Bijna kwart miljoen maakten in weekeind ritje met de metro New York weer schoon GRATIS STERC0C0S CATALOGUS Rood" bloedbad in Hoeé Fransen vrezen grotere Sovjet-vloot in de Middellandse Zee v.s. Leerlingen verdacht, maar leraar was de dief Vakbonden tegen opgeven verworven rechten Rey uit terug Italiaanse gezondheidszorg bedreigd door stakingen Strössner herkozen Quick Up't is goed. Ko drinkt 't. Beschonken man reed in op slachtoffers van ongeluk en hun helpers Vredescontact Nigerië en Biafra Vader stierf in vuur bij poging kind te redden nnpircn wordt u op t-V" gepresenteerd. llllKlU DU Stuur een briefkaart aan: 99 Turk bij Ber^h gepakt bij poging pistolen te smokkelen Geen geluk met gestolen politie-auto THANT BEZOCHT MOSKOU Op 16 februari ontwerji rijks wegenplan openbaar Juwelendiefstal in Miinchen TREIN STOND STIL Dodenweg wordt beveiligd Stercocos, Postbus 68, Amsterdam. 300 burgers terechtgesteld TEGENWICHT Pastoor Miedema start actie voor hulp behoeftige gezinnen JK STA ACHTER ENGELAND FEL Vliegtuig brug stortte via in zee MINISTER RAKKER: ALLEEN DE ROUTES KNELPUNTEN GROTE WERKEN Egypte zegt .spionnen voor Israël gepakt te heblien ARTSEN EN PERSONEEL STAKEN PSYCHIATERS a MAANDAG 12 FEBRUARI 1968 ROTTERDAM De. 29-jarige leraar B. V. uit Rotterdam heeft bekend zes diefstallen te hebben gepleegd uit jas sen van collega's in het Instituut Schoevers in Rotterdam. Vorige week was op het instituut enige opwinding ontstaan toen de politie plotseling nog al uigebreid de aanwezige leerlingen fouilleerde. De leraar heeft ongeveer achthonderd gulden buitgemaakt. Hij werd door de Rotterdamse recherche aan de tand ge voeld, nadat de politie in Rhenen had laten weten toen zij had gelezen van de actie van de Rotterdamse collega's op het instituut een bepaalde leraar te zoeken wegens gelijksoortige diefstal len in Rhenen, Wageningen en Benne- broek. De gezochte bleek aan het insti tuut in Rotterdam verbonden te zijn. VUGHT Versuft door de drank is zaterdagnacht de 43-jarige J. D. uit Udenhout met zijn wagen Ingereden op een groepje mensen, dat eerste hulp verleende aan een jongen en een meisje, die bij Vught met hun brommer tegen een boom waren gereden en.gewond op de weg lagen. Hoewel een rode lamp op de weg was gezet om het naderend verkeer te waar schuwen en bovendien twee jongeman nen het verkeer regelden, reageerde de Udenhouter helemaal niet. Met flinke vaart reed hij op de mensen in, van wie er twee ernstig werden gewond. De twee gewonden die al op de grond lagen, lie pen nog beenbreuken en hersenschud dingen erbij op. D. wordt vandaag voorgeleid aan de officier van justitie. Zijn wagen en rijbe wijs zijn hem afgenomen. LONDEN Volgens het Britse dag blad „The Guardian" z(jn in Londen al zes weken geheime onderhandelingen gaande over een staken van het vuren in Nigerlë, waar een burgeroorlog woedt sedert Oost-Nigerië zich in mei 1967 als anafhankeiyke staat Biafra af scheidde. Vorige week nog, aldus het blad, kwa men vertegenwoordigers van het cen trale bewind in Lagos en Biafra naar Londen. Er zou bemiddeling worden ver leend door de secretaris-generaal van het Gemenebest en een Ghanese ver tegenwoordiger. De gedachten gaan uit naar de vorming van een strijdmacht van het Gemenebest die in de gevechts zone zou worden gelegerd en een soort gelijke taak zou hebben als vredes missies van de Verenigde Naties. Een woordvoerder van het Gemenebest bureau wilde geen commentaar op het bericht leveren. MüNCHEN Uit een afgesloten hotelkamer in München is in het week einde voor minstens 400.000 mark aan juwelen gestolen. De daders wisten te ontkomen zonder te worden