracht had verteld, kwam de Vlaardinger pas met een be kentenis. CAIRO. Het werk om de vijftien schepen die nog in het Suezkanaal zijn geblokkeerd, vrij te maken, is defini tief opgeschort. De schepen zullen blij ven waar zij zijn, totdat de crisis in het Midden-Oosten zal zijn geregeld en het Suezkanaal heropend. Dit heeft van morgen het gezaghebbende Egyptische blad „Al Achram" geschreven. ERMELO. Tot nu toe onbekend ge bleven personen hebben in de afgelo pen nacht het borstbeeld van gene raal Spoor, dat een plaats gekregen heeft bij de Generaal Spporkazerne te Ermelo, ernstig besmeurd met rode menie. De brigade van de Koninklij ke Marechaussee te Ermelo stelt een onderzoek in. Zoals bekend, werden in de nacht van 23 op 24 januari op 't parkeerterrein bij de Generaal Spoorkazerne 39 auto banden van daar geparkeerd staande ziekenauto's en aanhangwagens met een scherp voorwerp doorgesneden. Ook werden toen dekzeilen, zitkus sens en micaruitjes van de voertui gen beschadigd. EINDHOVEN Vandaag is tc Eindhoven tussen de Staat der Nederlan den en de N.V. Philips een overeenkomst getekend, die gezamenlijk ontwikke lingswerk en wetenschappelijk onderzoek op het gebied van de milieuhygiëne beoogt. Zo mogelijk wil men komen tot een in hoge mate geautomatiseerd lan delijk net van stations voor de meting van de luchtverontreiniging boven Ne derland. Dit zou moeten gebeuren volgens een z.g. elektrochemische analyse methode. Met het sluiten van deze overeen komst wordt het inleidend eh infor meel overleg tussen Philips en het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid afgerond en de samenwerkingsstruc tuur voor de nabije toekomst vastge legd. Dit informele overleg heeft tot resul taat gehad dat meetapparatuur tot ontwikkeling is gebracht die zich leent voor automatisering en werkt volgens de zogenaamde coulometrische metho de (elektrometrisch principe). Deze elektrochemische analise- methode houdt in dat de chemische reac tie. veroorzaakt door een luchtveront reinigende stof, in het meetstation om gezet wordt in een elektrisch signaal, dat wordt doorgegeven naar een cen traal punt het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid te Bilthoven. Daar wordt het signaal in een computer op geslagen en verwerkt. De gekozen apparatuur kan zonder menselijke tussenkomst enige maan den achtereen in werking blijven. Op deze wijze wordt informatie verkregen inzake de aanwezigheid van verontrei nigende stoffen in de lucht boven Ne derland, en dat is nodig om deze lucht verontreiniging doelmatig -te kunnen bestrijden. Het is de bedoeling dat de gekozen apparatuur eveneens dienst baar gemaakt wordt aan de voorspel ling op korte termijn van de verwach ten luchtverontreiniging. De overeenkomst met Philips loopt tot 1 januari 1971. Tot dusver is reeds ten behoeve van de opbouw van het nationaal meetnet door het RIV een bdrag van bijna een miljoen gulden geïnvesteerd. In 1970 zal, afhankelijk van de resultaten van 't ontwikkelings onderzoek, kunnen worden vastgesteld welke activiteiten nog nodig zullen zijn voor de installatie van een landelijk meetnet. Het hele project is een- wezenlijk on derdeel in het beleid van de regering ten aanzien van de bestrijding van de luchtverontreiniging. Dit beleid zal ver ankerd worden in een wettelijke rege ling, die momenteel wordt voorbereid. GOUDA In Gouda is een kweek school met ohgeveer vierhonderd leer lingen gesloten, omdat zich bij een vrij groot aantal leerlingen buikloop voor doet. De verschijnselen van de ziekte doen denken aan paratyfus. Omdat aan de school een jongens- en een meisjesinternaat zijn verbonden, vond de directeur het beter alle leerlin gen naar huis te sturen. Vandaag hoopt de geneeskundige dienst uitgezocht te hebben of de ove rigens gunstig verlopende ziekte in derdaad paratyfus is. Niets wijst erop dat de oorzaak in de voeding in de in ternaten moet worden gezocht. GENèVE. Een internationale over eenkomst om geen vliegtuigen met kernbommen buiten de