Betuwse motorrijder werd vrijgesproken Bioscopen in Arnhem OORLOG IN VIETNAM Renswoude is toe aan nieuw politiebureau Verdach ten verh oor in de huiskamer KERKDIENSTEN Bioscopen in Utrecht Opgebroken weg voor kabel KANTONGERECHT WAGENINGEN Projectiel Uitzicht Geen voorrang Aanpassen Hinderen Verblind AAN U HET WOORD AGENDA ONHOUDBARE TOESTAND Spreekuur wethouder Geen spreekuur burgemeester Geslaagd Drs. Ver heek voorzitter van LT66 werkgroep Draglinegiek ramt lantaarn MIST u uw dagblad DE VALLEI? 10550 11079 ZATERDAG 10 FEBRUARI 1968 WAGENINGEN Een vleugje Betuwe woei vrijdagmorgen door het Wa- geningse kantongerecht bij het verschijnen van de 23-jarige. in een donker mo torpak en hoge laarzen gehulde Heterense timmerman. Jacobus A. R. Jacobus was voor een bezoekje aan Wageningen uitgenodigd, omdat hij op de Drielse Rijndijk met zijn motor niet voldoende rechts had gehouden, waardoor een on geluk was gebeurd. Eerste reactie van de stoere timmer man: „Dat klopt niet, ik heb wel rechts gehouden", direct gevolgd door officier van justitie, mr. J. J. v. Oost- veens: „Maar niet voldoende." Er werd een schets bijgehaald en Ja cobus mocht een paar stapjes dichter bij de rechtelijke tafel komen. Er werd wat heen en weer gepraat, de zaak was duidelijk, vooral voor Jaco bus, die volhardde in zijn eerdere be wering: „Het is de schuld van de te genligger, ik heb goed gereden." Dat de tegenligger niet helemaal vrijuit ging bleek wel, want een poos je geleden was deze voor hetzelfde on geluk gevonnist met een geldboete van f 150. Voor meer duidelijkheid mochten vervolgens drie getuigen zorgen, ook allen Betuwenaren. Na al het toen ver zamelde feitenmateriaal was het aan de officier om zijn requisitoir te houden. Hij meende dat onvoldoende vast was komen te staan dat verdachte naar links was gegaan en ook de verdere gegevens in aanmerking nemend ver zocht hij de verdachte motoiyijder vrij te spreken. Ook de kantonrechter zei twijfelpun- ten ontdekt te hebben en vopniste de Heterense conform de eis. De landbouw als studieterrein heb bende 20-jarige inwoner van .de ge meente Ede Dirk A. den O. krèeg een geldboete van f 100 subsidiair tien da gen hechtenis omdat hij met een wa gentje gereden had waar nogal wat ge breken aan waren. De remleiding van het vehikel, dat hij voor de prijs van f 700 op de kop had weten te tikken, was zwaar door roest aangetast. De officier van justitie, die eerder hetzelf de bedrag van het vonnis eiste, had als enige kwalificatie voor dé wagen „een onberemd projectiel" waarmee het naar zijn mening uiterst gevaarlijk is te rijden. De Veenendaalse chauffeur Hendrik van H. had, toen hij rechtsaf wilde slaan, een bromfiets gesneden. De Veenendaler verontschuldigde zich met: „Ik heb die bromfiets niet ge zien." De officier vond dat hij hem wel had moeten zien en eiste f 75 of zeven Voorstellingen dagelijks 14.30, 18.45 en 21 uur. Zondags 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur. Camera, Oude Gracht 156: „Lief zijn voor Anna". City, Voorstraat 89: „Cairo, broeinest van spionnen". Filmac, Vredenburg 29, dagelijks door lopend 1018.30 uur: Nieuws, kleu renfilm „Operatie Groot Wild" en tekenfilms. Palace, Vredenburg 29: dagelijks 18.45 en 21 uur: „Badsensaties". Olvmpia, Amsterdamsestraatweg 350, middagvoorstellingen alleen op zon dag en woensdag. Tot en met zondag: „Agent 001, Operatie Jamaica". Maan dag tot en met woensdag: „Django". Rembrandt, Oude Gracht 73: dagelijks (behalve woensdagmiddag) 14 en 19.30 uur: „De tien geboden". Woensdag 14.30 uur: „De mislukte bankroof". Scala, Potterstraat 16: „Mijn prinses". Zondag 10.30 uur: „Der Vogelhandier" Studio, Oude Gracht 154: dagelijks 14.45, 19 en 21.15 uur. Zondags 14.30, 