Op 't Groninger wad werd niets gevonden Conservatieve katholieken vallen nieuwe catechismus aan GRATIS STERC0C0S CATALOGUS Voor kapitaal aan gestolen sieraden op straat CHARGES BIJ VAN HEUTSZ-MONUMENT Tegenbetoging verstoorde rechtse manifestatie Onechte tweelingen in Amsterdam Slippende auto tegen busje: 2 doden en 8 gewonden Exportbedrijf vraagt uitstel van betaling tajkac de individuele haarlotion URKER VISSERS ZOCHTEN URENLANG NAAR SPOREN VAN VIJE MET KOTTER VERMISTE DORPSGENOTEN Gevecht tegen zuigkracht van slappe bodem In Nrd.-Brabant meeste werklozen Advertentiepagina in „De Volkskrant RESOLUUT Lonen fors omhoog in maatkleding- bedrijf Nederland pleit» voor uitroeiing van slavenhandel SMEEKSCHRIFT ÜO wordt u °P t v- gepresenteerd. tlUuil 00 Stuur een briefkaart aan: Stercocos, Postbus 68, Amsterdam. TEGEN TREIN GEDAALD MAANDAG 5 FEBRUARI 1968 TTrkers, wadlopers uit Groningen, politiemensen, BB-ers en een Volendammer zijn zaterdag vier uur lang in touw geweest om in het waddengebied boven Groningen de resten te zoeken vait de bemanning van de „Jonge Albert", een Urker kotter die sinds eind januari wordt vermist. Voorafgegaan door de burgemees ters van Eenrum en Urk trokken honderd mensen in groepen door zand en blubber, door regen en sneeuw. Gevonden werd er niets, of het zou de weg naar vriendschap moeten zijn, die zaterdag is ontstaan tussen de korte gedrongen Urker vis sers en de lange taaie wadlopers van Pieterburen en Eenrum, van Warf- fum en Usquert. Een onzer medewerkers trok met hen mee. ADVERTENTIE m AMSTERDAM. In de nacht van zaterdag op zondag stonden in de Am sterdamse binnenstad enkele tas9en met anderhalve ton aan juwelen en sie raden te wachten op de politie. Een grote kraak, die enkele inbrekers had den gezet bij de juwelierszaak Regli in de Kalverstraat, was op het nippertje mislukt. Via het restaurant Formosa waren de inbrekers op het dak terechtgekomen. Enkele huizen verder drongen zij de juwelierszaak binnen op de eerste ver dieping, waar geen alarminstallatie staat. In alle rust werden onder meer zevenhonderd horloges, gouden ringen en armbanden, parels en andere siera den in tassen gedaan. Toen men een deur wilde forceren, begon de alarmbel te rinkelen en sloe gen de inbrekers in paniek op de vlucht Via de daken kwamen zij weer in Formosa terecht waar zij een ruit insloegen om weg te komen. De vette buit maakte een snelle vlucht echter onmogelijk en daarom lieten de mannen alles op het trottoir staan. Een buurtbewoner had inmid dels de politie gebeld, die de juwelen- buit vond. Van de vluchtelingen ont breekt elk spoor. PIETERBUREN Het is stil op het wad. Het mist en de motregen is over gegaan in ragfijne jachtsneeuw. Boven de vaal-hruine brij van modder en zand gilt een scholekster een meisjesachtige kreet. Een tengere, pezige man blaast op een padvindersfluit, draait zich half om en heft de rechterarm. Het kleine groepje mannen, dat hij leidt gaat verder, de laarzen diep in de zuigende blubber. Hun gang is zwaar en moeizaam; de rug gen zijn gekromd. Het groepje trekt zwijgend naar het noorden, waar de zee bijna onzichtbaar en heel stil overgaat in de slikken en de kwelders van het land dat wad heet. Het is een verraderlijk stuk Nederland, doorkliefd met geulen, gevaarlijk door zijn muien en door de afschrikwekkende zuigkracht, waarmee de bodem alles tracht te verzwelgen. In dit gebied zoekt Urk zijn dode zo nen, want de vissers weten dat de zee eens terug zal geven wat ze heeft ge nomen. Daarom zoeken ze, geleid door hun burgemeester, geholpen door de wadlopers van Pieterburen en Eenrum, van Usquert en Warffum; jonge taaie kerels, die het wad hebben leren over winnen; die de gevaren kennen en die de weg terug naar de wal desnoods blindelings kunnen vinden. De dag van zaterdag is amper ze ven uur oud als de vissers van Urk en de wadlopers van Groningen in café