Klassikaal droogrijden in imitatie-auto 's A Ruim niet 30 inrichtingen langer erkend Binnenkort 6 speciale recherche-officieren Dr. W. P. Berghuis legt A.R.-presidium neer eet 'n appel! Voorbereiding voor eehte rijopleiding In zaak van vergiftigde sinaasappel duikt nieuwe getuige op Onze levensverzekering is straks bijna f4.000,- hoger... en dat kost geen cent méér! PREMIE SPAARPLAN „Eierkoeken" om auto's van trambaan te houden Quick Up... 't is goed. Ko drinkt 't. snoep verstandig: Experiment van start in Hilversum Dat heb je, als een stad zonder burgemeester zit AMBTENAREN MAAKTEN TE WEINIG EREN GREEP (X VAN DE GRIEP WITTE KRUIS In Limburg tien marechaussee- brigades minder Raadselachtige averij van Fins schip Moeilijkheden bij uitvoering Wet bijzondere ziektekosten In Amsterdam: PvdA-jongeren vragen luin partij meer openheid Twee gewonden bij gevecht in een har im NORMALE RIT GESCHENK helpt u eruit TUSSENPERSOON WELLICHT OP EEN WRAK GELOPEN RUIME AFSTAND WELLICHT ALSNOG Basis voor persoonlijk bezit DISTRICTSGEWIJS MEER EFFICIËNTE AANPAK VAN CRIMINALITEIT OPVOLGER HILVERSUM TAXIVERVOER LOOPSTRATEN IphTlTps batter! Jen! i~n die móéten wel i goed zijn tSiI ill IJl irüiil 1 I j EXTRA RUGGESTEUN DINSDAG 6 FEBRUARI 1968 HILVERSUM In een loods van het Verbond voor Veilig Verkeer vielen gis termiddag tientallen geroutineerde chauffeurs door de mand. Zij volgden klassikaal, elk gezeten in een imitatie- auto en met behulp van een voor hun neus afgedraaide film. een eerste rij les. Een registratietoestel gaf later aan dat slechts twintig procent van de ham delingen goed was geweest. Het geheel van zestien imitatie auto's met de filminstallatie wordt Dri- votrainer genoemd. De imitatie-auto's hebben alle bedieningsorganen en in strumenten van een echte auto. Meer dan dat zelfs, ze hebben een stuurversnelling én de keuzeknoppen voor een automatische transmissie. Het ia de bedoeling, dat de leerling de imi tatie-auto „berijdt" volgens de instruc ties of de gegevens van de filmles. Door de leerling gemaakte fouten worden automatisch geregistreerd. Het lesmateriaal bestaat uit een se rie van vijftien films. In de eerste films wordt de bediening van de auto uit de doeken gedaan. De volgende films be handelen steeds een of meer handelin gen in het verkeer. De laatste films schotelen de leerlingen een normale rit voor, met vele omstandigheden, waarop ze moeten reageren. De leerling moet mee sturen, mee remmen, mee gas ge ven, mee schakelen enzovoort, met de man in de auto op het filmdoek. De Drivotrainer wordt in Amerika en in Zwitserland gebruikt voor klassi kaal rij-onderricht, voorafgaande aan de eigenlijke rijlessen op de weg. Een complete cursus Drivotrainen blijkt de leerling een flink eind op weg te heb ben geholpen, zodra deze echt gaat rij den. Het Verbond voor Veilig Verkeer en de Stichting Wetenschappelijk Onder zoek Verkeersveiligheid gaan met de in Hilversum opgestelde Drivotrainer sa men uitzoeken hoe het systeem het bes te geschikt kan worden gemaakt voor een voorbereidende rij-opleiding, bij voorbeeld voor scholieren van 16 tot 18 jaar. Ook wordt er gedacht aan de mo gelijkheid één Drivotrainer door enkele rijscholen samen te laten gebruiken. Goedkoop is een Drivotrainer niet. De Installatie zoals die nu in Hilversum staat, heeft circa 150.000 gulden gekost. Het verbond zou daar zelf het geld niet voor hebben gehad. Vandaar, dat de complete installatie graag werd geac cepteerd, als een vorstelijk geschenk van BP. De