opgemerkt. Onder de verdwenen sieraden bevond zich een smaragdring met een briljant, die alleen al een waarde van 160.000 mark vertegenwoordigde. DEN HAAG By het K.E. ia met in gang van 16 februari 1968 benoemd tot lid van de Raad van State ir. H. Vos te Wassenaar. ROTTERDAM Ruim 243.000 mensen hebben dit weekeinde in Rotter dam een ritje met de metro gemaakt. Dat is meer dan de helft van de ongeveer 450.000 mensen die op een gewone weTkdag met driehonderd bussen en twee honderd tranis door Rotterdam worden vervoerd. De directeur van de RET, drs. C. G. van Leeuwen, gelooft dat de enorme drukte van het eerste metro-weekeinde hoofdzakelijk werd veroorzaakt door mensen die de twee vrijkaartjes die zij van de gemeente hadden gekregen, voor een ritje kwamen inruilen. De grootste drukte werd zaterdag ge registreerd. Het meest waren de me trostations Zuidplein, Beurs en Centraal Station in trek. De heer Van Leeuwen: „Het was dit weekeinde meer dan eens een gekkenhuis in en om de metro. De nieuwsgierigen kwamen uit het hele land. Wij rekenen erop. dat deze druk te nog zeker twee a drie weken zal du ren". Volgens de directie van de RET heeft de krachtproef van het afgelopen week einde bewezen, dat zowel personeel als materieel voor zijn taak is berekend. Er was 52 man personeel extra op de been om de drukte in goede banen te leiden. De treinstellen en de perrons konden de mensenmassa's goed ver werken. De wachttijden golden voor namelijk de halls en de entrees van de stations. Toch moest het personeel van de RET nog op verschillende punten sto ringen verhelpen. Vooral de automaten voor kinderkaartjes lieten vaak ver stek gaan. De RET heeft laten weten, dat deze apparatuur opnieuw zal wor den gecontroleerd. De treinstellen hebben zich redelijk goed gehouden. Zaterdagmiddag moest een trein met een technisch mankement uit de roulatie worden genomen. Zon dagavond tegen zes uur kwam een treinstel tussen de stations Beurs en Leuvehaven tot stilstand. Monteurs had den de wagen binnen een kwartier weer aan het rijden. Tijdens de reparatie werden alle andere treinen over één spoor geleid. Een bron van ergernis en vermaak vormden tijdens het uitzonderlijk druk ke weekeinde ook de roltrappen in de metrostations. De duizenden kinderen die hun nieuwsgierigheid kwamen be vredigen, hadden al snel ontdekt dat zij door één druk op de knop de rol trappen buiten werking konden stellen. De aanwezige monteurs hadden handen vol werk om de trappen weer in be drijf te stellen. Nauwelijks hadden zij de zaak dan gerepareerd, of de jeugd begon van voren af aan. A Burgemeester John V. Lindsay van New York kreeg de volle laag van een bewoner aan de zeven de straat toen hij een rondgang maakte langs de straten, waar het vuilnis hoog lag opgetast. De sta king is door ingrijpen van gouver neur Rockefeller thans beëindigd. BAAMBRUGGE Bij ccn poging een van zijn kinderen te redden van de brandende zolder van zijn woninkje aan de Zuwe in Baambrugge is gister morgen de 27-jarige A. Hogeveen sa men met het kind om het leven geko men. De brandweer vond de lijken la ter vlak bij het zolderraam, waardoor een ander kind van het gezin wel kans had gezien te ontsnappen. De ouders werden om ongeveer acht uur gewekt doordat hun oudste zoon, een jongen van vier jaar die samen met een tweejarig broertje op zolder in een stapelbed sliep, om hulp riep. Terwijl de vader de zolder opstormde, rende zijn vrouw met een kind van veertien maanden naar buiten. Even later kon zij daar, geholpen door buren, de oudste jongen van de zolder helpen. Hij had kans gezien het zolderraam te bereiken en hing half uit het raam. De vader