Man vermoordde eega inet rattengif GVVV kan opnieuw dichter bij koplopers in 2C komen Succes H.D.S. bij vaardigheidsproeven van afspiegeling van goede leiding bij turnen Tweede nederlaag (7-3) van RTTV in promoiiegroep Elftallen voor zaterdag Waarom doet u het dan niet vaker? Eerste EVV-teams spelen thuis Rennersveld voor Loenen uitgebreid Salamanders-heren op Panhuis tegen Doetinchem Zware uitwedstrijden voor Panters 1 en 2 VOETBALPROGRAMMA Advendo speelt oefenwedstrijd tegen Bunnik Uitslagen onderlinge competitie DCE Nu faillissement van koper van Linnaeushof aangevraagd Belangrijke inhaalwedstrijd van Musketiers tegen IJFC Voorwaarts-VRC Vierdeklassers Afdeling Utrecht SF0RTHUIS „C0CKY" OFFICIER EIST TWINTIG JAAR - moeder van tien kinderen - PLEZIERTJES TROUWPLANNEN Franse Mystère neergestort SLUW GEEN ARGWAAN IN VERWACHTING Hockey Volleybal VRIJDAG 16 FEBRUARI 1968 DEN BOSCH „Ik heb mUn vrouw vermoord omdat de duivel my dat had in gegeven". Direct nadat de ten laste legging was voorgelezen liet Antanius A. T. (38) een op de Kei-eilanden in Indonesië geboren fabrieksarbeider, die in het Bra bantse Nistelrode woonde, de Bossche rechtbank blijken in welke richting zUn verweer zou gaan. Op vrijwel elke vraag die de president hem stelde, gaf Anto- nius een antwoord waarin hij weer de invloed van de duiver ter sprake bracht. De duivel zou hem vorig voorjaar ook hebben ingegeven zijn vrouw te vermoorden met behulp van ratte- gif. Zijn vrouw was een sta-in-de-weg voor hem geweest, want hoewel hij tien kinderen had en zijn vrouw van het elfde in verwachting was, be schouwde Antonius zichzelf nog graag als vrijgezel en gedroeg hij zich daar naar. De officier van justitie, mr. J. Boos ter, deed daar fel een boekje over open: „Hij leefde niet in en met zijn gezin, hij sliep en at alleen thuis en daarbij wenste hij nog apart te worden bediend. Zijn vrouw, volgens de huis arts lief, zacht en npt van karakter, moest in armoede leven omdat hij het grootste deel van zijn geld opmaakte aan zijn pleziertjes. Terwijl zijn vrouw thuis pijn leed door de vergiftiging, vierde hij kermis met jonge meisjes". Op grond van de stukken vroeg de president of hij ook intieme omgang had gehad met een nichtje van vaders kant, maar daarop antwoordde Anto nius via de tolk in het Maleis: „Ik zeg maar neen, want er is toch geen be wijs". De president, mr. W. Poerink, die al rustig had aangekondigd dat de recht bank de zaak voor een nader onder zoek zou terugwijzen als Antonius heel andere dingen zou blijven vertellen dan hij tijdens het vooronderzoek had ge daan, schorste toen de zaak voor vijf minuten. Hij gaf daarmee de raads man gelegenheid met zijn cliënt te pra ten en die opzet lukte. Na de hervat ting gaf Antonius toe verschillende ma len omgang met zijn nichtje te hebben ADVERTENTIE SPAANSE SINAASAPPELEN 30% meer vitamine C Ze rijpten in de Spaanse zon... ze hebben dus meer sap. meer vitamine C, de natuurlijke (en lekkere) remedie tegen griep en verkoudheid I HAARLEM Op de dag dat het fail liet verklaarde recreatiepark Linnaeus hof in Bennebroek werd gekocht door de heren P. Grijpstra en J. Hoogen- doorn uit Aalsmeer, is van een van hen de heer Grijpstra, al een faillissement aangevraagd. Even tevoren hadden ze de speeltuin, het parkeerterrein en het huis van de vroegere directeur van de hof, de heer Henry W. Roozen, op een voorlopig koopcontract gekocht van 450.000 gulden. De aanvrage gebeurde op last van een van de schuldeisers van de heer Grijpstra. Ruigrok Hekwerken NV in Vogelenzang. De NV heeft een vorde ring op hem van ruim zevenduizend gulden voor afgeleverde hekken