Snellenburg al in mei gereed BMW 1600 Rob Hoeke bezorgde Leer sum jeugdinvasie LEDENSTOP BIJ O.B.K. WERD OPGEHEVEN Comité vraagt raad bedrag van vijftien mille Een wagen die zelfs kenners verbaast... Olympische Spelen ook op postzegels Sportclub „Antilope" A-ploeg van Larsheim won met 25-23 Van Breenen subliem in achtkamp Valleivogels won hard duel van Advendo3-1 jr Vergaderruimte voor plaatselijke verenigingen Nieuw buffet in gebouw „Irene''' Postzegels ruilen in SKF kantine VEILING RESTEREN Brand in afval spoedig geblust Renswoudse voetbalfamilie gezellig bijeen PERFECT SPEL IN HET HOF Gitarist viel uit de toon Leersum at stroopwafels BMW 1600 BMW 1600 Tl BMW 2002 f 9.775,- f 11.725,- f 10.975.- Imp.: AlimpoN.V., Parkstraat Den Haag, Tel.: 070-18 48 43 Showroom:Touraooiveld. Judo Tafeltennis Pagina 3 /- MAANDAG 12 FEBRUARI 1958 arr. «s OPHEUSDEN De plannen voor een jeugdinstuif in het voormalige heren huis „De Snellenburg" te Opheusden zijn vrijdagavond door het stichtingscomité definitief goedgekeurd. De afgevaardigden van verschillende plaatselijke ver enigingen, die zitting hebben in het comité, besloten met algemene stemmen 0111 de gemeenteraad te verzoeken een krediet van 15.000,beschikbaar te stellen voor een interne verbouwing en de inrichting van ,,De Snellenburg". De verbouwingskosten zijn geraamd op 10.000,terwijl voor de inrichting voor lopig een bedrag van 5.000,besteed zal worden. Het verzoek van het comité wordt nog deze maand aan de raad voorgelegd, zodat zo spoedig mogelijk met de werkzaamheden kan worden begonnen. Burgemeester D. J. Pott, voorzit ter van het comité, zei er naar te streven om de Instuif medio mei te kunnen openen. Tijdens de bijeenkomst van vrijdag avond heeft het comité uitvoerig ge sproken over de indeling en inrichting va nde toekomstige instuif. Over de or ganisatie en het beheer van de instuif zal men zich tijdens de volgende bij eenkomst beraden. „De Snellenburg" bestaat uit twee verdiepingen. De benedenverdieping zal gaan fungeren als de eigenlijke in- stuifruimte, bestaande uit een grote zaal (11.50 x 5.10 meter), een kleine zaal (5.10 x 4.65 meter) een keuken en een garderobe. In de grote zaal zal de jeugd zich onder andere kunnen bezig houden met biljarten en tafeltennis, terwijl de kleine zaal wordt ingericht als een huiskamer, waar onder meer RHENEN. Het verenigingsge bouw „Irene" aan de Grutterstraat heeft sinds zaterdag een geheel nieuw buffet. Het is gebouwd onder de over kapping van het balkon in de grote zaal. In het verleden gebruikte men een lokaaltje achter de grote zaal om bezoekers in de gelegenheid te stellen verfrissingen te kopen. Het nieuwe buf fet is opgetrokken uit blank hout en voorzien van een grote luifel. Ook voor de concierge van het gebouw, de heer J. van Hunnik, betekent de nieuwe aan winst een belangrijke verbetering. Velen gaven zaterdagmiddag tijdens een receptie blijk van belangstelling. Het echtpaar Van Hunnik mocht tallo ze gelukwensen in ontvangst nemen, terwijl op het grote toneel de „Tiroler Kapel" van de muziekvereniging „Ons Genoegen" musiceerde ter verhoging van de gezelligheid. VEENENDAAL Morgenavond vindt in de SKF-kantine een postzegel ruilavónd plaats. Deze avond wordt gehouden in de plaats van de ruilavónd op 20 februari. Voor de eerste maal zal er een vei ling worden gehouden. Op de kavel- lijst komen enkele mooie series voor uit Nederland. Nederlands Indië, Suri name en Zwitserland. De kavels lig