Produktieverlies van ruim miljard gulden Minder mensen verdienen voor meer de kost Vertegenwoordiger wil onze economie redden Vice-voorzitter N.V.V.: „Minstens vier proeent" Veel studenten wijzigen hun studierichting BKonchïleffen Haagse politie rekende dievenbende in Tegen krakers van brandkasten anderhalf jaar geëist let op!'t is 5 voor lente Rath Doodeheefver DOOR GEBREK AAN WERKGELEGENHEID IN NEDERLAND IEDER JAAR Nationale produkten kopen Hogere lonen Keuze kan toevallig zijn Vervalst antiek in beslag genomen vandaag is 't de Daf 33 van üw levenreeds bij f 1.075,- aanbetaling. putMiwsit pookje ter wereld Bemanning van Pueblo vraagt om clementie Maandagavond l actie voor gehandicapten „ONTHUTSEND" RESERVES NIEUW LEVEN '"u In\^ en ook vandaag kopen weer zeer velen in ons land een DAF 33. Vanzelfspre kend. De eeuwig jonge DAF33. De kranige DAF33. Hij is en blijft een onge ëvenaard succes en dat is geen wonder. Zijn fameuze Variomatic volautomatische transmissie heft hem ver uit boven alle andere wagens in zijn klasse. Hij heefl ruige rallyerijders triomfen bezorgd en geeft dag-in-dag-uit tienduizenden het meesl intelligente antwoord op alle rijproblemen die er zijn. De DAF 33 is goed vooi 112 km per uur kruis-snelheid, hij accelereert van 0-50 km in 7 seconden, hij heefl een zeer grote kofferruimte (98x98x46 cm), een zeer laag benzineverbruik en be hoeft nimmer te worden doorgesmeerd. Ruim plaats voor 4 5 personen. De prija van deze populaire DAF-sprinter: f 4995,—. En natuurlijk een vol jaar garantie. plus het NEDERLANDERS ZEGGEN HET STEEDS MEER MET EEN BLOEMETJE 5 Documentaire op T.V. 5 i Min.-president Kroon Pagina 10 ZATERDAG 17 FEBRUARI 1968 UTRECHT „De economische terugslag komt niet alleen tot uitdrukking in de werkloosheidscijfers, maar ook in een verminderd aanbod op de arbeids- maakt. Als men bij het gemiddeld aantal werklozen over 1968 het aantal op telt van degenen, die zich eenvoudig niet aanbieden, komt dat Nederland te staan op zo'n 120.000 k 130.000 manjaren produktieverlies. Een verlies, dat in geld uitgedrukt kan worden gesteld op een bedrag tussen de 1,25 en 1,5 miljard gulden per jaar. Ook als daar de 25.000 k 30.000 manjaren worden afgetrokken, die altijd wel verloren zullen gaan aan wrijvingswerkloosheid, blijft er een produktieverlies over van ruim een miljard". De heer F. J. Willems, secretaris van het Nederlands Verbond van Vakvereni gingen, berekende dit vanmorgen in Utrecht op een bijeenkomst van N.V.V.- bestuurdersbonden. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek, is de afhankelijke beroeps bevolking van 1966 tot 1968 met 54.000 mannen en vrouwen gestegen tot 3.832.000, maar in dezelfde twee jaar groeide de totale bevolking met ruim 300.000 zielen. Elke nieuwe arbeids kracht zo zei de heer Willems moet dus zes monden voeden. De bevolking groeit in twee jaar met tenminste 2,6 procent, de afhankelijke beroepsbevolking maar met 1,45 pro cent. Verhoudingsgewijs gaan dus steeds minder mensen werken voor meer. Bovendien vindt een deel van de genen, die voor het verrichten van ar beid beschikbaar zijn, geen werk. De werkende afhankelijke beroepsbevol king stijgt in twee jaar dan ook met maar ongeveer 12.000 mensen (0,3 pro cent). Deze cijfers hebben alleen betrekking op de loontrekkers. Het beeld is, vol gens de heer Willems, nog ongunstiger als de berekeningen op de hele beroeps bevolking worden toegepast. Het aan tal zelfstandigen neemt namelijk niet alleen relatief, maar ook absoluut af. Hetzelfde geldt voor het aantal mede werkende gezinsleden. Een berekening in absolute getallen leidt volgens de heer Willems, tot nog al „onthutsende conclusies". Het netto nieuwe aanbod op de arbeidsmarkt heeft jarenlang een vrij regelmatig pa troon vertoond, namelijk per jaar een groei met vijftig zestigduizend. In de jaren 1967 en 1968 is dit aantal echter gehalveerd. Als een van de oorzaken van dit ver schijnsel noemde de heer Willems het „wegebben" van de geboortegolf bij de vrouwelijke beroepsbvolking: de meis jes, die in het begin van de jaren zes tig zijn gaan werken, verdwijnen nu voor een deel uit de beroepsbevolking, omdat