rond om het enige tijd geleden in de Lin naeushof ingerichte indianendorp. Volgens de advocaat J. C. Rogge veen uit Haarlem, die het failissement heeft aangevraagd, is het nu een grote vraag of de koop van de Linnaeushof door de heer Grijpstra kan doorgaan. Als het faillissement wordt uitgespro ken. mag de heer Grijpstra geen trans acties sluiten. Zoals bekend hebben de twee kopers geldschieters bereid ge vonden het aankoopbedrag op tafel te leggen. Volgens de heer Roggeveen is het niet waarschijnlijk, dat deze geld- sohieters in het faillissement van de heer Grijpstra zullen worden meege sleurd. Vijftien procent. Indien het faillissement niet wordt uitgesproken en de koop dus kan door gaan, is het actief in de boedels van de heren Grijpstra en Hogendoorn sa men ongeveer 460.000 gulden. Na betaling van enkele schulden zal dan ongeveer 96.000 gulden overblij ven. Omdat de voorlopig erkende con currentie vorderingen in de beide boe dels ruim 660.000 gulden belopen, kun nen crediteuren niet meer verwachten dan een uitkerine van ongeveer vijftien procent TWEEDE KAMER. Gisteren heeft het lid van de Twee de Kamer drs. J. J. Voogd (soc.) de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk schriftelijk ge vraagd of zij wil onderzoeken of het mogelijk is de Linnaeushof als recrea tieterrein te behouden. PARIJS Een straaljager van de Franse luchtmacht van het type Mys- tère-4 is donderdag in het zuiden van Frankrijk neergestort. De piloot is om het leven gekomen. Het toestel stortte neer enkele minuten nadat het van de basis Orange was opgestegen. Een tweede Mystère wordt vermist, nadat het van een Corsicaanse basis voor een oefenvlucht was vertrokken. gehad en haar zelfs trouwplannen te hebben voorgespiegeld. Zijn vrouw had er bezwaren tegen gemaakt dat hij zoveel de deur uitging. In de ruzies die de laatste jaren sche ring en inslag waren, was zij hem wel eens aangevlogen. Om van dat „gezeur aan mijn kop" af te zijn had hij twee flesjes thalli- umhoudend rattegif gekocht en met één daarvan had hij de bloedwijn ver giftigd die zijn vrouw regelmatig dronk. Uit het kopen van twee flesjes bleek volgens de officier zijn opvallen de sluwheid, want hij had zijn vrouw één flesje laten zien en dat onaange broken in de schuur laten staan, zodat ze dat altijd kon controleren als zij eens argwaan zou gaan koesteren. Na een maand waren de verschijnse len van de vergiftiging zover afgeno men (het haar viel aanvankelijk bij bosjes uit haar hoofd), dat de blijkbaar nog niets vermoedende arts inging op het verzoek van Antonius zijn vrouw thuis maar verder te laten aansterken. In haar slaapkamer had Antonius toen al het restant van de vergiftigde wijn klaargezet. Ze kreeg geen argwaan, maar dronk rustig de drie glazen wijn op die Anto nius haar in enkele dagen tijds bracht. Daarna kreeg ze de eerste pijnen. Op aandringen van Antonius („De duivel had gezegd dat ze dood moest") werd een tweede fles wijn gekocht, die ook werd vergiftigd. Toen de vrouw ook daarvan had gedronken werd ze zo ziek, dat ze moest worden opgenomen in het Sint Annaziekenhuis in Oss. Zijn vrouw ging er onmiddellijk na haar thuiskomst op 2 juni weer regel matig van drinken, in de veronderstel ling dat zij daardoor gauw weer fit ge noeg zou zijn om haar gezin helemaal zelf te verzorgen. Het gevolg was dat zij op 12 juni ten dode opgeschreven opnieuw naar het ziekenhuis moest. Ze was al zo ver giftigd dat zij niet meer in staat was tot spreken. Nadat Antonius een avond lang aan haar bed had zitten huilen, stierf de vrouw de volgende ochtend. Hij fingeerde nog een zenuwtoeval aan het doodsbed, maar de argwaan