nn i H.i/ ub Ruim 11.000 werklozen in provincie Gelderland Edese schaapskudde groeit nu flink Opvarende van gezonken trawler gered Er zijn vrouwen met intuïtie en belangstelling. Vrouwen, die Huis vrouw zijn, met hart en verstand. Zij kennen het verschil tussen verse koffie enVacuumverse koffie. Tussen een 'redelijk bakkie' en Pittige koffie. Tussen 'zo-maar een-merk' en Supra van Van Nelle. Zij weten waarover ze praten. Zij zien het. En... hun aantal groeit. Want steeds meer vrouwen kiezen de béste - de eerste - vacuumkoffie van Nederland: t 1 KiÉjtl i Bus stort van brugoprit: zes gewonden Ook tweede man aangehouden Amerika wil reisbelasting" uitbreiden Man verbrandt zich na moord op zijn gezin Stellingbouwer gedood door stalen plaat Bonn zou toch Starfighters willen bestellen f 1.94 per pak normaal maalsel èn snelfiltermaalsel altijd vacuumvers speciaal regelmatig gemalen voor een pittige afscbeok De heerlijke, rijke warmte van Syntraciet is niet met andere te vergelijken. Het mag vriezen dat het kraakt, met voldopnde Syntraciet in huis koestert deze warmte u, zoteng de winter duurt. Brandschoon, levend vuur, vlug aan, dus warmte in een wip. is een voortreffelijke vaste brandstof van hoge constante kwaliteit, gemaakt van zuivere antraciet, maar..goedkoper. Alleen Syntraciet is een produkt van Staatsmijnen/DSM. Zorg dat u de komende maanden voldoende van deze warmte in huis hebt. Bestel 't nog vandaag. Denk overal en altijd weer aan het kind in 't verkeer Gemiddeld gestegen tot 3,5 Pagina 8 WOENSDAG 7 FEBRUARI 1968 Steeds meer vrouwen zien het W..; SYNTRACIET SYNIRACIEÏ co ro ZWIJNDRECHT Zes mannen wer den gisteravond om even voor half zes gewond, van wie drie ernstig, toeh een bus aan de Zwyndrechtse kant van de verkeersbrug over de Oude Maas van de weg raakte. Het gevaarte, waarin 37 metaalbe werkers uit Breda en Tilburg zaten, kwam op een vijf meter lager gelegen grasvlakte terecht. De bus bleef op zijn wielen, waardoor een ramp uitbleef. De voor in de bus zittende pende laars vlogen als ballen tegen de voor- en zijruiten. De chauffeur kwam klem te zitten tussen stoel en stuur. Van het businterieur bleef weinig over. Alle stoelen en banken stonden schots en scheef. Drie van de gewonden konden na in het ziekenhuis te zijn behandeld weer naar huis. Het ongeluk gebeurde doordat een personenauto, pardoes van de invoeg- strook naar de linkerrijbaan reed en zodoende op de bus botste. Ook deze auto gleed van de oprit en werd ver nield. De bestuurder kreeg enkele blau we plekken. AMSTERDAM Met de arrestatie, gisteravond, van de 25-jarige plaatwer ker S. I. is de inbraak van zaterdag- naeht in de juwelierszaak Regli aan de Kalverstraat in Amsterdam opgelost. De daders hadden moeten vluchten toen de alarmsirene in werking trad. hun hele buit voor honderdvijftigdui zend gulden aan sieraden en horloges lieten zij er op straat achter. De eerste van de twee rovers werd maandag gearresteerd. Het was de 36- jarige kok C. E. F., afkomstig van Saba. Hij heeft gewerkt in het restau rant Formosa aan het Spui, vlak om de hoek van de winkel van Regli. Gis teren bekende hij. Samen met de uit Willemstad op Cu racao afkomstige plaatwerker liet hij zich zaterdagavond in het restaurant insluiten. Het tweetal verborg zich in de kolenkelder. In de nacht kwamen de twee uit hun schuilhok te voorschijn en drongen in de winkel van de juwelier door. Toen zij met hun rijke buit het pand wilden verlaten ging de alarmin stallatie werken. Bij de kok thuis nam de politie nog een pistool met patronen en een klein beetje marihuana in beslag. 55 WASHINGTON In een verklaring voor de commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden heeft de mi nister van Financiën van de Verenigde Staten, Henry Fowler, voorgesteld de belasting van vijf procent op de prijs van binnenlandse luchtreizen uit te breiden tot het internationale luchtver keer. Hij deelde verder mede dat de regering hoopt de Amerikaanse toeris tische uitgaven in het buitenland te ver minderen door douanevoorstellen en tij delijke belastingmaatregelen. Volgens minister Fowler stelt de regering een tijdelijke belasting met progressie op de uitgaven voor die worden gemaakt bij reizen buiten het westelijk halfrond. Over het algemeen zal de belasting gel den voor de uitgaven van elke reiziger die zeven dollar per reisdag te boven gaan, waarbij de eerste acht dollar van het overschot met vijftien procent wordt belast en de rest met. dertig procent. ARNHEM Hoewel de werkloosheid in Gelderland in de afgelopen maand met 832 man tot ruim 1 l.