Het wapen van Hunzingo in Pieterbu ren hun instructies krijgen. Ze zijn sla perig. De slingers onder het plafond herinneren aan een feestje de koffie is warm en de koek zoet en voedzaam. Het wad zal over een breedte van der tig kilometer worden afgezocht door ze ven groepen, gerekruteerd uit 67 wad lopers. negen Urkers en een Volendam mer. Vijf man van de rijkspolitie zor gen voor het vervoer; zes BB-ers, op basis van het vredesrampenplan, voor de radio telefonische verbindingen. De Volendammer zegt zacht; „Ik doe mee, omdat Urk en Volendam zoge zegd één pot nat zijn. Als Urk naar zijn doden zoekt, gaat er iemand uit Volen dam mee en omgekeerd is dat ook het geval." Als Urks burgemeester K. Bossen broek (52, vijf jaar geleden nog onder wijzer in Amsterdam) zijn grote zwar te hoed opzet, rijzen de mannen als één geheel. Het geel van de jassen van de wadlopers overheerst, maar in iedere ploeg debuteert een korte ge drongen Urker vissersman in een zwar te jopper als wadloper. Ze doen het allen voor het eerst, want hun domein is de zee; de wad den kennen ze alleen als een gebied dat ze moeten mijden. Toch is hun gang, voorzover de hoge lieslaarzen het toelaten, resoluut als ze achter hun burgemeester het wad op trekken. Het is dan acht uur in de morgen. Er loopt eb, maar om half één zal de vloed komen en dan moeten ze terug zijn om niet te verdrinken. In de blub ber schijnen alle krachten zich te bun delen om de laarzen van de mannen vast te zuigen. Gierend door de ont snappende lucht, scheuren ze zich eruit, maar soms krijgt de zuigende brij te veel vat en moeten ze er door drie, vier man tegelijk uit worden gesjord. Bolk voor blok, tussen de rijsdam- men, worden de Negen Boeren en de Julianapolder, het Linhorst Homanwad en de Westpolder uitgekamd. De man nen sjokken als eenden achter elkaar; slechts één meisje vergezelt hen. Het is Gré Meinema uit Baflo, die de zorg AMSTERDAM „Vah Heutsz, moor denaar", „Fascisten" en „Sieg heil" waren de kreten, die zaterdagmiddag overheersten, toen een vijftigtal poli tiek rechtse Nederlanders een plechti ge herdenking wilden houden bij het monument in Amsterdam voor de gene raal die precies 116 jaar geleden werd geboren. Honderden tegendemonstranten lie- EINDHOVEN De regering stelt in haar sociaal-economisch beleid de ver keerde dingen voorop. De werkgelegen heid moest voorrang hebben boven een vast prijspeil, boven een redelijke ver deling van het nationaal inkomen, bo ven een sluitende betalingsbalans en boven de groei van het nationale inko men. Dit zei zaterdag de voorzitter van het Nederlands Verbond van Vakver enigingen de heer A. H. Kloos op het in Eindhoven door N.V.V. en N.K.V. gehouden congres over de regionale werkgelegenheid. De heer W. J. L. Spit, secretaris van het N.K.V., zei dat Noord-Brabant met ruim 20.000 werkloze mannen eind vo rig jaar het grootste aandeel in de werkloosheid had. Tegenover deze werklozen staan maar 3800 aanvragen voor personeel. De secretaris van het N.K.V. keerde zich tegen een door de secretaris van het C.N.V., de heer P. Tjeerdsma, za terdag in Harder.berg geopperde moge lijkheid, om het werkloosheidsfonds ge deeltelijk om te bouwen tot een soort fonds voor de werkgelegenheid. De heer Spit vond dat het geld, gereser veerd om bij ontslag in de ergste ma teriële nood uitkomst te brengen, ook voor dat doel bestemd moet blijven. ten rookbommen ontploffen en een gro te politiemacht had handenvol werk om te voorkomen dat aan de voet van het Van Heutzmonument een botsing zou ontstaan tussen links en rechts. Enkele tegendemonstranten hadden zich onder de Van Heutsz-herdenkers gemengd, maar zij werden hieruit verwijderd, toen zij van hun walging blijk gaven. Na veel verwarring en gedrang werd tenslotte een krans gelegd van de af deling Amsterdam van de Boerenpartij en een anonieme krans met de typeren de tekst: „Het Vaderland