was inmiddels gerezen en de politie vond thuis de gifflesjes in een kist in de schuur. .Hoewel ik het nooit van zo'n opge wekte en goede moeder voor haar kin deren zou hebben verwacht, heeft zij blijkbaar zelfmoord gepleegd. Ik heb die flesjes op haar verzoek gekocht, er niet aan denkend dat ze vroeger wel eens over zelfmoord had gesproken", was Antonius' reactie daarop en hij dreigde met zelfmoord in zijn cel als hij niet naar de begrafenis van zijn vrouw mocht. In een later stadium kwam hij met een gedeeltelijke bekentenis waaraan hij een listige draai gaf: „Ik wilde haar vergiftigen omdat zij mij en mijn kinderen wilde doden. Ik heb er echter vanaf gezien toen ik in het ziekenhuis hoorde dat zij in verwachting was. Ik heb toen alles weggegooid, maar alleen die fles in de slaapkamer vergeten. La ter hoorde ik tot mijn schrik dat ze daar weer van had gedronken." Pas in een volgend stadium was An tonius met een volledige bekentenis over de brug gekomen. Volgens de psy chiater, die hem vrijwel geheel toere keningsvatbaar had bevonden. deed Antonius overdreven godsdienstig, maar had hij geen echte spijt of be rouw. Daarmee rekening houdend kwam de officier tot de eis van de langste tij delijke gevangenisstraf die de Neder landse wet kent: twintig jaar, waarop het voorarrest in mindering zou moe ten komen. Alleen het blanco strafblad van de verdachte had mr. Booster, naar hij zei, afgehouden van een eis van levenslang. LOENEN De wedstrijdleiding van de zondagmiddag op het circuit „Zil- ven" te Loenen te verrijden moto-be kercross. de heren R. Absen en R. G. Zijlstra, hebben alsnog tot het renners veld een tiental coureurs toegelaten. De aantrekkelijkheid van de wedstrijden zal hierdoor in belangrijke mate toene men. omdat het hoofdzakelijk interna tionale rijders zijn. Zo zullen in de 250 cc-klasse mede aan de start verschij nen de internationalen H. Bel uit Via- nen, B. Hiemstra uit Marum, J. Ros- sink uit Rijssen, Ab. de Groot uit Blij- ham en C. Wieman uit Amsterdam. In deze klasse komt eveneens nog uit de bekende nationale rijder Jan Roelofs uit Gorssel. Voor de 500 cc schreef nog een viertal internationalen in, t.w. Joep Janssen uit Eindhoven, Jan Veis uit Westendorp, Rudi Boom uit Amsterdam en de oostelijke crack Jan Keijzer uit 's Heerenberg. O De profboksers Leen Jansen en Ge rard Berkhout hebben het contract met manager Huizenaar beëindigd. VEENENDAAL Van de twee Veenendaalse tweede klassers komt morgen alleen G.V.V.V. in het veld voor een competitiewedstrijd. D.O.V.O. heeft een vrije dag, maar speelt zoals wij in onze editie van donderdag reeds meldden een vriendschappelijke wedstrijd tegen een sterke B-selectie van de eredivisieclub D.O.S. G.V.V.V. onderneemt de reis naar Zwollerkerspel om daar aan te treden tegen W.V.F., een moeilijke opponent op eigen terrein. In het eerste competietreffen tussen beide ploegen werden de Veenendalers met 13 verslagen door de Overijsselse tegenstander. De nederlaag werd toen een feit door enkele snelle uitvallen van de ploeg. Voor de ontmoeting van morgen tippen wij G.V.V.V. als favoriet voor de (kleine) overwinning. De blauwwitten moeten namelijk zegevieren, daar de ploeg koploper D.O.V.O. dan tot op vier punten kan benaderen en een wedstrijd minder heeft gespeeld. Ook is het niet uitgeslo ten dat IJssel meer vogels met puntenverlies wordt gecon fronteerd, daar de Spakenburgers op bezoek moeten bij V.V.O.G. in Harderwijk. Een zege van G.V.V.V. is goed mogelijk, daar in het team van W.V.F, „Spielmacher" Van de Pannen ex-interna tional ontbreekt wegens een blessure. Hannie Takken en mevrouw Eckeveld- van