GRENOBLE 1968 meisjes op 500 m buiten de prijzen Gouden medaille voor Zweden SKIERS GINGEN DE MIST IN Finland versloeg „machtig" Canada „We moeten vooruit kijken" Avery Brundage„Spelen zijn geen circus" Peggy Fleming onbereikbaar Joegoslaaf Edvard Vecko behoort tot de deelnemers PRINSES EN PRINS NAAR GRENOBLE Dopinq-onderzoek uitgevallen Arbiter trok mes COVENTRY CITY KOCHT MARTIN Guttormsen sneller dan Verkerk Max Merkel kreeg 12.590 mark boete Cassius Clay zegt bokssport vaarwel START WERD DRIE KEER UITGESTELD Uitslagen dames 500 m SENSATIE IN IJSHOCKEYTOERNOOI Tsjecho Slowakije- West-Duitsland5-1 Consequenties Rodelen weer uitgesteld JHR. QUARLES VAN UFFORD: Behouden Extravert Geweldig ITALIANEN OP KOP Te enorm JOOP MOL VOORZITTER MACRO Z.-Afrika voor open tennis Int. tafeltennistoernooi in Deventer Elly van de Brom als eerste landgenote op vijfde plaats Bobslee GRENOBLE, vrijdagochtend, De Nederlandse schaatsen rijdsters zijn er niet in geslaagd op de 500 meter een van de ereplaatsen te bezetten. In een magnifieke stijl veroverde de Russin Loedinilla Titova de eerste gouden schaatsinedaille voor de Sovjet-Unie in de tijd van 46.1 sec. Direct na haar kwamen de drie Amerikaanse meisjes die stuk voor stuk tot de kanshebsters gerekend konden worden: Mary Mey ers. Diane Holum en Jennifer Fish, al len in de tijd van 46.3 sec. De vijfde plaats was voor Elly van de Brom die een prachtige race reed na een zwakke start en eindigde in de tijd van 46.6 sec. Stien Kaiser en Willy Burgmeijer vielen wat tegen: 47.6 en 47.8 sec., waarmee zij niet hoger reikten dan een veertiende en een gedeelde zestien de en zeventiende plaats. Tot halverwege de wedstrijd leefde in de Nederlandse harten nog enige hoop, dat Elly van de Brom in de prij zen zou vallen, want lange tijd was haar tijd goed genoeg voor het zilver. Na de ritten van Titova en Dianne Holum waren echter haar kansen ver keken en in de laatste rit plaatste Jen nifer Fish zich nog tussen haar en de top. De wedstrijd werd onder niet al te gunstige omstandigheden verreden: een soms sterke wind en af en toe wat re gen. Direct al in de eerste rit werd de Japanse Saito daarvan het slachtoffer: in de bocht werd zij door de wind ver rast en in volle vaart viel zij tegen de omheining. Zij moest op een brancard worden weggebracht. Ook de houdster van het wereldrecord, de Russische Tatjana Sidorova, bleek niet tegen de omstandigheden opgewassen: zij kon haar record van 44.7 seconden op geen stukken na benaderen en ze moest zelfs haar directe tegenstandster, de Finse Mustonen, laten voorgaan. Ze eindigde tenslotte nog maar op het nippertje bij de eerste tien. Stien Kaiser kon de kleine Ameri kaanse Dianne Holum vooral in het be gin niet bijhouden. Pas op het laatste rechte eind kwam ze wat terug maar haar tijd was niet bijster imponerend. Ook Willy Burgmeijer verloor haar rit tegen de Noorse Lisbeth Berg. Aan het slot besliste de jury dat geen bronzen medaille werd toegekend: het goud was voor de Russische en de drie Amerikaanse rijdsters kregen elk een zilveren plak. GRENOBLE Morgen zullen prin ses Beatrix en prins Claus eejt bezoek brengen aan Grenoble, waar zij die dag de Olympische Spelen bijwonen. Het ligt in de bedoeling, dat zij ook naar de verblijven van de Nederland se equipe in het Olympische