Ongelukkige Jan Bols: „Ik weet nog niet hoe het kwam" Héél gewóón, mevrouw: boter iè echte boter. Beter met Boter De medailles verdeeld Van de Brandhof gelijk tegen Vermeer GOLD JAM 1.29 JUS d'9RANGE;i1.25 BL0KREPEN 1. HAMP0I 1 FAMILIEFLACON 4 VAN 1.49 VOOR HAIRSPRAY 4 1.75 CO-OP Op het circuit „Zilven" te Loenen Top Nederlandse moto-crossers gaat felle strijd tegemoet Niet goedkoop, maar dat proef je dan ook duidelijk. Is het niet jammer om voor een paar cent per boterham, of een kluitje van een dubbeltje verschil, uw dagelijkse maaltijd tot een sleur te maken P Wees zuinig, maar bezuinig nooit op eerlijk eetplezier V Ronde van Andalusië KILLY WEER SNEL Valencia gelijk tegen Bayern München IJshockeytoernooi Tom Okker verloor WK wielrennen '69 in Antwerpen PflKjf gffiEI25 ct. WOOBBEUB1B Geholpen Kwaad Danielsson komt morgen in Amsterdam aan 250 cc 500 cc Pagina 13 DONDERDAG 15 FEBRUARI 1968 'vv Grootmoeder wiet het en een kind weet het: de enige beste bruine saus is saus waar echte boter aan te pas komt GROENTE-, KIPPE-,TOMATEN- OF ERWTENSOEP c°-°p 1.29 GRENOBLE Erhard Keiler, de 23-jarige wereldrecordhouder op de 500 nieter met een tijd van 39,2 sec. een prestatie die hij onlangs in het hooggelegen Inzeil leverde was er nog lang niet zeker van. Na zijn rit op de openingsdag van de Olympische schaatswedstrijden voor heren te Gre noble stond hij met een tijd van 40,3 sec. wel bovenaan, maar er moesten nog altijd lieden als de Japanner Kei- chi Suzuki en de Amerikanen Neil Blatchford, Tom Gray en Richard McDermott rijden. Toch knapen, die hem best van het goud zouden kun nen weghouden. Ook mijn polsslag deugde niet, ik had veel te lange tijd nodig om mijn adem haling op het normale peil terug te krijgen als ik iets inspannends had ge daan; als ik zware arbeid had verricht." De 1.83 meter lange en 74 kilo we gende Keiler nu Olympisch kam pioen op de 500 meter en wereldre cordhouder op deze afstand in de schaatssport heeft nimmer willen aanvaarden, dat hij nooit sport op hoog niveau zou kunnen bedrijven. Hij sloeg de raad van de medici in de wind en zette de eerste schreden op de weg naar sportroem. Waarom het de schaatssport werd? Erhard Keiler: „Als rally rijden niet zo'n dure liefhebberij was geweest en ik geld genoeg zou hebben gehad, dan had een ander voor mij het wereldre cord op de 500 meter kunnen verbete ren en een Olympisch gouden medaille kunnen behalen." Was het toeval? „Ach, wat heet toe val in het leven. Het hangt toch zo'n beetje allemaal af van toevalligheden", stelt de Westduitser. „Vlak bij mij in München lag een ijsbaan en daar ben ik eens een kijkje gaan nemen. Ik zag er een jong meisje wat stuntelen en ik heb toen aangeboden haar te helpen. Ze heette Christine Zylka; ik ben nu met haar getrouwd." „Ik ben me daarna steeds meer voor de schaatssport gaan interesseren en toen ik tot de ontdekking kwam dat er op de korte afstanden meer in zat, ben ik een jaar naar Inzeil getrokken om er te trainen." De lange Keiler werkte hard aan zijn techniek en conditie. Maar vooral de techniek zo belangrijk voor het rij den van een scherpe 500-meter kreeg in die eerste tijd de aandacht. Bij de opening van het ijsstadion in Inzeil reed de door de artsen afgeschreven sportman met een tijd van 41,3 sec. 