Politie gaat strenger auto's controleren A. G. v. Steenis overleden Een luipaard trimmen Durf ik welzei Tineke Jra LIKDOORNS administratief werk voor jongelui met MULO-diploma P^D Dagelijh verdmp nen autowrakken uit verkeer Veiling Resteren Dodelijk ongeval in Lienden Oma Van Dijk (95) overleden O.B.K. houdt uitvoering Autovervoer personen GEKNOEI GEENPARDON Groot verlies voor de Betuwse gemeenschap Spaarcijfers van Rhenen Nacht cel voor bromfietsdieven Weer hond uit de pot u uw JOHANNA MELLINK JANNETJE SCHOEMAN- (VALDA MIST dagblad DE VALLEI? Bel: 10550 11079 Rapport over invoer Belgische eieren in ons land op s tapel HENNY BEKKER en BERT VERWEY CITROEN BRANDEWIJN verwijderd met WONDEROLIE 50 JAAR GIROKANTOOR ARNHEM MAANDAG 5 FEBRUARI 1968 RHENEN De muziekvereniging „Oefening Baart Kunst", waarvan de heer Mr. J. Deen beschermheer is, houdt vrijdag 9 februari om 8 uur in ziekuitvoering onder leiding van diri- het „Eigen Gebouw" de jaarlijkse mu gent de heer A. J. van Kolfschooten. Na afloop is er bal met medewerking van „De Valleiband". Bekendmaking - RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen: brengen ter openbare kennis van belanghebbenden dat zij bij hun besluit van 23 januari 1968 nr. 31 de volgende vergunningen voor huurauto's ingevolge de Wet Auto vervoer Personen hebben verlengd tot en met 31 december 1968. Agnes-BijlyAdrichem, Molenstraaat 26 2 huurauto's; Hendrik en Gerard Houth., Rijksstraatweg 74 1 huurauto, Jan Cornelis Huijdink, Nwe Veenen- daalseweg 4 1 huurauto, Hendrik Puijk, Utrechtsestraatweg 58 3 huurauto's. Ingevolge het bepaalde in artikel 55 der bovengenoemde wet staat voor be langhebbenden tegen deze beslissing beroep open bij Gedeputeerde Staten dezer provincie binnen dertig dagen na openbaarmaking. Rhenen, 1 februari 1968 Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters, De burgemeester L. Bosch v. Rosenthal. VEENENDAAL De politie gaat, meer nog dan tot nu toe, op autowrakken letten. Er gaat bijna geen dag voorbij of er wordt wel een wagen, die in slechte staat verkeert, uit het verkeer genomen, ter bescherming van het leven van de inzittenden en hun medeweggebruikers. Vaak betreft het auto's waarvoor de aankoopsom moeizaam bijeen gespaard is. De politie vindt het in dergelijke gevallen zeer onaangenaam om haar plicht te doen, maar de toestand waarin de „wrakken" verkeren is vaak dusdanig dat ze letterlijk een gevaar op de weg zijn. Er zijn drie „hoofdgebreken" aan de wagens: gladde banden, een slechte handrem en een lekke uitlaat. „Indien we een van deze drie gevallen consta teren, blijkt er over het algemeen nog wel meer aan de wagens te mankeren", aldus de politie. Dat „nog wel meer", is vaak veel meer. Een geheel doorgeroeste bodem is geen uitzondering. Momenteel staat achter het politiebureau een auto, waarvan de bodem zo slecht is, dat men met een paar balkjes en een bre de plank de stoelen op de plaats moet houden. Indien men de bank op de bo dem had laten rusten, was deze er on getwijfeld doorheen gezakt. Iedereen weet dat het gevaarlijk is op gladde banden te rijden, terwijl elke automobilist ook het nut van de hand rem kent. Dat men met een lekke uit laat grote gevaren loopt, is waarschijn lijk minder bekend. De kans dat men een koolmonoxyde-vergiftiging oploopt is echter beslist niet denkbeeldig. Banden worden als glad aangemerkt, indien er op een deel of op het gehele loopvlak minder dan 2 millimeter pro fiel aanwezig is. Indien gebreken geconstateerd wor den, wordt de wagen achter het poli tiebureau gezet en het kenteken inge nomen. Er zijn dan drie mogelijkhe den: is de wagen zo slecht dat hij al leen nog maar geschikt is voor de sloop dan zal de politie het kenteken naar Den Haag sturen en kan de eigenaar zijn auto alleen