Essen die in bezit kwamen van de gouden KNGV-speld. De Veenendaalse Racing Club speelt een uitwedstrijd tegen de vorig jaar gedegradeerde ex-landskampioen Voor waarts. In de thuiswedstrijd leed VRC destijds de eerste nederlaag van deze competitie tegen de ploeg uit Vriezen- veen, die met 2-4 overwinnaar werd. De Voorwaartsen ontwikkelden in dit duel een enorme stootkracht en de Vpe- nendaalse formatie kon het tempo vooral in de slotfase niet meer bijbe nen. VRC heeft uit zijn vijftien competitie- matches eenzelfde aantal punten ver gaard, terwijl de forse thuisclub met één wedstrijd meer twintig punten heeft verzameld. Het valt te betwijfe len of de Racers morgen één punt kun nen behalen in Vriezenveen. De KNVB heeft op het laatste ogen blik in de vierde klasse C-West de ont moeting IJFC - Musketiers ingelast, 't duel dat aan het begin van de competi tie bij een 1-1 stand werd gestaakt we gens de bijzonder slechte weersomstan digheden. Vorige week versloeg Musketiers de IJsselsteinse tegenstander en daar de Elstenaren nog een kans hebben op de titel in deze afdeling (volgende week spe len zij de ontmoeting tegen titelkandi daat Sparta N.) geven wij Musketiers ook nu de beste kansen op de overwin ning. In de vierde klasse A-Oost moet v.v. Kesteren op bezoek bij Otterlo, dat vo rige week door het Wageningse SKV werd verpletterd (11-3). De thuisclub wil zich ongetwijfeld revancheren voor deze debacle en Kesteren wordt ver moedelijk het slachtoffer. Het Opheusdense Sparta '57 krijgt Bennekom op bezoek en moet tegen dit team een gelijk spel kunnen behaleen. De Merino's treedt als gastheer op van ht Nijmeegse VVS '65. De Veenendaal- LEERSUM De vaardigheidsproeven die werden georganiseerd door de sport vereniging H.D.S. hebben voor de deelnemers weer de nodige spanning opge leverd. De voorzitter van de Stichtse Turnkring, de heer Blom, kon na een boei ende strjjd meedelen, dat alle gymnasten voor hun diploma waren geslaagd. Het oordeel van de jury over de prestaties was gunstig en men vond dat H.D.S. met de huidige leidster en leider tevreden kan zyn. Het bestuur van H.D.S. verbindt aan deze Vaardigheidsproeven elk jaar de verenigingskampioenschappen. De uit slag bij de jongens was een verrassing. De kleine Arris Bloemendal toonde zich met 5 0,8 punt de sterkste. Hij kwam in het bezit van de wisselbeker. Wim van der Endt werd tweede met 50 pnt. en Robby van Vulpen was met 49,2 punt een goede derde. Bij de meisjes werd felle strijd gele verd. Favoriete voor de wisselbeker was Ria Ploeg die de beker voor de derde keer zou kunnen winnen en daar- RH EN EN R.T.T.V. 1 leed, zoals te verwachten was z'n tweede nederlaag in de promotiekroep van de eerste klasse, zodat de kampioenskansen nu vrij wel verkeken zijn. V.d. Broek en v. Breenen wonnen tegen Ons Vermaak 2 ieders slechts een enkelspel en samen het dubbel. Van de Broek startte overigens goed door in z'n le partij Derks duidelijk te verslaan (13/21 en 1421). Van Briene verloor hierna van Pina v.d. Aa met 22/20 en 21/13, na in de le game nog voorgestaan te hebben met 19/12. Van de Brink kon vervolgens niet op tegen J. v.d. Wolkenberg (21/11 en 21/16), maar in een goed gespeeld dubbel maakten v. Breenen en v.d. Broek de stand weer gelijk (21/23 en 13/21). V.d. Broek war vervolgens kansloos tegen Pina v.o. Aa (21 17 en 21/10) waarna v.d. Brink op het nippertje ver loor van Derks (16/21, 21/17 en 21/19). V. Breenen bracht de volgende par tij op z'n naam door van J. v.d. Wol- lenberg te winnen met 15/21 en 8/21 waardoor met de stand 4-3 voor Ons Vermaak nog vah alles mogelijk was. V. d. Brink kon echter niet op tegen