vlees eten is verantwoord eten Van regeringspartijen meer kritiek op Luns' Viëtnambeleid 100 GULDEN Betoging op Binnenhof i Meubelfabriek bankroet door slecht beheer Rennies u wilt kopen Vandaag wordt beslist over boer Voortman Bij een grote, vertrouwde bank: Algemene Bank Nederland Binnen 15 tellen klaar: Algemene Bank Nederland IVOROL: de béste tandpasta DEBAT IN TWEEDE KAMER Minder publiek dan verwacht Meubelfabriek ontslaat helft van personeel Joelen i Opperware Kosmos-201 gelanceerd In Roermond 115 man gedupeerd Rc Kort geding na ongeoorloofd schoolverzuim *5 FAMILIEBENDE VEROORDEELD Dr. Berghuis Examen geschiedenis Belasting op AOW Belastingvrije spaarpremie van 20% voor deelnemers aan het Premie Spaarplan tot een maximum van f 100,- per echt paar of f 50,- per persoon per jaar. UITZICHTLOOS ACHTERHAALD Waar is uw spaargeld veilig? 4°/o - Spaarboekje 4°/o - Spaarrekening AVaVo - Spaardeposito 4V2% - Spaardeposito 5% - Spaardeposito 51/2°/o - Spaardeposito 6% - Spaardeposito U bent welkom bij de yoghurt vla limonadesiroop MILJOENENOMZET Een héél bijzondere dag. 14 februari: Valentijndag. Stuur uw vrienden een bloemengroet. Fresia's, tulpen, narcissen of een plant. Boete voor inspuiten van kalveren Brandend maagzuur, PRINS MOEST NODIG NAAR RIJKSMUSEUM WOENSDAG 7 FEBRUARI 1968 ADVERTENTIE Want vlees houdt fit. De eiwitten in vlees zijn onontbeerlijk voor een goede conditie.Conclusie? Vlees uw hoofdschotel, elke dag! (vervolg van pagina 1) DEN HAAG De vraag, die gisteren het Tweede-Kamerdebat over Vietnam beheerste, was of de regering de motie-Schuijt van vorig jaar augustus al had uitgevoerd. Deze motie vroeg de regering er bij de Verenigde Staten op aan te dringen de bombardementen op Noord-Viëtnam onvoorwaardelijk te staken, zodat de mogelijkheid op vredesonderhandelingen werd geopend. Deze vraag was gere zen naar aanleiding van de stappen, die de regering na de kabinetszitting van 5 februari zou hebben ondernomen. Het debat over Viëtnam werd gister middag bij het begin van de vergade ring meteen, op voorstel van de KVP- er dr. Schutft, afgesplitst van de buiten landse debatten. Voor dit voorstel bleek een meerderheid te zijn van KVP en PvdA, gesteund door de fracties van D'66, de pacifisten en de communisten. De overige regeringsfracties waren te gen dit voorstel omdat zij de noodzaak ervan niet zagen. Met een aanmerkelijk geringer pu blieke belangstelling voor dit debat dan was verwacht, begon de pacifist Van der Spek de aanval op de rege ring met het indienen van twee moties, die gesteund werden door D'66 en en kele leden van de PvdA. De eerste was eigenlijk een herhaling van de motie- Schuijt, namelijk het aandringen op een definitieve stopzetting van de bom bardementen. De tweede vroeg de re gering de Amerikanen te verzoeken hun troepen uit Viëtnam terug te trek ken. advertentie Spaarvormen (evt. te combineren): levensverzekeringen spaarkasinschrijvingen hypotheekaflossingen spaarbewijzen effectenbewijzen garantiekredietaflos8ingen Nadere inlichtingen bij Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren. Banken, Borgstellings fondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen. Levensverzekering maatschappijen, assurantie-tussenper sonen en de Sociale Verzekeringsbank. Of vraag per briefkaart aan Premie Spaarplan. Postbus 51. Den Haag, vrij blijvend de brochure over dit nationale plan. Bij de L.M. Meubelfabrieken in Gro ningen, Eelde en Hoogkerk zal binnen drie maanden de helft van het perso neel 25 mensen worden ontsla gen. De fabrieken leden vorig jaar een verlies van honderdduizend gulden en verkeren in ernstige financiële moei lijkheden. Door de moeilijkheden ziet de direc tie zich genoodzaakt, het bedrijf in Hoogkerk te concentreren en de pan den in Groningen en Eelde te verko pen. De directie