nog maar aan de slo per kwijt, want niemand anders koopt een auto zonder „papieren". Indien de wagen te repareren is krijgt de eigenaar 20 dagen de tijd om dit tot genoegen van de politie te laten doen, waarna hij zijn kenteken terugkrijgt. Als de eige naar niet wil meewerken, wordt de wa gen in beslag genomen. De officier van justitie moet dan uitmaken wat er met de wagen gebeuren zal? In de meeste gevallen zal deze bij de Dienst der Domeinen terecht komen en voor de sloop verkocht worden. Het kenteken wordt ook ingenomen na zware beschadiging van de wagen door een ongeluk. Dit doet men om te voorkomen dat de auto weer op de weg komt, zonder dat deze voldoende is gerepareerd. Na reparatie volgt een keuring door de Rijksdienst voor het Wegverkeer. „Bij het uit het verkeer nemen van wagens krijgen we vaak heel trieste verhalen te horen. Vaak hebben de eigenaars in hun ogen een hoop geld uitgegeven om een auto te kunnen be zitten, waar ze fijn mee op vakantie kunnen. Maar al te vaak werden ze in de boot genomen. Op allerlei manieren wordt er met de wagens geknoeid: Ko- kerbalken worden opgevuld met papier, Een dergelijk „profiel" treft de politie regelmatig aan. chassisbalken met hout, terwijl gaten in de bodem met pek worden dichtge maakt, waarna men er vluchtig de „bitakspuit" langs haalt", vertelde de politie. De politie is van mening, dat men beneden de f 2000,- geen goede wagen koopt. Auto's van f 500,- tot f 1000.- zijn vaak nog niet het tiende deel waard. „Men realiseert zich niet. dat een wagen f 35.- per week kost, ook al staat hij stil", is de mening van de politie. „Daardoor gebeurt het. dat arbeiders met een niet al te hoog inkomen, hun spaarcentjes in een auto stoppen, die ze alleen kunnen rijden door ergens anders op te bezuinigen. Ook op het onderhoud van de auto wordt bezui nigd, wat natuurlijk funest is. „Het is nu een slappe tijd. maar als het weer voorjaar wordt, zullen er weer velen in een auto stappen, die al lang op de sloperij thuis hoort. De han delaren weten het al, die bewaren hun kneusjes nog enkele weken, want dan kunnen ze er weer een goede prijs voor maken". Een uitgesproken hekel hebben de politiemensen aan de door hen zo ge doopte „kerstboomauto's". Ze bedoe len daarmee een auto, die opgesierd is met alle mogelijke accessoires, zo als vier of soms nog meer extra schijnwerpers, twee tot vier anten nes, een paar grote strepen en al dergelijk fraais meer. „Met deze jongelui hebben we geen pardon. Indien ze het geld, dat ze aan die onnodige dingen uitgeven, zouden besteden aan het onderhoud van hun Enkele van de vele wrakken, die de politie jaarlijks „uit het verkeer" neemt. auto, zouden er minder uit het verkeer genomen worden. Als we een auto zien die op een kerstboom lijkt, houden we hem aan en het is vrijwel altijd raak. De bezitters zijn volgens ons bromno- zems, die een auto gekocht hebben". De grote oorzaak van de wrakken, die de politie uit het verkeer moet ne men is de minder goede financiële po sitie van velen die toch menen een auto te „moeten" hebben: „We willen zo graag rijden maar we kunnen het eigenlijk niet betalen is vaak het (ver keerde) uitgangspunt" meende adju dant W. van Bruggen die met enkele andere leden van het Veenendaalse korps bij het gesprek over dit probleem aanwezig was. „Ik zou iedereen die voor een auto spaart de raad willen ge ven: Spaar door tot minstens f 2.500,- en neem een deskundige mee als men een auto gaat kopen". RESTEREN/LIENDEN De 69-jarige heer A. G. van Steenis uit Lienden is vrijdagnacht in het ziekenhuis „Bethesda" te Tiel overleden. Anthonie Ger- rit van Steenis werd op 16 augustus 1898 in Lienden geboren. Hij was in de gehele Betuwe en ook ver daarbuiten een gewaardeerde persoonlijkheid. De heer Van Steenis