dorp gaan- AUTRANS Toini Gustafsson, een 29 jaar oude Zweedse gymnastiekon- derwijzeres, heeft de gouden medaille op de 10 km Cross Country gewonnen in 36 min. 46.5. Het zilver en brons waren voor Noorwegen voor resp. Be- rit Moerdre in 37.54.6 en Inger Aufles in 37.59.9. De verdere uitslag was: 4. Barbro Martinsson, Zweden 38.07.1; 5. Marjatta Kajosmaa, Fin land 38.09.0; 6. Galina Koulakova, USSR 38.26.7. De Russische schaatsenrijdster Lydia Skoblikova in gepeins verzonken. „De concurrentie is deze keer wel erg groot 1. Loedmilla Titova (Rusland) 46.1; 2/3/4. Mary Meyers, Diane Holum en Jennifer Fish (allen Ver. Staten) 46.3; 5. Elly van de Brom (Ned.) 46.6; 6/7. Sigrid Sundby (Noorw.) en Kaja Mus- tonen (Finland) 46.7; 8. Kirsti Biermann (Noorw.) 46.8; 9/10. Tatjana Sidorova en Irina Jegorova (beiden Rusland) 46.9; 11. Lisbeth Berg (Noorw.) 47.0; 12/13. Evi Sappl (W.-Dld.) en Arja Kantola (Finland) 47.4; 14. Stien Kaiser (Ned.) 47.6; 15. Christina Lindblom (Zweden) 47.7; 16/17. Ruth Schleiermacher (O.- Dld.) en Willy Burgmeijer (Ned.) 47.8; 18. Kaja Kestivitikka (Finland) 48.1; 19/20. Wendy Thompson (Can.) en Doreen MacCannell (Can.) 48.2; 21. Hil- degard Sellhuber (W.-Dld.) 48.4; 22. Martine Ivangine (Fr.) 48.5; 23. Marcia Parsons (Can.) 48.8; 24. Lise Perrenoud (Fr.) 49.0; 25. Misai Takeda (Japan) 49.4; 26. Ylva Hedlund (Zw.) 49.9; 27. Kaname Ide (Jap.) 50.0; 27. Sachito Saito (Jap.) gevallen. GRENOBLE Nauwelijks is het Olympische IJshockeytoernooi begon nen, of de eerste sensatie heeft zich al aangediend. In het grote ijspaleis waar 6.000 toeschouwers als bezetenen te keer gingen versloeg het in helblauwe tricots gestoken Finland het „machti ge" Canada met 5-2. De veel te zelfverzekerde Canadezen hebben deze nederlaag volkomen aan zichzelf te wijten. Al direct in het be gin hadden ze moeten zien, dat de Fin nen vooral in de razendsnelle Keinonen, een speler van wereldklasse hadden. Steeds was hij het, die aangemoedigd door het enthousiaste publiek, de ver dediging van de Canadezen mis liet tas ten. Met de puck aan de stick dreef hij alsmaar wiggen in het steeds meer wankelende Canada-bastion en al in de achtste minuut, vuurde hij raak. Toen Keinonen zijn teamgenoot Oksa- nen in de 13de minuut in de gelegenheid stelde Finland op een 2-0 voorsprong te zetten, werd duidelijk, dat de Finnen in het op een heksenketel gelijkende ijspa leis voor een sensatie aan het zorgen waren. O'Shey mocht dan in de vijftien de minuut de achterstand van Canada terugbrengen tot één doelpunt en het „go Canada go" mocht vooral op het einde van de eerste periode dan steeds luider over de ijspiste schallen, de Fin nen lieten niet meer los. Via Peltonen werd een 3-1 voorsprong verkregen en toen Keinonen voor de zoveelste maal GRENOBLE De Belgische prins Alexander de Merode, voorzitter van de medische commissie van het Interna tionale Olympische Comité, heeft van dag verklaard, dat het dopingonder zoek, op de deelnemers aan de 30-km- wedstrijd skiën alleen negatieve reacties heeft gegeven. de verdediging van Canada uiteenspleet en Koskela een niet te missen kans kans bood, die prompt werd benut, speelde Finland een gewonnen wed strijd. Dat Mcmillan en Konterten elk nog een doelpunt voor hun land scoor den en zo de eindstand op 5-2 brachten was alleen nog