firma Koopmans*- van de Klippan autogordels completeerde *t cadeau met een serie instructiefilms, speciaal voor het verbond opgenomen in Zwitserland. De installatie en de films werden gisteren overgedragen. De aanwezigen bij de overdracht fun geerden meteen als proefkonijn. ADVERTENTIE tiet is goed te merken, dat Hilver- A sum zonder burgemeester zit. Nauwelijks is de heer J. J. G. Boot vertrokken, of de eenvoudigste dingen lopen in het honderd. Vorige week ontstond beroering in Hilversum- Noord door de verplaatsing van een urinoir. Tot voor kort stond het tegen over een gereformeerde kerk, nu staat het enkele honderden meters verder, op tien meter van de rooms-katholieke St.-Willibrordschool. Het kerkbestuur van de Heilig Hart parochie stuurde iflings een protest brief aan het gemeentebestuur, de in spectie van het lager onderwijs in Hilversum protesteerde ook en de ouders van de kinderen in deze buurt zijn bezig hun klachten op te stellen. Dicht bij de Willibrordschool staan een rooms-katholieke kleuterschool en een gelijkgezinde school voor moeilijk opvoedbare kinderen. Vijfhonderd rooms-katholieke schoolkinderen kun nen nu een urinoir in hun spelletjes betrekken en daarom hebben onder wijzers en ouders het over onfrisse, onhygiënische en onpedagogische toe standen. De ouders zeggen ook, dat rooms-katholieke leerlingen door het gemeentebestuur worden gediscrimi neerd, wat herinneringen oproept aan de schoolstrijd, die werd gestreden onder de leus: De school aan de ouders. Om bijkomende voorzieningen is nooit gevraagd. LVn ingezonden stuk in het plaat- 'J selijk weekblad „De Zeekant" is er de oorzaak van, dat de Noordwijk- se gemeente-ambtenaren voortaan een half uur per dag langer moeten wer ken. De schrijver van het ingezonden stuk maakte B. en W. er op attent, dat de ambtenaren aanzienlijk korter werken dan hun collega's in andere plaatsen. Zij kwamen aan 36.5 uur per week; de plaatselijke gemeentewerklieden daarentegen maakten 43 uur. B. en W. zo bleek, hadden er bij de invoering van de vijfdaagse werkweek niet aan gedacht de werktijden van de ambte naren aan te passen. Zelfs gemeentebesturen hebben wel- eens aanpassingsmoeilijkheden. ADVERTENTIE Maandag zijn aan het Verbond voor Veilig Verkeer in Hilversum Drivotrainers overgedragen, die deel zullen gaan uitmaken van een studie-experiment. Gedacht wordt aan een voorbereidende rijoplei ding in de hoogste klassen van het Voortgezet Onderwijs. ADVERTENTIE (en spaart bovéndien de maag) Poeders, tabletten, cachets DEN -BOSCH In de zaak van de vergiftigde sinaasappel heeft zich een nieuwe getuige gemeld, die bij de be handeling in hoger beroep van deze zaak het standpunt van de verdediging zou kunnen steunen. In de zaak werd, zoals bekend, de nertsfokker Jan J. H. M. (51) uit Veg- hel ervan beschuldigd zijn vrouw te hebben willen vermoorden door in het ziekenhuis in Veghel, waar z(j 1 juni was opgenomen, een met parathion in gespoten sinaasappel bij haar achter te laten. De officier van justitie, mr. J. Booster, eiste hiervoor op 26 januari dertien jaar en vier maanden gevan genisstraf. De rechtbank in Den Bosch ach'tte de poging tot moord echter niet voldoende bewezen en sprak de nertsfokker vorige week vrijdag vrij. De rechters kenden niet de verklaring van de nieuwe ge tuige, maar zij achtten het toch al niet uitgesloten, dat iemand anders dan de nertsfokker de sinaasappel had vergif tigd. De raadsman, mr. B. W. M. Drion uit Breda, had evenals zijn cliënt zelf