heeft op de fel brandende* zolder het jongste kind, dat in het stapelbed in een tuigje was vastgebon den, nog kunnen losmaken. Even later moet hij vlak voor het raam dat de redding betekende voor zijn oudste zoon, met het kind in zijn armen zijn bezweken. DEN HAAG Het kruispunt In de rondweg om Borne, waar in een maand tyds drie mensen zijn verongelukt, zal op korte termijn worden verbeterd. Dat heeft de minister van verkeer en water staat, drs. J. A. Bakker, geantwoord op vragen van de Tweede-Kamerleden mr. J. W. Masman en E. R. Wleidraayer (beiden soc.). Bij het kruispunt worden nu knipper lichten geplaatst. Er is een beperking van de maximumsnelheid ingevoerd. ADVERTENTIE SAIGON De communistische troepen in Hué hebben driehonderd burgers gedood en massaal begraven ten zuiden van de stad. Dat maakte de burgemeester van Hué, luitenant-kolonel Phan Van Khoa, gisteren bekend. De geëxecuteerde mensen waren voor het merendeel functionarissen van de overheid, technici, politiemensen en anderen die door de Viët-Cong op de zwarte Ijjst waren geplaatst. PARIJS Frankrijk maakt zich, in weerwil van z(jn goede betrekkingen met de Sovjet-Unie, hoe langer hoe meer bezorgd over het snel groeiend aantal Rus sische oorlogsschepen in de Middellandse Zee. Wat vooral de aandacht trekt is het grote aantal met raketten uitgeruste oorlogsschepen, dat de Sovjet-Unie le vert aan enkele Arabische landen. De executies zouden zijn uitgevoerd toen de communisten uit het zuiden van de stad werden verdreven. Het massa graf was nog niet door de geallieerden bereikt. De Noordviëtnamczen zouden tevens naar schatting honderdvijtig ka tholieken gevankelijk de stad hebben uitgevoerd. Waarheen was niet bekend. Zaterdag bezette de Viët-Cong de stad Bac Lieu in de delta van de Me kong. Eenheden van het Zuidviëtname- se regeringsleger slaagden er later in de stad te heroveren. Bij de gevechten gingen duizenden huizen in vlammen op. Dezelfde dag voerden Amerikaanse vliegtuigen een luchtaanval uit op het vliegveld Phoec Yen ten noordwesten van de Noordviëtnamese hoofdstad, Hanoi. Vorige week had men op het vliegveld voor het eerst bommenwer pers van Russische makelij gesigna leerd. Andere luchtaanvallen waren ge richt op batterijen luchtdoelraketten, wegen en Noordviëtnamese artillerie ten noorden van de zeventiende breed tegraad. De Amerikaanse basis Khe Sanh, die geheel door Noordviëtnamese eenheden en tanks is omsingeld, was in het week einde opnieuw het doelwit van commu nistische beschietingen. Daarbij werd een Amerikaans transportvliegtuig met 7300 liter brandstof aan boord getroffen toen het bezig was te landen. De viermotorige C-130 kwam midden op de landingsbaan terecht, waar het toestel ontplofte. Vijf inzittenden van het vliegtuig kwamen om het leven. Het vliegveld van Khe Sanh, dat we gens de omsingeling door de commu nisten van vitaal belang is, was gerui me tijd niet te gebruiken. Enkele uren na het incident had men de schade zo ver hersteld dat de basis weer bereik baar was voor vliegtuigen. BERGH Aan de doorlaatpost „Bergh-Autoweg" werd door de Ko ninklijke marechaussee de 29-jarige Turk A. B. aangehouden, die in z(jn auto vier Browning-pistolen van zwaar ka liber vervoerde. Een der pistolen werd geladen met negen patronen onder hand bereik van de bestuurder aangetroffen onder de vloermat van de auto. De an dere pistolen waren verstopt in de lig plaats, waar het reservewiel zich moest bevinden. A. B., die enkele jaren in Nederland, o.a. in Breda en daarna in Duitsland had gewerkt, was werkloos. Hij had de wapens in Duitsland gekocht en wilde proberen in Nederland hiervoor een koper