Pina v.d. Aa (21/18 - 21/18) en v.d. Broek verloor ook, nu tegen v.d. Wol- lenberg (21/14 en 23 '21) v. Breenen kon in de laatste partij geen vuist maken tegen Derks en verloor met 2 x 21/15 zodat het een 7-3 nederlaag werd voor RTTV. Deze week komt Oldra I in Rhenen op bezoek. Een kleine overwinning van RTTV ligt in de lijn der verwachtingen. Kolping 2 - RTTV 2: 9-1. J. Engelaar en W. de Groot Mulder wonnen geen enkele match. Slechts C. Lieftink wist 1 partij te winnen. Tios 3 - RTTV 3: 5-5. De eerste punt in de promotiegroep werd behaald in Arnhem. In het tot dusver teleurstellende team wonnen H. v. Holland en A. Udo tweemaal en O. Meyer bracht het tot een overwinning. RTTV 4 - STV-CIimax 3: 4-6. Dit duel was na de mooie overwin ningen een tegenvaller. H. Hunteler- slag won 2 maal maar J. Notermans en O. Weyssenfeld brachten het niet verder dan 1 overwinning tegen het deze maal op volle sterkte uitkomende STV-Climax 3. SKF 1—RTTV 5: 7-3. E. v. Heer, B. Middel en J. v.d. Brink brachten het ieder tot één zege. RTTV 6—Kr. en Vr. 3: 8-2 Dit was voor RTTV 6 de le verwin ning in dit seizoen en meteen ook een zeer belangrijke. J. Nieuwenhuis was ditmaal goed op dreef en won z'n 3 partijen terwijl J. de Bode en A. Need ieder 2 partijen in winst omzetten. Ook het dubbel werd gewonnen zodat daar mee de 8-2 overwinning een feit werd. Schot 3 - RTTV 7: 3-7. W. Roseboom, A. v.d. Wetering en C. Huntelerslag wonnen ieder 2 maal terwijl ook het dubbel een overwinning opleverde. Dit betekende tevens, dat C. Huntelerslag z'n eerste nederlaag leed in deze competitie. RTTV 8 - Shot 5 4-6. H. v. Nieuw Amerongen won al z'n partijen inclusief het dubbel, maar Kouseband en Smaal konden geen par tij winnen. RTTV 9 - Kr. en Vr. 8: 6-4. Mej. J. Schipper, mevr. A. v. Bree nen en T. Terpstra boekten hiermede hun le overwinning in deze compe titie. Zij wonnen ieder 2 partijen. Evenals J. Notermans en A. v.d. We tering is D. v. Breenen er afgelopen week in geslaagd zich via een fraaie le plaats in de voor-acht-kamp van de le klas te plaatsen in de finale-acht- kamp. Een sterke prestatie van deze speler, die nu mag proberen ook de eindstrijd op z'n naam te brengen, het geen echter bijzonder moeilijk zal zijn met de sterkste spelers uit Nijmegen erbij. door zou hij definitief in haar bezit ko men. Anneke Schuilenburg bewees ech ter uit het goede gymnastenhout gesne den te zijn en zij veroverde de eerste plaats met 51,8 punt. Anneke was de enige gymnaste die het hoogste cijfer van de jury kreeg nl. een 8 voor het onderdeel lange mat. Ria Ploeg kwam 0,2 punt te kort, maar dat leverde haar toch nog een tweede plaats op. Janny van Essen won met 50,9 punt de derde prijs. De dameswedstrijden zorgden ook al weer voor een verrassing. Bekerhoud ster Hannie Takken wist dat ze het moeilijk zou krijgen. Deze verwachting is uitgekomen, want ook zij moest haar wisselbeker afstaan. De sterkste bij de dames was Zw. v. d. Broek die met het hoge puntenaantal van 52,9 een goede winnares werd. Hannie Takken werd met 50,9 punt tweede en mevrouw Kas pers veroverde 49,3 punt, goed voor een derde plaats. Mevrouw Hellinga wist haar titel van clubkampioene bij de seniorendames te prolongeren. Zij behaalde 37,2 punt en dat was voldoende voor de eerste plaats. Mevrouw Van Lunteren vergaar de 36,7 punt voor de tweede plaats en mevr. Harteman was met 35,9 punt verrassend derde. Helaas was bij de heren maar één deelnemer. Gerrit van Leerdam slaag de ruim voor zijn diploma met 50,2 punt. Deze gymnast heeft in Amers foort een cursus gevolgd en in zijn pres taties zijn duidelijke verbeteringen te constateren. De prijsuitreiking had een feestelijk karakter, want 2 deelneem sters hadden voor de achtste maal met succes een diploma behaald. De vol- houdsters waren mej. Hannie Takken en mevrouw Eckeveld-van Essen. Voor deze prestatie kwamen zij in aanmerking voor de gouden K.N.G.V.