'n nieuw Westduits record. „Aan mijn Noorse trainer Thormod Moum heb ik veel te danken. Hij stel de voor mij de oefenschema's op", zegt Keiler. „Ik ging in mijn kelder onder ons huis trainen met gewichten. Ik wil de niet, dat iemand mij zou bezig zien. Als er toch nieuwsgierigen waren ge weest zou ik in staat zijn geweest de heleboel erbij neer te gooien. Ik wilde alleen zijn, alleen in alle stilte werken aan mijn conditie. Ik wilde degenen, die mij al hadden afgeschreven, laten zien, dat ze ongelijk hadden." Keiler wordt kwaad als hij eraan te rugdenkt. Ofschoon sprinter van origi ne en bepaald geen klassementsrijder heeft hij een lange slag. „De meeste ALGESIRAS De Spanjaard Luis Ocana heeft woensdag de zesde etappe van de wielerronde van Andalusië, een rit over 147 kilometer van Jerez naar Algesiras, gewonnen. De tijd van Oca na was 3 uur 53 min. 16 sec. De beste Nederlander was Rini Wagtmans, die met een achterstand van ruim twee mi nuten op de zevende plaats eindigde. De uitslag luidde: 1. Luis Ocana (Sp.) 3.53,16; 2. Hou- brechts (Belg.) 3.53,58; 3. Van Clooster (Belg.) 3.54,43; 7. Wagtmans (Ned.; 3.55,21; 46. Tummers (Ned.) 4.05,40. typische 500-meter-rijders", aldus de Westduitser, „hebben een enorm korte slag, zij „klauwen" over het ijs, drij ven als het ware hun schaatsen in het ijs. Ik kom met mijn lange slagen net zo hard vooruit, hier in Grenoble har der dan alle anderen. Toen ik het we reldrecord in Inzeil had gebroken van de Rus Grishin en de Amerikaan Gray geloofden ze eerst de chronometers niet. Dat het geen toeval is geweest heb ik hier nu bewezen." De stralende voorzitter van de West- duitse schaatsbond Ludwig Schwab: „Ik had vertrouwen in Erhard. Ik wist, dat er als er één in onze ploeg goud kon winnen hij het moest zijn." Erhard Keiler, nuchter: „Zo zie je maar, dat ook deskundigen als dokto ren er wel eens naast kunnen zitten." CHAMROUSSE In de kwalificatie manches voor de speciale slalom heeft de Franse super-skiër Jean-Claude Kil- ly gisteren de snelste tijd gemaakt Hij legde het 520 meter lange parcours, dat via 63 poortjes 176 meter daalde af in 49.89 sec. of 1,1 sneller dan de als tweede geklasseerde Oostenrijker Al fred Matt. Bijna alle favorieten wisten zich met een te kwalificeren voor de finale van vrijdag. Uitzonderingen waren óe Fran sen Gue Ferrillat en Jean-Pierre Augert, de Duitser Ludwig Leitner en de Zwit ser Andreas Sprecher. De twee best geplaatsten van de 17 series van zes skilopers gaan over naar de finale. De overigen krijgen vanmid dag nog een kans in de herkansings manches. Manager Sir Alf Ramsey heeft gis teren 16 spelers aangewezen voor de belangrijke wedstrijd tegen Schotland, welke 24 februari in Glasgow zal wor den gehouden. Onder hen bevinden zich negen van de» 11 spelers die Engeland aan de wereldbeker hebben geholpen. De overige twee rechtsback George Cohen en rechtshalf Nobby Stiles zijn gewond. v VALENCIA In hun eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars nebben FC Valen cia en bekerhouder FC Bayern Mün chen woensdagavond in Valencia gelijk gespeeld: 1-1. Bij de rust leidden de Spanjaarden met 1-0. Er waren 50.000 toeschouwers. FC Bayern München heeft in het Mes- tella stadion van Valencia een kostbaar gelijk spel behaald. De Duitsers, houders van de beker, hadden de puntendeling te danken aan het uitstekende spel van doelman Sepp Maier, die vooral in het laatste kwartier van de strijd, toen de druk van de constant aanvallende Span jaarden bijzonder groot was, vele moe dige reddingen verrichte. Valencia had reeds in de zesde mi nuut de leiding genomen door een tref fer va nVilar. Bij een van de weinige uitvallen van de Duitsers maakte achter speler Mestre in de 77e minuut een kost bare fout. Hij kopte de bal over de han den van doelman Abelardo in eigen doel. Wat de Spanjaarden in de slotfase ook probeerden, Maier bleek een onover komelijke hindernis. Op 13 maart wordt in München de return gespeeld. GRENOBLE De Finnen zijn woens dag in Grenoble een stuk dichter geko men bij het doel