Blokkeer, sterker dan ooit, versloeg Antwerpse Brabo3-1 Finland, Oost- en West-Duitsland speelden zich in de A-groep Wesidultser Stengel door veteraan Johnson verslagen HPC domineerde in tienkamp van Surae JONGE JENEVER Resultaten eerste klassers Indeling toernooi Olympische Spelen QUARRY IN FINALE TEGEN ELLIS Koersen in Hilversum Post/Pfenninger won koppelwedstrijd Van Damme snelste crosser in Zürich Astrid Suurbeek is uitgespeeld Winst voor Beelen Fortuna VI. PEC: 3-0 Zwolse Boys - EDO eindigde dubbel blank Van der Steenhoven snelste bij Bosloop Post keerde terug Manfred Klein beste schaker in Zwolle DE GRAAUWE HENGST ACHTSTE FINALES EUROPA CUP VOLLEYBAL Spencer verslagen OLYMPISCH IJSHOCKEYTOERNOOI Goede indoorprestaties Hockey Return Slechter Stimulans „de jonge van de Graauwe Hengst getipt als winner...." zet eens F 10.50 op de tien tegen een voortaan uw favoriet MAANDAG 5 FEBRUARI 1968 PARIJS De Internationale Hockey- bond heeft zaterdag in Parijs de groepsindeling bekendgemaakt voor 't hockeytoernooi van de Olympische Spe len 1968 in Mexico. In groep B is Ne derland ingedeeld met Argentinië, Australië, Frankrijk, Groot-Brittannië, Kenia, Maleisië en Pakistan. In groep A spelen: India, Oost-Duitsland, West- Duitsland, België, Spanje, Japan, Mexico en Nieuw-Zeeland. Tijdens de bijeenkomst van de inter nationale hockeyfederatie in Parijs werden in deze volgorde Singapore, Trinidad en Canada aangewezen als re serves voor het Olympisch toernooi. Al leen in het geval dat Kenia geen ge bruik zou maken van zijn recht tot deelneming, zal een ander Afrikaans land, Rhodesië of Ghana, de openge vallen plaats bezetten. Het programma voor het Nederlands elftal tijdens de Olympische wedstrij den in Mexico ziet er als volgt uit: Zondag 13 okt.: Nederland - Pakistan; maandag 14 okt.: Nederland - Argenti nië; woensdag 16 okt.: Nederland - Groot-Brittannië; donderdag 17 okt.: Nederland - Kenia; zaterdag 19 okt.: Nederland - Malakka; zondag 20 okt.: Nederland - Frankrijk; maandag 21 okt.: Nederland - Australië. De nummers een en twee uit de twee groepen plaatsen zich voor de halve fi nales. Op donderdag 24 oktober staan de volgende wedstrijden voor de halve finales op het programma: winnaar groep A - nummet' 2 groep B; winnaar groep B - nummer 2 groep A. Op za terdag 26 okt. worden de finale en de wedstrijd om de derde plaats gespeeld. OAKLAND Jerry Quarry, de enige blanke bokser, die in het door de World Boxing Association (WBA) georgani seerde toernooi om het wereldkam pioenschap zwaargewicht was overge bleven, heeft zich door de overwinning op Thad Spencer geplaatst voor de fina le. In de eindstrijd ontmoet de 22-jarige Quarry Jimmy Ellis, de vroegere sparr ingpartner van Cassius Clay, aan wie de wereldtitel wegens dienstweigering werd ontnomen. Jerry Quarry, die door een punten- zege op de vroegere wereldkampioen Floyd Patterson was doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi, maakte bij de 12.000 toeschouwers in Oakland bijzonder veel indruk door zijn grote stootkracht. De in Ierland gebo ren Quarry beheerste tegen de favoriet geachte Spencer vanaf de eerste ronde de strijd volkomen. In de vierde en tiende ronde haalde hij zijn tegenstan der tweemaal neer. Kort voor het einde van de twaalfde en laatste ronde, toen Spencer een knock out trachtte te for ceren om zijr. puntenachterstand in te lopen, werd hij zo goed geco.unterd, dat de scheidsrechter het verstandig achtte de groggy door de ring gaande