- speld die hun werd uitgereikt door de voorzitter van de Stichtse Turnkring. VEENENDAAL Het heren- en da meselftal van de Veenendaalse hockey- vereniging Salamanders spelen morgen in Barneveld een vriendschappelijke wedstrijd tegen de gelijknamige ver eniging. De hockeycompetitie voor de heren wordt zondag weer hervat. De Veenen daalse formatie komt dan op het Pan huis-complex binnen de lijnen tegen de sterke ploeg uit Doetinchem, die dui delijk favoriet is. De match begint om 13.30 uur. Volgende week start de tweede com petitiehelft voor de meisjesploeg en het jongens-b-team van Salamanders. ADVERTENTIE VEENENDAAL. Vooral het heren programma van Panters is morgen middag weer overladen. De eerste drie teams spelen alle op hetzelfde uur: he ren 1 in Utrecht tegen SOS 3, heren 2 in Woerden tegen koploper Hercules 2 en heren 3 thuis tegen SOS 6. De da mes reizen naar Hilversum om hekke- sluiter VIF een nederlaag te bezorgen. Heren 1 is tegen SOS 3 niet kansloos. Thuis werd het weliswaar een nederlaag maar de Veënendalers zijn nu weer compleet en gezien het spel van de laatste wedstrijden kan minstens 1 punt worden behaald. Anders is het met he ren 2 dat in Woerden moet aantreden tegen de leider in de eerste klas, Her cules 2. Panters zal in „ouderwetse" vorm moeten verkeren om tot positie ve resultaten te komen. In Veenendaal won Hercules 2 met wat geluk. Dames 1 mag in de Expohallen te Hilversum geen fout maken tegen rode lantaarndrager VIF. De verwachting is dat de twee punten beslist in Veenen daal terecht komen. Thuis is er ook een vol programma. Om twee uur het meisjesteam tegen het altijd moeilijke Shot A uit Culem- borg, om drie uur dames 2 in de der by tegen het Rhenense Rhevo 1 en een uur later heren 3 tegen SOS 6 uit Utrecht, waarvan gewonnen moet wor den. Om vijf uur speelt heren 4 tegen het Utrechtse Pioniers 2 en om zes uur tenslotte komt heren 5 uit tegen het Woerdense Hercules 5. se formatie gaat ongetwijfeld een forse overwinning boeken. Voor de Edese derby tussen DTS '35 en Blauw-Geel '55 is moeilijk een pro gnose te geven. De ploegen zijn vrijwel gelijk in kracht en versloegen vorige week beide hun Betuwse tegenstanders. Gezien het thuisvoordeel is DTS '35 lichtelijk favoriet. Koploper Lunteren in de vierde klas se B-Oost voegt dit weekend vermoede lijk weer twee punten aan zijn totaal toe. Het speelt een thuiswedstrijd tegen Wilhelmine SSS. De grote derby in de tweede klasse A van de afdeling Utrecht is de streek- ontmoeting tussen Renswoude en Scher- penzeel. De thuisclub gaat nog steeds op kop in deze afdeling, maar heeft nog één punt -voorsprong op VVZ '49 met een wedstrijd minder gespeeld. Hoewel Scherpenzeel altijd een moeilij ke tegenstander is voor Renswoude, ge loven we toch niet dat de gasten de ranglijstaanvoerder van een bescheiden overwinning kunnen houden. Het Rhenense Candia '66 heeft zich de laatste weken duidelijk hersteld van de inzinking aan het begin van de com petitie. Het gaat bij degradatiekandi daat Hees op bezoek en moet in Soest beslist kunnen winnen. Valleivogels komt morgen thuis bin nen de lijnen tegen een gelijkwaardige tegenstander, het Baarnse TOV. Een puntenverdeling ligt voor de hand. NSVS is morgen op De Burgwal te gast bij DVSA, de ploeg die vorige week een monsterzege boekte op hek- kesluiter Montagnards (15-0). De Vee nendalers hebben nog eens kans op het kampioenschap en of DVSA een ne derlaag op eigen terrein kan verhinde ren is de grote vraag. 