Geen opvallende prestaties van Nederlandse schaatsers in Davos Stien Kaiser vestigde nieuw wereldrecord op 3000 nieter Zó reden de heren en zó de dames Cees van Oosterhout kampioen Olie op de golven in conflict tussen GWB en NWB Tom Okker greep in „vrije" week-end winst in Tilburg Olympisch allerlei NUW zoekt contact met andere bonden in de wandelsport Sportschool Geesink werd kampioen Joop van der Hoek begraven Record 5 x 50 meter vrije slag dames Cock van der Hulst won cyclo-cross Enkelspeltitel voor Deen Jan Leschly Elford/Meerpasch won 24-uursrace Ans Schut ditmaal snelste op 1500 m. Aanzienlijk beter DE RUYTER VAN DRIEBANDENTROON GEWIPT Nieuw record Wandelaars opnieuw om de tafel Weinig spanning 200 miljoen mark meer voor Olympische Spelen '72 MAANDAG S FEBRUARI 1968 DAVOS „Ze bevinden zich momenteel in de aanpas- iingsperiode", vertelde coach Wim de Graaf na de inter nationale wedstrijden in Davos, waar vele kanshebbers voor goud, zilver of brons de krachten aftastten. De Graaf had geen bijzonder hoge verwachtingen voor Grenoble: „Misschien enkele bronzen medailles", hoopte hij niet bijs ter optimistisch. De prestaties van de Nederlandse heren waren ook niet opzienbarend. Hoewel diverse rijders hun persoonlijke re cords scherper stelden, bleven de buitenlanders (vooral de Noren) niet achter en noteerden zelfs betere tijden. Zo won Per Willy Guttormsen zaterdag de drieduizend me- Vóór de drieduizend meter werd de «print gereden. Maar liefst negen rij ders bleven onder de veertig seconden. En dat ondanks de lichte sneeuwval. Ook nu weer won Erhard Keiler. Hij is trouwens dit seizoen slechts eenmaal verslagen nl. door Johan Lind tij dens de nieuwjaarswedstrijden in Oslo. Zijn tijd, 39,4 seconden, betekende ui teraard een nieuw baanrecord. De No ren Arne Herjuaune en Roar Groen- vold stelden hun kandidatuur voor een medaille op de Winterspelen. Met 39,6 seconden waren zij sneller dan voor hen een Noor ooit was geweest. Voor de stayers was het een gelegenheid bij uitstek om hun persoonlijke records op de kortste afstand te verbeteren. Ook de Nederlanders profiteerden hiervan. Frits Bartling greep zijn laatste kans voor een plaats in de Olympische ploeg met beide handen aan. Met 40.6 secon den was hij de beste Nederlander in gezelschap van Ard Schenk. Bartling kwam tot zijn prestaties na enkele val se starts, die niet bepaald bevorder lijk waren voor zijn concentratie. Jan Bols trok zich goed aan de Rus Lepesj- kin op en met zijn 41.3 was hij de bes te stayer. Ook zondag bleven de wereldrecords bij de heren onaangetast. Fred Anton Maier kwam er op de vijf km wel dichtbij. Met 7.27.0 bleef hij slechts 0,8 sec. boven zijn eigen record. Verras send was de derde plaats van de Zweed Oerjan Sandler. Hij kwam als vijfde rij der ter wereld onder de 7.30.0 met 7.28.4 Kees Verkerk startte niet op deze afstand, evenmin als Jan Bols. Zij wilden zich sparen voor de tien kilome ter die morgen gereden wordt. Nottet en Jorritsma komen dan ook op de „marathon" uit. Jan Bols werd nog wel vierde op de 1500 m in 2.08.1. Er zijn nog tien dagen vóór Grenoble. Het is niet veel. Dokter De Waard, die de ploeg vergezelt vatte de stemming in de ploeg als volgt samen: „De high spirit is er nog niet." Van de dames aanzienlijk prettiger berichten. Hoogtepunt was zaterdag de verbetering van het wereldrecord op de drieduizend meter door wereldkampioe ne Stien Kaiser. Zij bleef met 4.54.6 bo vendien als enige onder de vijf min. Ans Schut „stokte" juist op 5.00.3. Stien Kaiser versloeg in haar rit de Russi sche Anna Sablina, die in Grenoble op de 3000 meter uitkomt, met ruim een halve baanlengte. Ans Schut nam zon dag revanche