Amerikaan uit de strijd te nemen. Er moest toen nog drie seconden worden gebokst. Quarry, die zijn 31e profge vecht leverde, verloor alleen tegen Ed die Machen, en ontving evenals Spencer voor het gevecht een beurs van ,75.000 dollar. Aan de finalewedstrijd Quarry- Ellis wordt veel glans ontnomen door het gevecht, dat op 4 maart in de nieu we Madison Square Garden van New York wordt gehouden tussen Joe Gra zier en Buster Mathis, twee boksers, die internationaal een klasse hoger wor den aangeslagen dan Quarry en Ellis. HILVERSUM De uitslagen van de zondag gehouden draverijen te Hilver- um luidden: Dl Figaroprijs 2040 m: 1. Ghia, E. Leeman, 3.00.8, 1.30.4; 2. Fire Bird W.; 3. Friday. Winn. 1.90, pi. 1.90, 3.70, 2.90; koppel 2.90; cov. 14.40; trio 230.40. Wertherprijs 2000 m: le afd.: 1. Eldorado, J. W. Hoejen- bos, 3.05, 1.32.5; 2. Gilia van Amstel; 3. Goeam. Winn. 2.70, pi. 1.30, 2.60, 1.40; koppel 5.60; cov. 9.60. 2e afd.: 1. Estella, W. C. Strooper, 3.03.4, 1.31.7; 2. Fils du Coq D'or; 3. Forth Cox. Winn. 3,—, pi. 1.30, 1.70, 1.70; kopp. 5.90; cov. 6.80. Don Giovanniprijs 2900 m: 1. Edmund van Peterhof, J. Wage- naar jr. 4.19.5, 1.28.9; 2. Camillo; 3. Frickson R en El Cid d'Aster (Dead Heat). Winn. 2.90, pi. 1.40, 4.40, 2.10, 1.40; kopp. 7.10; cov. 14.40; trio 673.30 en 324.70. La Bohèmepr(js 2000 m: 1. Anton, J. Ham, 2.46.4, 1.22.4; 2. C. Alkestis van E; 3. Zanto. Winn. 1.10, pi. 1.10, 1.40, 1.20; kopp. 2.50; cov. 4. Jockeyprijs 2000 m: 1. Balios, E. Scheikl 2.52.2, 1.26.1; 2. Daisy Norton; 3. Bram William. Winn. 5.30, pi. 2.30, 2.40, 2.80; kopp. 8.20; cov. 7.70. Zauberflöteprijs 2400 m: 1. Felix, M. L. v.d. Togt, 3.27.5; 1.26.5; 2. Black Hollandia; 3. Carma. Winn. 2,pi. 1.10, 3,3.30; kopp. 5.50; cov. 7.80; trio 220,—. Toscaprijs 2000 m: 1. Caesar Juli H., H. J. Pools, 2.49.3; 1.24.7; 2. Caracara S.; 3. Amad Kinley. Winn. 3.90, pi. 3,- 2.60; Kopp. 19.30, cov. 4.40. Leerlingenwinterkampioenschap IV (le afd.): 1. Eddy Six, H. J. L. Coevoet 2.56.6, 1.27.4; 2. Carrière; 3. Cesar Wil liams. Wir.n. 9.80; pi. 2.90, 1.70, 3.80; kopp. 43.20, cov. 3.80. 2e afd.: 1. Caripania, F. J. Alkemade 2.57.1, 1.26.8; 2. Vavid v.d. Lente; 3. Dores. Winn. 2.40, pi. 1.40, 3.70, 2.20; kopp. 7.30; cov. 11.20, trio 288.80. Totalisator-omzet f 346.576, I DEN HAAG Blokkeer heeft zater dagmiddag een abrupt einde gemaakt aan vele geruchten en speculaties. De macht van de Hagenaars zou, zowel op Westeuropees als op Nederlands niveau aan het tanen- zijn, de spelers zouden op hun „retour" zijn en de ploeg als ge heel ontmoedigd. In iets meer dan zes tig minuten bewees het team van Henk Iloogerwaard echter de onwaarheid van deze geruchten door het Antwerpse Bra bo, na Blokkeer, één van de sterkste Westeuropese ploegen, in de eerste wedstrijd uit de achtste finales van het toernooi om de Europese beker naar 'n nederlaag van 3-1 te spelen. Meer echter dan de setcijfers (15-6, 15-3, 11-15, 15-3) sprak voor de 2.750 toeschouwers in de Haagse gemeente lijke sporthal de wijze waarop de over winning werd behaald. Blokkeer, twee maanden geleden door Brabo nog kans loos verslagen, speelde sterker dan vo rig seizoen in de nu reeds legendari sche wedstrijden tegen Dinamo Tirana en Rapid Boekarest. De variatie in de Haagse aanval werd perfect uitgevoerd, de netverdediging was van een onwaar schijnlijke nauwkeurigheid, terwijl ook de verdediging in het achterveld een sterke indruk maakte. Henk Hooger- waard („Ik heb het altijd gezegd, deze jongens komen