(XX) gestegen, is voor het eerst sinds 1964 met name in de bouwvaksector een lager cijfer bereikt dan in januari van het vorig jaar. Ruim 1200 bouwvakkers bleef het niets-doen bespaard. De stijging van de werkloosheid in de eerste maand van het jaar vormt een normaal beeld. Voor al in de bouw en de landbouw is minder werk. Daarmee samenhangend kromp ook de werkgelegenheid bij installateurs en transportondernemingen in. Hoewel nu de top wel zal zijn bereikt (er zijn ruim 4000 bouwvakkers werk loos) zijn er toch enkele zorgwekkende ontwikkelingen. Zo heeft de laatste tijd een sanering bij de melkfabrieken plaats, die vele melkrijders treft. Vooral kleine boeren, die de helft van hun tijd aan het rondbrengen van melk spen deren, worden hiervan de dupe. Het aanbod van jeugdige arbeidskrachten daalde miniem, maar gezien de toe genomen werkloosheid in de bouw mogen de cijfers in deze categorie tot te vredenheid stemmen. Stijging van werkloosheid viel waar te nemen in Arnhem, Winterswijk, Zalt- bommcl, Heerde. Zevenaar, De Steeg en Doetinchem. Het hoogste percentage bereikte Winterswijk met 5,7. Boven het provinciaal gemiddelde van 3,5 lagen ook Zevenaar (5,2 pet), Doetinchem (5 pet); Zaltbomme! (4,2 pet); Eibergen (4,1 pet) en Terborg (3,6 procent). Hel aantal buitenlandse arbeiders in Gelderland nam met bijna 150 af tot 3600. Turken, Marokkanen, Spanjaarden en Italianen vormen de grootste groepen. EDE Het is nu voor de schaapherder van de Edese schaaps kudde oppassen geblazen. Zo langzamerhand beginnen verschil lende ooien te lammeren. In de af gelopen nacht werden er al weer twee lammetjes geboren wie het in de schaapskudde aan de Arnhem- seweg op de Ginkelse heide aan niets ontbreekt, dank zij de zorgen van herder Sinnema, die nu dag en nacht bij zijn kudde waakt. Zoals wij reeds eerder meldden verwacht de heer Sinnema dat er in de loop van de komende weken nog heel wat lammetjes in de kudde geboren MüNCHEN Een 55-jarige West duitser heeft zich levend verbrand na dat hij zijn vrouw en twee van zijn kin deren had vermoord. Het lijk van de man, dr. Siegfried Engler uit Unterpfaffenhofen bij Mün- chen, werd in een bos ten zuidoosten van München gevonden. De politie was maandagavond in een anoniem tele foongesprek gevraagd drie lijken weg te komen halen uit het huis van het gezin Engler, voordat de overige twee kinde ren uit school kwamen. In de woning vond de politie de lij ken van de 46-jarige vrouw, de elfjari ge Ute en de achtjarige Ralf. Oók la gen er twee afscheidsbrieven voor de zestienjarige Frank en de achttienjari ge Jutta die op school zaten. zullen worden. Hoewel hij er nog steeds, weer of geen weer, met zijn kudde op uit trekt, houdt hij met zijn hond Max de nu dagelijks in omvang toenemende kudde goed in de gaten, vooral in de nachtelijke uren. Tot nu toe werden de lam meren vlot geboren en deden zich geen complicaties voor. SOEST. Een bedrijfsongcluk op een bouwwerk aan de Prins Hendrik - laan in Soest heeft dinsdagmiddag het leven gekost aan de 38-jarige stelling bouwer P. van Schaik uit Rhenen. De stellingbouwer kwam terecht on der een stalen plaat van 1800 kg, die gebruikt wordt bij het storten van be tonnen muren. Door onbekende oorzaak is een van de twee platen omgevallen. De stellingbouwer zag geen kans meer zich tijdig in veiligheid te stellen. Drie andere personen, de 24-jarige uitvoerder J. T. E. N. uit Baarn, de 36- jarige elektriciën W. van der S. uit Hil versum en de 35-jarige opperman W. J. uit Soest, werden eveneens door de plaat getroffen, doch raakten slechts licht gewond. De arbeidsinspectie zal een onderzoek instellen naar de juiste toedracht van het gebeurde. O NEW YORK Tenminste 70 van de 254 personen, die in de laatste 30 jaar in de strafgevangenis van de staat Ar kansas zijn overleden, zijn het slacht offer van geweld geworden. Dit blijkt volgehs de New York Times uit een inspectie van de gevangenisarchieven. REYKJAVIK Eerste stuurman Harry Eddon (30) blijkt de ondergang van de trawler Ross Cleveland te heb ben overleefd. Hij werd gisteren gevon den in een rubberboot, waarin ook twee overleden visserslieden lagen. De enige overlevende van de negen tien opvarenden werd naar een zieken huis in Isafjordur op IJsland gebracht. De Ross Cleveland verging eergiste ren aan de noordkust van IJsland. De Britse regering heeft een deputa tie van verontruste vissersvrouwen gis teren toegezegd dat zij met spoed een onderzoek zal instellen. Als vierde ongeluksschip in drie we ken liep de trawler Notts County uit Grimsby bij IJsland op de kust. Het IJsIands kustwachtschip Odinn redde achttien van de negentien opvarenden. WASHINGTON In Bonn wordt overwogen om waarschijnlijk 150 nieu we Starfighters voor verkenningsdoel einden voor de Westduitse luchtmacht in licentie te bouwen. In de afgelo pen week heeft de plaatsvervangende inspecteur-generaal van de Westduitse luchtmacht, luitenant-generaal Herbert Büchs, in Burbank (Californië) onder handelingen gevoerd met de directie van de Lockheed-fabriek. Het gaat om het nieuwe type Super- Starfighter RF-104 G-l, dat een krach tiger motor heeft, maar niet is inge richt voor vervoer van kernwapens. Het toestel kost ongeveer 5,5 miljoen mark, of een derde goedkoper dan de „Phantom" F-4 die tot dusver als favo riet van de Westduitse luchtmacht gold.

De Vallei | 1968 | | pagina 8