op de Delftse door de 1500 meter te wijnen in 2.21.4. Bevrijd van keelaandoeningen, die de Nederlandse dames overigens niet had den verhinderd tot grootse prestaties in Helsinki te komen, maakten de leden van de oranjeploeg jacht op records. Als zij niet aan wereldrecords toekwa men, probeerden zij hun persoonlijke beste tijden te verbeteren. En veelal slaagden zij daarin. De dames hoeven zich bovendien niet meer aan te pas sen in Davos. Zij verbleven er dit sei zoen al eerder voor een trainingskamp. Dokter De Waard had de rijdsters nog eens onderzocht. „Conditioneel prima", zo oordeelde hij, „de keelklachten zijn zo goed als over. Hier en daar was last van de benen, maar dat is logisch na zware wedstrijden. Ze gaan in optima le conditie naar Grenoble". Op de sprint viel ook een wereldre cord. Niet door Nederlands toedoen. De Russische Tatjana Sidorova, die dit seizoen nog niet is verslagen op haar favoriete afstand en al eerder, in Alma Ata, een fabelachtige tijd produceerde (44.5) reikte nu tot 44.7 sec. En dat was 0,2 sec. sneller dan haar landgeno te en oud-wereldkampioene Inga Voro- nina. De tijd van Alma Ata kon niet er kend worden, omdat Tatjana Sidorova haar prestatie leverde in een wedstrijd, die tevoren niet door de Russische schaatsbond bij de ISU was aange vraagd. Ook de Amerikaanse Jeanne Ashworth trof eens dit lot. In 1963 reed zij 44,4 sec., een tijd die eveneens niet voor erkenning in aanmerking kwam. De Nederlandse dames gaan Greno ble tegemoet als degenen, die versla gen moeten worden. De heren daarente gen moeten de concurrentie als „outsi ders" slagen toebrengen. Voor de openingsceremonie van de Olympische Winterspelen, die mor gen in aanwezigheid van de Franse president De Gaulle in Grenoble plaats vindt, zijn geen kaartjes meer te koop. Alle 60.000 plaatsen zullen dinsdag be zet zijn. Aan de tiende Olympische Winter spelen zullen totaal 1347 atleten deelnemen, het hoogste aantal totnutoe. De atleten komen uit 37 verschillende landen. De Ver. Staten zijn met 113 deelnemers numeriek het sterkst ver tegenwoordigd, gevolgd door West- Duitsland (100), Rusland (92) en Frank rijk (90). De kleinste ploeg heeft India: een atleet. Twee dagen voor het begin van de winterspelen is onder de skiërs „grote beroering" ontstaan. De ploeg leiders is er namelijk op gewezen, dat het dragen van reclame is verboden, ook op ski's. De atleten zijn nu druk bezig van hun ski's de merken af te schuren. De jongste deelneemster aan de Winterspelen is de Roemeense kunstrijdster Beatrice Hustiu, elf jaar en vijf maanden „oud". Beatrice is Roemeens kampioene en begon haar carrière op haar vijfde jaar. ter in de nieuwe baanrecordtijd van 4.23.9. Het wereld record van Ard Schenk op deze afstand (4.18.4) kwam echter niet in gevaar. Kees Verkerk had voor zijn rit te gen Fred Anton Maier wraak gezworen voor zijn neder laag van Oslo. Ronde na ronde bleven de rijders in el- kaars spoor. In de laatste vierhonderd meter versnelde Verkerk, Maier moest de Nederlander laten gaan en werd op de streep verslagen. Hoe zwaar de inspanning voor de Puttershoeker was geweest bleek uit zijn uitloop: in de bocht gleed hij uitgeput onderuit en verdween in de hoog opgeschepte sneeuw langs de baan. Per Willy Guttormsen ging op de schouders van Verkerk en Maier na dat hij de 3000 meter had gewonnen. 500 meter. "1. Erhard Keller (W. Did.) 39.4; 2. Arne Herjuaunot (Noorw.) en Roar Groenvold (Noorw.) beiden 39.6; 4. Anatoli Zebjotsjkin (Rusl.) 39.7; 5. Heikke Hedlund (we.) en Valerie Kap lan (Rusl.) beiden 39.8; 7. Hakon Holm gren (Zwe.), Johan Lind (Noorw.) en Bob Boucher (Can.) 39.9; 10. Magne Thomassen (Noorw.) 