16.45, 19 en 21.15 uur: „Edipo Re". Vreeburg, Vredenburg 8a: „Wait until dark". dagen. De Amsterdamse raadsman van ver dachte Van H. vestigde er de aandacht op dat zijn cliënt de ongeluksbocht el ke dag neemt en dat het ongeluk ge beurd was doordat Van H.'s uitzicht belemmerd was geweest door naderen de fietsers. De kantonrechter, die de Veenenda ler geen onverantwoord rijder zei te lijken, vonniste met f 50 of vijf dagen. Tien gulden meer kostte het de 36- jarige Veenendaalse schilder Hendrik V. die, zoals de officier het uitdrukte, een van de grondregels van het ver keer geschonden had door op een krui sing geen voorrang te geven aan het verkeer van rechts. Verontschuldigin gen: „slecht licht" en „gevaarlijke kruising", werden niet geaccepteerd. De officier eiste f 75, de kantonrech ter maakte er f 60 of zes dagen van. De Wageningse servicemonteur Jo hannes M. O. (28) had ook wat last met de voorrangsregels gehad en wel op de kruising Diedenweg/Gen. Foul- kesweg in Wageningen. De monteur, die zichzelf al direct schuldig verklaar de, vertelde op de kruising afgeleid te zijn geweest door een wagen, waar door zijn aandacht voor het fietspad minder wag. geweest en hij een brom fietser had gegrepen. Officier van justitie Oostveen bracht hier tegen in dat wanneer het druk is op de weg, men zich moet aanpassen en overal ogen moet hebben, waarna hij f 100 of 10 dagen eiste, waarmee de rechter zich verenigde. Een hersenschudding en materiële schade aan het voertuig liep de brom fietser op, die de Wageningse mevrouw M. G. v. A.-v. B. achterop reed toen zij enige tijd geleden op de Verbin dingsweg in Wageningen afsloeg. Me vrouw v. A. was door de officier ten laste gelegd dat ze door het afslaan het verkeer gehinderd had waarvoor ze dan ook voor de rechter moest ver schijnen. Veel werd er niet omheen gepraat, de eis was f 80 of acht da gen. Het vonnis luidde conform. De 47-jarige Edenaar Berend R. ver telde verblind te zijn geweest toen hij in Ede van de Bergstraat de Arthur v. Schendellaan inreed en daarbij een fietser geen voorrang had gegeven. Het verblind-zijn kan niet als excuus gelden. Eis en vonnis: f 100 of tien da gen. Bel: lot 17.30 uur «iB van 17,30 v LMf L0.30 uur uur Zaterdags 16.30—17.30 Voorstellingen dagelijks 14.30, 18.45 en 21 uur. Rembrandt, Velperplein, dagelijks 14.30 en 19.30 uur: „De getemde feeks". Palace, Bakkerstraat: „El Dorado". Saskia, Looierstraat: „Een gravin van Hongkong". Luxor, Willemsplein: „Goldfinger". Za terdag 23.30 uur: „Hoe vertel ik het mijn dochter". Zondag 12 uur: „De levensroman van Johann Strauss". Studio-A, Lange Wal, dagelijks 14.30 en 19.30 uur: ..A man for all seasons". Zaterdag, zondag en woensdag 14.30 uur: „Rin-tin-tin, de wolfshond". Zaterdag 10 februari Stadsschouwburg, 20 uur: „Toneelgroep Centrum met „Wanneer heb je mijn moeder voor het laatst gezien". Zondag 11 februari Theater aan de Rjjn, 20.30 uur: Toneel groep Theater met „Hooggeëerd Pu bliek". Maandag 12 februari Musis Sacrum, 20 uur: Arnhemse ver eniging voor kamermuziek met Misha Dichter, piano. Dinsdag 13 februari Stadsschouwburg. 20 uur: „Nieuw Rot terdams Toneel" met „Ja, ik wil". Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Geachte redactie. De laatste tijd heb ik in uw krant veel kunnen lezen over de buitenlandse poli tiek. Op zichzelf al vind ik dit een ver heugend feit en ik hoop dat er vaker po litiek in de Vallei zal komen te staan, zoals de artikelen de laatste tijd. Nog meer verheugend vind ik wel dat u in uw artikelen de feiten niet hebt verdoe zeld en de kern van alles waar het om draait op tafel legt zoals het is. Ik be doel hiermee uw artikel van j.l. zater dag 27 januari over de toenemende Rus sische macht