overweegt tevens voor lopig uitstel van betaling aan te vra gen. Met de vakbonden is al enige tijd overleg aan de gang, hoe de ontslagen geregeld kunnen worden. Het bedrijf heeft een half miljoen gulden aan schulden door hypotheken en leningen. Deze kunnen volgens de directie uit de aanwezige reserves wor den betaald. De regeringsfracties namen gister middag een wat kritischer houding ten opzichte van het Viëtnam-beleid van minister Luns in dan tot nu toe het ge val was. Dr. Schuijt bracht nu zijn ernstige twijfel over de resultaten van de pacificatie in Zuid-Viëtnam tot ui ting en hij vroeg zich af, of er nog wel een meerderheid bij het Zuidviët- namese volk besttaat, die de steun van de Amerikanen als noodzakelijk be schouwt. De KVP-er vroeg zich ook af of er eigenlijk nog wel enig verschil van me ning bestaat tussen de regering en de Kamer over zijn motie. Hij meende, dat hier prestige-kwesties geen rol be hoorden te spelen en dat het daarom van groot belang zou zijn, als minister Luns nog eens duidelijk uitlegde wat de regering nu van plan is. Een opmerkelijk initiatief kwam van de AR-woordvoerder dr. Geelkerken Wil de regering met andere, ook com munistische landen een vredesoffen sief openen, dat drie doeleinden be oogt: neutralisatie van Viëtnam, het vertrek van alle buitenlandse troepen en zelfbeschikking van de bevolking onder internationaal toezicht? Ook dr. Geelkerken stond op het standpunt, dat de regering de motie- Schuijt alsnog volledig diende uit te voeren. De CH-woordvoerder mr. Bos sloot zich hierbij aan en wees er op dat nu ook in de Verenigde Staten veel twij fels heersen. IA- DEN HAAG Meer dan 150 poli- tiemannen te voet en te paard en een grote hoeveelheid dranghekken S hebben er gisteravond voor gezorgd, dat meer dan achthonderd demon- stranten tegen de oorlog in Viëtnam J in Den Haag weinig meer konden i doen dan spandoeken sjouwen en woeste kreten uiten. „Viva Viëtcong" en „Luns ten val" klonk het tussen half acht en half negen op het Haagse Binnenhof 5 terwijl minister Luns in de Tweede S Kamer sprak. In de buurt van de Tweede Kamer kwamen de voorna- melijk Amsterdamse demonstranten niet, want een dubbele serie drang- hekken zorgde ervoor, dat de jonge- j lui uit de buurt van de ingangen bleven. In de kelder van de Ridderzaal i waren gisteravond alleen de serieuze j belangstellenden aanwezig. Zij luis- terden met behulp van luidsprekers naar de woorden van minister Luns en de reacties daarop van de Kamer- S leden. Met deze luidsprekers was de S regering tegemoet gekomen aan de S wensen van de demonstranten, die geen plaats hadden kunnen vinden op de wat klein uitgevallen publie- S ke tribunes van de Tweede Kamer, i De meer straatschenderig uitge- vallen demonstranten vermaakten zich met joelen en schreeuwen in de buurt van de Amerikaanse ambassa- S de aan het Korte Voorhout. Op uit- j roepen als „Johnson moordenaar" 5 reageerde de politie niet. c De politie zorgde ervoor de jon- J S gens van tijd tot tijd te verspreiden. Drie demonstranten, die ondanks de vele aanmaningen weigerden te ver- j trekken, werden opgepakt. De voorzitter van het nationaal co- mité Viëtnam, de Amsterdammer Piet Nak, was gisteren in het ge- bouw van de Tweede Kamer druk in 5 de weer met het verspreiden van j een petitie. Daarin vroeg het comi- j té de volksvertegenwoordigers er bij de Nederlandse regering „met de grootste klem op aan te dringen van de Amerikaanse regering te eisen S de bombardementen op Viëtnam on- middellijk onvoorwaardelijk en defi- j nitief te staken". De heer Nak was later niet zo erg enthousiast over de debatten over Viëtnam. advertentie schrijf of bel Firma Meurer, Binnenweg 13, Ellecom (Gem. Rheden), te!. 08330 - 5500 dan krijgt u alle gewenste inlichtingen Hij vroeg of de mogelijkheid tot on derhandelen er