aan gevoerd, dat de zoon van de nertsfokker dat kon hebben gedaan. Uitsluitsel hierover zouden mogelijk vingeraf drukken op de in het bureau van de nertsfokker gevonden injectiespuit heb ben kunnen geven, maar zo kwam uit het pleidooi naar voren de politie had verzuimd de spuit daarop te onder zoeken. De kranteverslagen van de twee da gen durende terechtzitting waren aan leiding voor een jongeman zich via een tussenpersoon met mr. Drion in ver binding te stellen. Hij was een medepatiënt geweest van de zoon van de nertsfokker in de psy chiatrische inrichting, waar de zoon af gelopen zomer verbleef totdat hij in september een eind aan zijn leven maakte. Aan deze medepatiënt zou de zoon hebben verteld dat hij zijn moeder had willen vergiftigen. De raadsman gaf de melding van de nieuwe getuige aan de bfficier van ju stitie door, die samen met een collega de nieuwe getuige opzocht. De bevin dingen in dat gesprek waren niet van dien aard, dat mr. Booster afzag van zijn plan hoger beroep aan te tekenen tegen het vrijsprekend vonnis van de rechtbank. „Ik ben niet geschokt; dat blijkt ook wel uit het feit, dat ik pas na dat gesprek het hoger beroep heb aangetekend", zei mr. Booster gister avond. De wet voorziet niet in de mogelijk heid van een nieuw onderzoek tussen de behandelingen door rechtbank en ge rechtshof in. Daarom was het gesprek van mr. Booster met de nieuwe getuige ook geen officieel onderzoek. Hij heeft daarvan alleen een rapport opgemaakt, dat aan het dossier wordt toegevoegd. Als het gerechtshof in Den Bosch de zaak in hoger beroep gaat behandelen, staat het twee wegen open: het kan de zaak na de behandeling te zijn begon nen terugwijzen naar de rechter-com missaris voor een nieuw gerechtelijk vooronderzoek of het kan de nieuwe ge tuige direct op de zitting horen. van de Limburg vermin- brigades ROERMOND De sterkte Koninklijke Marechaussee in zal op 1 maart zeer worden derd. Niet minder dan tien zullen worden opgeheven. Het zijn de groepen in Echt, Ottersum, Well, Gra- them, Nieuwenhagen, Simpelveld, Eijs- den, Gulpen, Beek en Kerkrade-Locht. Half februari zullen de brigades aan de grensposten Venlo-Herungerweg, Beek, Simpelveld en Kerkrade-Locht de paspoortcontrole overdragen aan de douane. Aan de Limburgs-Belgische grens zal de paspoortcontrole voortaan achterwege blijven; dit is het gevolg van het besluit die voortaan uit te voe ren langs de buitengrenzen van de Be- nel ux-landen. Het personeel van de tien op te hef fen brigades van de Marechaussee, tus sen de 150 en 200 man, zal worden over geplaatst. Een deel zal naar Amster dam gaan, voor de permanente bij stand die de Marechaussee aan de Am sterdamse politie geeft. De manschap pen van de Marechaussee in Limburg kunnen zich voorlopig vrijwillig opge ven voor dienst in Amsterdam. Door de inkrimping van de taak aan de landsgrenzen zal het korps niet wor den gedund. Vrijkomend personeel zal onder andere nog kunnen worden on dergebracht bij bewakingsgroepen en garnizoensbrigades. UMUIDEN Met opengereten bo dem is het 1326 brt metende Finse vrachtschip Pollux maandagochtend IJ muiden binnengelopen. De met cellu lose en board geladen Fin maakte veel water in zijn ruimen en moest in de averijhaven aan de grond worden ge zet. Het is nog een groot raadsel hoe de averij van de Pollux is ontstaan. Het schip heeft onder de waterlijn aan bakboordzijde een scheur van meer dan dertig meter lengte. De kapiteitn van de Pollux heeft verklaard, dat hij even buiten de