bekleedde talloze bestuursfuncties, zowel bij de plaatselijke overheid als op het gebied van de land- en tuinbouw. Wijlen Anthonie Gerrit van Steenis was van 1 september 1931 tot 6 septem ber 1966 lid van de raad der gemeente Lienden voor de groepering Gemeente belangen. Vijftien jaar achtereen, van 28 november 1945 tot 29 augustus 1960, was hij wethouder. Van 1932 tot zijn dood was de heer Van Steenis bestuurs lid van de afdeling Lienden-Ommeren van de Geldersche Maatschappij van Landbouw, waarvan de laatste 25 jaar als voorzitter. Op 15 december 1967 werd hem tijdens een bijzonder warme huldiging ter gelegenheid van deze kwart eeuw voorzitterschap door het hoofdbestuur het lidmaatschap van verdienste toegekend. Wijlen de heer Van Steenis toonde een bijzondere belangstelling voor het veilingwezen, hetgeen zijn grondslag vond in het omvangrijke fruitbedrijf, dat hij exploiteerde. Vanaf 1925 was hij bestuurslid van de veilingvereniging „Kesteren en Omstreken", waarvan sinds 1950 als dagelijks bestuurslid. Sinds 1936 had de heer Van Steenis zitting in het polderdistrict Neder-Be- tuwe. Vanaf 1936 tot 1957 als hoofdge- erfde en sinds 1957 als heemraad. Voorts was hij sinds 1947 gecommitteer de van het waterschap De Linge. Ook in het plaatselijke verenigingsle ven bekleedde de overledene diverse bestuursfuncties. Zo was hij onder an dere voorzitter van het Groene Kruis, afdeling Lienden-Ingen-Ommeren, vo- zitter van de onderlinge veeverzeke ringsmaatschappij „Maurik en Omstre ken" en voorzitter van de Gezondheids dienst voor Dieren, afdeling Lienden. Daarnaast had hij nog zitting in de dis- trictscommisse van het Landbouw schap. Het heengaan van de heer Van Stee nis betekent voor de Betuwe en de dorpsgemeenschap Lienden een gevoe lig verlies. Hij had een goedmoedig en opgewekt karakter en was bijzonder ge voelig voor het leed van zijn mede mens. Zijn grote hulpvaardigheid is vooral in de vijf oorlogsjaren duidelijk gebleken. Ontelbare* heeft hij in die tijd daadwerkelijke hulp verleend. De waardering hiervoor kwam onder meer tot uiting bij de gemeenteraadsverkie zing in 1946 toen hij zoveel stemmen kreeg, dat hij driemaal de kiesdeler be haalde. De begrafenis vindt plaats op dins dag 6 februari, 's middags om 2 uur, op de algemene begraafplaats te Lien den. RHENEN Bij de rijkspostspaar bank Rhenen-stad werd over de maand januari ingelegd f 100197,85 en terugbe taald f 122460,52. Voor het kantoor in de buurtschap Achterberg waren deze cijfers respec tievelijk f 3830,— inleg en f 3529,75 te rugbetaald. KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde pro- dukten waren als volgt: Goudreinetten: EI 65—75: 18—19; EI 75—85: 26—27; EI 85—95: 27—29; EII 65—75: 16—17; EII 75—85: 22—25; EII 8595: 2326. Aanvoer 40 ton. Cox's Or. Pippin: EI 5560: 2425; EI 60—65: 43—44; EI 65—70: 52—60; EI 70—75: 61—72; EII 55—60: 21—22; EII 60—65: 34—35; EII 65—70: 42—43; EII 7075: 5455. Aanvoer 6 ton. Jonathan: EII 60—65: 16; EII 65—70: 20; EII 7075: 22. Aanvoer 10 ton. Lombartscalville: EI 6065: 20; EI 65—70: 28; EI 70—75 34; EI 75—80: 39. Aanvoer 2 ton. Laxton's Superb: EI 6570: 25; EI 70—75: 28; EI 75—80: 32; EI 80—85: 36; Aanvoer 2 ton. Jasappels: EI 5565: 36; EI 6575: 46. Aanvoer 1 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg. LIENDEN Tijdens het afgelopen weekeinde is de 23-jarige mevrouw M. Verbeek-Buhrmann uit Lienden bij een verkeersongeval om het leven geko men. Haar echtgenoot, de 24-jarige technicus H. A. Verbeek, moest ernstig gewond in het iekenhuis te Tiel wor den opgenomen. Het echtpaar Verbeek-Buhrmann reed in een nieuwe personenwagen op de provinciale weg komende uit Tiel in de richting Lienden. Plotseling schijnt de auto in de berm te zijn ge raakt, er ontstond een slip, waarna de