maar van belang voor de statistiek. GRENOBLE. Dat Tsjecho Slowakije in het Olympische (jshockeytoernooi met (slechts) 51 van West-Duitsland won, was voor het grootste deel te dan ken aan het formidabele spel van de Duitse goalie Sepp Schramm. Deze 95 kilo zware elektricien uit Landshut was de enige, die aan het superieure spel van de Tsjechen het hoofd kon bieden. Het meeste applaus van de 5000 toeschouwers was dan ook voor deze doelman, die tot aan de veer tiende minuut zijn doel voor doorbo ring behoedde. Pas toen scoorde Hrbaty het eerste Tsjechische doelpunt. Met veel kunst en vliegwerk wisten de Duit sers daarna tot diep in de tweede pe riode Tsjecho Slowakije van verder scoren af te houden, maar twee doel punten in evenzovele minuten (Golonka en Haval) maakten West-Duitsland tot een geslagen ploeg. Pas toen Hejma, vlak na het begin van de derde periode voor 40 had gezorgd, kon de Duitser Lax de traditionele eer redden. Sevcik bepaalde in de laatste minuut de winst stand op 51. De stand in poule A van het Olm- pisch ijshockey toernooi luidt: Sowjet Unie 2 2 0 0 4 17-0 Tsjecho-Slowakije 2 2 0 0 4 10-2 Zweden 1 1 0 0 2 4-2 Canada 2 10 12 8-6 Finland 2 10 12 5-10 Oost-Duitsland 1 0 0 1 0 0-9 Verenigde Staten 2 0 0 2 0 4-9 West-Duitsland 2 0 0 2 0 2-11 CHAMROUSSE Afgelast! De 24.000 toeschouwers, die er in de vroege uren een tocht van 35 kilometer voor over hadden konden 't nauwelijks geloven. De speaker in Casserousse een „vlek", die men zelfs op de beste kaart tever geefs zal zoeken sprak echter duidelijke taal. Hij maakte de duizenden Fransen duidelijk dat het grote gevecht tussen wereldkampioen Jean Claude Killy, de onbetwistbaar sterkste skiër van het vorige seizoen en de Oostenrijker Gerhard Nenning de laatste maanden ongenaakbaar donderdagmorgen niet zou worden geleverd. De harde wind en de nevel waren er oorzaak van dat het wedstrijdcomité be sloot de afdaling van de Chamrousse af te gelasten. Het was een moeilijke be slissing. Er bleef het wedstrijdcomité echter weinig anders over. Van twaalf uur af, toen de Fransman Guy Peril- lat aan zijn afdaling had moeten begin nen, is er geconfereerd. Tot drie keer toe werd besloten de start een tiental minuten uit te stellen. Het zicht was op sommige momenten niet meer dan der tig meter. Na drie kwartier uitstel werd de afgelasting een feit. Het zicht was op sommige momenten niet meer dan dertig meter. Onder die omstandighe den kon van een juiste krachtmeting nimmer sprake zijn. „Het toeval zou de winnaar bepaald hebben", oordeelde de Oostenrijkse oud-wereld kampioen Karl Schranz. Het evenement is naar van daag verschoven. Teneinde de toeschouwers niet hele maal teleur te stellen werd besloten dat dë cracks, bij wijze van training, hun weg door de mist zouden zoeken. Pas op de laatste steile helling konden ze diep gehurkt tot grote snelheid komen. De afgelasting van de afdaling had de nodige consequenties voor de Olym pische vervoerorganisatie, die al eer der getoond heeft dat improvisatie niet haar sterkste zijde is. De „transpor teurs" hadden er op gerekend, dat de gevreesde vervoerpiek pas rond half drie zou komen. De ren op de honder den stadsbusjes kwam echter twee uur eerder. Het leed was amper te over zien. Zelfs voor de mini-busjes, voor deelnemers, officials en journalisten