in de Middellandse Zee en het artikel over Amerika's „stok achter de deur" van j.l. zaterdag 3 februari. Bij het laatstgenoemde artikel moet ik u er echter op wijzen dat de onder schriften van de bovenstaande foto's fout zijn. U zet onder de foto van de Liberty dat het de Pueblo is en anders om is het natuurlijk hetzelfde, want wat bij u de Pueblo is, is &e Liberty. Nu even op het artikel zelf ingaande, hierin staat, dat telkens wanneer er een kernbommenwerper is neergestort de Sovjet-Unie alles in het werk stelt om de wereld opinie te beïnvloeden en 't zo doende voor de Amerikanen onmogelijk te maken dagelijks met deze bommen werpers boven Europa te vliegen. Ge lukkig heeft deze beïnvloeding tot nu toe nog vrijwel geen resultaten geboekt. Hopelijk zullen de Amerikanen er zelf ook nimmer intrappen om zo'n vlieg verbod te ondertekenen zoals de Russen onlangs hebben voorgesteld. Wie van ons zou dan kunnen controleren of Rus land zich aan het verdrag houdt? Hier is het door de vrije nieuwsgaring on mogelijk om een ongeluk met een kern bommenwerper zoals b.v. boven Groen land te verzwijgen. In het oosten is dat anders. De censuur die daar heerst maakt het onmogelijk om aan de weet te komen wanneer er daar zo'n bom menwerper neerstort. De verslaggever die dat zou melden zou „verraad" ten laste worden gelegd, met alle gevolgen van dien. Nu ik toch eenmaal in de pen ben geklommen wil ik u over het artikel „Over de grenzen" uit dezelfde krant van j.l zaterdag het volgende zeggen: Hierin staat dat de passieve houding van de burgers in Viëtnam tijdens de VEENENDAAL Langs een gedeel te van de Kerkewijk en de Markt te Veenendaal werd gisteren door de PTT een nieuwe telefoonkabel gelegd. Ten gevolge van deze werkzaamheden on derging de Hoofdstraat ter hoogte van de Markt een tijdelijke wegversmalling. De kabel liep daar onder het wegdek door en ook de nieuwe kabel moest on der het wegdek doorgetrokken worden. Het trottoir werd vanaf de Tuinstraat tot de Markt en langs de gehele winkel zijde van de Markt opgebroken. De nieu we kabel wordt doorgetrokken in de Achterkerkstraat tot het Kostverloren. De Hoofdstraat zal zo spoedig mogelijk weer over de hele breede hersteld wor den. Het verkeer ondervond weinig hin der van de tijdelijke wegversmalling. De politie hield ter plaatse een oogje in het zeil. Heden, zaterdag LEERSUM De Weerwolf 19.30 uur: Rob Hoeke R B-group. BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „De terugkeer van de zeven"; 21.30 uur: „Ontembaar Verlangen". Morgen, zondag BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal 15.00 uur: „De terugkeer van de zeven"; 19.30 uur: „De ongelooflijke overwinning". gevechten van de afgelopen week te den ken geeft. M.i. is deze passieve houding gemakkelijk te verklaren. De commu nisten hebben tijdens de bevoorrading voor hun felle acties van de laatste da gen de burgerbevolking onder een toe nemende druk gezet. Zoals bekend is maken de communisten heel doeltref fend van gijzelaars gebruik. Wanneer zij een huis zijn binnengedrongen houden zij een of twee familieleden van een gezin vast, terwijl de anderen vrij of gedwongen het huis in en uit kunnen gaan, verzekerd van de gedachte dat wanneer men de communisten aanbrengt deze zonder pardon hun vastgehouden familielid (of -leden) om het leven zul len brengen. Op Sicilië zien we een het zelfde geval. De Italiaanse regering heeft al heel veel geprobeerd tegen de misdadige Mafia, echter zonder resul taat. De Mafia heeft er z'n grote macht aan de gewone burgers te dan ken. Niet omdat ze deze organisatie steunen, maar omdat ze doodsbang zijn voor vergelding. Wanneer de burgers deze organisatie verraden is deze mach teloos, maar zij blijven