Kantongerecht Wageningen Veenendaler raakt vier maanden zijn rijbewijs kwijt DRIE MAAL RAAK Weer ondernemingsraad bij Hollandia Tricotage nv MIST Hervormd Leersum gaat kerkelijk centrum bouwen ECHTPAAR JACOBSEN IN HET GOUD GEL DERLAND HEEFT DRIE AGRARISCHE PROBLEMEN Volle agenda in Leei •slim Ondeskundig vuurtje9 zette werkplaats in vlam Weekagenda Utrecht H. van Eden werd niet herkozen burgerlijke stand l\NA ONGEVEER 6 MAANDEN geruimd Op staat netjes MARKTEN AGENDA Vrijspraak Botsing Moeilijk Brand HUIDIGE KERK TE KLEIN C.B.T.R. constateert VEENENDAAL BURGERLIJKE STAND Aan vu Oranjeveren u uw 10550 11079 VJ Communiqué Bestemmingsplan BURGERLIJKE STAND EDE ZATERDAG 3 FEBRUARI 1968 WAGENINGEN „Eigenaardig dat u verschillende cafés bezocht en bier ging drinken. Wat heeft dat na met een proefrit te maken?" Deze vraag richt te de Wageningse kantonrechter mr. A. C: van den Brand aan de 24-jarige Reinder D. L. uit Veenendaal die op de Lange Rijnsteeg te Bennekom tegen een boom was gereden. Na het ongeval was op de weg een remspoor van meer dan dertig meter te vinden. De wagen waarmee het ongeluk gebeurde, was overigens niet van Reinder zelf, maar van een kennis. Van beroep automon teur verzorgde hij in zijn vrije uren het onderhoud van de auto. Geboren: Dennis Edwin en Robert Paul, z.v. J. C. Kubinek en C. v. Bie zen; Jessica, d.v. F. H. Schoemaker en W. Versteeg; Henry John, z. v. W. van Beek en J. v.d. Weerd; Geertruida Eli sabeth. d.v. P. M H. v. Schuppen en B. J. H. Nijhof; Jacob, z.v. H. Leppers en J. L. A. Hillebrand; Marjolein Lau- dina, d. v. R. C. M. Francis en M. I. T. A. Maas; Wilhelmina, d. v. C. v. Dijk en S. v. Doorn. Getrouwd: E. Kampert en A. van Ypenburg; A. Peter en J. H. Willem- sen; W. J. M. Klerk en W. Kooiker; L. M. de Ligt en A. S. Kuiper; J. M. Nien- huis en C. Gerritsen. Overleden: Jan Hendrik van der Vliet, 74 jr.; Cornelis van Blaaderen. 77 jr., echtgen. v. J. W. Hasselaar; Cornelis Lagerwij, 87 jr.; Cornelia Gijsberta, wed. v. G. H. v. Leeuwen. Het avontuur dat na middernacht te gen een boom zou eindigen, beleefde z'n ouverture in een cafetaria in Vee nendaal, waar Reinder om acht uur 'n aantal mensen ontmoette, waarmee hij uit proefrijden zou gaan. Er stonden verschijnende „openbare gelegenheden" op het programma, totdat de gezellig heid verstoord werd door een caféhou der in Rhenen die het gezelschap proef- rijders weigerde te tappen, waarover nog een kleine woordenwisseling was geweest. Na deze teleurstellende gebeurtenis vertrokken de lieden naar Wageningen, waar geen tapperij meer werd aange daan. maar waar ze, zo verklaarde Reinder, enkel maar wat rondgereden hadden. Hoewel er. alweer volgens Reinder. niets aan de hand was en het RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat zij op dinsdag 6, woensdag 7 en donderdag 8 februari 1968 langs de normale route een vracht auto zullen laten rijden, waarmee grof tuin- en huishoudafval kan worden meegegeven. Hierbij dient het volgende in acht te worden genomen: le. Alle vuil dient netjes te worden ver pakt en gebundeld; 2e. Ieder pak, doos of bundel mag niet zwaarder zijn dan 15 kg; 3e. Er wordt geen grotere hoeveelheid dan lm3 meegenomen; 4e. Ofschoon wel op dezelfde dag wordt gereden als met de roltrommel- auto dient men het grof vuil