ver, heel ver"), vertel de pas twee jaar met de variatie in de aanval bezig te zijn. „Jaren geleden ben ik begonnen ze de techniek te leren, dat is de basis voor alles. Toen ze die kenden kwam de variatie in de aanval, zo ongeveer in de tijd dat we tegen Dukla Kolin speelden, en ik geloof dat ze het nu onder de knie krijgen". De meest spectaculaire afwerking gaf Frank Constandse, 21 jaar, jaren niet in het Nederlands team, maar toch 68 keer international, de Haagse aanval len. Toch was Constandse geen speci fieke .uitblinker, daarvoor speelde de overige vijf te goed. Poolse arbiter Janusz Mizesotviez („Dit Blokkeer doet voor geen van de Poolse topploegen onder, noch in conditie, noch in aanvalskracht. Tinkhof en Constand se zijn spelers van opmerkelijke klas se") alle kans kreeg zijn spel te ont plooien, iets waar veel Nederlandse scheidsrechters nog weinig kijk op heb ben. Een kleine terugslag kreeg Blok keer in de derde set, maar ondanks de setnederlaag .kwam de overwinning ook toen geen moment in gevaar. Indien Blokkeer 11 februari in Deur- ne de return tot een goed einde brengt, wacht de Hagenaars in de kwartfinales het Roemeense Dinamo Boekarest, de huidige bekerhouder. Dinamo verschilt in kracht weinig van Rapid, dat vorig jaar in Den Haag met 3-2 verslagen werd. De return ging toen echter met 3-0 verloren. Of het dit jaar ook zover zal komen? „Wij hebben van die neder laag veel geleerd", vertelde Henk Hoo- gerwaard, „en geloof me, we zullen al les doen om een herhaling te voorko men". De basisopstellingen: Blokkeer: Hans Kranenburg, Frank Constandse, Henk Schreuders, Jurrien Kooien. Joop Tink hof en Jacques de Vink. Brabo: Hugo Huybrechts, Pim Bos- saerts, Jan Goddaert, Horace Nicolau, Ronnie van de Wal en Leo Verhoeven. CHARLEROI Peter Post heeft zon dag tijdens wielerwedstrijden in het sportpaleis van Charleroi met de Zwit ser Fritz Pfenninger een koppel wed strijd om de Grote Prijs van Europa ge wonnen. Het duo legde in een uur 49 kilometer en 183 meter af. De Belgisch- Westduitse combinatie Sercu-Bugdahl werd tweede. Post eindigde op de tweede plaats in een afvalwedstrijd. Sercu werd winnaar. De uitslagen luiden: Koppel wedstrijd: 1. Post-Pfenninger (Ned./Zwi) 49.183 in een uur, 28 punten; 2. Sercu-Bugdahl (Belg./W.-Dld.) 27; 3. Bracke-Severeyns (Belg.) 16. Afvalwedstrijd: 1. Sercu; 2. Post; 3. Verschueren (Belg.); 4. Deloof (Belg.); 5. Verstrepen (Belg.); 10. De Wit (Ned.); 11 Van der Lans (Ned.); 16. Bongers (Ned.). Na enkele maanden niet te hebben gereden kwam Peter Post (rechts) terug op de wielerbaan en hij vormde een koppel met zijn vroegere ploeg-» genoot Fritz Pfenninger. ZÜRICH Drie weken voor de strijd om het wereldkampioenschap cyclo cross in Luxemburg heeft de Belgische wielrenner Albert van Damme een ver rassende overwinning behaald in Zü rich. Van Damme legde het parcours van 23 kilometer af in 1 uur en 6 mi nuten. Hij had 2 minuten en 21 secon den voorsprong op wereldkampioen Renato Longo, die tweede werd. De Zwitser Jakob Kuster werd derde op 2.50. Rolf Wolfshohl eindigde met bijna vijf minuten achterstand op de zevende plaats. Of Blokkeer het register met steek- set ups, schijnbewegingen enz. ook zo ver had kunnen opentrekken als de Bel gen een juist antwoord hadden gevon den, blijft onzeker. Volgens de Belgi sche coach John Goddaert speelde Bra bo slechter dan gewoonlijk, maar daar stond tegenover dat Brabo's sterke man, de veelvoudige Roemeense inter national Horace Nicolau, al