gen vanaf 7.45 uur ter inzage. De aan vang van de veiling is bepaald op 21.15 uur. KESTEREN De prijzen van de op de veiling te Kesteren aangevoerde produkten waren als volgt Goudreinette, EI 7585: 25; EI 85 85: 27; E II 65--75: 15—17; E II 75—85: 18—22; EII 85—95: 21—23. Aanvoer 30 ton. Cox's Or. Pippin, EI 5560: 24; EI 60—65: 41; EI 65—70: 62; EI 70—80: 78; E 1120—21; E II 32—35; EII 46—51; E II 5867. Aanvoer 7 ton. Golden Delicious, EI: 6065: 22; EI 65—70: 31; EI 70—75: 41; EII 29; E II 34. Aanvoer 3 ton. Lombartscalville, EI 6070: 2526; EI 70—80: 30—31; EI 80—90: 29—30; EII 21—24; EII 28—29; EII 28—30. Aanvoer 3 ton. Rode Goudreinette, EI 7080: 35; EI 8090: 40. Aanvoer 3 ton. Jasappels, EII 5565: 29; EII 65 75: 36. Aanvoer 4 ton. Ingrid Marie, EI 65—70: 26—27; EI 7075: 33; EI 7585: 36. Aanvoer IJ ton. Jonathan, E I 6065: 16; E I 6570: 24: EI 7075: 28. Aanvoer 13 ton. Conference, EI 6575: 87; EII 55 65: 78. Aanvoer 1 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg. een tv-toestel, radio en pick-up staan. In de grote ruimte bevindt zich een bar, waar koffie en frisdranken kunnen worden gebruikt. De bovenverdieping is bestemd voor de plaatselijke verenigingen, die daar hun vergaderingen willen houden. Een achttal bestaande ruimten is voor dit doel uitstekend geschikt. Bovendien kunnen op de bovenverdieping tentoon stellingen en exposities worden gehou den. De Technische Dienstkring Kesteren heeft voor de benedenverdieping reeds VEENENDAAL Zaterdagmiddag moest de brandweer in actie komen voor een brand op het terrein van de firma De R. aan de Molenstraat. Door onbekende oorzaak raakte daar een hoe veelheid afval in brand, wat gepaard ging met een stevige rookontwikkeling. De branweer was 't vuur spoedig mees ter. Een plattegrond van ,,de Snellenburg" als de verbouwing zijn beslag heeft gekregen. een schetsplan vervaardigd, waarvan het idee voornamelijk afkomstig is van het comité-lid, de heer J. Wevers. Een werkgroep uit het comité, die is belast met de plannen, heeft onlangs een bezoek gebracht aan de Instuif in Veenendaal. Volgens de voorzitter, bur gemeester D. J. Pott, heeft de groep tijdens dit bezoek verschillende erva ringen opgedaan, die in „De Snellen burg" kunnen worden toegepast. RENSWOUDE. De voetbalvereni ging Renswoude hield vrijdagavond haar contactavond voor leden en dona teurs met hun dames in gebouw „Re- hoboth". Voorzitter J. D. Overeem dankte in zijn openingswoord de dona teurs voor hun ondersteuning en hoopte dat de v.v. Renswoude 'n grote plaats zal blijven innemen in de gemeenschap. Daarna kreeg de heer Dirksen uit Maarsbergen de gelegenheid om de op het programma staande sportquiz te houden. Dat de Renswoudse voetballers meer van hun eigen sporfclub wisten dan van de Olympische Spelen waar deerde de heer Derksen zeer. Winnaar werd de heer W. Gijsbertsen met H. v.d. Veer als goede tweede, ter wijl C. Overeem de troostprijs behaal de. Onder veel hilariteit werd er ver volgens door een team van „Renswou de" tegen een damesteam en veteranen om een prijs gestreden in het omver schieten van bussen. ^Y^nnaars werden hier A. Veldhuizen, mevr. B. v. 