te vinden. Bij onderzoek kwam aan het licht, dat de auto, waarin hij reed, onrecht matig in zijn bezit was. Hij had zich deze auto toegeëigend van twee land genoten die te Breda werkzaam zijn. De Duitse politie stelt een onderzoek in naar de herkomst van de wapens. B. is voorlopig ondergebracht in de ka zerne te Zevenaar en wordt vandaag naar Breda vervoerd. Voor zover men in Frankrijk weet, zijn er tot nu toe bijna veertig van de ze snelle vaartuigen geleverd aan Egypte, Syrië en Algerijë. Er zijn twee klassen van deze oorlogsscheepjes. De kleinste, van tachtig ton, hebben een snelheid van veertig knopen (75 km per uur) en de grootste, die tweehonderd ton meten, lopen 25 knopen (45 km per uur). Al deze schepen hebben vermoe delijk Russische „adviseurs" aan boord. Dan zijn er ook nog de schepen van de Rode vloot zelf. Volgens da inlich tingen van de Franse marine* is de Sovjet-Unie bezig in de Middellandse Zee een zelfstandig opererend eskader te vormen dat als tegenwicht zou moeten dienen voor de Amerikaanse Zesde vloot. Er zijn in die wateren reeds een Russische kruiser van twintigduizend ton en vele torpedobootjagers en on derzeeboten, waarvan sommige met re actor-voortstuwing gesignaleerd. Het zou de bedoeling zijn, ook een Russisch vliegdekschip voor helikopters naar de Middellandse Zee te zenden, alsmede lichte snelle kruisers met raketbewa pening. De Fransen zijn met name bang dat de juist door hen ontruimde marineba sis van Mers-el-Kebir, in Algerijë, door de Rode vloot als steunpunt zal worden gebruikt. In antwoord op vragen daar over zei de Algerijnse minister van Bui tenlandse Zaken: „Wij willen deze ba sis alleen voor ons zelf hebben. Wij willen niet alleen maar van soort en nationaliteit van bezetting wisselen". SCHAESBERG In de Michaëlkerk van pastoor Ed Miedema in Schaesberg schalde gisteren Andalusische muziek en hingen tientallen affiches over Spanje en stierengevechten. De pastoor zelf kondigde van de kan sel onder het roepen van „Alaaf - alaaf" - vertaling van het Spaanse Ole Ole - een actie aan om behoeftige gezinnen in heel Europa te helpen. Het eerst komt een gezin in Andalusië vader (23), moeder (22) en een doch tertje (twee en een half) aan de beurt. De parochie wil het gezin aan onderdak en een inboedel helpen en voor de vader een vakopleiding betalen. Het dochtertje is in Limburg geboren en in de kerk van pastoor Miedema gedoopt. Ook nu weer staat de voltallige paro chieraad achter zijn pastoor die zoals bekend een ernstig gezagsconflict heeft met de bisschop van Roermond mgr. P. Moors. LONDEN Van vandaag af wordt er in de fabriek waar de campagne „Ik steun Engeland" in het begin van dit jaar is begonnen, weer normaal ge- werk. Dus niet meer met et dagelijk se extra halve uur zonder loon ten bate van de Britse economie. Maar de vijf typistes, die de bal indertijd aan het rollen hebben gebracht en van wie het idee afkomstig is, hou den vol, net als het overige kantoor personeel. De mensen in de radiatoren- en venti- latorenfabriek van Colt in Surbiton en Havant in Hampshire, hebben het hoofd gebogen voor de onwrikbare houding van de vakbond van me taalbewerkers. de AEU. Die is er, net als een aantal andere vakbonden, fel tegen dat arbeiders langer werken dan hun contract voorschrijft, zonder dat zij daarvoor extra loon krijgen. Er is bij Colt een fel conflict ontstaan door de vrijwillige actie, waaraan het grootste deel van het personeel deelnam en die is overgeslagen op tal van andere kléine en middelgrote bedrijven in Engeland. De vier voor mannen van het fabriekspersoneel die de actie steunden zijn vorige week zelfs door de