wagen vervolgens aan de andere zijde van de weg tegen een boom vloog. Mevrouw Verbeek werd op slag ge dood. Haar echtgenoot wist ondanks zijn ernstige verwondingen hulp te ha len bij een nabijgelegen woning. Later werd hij in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis in Tiel vervoerd. VEENENDAAL. Twee zestienjari ge jongens uit Amerongen, V. en Van V., hebben van zaterdag op zondag in een Veenendaalse cel overnacht omdat zij zaterdagavond een bromfiets ont vreemd hadden bij „De Ruif" aan de Nieuweweg. De bromfiets was eigen dom van de Veenendaler Van B., die zijn voertuig dank zij de oplettendheid van de Veenendaalse politie snel terug kreeg. De twee Amerongse knapen had den de brommer na een ritje in de struiken bij de Sionskerk achtergelaten en de surveillerende politie vond hun gedrag zo typisch dat zij een onderzoek instelden met het bovenvermelde resul taat. VEENENDAAL. De oudste in woonster van Veenendaal, mevr. J. van Dijk-Melink, is zondagmorgen in 't Ju- lianaziekenhuis te Veenendaal overle den. Mevrouw Van Dijk werd 8 decem ber 1967 95 jaar. Veertien dagen geleden werd me vrouw Van Dijk naar het Julianazie- kenhuis gebracht. Na een aanvankelij ke opleving in haar toestand, waarbij men dacht dat ze nog weer genezen ontslagen zou kunnen worden, vererger de in het midden van de vorige week haar toestand. Hoewel mevrouw Van Dijk de oudste vrouwelijke inwoner was. was zij niet de alleroudste in Veenendaal. Deze eer komt toe aan de heer Roelofsen van de Patrimoniumlaan, die 26 april a.s. 98 jaar hoopt te worden. VEENENDAAL. In de periode van oktober 1967 t/m januari 1968, werd in de trouwzaal van het Veenendaalse raadhuis f 401.10 ingezameld voor het Koninklijk Nederlands Geleidehonden fonds. De totaal-opbrengst is hierdoor geste gen tot f 5713,22. EDE Slechts nu en dan wat ge grom en af en toe wat onwil. Ver der gedroeg het vier jaar oude lui paard Salina, dat zaterdagmiddag door de Edese Tineke Brouwers werd getrimd, zich uitstekend. Ti neke had de verschijning van deze bijzondere cliënt te danken aan haar verloofde Aad Veth, die in zijn functie van producer bij de KRÓ- radio in contact kwam met de nachtclubzangeres Sasi Naz uit Rot terdam, die in haar show het lui paard ten tonele voert. De zange res had zich al veel moeite getroost om in Nederland een adres te vin den waar men bereid zou zijn, haar dierlijke partner met kam en schaar te behandelen. „Tineke durft het wel", vertrouwde Aad haar toe en aldus ontstond de afspraak die za terdagmiddag op de camping 't Ha- zendal in praktijk werd gebracht. Tineke Brouwers trimde in twee uur tijds het grimmige dier onder ver tederend toeziend oog van de ra venzwarte Sasi Naz. Om kwart voor drie zette Tineke de kam voor het eerst in de zomer - haren van Salina, die voortdurend in de gaten werd gehouden door de zangeres. Het karwei verliep zon der incidenten; het luipaard klom twee uur later als herboren van de kaptafel en zal zich nu in nieuwe gedaante in de vele, vooral Duitse nachtclubs, waarin Sasi Naz op- tot 17.30 uur van 17.80 L9.30 uur uur. Zaterdags 16.30—17.30 treedt kunnen vertonen. De zangeres en het luipaard ge nieten als duo ook in Nederland vermaardheid. Sasi Naz was al eens wel een paar dagen bedenktijd ge- met haar Salina present in het pro gramma „Voor de vuist weg" van Willem Duys en veroorzaakte ruim een jaar geleden nogal wat op schudding in Amsterdam door zich daar met het dier in de Kalver- straat te vertonen. „Dat luipaard is een deel van haar image. Ze brengt een inheems nummer, waar in Salina, laat ik zeggen, een deco ratieve rol speelt", vertelde Aad Veth, die de zangeres al geruime tijd kent. Tineke Brouwers heeft overigens vraagd, toen haar verloofde met het idee kwam een luipaard te trim men. „We zijn samen eerst naar Rot terdam geweest om het dier van dichtbij te bekijken". Toen heeft Ti neke besloten het wel te doen, al besefte ze terdege dat het een kar weitje is, dat je met de nodige tact moet aanpakken, want tenslotte blijft het altijd nog een roofdier... 