40.0; 11. Boris Goeljajev (Rusl.) 40.2; 12. Herbert Höfl (W. Did.) 40.3; 13. Björn Tveter (Noorw.) en Hansrüdi Widmer (Zwits.) 40.5; 15. Ard Schenk (Ned.) en Frits Bartling (Ned.) beiden 40.6; 22. Bols (Ned.) 41.3; 23. Höglin (Zweden) 41.4; 26. Verkerk Ned.) 41.7; 27/28 Maier en Guttormsen 41.8; 31. Jorritsma en Nottet (Ned.) 41.9; 36. Eriks (Ned.) 42.4; 37. Nilssorf (Zweden) 42.6; 38. Te Winkel (Ned.) 42.9. 1500 meter. 1. Claesson (Zwe.) 2.06.2 (evenaring baanrecord van Ard Schenk); 2. Erik- sen (No) 2.06.3; 3. Lavas (Zwe.) 2.07.7; 4. Bols (Ned.) 2.08.1, (enige Neder lander, die startte); 5. Guttormsen (No) 2.09.0; 6. Lind (NO.( 2.10.8; 7. Her juaunot (No.) 2.11.5; 8. Krienbühl (Zwits.) 2.11.9; 9. Hodges (Can.) 2.12.8; 10. Enok (Can.) 2.16.5; 11. Wil liamson (Can.) 2.19.3. 3000 meter. 1. Guttormsen (No.) 4.23.9 (nieuw baanrecord); 2/3. Verkerk (Ned.) en Maier (No.) 4.24.2; 4. Fomaess (No.) 4.24.7; 5. Thomassen (No.) 4.24.9; 6. Zimmermann (W.Dld.) 4.25.9; 7. Kap lan (Rusl.) 4.27.1; 8. Seljanin (Rusl.) 4.27.4; 9. G. Traub (W.Dld.) 4.27.8; 10. Nottet (Ned.) 4.28.9; 11. Claesson (Zwe.) 4.30.8; 12. Tveter (No.) 4.31.9; 13. Krienbühl (Zwit.) 4.36.4; 14. Uster (Zwit.) 4.43.5; 20. Jorritsma, (Ned.) 4.44.8. 5000 meter. 1. Maier (No.) 7.27.0 (Nw. baanre cord); 2. Guttormsen (No.) 7.27.7; 3. Sandler (Zwe.) 7.28.4; 4. Seljanin (Rusl.) 7.31.6; 5. Zimmermann (W.Dld) 7.32.6 (nw. Duits record); 6. Nottet (Ne.) 7.36.3; 7. Nilsson (Zwe.) 7.37.8; 8. Claessen (Zwe) 7.38.1; 9. G. Traub (W. Did.) 7.38.6; 10. Thomassen (No). 7.39.0; 11. Eriks (Ned.) 7.43.2; 12. Jorritsma (Ned.) 7.47.2; 13. Enok (Ca) 7.53.3; 14. Schenk (Ned.) 7.53.4; 15. Te Winkel (Ned) 7.53.9; 16. Johanssen (Zwe.) 7.54.9; 17. J. Traub (W. Did.) 7.55.2; 18. Uster (Zwits.) 8.03.2; 19. Hodges (Ca.) 8.10.2. En zo de dames. 500 meter. 1. Tatjana Sidorova (Rusl.) 44.7 sec. (nieuw wereldrecord); 2. Irina Jegoro- va (Rusl.) 45.0; 3. Elly van de Brora (Ned.) 45.6; 4/5 Willie Burgmeijer (Ned.) en Stien Kaiser (Ned.) beiden 45.9; 6. Ans Schut (Ned.) 46.1; 7. Car ry Geyssen (Ned.) 46.2; 8. Wendy Thompson (Can.) 46.3; 9. Ilva Hedlund (Zwe.) 47.0; 10. Cathia Parsons (Can.) 47.2. 1500 meter. 1. Ans Schut (Ned.) 2.21.4; 2. Stien Kaiser (Ned.) 2.22.0; 3. Carry Geyssen (Ned.) 2.23.7; 4. Elly van der Brom (Ned.) 2.24.2; 5. Willie Burgmeijer (Ned.) 2.24.6; 6. Irina Egorova (Rusl.) 2.28.4; 8. Anna Sablina (Rusl.) 2.29.5; 9. Ilva Hedlund (Zwe.) 2.29.8; 10. Christina Lindblöm (Zwe.) 2.29.9; 11. Christina Karlsson (Zwe.) 2.31.3. 3000 meter. 1. Stien Kaiser (Ned.) 4.54.6 (nieuw wereldrecord); 2. Ans Schut (Ned.) 5.00.3; 3. Willie Burgmeijer (Ned.) 5.06.9; 4. Christina Karlsson (Zwe.) 5.11.6; 5. Carry Geyssen (Ned.) 5.13.2; 6. Anna Sablina (Rusl.) 5.17.5; 6. Chris tina Lindblöm (Zwe.) 5.19.3; 8. Wendy Thompson (Can.) 5.20.3; 9. Ilva Hed lund (Zwe.) 5.24.8; 10. Cathia Par sons (Can.) 5.35.1. APELDOORN. - In de „Poort van Kleef" te Apeldoorn ztfn zaterdag ruim tweehonderd afgevaardigden vah wan delverenigingen aangesloten bij de Nieuwe Unie voor de Wandelsport (NUW) voor de algemene jaarvergade ring bijeengekomen. De Wandelkring Apeldoorn trad hier op als gastheer. Uit de jaarverslagen bleek," dat het de Unie goed gaat. Er valt niet direct te spreken va)» groei, want het aantal aangesloten verenigingen bleef constant en bedraagt 98. Financieel heeft men geen zorgen en men kan op een suc cesvol organisatorisch jaar terugzien. Dat er ook onder de leden tevreden heid heerst over het bestuursbeleid bleek uit het bij acclamatie herkiezen van de aftredende bestuursleden. Door het bedanken van de heer A. Schipper kwam de heer T. Lentink uit Apeldoorn in het hoofdbestuur. Sportief is het ook een bijzonder gun stig jaar geweest. Er werden 27 mar sen gehouden en het verheugende ver schijnsel deed zich voor, dat het gemid delde aantal deelnemers per mars flink is gestegen. Aan de competitie namen 43 senioren-, 54 junioren- en 41 adspirantenteams deel. „Wandellust", Apeldoorn en „De Zwolse Tippelaars" behaalden tezamen het kampioenschap van de eerste klas se, elk met 181 5/6 punten. Bij de ju nioren ging de titel naar R-K.