vroegtij dig langs de weg te zetten omdat het tijdstip van ophalen niet gelijk is aan dat van het ledigen van de emmers. Voorts wijzen zij er nogmaals op dat bij het ledigen van vuilnisemmers in geen geval grof vuil wordt meegeno men, zodat het langs de weg afzetten op andere dagen dan de hierboven ge noemde geen zin heeft. Degene die meer dan lm3 grof vuil heeft mee te geven dient dit aan ge meentewerken op te geven voor de le of 3e donderdag van de maand, waar na dit vuil tegen betaling van f 2,50 per m3 zal worden meegenomen. Voor zwaar vuil, zoals steenpuin, bo men en dergelijke is een bedrag van f 5,- per m3 verschuldigd. Waar normaal het grof vuil wordt op gehaald op maandag, geschiedt dit thans op donderdag. Van deze afwijking van de regel ge lieve u goede nota te nemen. Rhenen, 30 jan. 1968. Burgemeester en wethouders van Rhenen, De burgem.: L. Bosch v. Rosenthal. De secr.: W. C. Pieters. thai. Zaterdag 3e februari Stadsschouwburg. 20 uur: Nederlandse Comedie met „Spoken in Spaanse kant". Nicolaikerk, 19.30 uur: Orgel vesper. Muzevaltheater, 21 uur: Cabaret Hen- nie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis". Zondag 4 februari Stadsschouwburg. 20 uur: Nederlandse Comedie met „De Vrek". Geertekerk, 19.30 uur: Cantatedienst „Ware Gott nicht mit uns diese Zeit" Cantate 14 van J. S. Bach. Dinsdag 6 februari Gebouw voor K. W„ 20.15 uur: Sme- tana. Kwartet. Woensdag 7 februari Stadsschouwburg, 20 uur: Haagse Co medie met „Helder zien in het don ker". Tivoli, 20.15 uur: Utrechts Symfonie Orkest o.l.v. Ernest Bour. Werken van Strawinsky, Serocki en Mozart. (Voorafgaand aan dit concert geeft Ton Hartsuyker een inleiding op het werk van Eerocki „Segmenti". Begin om 19.30 uur in de kleine foyer). Muzevaltheater, 20.30 uur: Eenmansca- baret Hessel van der Wal met „Land in zicht". Donderdag 8 februari Stadsschouwburg, 20 uur: Nederlands Dans Theater met „Grand pas Espag- nol", „Lieder eines fahrenden Gesel len", „Opus Twaalf" en „Mythical Hunters". Esplanade, 20.30 uur: Cabaret-chantant Harlekijn, o.l.v. Herman van Veen. Vrjjdag 9 februari Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Centrum met „De vrede". Muzevaltheater, 15 uur: Poppekastvoor- nie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis". Zaterdag 10 februari Stadsschouwburg, 20.00 uur; Utrechtse Operette met „De Circusprinses". Muzevaltheater, 15 uur: Poppekastvoor- stelling „Jan Klaassen en de betover de patates frites" en optreden goo chelaar Pajoha. Muzevaltheater. 21 uur: Cabaret Hen- nie Oliemuller met „Lief zijn voor de muis". Nicolaikerk, 19.30 uur: Orgelvesper. met de biertjes wel was meegevallen week hij van een gewoonte af door van af Wageningen niet via de hoofdweg naar Veenendaal te rijden, maar via de binnenwegen. De officier van Justitie, mr. J. J. van Oostveen. had voor dit gedrag overigens zijn eigen mening en meende dat het wel ingegeven zou zijn „een mogelijke controle te omzeilen". Tijdens die terugreis had het noodlot toegeslagen, doordat Reinder, die met dimlicht reed, een scherpe bocht te laat zag. Direct gevolg voor hem: opname in het Bennekomse Streekziekenhuis, waar hij met een verbrijzelde knie schijf en een zware hersenschudding ongeveer vijf weken, doorbracht. De Veenendaler sputterde even tegen toen de kantonrechter