roept weer". De heer Jan Kruis begon nog aan een toespraak over „Van Heutsz, de groot ste Nederlander die ooit leefde". Hij xegae vervolgens een miniem bosje an jers bij de steenklomp, die Van Heutsz- monument heet. De herdenkers zetten zich daarna in de houding en hieven het Wilhelmus aan, dat uitmondde in een „Leve de koningin", direct gevolgd door „Sieg heil" van de tegendemon stranten. De pogingen van de socialistische jeugd om ook een krans te plaatsen („In memoriam de uitgemoorde Atjehers") waren toen al een paar maal mislukt. Nadat de krans eerst was afgepakt door de politie werd hij toch nog ge plaatst. maar later werd hij weer door de politie verwijderd, 's Middags mocht de krans op het hoofdbureau worden te ruggehaald. Toen de officiële herdenkers zich had den teruggetrokken in het Hilton-hotel, kwam de politie nog enkele malen in actie om de binnendringende tegende monstranten te verdrijven. Dezen gooi den met sneeuw en stenen. Een jongen werd daarbij aan het hoofd gewond. Omdat de politie er weinig voor voelde de hele nacht de kransen te bescher men, hebben de organisatoren ze later zelf weggehaald en naar de Oosterbe graafplaats gebracht, waar Van Heutsz ligt begraven. In de nacht voor de herdenking ver* ijdelde de politie een betoging van te gendemonstranten om het hele monu ment rood te verven. Onder luide protesten van groepen jongelui, hebben een dertigtal rechtsgezinde Nederlanders zater dagmiddag in Amsterdam twee kransen en bloemen gelegd bij het Van Heutszmonument. Een derde krans met het opschrift „In me- morian de vermoorde Atjehers" werd door de politie in beslag ge nomen. De daarop colgende on-' regelmatigheden werden met en kele charges van de politie be dwongen. UTRECHT De loonsverhoging in het maatkledingbedrijf is een uitschie ter vergeleken met de verhogingen el ders in het bedrijfsleven: Op 1 april gaan de lonen namelijk met ongeveer zeven procent omhoog. De gemeente klassen verdwijnen op die dag. Boven dien wordt de werktijd verkort met vijf kwartier tot 43 uur per week. HILVERSUM De AVRO gaat deze week bij de burgerlijke stand van Am sterdam informeren hoeveel en welke tweelingen er zaterdag in de hoofdstad zijn geboren. Vijftig Amsterdammers hebben de AVRO zaterdagavond wijs willen ma ken, die dag vader te zijn geworden van een tweeling. Zij belden de studio nadat Lou van Burg in zijn televisie show 1 plus 1 is Een had verteld, dat de ouders van iedere zaterdag in Am sterdam geboren tweeling een presen tje van de AVRO wachtte. „Zoveel kunnen het er nooit geweest zijn. Wij zijn door een heleboel mensen bij de neus genomen. De namen en adressen zijn genoteerd en wij gaan nu eens grondig uitzoeken welke van die telefoontjes op waarheid berusten", al dus Ger Lugtenburg, hoofd van de pro grammaleiding van de AVRO-televisie. voor eventuele gewonden op zich heeft genomen. Ze behoeft niet in actie te komen. Naast zijn ambtgenoot van Eenrum, H. Kreijkes (47), sjokt Urks burge meester de zwarte hoed vormt een scherp contract met de witte sluiers van mist en regen. Hij zegt: „Een jaar geleden, toen we de Maartje verloren, zijn we er voor het eerst massaal op uit getrokken. Dat is toen met schepen gebeurt. Zo is Urk in dagen van ramp spoed: een, als één man. Waar het oms om gaat zijn de resten van de dode vissers. Een Urker behoort op Urk te worden begraven. Zo is het al bijna duizend jaar geweest; zo moet het ook blijven." Hij zegt ook: „Voor de mannen van de nu vermiste Jonge Albert hebben we alles gedaan wat in ons vermogen lag. We hebben de zee afgezocht met sche pen en er is rond de eilenden gevaren en gevlogen. Ergens in ons zegt een stem, dat de resten van de vissers hier op de wadden voor Groningen moeten liggen, omdat ook hier de reddingboei van de kotter is gevonden. Daarom zoeken we hier, niet om voor de verze keringsmaatschappijen de zekerheid te