-HBS Pius X uit Apeldoorn. Bij de adspiran- ten droeg Kwiek A uit Winterswijk de erepalm weg. Op deze vergadering bleek, dat er veel animo bestaat om de contacten met de andere wandelbonden steviger aan te halen. Besprekingen op verschil lend niveau zijn reeds gaande en in sommige plaatsen reeds met succes. Ook kwam naar voren, dat er grote behoefte bestaat aan langere marsen en nachtwandelingen. Dit met het oog op de training voor de Vierdaagse. De wandelkalender zal in het vervolg eerder samengesteld worden, zodat de verenigingen, die vroeg in het seizoen een mars hebben, dit tijdig van elkaar weten. Opnieuw zullen ook het komende jaar de Avondvierdaagsen weer gehou den worden. In het afgelopen jaar werd de Avond vierdaagse in 28 plaatsen georgani seerd. Het aantal deelnemers bedroeg in totaal 21.000, hetgeen een stijging betekent met 20 pet. t.o.v. 1966. ROTTERDAM „Ik ben toch zo blij", zei Cees van Oosterhout stralend, toen hij in de finale van de strijd om de Nederlandse driebandenkroon te genstander Tiest Brosens naar een gro te nederlaag had gespeeld en het kam pioenschap van de 37-jarige biljartfa brikant een feit was geworden. Voor deze kundige en veelzijdige biljarter was er een eind gekomen aan de twij fel, die vooral vorig jaar was gerezen, toen hij in Goirle, waar Hennie de Ruyter oppermachtig was, in de on derste regionen belandde en alleen door geluk in zijn laatste partii aan degradatie ontsnapte. Dat kampioenschap was een van de somberste geweest in de hele biljart loopbaan van Van Oosterhout, die op twintigjarige leeftijd in de ereklasse was gekomen en titels had veroverd in het bandstoten (drie maal), het libre, het 47/2 en het 71/2. In het begin van de jaren zestig was Van Oosterhout, omdat hij te weinig tijd had zich se rieus aan de voorbereiding van de ka- dertoernooien te wijden, overgestapt naar het driebanden. Hem leek ook in dit speltype een grote toekomst wegge legd, al was de concurrentie nog groter dan in de andere spelsoorten. Maar Van Oosterhout onderschatte het drieban- denspel, trainde te weinig en het was dan ook een meevallertje toen hij drie jaar geleden voor de eerste maal kam pioen in dit spel werd. Hij werd wakker geschut in Goirle i bereidde zich nu beter dan ooit tevon voor op de titelstrijd van Rotterdam. Het resultaat was duidelijk merkbaar. Van Oosterhout stapte zelfverzekerd in het toernooi en toen hij zaterdag met een algemeen gemiddelde van 1.014 de titel veroverd had, was het bewijs gele verd, dat driebanden niet een spelletje is voor gemakzuchtige biljarters. Dat is een veelvuldig geuite mening van de niet-driebanders. Alleen door zich kei hard voor te bereiden, door elke dag een paar uur in zijn eentje de stoot- beelden uit te proberen was Van Oos terhout, die in deze periode kilo's was afgevallen, weer aan de top gekomen. ARNHEM Twee punten beheersten de bijzondere algemene vergadering, die de Gelderse Wandelsport Bond zaterdagmiddag in „De Coehoorn" te Arn hem had uitgeschreven naar aanleiding van de slepende controverse met de landelijke organisatie, de NWB: De situatie ten aanzien van de wandelclub te Harderwijk (al of niet bij de GWB) en de sfeer tussen de NWB en de re gionale bonden, speciaal tussen NWB en GWB. Vijf minuten voor