was er geen doorkomen aan. De gen darmes, die als chauffeurs optreden, werden door hun collega's langs de rou te van het ene punt naar het andere ge stuurd. Verbodsborden maakten dat ze steeds weer hun busjes moesten ke ren. Veel mogelijkheden hadden ze niet. Van de twee wegen, die naar Chamrous se voeren, was er een uitsluitend be- VILLARD DE LANS Het rodelen heeft de weersomstandigheden niet mee. Na de afgelasting van donderdag morgen moest vandaag in alle vroegte opnieuw besloten worden het Olympi sche evenement, dat in Villard de Lans plaats vindt, voor 24 uur uit te stellen. Het was te zacht weer en er bleef de officials niets anders over dan de races opnieuw te annuleren. GRENOBLE Twijfel bekruipt jhr. J. Quarles van Ufford, chef de mission van de Nederlandse equipe bij de Olympische Winterspelen, als hij de kansen weegt van de Oranjerijders die maandag in Grenoble arriveren. Op de achtergrond; het grote falen in Os lo tijdens het toernooi om de Europese titel. Jhr. Quarles van Ufford sinds het najaar van 1962 vice-voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrij ders Bond, vanaf 1 januari 1963 burge meester van het bij Gouda gelegen Reeuwijk zegt het zo; „Als een soort Olympische spion ben ik naar Oslo ge stuurd, vanwaar ik niet als een geknakt man terugkeerde. Dat niet. Maar dat de Nederlanders daar teleurgesteld heb ben. dat staat vast." „Nu heb ik wel gehoord dat een min der goed contact tussen coach Wim de Graaff en de rijders daarvan de oor zaak zou zijn, maar daarin geloof ik toch niet. Er is sprake van een com plex van factoren. Kijk, als je twee jaar lang de lakens hebt uitgedeeld is het een vrij normale gang van zaken dat je een terugslag krijgt. Maar con crete oorzaken?" „Ik ben ook wel bereid te geloven dat de inzet niet altijd groot genoeg was. Daarin verbetering te brengen is nu een van mijn taken bij de spelen. Vergeet ook niet dat Schenk en Verkerk in de af gelopen seizoenen zeer zwaar zijn be last. Ik wil niet zeggen dat ik deze jon gens al heb afgeschreven. Uiteraard niet. Maar het is toch niet onverstandig om vooruit te kijken en daarbij ben ik tot de conclusie geko men dat we, hoe de resultaten ook zul len zijn op de spelen en straks bij het wereldkampioenschap Schenk en Ver kerk in elk geval moeten behouden voor de schaatssport. Zij moeten mettertijd hun ervaring gaan doorgeven aan de jeugd, zoals Henk van der Grift wereldkampioen in 1961 dat nu doet als chef d'équipe van de damesploeg. Ook moeten we bij de sombere verhalen van de laatste tijd niet uit het oog verliezen dat er geen enkele reden is voor diepe teleur stelling. We hadden in Oslo tenslotte weer vier rijders bij de eerste zestien en dat is toch een prestatie van belang." De montere en joviale chef de mis sion getooid met blauw jack en oranje ijsmuts, acht zo midden in het seizoen de breekbare verhouding rijders-coach niet ten onrechte een wat gevaarlijk onderwerp- Hij stelt, wat aarzelend: „Aan het eind van het seizoen zal er een gesprek zijn tussen coach, rijders en bestuurders van de KNSB. Maar dat is op zichzelf niets bijzonders, dat ge beurt elk jaar." Aan een vergelijking tussen coach Anton Huiskes en zijn opvolger Wim de Graaff waagt jhr. Quarles van Uf ford zich niet. Alleen dit wil hij kwijt: „De Graaff is bepaald niet zo'n