't Foort, H. Sanders. De Harselaarband uit Veenendaal nam hierna de verdere ontspanning voor zijn rekening. Er werd aan het slot nog eën grote Verloting gehouden. De winnaars van de twee hoofdprijzen waren R. de Neuve en J. Hartog. ADVERTENTIE Mensen, die gewend zijn om auto's van ver over de tien mille te besturen, steken na een kennismaking met de BMW 1600 hun bewondering niet onder stoelen of banken. Als ze voelen, hoe fel de 96 pk motor trekt, knikken ze goedkeurend, maar zeggen nog niets. Pas als ze bochten, hobbelkeien en bliksemsnel remwerk achter de rug hebben en de wagen ook in alle andere opzichten op de proef gesteld is, zeggen ze: - Tjonge! Je zult zo'n auto hébbenWilt U het oordeel van onpartijdige deskundigen over de BMW 1600 zwart op wit heb ben? Vraag bij ons afdrukken van de roadtests aan. En vergeet niet zelf eens met deze zeer bijzondere wagen kennis te maken. vrljblljvand «f Dan Haag De PTT heeft besloten de verkoop van postzegels in de waarden 2, 3, 4, 6, 7, 18, 24, 37 en 62 cent te beëindigen. De verkoop van nog aanwezige voorra den zal uitsluitend plaatsvinden aan de loketten voor de verzamelaars. De Bel gische posterijen heeft een zestal zegels met toeslag gegeven onder de naam „Solidariteit". De onderwerpen stellen kinderspelen voor naar fragmenten van het schilderij „Kinderspelen" van P. Bruegel. De zes zegele tezamen één blok vórmen tesamen met gehele schilderij, het is geschilderd op eikehout en meet niet minder dan 118 x 161 cm. Het uit gifte programma voor 1968 omvat de volgende nieuwe'uitgaven. Twee bij zondere zegels met toeslag ten bate van Het Rode Kruis. Vier bijzondere ze gels met toeslag, Nationaal Belang. Twee zegels zonder toeslag gewijd aan het eeuwfeest van het Zegelwerkhuis te Mechelen en aan de Dag van de Post zegel. Twee zegels zonder toeslag ter bevordering van de Europese Gedachte. Een cülturele reeks van vier zegels met toeslag ten bate van werken met cul tureel karakter. Een historische reeks van vier bijzondere zegels zon der toeslag. Twee zegels, zonder toe slag, gewijd aan Kerstmis en aan de strijd tegen werkongevallen. Een patriot tische reeks van vier postzegels met toeslag, ten bate van werken met va derlandslievend karakter. Een reeks van vijf Wijzondere postzegels. Frankrijk heeft twee zégels uitgege ven met afbeeldingen van ivoren beeld jes uit het museum van Dieppe 0,25 plus 0,10 fr. „Fluitspeler", 0,30 plus 0.10 fr. „De vioolspeler". De extra toeslag komt ten goede van het Franse Rode Kruis. Op 29 januari kwam een gehele LEERSUM In de boerderij „Het Hof" in I^eersiini speelden zaterdag avond Rob Hoeke en z'n Rhythm and Blues Group voor een uitverkocht huis. De beatclub „De Weerwolf", die deze avond had georganiseerd, was al vroeg begonnen met het geven van publici teit aan het concert van Rob Hoeke, een van de beste vertolkers van de rhythm and blues in Nederiand. Uit de wijde omgeving stroomden jongeren per brommer, bus, auto of liftend naar Leersuin en velen waren te laat om nog een kaartje te kunnen bemachti gen. De teleurgestelde jeugd bleef nog geruimte tijd rond de met ruim vijf honderd mensen volgepropte beatboer- derij hangen om toch iets van de mu ziek op te vangen. Voor het optreden van Rob Hoeke kon de jeugd genieten van de tv-film „The Magical Mysterie Tour" van de Beatles. In samenwerking met de fir ma Zwolsman uit Leersum had het be stuur van „de Weerwolf" een kleuren televisie op het podium geplaatst. Het „tv-optreden" van de Beatles was organisatorisch juist gezien van het beat-clubbestuur. Vele jongeren wilden de Beatle-show immers voor geen geld missen en hadden er zeker Rob Hoeke voor laten schieten. Nu kon men echter zowel de Beatles als Rob Hoeke zien. Beide programma's de den niet voor elkaar onder. Rob Hoeke kwam met