nog steeds in zit en of ook mr. Luns niet van oordeel was dat iedere mogelijkheid om tot onderhan delen te komen benut had moeten wor den. Het besef van de uitzichtloosheid van de strijd dringt steeds meer door, ook in de Verenigde Staten aldus de socia listische woordvoerder mr. Van der Stoel. De Amerikaanse politiek in Zuid- Viëtnam heeft gefaald, ondanks de in breng van een half miljoen soldaten. De Amerikanen menen nu waarschijn lijk dat zjj niet meer onder hun alan Zuid-Viëtnam verstrekte garanties uit kunnen. Ook is er het gevaar, aldus mr. Van der Stoel, dat het verlies aan prestige door de Amerikanen groter wordt naarmate de strijd langer duurt, een prestigeverlies vooral tegenover Com munistisch China. Hij meende zelfs dat de Zuidviëtnamese regering recht streekse onderhandelingen belemmert. Ook hij vroeg of de Nederlandse rege- rind inderdaad inmiddels heeft aange drongen op onvoorwaardelijke stopzet ting van de bombardementen. Hij diende een motie in om de Ka mer de uitspraak te laten doen, dat de regering bij alle betrokken partijen moet aandringen op het stopzetten van de vijandelijkheden, om vervolgens na het vertrek van alle buitenlandse troe pen te komen tot zelfbeschikking van het Viëthamese volk onder internatio naal toezicht, volgens de in 1954 in Ge- nève bereikte akkoorden. De Kamer moet nu, aldus drs. Vis ser van D'66 een uiterste poging doen om de regering tot haar standpunt te brengen: is mr. Luns bereid de motie- Schuijt uit te voeren? Drs. Visser was het geheel eens met de suggestie van dr. Geelkerken inzake bemiddelingspo gingen en hij meende, dat deze het bes te konden worden ondernomen in de zg. club van tien. Vólgens de lihcraal mr. Berkhouwef was de motie-Schuijt eigenlijk al ach terhaald. De Verenigde Staten zjjn vol gens hem, immers bereid om de bom bardementen te staken indien het min ste teken bestaat, dat Hanoi bereid is om de toevoer en de infiltratie in Zuid- Viëtnam niet te vermeerderen. Dit is Iets uitzonderlijks, aldus mr. Berkhouwer. De Verenigde Staten heb ben zich bereid verklaard om te pra ten, terwijl er nog wordt geschoten. Hoe is dit standpunt te rijmen met de zg. bereidheid van Hanoi om te onder handelen? De bereidheid kan niet van één kant komen; er moeten tekenen van beide kanten zijn, aldus mr. Berk houwer. DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gisteren nog geen beslissing ge nomen in de zaak van de Gelderse boer G. W. Voortman. Dat zal vandaag gebeuren. Dr. A. Veerman (a.r.) had erop aangedrongen de motie die de KVP-er J. H. W. van Koeverden, na mens vertegenwoordigers van een aan tal fracties had ingediend eerst schrif telijk te verspreiden en pas daarna te discussiëren. De Kamer ging daarmee akkoord. Het gaat hier om een jarenlang sle pende zaak van een boer, die indertijd weigerde te voldoen aan de verplichting om zich schriftelijk bij de gezondheids dienst voor dieren aan te melden. De gezondheidsdienst wilde hem op zijn verzoek niet de statuten laten zien. Daaruit was een juridisch conflict ontstaan, dat tot voor de Hoge Raad werd uitgevochten. Zelfs werd beweerd dat de paraaf van de minister onder de statuten was vervalst. Later werd de veestapel van boer Voortman verbeurd verklaard. Het bedrag van ruim 22.000 gulden van de opbrengst wilde de land bouwer niet in ontvangst nemen. Hij diende wel een verzoek om rechtsher stel in bij de Kamercommissie voor de verzoekschriften. De voorzitter van de commissie, drs. H. M. Franssen, zei dat het grootste deel van de èommissie afwijzend staat tegenover het voorstel van orde van de Boerenafgevaardigde mr. H. Ch. J. M. Kronenburg om alsnog een onderzoek in te stellen naar de ministeriële goed keuring en naar de echtheid van de pa raaf van de minister. De commissie gaat er van uit, dat de inlichtingen die een