verschaffen, dat de kotter inderdaad is vergaan en de bemanning inderdaad is verdronken. Die maatschappijen be talen toch wel". Als de klok tien uur wijst, maakt de regen plaats voor bijna verblindende sneeuwjachten. De inannnen worden zwijgzaam, de gesprekken schaars. Men zwoegt en de markante koppen van de Urkers zijn rood en paars geworden van de kou; het vel van de stoere Groninger wadlopers lijkt de hoekige kaken nog strakker te omspannen dan bij de start. Gevonden wordt er niets. Een paar stukken wrakhout, een stuk oranje ny lon-lijn, waarvan de herkomst nimmer zal zijn te achterhalen, is de trieste buit. Het zoeken krijgt iets dramatisch door sneeuw en kou, maar vooral door de uitgestrektheid van het onherbergza me gebied dat is aangepakt. Als kort na elf uur het water sneller gaat wassen lopen we terug in de rich ting van de wal. Hoog tegen de hori zon tekent zich tussen de sneeuwvlok ken door de dijk af, die Groningen van het wad scheidt en die bij storm de zee moet keren. Fluitsignalen waarschu wen, dat de terugreis begint; door de kleine radiozenders waarmee de ploe gen in verbinding met de BB staan, ko men korte berichten. Om half twaalf is het duidelijk dat het zoeken geen resultaat heeft gehad; er is niets tastbaars gevonden. Als tegen een uur de groep koude en moede mannen, doorweekt van de sneeuw, voor de tweede maai Het wa pen van Hunzingo bevolkt, is er geen enthousiasme meer. Schipper Bakker uit Urk klopt zijn natte jekker uit. Hij vloekt en zegt: „Al hadden we maar een stuk van de stuurhut gevonden. Dat was tenminste iets geweest". De wadlopers bergen hun kijkers op, han gen de laarzen over de schouders en pakken een borrel van het gemeente bestuur van Urk en later een van Een rum zelf om warm te worden. Burgemeester Bossenbroek spreekt zijn ambtgenoot van Eenrum, de wad- lopers en zijn eigen mensen toe. Hij zegt: „We zullen ons nu moeten bezin nen op de toekomst. Vier kotters in twee jaar, drie in elf maanden zelfs, stemt tot nadenken. Urk is echter geen fabriek, waar men met de directie aan tafel gaat zitten als er iets is misge gaan. We zullen tijd moeten hebben." Dan vertelt hjj het verhaal van de Maartje en Pieterburen luistert. Maan den is vergeefs gezocht naar de opva renden van deze kotter. Na ruim zeven maanden is een van hen, aanvanke lijk in Duitsland als niet-geïndentifi- ceerde begraven, herkend. „Zaterdag over een week", zegt de burgemeester, „zal hij op Urk worden herbegraven. Hij is dan terug in de gemeenschap waar hij hoort. Hopelijk breekt ook dat moment eens aan voor de mannen van de Jonge Al- bert." NEW YORK De Nederlandse afge vaardigde in de commissie van de Ver enigde Naties voor de status van de vrouw, mejuffrouw J. C. de Vink, zal voorstellen steunen voor politie-optre- den om de slavenhandel uit te roeien en de verantwoordelijken te straffen. In de jongste commissievergadering merkte zij op dat twee tot vier miljoen vrouwen in verscheidene landen nog steeds aan slavernij zijn onderworpen. Een Tunesische afgevaardigde noemde polygamie een „verkapte vorm van sla vernij". Haartabac is een individuele haarlotion. Bestemd voorde persoonlijke verzorging van uw haar. Haartabac bevordert de natuurlijke bloed circulatie van de hoofdhuid en bestrijdt haaruitval, roosvorming en hoofdjeuk. Regelmatige massage met Haartabac geeft u het gewenste resultaat: gezond, levendig en glanzend haar. Haartabac werkt verfris send en opwekkend. De individuele geur accentueert het gevoel goed verzorgd te zijn. Haartabac in de doserende flacon vanaf 3,95. MAURER+WIRTZ STOLBERG IM RHEINLAND jpen conservatieve groep Nederland- se roomskatholiekeji de zgn. Confrontatiegroep heeft dit weekein de een groot offensief geopend tegen de nieuwe catechismus. In een, niet door fijne smaak uitmuntende advertentie in de Volkskrant, die een hele pagina besloeg, wordt het Nederlands episco paat