wat details van de kroegentocht uit ffet proces-verbaal op las. De officier vond de punten als het weigeren te tappen en het nemen van de binnenwegen tekens aan de wand en noemde het gebeuren „een ernstig feit". Zijn eis: een geldboete van f140,- subs, veertien dagen hechtenis en een onvoor waardelijke ontzegging van het rijver bod voor vier maanden. De rechter wilde wel rekening hou den met de verwondingen die Reinder had opgelopen, vonniste met f 50,- of 5 dagen, maar conformeerde zich aan de vier maanden onvoorwaardelijk. De 21-jarige Renkumse loodgieter G. B. en een Duitse automobilist van mid delbare leeftijd stonden voor de Wage ningse balie omdat ze elkaar ter hoog te van Doorwerth met hun wagens had den geraakt. De Duitser werd bijge staan door een tolk, wiens rol in de snelle discussie al snel verbleekte. Wie nu de eigenlijke schuldige was bleek 'n niet vast te stellen taak omdat de me ningen van de twee automobilisten vol ledig uiteen liepen. De officier van Justitie vond, dat de meningen van de beide verdachten zo lijnrecht tegenover elkaar stonden dat hij vrijspraak van het ten laste geleg de eiste voor elk der verdachten. De kantonrechter vonniste conform de eis. Allebei vijftig gulden boete kregen Adrianus van L. (72) uit Eist bij Rhe nen en de 26-jarige Veenendaler Gijs- bert B. Ze waren op een kruising met elkaar in botsing gekomen en de be jaarde Van L. werd nu verweten dat hij geen voorrang had verleend. De Veenendaler had bij diezelfde gelegen heid niet voldoende rechts gehouden. Ook de eis van de officier was f 50,- of vijf dagen. De Edese tekenaar Pieter de G. (23) had in Bennekom een bocht wat al te gemakkelijk genomen toen hij linksaf moest slaan en was daardoor in aanrij ding gekomen met een bromfietser. Vol gens de Edenaar was de betreffende bocht „een moeilijke". Moeilijk of niet de officier moest er niet lang over den ken en eiste f 75,- of zeven dagen, waar mee de rechter zich wist te verenigen. Dat prullen verbranden niet altijd even ongecompliceerd is ondervond de 20-jarige R. L. van D. uit Heteren die dat werkje was begonnen op ongeveer anderhalve meter afstand van een'tim mermanswerkplaats. Die anderhalve meter was nog daar aan toe, was het niet dat uit het pro ces-verbaal bleek dat Van D. de wind niet mee had, omdat deze precies op de bergplaats gericht stond. Het gebeurde, zo verduidelijkte- de Betuwnaar. allemaal erg onverwacht, waarmee hij het vlamvatten van de werkplaats bedoelde. Toen het etenstijd werd en hij het vuurtje aan z'n lot overliet leek er ab soluut geen gevaar aanwezig. Ook de vader van Van D. die even later nog even gekeken had was niets van een naderend onheil gebleken. Groot was dan ook de verrassing en de verwarring toen vijf minuten later de rode haan volop kraaide in de werk plaats. De schade bedroeg ongeveer drieduizend gulden. Op een vraag van de officier hoe de schade geregeld was kon de verdachte geen antwoord geven. In zijn requisitoir kwalificeerde de of ficier de vlammen (van de prullen) als „een heel ondeskundig gestookt vuur tje". De eis was f 100,- of tien dagen, waar de rechter f 60,- of 6 dagen van maakte. Veemarkt Zwolle. Aanvoer: Runderen 1934, graskalveren 696, nuchtere kalveren 2291. schapen en lammeren 67. varkens 317, schrammen 7, biggen 