dat zij zich hebben ge steld: een vijfde plaats in het Olym pische ijshockey toernooi. In een matige wedstrijd, die door een Finse journalist werd gekarakteriseerd met de woorden: „Dat was geen ijshockey, dat was bas ketball...", versloegen de Finnen Oost- Duitsland met 3—2. Zij behaalden hier mee hun tweede overwinning en bezet ten nu de vijfde plaats. Alleen de Ver. Staten zullen Finland van de vijfde plaats kunnen verdrijven. De stand in groep A luidt: 1. Rusland 5 5 0 0 10 39— 5 2. Canada 5 4 0 1 8 25—10 3. Tsj. Slowakije 5 4 0 1 8 26—11 4. Zweden 5 4 0 1 8 21—13 5. Finland 5 2 0 3 4 12—21 6. Ver. Staten 5 1 0 4 2 16—23 7. W.-Duitsland 5 0 0 5 0 8—33 8. O.-Duitsland 5 0 0 5 0 7—38 <9" Gewoon een boterham, gewoon met echte boter: niet te verbeteren in het beroemdste restaurant Alleen botercake is cake en cake wordt alleen botercake met echte boter. GRENOBLE De medailleverdeling na de woensdag voor de Olympische Winterspelen afgewerkte onderdelen luidt (resp. goud, zilver, brons): 1. Noorwegen 3 3 1 2. Frankrijk 3 2 1 3. Rusland 2 4 2 4. NEDERLAND 2 1 2 5. Zweden 2 1 1 6. West-Duitsland 2 1 1 7. Italië 2 8. Ver. Staten 1 4 1 9. Finland 1 2 2 10. Oostenrijk 1 1 3 11. Tsj.-Slowakije 1 - 1 12. Zwitserland - 2 1 13. Oost-Duitsland - 1 1 14. Canada - 1 - 15. Roemenië - - 1 SALISBURY De Nederlandse ten niskampioen Tom Okker, die als ge plaatste speler van de internationale indoor-kampioenschappen van Ameri ka van de eerste ronde was vrijge steld, heeft in de tweede ronde van 't herenenkelspel verloren van de Ameri kaan Jim McManus. De setstanden waren: 4-6, en 3-6. Een tweede verrassing was de neder laag van Mike Sangster, die evenals Okker was geplaatst. Hij verloor met de Zuidslaaf Boro Jovanovic met 19-21 en 1-6. BRUSSEli De wereldkampioen schappen wielrennen op de baan voor professionals zullen in 1969 in het sport paleis in Antwerpen worden gehouden. AMSTERDAM Morgen komt Ajax' aanwinst Danielsson in Neder land aan. Maandag zal hij voor het eerst gaan trainen. Danielsson, die door de Zweedse voetbalbond wegens onregelmatigheden bij het zoeken naar een club buiten Zweden werd geschorst mag 14 maart weer spelen. VEENENDAAL In ,,'t Trefpunt" werden voor de onderlinge competitie van damclub „V.D.C." de volgende par tijen gespeeld: Gazenbeekv. Stemp- voort 20; B. ValkenburgTollenaar 11; N. ValkenburgE. de Kleuver 20; v. d. BrandhofJ. Vermeer 11; D. v. Leeuwen—G. v. Rotterdam 0—2; Verhoefv. d. Hor 0-2; BoumanKeij- man 20; v. GinkelG. Valkenburg 0—2; W. de Kleuverv. Stempvoort 0-2 Het nieuwe lid Van Stempvoort kwam spoedig hopeloos te staan tegen Gazen beek en verloor overtuigend. In zijn tweede partij nam hij echter revanche en won van de sterke W. de Kleuver. Het belangrijke treffen tussen de club kampioen en de oud-kampioen eindig de in een puntenverdeling, evenals de partij tussen de oudste Valkenburg en Tollenaar. Met schijfwinst kon eerstgenoemde de fwinstgang niet vinden. Na een uitstekende start in de compe titie beging Keijman weer een misstap. Een kleine blunder kan men zich tegen Bouman beslist niet veroorloven... HEEL BLIKI VAN 89 CO-OP CO-OP MELK, PUUR OF HAZELNOOT 3STUKS LADY LESTER [11;; 0 PRIJZEN GELDIG VAN 15 t/m 21 FEBRUARI (WIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN) CA «8-07 APELDOORN Officieel start het motocrossseizoen pas op 1 maart, maar er zijn voordien altijd enkele wedstrijden, die als een voorshow van wat komen gaat beschouwd kunnen worden. Daartoe behoort in de eerste plaats de grote strijd tussen Nederland en België. Een strijd die zondag in Gemert is gehouden en die voor de Belgen op een verpletterende nederlaag is uitgelopen. Een tweede