AEU uit hun functie ge schorst. Nu hoopt men .er iets op te vinden, waardoor Colt toch een bijdrage kan blijven leveren aan de campagne. Er komen deze week besprekingen tus sen de AEU en de directie van Colt over de produktiviteit in het bedrijf. Men gaat proberen tot een akkoord te komen, dat voor de AEU aanvaard baar is en waardoor de produktiviteit van de fabriek werkelijk omhoog zal gaan. Dit dient evenwel te gebeuren in de normale werktijd. In de afdeling verkoop van de fabriek van Colt is elf procent meer werk verricht als gevolg van de campagne die begin januari begon, zo heeft men berekend. Carol Fry (16), een van de vijf typistes die de actie zijn begon nen, zei dan ook: „Mijn vriendin nen en ik zjn erg teleurgesteld dat onze firma zich uit de campagne heeft moeten terugtrekken. Wij op kantoor gaan ermee door". Intussen is er in Engeland ook heel wat te doen over een verwante ac tie: „Hoe kunt u Engeland en u zelf helpen". Daar staat een groep in vloedrijke industriëlen achter, enkele kraatenmagnaten, een bekende uitge ver, het grote warenhuisconcern Marks en Spencer en de vermaarde televisiegrootheid David Frost. Die hebben in de kranten een afver- tentie over een hele pagina geplaatst, waarin de Britten in een groot aan tal punten wordt verteld wat ze moe ten doen of nalaten om Engeland te helpen. Zo krijgen ouden van dagen de raad om niet te veel naar de dokter te gaan'en kinderen om niet de gratis schoolmelk te drinken. De huisvrou wen van Engeland kregen o.m. de raad om, als het even kan, de kinder- bijslag'niet op te nemen. Velen hebben natuurlijk tegen deze en andere, dikwijls nogal frivole, raad gevingen geprotesteerd. Die van de schoolmelk laat men nu vallen. Ook is er nogal wat te doen geweest, om dat lang niet alle deelnemers aan de actie zijn geraadpleegd over de in houd van de veelbesproken adverten tie. SAN FRANCISCO Een straalvlieg tuig van de Amerikaanse Marine is zondag in een dichte mist via het dek van de brug over de baai van San Francisco neergestort en brandend in het water terechtgekomen. De twee vliegers in het toestel ver- dwenne in het ijskoude water. Op de brug, waarop vrijwel geen verkeer was, vielen echter geen slachtoffers. Het brugdek werd gesloten om het te kunnen controleren. Daardoor ont stond een opstopping van 5000 automo bielen. Reddingsboten van de kustwacht, een sleepboot van de marine en een brand weerboot van de gemeente San Fran cisco hebben de baai afgezocht naar de vermiste vliegers. Zij vonden wrakstuk ken en een olievlek. De T-53, een oefenstraalvliegtuig, was opgestegen van de marinevliegbasis Alameda bij San Francisco en raakte de stalen spanten van de brug. Een verticale spant werd verbogen. BRUSSEL De voorzitter van de Europese Commissie, (de „regering" van de EEG), Jean Rey, is zondag ochtend in Brussel teruggekeerd van een reis van een week naar de Ver enigde Staten, waar hij actuele pro blemen van wederzijds belang heeft besproken met president Johnson en diens ministers van Buitenlandse Za ken en Financiën, Rusk en Fowler. Rey verklaarde bij aankomst op de Brusselse luchthaven, dat zijn offici ële kennismakingsbezoek aan de Ame rikaanse president hem gelegenheid had geboden om tijdens uitvoerige discussies de reacties van de ge meenschap te geven op de voorgeno men Amerikaanse maatregelen voor herstel van het evenwicht op de Ame rikaanse betalingsbalans. Het overleg over de daarmee voor Europa samenhangende problemen, zal in de komende weken in Brussel, met deskundigen van de zes gemeen- schapslanden, worden voortgezet. Rey verwachtte dat eind van deze maand als de ministers van Finan ciën van