extra vert man als Huiskes en ik kan me ook wel voorstellen dat het gunstig is als een coach met zijn rijders kan pra ten". De chef de mission der Nederlan ders toont zich „hoewel ik op tech nisch gebied niet deskundig ben" geen warm voorstander van specifieke voorbereiding op de Olympische win terspelen. „Die spelen", zegt hij, „zijn natuurlijk uiterst belangrijk, maar zij worden te zelden gehouden om een specifieke training verantwoord te ma ken. Bovendien krijg je dan te maken met schaatsers die een zeer eenzijdig talent hebben en bestaan die nog wel?" „In feit is alleen de 500 meter een specialiteit. Schaatsen is een echte klassemeqtssport, waarbij eigenlijk specialisatie op alle onderdelen een vereiste is. Met Bartling lag dat na tuurlijk anders. Hij bracht na zijn au to-ongeluk de moed op om zich hele maal in te zetten op de sprint om zo doende alsnog de winterspelen te kun nen halen. Geweldig. Wat hij heeft gepresteerd en zijn kans om in de Olympische ploeg opgenomen te worden was echt vrij groot. Maar nu heeft hij voor de tweede keer enorme pech gehad door in Davos tijdens een trainingsritje op de ijsrand te vallen. Volgens mijn laatste informaties heeft hij een bloed uitstorting in de heup. We zien het somber in voor hem". ALPE D'HUEZ De eerste Italiaan se ploeg tweemansbobsleeën, bestaan de uit Eugeno Monti en Luciano de Paolis, heeft ook na de tweede race de leiding in het klassement. De beste tijd werd in deze serie gemaakt door het Duitse duo FlothBader: 1 min. en 10,43 sec. Roemenië werden tweede (1.10,62) en Italië derde (1.10,72). Na twee manches ziet het klassement er als volgt uit: 1. Monti/De Paolis (It. 1) 2.20,85; 2. Floth/Bader (W.-Dtsl. 1) 2.21,19; 3. Panturu/Neagoe (Roeme nië 1) 2.21,82; 4. Nash Dixon (G.-Br. 1) 2.22,17. LIMA Tijdens een voetbalwedstrijd in Noordoost-Peru probeerde een scheidsrechter, die zijn autoriteit zag vervluchtigen, zijn beslissingen kracht bij te zetten met het trekken van een mes. Een speler, die protes teerde tegen een arbitrale maat regel, zag zich plotseling oog in oog staan met een levensgroot exem plaar. Een snelle reactie voorkwam fatale gevolgen. De scheidsrechter staat echter een zware straf van de Peruviaanse voetbalbond te wach ten. stemd voor verkeer naar de top. Onder de barre omstandigheden had donder dagmiddag echter niemand belangstel ling om het hogerop te zoeken. De met zendertjes uitgeruste vervoerexperts zagen geen kans door een snelle impro visatie die brede weg alsnog vrij te maken voor dalend verkeer. De duizen den moesten het doen met een bochti ge weg, die dan nog in beide richtingen mocht worden bereden. Inhalen was een onmogelijkheid, zodat de bus, die de talloze haarspeldbochten het lang zaamst nam, het tempo van de einde loze karavaan bepaalde. De ironie wil, dat 'n uur nadat wedstrijdleider Rafanat zijn beslissing bekend had gemaakt, de zon eindelijk door het laaghangende wolkendek brak... SUNDERLAND De Engelse eer ste divisieclub Sunderland heeft don derdag zijn voorhoedespeler Neil Mar tin voor 90.000 pond (circa 775.000 gul den) verkocht aan Coventry City, dat ook in de eerste divisie uitkomt. Mar tin, een 28-jarige oud-international van Schotland, werd twee-en-een-half jaar geleden voor 50.000 pond (430.000 gul den) door Sunderland gekocht van Hi