ze gaan trouwen. Afgezien daarvan, blijft er een ver schil over, dat moeilijk te verklaren is. Een uiterst voorzichtige schatting, al dus de heer Willems, leidt tot de con clusie, dat er in 1967 en 1968 zo'n 50.000 mensen niet op de arbeidsmarkt ko men, die zich wel zouden hebben aan gemeld als er meer vraag was geweest. Onder hen zijn gehuwde vrouwen, part timers, die moeilijk aan de slag ko men, en waarschijnlijk ook een groep boven 65-jarigen. De NW-secretaris sprak als zijn me ning uit, dat de reserves, die voor de werkloosheidswet zijn gevormd, niet gebruikt kunnen worden voor werkloos heidsbestrijding. Dit geld is namelijk belegd en liquideren van deze reserves zou betekenen, dat degenen, die het ge leend hebben of bij wie het is geïnves teerd .elders nieuw kapitaal moeten vinden. Er zou dan alleen sprake zijn van een verschuiving op de kapitaal markt en dat maakt de hele manipula tie, volgens de heer Willems, nogal zin loos. Hoe men het ook wendt of keert, zo zei hij, om vers kapitaal te vinden voor de investeringen, die nodig zijn om de werkloosheid te bestrijden, moeten we bij de overheid zijn: zij moet de moed hebben om de goud- en deviezenreser ves van de Nederlandse Bank aan te tasten. De heer Willems voegde hieraan toe, dat een dergelijke stelling niet van een onverantwoordelijke mentaliteit getuigt, aangezien die reserves er juist zijn om een stootje op te vangen. Het gaat hier om een bewuste keuze tegenover de keuze van „maar afwachten tot het be ter wordt". De heer Willems stelde verder, dat het voor de vakbeweging volstrekt on mogelijk is om zich vertrouwd te ma ken met de gedachte, dat één van de dertig arbeidskrachten maar werkloos moet zijn. Hij pleitte voor een samensmelting van de Werkloosheidswet en de Wet Werkloosheidsvoorziening. Er bestaat een relatie tussen de verschillende wet telijke uitkeringen, er is enige weder zijdse beïnvloeding en er komt in de huidige situatie ook wel eens wat wrij ving voor in de uitvoering. Op het ogenblik is ruim twintig pro cent van de geregistreerde arbeidsre serve langer dan zes maanden werk loos. Dat betekent, dat 20.000 mensen „in de WWV lopen". Daar komen dan nog belangrijke aantallen bij van men sen, die hetzij rechtstreeks, hetzij via een weigering door de WV, in de WWV komen. Volgens de heer Willems, blij ken in de praktijk grote verschillen te bestaan tussen de uitvoering van de WWV en de Bijstandswet in de diverse gemeenten. HELMOND Een zesenveertigjarige technisch vertegenwoordiger, de heer Frans J. van Krieken uit Helmond, meent een oplossing gevonden te heb ben voor de slechter wordende economische toestand in ons land. Hij heeft een noodkreet verspreid: „Red Nederlands economie, koop bij voorkeur produkten van de nationale industrie". Frans van Krieken, die in Hel mond is opgegroeid, heeft enige ja ren een handelsmaatschappij ge had, en is nu technisch vertegen woordiger bij een Nederlandse fir ma. Uit eigen zak heeft h(j kaarten laten drukken, waarin hij zijn nood kreet laat horen aan ieder, die het horen wil. Hij is een individualist, die in zqn idee helemaal gelooft. „Ik ben er van uitgegaan, dat ons land economisch gezond moet zijn, voordat we met andere landen kun nen concurreren. En economisch ge zond kunnen we alleen worden als onze eigen industrie en handel ge zond zijn. Hier schort het in ons land op het ogenblik aan", meent hij. „Er worden fabrieken gesloten en arbeiders ontslagen omdat men in ons land gekant is tegen produkten van eigen bodem. Ik ben vertegen woordiger van een Nederlandse fir ma en ontmoet dagelijks deze fei ten". De heer Van Krieken vindt dat men in Nederland te lichtvaardig produkten koopt uit het buitenland inplaats van gelijkwaardige en even dure Nederlandse produkten: „We horen dagelijks, dat onze regering bedrijven financieel op moet pep pen, omdat deze met grote finan ciële tekorten zitten. Dit kan alleen voorkomen worden, als we net als de Fransen en Duitsers zeggen: Dit maken we zelf en hebben we van anderen niet nodig". Zonder winstoogmerk heeft hij 'n oude stilliggende handelsmaat schappij de „Indhamy" weer nieuw leven ingeblazen voor