de zes op 26 en 27 feburari bijeenkomen een balans van de gehele problematiek gereed zou kun nen zijn. Rey was er absoluut van overtuigd, dat men van Amerikaanse zijde niet de resultaten van de Kennedy-ronde van vorig jaar in gevaar zou bren gen en dat ook voorkomen zou wor den, dat men in een nieuwe spiraal van protectionistische maatregelen te recht komt. Dé voorzitter van de Europese Commis sie heeft zijn Amerikaanse gespreks partners tenslotte op hun verzoek, een overzicht gegeven van de moei lijkheden rondom de Britse Euro- markt-kandidatuur. Hij zei dat hij zich redelijk optimistisch had uitge laten over pogingen om toch nog tot oplossingen op dit gebied te komen. ROTTERDAM De 27-jarige machi nist G. W. uit Rotterdam is er gister nacht vandoor gegaan met een politie auto, die geparkeerd stond bij het hoofd- bui-eau. Hij reed met de wagen, die niet als politiewagen herkenbaar was, naar Wernhout waar hij slipte, over de kop sloeg en tegen een verkeerszuil tot stil stand kwam. De auto werd vernield: de man kwam er redelijk goed vanaf en werd aange houden. MOSKOU Secretaris-generaal Thant van de V.N. is zondag uit Nieuw Delhi in Moskou aangekomen waar hjj tijdens een verblijf van dertig uur in hoofdzaak met premier Kosygin sprak. Dit officiële bezoek is niet in de Sovjet- Russische pers vermeld. Thant heeft naar verluidt, vooral het Vietnamese vraagstuk met de Russen besproken. In Nieuw Delhi had hij de Noordvietnamese consul aldaar ont moet. AMSTERDAM De verplichte spat- lappen gaan binnenkort van de auto's verdwijnen en het Ontwerp-rijkswegen- plan 1968 zal op 16 februari openbaar worden gemaakt. Dat waren de twee. nieuwtjes die de minister van verkeer en waterstaat, drs. J. A. Bakker, in de rede had ver werkt waarmee hij zaterdagmorgen de tentoonstelling van bedrijfswagens in 't Rai-gebouw in Amsterdam opende. De spatlappen zijn in de praktijk geen succes gebleken volgens de minis ter. Daarom wil hij zijn best doen het desbetreffende voorschrift binnen af zienbare tijd geschrapt te krijgen. Het Ontwerp-rijkswegenplan 1968 omvat, zo vertelde minister Bakker, alleen hoofdverkeerswegen die al bestaan of die in de komende tien tot vijftien jaar zullen worden aangelegd, niet precies de tracés, maar het be paalt die routes toch vrij nauwkeurig. Zulks in tegenstelling tot de Hoefdwe- gen-schets van 1966, die meer een ruw schema was. Het nieuwe plan mist het vrijblijvende karakter van de oude schets dan ook goeddeels. Het Ontwerp-rijkswegenplan 1968 is gebaseerd op het schema voor de hoofdverkeerswegen in de Tweede no ta over de ruimtelijke ordening, die in 1966 werd gepubliceerd. Evenmin als het voor de Hoofdwegen-schets moge lijk was de toekomstige verkeersbe- hoefte nauwkeurig te analyseren, kon dat nu voor het nieuwe plan. Aangeno men werd, dat de ruimtelijke ontwik keling in de komende jaren overeen zal blijken te komen met de nota van 1966 daarover. „Dank zij het Rijkswegenfonds is het mogelijk de achterstand in de wegen bouw ten opzichte van de groei van het verkeer in te halen", aldus minister Bakker. „Wij halen uiteraard eerst de ergste knelpunten op verkeersgebied er uit. Ik hoop dat iedereen reëel genoeg is om te beseffen dat we de zaak niet overal tegelijk kunnen aanpakken. Ook moeten we zo reëel zijn om te besef fen dat er steeds nieuwe problemen zullen ontstaan in de wegenbouw. Voor op staat het besef dat een goed wegen net van groot belang is voor onze eco nomie." Rijkswaterstaat gaat dit jaar aan heel wat nieuwe wegen en bruggen be ginnen. Grote werken zijn: Rijksweg 14, die tussen Wassenaar en Rijksweg 4A moet komen, 120 mil joen gulden zal