evenals de Viëët- namezen uit angst passief. Als het wer kelijk waar was zoals velen beweren dat de bevolking achter de Viët-Cong staat dan vraag ik mij af, hoe het komt dat zij niet zij agn zij vochten met de Viët-Cong en zich niet tegenover de ge allieerden opstelden? Vrijdagavond zag ik echter op de tv een filmfragment waarin ik verscheide ne burgers tussen de gevechten door uit hun huizen zag vluchten in de ar men van de Australiërs. Ik meen hier uit te kunnen concluderen dat de be volking allerminst achter de Viët-Cong staat (er zullen er natuurlijk wel bij zijn), maar dat de overgrote meerder heid passief blijft uit een panische angst voor de Viët-Cong. Het is de Viët-Cong hoofdzakelijk hierdoor ge lukt de Amerikanen e.a. volkomen te verrassen, maar dat betekent nu niet dat de geallieerden bij voorbaat reeds verslagen zijn. Hiermee wil ik het Duitse kerstoffensief in de Arden nen van 1944 even aanhalen. De geal lieerden werden hier ook volkomen ver rast en moesten ijlings terrein prijsge ven. Hij die de tegenstander kan ver rassen behaalt hiermee altijd voor deel. Maar of hij hiermee blijvend voordeel kan houden, moeten wij altijd afwachten. Zo ook in Vietnam. In het begin heeft de Viët-Cong het voordeel aan zijn kant gehad. De ge allieerden zijn nu echter van de ver ren wie het meest succesvol zal zijn. rassing bekomen en de tijd zal ons le- Dat generaal Giaps mannen een psy chologische overwinning zouden beha len ondanks een militaire nederlaag geloof ik niet. De geallieerden zullen, nu de beslissende fase in de oorlog is aangebroken m.l. alles op alles moeten zetten om een militaire overwinning op de Viët-Cong en het Noordviëtnamese leger te behalen. Het klinkt misschien wat hard, maar ik geloof niet dat men het probleem-Viëtnam aan de con ferentietafel kan oplossen. Noord-Viëtnam zal nimmer rusten voor het van Viëëtnam één geheel heeft ben gemaakt. En dat is nou juist wat wij niet willen en kunnen aanvaarden. Eén Viëtnam zou natuurlijk mooi zijn, maar dat kan niet, want het zou dan communistisch zijn. Eén Viëtnam naar westerse maatsta ven kan ook niet. Het noorden zou dat nooit willen, dus zit er slechts een ding op en dat is doorvechten. In Korea zien we in werkelijkheid dat zo'n wa penstilstand waardeloos is, gezien de vele communistische infiltraties, want wapenstilstand beteként echt geen vre de, maar is gewoon een pauze in de gevechten die zolang Noord-Korea het laat weer zullen uitbreken. Het doel Zuiden niet heeft ingelijfd vroeg of heiligt bij de communisten nog altijd de middelen. Zolang deze spreuk bij de communisten nog in werkelijkheid wordt toegepast kunnen wij hier alleen maar geweld tegenover zetten. Daar om hoop ik dat Amerika zich niet zal laten verleiden de bombardementen te staken, maar eerder verhevigt. Ik sta wel niet helemaal achter de politiek van Eisenhower en Nixon om de vijand te achtervolgen tot in China maar ik ben wel tegen het aanvaarden van de geallieerden van een wapenstilstand. Vroeg of laat zal dan ook hier de strijd weer opnieuw oplaaien. In uw commentaar zegt u over de bombardementen, dat die niet hebben geholpen. Hiermee ben ik het niet eens. Het Noorden heeft dagelijks on geveer een half miljoen mannen no dig om de opgelopen bommenschade weer te herstellen. Bij stopzetting van de bombardementen heeft Ho Tsjo Minh dan een half miljoen werklozen die dan voor hem in het zuiden „nut tig" werk kunnen doen. Zolang de bombardementen plaats vinden probeert Ho hieruit zoveel mo gelijk psychologisch voordeel te beha len door zoveel mogelijk landgenoten te laten bombarderen. Dit klinkt mis schien wel raar, maar de Noordviëtnam- zen zetten m.i. wat al te opvallend hun afweer in dicht bevolkte woonwijken