bernian. Tegelijkertijd met de verkoop van Martin, maakte voorzitter Sid Col- lings van Sunderland bekend, dat ma nager Ian McColl's contact met onmid dellijke ingang is opgezegd. GRENOBLE Avery Brundage, de grote voorvechter van het amateuris me in de sport en voorzitter van het in ternationaal Olympisch Comité (IOC), stelde 't gisteravond in het Alpen Ho tel van Grenoble duidelijk: „Dit was te gek. Van de opening van de winter spelen hebben de Fransen ofschoon ze het ongetwijfeld goed hebben be doeld teveel show gemaakt. Dat heeft allemaal veel te veel geld gekost en dat kan niet". De tachtigjarige Amerikaan, die een veel jongere indruk maakt, vindt, dat de entourage bij de moderne spelen tegenwoordig veel te bombastisch is. „Er wordt met miljoenen guldens ge smeten en waarom toch. Wij van het IOC blijven strijden voor het amateu risme, dan zijn dergelijke uitgaven toch niet nodig?". „Het is niet de bedoeling, dat de spelen een soort circus worden Hier in Grenoble hebben de Fransen hun best gedaan, maar het was té enorm. Ik vindt dat persoonlijk niet goed. Ik ben dan ook van plan een speciale commis sie in het comité te vormen, die deze gang van zaken gaat bestuderen. Alle volgende spelen worden steeds weer groter van opzet en dat is ons streven bepaald niet". „Wij willen de pure sport, de sport voor de echte amateur zonder politie ke intriges en zonder opsmuk. Wel- DAVOS Op de zesde dag van de internationale schaatswedstrijden in Davos werd een trainingsrace over 5.000 meter gehouden. Vele rijders waren al naar Grenoble vertrokken, anderen volgen vandaag. Bij een temperatuur van drie graden boven nul kwam de Noor Per Willy Guttormsen tot de bes te tijd: 7.34.6. Kees Verkerk bleef in zijn schaduw. Met een goede tijd van 7.35.2 werd hij tweede. Voor de overige Ne derlanders waren er geen ereplaatsen weggelegd. Fred Anton Maier besloot zich niet met de anderen te meten. Ook Ard Schenk hield een dag rust. Uitslag 5.000 meter: 1. Per Guttorm sen (Noorw.) 7.34.6; 2. Kees Verkerk (Ned.) 7.35.2; 3. Dag Forness (Noorw.) 7.38.6; 4. Oerjan Sandler (Zwe.) 7.38.8; 5. Valeri Kaplan (Rusl.) 7.40.-; 6. Jon- ny Höglin (Zwe.) 7.41.1; 7. Peter Nottet (Ned.) 7.42.-; 8. Joeri Maljikin (Rusl.) 7.45.5; 9. Jan Bols (Ned.) 7.46.9; 10. Svein Erik Stiansen (Noorw.) 7.47.8; 11. Günter Traub (W.-Dld.) 7.48.-; 12. Ka- rel te Winkel (Ned.) 7.52.8;"13. Goeran Claesson (Zwe) 7.58.8; 14. Goeran Jo hansson (Zwe) 8.03.8 en 15. Jürgen Traub (W.-Dld.) 8.04.2. GRENOBI.F, Na de vijf verplich te figuren heeft de negentienjarige Amerikaanse kunstrijdster Peggy Fle ming in Grenoble een vrijwel onaan- rastbare voorsprong veroverd. Ze staat ruim 77 punten voor op haar Oostduitse rivale Gabriele Sey- fert. De strijd om het Olympisch goud wordt mogen met de Kür besloten. De Italiaanse trainer van Peggy Fle ming, de vroegere Europese kampioen Carlo Fassi, heeft een rotsvast ver trouwen in zijn gracieuze pupil. „Onr gelukken buiten beschouwing gelaten", zo meende hij gisteren „heeft zij de gouden medaille al binnen". De stand na de verplichte figuren luidt: 1. Peggy Fleming (VS) pl. cij fer 9 1.062.1 pnt.; 2. Gabriele Sey- fert (O-Dld) 21 948.9; 3. Beatrix Svubia (Oost.) 41 943.2; 5. Alberti- na Noyes (VS) 39 941.9- licht komen we straks nog eens zover, dat we de moderne Olympische