in de eer ste set radeloos werd van het Haagse aanvalsspel. De 33-jarige Roemeen kreeg bijna geen gelegenheid zijn aan val van goede set ups te voorzien en de weinige keren dat het wel gebeurde, smoorden de smashes in de Haagse net- verdediging. Het sterkst speelde Blokkeer in de twee en de vierde set, toen het van de AUCKLAND De Brit Graham Stil- well heeft zaterdag in de halve finales van de kampioenschappen van Nieuw- Zeeland een slopende vijfsetter verlo ren van de Nieuwzeelandse Davis Cup speler Onny Parun. Het was de tweede vijfsetter van de Brit in twee dagen. Hij verloor met 6-3, 3-6, 4-6, 6-3, 3-6. In de finale zal Parun uitkomen tegen de Australiër Barry Phillips-Moore. Deze won met 6-3, 8-6, 6-4 van de Canadees Mike Belkin. Bij de dames drong Astrid Suurbeek niet door tot de finale. De Nederlandse kampioene verloor met 5-7, 4-6 van de Australische Gail Sheriff. De finale wordt een Australische aangelegenheid, want in de andere halve eindstrijd ze gevierde Kerry Melville met 6-3, 6-0 over de Mexicaanse Elena Subirats. BAARN Piet Beelen, de Nederland se kampioen op de tien kilometer, heeft zondag in Baarn de derde Demein- cross gewonnen. De kleine Spartaan-at leet legde de ruim 6.000 meter over een geaccidenteerd parcours af in 18 minu ten en 40.2 seconden. Clubgenoot Wim van Gerven eindigde op acht seconden als tweede. Bij de dames, die 2.000 meter liepen, ging de overwinning naar Janet Ver meulen uit Helmond, die voor de af stand 7 minuten en 46.2 seconden nodig had. De uitslagen waren: HEREN: 1. Beelen (De Spartaan-Lis- se) 18.40.2; 2. v. Gerven (De Spartaan) 18.48.0, 3. Steylen (KNAU/Zutphen) 18.58.7, 4. Nelis (AAC/Amsterdam) 19.23.4, 5. Moser (GAC/Hilversum) 19.24.3. 6. Smit (De Spartaan) 19.28.0. DAMES: 1 Janet Vermeulen (HAC/ Helmond) 7.46.2, 2. Anneloes Bosman (Numaga/Nijfnegen) 7.53.0, 3. Mieke v. d. Graaf (GAC'Hilversum) 7.55.6. GRENOBLE Zondagmorgen om twee minuten over elf is, voor vrijwel lege tribunes in de kleine sporthal van Grenoble, het sportieve voorspel van de tiende Olympische Winterspelen be gonnen. Nadat de Tjechische arbiter Buccala voor het eerst in het Olym pisch ijshockeytoernooi de puck op het ijs liet vallen, heeft het dappere Zuid- slavië slechts kort kunnen hopen via winst in de kwalificatiewedstrijd tegen Finland de A-groep, waarin, goud, zil ver en brons wordt betwist, te berei ken. Het werd een zeer ongelijke strijd, waarin de sportiviteit van de eerste tot de laatste minuut volkomen bewaard bleef. Luttele minuten hadden de fy siek sterke Finnen nodig om tot 30 uit te lopen. Met 112 kwam het einde. Dat de Zuidslaviërs nog tot scoren kwa men, hadden zij voor een belangrijk deel te danken aan de omstandigheid, dat in de laatste speeltijd reservedoel man Koskela de kans kreeg tenminste even op het ijs te staan. Met Finland kwalificeerden zich zon dag Oost- en West-Duitsland. De Oost duitsers hadden in de middag in het prachtige sportpaleis bouwkosten 46 miljoen franken, een kleine 35 miljoen gulden minder moeite met Noorwe gen dan de 31 score laat denken. Een SAN DIEGO Bij indoor-atletiek- wedstrijden, die dit weekeinde in de Verenigde Staten en Engeland werden gehouden, zijn enkele goede prestaties geleverd. In San Diego liep de 22-jarige Austra liër Kerry Pearce de twee mijl (3218 m.) in 8 min. en 27,2 sec. Hij was daarmee 1,6 seconde sneller dan zijn landgenoot Ron Clarke, die tot nu toe officieus wereldrecordhouder was. Ed Carruthers won het hoogspringen met 