groot evenement in de laatste periode van het gesloten seizoen is de grote Beker-cross voor senioren in de 250 en 500 cc-klasse, die zondag in Loenen wordt verreden. De De Moto-Cross Club „Loenen" beschikt voor Nederland over een uniek circuit. Het hoogteverschil doet denken aan de buitenlandse circuits en de grote zandwoestijn is kenmerkend voor het Nederlandse circuit. Het is een circuit, dat bij de renners bijzon der in trek is en ook de KNMV heeft grote belangstelling voor dit circuit dat onder de naam „Zilven" bekend staat. Vorig jaar nog werd Loenen als trai ningscentrum aangewezen. Het specta culaire van de crosses in Loenen zit al direct bij de start. Het startveld is de aanloop tot een helling met een ter- reinverschil van ongeveer 15 meter. Het is altijd een boeiend gezicht de grote meute op deze helling te zien af stuiven. Een tweede groot voordeel van het circuit is, dat het publiek een bijzonder goed overzicht heeft over het circuit. Van bepaalde punten kan men onge veer over driekwart ronde de renners volgen. In de klasse van de kwartliters ko men 23 renners aan de start, die in drie manches zullen trachten de pun ten te verzamelen. De internationale rijder Frits Selling uit Amsterdam be zorgt Loenen een primeur. Hij start namelijk op de nieuwe Greeves Crossmotor. Sedert enkele ja ren was dit merk geheel van de cross- velden verdwenen. Maar in 1968 hogpt men het verloren terrein weer te her overen. De gehele crosswereld ziet met spanning het heroptreden tege moet. Opa Jan van der Hoek, die zulk belangrijk werk verricht als trainer van de crossers stapt in op zijn Mon- tesa en dat betekent voor de overigen grote concurrentie voor de ereplaatsen. M. van Heugten is dit jaar tot de rijen der internationalen toetreden en met belangstelling zien we dan ook de pres taties van deze talentvolle rijder tege moet. Henk Driessen uit Stein die pas onder de vlag van de KNMV is gaan rijden, behoort tot de allersterksten on der onze top-crossers in de 250 cc. Maar ook onder de nationalen zitten voor deze cross goede kanshebbers. We behoeven maar namen te noemen van de gebroeders Van Peer uit Bilt- hovèn, de gebroeders Haaker uit Bad hoevedorp, jonge krachten, die van hun vader het „vak" hebben geleerd; J. Roessink uit Diepenheim, H. Was- sink uit Doetinchem, Geirit Horenberg uit Lochem en Bob Tuin uit Amster dam, allemaal knokkers, die fel op de punten zijn. Ook hier weer een primeur van de Greeves en gepresenteerd door nie mand minder dan onze nieuwe interna tionale crack Gerrit Wolsink uit Henge lo. Hij rijdt op een nieuwe 360 cc. Ver heugend is de deelneming van de ge heel herstelde Ton van Heugten. Vorig jaar bij de training brak hij bij een val een been. Toon de Wit uit Schijn- del, Wiebe Plötz uit Nieuw Dordrecht, Jan Heij boer uit Moerkapelle, Henk Knuiman uit Wijchen, Jan Dirkx uit Eindhoven en niet te vergeten de in Loenen zeer populaire Stef van der Sluys uit Arnhem completeren het in ternationale veld. Het nationale veld zal het de grote jongens echter flink moeilijk gaan maken. Renners als H. van Laar, lid van de MCC „Loenen" uit Dieren, Jan Wesselink uit Gorssel, G. Harmelink uit Apeldoorn en H. Slot uit Holten zijn stuk voor stuk knapen die zich in de kopgroep het beste thuis voelen. De leiding van deze cross is in han den van de heer R. G. Zijlstra en als speaker zal weer fungeren de heer G. J. Burgers uit Hengelo (Gld.). De wedstrijden beginnen om twee uur en na afloop wordt de grote se rie bekers in café Vredenberg aan de winnaars uitgereikt. O Jan Dirkx, een oude rot onder de mo to-crossers, is zondag in Loenen ook van de partii.

De Vallei | 1968 | | pagina 13