frisse en vooral swingende muziek. De homogene ritme-sectie van de groep vormt een rotsvaste basis voor de jazzy improvisaties en fill-ins van pianist Rob. Hij maakt ook uitstekend gebruik van de afgeronde begeleiding. Duidelijk haakt hij zijn melodieën op het ritme in. Solo-gitarist Will de Meijer is deze kunst niet machtig. Zijn matige tech niek weerhoudt hem ervan om in de so li van zijn muzikaliteit blijk te geven. Hij is pas drie weken bij de groep en het is duidelijk te horen dat hij nog lang niet is ingespeeld. Hij heeft nog niet de vaart en de feilloze afwerking, die de andere vier musici zo eigen is. Al bestaat het repertoire van de band lang niet helemaal uit traditionals, toch hebben alle nummers wel een typeren de sfeer. Daarom mag de band ook de zo dikwijls misbruikte naar „rhythm- and bluesgroup" voeren. Zij brengen niet de oude folk-blues maar de jazz, die halverwege de dertiger jaren in de grote steden van de Verenigde Staten ontstond. Soms iets gemoderniseerd en vaak met een niet traditionele bezet ting viel deze muziek bij de jeugd bij zonder goed in de smaak. R. v. R. serie postzegels uit gewijd aan de Olym pische winterspelen te Grenoble. Zes ze gels met voorstellingen van de diverse wintersporten. Hongarije heeft ter her denking van de vijftigste verjaardag van de oktoberrevolutie een groot for maat serie van drie zegels uitgegeven. De zegels stellen voor beelden uit Le- nins leven naar schilderijen van Sandor Légradj: 6oft Lenin als onderwijzer 1 ft Lenins portret, 3 ft Lenin aan boord van de kruiser „Aurora". In de serie „Prominente Amerikanen" werd op 12 januari een postzegel van 1 cent (groen) uitgegeven met het portret van Thomas Jefferson (17431826) de derde president van de Ver. Staten. Oost-Duitsland. Een serie van twee zegels met afbeeldingen van produkten van volkskunst uit het Ertsgebergte. 10 pf een notekraker en twee wierook - branders, 20 pf een lichtengel en een mijnwerker. De jaarlijkse weldadig heidszegels van West-Duitsland zijn eni ge dagen in de circulatie. De afbeeldin gen zijn ditmaal uit het sprookje van vrouw Holle, van Grimm. De waarden 10 plus 5, 20 plus 10, 30 plus 15 en 50 plus 25. Voor West-Berlijn is een extra- indruk „Berlin". Cuba. Een serie van vijftien prachti ge zegels met afbeeldingen van exoti sche vogels uit de diergaarde van Ha vana. De serie bestaat uit vijf waar den van 1 c, vijf van 3 c, en vijf van 13 c. Vier zegels van 1 c, vier van 3 c, vier van 13 c, zijn samenhangend in een blok gedrukt. Ter gelegenheid van het Internationa le Jaar van het Toerisme heeft Italië twee zegels laten verschijnen in dè waarden 20 en 50 lire. Beide zegels ge ven het embleem van de ITY weer. Grenada heeft ter herdenking van wijlen President Kennedy een serie van zes zegels uitgegeven in de waarden 1, 15, 25, 35, 50 c, en 1 dollar. De zegels siellen verschillende portretten van Kennedy voor met naast het hoofd op elke zegel een andere bloem. In Liechtenstein is het eerste deel van een nieuwe serie postzegels verschenen, gewijd aan de kerkpatronen. 