1170, geiten 21, totaal 6503 Overzicht (resp. aanvoer en handel): Gebruiksvee, redelijk, prijsh., guste koeien, goed, duurder, pinken, lui, duur, varkens, kalm, prijsh., graskalveren, lui, duur, vette kalveren, vlot, duurder, nuchtere kalveren, vlot, duurder, big gen, kalm, prijsh., slachtkoeien, vlot, duurder. VEENENDAAL De Hollandia Tricotagefabriek n.v. heeft weer een onder nemingsraad. Na een periode van ongeveer zes maanden, zijn deze week weer verkiezingen gehouden, waarbij de heer H. van Eden, die als vertegenwoordi ger van de rondbreierij en als lid van „De Eendracht" in de oude raad zat, niet is herkozen. Rond de heer Van Eden zijn in het verleden de moeilijkheden ontstaan, omdat de directie van Hollandia Tricot hem niet langcT als onder nemingsraadslid aanvaardde. Ongevëer 6 maanden geleden is de onderne mingsraad opgeheven, nadat deze reeds geruime tijd niet functioneerde. RHENEN Gisterochtend ontstond op de Rijksstraatweg nabij de PAKO n.v. een enorme ravage toen een slip pende personenwagen drie geparkeerde auto's ramde. De schade was aanzien lijk, doch persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Een vrachtwagen, bestuurd door H. N., sorteerde, komende uit de richting Eist, links voor om vervolgens het ter rein van betonfabriek „De Hoop" op te rijden. Toen de vrachtwagen bijna de inrit was ingedraaid, kwam uit de rich ting Rhenen een personenwagen, be stuurd door F. L. Kennelijk geschrok ken door het achterste gedeelte van de vrachtwagen, dat zich nog op de rij baan bevond, raakte L. met zijn auto in een slip en belandde hierdoor op het parkeerterrein van de PAKO n.v. Tijdens de manoeuvre ramde de perso nenwagen drie geparkeerde auto's en kwam vervolgens achterstevoren tot stilstand. Zowel de geparkeerde auto's als de wagen van L. liepen grote scha de op. RHENEN Geboren: Sophia, d.v. J. C. van Gent en E. A. van de Scheur, Dennis Edwin en Robert Paul, zonen van J. Ch. Kubinek en C. van Biezen, Jessica, d.v. F. H. Schoemaker en W- Versteeg. Veenendaal, Geertruida Eli sabeth, d.v. P. M. van Schuppen en B. J. H. Nijhof, Veenendaal, Hendri- kus Jan, z.v. J. van Veldhuizen en C. Huibers, Lambertus Willem, z.v. J. v. Veldhuizen en M. C. Drost, Gijsberta, d.v. G. J. Baardman en J. Oldenkamp, Henry John, z.v. W. van Beek en J. v. d. Weerd, Veenendaal, Wilhelmina Johanna, d.v. A. Spies en W. A. van Verseveld, Pieter Gerrit, z.v. S. Bosch en S. J. de Voogd. Ondertrouwd: J. W. van Setten en I. van den Heuvel; C. D. de Langen en W. van de Haar. Gehuwd: J. C. Pluigers en H. van Weijen; J. Gerritsen en H. van de Scheur. Overleden: J. H. van der Vliet, 74 jr., ongehuwd, Veenendaal; J. Ver- woort. 63 jr., echtgenote van G. van de Pest, Veenendaal, W. J. Arissen, 84 jr., echtgenoot van J. van Esseveld, Cornelis van Blaaderen, 77 jr., echtge noot van W. Hasselaar, Veenendaal. L. Krak, 30 jr., echtgenoot van S. G. Bacas, Amsterdam. Vertrokken personeh: H- Hekman n. Veldhoven; M. Ponte Regueira naar Spanje; F. G. Bisschop met gezin naar Vleuten De Meern; W. van Barneveld met gezin naar Veenendaal; C. T. van Vlooten met gezin naar Kesteren; S. G. van Ingen met gezin naar Veenen daal; A. L. van Bemmel naar Utrecht. Heden, zaterdag BIOSCOOP Luxor Theater. Veenendaal, 19.30 uur: „De kanonnen van Navarone". Morgen, zondag BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal. 15 en 19.30 uur: „De kanonnen van Navarone". I in O l>esliiur 'r,nr- SCHKRPENZEEL Het bestuur van de Schcrpenzeelse oranjevereni- gihg gaat woensdagavond 14 februari in „De Hertog van Gelre" met de le den het programma voor de feestelijk heden op Koninginnedag bespreken. Verder staat er een bestuursverkie zing op de agenda. Er zal moeten wor den voorzien in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer H. Ver kerk terwijl de heer G. Jonker voor zijn bestuursfunctie heeft bedankt. Het bestuur zal verder met een viertal per sonen worden uitgebreid om de ver schillende nieuwe wijken die Scherpen- zeel de laatste tijd rijker is geworden ook in het bestuur vertegenwoordigd te laten zijn. De leden van de christelijke bond van werknemers ijl het textiel- en kle dingbedrijf „Unitas" bedankten des tijds voor hun lidmaatschap van de raad. Zij deden dit naar aanleiding van het feit. dat de raad sinds lange tijd niet meer bijeen was geweest, doordat de directie alleen wilde vergaderen zonder aanwezigheid van de heer Van Eden. De ondernemingsraadsleden stel den dat de raad compleet moest zijn bij vergaderingen, dus met de heer Van Eden. De directie had vlak voor de vakantie toegezegd, dat er direct na de vakantie een vergadering van de voltallige raad zou zijn. Toen de bijeen komst op 7 augustus nog niet had plaatsgevonden was dit voor de „Uni- tas"-leden aanleiding om als lid. voor de ondernemingsraad te bedanken. De vakbonden hadden voor opheffing van de ondernemingsraad meermalen aangedrongen op nieuwe verkiezingen, waarbij dan weliswaar de heer Van Eden kandidaat gesteld zou worden, maar met een tegenkandidaat, zodat het personeel over deze taak een uit spraak kon doen. Op een vergadering van de afdeling Veenendaal van „De Eendracht" op zaterdag 12 maart, werd uitdrukkelijk geëist dat de heer Van Eden kandidaat zou blijven, te meer daar die vergadering als oorzaak dagblad DE VALLEI? Bel: Lot 17.30 uur van 17.30 L9.30 uur uur Zaterdags 16.30—17.30 LEERSUM De hervormde kerk in Leersum gaat binnen afzienbare tijd een kerkelijk centrum bouwen op een stuk grond ten westen van de Hoflaan. In de eerstvolgende raadsvergadering zal de verkoop van de grond zijn beslag krijgen. De kerkvoogdij hoopt binnen niet al te lange tijd niet de bouw van het kerkelijk centrum te beginnen. Reden tot het nieuwe initiatief is het feit dat de hervormde kerk aan de Rijksstraatweg al geruime tijd te klein is, vooral op hoogtijdagen en in de vakantiemaanden. Het nieuwe gebouw zal in de eerste plaats bestemd zijn voor het houden van kerkdiensten. Verder zal in de eerste meer dienst doen als ontmoetingscentrum voor de gemeente. Ook het kerkelijk verenigingsleven zal zich daar in de toekomst kunnen concentreren. VEENENDAAL De heer W. Ja- cobsen en mevrouw J. Jacobsen - Gaas beek zijn vijftig jaar getrouwd. Vijftig jaar lang hebben ze lief en leed ge deeld en ter gelegenheid hiervan zijn ze in hun woning aan de Dennenlaan letterlijk en figuurlijk in de bloemetjes (en de fruitmanden) gezet. De heer als mevrouw Jacobsen zijn nog kerngezond op hun resp. 74- en 71-jarige leeftijd. Het echtpaar Ja cobsen heeft nog zes kinderen in leven, achttien kleinkinderen en drie achter kleinkinderen. De heer