en rondom ziekenhuizen. Dit is niet om deze mensen tegen bommen te beschermen, maar in de hoop dat een vlieger die de afweer aanvalt zoveel mogelijk burgers doodt en dan kunnen de communisten weer eens laten zien hoe „wreed" die Ameri kanen wel niet zijn. Met deze psycho logische geraffineerdheid lukt het de communisten de wereldopinie tegen de bombardementen te keren, en ze hopen dat Amerika zodoende onder die druk zal bezwijken. We hebben al eens een onbeperkte stopzetting van de bombar dementen gehad, maar hiermee werd alleen bereikt dat het Noordviëtname se leger in het zuiden steeds sterker werd. Tenslotte nog het volgende. Wij le ven in een land waar het heel gewoon is dat iedereen mag zeggen waar hij voor is of wel tegen is. „De Vallei" mag zijn mening voorleggen aan de lezer. Men mag voor de t.v. een anti- Amerikaanse houding aannemen en zeggen dat men tegen de Amerikaanse interventie is zonder gearresteerd te worden en ik mag m'n mening ook zeggen zonder dat daar risico's aan zijn verbonden. Mits we natuurlijk bin nen de perken van ons gedrag blijven. We vinden het een doodgewone zaak dat de Amerikannen in Zuid-Viëtnam in 't geheel geen censuur toepassen en dat wij alles wat zij doen kunnen horen of zien. Maar zoals dr. De Jong jl. vrij dag in zijn tv-rede zei: Hebben wij ooit iets op de beeldbuis gezien van het af maken van de 80.000 Noordviëtnamese boeren in het kader van de landher vorming. Die vrijheid van schrijven, filmen en demonstreren is een stukje geluk waarbij wij westerlingen nog veel te weinig stilstaan. Nu wil ik nog even een vraag tot u richten. In uw commentaar las ik als bondgenoten van de V.S. de navolgende landen: Thailand, Australië, Zuid-Ko- rea en de Philippijnen. Nieuw-Zeeland stond hier niet bij, terwijl ik in de me ning verkeerde dat dat ook in Zuid- Viëtnam is. Mijn vraag aan u is: Is de ze veronderstelling juist of niet? Veenendaal, H. van Alfen. Naschrift redactie: We zijn de schrijver van dit ingezon den stuk dankbaar voor zijn aandeel in de discussie, die de oorlog in Viëtnam heeft opgeworpen. In meer dan één op zicht kunnen wij het evenwel niet met hem eens zijn. zoals mag blijken uit het artikel dat vorige week in de krant werd afgedrukt. Nieuw-Zeeland moet inder daad aan de groep Amerikaanse bond genoten, die een actief aandeel in de strijd levert, worden toegevoegd. RENSWOUDE Een kamertje van 2 b(j 3'/ï meter vormt al twintig jaar lang het hele „politiebureau" in het kasteeldorp. In deze minuscule ruimte heeft eerst 16 jaar lang de heer De Fluiter en de laatste vier jaar de heer Heerdink de „wet gehandhaafd". Behalve voor het twee man sterke korps, waarvoor er evenveel stoelen staan, is er slechts ruimte voor een schrijfbureau, een dressoir en een kast. „Het komt er op neer dat ons hele huis als politicbureau dienst doet", zegt mevrouw Heerdink, „ruimte voor privéleven is er eigenlijk niet". Voodat de familie Heerdink naar Renswoude kwam waren er al plannen om een betere politiepost in te richten. „Het hoeft echt niet zo mooi te worden als in Veenendaal, maar zo als het nu is, is het een onhoudbare toestand. Er zijn pas nog een paar heren uit Den Haag komen kijken en die waren het wel met me eens, maar over een oplos sing is nog niets bekend. Als de twee politiemensen gelijk moeten typen, zit er een in de huiskamer. Het is vaak genoeg nodig geweest, dat ik uit mijn kamer verdreven werd, omdat er een verhoor afgenomen moest worden," al dus mevr. Heerdink. Voor de politie zelf is het ook moei lijk werken in deze krappe behuizing. Indien mevrouw Heerdink bezoek heeft en de heer Van Ooijen, die momenteel de enige politiefunctionaris is in Rens woude, moet werken wordt hij afgeleid. Cellen zijn