gaan kosten en in 1972 klaar moet zijn. Rijksweg 50 bij Hetcren in Gelder land, die in 1971 gereed moet komen en veertig miljoen gulden zal gaan kos ten; de verdubbeling van de weg over de Afsluitdijk. Verder wordt begonnen met werken aan de E-8 en de wegen tussen Zetten en Ressen in de Betuwe, Meppel en Zwolle, Vries en Groningen, Groningen en Hoogezand, Elsloo en Heerlen, Lam mer en Joure, Eindhoven en Venlo. Een kostbaar project is de uitbrei ding van de veerhavens in Vlissingen en Breskens, waarmee vijftig miljoen gulden gemoeid zal zijn. Verder staan op de lijst de nieuwe IJs- selbrug bij Deventer voor de E-8 (twin tig miljoen, klaar in 1971), de Maas brug bij Venlo voor de Rijksweg 67 (elf miljoen, klaar in 1971), de Rijn brug bij Heteren (28 miljoen, 1971 klaar). CAIRO De Egyptische autoriteiten hebben een spionagenet ontdekt dat van Marseille uit wet;d geleid door speciale Israëlische diensten, zo meldt het Egyp tische blad „Al Ahram". Een lid van de organisatie, die voornamelijk het oog moest houden op het scheepvaartverkeer tussen Egypte en de Sovjet-Unie, is ge arresteerd, namelijk de kapitein van een Spaans passagiersschip, dat in de haven van Alexandrië voor anker lag, aldus „Al Ahram". ADVERTENTIE ROME Dc Italiaanse artsen, chirurgen en röntgentechnici van 2000 zieken huizen hebben een begin gemaakt met een driedaagse staking, om kracht b(j te zetten aan hun eisen voor betere en regelmatiger salarisbetalingen via de dienst der volksgezondheid. Volgens de artsen zyn vele ziekenfondsen vrijwel bankroet en niet in staat hun hun honorarium voor de verzorging hunner patiënten te betalen. Tot aanstaande woensdag zullen in de ziekenhuizen slechts spoedoperaties en eerste-hulpdiensten worden verricht, aldus heeft de vakvereniging van zie kenhuisartsen bekendgemaakt. Terzelfder tijd heeft het niet-medische personeel van de staatsziekenhuizen be kendgemaakt, dat het vandaag een sta king van onbeperkte duur zal begin nen, om kracht bij te zetten aan zijn looneisen. De vakvereniging van deze 120.000 personeelsleden heeft bekendge maakt, dat tijdens de staking genees middelen en bijzondere diëten zullen worden verstrekt, maar dat de zieken huiskeukens, wasserijen en andere diensten zullen stilliggen. Donderdag a.s. willen ook de artsen der psychiatrische klinieken het werk voor onbepaalde tijd stilleggen. Zij eisen een herziening van verouderde voorschriften, die nog uit 1904 dateren. De stakingen kwamen kort na dé goedkeuring door de regering van een nieuw landelijk ziekenhuisplan, met een minder streng centraal toezicht. Vol gens de nieuwe wet, die een oude van 1890 opvolgt, zullen ook nieuwe zieken huizen mogen worden gebouwd. ASUNCION (Paraguay) Generaal Alfredo Strössner is zondag voor een derde vijfjarige ambtstermijn gekozen als president van Paraguay, de arme Zuidamerikaanse staat met 2,5 miljoen inwoners. Zoals verwacht werd ver kreeg Strössner's „Coloradopartij" een meerderheid in de kamer van afgevaar digden en de pas gecreëerde senaat. Zondagavond om 22 uur waren van de 606.602 getelde stemmen er 462.417 uitgebracht op de Coloradopartij. De radicaal-liberale partij kreeg er 104.995, de liberale partij 22.785 en de Febre- ristapartij 12.260. Ongeldig waren 4.046 stemmen. In totaal hadden 897.455 stem recht. De verkiezingen zijn zonder inciden ten verlopen, hoewel Carlos Caballero Gatti, de kandidaat voor het presi dentschap van de febrerista, had ge klaagd over onregelmatigheden. Niettemin verklaarde Gatti zondag avond in een communiqué, dat de ver kiezingen een stap in de goede rich ting der democratie betekenden.

De Vallei | 1968 | | pagina 7