Jacobsen heeft de laatste 26 jaar voor hij met pensioen ging op de Leidse Wolspinnerij ge werkt. Daarvoor werkte hij nog bij G. H. van Leeuwen en op de Newo. De heer Jacobsen kan uren vertellen over alles wat hij heeft meegemaakt. „We trouwden in het laatste jaar van de Eerste Wereldoorlog. Dat was hele maal niet zo n mooie tjjd". In de Twee de Wereldoorlog zetten de Duitsers hem het pistool op de borst. „Maar als ik ga vertellen ben ik morgen nog niet klaar", besluit de „gouden echtge noot". van de moeilijkheden het optreden van de heer drs. A. v. d. Ree zag, die als voorzitter van de ondernemingsraad fpn- geert. Men stelde toen dat er onder voorzitterschap van de heer J. van Leeuwen nooit moeilijkheden waren ge weest over het al of niet aanvaard baar zijn van de heer Van Eden. De heer Van Eden is bij de deze week gehouden verkiezingen opnieuw kandidaat geweest voor de onderne mingsraad. Hij werd „verslagen" door een lid van „Unitas" en zal in de nieu we ondernemingsraad niet terugkeren. „Dat het personeel zich met deze ver kiezing duidelijk uitgesproken heeft voor een constructieve en positieve voortzetting van de ondernemingsraad, is natuurlijk maar zeer ten dele waar, tenzij de directie de ongeveer dertig werknemers in de rondbreierij repre sentatief acht voor het gehele perso neel," aldus de heer H. W. Hannink, districtsbestuurder van „De Een dracht" in commentaar op oe betref fende zinsnede van het communiqué van de directie van Holland Trico. Hij heeft echter wel vertrouwen in de toe komst en is ervan overtuigd, dat de ondernemingsraad weer goed zal gaan functioneren. De oude ondernemingsraad bestond uit zes leden van Unitas en 1 van „De Eendracht", onder voorzitterschap van het directielid drs. A. van der Ree. In de nieuwe Ondernemingsraad hebben naast de heer Van der Ree 5 leden van „Unitas" en 2 van „De Eendracht" zitting. De directie van Hov,*id Tricotagefa briek NV verstrel^e gisteren desge vraagd het volgende communiqué: „Op 1 februari j.l. zijn algemene ver kiezingen gehouden voor een nieuwe Ondernemingsraad. De moeilijkheden welke zich voorheen in de Onderne mingsraad hebben voorgedaan rondom een vroeger lid van deze raad, kunnen niet meer is verkozen. Het personeel niet meer is verkozen. Het perseneel heeft zich naar de mening van de di rectie met deze verkiezing duidelijk uitgesproken voor een constructieve en positieve voortzetting van de Onderne mingsraad. Dit is een. reden om het overleg, dat weer op gang zal komen, met vertrouwen tegemoet te zien". ARNHEM Uit het overzicht van de werkzaamheden van de Gelderse CB1B zoals dat j.l. donderdag door de secretaris aan de huishoudelijke ver gadering werd uitgebracht, vallen een drietal punten te destilleren die het bestuur van deze organisatie als ty pisch Gelderse problemen besehouwt. De hiermee samenhangende moeilijk heden zijn in zekere zin ook te be schouwen als de voornaamste knelpun ten in de drie regio's, waarin de pro vincie is verdeeld. Blijkens de cijfers van het Land- bouw-Economisch Instituut is de inko menspositie in het Oostelijk zandge- LEERSUM De komende week staat in het teken van een actief Leer- sums verenigingsleven. De midden standsvereniging „Aller Belang", de oranjevereniging en het corsobestuur komen ieder met een ledenvergadering