dit doel. „Kijk", zegt hij, „om deze actie te doen slagen is er natuurlijk geld nodig, want alleen door alle Neder landers wakker te schudden en hen bij hun inkopen meer nationaal be wust te maken, zal er moeten wor- F. J. VAN KRIEKEN koop Nederlands! den geadverteerd". Met keiharde kreten zal men iedereen op deze feiten moeten druk ken. Want het van voor de oorlog bekende gezegde: „Koopt Neder landse waar, dan helpen wij el kaar", vindt hij te zacht en ouder wets geworden. Of de heer Van Krieken zal sla gen, is nog een open vraag. Hij heeft lak aan buitenlandse handels betrekkingen de EEG. Want, zo re deneert hij: „Als we economisch zelf aan de grond zitten, hebben we in het buitenland toch geen beteke nis". ADVERTENTIE rV Nog 5 weken. Dan begint het lieve leventje weer. 't Kwetteren en twin- keleren. 't Uitbotten en bloeien. Dan is 't lentel Wat doet 0? Nü de winter wegsturen! Uit uw huis ban nen 1 Met stralend nieuw behang in fixa-color kwaliteit. Van Rath Doodeheefver. Uw vakman heeft de nieuwe R&D-Staalboeken 1968 al klaarliggen. Bekijk 't. Kies het behang van uw stoutste lente- dromen. Dan bent u straks 't voor jaar vóór als 't komt. En komen doet hetl ontwerpers en fabrikanten van behang ENSCHEDE In verband met de stijging van de kosten van levensonder houd en bijvoorbeeld de sterk geste gen kosten, die de gemeenten de bur gerij in hun belastingen opleggen, moet er bij de loononderhandelingen min stens vier procent uit de bus komen. „Als dat bereikt is, spelen we alleen nog maar gelijk". Dit zei de vice-voor zitter van het NVV, de heer A. de Boon tijdens een NVV-vergadering in En schede. Hij meent dat er op grond van de sterke stijging van de produktiviteit in de bouw en de havens een stevige loonsverhoging af kan. De heer De Boon heeft, ondanks het vastlopen van de onderhandelingen in de grafische bedrijven, de havens, de bouw en de strokartonindustrie, goede hoop, dat de bonden in deze bedrijfs takken er doorheen zullen komen. „Maar er zal hard moeten worden on derhandeld", aldus de heer De Boon. De .6000 personeelsleden van Van Gend en Loos krijgen met ingang van 1 januari j.l. een salarisverhoging van 4 1/4 procent. Directie en vervoers- bonden hebben daarover overeenstem ming bereikt. De cao voor het perso neel van Van Gend en Loos is 1 janua ri afgelopen. Over enkele secundaire arbeidsvoorwaarden plegen de partijen nog overleg. De directie van Bouvy Zout NV in Muiden heeft de werknemer met terugwerkende kracht tot 1 januari 'n loonsverhoging van vier procent gege ven. De onderhandelingen over de nieu we coa, die per 1 januari in werking moet treden, zijn nog niet afgesloten. De Katholieke bond van werknemers in de industriële bedrijven, „St. Willibror- dus", is bijzonder tevreden over deze vooruitbetaling. De schade voor de werknemers door langdurige onderhan delingen wordt door dit voorschot bij voorbaat voor een deel gecompenseerd, aldus de bond, hetgeen de rust in de on derneming ten goede komt. UTRECHT Slechts acht procent van de medische studenten zwaait na ver loop van tyd om naar aen andere studierichting, maar by de studenten in de economie, rechten en sociologie z(jn deze percentages resp. 48, 42 en 40. Over het algemeen is er niet altyd sprake van een duidelijke en concequente gerichtheid op een concrete studierichting. Vele studenten voelen zich aangetrokken tot meer dan één studierichting, waarby de keuze van een bepaalde studie soms toevallig tot stand komt. Tot deze uitspraak kwam gistermid dag in Utrecht dr. M. Albinski van de Nijmeegse Katholieke Universiteit, tij dens de jaarvergadering van de Ver eniging tot Bevordering van de Voor lichting bij Beroepskeuze. Bij een onderzoek onder de eerste jaarsstudenten in Wageningen bleek ruim 20 procent (22 procent van de jongens en 23 procent van de meisjes) landbouwkunde te studeren, hoewel dit niet de eerste voorkeur was. Als be langrijkste motief gold hiertoe het ge brek aan capaciteit of het ontbreken van karaktereigenschappen. Dr. Albinski meent, dat uit dit alles blijkt, dat in de feitelijke keuze van de studierichting verschillende externe fac toren een rol spelen. In dit