IJmuidense havenhoof den op een wrak moet zijn gestoten. Op ongeveer een mijl ten westen van de Noorderpier ligt het wrak van de Baloeran, het passagiersschip van de Rotterdamse Lloyd, dat in de meida gen van 1940 voor IJmuiden tot zinken werd gebracht om de haveningang te blokkeren. De ligging van dit wrak is met een boei gemarkeerd. De resten van de Baloeran liggen bij de laagste water stand ongeveer drie meter onder de zeespiegel. Er steken nog tal van mes scherpe delen van het wrak boven de zeebodem uit. De Pollux had een Nederlandse loods aan boord. Volgens de Finse gezagvoer der is hij op ruime afstand de wrakboei aan de westzijde gepasseerd. In scheep vaartkringen in IJmuiden trekt men zeer in twijfel, dat de Fin bij het aan houden van de juiste koers op het wrak van de Baloeran kan zijn gelopen Het staat vast dat de boei niet van zijn plaats boven het wrak is losgesla gen. De pollux zou het eerste schip zijn dat op het wrak van de Baloeran is ge stoten. De rijkshavendienst in IJmui den stelt een onderzoek naar de oor zaak van het lekslaan in. Gisteren is men begonnen met het los sen van de lading van de Finse vracht vaarder. De Pollux was van Finland op weg naar Amsterdam. ADVERTENTIE ROTTERDAM Bij de uitvoering van de Algemene Wet Bijzondere Ziek tekosten zijn nu al moeilijkheden ont staan. De haastige spoed, waarmee 'n gedeelte van de wet 1 januari in wer king moest treden, is er de oorzaak vat». Ruim dertig Inrichtingen voor zwakzinnige of lichamelijk en/of gees telijk gebrekkige kinderen komen niet meer voor op de oorspronkelijk bekend gemaakte lijst van te erkennen inrich tingen. Dat betekent, dat het verblijf van patiënten it» die inrichtingen niet meer uit 's Rijks kas wordt vergoed. Alle betrokkenen waren dichtgevaren op de officieuze lijst van inrichtingen, die de Ziekenfondsraad had opgesteld. Zij was onder voorbehoud verzonden. Toen eind vorige maand het Verstrek- kingenbesluit werd afgekondigd, waar uit bleek dat 32 inrichtingen niet waren erkend, werkte dat als een donderslag bij heldere hemel. Als gevolg daarvan zal het verblijf van enkele duizenden kinderen in die inrichtingen nu weer betaald moeten worden door ziekenfond sen, particuliere verzekeringsmaat schappijen of de Algemene Bijstands wet. Erger is de situatie voor ouders, wier kind is opgenomen in een verzor gingstehuis. Omdat dat risico nooit ver zekerd is geweest, zullen zij nu zelf be talen moeten, of voor een gehele of ge deeltelijke vergoeding moeten aanklop pen bij het uitvoeringsorgaan van de Algemene Bijstandswet. Met het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid is inmiddels over leg gaande over de gevolgen van het buitensluiten van de 32 inrichtingen. Het gaat daarbij om de aard van de in richtingen (verpleging en behandeling of uitsluitend verzorging). Het beleid daaromtrent staat nog niet helemaal vast. Velen noemen de voorlopige keus op de oorspronkelijke lijst „niet geluk kig". Om verscheidene redenen verwachten betrokkenen dat een aantal van de ge schrapte inrichtingen alsnog zal worden erkend. Denkbaar is ook, dat bepaalde verzorgingsinrichtingen toch onder de wet zullen gaan vallen; hetzij met te rugwerkende kracht tot 1 januari of met ingang van 1 april aanstaande. In dat geval zou voor velen het leed zijn geleden. Voor de afgevoerde inrichtingen bete kent het besluit van de regering, dat zij de al uitbetaalde voorschotten voor de verpleging aan het Rijk moeten te rugbetalen. Zij zullen de rekeningen nu