2e klasse C: WVFGVVV GenemuidenSVZW DOSK—DES VVOGIJsselmeervogels Excelsior '31Urk SSVU—CJW Se klasse Oost: VoorwaartsVRC DETO—WZC Elb. Spel.—HHC Hatto Heim—DOS '37 ON—OWIOS V rooms h oops e B.Enter Vooruit 4e klasse Oost OstrabeikeSKV Otterlo—Kesteren DTS '35—Blauw-Geel ESARedichem De Merino'sVVS '65 Sparta '57Bennekom 4e klasse B Oost: CSV *28—'t Harde HTC—DESZ DVOVCJV'ers Olympia '28—VIOS AlmenSVI LunterenWilhelmina SSS 4e klasse C West: IJFCMusketiers AFDELING UTRECHT 2e klasse A: HeesCandia '66 RenswoudeScherpenzeel Baarn—WZ '49 Valleivogels—TOV 3e klasse B: DVSA—NSVS LangbroekMontagnards EDERVEEN Morgen speelt Ad vendo in Bunnik een oefenwedstrijd te gen de gelijknamige club die uitkomt in de 3de klas van de afdeling Utrecht en voor Advendo geen onbekende is. De Ederveners die vorig jaar in deze afdeling kampioen werden, verkeren nu in de tweede klas A in degradatiege vaar en het zal moeilijk worden om zich hierin te handhaven, daar er twee degraderen. Het advendo-team bestaat uit de vol gende spelers: R. Veldhuizen. H. Don kelaar, B. Ruiswijk, G. Marcus, B. Gaasbeek, E. v. Amerongen. T. Shoe- man, J. Nab, T. Veer, C. Greuten en C. Ruiswijk. EDERVEEN Deze week kwamen de Ederveense dammers weer uit in de onderlinge competitie. Er werd een 6- tal partijen gespeeld waaronder en kele belangrijke voor het klassement. St. Vierwinden die nog steeds de lei ding heeft won van D. v. Heerdt. Nadat hij v. Heerdt een dam had moe ten toestaan zag het er niet naar uit dat hij zou gaan winnen, maar door een lokzet toe te passen waar v. Heerdt in liep, greep hij toch nog de volle winst. De partij tussen G. v. Heerdt en G. J. Dikkenberg was zeer spannend. Laatst genoemde toonde zich sterker in 't eind spel. A. v. Hunnik speelde in de partij tegen B. v. Beek zeer aanvallend en dat werd hem noodlottig. J. de Koning kwam tot remise tegen H. v. Nieuw- amerongen, wat een grote verrassing was. G. Vlastuin kwam tegen J. Slot boom gelukkig aan de winst. Slotboom die een uitstekende partij speelde maakte in het eindspel een blunder terwijl een remise voor de hand lag. W. Veldhuizen die kans heeft om zich in het eerste achttal te spelen verloor verrassend van de jeugdige J. Lager- wei, een zeer wisselvallige speler. ADVERTENTIE Kerkewi|k 35 Veenendaal Telefoon 11335 TOPSCORERS: T. Heikamp (Musketiers) 21 N. Diepeveen (DOVO) 19 J. v. Manen (GVW) 16 Ten Braak (Candia-zond.) 16 G. v. Veenendaal (Candia-zond.) 14 G. v. d. Berg (DVSA-zat.) 14 T. v. d. Berg (Merino's) 13 J. Vermeer (Sparta) 13 J. Veldhuizen (Renswoude) 13 J. Versteeg (Musketiers) 12 Westerneng (Scherp.-zat.) 12 Rebergen Scherp.-zond.12 K. v. d. Berg (Candia-zat.) 12 A. Gerritsen (DOVO) 11 De Ruyter (NSVS) 11 J. v. d. Pol (Candia-zond.) 11 C. Aalbers (VRC) 11 A. Aartse (Merino's) 10 B. Vink (Renswoude) 10 Van Kesteren (NSVS) 10 D. Meurs (Kesteren) 10 G. de Kroon (DVSA-zat.) 10 Derks (Candia-zat.) 9 GVVV (uit) - WVF: doel: W. van Dijk; achter: G. Beukhof, G. van de Boven- kamp, G. Hoedeman, J. van de Boven- kamp; midden: W. van Eijck en Th. van de Bovenkamp; voor: C. Hardeman, D. van Limburg, J. van Manen en P. van de Bovenkamp. DOVO (vriendschappelijk thuis) - DOS B: doel: T. van Hardeveld; achter; J. Rebergen, G. Slotboom, R. van Brux- voort, G. van Kooten; midden: R. Schoe- man, B. Demoed; voor: KI. van Hall, N. Diepeveen, A. Gerritsen en B. Visscher. VRC (uit) - Voorwaarts: doel: B. Cor- nelissen; achter: H. van Capelle, P. Has selaar, C. Rebergen en L. Rebergen; midden: Gert van de Weerdhof en