de laatste hamerklop van GWB's voorzitter, de heer H. Vos, kwam de climax van deze bijeenkomst. Met algemene stemmen aanvaardde men het voorstel van de heer Vos, die gevraagd had: „Het GWB-bestuur vraagt van u mandaat om naar bevind van zaken te handelen als Gelderland niet tot een positief resul taat kan komen met de NWB over bovengenoemde punten." Als toelichting em geruststelling zei hij: „Te zijner tijd zullen we in ieder geval de clubs verslag uitbrengen van onze ervaringen, te meer daar de mo gelijkheid blijft bestaan, dat de GWB uit de landelijke organisatie treedt." Ere-voorzitter H. Burgmeyer gooide voor het uiteengaan olie op de (iets ge stegen) golven door te verklaren: „De heer Dicker is als waarnemend voor zitter van de NWB altijd het zwarte schaap geweest, chw.z., hij mocht al tijd de klusjes opknappen, wanneer er moeilijkheden in den lande waren. Wij, Geldersen, kunnen echter volkomen vertrouwen in hem hebben." Ten slotte liet toen de heer Dicker nog even de goede wil blijken. Hij stak de heer Vos met zijn verklaring een gewel dige pluim op de hoed: „U hebt een punt, dat heel veel onheil had kunnen stichten, niet op de spits gedreven. Dat siert u als mens en als president van deze vergadering. Ik ben van mening, dat we na overleg tot overeenstem- TILBURG In het enige vrije weekend tussen de maandenlange trips van Zuld- Afrika en het Amerikaans-Caraïbische-circuit heeft Tom Okker de drang niet kunnen weerstaan het tennisracket te hanteren. Een bevriende relatie over reedde hem naar Tilburg te komen, waar op het groene nylon-taptft van de Peli kaanhal („het beste, waar ik ooit op gespeeld heb", aldus de Belgische kampioen Hombergen) in de haast een druk bezocht toernooi in elkaar werd gezet. Okker won en passant de eerste pr(Js (63, 97 liv de finale tegen Patrick Hombergen) en oefende meteen wat voor de Daviscup. Iets, waaraan htf de komende maanden gezien z(jn overladen programma weinig zal kunnen doen. De Nederlandse kampioen vertrekt morgen naar Amerika en speelt daar achtereenvolgens toernooien in Phila delphia. Salisbury, Macon, New York, Barranquilla, Caracas, Curacao, op nieuw New York en steekt vervolgens over naar Zuid-Afrika voor de interna tionale kampioenschappen van dat land in Johannesburg. Pas veertien da gen voor de Davis Cup wedstrijd tegen- Spanje is hij beschikbaar voor de trai ning. Bondstrainer Buytelaar mist in de tussenliggende periode een man, die de dagelijkse trainende jongere lich ting Hemmes, Hordijk en Soeters met tennis van internationaal niveau kan confronteren. Dat alles klemt des te meer, daar ook Evert Schneider (mili taire dienst) en Jan Hajer (wegens werkzaamheden) vooralsnog vrijwel niet beschikbaar zijn voor de bondstrai- ning. In het enige weekend dat hem restte, vulde Okker die leemte zo goed moge lijk. Hij vormde als voorproef op de Daviscup met Jan Hajer een dubbel, dat beter klopte dan in voorgaande ja ren en gaf verder het verschil in klasse maskerend in de halve fina les van het heren-enkelspel de 17-jarige Fred Hemmes kans" naar een top te groeien. De sinds anderhalf jaar uit sluitend tennissende Buytelaar-pupil weerde zich uitstekend en werkte zich zelfs naar een derde set toe (0-6, 6-4, 3-6). Tevoren had Hemmes gewonnen van de Duitser Klameth en de Belgi sche ranglijstspeler Michel Kelecom. Zijn trainingspartner, Hordijk, verloor in de tweede ronde van de plaatselijke favoriet Vekemans. Jan Hajer, die sinds een half jaar verbonden is aan Pellikaan's bouwbe drijf als adviseur, gaf zijn optreden het spectaculaire element waarom hij bekend is: het overleven van match points. Zeven had de 21-jarige Patrick Hombergen er nodig eer hij zijn