moeten presenteren aan de ouders van de kinderen, hun verzekeraars of de diensten die financieel zijn bijgespron gen. Alles wat wij doen is deelnemen aan het Premie Spaarplan. We betalen nu samen jaarlijks zo'n 500 gulden levensverzekeringpremie en daarom krijgen we straks elk jaar 100 gulden terug van dit natio nale plan. Belastingvrij! Wij gaan het geld gebruiken om onze levens verzekering te verhogen. Dat scheelt maar liefst zo'n 4.000 gulden 9 Misschien is het Premie Spaarplan ook iets voor Even een briefkaartje aan Premie Spaarplan, Postbus,51, Den Haag en u ontvangt vrijblijvend een brochure over alle mogelijkheden (levensverzekeringen, spaar- en effectenbewijzen, hypo theekaflossingen, spaarkasinschrijvingen, garantiekredietaflossingen). Wilt u persoonlijk advies? Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren, Banken, Borgstellingsfondsen, Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Spaarkassen, Levensverzekeringmaatschappijen, assurantie-tussenpersonen en de Sociale Verzekeringsbank zullen u graag alles over het Premie Spaarplan vertellen. DE BILT In de figuur van de recherche-officier krijgt het korps van de rijkspolitie er een nieuwe functionaris bij. Binnenkort is de benoeming te ver wachten van zes zulke recherche-officieren, die in de districten een leidinggé- vende positie krijgen, zodra de nieuwe recherchegroepen zijn geformeerd, die gelijk wij vorige week reeds meldden bij de rijkspolitie de bestrijding van de misdaad in groter verband forser gaan aanpakken. Majoor mr. J. W. Buitendijk, die 1 februari is benoemd tot organisator van deze nieuwe aanpak, zei dat het de be doeling is in elk district van de rijkspo litie een speciaal rechercheteam van vijftien tot twintig man te formeren. De rechercheurs zullen worden gekozen uit de groepen. Hoewel zij in de te vormen recherche- groepen een speciale taak krijgen, blij ven zij vooralsnog gestationeerd in de groep, waartoe zij behoren. Bij grote misdrijven, zoals moorden, roofoverval len, omvangrijke fraudezaken e.d., zul len deze rechercheteams binnen het ei gen district bijstand gaan verlenen aan de bestaande districtsrecherche, die nor maal gehandhaafd blijft. Tot nu toe stond elke districtscom mandant voor de noodzaak bij een zwaar misdrijf improviserend aanvul lingen te verkrijgen voor zijn districts recherche, die meestal de handen vol DEN HAAG Dr. W. P. Berghuis heeft het voorzitterschap van de Anti revolutionaire partij neergelegd- Hij heeft ook meegedeeld niet in aanmer king te willen komen voor de benoe ming tot burgemeester van Hilversum. Beide beslissingen vloeien voort uit z'n slechte gezondheid. Eind deze week vertrekt dr. Berghuis naar het Zuiden, om volledig te herstel len, na een periode van overspanning waarvoor hij vorige week woensdag ter observatie werd opgenomen in het dr. J. H. Jansen-ziekenhuis in Emmeloord. Zijn burgemeestersfunctie in Kampen zal hij wel willen blijven vervullen, evenals zijn lidmaatschap van de Eer ste Kamer. Vorig jaar had dr. Berghuis als ge volg van de drukte bij de verkiezingen, de kabinetsformatie en de acties van de radicalen, een ernstige inzinking, die hem ertoe dwong een lange poos rust te nemen. Tijdens de algemene politieke be schouwingen in de Eerste Kamer eind december was hij weer oververmoeid. Toen rees de veronderstelling al, dat hij zijn partijvoorzitterschap eraan zou moeten geven bij een eventuele benoe ming tot burgemeester van Hilver sum. Waarschijnlijk zal het moderamen van de