waarbij de verschillende plannen voor het komende seizoen aan de orde wor den gesteld. De middenstandsver. „AUer Belang" vergadert op dinsdag 6 februari in ca fé Onink. In deze vergadering zal o.a. een overzicht worden gegeven van de afgelopen winkelweekactie. Een belang rijk agendapunt is ook de bespreking van de zomeractiviteiten. De oranjevereniging vergadert op donderdag 8 februari in hotel „Vogele- sang". De agenda vermeldt bestuurs verkiezing, waarbij de heer Steenbeek aftredend en herkiesbaar is en de heer Appeldoorn aftredend, maar niet her kiesbaar. Verder zal het programma voor Koninginnedag worden besproken. De Oranjevereniging beschikt over ruim 300 leden en het bestuur rekent er op dat een groot gedeelte hiervan aanwe zig is. Vrijdag 9 februari wordt in de zaal van hotel „Damlust" een corso-avond gehouden. Op deze avond zullen dia's worden vertoond over de corso's 1966 en 1967. Bovendien zal de heer Vosse- stein, die bij het laatst? corso jüry-lid was. toelichtingen geven. De avond lijkt bijzonder geschikt om eens te komen luisteren naar een jury-lid. waardoor mogelijk begrip ontstaat voor de jury beoordeling. Vorig jaar was er nogal enige kritiek op deze beoordeling. Nu krijgt men de gelegenheid vragen te stellen. 't Overige deel van de avond zal worden verzorgd door het duo Ruys uit Wage ningen, met schetsjes, zang en muziek. Alle mederwerkers aan het corso, zijn op deze avond weikóm. Spaarcijfers van rij kspostspaar ban k VEENENDAAL Op de Rijkspost spaarbank te Veenendaal en het daar bij behorende ambtsgebied werden ge durende de maand januari de volgen de bedragen ingelegd en terugbetaald: Veenendaal f 185.155,61 en f 250.741,72; Veenendaal-Zuid f 73.050,40 en f 27.203,52; Ederveen f 24.184,32 en f 29.126.85; Renswoude f 12.022.96 en f 13.974,29; Scherpenzeel f 41.943.21 en f 31.315.24; Overberg f 73.050,40 en f 27.203,52. Voor het gehele ambtsge bied geldt voor januari een ontsparing van f 6183,47. Kist II der dat RHENEN De burgemeester gemeente Rhenen maakt bekend, ter gemeentesecretarie van Rhenen, afdeling algemene zaken, gedurende de periode van 9 februari 1968 tot en met 8 maart 1968 voor een ieder ter inzage ligt het onderwerp voor het bestem mingsplan Eist II, regelende de be stemming van de in dat plan begrepen gronden. Gedurende de bovëngënoemde ter mijn kan een ieder schriftelijk bezwa ren tegen dit ontwerp bij de gemeente raad indienen. Rhenen. 5 februari 1968. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. bied precair. De CBTB heeft hierop de vorige winter uitgebreid geattendeerd. Mede naar aanleiding daarvan kregen een drietal boeren de gelegenheid via de NCRV-tele visie hun moeilijkheden nader toe te lichten. De recente Duit se grondaankopen zijn ook in dit ver band een verontrustend teken. Hopa- lijk kan via het Europees Oriëntatie- en Garantiefonds iets worden gedaan om de Achterhoek wat uit de moeilijk heden te helpen. Het probleem van de te lage rivier dijken is een Gelders probleem, dat onder meer in het Rivierengebied gro te zorgen geeft. De dijkverzwaring zal daar namelijk het ruimen van een deel van de dijkbebouwing noodzake lijk maken. Deze werkzaamheden ver hogen de urgentie van de ruilverkave ling in het betrokken gebied. Met de hier aangeduide problematiek hangt ook de