2,17 m. terwijl wereldrecordhou der Randy Matson 20,43 m bij het ko gelstoten haalde. Bob Seagren was de beste polsstokhoogspringer met 5,19 m. In het Engelse Cosford liep Ian Mc- Cafferty de 3000 meter in acht minuten en viertiende seconde. Seichiro Sasaki heeft zondag in Be- puu, Zuidoost-Japan, een marathon ge wonnen in 2 uur 13 minuten en 23,8 se conden. Sasaki bleef met zijn tijd ruim boven de 2 uur 9 minuten en 36,4 se conden, die de Australiër Derek Clay ton in december over de 42 km.en 195 m liet afdrukken. Achter de 22-jarige Sasaki legden Yshiaki Umetani (2.15.22) en Kenji Ki- mihara (2.16.32,2) beslag op de tweede en derde plaats. FRANKFORT Twee maanden na het behalen van de Europese titel in het halfzwaargewicht, via een overwin ning door knock out op de Italiaan Del Papa, heeft de Westduitser Lothar Sten gel zaterdag in Frankfort voor 4000 toe schouwers zijn eerste nederlaag in veertien profwedstrijden geleden. Hij werd duidelijk op punten verslagen door de 39-jarige Amerikaanse oud-we reldkampioen Harold Johnson. Johnson toonde, dat hij aan techniek nauwelijks iets ingeboet heeft. Hij kwam alleen in de zesde ronde 'n beetje in gevaar, toen hij in de touwen viel na een serie van Stengel. In de tweede ronde ging Stengel op een rechtse op het hoofd in de neutrale hoek naar de grond. Hij kwam direct overeind, maar werd door scheidsrechter Rust staande tot acht aangeteld. Van de vierde ronde af bloedde Stengel uit een wond aan het linker oor. In de vijfde ronde werd Stengel nog eens staand aangeteld. De 27-jarige Westduitser uit Bad Soden bood in de resterende vijf ronden wel meer tegenstand, maar zijn achter stand in punten was reeds veel te groot. Buitèn moed en wilskracht had Sten gel niets tegen de Amerikaanse routi nier in te brengen. De oud-Europees kampioen in het su perlichtgewicht, de Westduitser Willi Quator behaalde een overwinning op punten op de Engelsman Fred Powney. De 27-jarige Powney stelde zich zeer goed in op de rechtsvoorstaande Quator en kon vooral door zijn grotere reik wijdte tenminste in de eerste ronden goed standhouden. Van de vijfde ronde af had Quator echter duidelijk het ini tiatief. De Surinamer Jack Johnson heeft tegen de Westduitse middenge wicht Karl-Heinz Brunnhölzt slechts twee minuten in de ring gestaan. Hij werd na een linkse op de kin uitgeteld en bleef verscheidene minuten bewuste loos. verrassende start bracht de Noren door aanvoerder Dalsoren een 10 voor sprong. Het overwicht van de Oost- duitse formatie was echter te groot. Desondanks duurde het tot ver in de laatste periode voordat Fuchs zijn ploeg een wat meer comfortabele 31 voorsprong kon geven. Laat in de avond versloeg West-Duits land voor 2500 toeschouwers met nog minder moeite de Roemenen: 70. Ook in deze ontmoeting, waarin de beslis sing halverwege de tweede speeltijd al was gevallen, werd het straf bank je maar sporadisch gebruikt. Met de grootmachten Rusland, Verenigde Sta ten, Canada, Zweden en Tsjechoslowa- kije vormen Finland, Oost- en West- Duitsland nu de A-groep van het Olym pisch ijshockeytoernooi, waarvoor mor genavond de eerste wedstrijden wor den gespeeld. VLAARDINGEN De uitslag bij Fortuna VI.