20 rp Pe trus en Paulus 30 rp Sint Nicolaas, 70 rp Sint Fridolin en 120 fr St. Anna. De jaarlijkse caritas-zegels van Lu xemburg zijn uitgekomen. De zegels tonen de kinderen van Groothertog Jean en de Groothertogin Josephine-Charlotte en wel op de waarden 50 c plus 10 c Guillame, 1.50 fr plus 25 c Margaretha, 2 fr plus 25 c Jean, 3 fr plus 50 c Henri. Op de zegel van 13 fr plus 6.90 is het slot Berg, de residentie van de konink lijke familie afgebeeld. Binnenkort geeft Tsjechoslowakije een serie van zeven luchtpostzegels uit als propaganda van de Internationale postzegeltentoonstelling Praag 1968. De zegels geven beelden weer van die ste den waar sinds 1962 internationale post zegelexposities zijn gehouden. Praag 1962, Istanboel 1963, Parijs 1964, Wenen 1965, Washington 1966 en de Amphilex in 1967 te Amsterdam Op het laatste moment kwam van de Franse Posterijen het bericht binnen, dat ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de postcheque- en girodienst op 8 januari jl. een zegel van 40 fr werd uitgegeven met als voorstelling twee handen met giroformulieren. In verband met de komende Olympi sche spelen in Mexico zal de postadmi nistratie van de Nederlandse Antillen op 19 februari een serie van drie bijzon dere zegels uitgeven zonder toeslag. 10 ct Hand met Olympische vlam, kleur rood, geel, groen en zwart. 20 ct discus werper en Olympisch symbool, kleur lichtblauw, donkerblauw, groenbruin, groen en oranje. 25 ct stadion met vre desduiven en Olympisch symbool, kleur bruin, groen en oranje. Ale bijzondere tekst is vermeld: „Mexico 1968". De prijs bedraagt in Nederlandse munt f 1,10. acAi/puym. I RHENEN Voor een praktisch uit verkocht huis gaf de arbeidersmuziek vereniging „Oefening Baart Kunst" vrijdagavond in het „Eigen Gebouw" een bijzonder geslaagde muziekuitvoe ring. Voorzitter Van Driel sprak een kort toelichtend woord vooraf, daarbij van de gelegenheid gebruik makend om de afgevaardigden van het gemeentebe stuur. wethouder T. van Lienden, in 't bijzohder welkom te heten. De heer Van Driel schetste het afge lopen jaar als van bijzonder groot be lang voor „OBK". De yereniging ging goed vooruit en heeft nu de beschikking over tachtig werkende leden. Geruime tijd moest de toeloop van nieuwe leden, wegens gebrek aan in strumenten en uniformen, worden'afge remd. Er moest zelfs een ledenstop in gesteld worden. Dit alles is nu achter de rug, nieuwe leden, zowel muzikanten, tamboers als majorettes kunnen allemaal weer uit gerust worden. In het afgelopen jaar trad „OBK" vijftien maal op buiten Rhenen, zowel in binnen- als buitenland. Voor dit jaar zijnx al weer diverse nieuwe contracten afgesloten. Over de steun van de Rhenense inge zetenen was voorzitter Van Driel bij zonder tevreden. „Wanneer die zo blijft kan onze muziekvereniging de toe komst met een gerust hart tegemoet LEERSUM De stroopwafelactie die georganiseerd werd door de Hervorm de Vrouwengroep ten bate van het „Her vormd Kerkelijk Centrum" heeft het prachtige bedrag van f 985,- opgebracht. zien", zo stelde hij voldaan vast. Het concert bestond uit twee gedeel ten: Voor de pauze klassieke werken daarna wat lichtere muziek. Directeur A. J. van Kolfschooten kon tevreden zijn over de muzikale prestaties van zijn mensen. Het bleek dat „OBK" op nieuw een stap omhoog is gegaan en in staat is een programma van aan trekkelijk gehalte te brengen. Terloops dankte de heer Lammers uit naam van het comité bejaardentocht „OBK" voor de ondervonden mede werking in het afgelopen jaar. De geslaagde uitvoering werd beslo ten met een bal, waaraan „De Vallei- Band" zeer verdienstelijke muzikale medewerking verleende. LEERSUM De tafeltennisuitslagen van de Leersumse sportclub „Antilope" zijn als volgt: AntilopeKTVE 6—3; Gevato 3Antilope 2 45; Iduna 9 Antilope 2 5—4; IVO 3—AntUope 1 45; Antilope 1USS 2 54; Antilope 1—Wilskracht 10 8—1. In de basket-ballafdeling van de ver eniging werden de volgende resultaten behaald: AntilopeRotterdam 12836; AntilopeEindhoven 8858. LEERSUM Twee judoploegen van sportvereniging Larsheim uit Leersum kwamen het afgelopen weekend uit een in een wedstrijd tegen de judovereni- ging uit Wijk bij Duurstede. Het A-team van Larsheim zegevierde met 2523 over zijn tegenstanders, ter wijl de B-ploeg van de Leersumers het onderspit moest delven (20—28). Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Geachte redactie, Op uw artikel in „de Vallei" d.d. 30 december ontving ik zo veel leuke en spontane reacties, dat mijn voorraad wolresten voor het breien van dekens yoor het Albert Scheitzerdorp weer da nig werd aangevuld. Gaarne wil ik langs deze weg gevers en geefsters har telijk danken voor hun medewerking. mevr. Broertjes „De Engelenburgh". ~ADVËHËNTIE MIST u uw dagblad DE VALLEI? Bel: tot 17.30 uur 10550 van 17.30 19.80 uur uur. 11079 1 d 1 W# w Zaterda ga 16.30—17.30 RENKUM Zondag hebben enkele spelers uit Rhenen en Veenendaal met succes deelgenomen aan de achtkamp lste klas te Renkum. Volgende week wordt in Overasselt eveneens een acht kamp gehouden, waarna de vier bo venste spelers van beide achtkampen met elkaar moesten uitmaken wie de definitieve winnaar wordt. In Renkum waren van de Gelderse Vallei uitgenodigd Van Breenen van RTTV uit Rhenen en v. Dam en De Kleuver van STV-Climax uit Veenen daal. Van Breenen was deze middag wel bijzonder goed op dreef. Hij wist zijn zeven tegenstanders al len aan de zegekar te binden en daar mee ongeslagen deze achtkamp te win nen. Van Dam behoefde maar weinig voor hem onder te doen Hij moest al leen tegen v. Breenen in 3 games de 'vlag strijken en eindigde op een zeer eervolle 2de plaats. De Kleuver wist zich niet bij de bo venste vier te plaatsen. Hij won twee maal maar moest ondanks goed spel in de andere vijf z'n meerdere erkennen. Door deze resultaten kwam De Kleuver uiteindelijk op de zesde plaats terecht. SCHERPENZEEL Een sterk ge wijzigd Valleivogels heeft zaterdag het bezoekende Advendo een 3-1 neder laag toegebracht. Het is een spannen de strijd geworden, die echter niet op viel door goed spel. De Scherpenzeelse zege was verdiend, hoewel Advendo in de slotfase sterk kwam opzetten. Val leivogels-goalie Vlastuin was echter in blakende vorm. Valleivogels ging meteen in de aan val. Nadat Idzerda met alleen de kee per voor zich had naastgeschoten maakte R. van Domselaar er na een kwartier 1-0 van. Een tweede treffer - vijf minuten later die ontstond uit 'n scrimmage, werd door de arbiter afge keurd wegens buitenspel. Advendo ging weer in de aanval en uit een voorzet van de Advendo-linksbuiten kopte Van Rootselaar Gzn. in eigen doel (1-1). In de tweede helft een fel aanvallend Advendo, maar de defensie van de thuisclub gaf geen krimp. Vallei vogels probeerde het met uit vallen en Idzerda schoot zijn team naar een 2-1 voorsprong. De strijd werd aan zienlijk harder en de arbiter dreigde zelfs met een staking, wanneer de ploe gen zich niet zouden beheersen. De thuisclub kwam onder zware druk te staan, maar een kwartier voor het einde stelde Valleivogels de zege veilig. J. Werkman schoot de bal na goed aangeven van Idzerda langs de Advendo-goalie (3-1). Onophoudelijk bestormde Advendo de Vogels-veste, maar doelman Vlastuin wist steeds met schitterende acties redding te brengen. Er kwam geen wijziging meer in de stand.

De Vallei | 1968 | | pagina 3