nationale gren zen te latert komen, dat heeft de Rus Rosjtsjin gisteren op de ontwapenings conferentie in Genève voorgesteld. Hij zei dat het recente ongeluk met de Amerikaanse kern bommen werper in Groenland de behoefte aan een derge lijk akkoord onderstreept. Rosjtsjin zei dat Rusland bereid is na totstandkoming van het voorgestelde verdrag tegen de verspreiding van kernwapens over volledige en algemene ontwapening te praten. Prinses Beatrix en prins Claus zijn gisteravond in Kopenhagen aange komen, waar zij morgen aanwezig zul len zijn bij het huwelijk van prinses Benedikte, tweede dochter van de Deense koning, met de Duitse prins Richard zu $ayn Wittgensein Berle- burg. We zien hier het kroonprinselijk paar, al haast in bruiloftsstemming, bij zijn vertrek van Schiphol. DEN HAAG Dr. W. P. Berghuis, voorzitter van het centraal comité van de Anti-Revolutionaire Partij, burge meester van Kampen en lid van de Eerste Kamer, is in verband met over vermoeidheid opgenomen voor onder zoek in het Dr. J. H. Jansenziekenhuis in Emmeloord. Zoals bekend wordt dr. Berghuis genoemd als kandidaat voor het burgemeesterschap van Hilversum. ROTTERDAM In het Waterweg gebied hebben vooral de inwoners van Vlaardingen overlast door luchtveront reiniging. De in mei gestarte meldka mer voor klachten over stank, roet etc. in dit stukje zwaar geïndustriali seerd Nederland, registreerde in acht maanden 724 meldingen waarvan 352 uit Vlaardingen: de meeste (443) be treffende een benauwde lucht of olie lucht. In 53 procent van de gevallen werd de oorzaak opgespoord. Dit leidde, al dus het verslag van deze meldkamer, in sommige gevallen tot markante ver beteringen. Veel klachten ontstonden tijdens ongunstige meteorologische om standigheden. Deze traden in septem ber 1967 op drie achtereenvolgende weekends op. In het merendeel van de gevallen was de reuk van de verontrei niging niet direct herkenbaar. BIJ zwakke wind uit uiteenlopende richtin gen vermengen de verontreinigingswol ken van bedrijven zich, zodat meng- geuren ontstaan. Meer dan 20 klachten werden ver der gehoord uit: Rotterdam (185). Ro zenburg (49), Schiedam (50), Maaa- sluis (25) en Pernis (23). ADVERTENTIE Vrij ...dan de caravan'. Caravans, vouwwagens, bagagewagens an toebehoren uit 12 landen (t/m 4 febr.) open wan IO-17 uur en wan 1S-22 uur londagen IO-I7 uur toegang 13.- AMSTERDAM NIEUWE speciaal Trein-Toegangsbiljet met 3x reductie verkrijgbaar op 140 N.S.-stations DEN BOSCH Twee gewapende mannen hebben gisteravond een over val gepleegd op een zelfbedieningsgros- sierderij voor kruideniers- in Deïi Bosch. Z(j z(jn ontkomen met een onbekend bedrag aan geld. De mannen kwamen even na zes uur de grossierderij binnen, waar op dat tijdstip de bedrijfsleider, de 48-jarige J. yan der Ven, alleen aanwezig was. De ene man droeg een nylonkous over het hoofd, de andere had een zware bril op. De gebrilde overvaller bedreigde de heer Van der Ven met een revolver. De andere man knevelde hem aan han den en voeten en wierp hem een stof jas over het hoofd. Zij verdwenen na een greep uit de geldkist en met mede neming van een paar honderd sigaret ten en enkele transistorradio's. T angs de flank van een hogedruk- gebied, waarvan de kern ten wes ten van de Golf van Biskaje is gelegen, is in de afgelopen 24 uur onstabiele lucht via de Britse eilanden West- Europa binnengestroomd. Het front, dat de voorste begrenzing van deze lucht vormt, strekte zich vanmorgen van Polen via Zuid-Frankrijk tot de Azoren uit. De frontpassage ging in ons land met enige regen gepaard. In het komende etmaal blijven wes telijke tot noordwestelijke winden over onze omgeving waaien. Deze voeren enigszins onstabiele lucht aan, waarin zich enkele buien kunnen ontwikkelen. In de nacht van vrijdag op zaterdag kan in het binnenland tijdens opkla ringen de temperatuur plaatselijk een paar graden onder het vriespunt dalen. Overigens komt er in het temperatuur- verloop niet veel verandering.

De Vallei | 1968 | | pagina 1