Anti-Revolutionaire Partij een buitengewone deputatenvergadering bijeenroepen voor de verkiezing van 'n opvolger, waarvoor dr. A. Veerman in aanmerking komt. Daar deze zich in de afgelopen maanden herhaaldelijk achter het beleid van „evangelische radicali teit" van dr. Berghuis heeft ge schaard, zou er dan geen wezenlijke verandering in de partijkoers zijn te verwachten. Dr. Veerman is thans ondervoorzitter van de Anti-Revolutionaire Partij en lid van de Tweede Kamer, waarvoor hij zijn functie van rector van het DR. W. P. BERGHUIS oververmoeid Christelijk Lyceum in Delft heeft opge geven. Minister mr. II. K. J. Becrnink moet nu opnieuw gaan zoeken naar een bur gemeester voor Hilversum, in de plaats van ex-burgemeester Boot, die al enkele maanden met pensioen is. Hilversum geldt wel, als enige grote plaats met meer dan honderdduizend inwoners, als een anti-revolutionaire vacature. Als kandidaten gelden nu, naar verluidt, mr. R. M. van Reenen, burgemeester van Gouda en dr. P. J. Platteel, burgemeester van Éde en oud gouverneur van het voormalige Neder lands Nieuw-Guinea. Dr. Berghuis is 56 jaar oud. Voor hij in Kampen werd benoemd was hij bur gemeester van Smilde. AMSTERDAM In de Amsterdam se straten zal nu weer met „spijkers" worden geprobeerd het tramverkeer van het andere verkeer gescheiden te houden. In 24 kifmeter straat zou dit systeem uitvoerbaar zijn. Daarbij wor den dan langs de rails bobbels ge plakt, die eruit zien als eierkoeken. Zij zijn voornamelijk bedoeld voor straten, die net te smal zijn oin een af scheiding te maken door middel van 'n ononderbroken witte streep- Een proef, op de Overtoom, met een betonnen rand als afseheiding. misluk te. Verschillende keren zijn auto's na een botsing met de rand, over de kop geslagen. De verkeersproblemen kwamen giste ren bij de behandeling van de Amster damse begroting op dit punt geen draad dichter bij een oplossing. Oorzaak was voornamelijk, dat op nog zo veel pun ten nota's van B. en W. aan de raad onderweg zijn. Wel bleek, dat er niet al te veel en thousiasme bestaat voor een plan om extra belasting.te heffen op het auto verkeer in de binnenstad. Deze zaak is overigens op een hoger bestuursniveau in studie. Voor een verbetering van het taxi vervoer werd gepleit door alle fracties, die in de raadscommissie voor het ver keer vertegenwoordigd zijn. Met name wilde men een wijziging in het ver gunningenstelsel, opdat het moeilijk, zo niet onmogelijk wordt, dat taxivergun ningen tegen exorbitant hoge prijzen (soms dertig mille!) worden verhan deld. Wethouder G. Hamm (lib) zei. dat de raad spoedig een voorstel tot wijziging van het vergunningenstelsel zal krijgen. Nog deze maand zal onder de betrok ken winkeliers een enquête worden ge houden over de vorming van een voet gangersdomein in en rondom de Kal verstraat, de Heilige weg en de Nleu- wendijk. Eeb moeilijkheid hierbij is echter dat de bevoorrading van de win kels lastiger wordt. Het is de bedoeling, dat van de Kal- verstraat, de Heiligeweg, de Nieuwen- dijk, en later ook van de Reguliersbree- straat, de Leidsestraat en de Haarlem merstraat voetgangersparadijzen wor den gemaakt. Het zal echter stellig twee jaar duren voordat het eerste drietal straten voor het wegverkeer wordt afgesloten. ADVERTENTIE heeft met allerlei andere onderzoeken. Tijdelijk moesten dan hier en daar en kele politiemensen worden geleend, die echter weer in de kortst mogelijke tijd naar hun standplaats moesten terugke ren, omdat het normale