—PEC zou doen vermoeden, dat dit een vrij eenzijdige wedstrijd is geweest. Doch dat was stellig niet het geval. Er is door beide ploegen uitste kend gespeeld en het was vaak een lust om ze aan het werk te zien. Krachtver- schil was er vrijwel niet. De overwinning van de thuisclub is dan ook wel geflatteerd, doch doelpun ten beslissen nu eenmaal de wedstrijd. En van doelpunten maken hadden de Zwollenaren blijkbaar geen kaas gege ten. De Zwollenaren kregen vrijwel ge lijke kansen als de thuisclub, maar de voorhoede wist die niet te benutten en schoot te weinig en" te slecht. Fortuna kon dat wel. In de eerste helft scoorde v. d. Zwan (10), terwijl na de her vatting Bouwman in een produktieve bui bleek en tweemaal het Zwolse doel vond, waardoor de eindstand op 30 kwam. ZWOLLE Het was stellig geen grootse wedstrijd, die Zwolse Boys en EDO de omstreeks 1500 toeschouwers gistermiddag op het gemeentelijk sport park in Zwolle hebben voorgezet. Twee knappe verdedigingen, die het tegen de respectieve voorhoedes niet al te moeilijk hadden. Alleen in de eerste twintig minuten na de hervatting had Zwolse Boys een duidelijk overwicht, maar het ontbrak aan een afwerker. De Zwollenaren hebben de beste kan sen op de overwinning gehad. Een zui vere treffer van Schutten viel juist na het rustsignaal van de niet onberispe lijk leidende scheidsrechter T. Muis. Tien minuten voor het einde kreeg Zwolse Boys opnieuw een kans om een voorsprong te nemen, toen Muis de Zwollenaren wegens een dubieus hands- geval van C. Koene een strafschop toe kende. Schutten zou het vonnis vol trekken, maar de bal ging vrijwel recht op doelman Amama af, die hem ver het veld in stompte. LEIDEN A. van der Steenhoven van AVR-Rotterdam heeft de nationale Bosloop in de Leidse Hout gewonnen. De winnaar liep de 4275 meter in 13 minuten en 32,9 sec. Bij de dames ging mevr. Snijders-Berkhof van ADA-Am- sterdam als eerste door de finish. De uitslag luidde: Heren (1475 meter): 1. A. van der Steenhoven (AVR-Rot terdam) 13.32.9 2. E. Sierveld (AVR- Rotterdam) 13.53.1 3. M. Zuiderduin (Spartaan-Lisse) 13.53.8. 4. W. Tas (HAV-Den Helder) 13.59.0. 5. A. v. d. Brink (Holland-Leiden) 13.59.8. 6. B. Rooyakkers (Spartaan-Lisse) 14.00.7. Dames (1260 meter): 1. T. Snijders- Berkhof (ADA-Amster- dam) 4.24.9 2. C. Bremer (Estafette- Amsterdam) 4.36.1 3. N. v.d. Hoorq (Bataven-Leiden) 4.40.6 4. S. Jansen - De Graaf (Suomo-Den Haag) 4.53.0. 5. R. Ammerlaan (Bataven-Leiden) 4.55.2 6. Ch. Jaspers (Bataven-Leiden) 5.00.9. ANTWERPEN Na bijna twee maanden gedwongen afwezigheid, heeft Peter Post zaterdag in Antwerpen weer voor het eerst aan baanwedstrijden deelgenomen. De Amstelvener bracht het er niet eens zo slecht af. In een internationaal omnium voor profs ein digde hij achter de Belg Ward Seis op de tweede plaats. Jan Janssen werd samen met Miel Severeijns (Belg.) derde. In de internationale koppelkoers om de Grote Prijs van de stad Ant werpen, bleek echter, dat Post nog wel wat conditie tekort kwam. Samen met Fritz Pfenninger eindigde de Nederlan der op de dertiende plaats met één ronde achterstand op de winnaars Patrick Sercu en Kaus Bugdahl, die de 50 km aflegde in 1 uur en 1 seconde. Piet de Wit en Gert Bongers bewe zen, dat zij zich al wat beter thuis gaan voelen in het profwereldje. De wereld kampioenen eindigden op een uitsteken de derde plaats achter het geroutineer de Australische duo Ron Baensch/Bill Lawrie. Jan Janssen, die samen met Theo Verschueren (Belg.) een ploeg vormde, eindigde op één ronde als vijf de voor Gerard Koel en Piet van der Lans, die op de zesde plaats beslag legden. BREDA Bijna heeft „het geval Coby Buter" de KNZB aanleiding gegeven by de overheid met de vuist op tafel te slaan. Nederlands sterkste rugslagzwem- ster werd begin januari