vier jaar oudere tegenstander op de knieën had (7-5, 8-6). Het gemis aan wed strijdroutine aan de kant van Hajer „echte" wedstrijden waren er sinds oktober niet bij gaf de doorslag, toen de Nederlandse ex-titelhouder een voorsprong van 5-2 niet wist te conver teren in winst van de eerste set. „We zullen alles in het werk stellen, om Hajer in de komende weken zoveel mo gelijk toernooien te laten spelen," al dus zijn werkgever. „Jan komt er steeds beter in". Deze mening werd bevestigd door Hombergen, die in het Engels (zijn Vlaams is rudimentair) vertelde: „Ik heb nu drie keer tegen Hajer gestaan, maar ditmaal maakte hij het me verreweg het moeilijkst, door het effectvol serveren naar mijn forehand". Dezelfde Hombergen hield zich laat op de zondagavond in de fina le ruim een uur staande tegen Okker, die ditmaal geen presentjes weggaf, maar zich duidelijk moest inspannen om „zijn" toernooi daadwerkelijk op zijn naam te brengen. Cees van Oosterhout: nieuwe titel houder O bracht voor het inrichten van een werk plaats in het sanatorium Davos (alleen aan series van 10 en meer kwam er al f 5.000,- binnen) aan de top maar wei nig. Want zowel Hennie de Ruyter als Tiest Brosens was niet in staat te genstand van enige betekenis te bieden aan Van Oosterhout. Deze was de te leurstelling van de nederlaag tegen Po- peyus (vrijdagavond) kennelijk te bo ven en speelde bijzonder sterk terwijl De Ruyter en Brosens het af lieten we ten. De cijfers spreken duidelijke taal: De Ruyter verloor met 60-35 in 53 beur ten, Brosens kwam er al niet beter af (6-32 in 56 beurten). Geen nieuwe mis stap dus van Van Oosterhout en dus geen titel voor Popeyus. Nadat deze Michielsen (gedegra deerd met een gemiddelde van 0.668) in 51 beurten had verslagen en Hennie de Ruyter in 59 beurten had overtroeft (52-60) moest de import-Et- tenaar afwachten of op de andere tafel misschien nog een wonder zou geschie den. Maar toen al had Van Oosterjiout, die ondanks zijn steeds groter worden de voorsprong tot het einde toe de bal len voor zijn tegenstander bleef „opber gen", het dubbele van het puntentotaal van Brosens: 52-56. Dat was in de 51ste beurt van de finale. Zou Van Ooster hout in de volgende twee beurten de resterende acht caramboles maken, dan zou Popeyus ook zijn record nog net kwijt zijn geweest. Maar dat gebeurde niet. Popeyus was de nieuwe recordhou der, Van Oosterhout de nieuwe kam pioen, die nu zeker kan zijn van een plaats in de Europese titelstrijd (medio maart in Spanje), het wereldkampioen schap (medio april in Duitsland) en de Coupe Simonis (begin september in Haarlem). De eindstand luidt (achtereenvolgens aantal matchpunten, aantal carambo les, aantal beurten, hoogste serie en al gemeen gemiddelde): De eindstand luidt (achtereenvolgens aantal matchpunten, aantal caramboles, aantal beurten, hoogste serie en algemeen gemiddelde): In een adem met Van Oosterhout dient Herman Popeyus genoemd te wor den, de eens onverslaanbaar geachte driebandenmeester, die er de laatste ren echter weinig aan te pas kwam. Popeyus werd, doordat Rinie van Iracht hem in de derde ronde een punt moepte, tweede achter'Van Ooster ut, maar zijn algemeen gemiddelde n 1.019 was een nieuw record. De grote verliezer van dit toernooi was na melijk Hennie de Ruyter, die behalve zijn titel ook zijn recordgemiddelde (1.000) kwijt raakte en met het voor zijn doen zeer matige gemiddelde van 0.860 pet als vierde op de ranglijst prijkt. Spanning was er op de laatste dag van dit toernooi, dat naast sterk drie- bandenspel ook duizenden guldens op- GWB en de vereniging „Tweelingstad", dat zij de strijd niet voor niets gestre den hebben. ming moeten kunnen komen over