bewindsman ver strekt juist zijn. De heer Van Koever den kwam daarna met een motie, waar in wordt gesteld, dat de hele geschiede nis voor boer Voortman toch wel on evenredig ernstige gevolgen heeft ge had en dat er aanleiding zou kunnen zijn de man een tegemoetkoming in de schade te geven, als hij daarom zou vragen. De ministers Lardinois (Land bouw) en Polak (Justitie) zouden in dat geval, in overleg met de gezond heidsdienst voor dieren in Gelderland moeten nagaan hoe dat kan gebeuren. advertentie Direct beschikbaar op vertoon f 2.000,— per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen Direct beschikbaar 2.000,- per maand; éón maand opzegging voor hogere bedragen Drie maanden opzegging Zes maanden opzegging Eén jaar opzegging Achttien maanden vast Twee Jaren vast DEN HAAG De Sovjet-Unie heeft gisteren de Kosmos 201 gelanceerd. Deze onbemande kunstmaan voor we tenschappelijk onderzoek is in een baan om de aarde gebrachtl waarvan de kortste afstand tot de aarde 210 km en de grootste afstand 355 km be draagt. De hoek die de baan ten op zichte van de evenaar maakt, bedraagt 65 graden en de omlooptijd 89,9 minu ten. Alles werkt normaal, aldus een be richt van het persbureau Tass. advertentie Lekker OERMOND Een totale schuld van 2 miljoen gulden achter zich latend is de Roermondse meubelfabrikant W. F. Osterop nadat hy zyn nog jonge onderneming op het industrieterrein „Heide" bjj Roermond naar een volledig bankroet heeft gestuurd sinds twee dagen spoorloos. Voor het 115-koppige personeel van de meubelfabriek is gisteren ontslagvergun ning aangevraagd. Onder hen z(jn 39 ex-m\jnwerkers. Vertegenwoordigers van het bureau voor de arbeidsvoorziening in Maastricht, het arbeidsbureau in Roery mond en het industrieschap Roermond waren gisteren druk in de weer om het ontslagen personeel weer elders onder te brengen. De ex-mUnwerkers genieten daarbij zo mogelijk prioriteit. De mijnwerkersbonden en de verte genwoordigers van de Staatsmijnendi rectie zullen proberen de mijnwerkers opnieuw onder de speciale mijnwer kersbemiddeling te brengen. Deurwaarder G. Nijenhuis uit Roer mond heeft in opdracht van de Roer mondse rechtbank en op verzoek van de belangrijkste schuldeiser, conser vatoir beslag gelegd op de inboedel en de voorraden van de fabriek en het woonhuis van de fabrikant aan de Ven- loseweg in Roermond. De gebouwen van Osterop's meubelindustrie zijn eigendom van het industrieschap Roer mond. advertentie vla-flip Dezelfde crediteur heeft bij de Roer mondse rechtbank het faillissement van de onderneming aangevraagd. De rechtbank zal dat verzoek op 15 febru ari behandelen. Al op 1 januari zijn, onder druk van de banken een accountant en een eco noom uit Heerlen aan de bedrijfslei ding toegevoegd. Dat heeft zoals nu blijkt en evenals uit die aanvrage om een saneringskrediet bij de minis ter van Economische Zaken het be drijf niet meer kunnen redden. Eind vorige week was het geduld van Man fred Heitzer uit Dremmen (Duitsland) voornaamste leverancier van onder delen en stoffen op toen de banken de wissels terugstuurden. De totale vor dering van de Duitse schuldeiser be draagt precies 775.510,25 Duitse mar ken, dat is iets meer dan 700.000 Ne derlandse guldens. „Het is niet ondenkbaar, dat mijn eigen bedrijf deze catastrofe niet over leeft", zei de Duitse zakenman giste ren somber op de trappen van de ri ante meubelfabriek op de heide ten zuid-oosten van Roermond. Merkwaardig vindt'hij het, dat de heer Osterop sinds begin december geheel is opgehouden te betalen. De Duitser leerde in 1967 voor iets meer dan twee miljoen gulden grond- sttoffen af bij de Roermondse fabriek. De achterstallige betalingen liepen langzaam op tot een derde van dat be drag. De omzet wan Osterop's meubel fabriek bedroeg in 1967 meer dan 8 miljoen gulden. Er is een