slachtoffer van de ongelukkige wjjze waarop in ons land getraind moet worden tussen het publiek in overvolle baden. By een botsing in het water liep ze een lichte hersenschudding op. Coby bracht zaterdag echter de verontruste gemoederen enigszins tot bedaren door in Breda een acceptabele tyd te maken van 1.10.6. Kleine Marjan Janus was met ande re plannen naar de tienkamp van Surae gekomen. Ze had de milde gevers van het Van der Kar-fonds graag haar erkentelijkheid willen betuigen met de verbetering van het Nederlands re cord op de 100 meter schoolslag. Even als de deelneemsters aan de voorgaande nummer kwam ze echter tot de spijti ge ontdekking dat het bad ongeschikt was voor snelle tijden. Ondoorzicht- baar water, dat ver beneden de over- loopgoot stond, lijnen en keerpunten, die slecht gemarkeerd waren. Zonder tegenstand finishte ze in 1.18.8. „Het had twee seconden sneller gekund", pruilde ze. Direct erop gaf ze zelf het bewijs door in de estafette opnieuw on der de 1.20.0 te blijven. Al met al is Marjan Janus de enige, die niet in spanning behoeft te zitten voor de selectie-wedstrijden in Den Haag van 18 februari. Al heeft coach Kerkhoven dan duidelijk gesteld dat hij de overige achttien plaatsen voor de trip naar Oost- en Zuid-Europa in dachten al verdeeld heeft, de kandida ten zullen zich allemaal waar moeten maken. Iets wat hun in Breda niet ge heel lukte. Aad Oudt miste bijna een keerpunt en kwam op de 100 meter vrije slag slecht uit (58.5). Hij werd gepasseerd door de zeer snelle Elt Drenth (56.6) en Rob Bosson (57.9). Lidia Schaap kwam op de vrije slag bij de dames niet on der de 1.06.0, terwijl clubgenote Henny Penterman het persoonlijke "hummer won in 1.05.3. Voor de jonge HDZ- zwemster zijn de kansen op de Rus- landreis en indirect Mexico aanzien lijk vergroot, sinds de Europese kam pioene Betty Heukels na overleg met Rob Kerkhoven besloten heeft de voor jaarstrip niet mee te maken en de training naar persoonlijk inzicht in te delen. Zelfs Ada Kok overtuigde niet geheel 1.08.3 op de vrije slag en onge veer eenzelfde tussentijd op de vlinder slagestafette. In Breda bleek overigens duidelijk hoezeer het lokkend perspectief van een reis Duitsland, Polen, Tsjecho-Slo- wakije, Rusland en Frankrijk inspi rerend heeft gewerkt op de grote mas sa van het clubzwemmen. De winterse zwemtraining is veel enthousiaster aan gepakt, al blijft het de vraag in hoever re het bereikte prestatiepeil stoelt op een noodzakelijke onderbouw van con ditie. Pessimisten voorspellen, dat de 1.24.5 van de twaalfjarige Wilma van Beek op de 100 meter schoolslag en de 1.12.2 van de twee jaar oudere Irene Arens op de rugslag deze zomer niet zullen worden herhaald. Kerkhoven is daar niet bang voor: „Het is gewoon een kwestie van wennen", verzekerde hij Marjan Janus, toen deze klaagde zich slap te voelen sinds de dagelijkse ZWOLLE Het Caltex-schaaktoer- nooi in Zwolle is gewonnen door de Westduitser Manfred Klein. Hij behaal de vier punten. De Zuidslaviër P. Os- tojic werd tweede (3,5 punt) en de Hon gaar Flesch bezette met drie punten de derde plaats. In de B-groep won de jonge Hongaarse Maria Ivanka met 4,5 punt. ADVERTENTIE - looptraining vroeger dan andere ja ren plaatst heeft moeten maken voor de specifieke zwemtraining. De uitslagen waren: Dames, 100 m vrije slag: 1. Henni* Penterman (HDZ) 1.05.3 2. Toty Heu kels (PSV) 1.07.1. 100 m rugslag: 1. Coby Buter (Zwem- lust) 1.10.6 2. José van der Putten (Mosa) 1.13.9. 