Spe len op een andere, nieuwe leest moe ten gaan schoeien". De topsport in eigen land kan bij de p-ijze Amerikaan ook weinig waar dering vinden. „Er wordt teveel be taald, gewoon astronomische bedra gen. Onlangs las ik in een krant, dat een basketballer, studerend aan een van onze universiteiten, een jaarlijks inkomen genoot van negen ton. Dat is toch te krankzinnig om los te lopen. Die jongen treft geen blaam, maar het is de commercie er omheen die zo'n jongen uitbuit", aldus Brundage. „Toch ben ik er van overtuigd dat er bij de spelen heus ook nog echte ama teurs rondlopen. Ik besef heel goed, dat er lieden bij zitten, die wat hun ama- teurstatus betreft, geen vlekkeloos ver leden hebben. Er glippen altijd wel sportmannen, -vrouwen door de mazen van het net. We zullen echter voor het amateurisme blijven vechten in de ge lederen van ons Internationaal Olym- pich Comité" RHENEN. Tijdens de gisteravond in het gebouw van „Ons Genoegen" gehouden jaarvergadering van de mo torclub „Macro" werd de heer J. Mol met grote meerderheid van stemmen gekozen tot voorzitter. De heer Mol be zette deze zetel tot nu toe tijdelijk na de destijds gerezen moeilijkheden bin nen de vereniging. De vergadering begon met het in acht nemen van een minuut stilte voor het overleden lid en oprichtings-voorzit- ter wijlen de heer C. Snijders. Tijdens de vergadering werd onder andere ter sprake gebracht het door de Zuidnederlandse Motorsportbond uit gebrachte Macro-royement. Intussen bleek, dat dit royement uitsluitend sloeg op het Macro-bestuurslid de heer D. J. Bovenschen, die werd beticht van onsportieve en onbetrouwbare handelin- lingen. Een ingesteld onderzoek via een rechtskundige had inmiddels aange toond, dat de motieven van genoemde bond louter op fantasie hadden berust. De heer Bovenschen bleek het volle vertrouwen van de leden te hebben, waarmee het royement voor kennisge ving werd aangenomen. Uit de verslagen bleek, dat de Ma cro een bewogen jaar achter de rug heeft doch inmiddels zijn alle donder wolken weer opgetrokken. Er wordt koortsachtig gewerkt aan de cross die wordt gehouden op Hemelvaartsdag op de Grebbeberg. De jeugdige, charmante kampioene Peggy Fleming, draait hier, volkomen geconcentreerd haar verplichte figu ren. Zij is al onbereikbaar geworden voor haar concurrenten. FRANKFORT Na een meer dan zes uur durende vergadering, heeft de strafcommissie van de Duitse voetbal bond, de trainer van FC Nürnberg, Max Merkel, gestraft met een boete van 12.500 mark. Merkel werd in totaal negen punten ten laste gelegd eh hij werd er aan zeven schuldig bevonden. De belangrijkste aanklacht kwam van de oefenmeester van FC Köln. FC Nürnberg had op 4 november 1967 gezegd, dat de Keulenaren bij de wed strijd in Nürnberg er flink van zouden lusten. Woordelijk zou de Weense trai ner hebben gezegd: „Als jullie naar Nürnberg komen, dan breken we zo wel jouw benen als die van je spelers". Tegen de oud-international van FC Köln, Hans Schafer, had Merkel ver teld, dat hij iedere speler 100 mark had beloofd, als ze zijn opdracht het bre ken van benen goed zouden uitvoe ren". Tijdens het verhoor werd Merkel op deze punten fel aangevallen en gedeel telijk bekende de Nürnberg-trainer in dertijd iets dergelijks gezegd te heb ben. Aangezien niet alles werd bewe zen, vond