vordering van ongeveer twee ton aan achterstallige belasting betalingen en een gelijke schuld aan niet-betaalde sociale premies en ach terstallige lonen. De mijnwerkers zijn min of meer te gen de zin van de mijnindustrieën door de heer Osterop naar zijn bedrijf ge lokt. Ook vakbonden hebben daaraan niet meegewerkt. Meubelfabrikant Osterop is al eens eerder In een bankroet gedompeld ge weest. Met beloften voor goed loon en vast werk wist de Roermondse fabri kant toch ongeveer 50 mijnwerkers voor zijn bedrijf te winnen. UTRECHT Omdat zij vier lesuren inclusief een kerstviering had gemist om met haar moeder met vakantie te kunnen, was de 22-jarige Hetty Strato uit Amersfoort niet langer welkom op de kweekschool, waar zij studeerde, de Onze Lieve Vrouwe Stichting in Amers foort. In een kort geding eiste zij giste ren voor de rechtbank in Utrecht, dat de directrice haar weer zou toelaten. Kort voor Kerstmis had het meisje zich ziek gemeld om met haar moeder, wier gezondheidstoestand slecht was, met vakantie te kunnen gaan- De di rectrice kwam te weten, dat het meisje niet ziek was en zei haar, dat ze op school moest komen. Hetty had de knoop doorgehakt en was toch met haar moeder meegegaan. Op 8 januari vond zij de schooldeur voor haar gesloten. „Dat is objectief geen redelijk, be sluit geweest", vond de raadsvrouwe van Hetty. Dat was het wel volgens de advocaat van de directrice, die meen de, dat een toekomstige' onderwijzeres zich heeft te houden aan de voorge schreven vakanties. advertentie oY> advertentie Ze zeggen meer dan 1000 woorden. AMSTERDAM Vijf leden van het gezin H. uit Amsterdam zijn gisteroch tend door de Amsterdamse rechtbank veroordeeld tot straffen variërend van zeven maanden gevangenisstraf tot 2 maanden voorwaardelijk. Het gezin had lange tijd goederen gestolen en gebruikt van het magazijn van de coöperatieve inkoopvereniging Ons Belang Insulinde. De dieven, de 25-jarige F. W. H. en zijn 21-jarige broer S. H., werden ieder veroordeeld tot zeven maanden, waarvan drie voor waardelijk. Hun ouders kregen elk drie maanden voorwaardelijk en hun schoonzuster twee maanden voorwaar delijk wegens heling. BREDA De Bredase rechtbank heeft drie kalvermesters en een vee handelaar beboet wegens het inspuiten van kalveren met vrouwelijke hormo nen. Dit kan gevaar opleveren voor de volksgezondheid. De Zundertse kalvermester J. S. kreeg duizend gulden boete. Zijn colle ga's J. K. uit Achtmaal en M. S. uit Udenhout kregen elk 750 gulden boete. De Bossche veehandelaar W. V., eige naar van de gespoten kalveren, kreeg tweemaal 1250 gulden boete. Va heeft In Den Bosch nog een zaak lopen van wege eenzelfde feit druk op de maag, opgeblazen gevoel? helpen direkt! CJet heengaan van dr. Berghuis alt voorzitter van de Anti-Revolutio naire Partij werpt een schril licht op het slijtageproces, waaraan sommig» politici op zeer verantwoordelijke pos ten onderworpen zijn, constateert „Trouw" (prot. chr.). „Berghuis is burgemeester van Kampen; dat is zijn beroep. Daar naast was hij partijvoorzitter en Eerste-Kamerlid. De combinatie van deze ene bezoldigde met twee onbe zoldigde functies is hem te veel ge worden. De omvang en de spannin gen van het politieke werk op een centrale positie hebben hem ge dwongen ermee op te houden. Daar zijn meer voorbeelden van. De heer Romme bijvoorbeeld moest een aantal jaren geleden eenzelfde beslissing nemen. Berghuis gaat heen op een ogen blik. waarin dat, naar de mens ge sproken eigenlijk niet gaat. We zit ten midden in een belangrijke ont wikkeling van onze partijverhoudin gen, waarin hij zelf door zijn func tie en zijn uitgesproken standpunt intens betrokken was. Dat betekent voor die ontwikkeling een ernstige tegenslag en zeer in het bijzonder is dat een slag voor de Anti-Revolutionaire Partij. Het zal zeer