verdeling van de waterschaps lasten samen. Evenals de waterschapslasten vormt ook de ruimtelijke ordening een vxaag- stuk van meer dan regionale omvang. Als er echter één gebied moet worden genoemd waar de moeilijkheden wat dit betreft het allergrootst zijn, dan is dat de Veluwe. Het centrum van dit gebied wordt gevormd door het Veluws massief, een aanduiding die onaantastbaarheid sug gereert. Als wij het landbouwgebied van de Veluwe nu aanduiden als ons agrarisch massief, stellen we twee blokken tegenover elkaar, die voor een deel strijdige belangen hebben. Het is duidelijk, dat een dergelijke blokvor ming niet tot een oplossing leidt. Land bouw en recreatie moeten door over leg tot een oplossing komen. De CBTB vraagt in dit verband van de betreffende beleidsinstanties be grip voor de mentale instelling van een deel van de Veluwse bevolking, die iets meer tijd nodig heeft dan onze jachti ge tijd toelaat. Het zou echter onjuist zijn dit zonder meer als conservatisme aan te merken, en de belangen van natuurbescherming en recreatie voor rang te verlenen omdat de agrariër» met de modernisering te weinig voort gang maken. De gesignaleerde regionale moeilijk heden zijn niet tot een oplossing ts brengen zonder een redelijk gunstig klimaat voor land- en tuinbouw in het algemeen. Onder die klimaatsomstan digheden moet ook de marktpositie be grepen worden, waarvan voor Gelder land de eiermarkt wel een zeer bijzon dere plaats inneemt. Geboren: Berendina E. A., d.v. A. C. Moerland en D. Heintzberger; Martin, z.v. B. N. Mol en J. v. Kooij; Petrus W„ z.v. B. Burgers en M. v.d. Brink; Wilhelznina A., d.v. D. v. Steenbergen en G. Maassen; Cornelis, z.v. W. Soe- tendaal en A. Wernsen; Willemine E„ d.v. J. V.d. Heetkamp en C. Nap; Gijs- bert C., z. v. W. de Haas en M. W. Wes- teneng; Monique J„ d. v. H. H. de Haas en J. M. Ouwerkerk; Hendrikus z. v. W. Jansen en A. Kamphuis; Fia C., d. v. A. Spelt en W. Evertse; Gijsbertus, d v. H. J. Jansen en G. E. v. Maanen; Geertruida H„ d.v. D. v. Ek en W. Kok; Jacoba. d.v. G. Galles en M. Evers; Ca rolina H. M. d. v. H. J. J. v. d. Hart en A. A. M. v.d. Wijngaart; Helena M. C. W., d.v. A. C. Blom en C. W. Baars; Christine J. T., d.v. C. Hoogendoorn en M. A. v. Leeuwen; Adriana S„ d. v. D. Harkes en D. Havenaar; Hermina, d.v. H. Oskam en J. K. Vlasman; Tijs, z.v. W. Evers en J. de Koning; Herman, z. v. G. v.d. Weerd en P. v. Holland; Adriaan A., z.v. P. Marantika en A. J. Pieroelie; Daniël M„ z.v. D. M. Schi- lait en J. Huwae. Ondertrouwd: Piet van Eldik en Wil- lemina Spies; Johannes J. Muller en Hendrika A. Peters; Johan A. L. Koot en Evertje Beukhof. Getrouwd: M. J. v. Beek en K. Ruijs; E. C. Lindenbergh en G. Mulder; A. Parson en J. M. Edens; N. Brouwer» en J. ter Maten. Overleden: Margaretha G. Wallbrink, e v H. Schut, 79 jr.; Johann H. Mahler, 76 jr. Neeltje W. Hagoort geh. gew. met W. Kamp, 87 jr.; Nicolaas Koerse, 89 jr.; Derk Wolfswinkel, 87 jr.; Johannes Vis been, 80 jr.; Hendrik v.d. Brink, 74 jr.; Dirk v. IJzendoorn, 66 jr.; Teunisje S. v. Kreel, 76 jr., e/v H. Weigraven; Hendrik Kamps. 70 jr.; Janna P. v. Du ren, 85 jr.; Willem A. Slicher, 86 jr.; Engelina M. v. Wijk, e/v S. Wagenma kers, 66 jr.; Aalbertus Zeggelaar, 68 jr.; Marinus A. v.d. Kraan, 54 j-r.

De Vallei | 1968 | | pagina 3