de punten in kwestie." Opvallend was, dat voor deze belang rijke vergadering een vrij groot aantal clubs verstek had laten gaan. Twintig van de 39 aangesloten clubs waren aan wezig, die beschikten over 1052 stem men (vereist waren er 923), en 30 per soonlijke leden. Uiteraard gaf de heer Vos een uitvoe rig overzicht van de stand van zaken aangaande de geschilpunten met de NWB. Punten, die we op 23 januari in ons blad behandelden en die als voor lichting gediend hebben voor heel wat leden der wandelclubs. Nadrukkelijk stelde de heer Vos, dat niet voorop stond de NWB te verlaten. „Wij wen sen echter een definitieve uitspraak omtrent de situatie met de vereniging .Tweelingstad" te Harderwijk. Deze club wenst geen aansluiting bij de Sticht-Gooise WB en evenmin bij de Oostelijke WB. De NWB stond echter ook niet toe, dat „Tweelingstad" bij de GWB kwam, wat beide laatste partijen wensten. Thans, na drie jaar touwtrek ken, is de maat vol. De sfeer tussen de besturen van de NWB en de GWB is immers door allerlei besprekingen en een boekdikke correspondentie vertroe beld. De vereniging Hierden is verloren gegaan, doordat men zich tenslotte heeft aangemeld bij de Chr. Wandel- bond...". Het individuele lid, de heer Thuijs- man, zorgde voor de nodige vaart en enige spanning toen hij verzocht: „Laat nu eindelijk iemand van de NWB-deputatie (wnd. voorzitter T. Dicker en secretaris T. Achterberg) eens opstaan en uw betoog aanvallen óf onderschrijven." De heer Dicker verklaarde toen, na enige details afgehandeld te hebben: „W'e moeten met alle partijen om de tafel om tot een aanvaardbare oplos sing te komen, o.a. ten aanzien van Harderwijk." Tenslotte vertelde de heer Delwel, voorzitter van „Tweelingstad", dat zijn club om allerlei redenen geen aanslui ting wenst bij de Sticht-Gooise W.B. „Deze zaak loopt nu al drie jaar en ook ons geduld is op De beide voorzitters, Vos (GWB) en Dicker (NWB), zetten vervolgens de puntjes op de i en wanneer beide be sturen elkaar nu over enige tijd vinden, is een onaangename kwestie eindelijk afgedaan. Vanzelfsprekend hopen de HAARLEM Sportschool Geesink is zaterdag in Haarlem Nederlands judo kampioen bij de A-teams geworden. De Utrechtse formatie, die vooral in de ge broeders Snijders en Ernst Eugster krachten van betekenis had, won in de finale met 40-10 van de kampioen van Oost-Nederland, school Wolfs uit Zwol le. De wedstrijden, die in de Kennemer sporthal in Haarlem werden gehouden, verloren aan waarde omdat de ploegen Koda Yu (Winschoten) en sportschool Smits (Eindhoven), respectievelijk de noordelijke en de zuidelijke kampioen, wegens de weersomstandigheden afbe- richt hadden moeten geven. 1. Cees van Oosterhout 12 416 410 7 1.014 2. 11 412 404 12 1.019 3. 391 427 11 0.915 4. 381 443 7 0.860 5. 387 396 12 0.977 6. 314 436 11 0.720 7. 315 471 8 0.668 8. 337 451 7 0.747 MÜNCHEN Anton Jaumann, se cretaris van Financiën in Beieren, heeft zondag bekend gemaakt, dat München voor de organisatie van de Olympische Spelen in ^972, 200 miljoen mark meer nodig heeft, dan oorspronkelijk was ge raamd. „De vrijstaat Beieren", aldus Jaumann, „staat voor de aflossing van het reeds geleende bedrag, maar moet zich nóg beraden over de manier waar op men de ontbrekende 200 miljoen mark moet lenen en aflossen. De voorlo pige kosten van de Olympische Spelen van 1972 waren begroot op 520 miljoen mark waarvan 250 miljoen was gereser veerd voor de bouw van sportaccom modaties. AMSTERDAM „Joop van der Hoek was de verpersoonlijking van de KNBB. Hij was de biljartbond," aldus KNBB- voorzitter P. van Engelen zaterdag bij de begrafenis van de nog plotseling overleden biljartcommentator en ad ministrateur