moeilijk zijn, voor de heer Berghuis een vervanger te vinden, die hem evenaart. Niet al leen in allure en bekwaamheid, maar ook in de richting van zijn politiek denken. Voor deze zijn kwaliteiten hebben wij het grootste respect. Wij kunnen slechts hopen, dat de rust, waartoe hij nu gedwongen wordt, genezing zal brengen. Op- dat hij iets meer verwijderd van het centrum van politiek en partij daarna toch zijn bijdrage aan de ontwikkeling van de politiek in Nederland zal kunnen blijven schenken. fknder het opschrift „Een nieuw® ramp: schriftelijk eindexamen ge schiedenis" publiceert de geschiedenis leraar en schooltelevisiemedéwerker C. M. H. Bosch in het tijdschrift Spie gel Historiael (maandblad voor ge schiedenis en archelogie) een alarme rend artiikel over steeds sterker wor dende geruchten over de mogelijke in voering van een geheel of gedeeltelijk schriftelijk eindexamen geschiedenis waarover de Vereniging van Geschie denisleraren niet of nauwelijks haar mening gevraagd zou zijn". De schrij ver vat hetgeen bekend is geworden als volgt samen: „Een schriftelijk eindexamen over de geschiedenis van de laatste hal ve eeuw door middel van de zoge naamde multiple choice betekent een verschraling en een simplifice ring van het geschiedenisonderwijs die op geen enkele wijze aanvaard baar zijn: het resultaat zal wezen, dat er na een paar jaar een „toets- naald voor het geschiedenis eind examen" gepubliceerd gaat wor den. De uniformiteit van een schriftelijk examen kan een beper king van de vrijheid voor het ge schiedenisonderwijs betekenen. Een mondeling examen zal te allen tijde gehandhaafd moeten blijven omdat: a. levensbeschouwelijke achtergronden, die in historische interpretaties een rol kunnen spe len, in het gesprek tijdens het mon deling examen beter tot hun recht komen; b. leerlingen die zich ge makkelijker mondeling dan schrif- lijk uiten, van een schriftelijk exa men niet de dupe mogen worden. Ondoordacht ingevoerde verande ringen van zulk een importantie en zo ingrijpend als een schriftelijk eindexamen in een tijd waarin de geschiedenisleraren met veel ver nieuwingen geconfronteerd worden, brengen het niet denkbeeldige ge vaar met zich mee, dat het ge schiedenisonderwijs in een chaoti sche toestand belandt". i~|ok de Tweede Kamer vindt het een kwalijke zaak, dat AOW- en AWW trekkers loonbelasting moeten gaan be talen. Dat bleek bij de behandeling van de begroting van Financiën. Van alle kanten werd de regering gevraagd om deze minst draagkrachtige mensen alsnog vrij te stellen. Zal dat nu ge beuren", vraagt „De Volkskrant" (rk) zich af. „Staatssecretaris Grapperhaus hield eerst zwaar de boot af. Het zou belasting-technisch, verschrik kelijk moeilijk zijn om een betere regeling te krijgen. Tenslotte ver klaarde hij zich echter bereid om alle suggesties, die bij het debat werden gedaan, nog eens zorgvul dig te bestuderen. Veel houvast geeft dat voorlopig niet. Daarom is het goed, dat de motie-De Goede waarin een bepaalde oplossing werd aangegeven, op de agenda blijft staan. Daar gaat de aanspo ring vanuit om de studie vooral kort te maken. De toezegging van de staatssecre taris mag geen zoethoudertje zijn of een methode om de zaak op de lange baan te schuiven. Een belas ting voor mensen, die het met zul ke geringe inkomsten moeten doen, valt niet te verteren. Er moet, met zoveel technische deskundigheid op het departement van Financiën, zeker een oplossing te vinden zijn om deze maatregel op de kortst mo gelijke termijn, te schrappen". AMSTERDAM Prinses Beatrix en prins Claus hebben gistermiddag on verwacht een bezoek van ruim twee uur aan het Rijksmuseum in Amster dam gebracht. Zoals prinses Beatrix zelf zei, vond zij het de hoogste tijd, dat prins Claus eens kennis maakte met het Rijksmuseum.

De Vallei | 1968 | | pagina 7