100 m schoolslag: 1. Marjan Janus (HPC) 1.18.8 2. Annelies de Bruyn (HDZ) 1.21.9 3. Gerda van Ederen (ZIAN) 1.22.2. 4 x 100 m wisselslag estafette: 1. HPC 4.58.3 2. HDZ 4.58.4. Meisjes onder 16 jaar: 100 m vlinderslag: 1. Yvonne van Kui lenburg (HPC) 1.15.4 2. Gerda Las- sooy (HDZ) 1.15.5. 100 m rugslag: 1. Irene Arends (HPC) 1.12.2. 200 m vlinderslag persoonlijk: 1. Rit* Bloos (HPC) 2.54.1 2. Alie te Riet (Zwemlust) 2.56.6. Meisjes onder 14 jaar: 100 m schooslag: 1. Wilma van Beek (ZIAN) 1.24.5. Heren: 100 m vrije slag: 1. Elt Drenth (Zwem lust) 56.6 2. Rob Bosson (HPC) 57.9 3. Aad Oudt (ZIAN) 58.5. 200 m rugslag: 1. Rinus van Beek (Het IJ) 2.22.0 2. Gerard Gielen (MO SA) 2.26.9. 200 m schooslag: 1. Ben Sliphorst (Het IJ) 2.40.6. 4 x 100 m wisselslag estafette: 1. Het IJ 4.27.9 2. ZIAN 4.28.3 3. HPC 4.28.6. Jongens onder 16 jaar: 100 m vlinderslag: 1. Arnold Rood (Het IJ) 1.07.7. 100 m rugslag: 1. Matty Prenen (HPC) 1.10.3. 200 m wisselslag persoonlijk: 1. Bert Elzerman (ZLAN) 2.35.5 2. Freddie Beekers (MOSA) 2.40.9. Jongens onder 14 jaar: 100 m schooslag: 1. Hans Elzerman (ZIAN) 1.26.1. Jongens onder 12 jaar: 50 m vlinderslag: 1. Martin Miiller (AZ 1870) 36.6. Eindstand van de tienkamp: HPC 2577.4 pnt 2. ZIAN 2587.3 pnt 3. Zwemlust 2650.9 pnt. 4. MOSA 2672.9 pnt. 5. PSV 2683.8 pnt. Dames: 1. HPC 1229.5 pnt. 2. HDZ 1253.7 pnt. 3. ZIAN 1269.2 pnt. Heren: 1. ZIAN 1318.1 pnt. 2. Het IJ 1326.1 pnt. 3. HPC 1347.9 pnt. EERSTE KLASSE A De SpartaanAFC afg. ZW—HiUegom afg. HollandiaJOS afg. "OHRC afg. Alkmaarsche BoysZilvermeeuwen aff SDWDCG afg. EERSTE KLASSE B Neptunus 14 7 5 2 19 31—19 UVS 13 6 4 3 16 28—13 De Musschen 13 6 4 3 16 24—18 EBOH 13 5 6 2 16 18—16 Overmaas 14 5 5 4 15 23—25 CVV 13 4 6 3 14 26—25 Roodenburg 14 5 4 5 14 20—18 Unitas 12 3 5 4 11 18—17 Papendrecht 12 4 3 5 11 19—20 Gouda 12 4 2 6 10 15—23 GSV 14 2 4 8 8 15—29 VUC 14 2 4 8 8 13—27 EBOHN eptunus 1— -1 VUCPapendrecht 00 De MusschenGouda 30 CVVRoodenburg 12 UVSOvermaas 12 EERSTE KLASSE C AlcidesNeptunia afg. ZwaagwesteindeHarlingen afg. DrachtenNoordster afg. VelocitasSpel. Assen afg. JubbegaSneek afg. GermanicusEmmen afg. EERSTE KLASSE D Spel. Enschede—Jonge Kracht 21 RhedenAZC 71 Quick '20—WVC 2—1 HengeloDOS '19 00 Be QuickVosta 31 Rheden 12 10 1 1 21 33—11 Hengelo 13 8 5 0 21 35—18 De Treffers 13 7 3 3 17 25—18 Sp. Enschede 12 5 4 3 14 22—17 Be Quick 13 5 2 6 12 27—29 Vosta 11 2 6 3 10 19—17 Quick '20 12 3 4 5 10 17—19 DOS '19 12 5 5 9 15—19 ESCA/VC 12 3 3 6 9 16—25 Jonge Kracht 10 3 1 6 7 8—18 WVC 12 2 3 7 7 15—27 AZC 12 2 3 7 7 16—34 EERSTE KLASSE E RKCVeerse Boys 31 Sparta '25Vlissingen 11 Concordia SVDDe Valk 31 MiddelburgDe Spechten 21 TSC—DESK 2—1 Sparta '25 15 8 5 2 21 35—18 Middelburg 15 9 2 4 20 38—22 UNA 15 7 4 4 18 29—22 TSC 14 6 4 4 16 21—21 TOP 15 6 4 5 16 24—19 RKC 15 5 6 4 16 16—18 Vlissingen 12 5 5 2 15 16—13 Veerse Boys 13 5 4 4 14 19—18 Helmond 14 3 •r 4 13 18—19 Conc. SVD 14 4 5 5 13 27—30 DESK 12 5 2 5 12 18—17 De Spechten 15 2 2 11 6 13—35 De Valk 15 0 4 11 4 16—37 EERSTE KLASSE F Wilhelmina '08KVC Oranje 30 Almania—RIOS '31 4—0 MKC—Minor O—O Heer—EHC 5—0 Spel. IreneRoermond 00 ChèvremontSVN 11 Almania 14 9 3 2 21 40—14 Heer 14 9 3 2 21 27—11 Sp. Irene 15 6 7 2 19 28—18 RIOS '31 14 8 2 4 18 29—22 MKC 15 7 2 6 16 22—24 Wilhelm. '08 14 5 4 5 14 20—16 KVC Oranje 15 5 4 6 14 28—28 SVN 15 5 4 6 14 21—31 Roermond 14 5 2 7 12 15—20 Minor 14 3 4 7 10 16—30 Chevremont 15 2 6 7 10 15—26 EHC 15 1 3 11 5 15—36

De Vallei | 1968 | | pagina 8