van de KNBB, Joop van der Hoek. „Alles wat hij deed werd in gegeven door zijn grote liefde voor de biljartsport en haar beoefenaars. Joop was een pracht kerel, die als journalist er veel toe heeft bijgedragen, dat het biljarten als sport is aanvaard," aldus de bondsvoorzitter. Enkele honderden vrienden van de overledene, onder wie de topbiljarters Henk Scholte, Tini Wijnen, Flip Beek man, Henk de Kleine, Hans Vultink, Bert van Nijnatten, Lambert van Leur, Jan Sweering en Piet van de Pol en het voltallige bondsbestuur begeleidden Joop van der Hoek op zijn laatste tocht naar de groeve op de Nieuwe Ooster begraafplaats in Amsterdam. Daar sprak Edward van der Hoek, een zoon van de overledene, dankwoorden na mens de familie. VLAARDINGEN Bij nationale zwemwedstrijden in het Kolpabad (25 meter) te Vlaardingen heeft de dames estafetteploeg van VZC Vlaardingen het record op de 5 x 50 meter vrije slag verbeterd. Tineke Maat, Connie Buys, Cora van der Veer, Corrie Mulder en Mirjam van Hemert maakten een tijd van 2 minuten 27.1 seconden. Het oude record stond met 2.29.1 op naam van Naarden. De belangrijkste winnaars bij deze wedstrijden uit de zwemcompetitie tussen HPC - Heemstede; ZIAN - Den Haag en VZC - Vlaardingen waren: 200 meter vrije slag heren: 1. Aad Oudt (ZIAN) 2 min. 5 sec.; 200 meter vrije slag dames: 1. Mirjam van Hemert 2.18.0; 200 meter wisselslag persoonlijk dames: 1. Mirjam van Hemert 2.36.5. ALMELO Amateur Cock van der Hulst uit Zoeterwoude heeft zaterdag in de omgeving van Almelo een cyclo cross over een afstand van tweeëntwin tig kilometer voor amateurs en profs gewonnen. Hij legde het vrij moeilijke parcours af in één uur en vijf sec. Prof Jos van der Vleuten, die, om zijn con ditie voor het komende wegseizoen wat op peil te houden, af en toe aan derge lijke wedstrijden deelneemt, eindigde met een achterstand van 50 sec op de tweede plaats. De uitslag luidde: 1. Cock van der.Hulst (Zoeterwoude) 1 uur en 05 sec; 2. Jos van der Vleuten (Mierlohout) op 50 sec; 3. Albert Schef- fer (Zelhem) op 1.50; 4. Jan van Dijk (Lisse) z.t.; 5. Gerrit Rittenberg (Baarn) z.t.; 6. Herman Strijbos (Rolde) op 2.45. De Nederlander Cor Rutgers ein digde zaterdag te Kaprijke (Oost- Vlaanderen) derde in een veldrit over 25 km. Winnaar werd de Belgische ex- wereldkampioen Erik de Vlaeminck (de 25 km in 1.05) voor de huidige kam pioen van België, Albert van Damme, die op 3:20 eindigde. Rutgers had een achterstand van vier minuten. KOPENHAGEN - De Zweden Bengts- son en Andersson hebben in het toer nooi om het internationale indoorten- niskampioenschap van Scandinavië in Kopenhagen, het heren dubbelspel ge wonnen. De Zweden versloegen in de finale Leschly/Ulrich (Den.) met 3-0, (10-8, 7-5 en 6-4). Bij het damesdubbel won het Britse duo Wade/Williams in de eindstrijd van de Russische dames Dimitrieva/Baksjeva met 2-0, (6-4 en 6-3). De titel in het heren enkelspel ging naar de Deen Jan Leschly, die in de finale de Rus Alex Metreveli met 4-6, 12-10, 6-3, 6-4 versloeg. Bij de dames ging de titel naar de Britse Virginia Wade. Zij versloeg in de finale haar landgenote Joyce Williams, met 6-1, 6-2. De Engelsman Vic Elford, ruim een week geleden winnaar van de Rallye van Monte Carlo, heeft zondag met de Duitser Jochen Meerpasch de 24-uurs race van Daytona Beach gewonnen. Het Engels/Duitse duo reed in een Porsche 907. Het was een complete overwinning voor het Duitse merk. Op de tweede plaats eindigde het duo Joseph Siffert/ Hans Hermann (Zwits/Dld.) terwijl de Fransman Jo Schlesser en de Ameri kaan Jo Buzzetta als derde eindigden. De achterstand van de overige equipes bedroeg ruim honderd mijl.

De Vallei | 1968 | | pagina 6