P. Rebergen: voor: W. Verwoerd, H. Schoe- man, C. Aalbers en G. Hasselaar. Kesteren (uit) - Otterlo: geen opstel ling bekend. Merinos (thuis) - VVS '65: doel: H. van de Haar; achter: D. Wagensveld, T. NageH A. van Kruistum en J. C. Sukkel; midden: W. van Wakeren, J. Verheu gen; voor: G. van Kooten, T. van d® Berg, H. Gaasbeek en H. van de Berg. Sparta '57 (thuis) - Bennekom: doelt Van Eist; achter: E. Akkerman, G. Schaap, K. Schaap Pzn.; midden: M. C. Roelof sen, A. van Ommeren; voor: A. van de Wardt, K. Schaap, J. Vermeer, B. van de Pol en J. van Kleef. Musketiers (uit) - IJFC: doel: C. van Kranenburg; achter: G. Slotboom, Z. van Kranenburg. J. A. Kroesbefgeh; midden: A. van Dalem, A. Ditewig; voor: C. Ditewig, J. Zittersteijn, T. Hei kamp, M. van de Klift en C. Henzen. Candia '66 (uit) - Hees: Het Rhenens® elftal wordt samengesteld uit de volgen de spelers: H. W. Baars, J. C. van d® Berg, G. Budding, J. Derks, F. A. Evers, Jac. de Gier, P. J. de Jong, W. Opper man, C. van de Pol, G. C. Sandstra en S. de Vries. Renswoude (thuis) - Scherpenzeel: doel: Van Ommeren; achter: Van de Veer, C. Koetsier, G. Vink en R. Dijk stra; midden: C. G. Vink, M. Hardeman; voor: A. van de Haar, J. Veldhuizen, A. Veldhuizen en B. J. Vink. Scherpenzeel (uit) - Renswoude: geen opstelling doorgekregen. Valleivogels (thuis) - TOV: doel: Vlastuin; achter: W. Dorresteijn, P. van de Ham, J. van Harskamp, J. Overeem; midden: J. v. Rootselaar Hzn., J. van Rootselaar Gzn.; voor: J. Werkman, W. Idzerda, R. van Domselaar en C. van Maanen. DVSA (thuis) - NSVS: doel: A. Wilde man; achter: Van Engelenburg, A. Hen zen, J. de Bruin; midden: B. van de Berg, A. M. van Toly, G. Blankensteen, voor: G. van de Berg, J. G. van Mourik, H. van Ree en A. van Blitterswijk. NSVS (uit) - DVSA: doel: Van Beek; achter: J. Stuyvenberg, Jac. Stuyven- berg; midden: Gaasbeek, C. Leppers, H. Binsbergen; voor: P. Bleijenberg, H. van Kesteren, G. de Ruyter, W. van de Waal en A. Gaasbeek. Otterlo (thuis) - Kesteren: De thuis club wordt samengesteld uit de volgen de spelers: De Wit, Brunnekreeft, Lens, De Bond, Bloem, Hendrikse, Ivens Loe nen, Veenen, N.N. en Scherrenburg. DTS '35 (thuis) - Blauw-Geel '55: doel: Siereveld; achter: Van Bruggen, Overeem, Hijmen, Klootwijk; midden: Reddering, Van dfe Blaak; voor: Veenen daal, Ossekoppele, Vermeulen en Huis man. Blauw-Geel '55 (uit) - DTS '35: doel: Landman; achter: Van de Wal, Verel, Van der Wiel, Jansen; midden: Enne- man, Eibersen; voor: Van Scherrenburg, Den Haan, Plate en Van de Hoop. Bennekom (uit) - Sparta '57: doel: Van de Weerd; achter: Van Holland, Weide- man, Busscher en Jansen; midden: Van de Brink, Teunissen; voor: Janssen, Weideman, Lieftink en Schoester. Lunteren (thuis) - Wilhelmina SSS: doel: Overduin; achter: Van de Heuvel, Van Holland, Koudijs, Van Harn; mid den: Keus en Kroes; voor: Van Kooten, Vis, Knevel en Klomp. Morgenmiddag om vijf uur spe len zowel de dames al s de he ren van de Edese volleybalvereni ging hun competitiewedstrijden in d® zaal aan de Klaaskaterlaan. Het eer ste damesteam krijgt Spirit uit Hilver sum op bezoek. De Hilversumse da mes staan in de competitie op de 2e plaats. De heren zullen aantreden met de volgende spelers: J. W. Schokker, H. Bos, P. v. d. Steen. H. de Goede, J. Apon, D. v. d. Tooien, A. Homoed, J. Sybrandi en W. Haas. DVC uit Doe tinchem is de tegenstander. Gezien het goede spel van de Edenaren in de laat ste wedstrijd moet EVV in staat zijn om deze wedstrijd te winnen. Dames 2 en heren 2 spelen in Arn hem ieder 2 wedstrijden resp. tegen Ras 1, Rapid 1 en Kangoeroes 1, Ra pid 1.

De Vallei | 1968 | | pagina 10