er ook niet in Renswoude. Indien er iemand ingesloten moet wor den moet hij overgebracht worden naar Leusden. „Alle verdachten gaan door mijn huis kamer", vertelt mevrouw Heerdink, „natuurlijk heb ik in de loop van die vier jaar hier en de twaalf jaar daar voor al wel geleerd, dat ik mijn mond moet houden, maar eigenlijk kan het toch niet. Indien de nieuwe postcom- mandant niet direct een woning heeft, zal hij ook wel hier moeten werken". Vrijdagmiddag was er helemaal geen politie in Renswoude. De heer Van Ooijen had verlof en omdat er nog nie- RHENEN IJe wethouder van pu blieke werken van de gemeente Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij ver hinderd is spreekuur te houden op J6 en 23 februari 1968. Rhenen, 8 februari 1968. De wethouder voornoemd, Mr. J. Deen. O RENSWOUDE De burgemeester van Renswoude is verhinderd woensdag 14 februari zijn wekelijkse spreekuur te houden. In plaats hiervan zal hij op dinsdag 13 februari spreekuur hebben en wel van 2 tot 3 uur. VEENENDAAL Slopers hebben de ze week het laatste huis van het zoge naamde „Ossenblok" aan het Verlaat onder handen genomen. Het „Ossen blok" was een van de oudste stukjes Veenendaal in dit deel van de gemeen te, maar geen der bewoners zal er om treuren dat het blok met de grond ge lijk gemaakt is. mand in dé plaats van de heer Heer dink benoemd is, had mevrouw Heer dink telefoonwacht. „Als er politie- assistentie nodig is wordt laat ik De Bilt de auto oproepen, die dan hopelijk niet te ver uit de buurt is. Natuurlijk komt de auto ook regelmatig door Renswou de, en zo wordt dat wel opgelost. Dat is ook niet zo belangrijk. Belangrijker is, dat er een betere behuizing gevon den wordt, want dit is een onhoudbare toestand". Voorlopig blijft de familie Heerdink nog wel in Renswoude wonen. „In De Bilt krijgeh we de «erste anderhalf a twee jaar nog geen woning, zelfs geen voorkeurwoning. Het zal trouwens mis schien wel tegenvallen als we hier weg zijn. Ik denk dat ik het leven „in" het politiebureau wel zal gaan missen", al dus de vrouw van de vroegere postcom- mandant van de Rijkspolitie in Rens woude. VEENENDAAL De PTT-employé 2e klasse de heer J. W. Lam slaagde dezer dagen voor het vakexamen in de PTT-dienst eerste gedeelte. Het interieur van het Renswoudse po litiebureau. LEERSUM Op woendag 7 februa ri heeft de afdeling Zeist e.o. van D'66 uit haar leden en sympathisanten een werkgroep gemeentepolitiek samenge steld. Deze groep zal zich niet uitslui tend verdiepen in specifiek Zeister za ken, doch mede met het oog op de geringe politieke ervaring van de com missieleden zich ook bezighouden met meer algemene zaken op het ge bied van de gemeentepolitiek. Daarom hebben ook D'66-ers en be langstellenden uit andere gemeenten, die in het rayon van de afdeling liggen (Rhenen, Veenendaal, Doorn, Drieber gen), zitting in de commissie. Voorzit ter is de D '66-sympathisant drs. J. A. M. Verbeek uit Leersum. Contactman voor deze werkgroep is de heer W. J. Olsman, Tellegenlaan 6 te Zeist (tel. 14348). VEENENDAAL De giek van een dragline, die op een truck met aanhan ger stond, raakte gistermorgen een lantaarnpaal, die hierdoor beschadigd werd. De heer R. van de B. uit Veenendaal reed met de combinatie over de Kerke wijk. Hij draaide linksaf de Raadhuis straat in en lette daarbij te veel op een geparkeerd staande auto. Hij bemerkte daardoor niet, dat de giek achter de lantaarnpaal bleef haken, waardoor de dragline gedeeltelijk van de aanhanger getrokken werd. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude kerk 9.30 uur: ds. Van de Krift uit Ermelo; 17.00 uur: ds. Spilt uit Ede. Julianakerk 9.30 uur: ds. Vroeginde- weij; 17.00 uur: ds. Van Assenberg. Vredeskerk 9.00 en 10.30 uur: ds. Lan- gerak; 17.00 uur: ds. Wisgerhof. Sionskerk 9.30 uur: ds. Van Assen berg; 17.00 uur: ds. Vroegindeweij. Bejaardencentrum 9.30 uur: ds. Graaf land. Veeneind 15.00 uur: ds. Vroegindeweij. Dijkstraat 14.45 uur: ds. Van Viegen uit Amerongen. Herv. Gem. „Sola Fide": 10.00 uur: ds. Vijzelaar; 17.30 uur: ds. Nijeboer. Geref. Kerk: Oude kerk 9.30 uur: ds. Overduin; 17.00 uur: ds. IJtsma. Petrakerk 9.30 uur: ds. IJtsma; 17.00 uur: ds. Overduin. Geref. Kerk (Poortkerk): 9.30 en 17.00 uur: ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk 9.30 en 17.00 uur: ds. Langbroek. Pniëlkerk 9.30 uur: leesdienst; 17.00 uur: ds. Van Sorge uit Bennckom. Geref. Gem. (Ned.): 9.30 en 18.30 uur: ds. Mallan. Geref. Gem. (Syn.): 9.30 en 17.00 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: dr. C. de Boer te Arnhem. R.-K. Kerk: Salvatorkerk 9.00 en 11.00 uur: H. Mis; 17.00 uur: Lof. Willibrorduskerk 8.00 en 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligings- saménkomst; 19.30 uur: Verlossings samenkomst. Jehova's getuigen: 9.30 uur: de Wachtto ren studie; 10.30 uur: Openbare toe spraak; dinsdag, 13 februari a.s., 19.30 uur: Theoc. school; 20.30 uur: dienst- vergadering. LEERSUM Ned. Herv. Kerk: 10.00 u.: ds. G. Kaastra (bevestiging kerkeraadsleden)18.30 u. ds. J. van Noort. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. G. v. Duinen, em. pred. uit Wassenaar; 18.30 uur: ds. J. C. Houtzager, em. pred. uit Soestdijk. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: dhr. B. Roest. Vrjje Evang. Gem.: 10.30 uur: ds. W. E. v. Petegem. De dienst wordt gehou den in het Verenigingsgebouw aan de lyiolenweg. R.-K. Kerk: 8.30 uur: H. Mis. De dienst wordt gehouden in het Verenigings gebouw aan de Molenweg. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. G. Kaas tra; 18.30 uur: ds. J. van Noort. Dorpshuis: 10.00 uur: Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. L. Zwaan; 17.00 uur: ds. Keijzer uit Utrecht. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. Th. van der Veer uit Arnhem (DG). OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. C. van Viegen; 18.30 uur: ds. G. Kaastra. Oud. (ieref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. Wisger hof uit Veenendaal; 18.00 uur: ds. P. M. Breugem uit Barneveld. Geref. Gem.: 9.30 en 18.00 uur: lees dienst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk, 9.00 uur: ds. G. van Estrik uit Genemuiden; 10.30 uur: ds. A. Westra (H. Doop); 18.30 uur: ds. N. Kooreman. Bergschool, 9.00 uur: ds. A. Westra. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. L. C. Riet veld uit Wageningen; 17.00 uur: drs. H. Steendam uit Wageningen. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: Woensdag 14 februari a.s., 19.00 uur: ds. W. F. Monné (H) uit IJsselstein. De dienst wordt gehouden in „Bella Vista", Herenstraat 49, naast het gemeentehuis. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.39 en 18.30 uur: ds. De Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 18.45 uur: ds. Aan- geenbrug. Oud. Geref. Gem.: 9.30 en 15.00 uur: leesdienst. EDE Oud Geref. Gem.: Woensdag 14 februari a.s., 19.30 uur: ds. J. van der Poel. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 9.00 uur: ds. A. Muil wijk uit Opheusden; 18.30 uur: ds. A. Terlouw uit Veenendaal. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. A. Muilwijk. Geref. Gem. Synodaal: 10.0Q en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 18.30 uur: ds. M. van Beek. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: drs. M. den Oudsten uit Utrecht; 18.30 uur: ds. Van de Peut. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds, A. H. Wiersinga uit Baarn.

De Vallei | 1968 | | pagina 3