drihgend opgeroepen de door Ro me voorgestelde wijziging in de tekst zonder voorbehoud uit te voeren. De actie van de Confrontatiegroep komt niet toevallig. De groep kreeg vo rige week een flinke steun in de rug door de komst van twee theologen uit Rome naar Nederland, die de even tueel aan te brengen wijzigingen met de auteurs van de nieuwe catechismus wilde bespreken. Al gauw bleek, dat van enige dialoog geen sprake was. De twee theologen waren met eisen, niet met wensen ge komen. In het kort kwam het erop neer, dat de theologische visie van de Romeinse school, die niet uitmunt door moderne opvattingen, dringend werd voorgeschreven- Pa ter dr. G. Mulders s.j. tekende daartegen protest aan. Hij gaf kardi naal Alfrink, die hem en prof. dr. H. Fortmann had aangewezen om met de twee Romeinse theologen over de wijzi gingen te praten, de opdracht terug. Een nieuw rumoer rondom de Neder landse catechismus brak los. De Confrontatiegroep, zich door Ro me in de rug gedekt voelend, spuwde zaterdag via de advertentie in de Volkskrant haar gal over de nieuwe catechismus en over het Hoger Cate chetisch Instituut, dat de uitgave er van heeft verzorgd. Confrontatie zet zich in een maande lijks tijdschrift af tegen alles wat naar modernisme zweemt in de roomskatho- lieke kerk in Nederland. Daaronder vallen het pastoraal concilie, theologen als pater Schillebeeckx en pater Schoo- nenberg en ook het Nederlandse epis copaat. Het blad heeft al eerder in een smeekschrift aan de paus bezwaar ge maakt tegen de inhoud van de nieuwe catechismus. Er zou een aantal heel grote, wat minder grote en nog wat kleine ketterijen in voorkomen. Onder de eerste categorie vallen on der andere de hoofdstukken over de maagdelijke geboorte van Christus en de eucharistie, onder het tweede onder andere een hoofdstuk over het bestaan van engelen en duivels. Pater Bless s.j-, het hoofd van het Hoger Catechetisch Instituut in Nijme gen, een van de mannen op wie de pij len van Confrontatie waren gericht, heeft daar geen slapeloze nachten van. Hij vertelde zaterdag, dat hij de adver tentie in de Volksrant niet had gele zen. Overigens was hij van oordeel dat er nog geen reden tot ongerustheid was, zo lang het overleg over de nieuwe ca techismus nog niet was afgelopen. Pa ter Bless verwees voorts naar de op merking, die kardinaal Alfrink vrijdag had gemaakt in een uitzending van Brandpunt, de actualiteitenrubriek van de KRO-televisie. De kardinaal zei toen dat, als het overleg hier in Neder land geen resultaat zou opleveren, een nieuw gesprek in Rome nodig zou zijn. Met wie zal een eventueel gesprek in Rome worden gevoerd? „Dat weet ik niet; dat weet de kar dinaal trouwens ook nog niet, zoals hij vrijdag vertelde", zei pater Bless giste ren. Wat gebeurt er als Rome blijft staan KRANENDIJK. Een verkeersonge luk, dat een gevolg was van de glad heid, heeft gisternacht bij Kranendijk op Goeree-Overflakkee twee mensen het leven gekost. Acht mensen werden gewond. Op de provinciale weg was een perso nenauto na een slip dwars over de weg komen te staan. De wagen werd in de flank geramd door een busje. De inzit tenden van de personenauto, de 45-ja- rige A. J. van der Vliet uit Oude Ton- ^OVERTENTIE ge en zijn veertigjarige vrouw, waren op slag dood. De gewonden zaten allen in het busje. LOPIK. De 38-jarige mevrouw Ho- link uit Gapeile aan de IJssel is gister middag om het leven gekomen, toen de auto van haar man in Lopik van de weg raakte en kantelde. Haar man was achter het stuur in slaap gevallen. Hij en zijn beide kinderen van twaalf en achttien jaar, die op de achterbank zaten, liepen schaafwonden op. BEILEN. De 49-jarige H. Slagman uit Rijssen en zijn 46-jarige vrouw zijn zaterdagmorgen gedood, toen hun auto op de weg bij Spier slipte en door een vrachtwagen werd gegrepen. De personenauto kwam in een diepe sloot links van de weg terecht en