werk eaar on gedaan bleef. De speciale rechercheteams zullen permanent beschikbaar zijn. Zodra een districtscommandant behoefte heeft aan recherchehulp bij omvangrijke mis drijven, kan hij over deze groep be schikken. De recherche-officier, die twee of drie districten bestrijkt, kan zelfs ook de groepen uit een ander dis trict bij de oplossing van de zaak in schakelen. De geselecteerde rechercheurs krij gen een gespecialiseerde opleiding en uitrusting. Zij worden voortdurend ge traind op bepaalde onderdelen van ver schillende soorten onderzoek. Ook zul len regionale besprekingen worden ge houden met de recherche van de ge meentelijke politiekorpsen. Het bureau, waarin majoor mr. J. YV. Buitendijk deze opzet zal organiseren en coördineren, geeft deze recherche- groepen extra ruggesteun met een uit gebreide documentatie van misdrijven en misdadigers. Dit bureau zal niet zelf als recherchebureau optreden. Om mis verstanden te voorkomen is twee dagen nadat majoor Buitendijk in functie was de naam van dit bureau al veranderd in Bureau Beheer Recherche (in plaats van het eerder genoemde Bureau Be strijding Criminaliteit). Deze opzet van de recherche in groter verband ziet majoor Buitendijk als een begin van verdere ontwikkelingen. Het is de aanloop naar de grotere eenheden, die over het hele land in voorbereiding zijn en waarin binnen afzienbare tijd rijks- en gemeentepolitie tot veel nau were samenwerking zullen komen. AMSTERDAM In een open brief aan het bestuur van de Partij van de Arbeid, heeft de Federatie van Jonge rengroepen in die partij haar teleurstel ling uitgesproken over de geringe me dedeelzaamheid. „Wij hadden erop ge rekend", aldus de brief, dat het ven- nieuwde partijbestuur geen gelegenheid voorbij zou laten gaan om duidelijk stelling te nemen in urgente politieke vraagstukken." Sinds het congres heeft de FJG niets meer in die richting van het partijbestuur gehoord. „Zowel de kiezers als de partijleden vragen om een duidelijke positiebepa ling van de P.v.d.A. en een zichtbare band tussen de opvattingen van het partijbestuur en het werk van de Ka merfracties", zegt de F.J.G. Zij heeft zowel een reactie op het schrijverspro ces in Moskou als een initiatief op het terrein van de Viëtnamese oorlog, nu het debat over de buitenlandse politiek op komst is, gemist. EINDHOVEN Omstreeks vijf uur maandagmiddag heeft zich in een bar aan de Nieuwstraat in het centrum van Eindhoven een vechtpartij voorgedaan, waarbij twee personen ernstig werden gewond. De twist begon kort nadat een gezel schap van een vrouw en twee mannen uit de stad zelf, een man uit Tilburg en een man uit Amsterdam was binnen gekomen. Een der mannen, die zich onbehoorlijk zou hebben gedragen te genover een paar meisjes in de bar, werd door de caféhouder tot de orde ge roepen. De man nam dit niet. 'De caféhouder raakte bij het daarop volgende gevecht aan het achterhoofd gewond door een slag met een bierglas. De vrouw uit het gezelschap kreeg een snijwond aan een arm. Een andere be zoeker, die de-vechtenden wilde schei den, kreeg een slag op het hoofd. Na afloop van het gevecht lag een der bezoekers, de Eindhovenaar S., be wusteloos bij de deur. Hij is evenals de caféhouder naar het Binnenziekenhuis overgebracht. Om middernacht was S. nog steeds niet tot bewustzijn gekomen. De politie onderzoekt de juiste toe dracht van de. vechtpartij en heeft in middels dé 33-jarige F. B. uit Amster dam in arrest gesteld. ADVERTENTIE

De Vallei | 1968 | | pagina 6