de strafcommissie het niet noodzakelijk de trainerslicentie van Merkel in te trekken, temeer daar de gedaagde voor de commissie een goede indruk achterliet. Merkel was na het einde van de zitting niet bereid tot ge ven van enig commentaar. JOHANNESBURG De Zuidafri- kaanse tennisbond heeft donderdag avond bekend gemaakt een voorstan der van „open" tennistoernooien te zijn. Na een vergadering van het be stuur van de Zuidafrikaanse tennis bond vertelde voorzitter Jim Barrie: „Zuid-Afrika wil in alle opzichten mee werken om het schijn-amateurisme in de tenniswereld te doen verdwijnen. Volgens de Zuidafrikaanse bond moet ieder land het recht hebben om zelf te bepalen welk standpunt het wil inne men ten opzichte van het afschaffen van het onderscheid tussen amateurs en profs. Wij hebben ons standpunt be paald". PHOENIX (Arizona) Cassius Clay heeft genoeg van het boksen. „Ik wil nu nog slechts werken op het platteland, de waarheid onderwijzen, in de grote strijd voor mijn volk", zo zei de vroegere zwaargewicht kam pioen donderdag. Hij verblijft in Phoenix om een spreekbeurt voor de zwarte moslims te vervullen. Clay zei sinds zijn laatste gevecht niet meer getraind te hebben. Hij is nog goed voor vijf ronden, zei hij, maar daarna is hij op. Hij zei zich geen zorgen te maken over de kans op vijf jaar gevange nisstraf, indien hij in hoogste instan tie wegens dienstweigering veroor deeld wordt. „Alle profeten van God zijn de gevangenis ingegaan. Ik ben thans een gevangene. Ik kan niet werken. Ik kan het land niet ver laten. De negers zitten al 400 jaar in de gevangenis. Je kunt mij niet ergens in brengen waarin ik reeds zit". DEVENTER Edvard Vecko, een van de sterkste Europese tafeltennis sers van dit moment, zal deelnemen aan het internationale tafeltennistoernooi van DTTC, dat op zondag 18 februari a.s. voor de achttiende achtereenvolgen de maal in de Buitensociëteit te Deven ter wordt gehouden. De 23-jarige Vec ko is momenteel kampioen van Joego slavië en nummer zes op de Europese ranglijst. De deelname van Vecko is mogelijk geworden, omdat hij aan het eind van deze week naar ons land komt om als sparing-partner te dienen voor de Ne derlandse topspelers Een en ander onder auspiciën van het Van der Kar Sport fonds. In de afgelopen jaren ging altijd een van de Nederlandse topspelers naar het buitenland om daar de nodige erva ring op te doen. Om meer spelers hier van te laten profiteren heeft men als op lossing gekozen Vecko naar ons land te halen. Samen met bondscoach Dusan Tigerman waarvan hij een leerling is wil men trachten de Ne derlandse topspelers meer ervaring bij te brengen in het moderne speltype. Ook verder is dit toernooi uitstekend bezet. Naast een aantal Duitse cracks zal de complete Nederlandse top aan wezig zijn. Bert van der Helm, Bert Schoofs, Carel Deken, Mauri Colthoff, Ed van der Berg, Ellen Klatt, Mieke ten Broek, Ellen Kort en Mary van Ruiten zullen in Deventer achter de ta fel verschijnen. Overigens heeft de organiserende ver eniging liefst honderd deelnemers moe ten afschrijven, omdat de maximum ca paciteit van de Buitensociëteit ver over schreden was. Als nood-oplossing zullen de junioren en adspiranten nu hun deel van het toernooi verwerken in het gym nastieklokaal van de Venenschool.

De Vallei | 1968 | | pagina 11