0 Tineke en haar bijzonderê cliënt in close-up. BARNEVELD De aanvoer van Bel gische eieren naar ons land en met name naar de veiling te Barneveld, een bron van grote zorgen voor vele pluim veehouders, blijft naar „Het Gelders Landbouwblad" meldt de aandacht vra gen van verschillende instanties. De In specteur van de pluimveeteelt, ir. J. J. M. Hendrikx, heeft een rapport over de Belgische eierproduktie in voorbereiding maar het blijkt zeer moeilijk vergelijk bare gegevens te verzamelen. Een bij zonder aspect van deze zaak is dat men in België zekere faciliteiten aan de hok- kenbouwers schijnt te verlenen. Zo zou voor de financiering van pluimveehok- ken in België een extra lage rente be rekend worden van 3 Voorts schijnt ook de structuur van de Belgische pluimveehouderij anders te zijn dan de Nederlandse. De eierproduk tie zou in België onder meer veel meer op batterijen zijn ingesteld dan in ons land het geval is. 2 Tim. 4 7 en 8 a. Heden vervulde de Heere het verlangen om ont bonden te worden en met Christus te zijn van onze lieve zorgzame moeder en oma weduwe van A. van Dijk door haar tot Zich te nemen op de leeftijd van ruim 95 jaar. De kinderen. klein- en achterkleinkinderen. VEENENDAAL, 4 februari 1968 Helling 10. De begrafenis zal D.V. plaats hebben op donderdag 8 februari 1968 des namiddags om 3.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Veenendaal. Gelegenheid tot condoleren op woensdag 7 februari des namiddags van 3 tot 5 uur en des avonds van 7 tot 9 uur Helling 10 en na de begrafenis in de aula op de begraafplaats. Geen bloemen. Heden nam de Heere na een smartelijk lijden van ons weg, onze zorgzame moeder en Nico's lieve Poe van Vosk op de leeftijd van 68 jaar. Rom. 8 30. Apeldoorn M. v. d. BOVENKAMP- Schc A. v. d. BOVENKAMP Veenendaal E. J. SCHOEMAN G. SCHOEMAN- van Nieuwame VEENENDAAL, 4 februari 1968 Eenvoudlaan 37 De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden do derdag 8 februari 1968 om 12.00 uur op de Alge mene Begraafplaats te Veenendaal, vertrek van het sterfhuis 11.30 uur. Geen bloemen. Verloofd Veenendaal, Hilversum, 3 februari 1968 Kerkewijk 133 Réaumurlaan 36 de Franse keelpastille w ontsmet-verfrist verzacht Weg met onhandige likdoorn- ringen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar middel, N0XACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel ■en al. Bevat gezuiverde won derolie, jodium en het pijn stillende benzocaïne. Een fles- Je NOXACORN Antiseptisch jikdoornmiddel van f 1.75 bespaart U veel ellende. Voor jongelui, die in het bezit zijn van het MULO-diploma A of B, of een gelijkwaardige opleiding, heeft het Girokantoor te Arnhem plaats in een administratieve functie op aantrekkelijke voorwaarden. Het bezit van het type-diploma strekt voor het vrouwelijk personeel tot aanbeveling. Indien u interesse hebt voor een werkkring in een administratief bedrijf, dat op elk gebied tracht aan de eisen van deze tijd te voldoen, dan bent u van harte welkom. Wij bieden u goede salariëring uitstekende sociale voorzieningen minimaal 15 dagen vakantie met een vakantieuitkering van 6% vergoeding van reiskosten volgens Rijksregeling de premie AOW komt voor rekening van het bedrijf. Belangstellenden kunnen bij ons kantoor solliciteren schriftelijk bij de afdeling Personeelszaken, Rijnkade 1 te Arnhem, mondeling te Arnhem van maandag t/m vrijdag van 9 tot 12 en van 14 tot 16 uur. Telefonisch (08300)-3 0811toestel 2146/2162. 1918-1968 <60201

De Vallei | 1968 | | pagina 3