werd daar verpletterd door de vrachtwagen, die ook de sloot in kantelde. ELST. Op een beveiligde overweg in Eist is gistermorgen een auto tegen een trein gebotst. De bestuurder van de wagen, de 48-jarige D. Sponsele uit ELst, en zijn twintigjarige zoon waren op slag dood. DONIAWERSTAL De negentienja rige bromfietser H. J. M. Verweij uit Joure is gistermorgen om het leven ge komen, toen hij in Doniawerstal werd aangereden door een slippende perso nenauto. De man was op slag dood. TILBURG. Bij het oversteken op de Ringbaan-west in Tilburg is zater dag de 65-jarige heer F. Haans uit Til burg onder een auto gekomen en ge dood. GORREDIJK. In de Hoofdstraat in Gorredijk is zaterdagmorgen de zes tienjarige bakkersknecht Ale Jongedijk uit Luxwoude met zijn bromfiets ge slipt en tegen een lantaarnpaal gebotst. Hij was op slag dood. op het aanbrengen van de gewenst# wijzigingen? „We moeten eerst nog afwachten hoe het allemaal zal lopen. Wij zullen onze visie zo goed mogelijk verdedigen. Maar er zal in elk geval geen sprake zijn van formele ongehoorzaamheid aan Rome". Een van de bezwaren tegen de nieu we catechismus is dat hij meer vragen oproept dan beantwoordt en geen dui delijke en solide belijdenis van het ge loof bevat, die elke twijfel omtrent een juiste formulering ervan wegneemt. Wat is uw oordeel daarover? „Wij stellen vanzelfsprekend ook prijs op een juiste formulering maar wij willen geen bindende uitspraken doen over kwesties, die niets met ge loofswaarheden te maken hebben. De hele controverse rond de nieuwe ca techismus berust op een verkeerde in terpretatie van sommige teksten. De mensen verwarren geloof met uitleg." Pater Bless zegt verder: „De nieuwe catechismus is beslist geen omstandig boek. De auteurs hebben er nooit naar gestreefd er een lawaaiboek van te maken. Ik weet werkelijk niet wat som mige mensen aan de nieuwe catechis mus ergert. Toen de Franse editie klaar was zei den de Franse bisschoppen: „Waar maken ze zich toch zo druk over, er staat niets in wat tegen de leer van de kerk ingaat". Ik verwacht overigens dat de moeilijkheden wel zullen worden op gelost en dat het eigentijdse karakter van de nieuwe catechismus zal blijven gehandhaafd." Van onze correspondent. LEEUWARDEN De Friese Plant- aardappelexporthandel N.V. te Sint Ja- cobiparochie heeft uitstel van beta ling aangevraagd. Het bedrijf, een van de grootste op dit gebied in ons land, heeft een schuld van een paar miljoen gulden. De firma is het slachtoffer ge worden van de zeer teleurstellende prijsontwikkeling, met name voor poot- aardappelen. De oogsten, speciaal in het noorden van ons land en van het Europese con tinent, hebben de mogelijkheden van deze export sterk gereduceerd. Het be drijf spreidde haar activiteiten voor tachtig procent op de handel in poot- goed. Mede door verschillende poli- tiek-economische ontwikkelingen is de onderneming niet in de gelegenheid ge weest om tegen het risico van een ca tastrofale prijsdaling op de aardappel- markt, de zaak te dekken in de ter- mijnhandel. De directeur de heer J. Verhoeve, zei dat de markten niet erg best lagen. De verschillende landen die van ons poot- aardappelen betrokken (Portugal, Spanje, Marokko, Pakistan en Algerije) worden niet meer financieel gesteund. Duizenden tonnen aardappelen zijn door de firma ontvangen en allemaal in waarde gedaald. De Sientje, een Drentse zandaardappel, is van dertig cent tot vijf a tien cent teruggevallen. Bovendien heeft de Friese Plantaard- appelexporthandel een miljoen gulden verplichtingen lopen. De aanvraag voor surséance is inge diend bij de rechtbank te Leeuwarden en werd voorlopig verleend. Het aan delenkapitaal is tweehonderdduizend gulden groot, waarvan honderdzestig duizend gulden is volgestort. Het is voornamelijk in handen van de direc tie. Er is ook nog een buitenlandse ves tiging.

De Vallei | 1968 | | pagina 9