verband noemde hij ook de werkaspecten. Zo genieten afwisseling, vrijheid en zelf standigheid de hoogste voorkeur, waar bij het volgens dr. Albinski, opvallend is, dat het wetenschappelijk karakter van het werk in geen enkele studie richting bovenaan staat. De studenten in de chemische tech nologie, elektrotechniek, natuurkunde en wiskunde hebben een relatief hoge waardering voor het wetenschappelijk onderwijs, in tegenstelling tot hun col lega's in de rechten en de tandheel kunde. Voorts blijken de studenten in de ta len, sociale geografie, sociologie, rech ten, geneeskunde en tandheelkunde de omgang met mensen zeer belangrijk te vinden voor hun toekomstige werk kring. Degenen, die economie en wis kunde studeren, leggen vooral de na druk op een hoog inkomen. Dr. Albinski concludeert, dat de keu ze van de studierichting mede bepaald wordt door het toekomstige beroep, ADVERTENTIE hoestdrank in tqbletvorm.95ct ROME De politie van Rome heeft kunnen voorkomen, dat vervalste anti quiteiten z(jn verkocht aan kopers bui ten Italië. Na een uitgebreid onderzoek heeft zij de hand kunnen leggen op gro te hoeveelheden „oudheden" die op v(jf verschillende plaatsen in en rond Rome waren opgeslagen en wachtten op door zending naar kopers in België, Zwit serland en Oostenrijk. De politiemannen hadden de hele buit opgeslagen en in alle vroegte gister morgen overgebracht naar het politie bureau. Talrijke mensen in de stad had den de wagens, volgeladen met brons, marmer en naar het scheen goud, ge zien. „Etruskische schat van miljarden li res in Rome", luidde een der koppen in de eerste editie van het blad „Paese Se ra". De radio-nieuwsdienst had soort gelijke berichten. Later zette de politie de toestand echter uiteen. zodat hier van zowel studiekeuze als beroepskeuze sprake is. Overigens, zo zei dr. Albinski, staat het beroep de aankomende studenten nog niet scherp voor ogen, maar het speelt wel een rol in de studiekeuze. Interessant vindt hij ook de conclu sies van vergelijkingen met voorkeur van studenten voor verschillende aca demische en niet-academische opleidin gen. Veel talenstudenten prefereren diergeneeskunde of bouwkunde boven een niet-academische opleiding, terwijl veel technici de voorkeur geven aan psychologie of sociologie boven een h.t.s. Volgens dr. Albinski, spreekt hier uit een zeer hoge waardering van de begeerde academische titel, die zelfs sterker blijkt te zijn dan de gericht heid op de gekozen studierichting. Een sociologisch onderzoek naar het beroepskeuzeproces bij 16-jarige jon gens en meisjes wees uit, dat het on derwijs wordt gezien als een sociaal mechanisme ter verkrijging van een bepaalde maatschappelijke positie. Vaak wil men de leerlingen minstens op het maatschappelijk niveau van de vader brengen, of zelfs nog hoger. Bij de jongens is dit duidelijker te merken dan bij de meisjes, aangezien bij de laatsten ook het huwelijk een rol speelt. ADVERTENTIE naam INFORMATIE/COUPON Stuur mi] per omgaand alle beschik bare informatie over de DAF 55/ 1100 cc/136 km/u DAF 44 DAF 44 Stationcar DAF 33 DAF Bestel wagen/ Plck-up. (aanstrepen wat u wenst) In enveloppe verzenden aan DAF, Eindhoven. Frankeren als brief. adres plaats.. ~8 <o O. Q DAF HEEFT ALLES PLUS AUTOMAT1C/VARK3MATKS DAF33 f 4.995,- bestelwagen f4.650,- pick-upf 4.350,- DAF 44 f5.950,- stationcar f6.695,- DAF 55 f6.595,- AMSTERDAM Tegen de 27-jarige machinebankwerker Tonny de G. en de 24-jarlge zeeman Cor B. uit de hoofd stad, die 8 december j.l. een mislukte brandkastkraak in het bedrijf van de brood- en banketbakkerij Bako in Die- men hadden gepleegd, heeft de officier van Justitie bij de Amsterdamse recht bank 1 y2 jaar gevangenisstraf met af trek van het voorarrest geëist. Tegen D. de T. vroeg hij daarnaast nog een jaar voor een diefstal in Goes van f900, 1300 Belgische Franks en si garetten ter waarde van ca. f 12.000, en een diefstal in Amsterdam uit een garage van ca. f 3500 en een verroest legerpistool. T. de G., wiens strafblad, DEN HAAG - De Haagse politie heeft een bende Ingerekend, die ervan wordt verdacht betrokken te zijn geweest bij tenminste twee inbraken in Den Haag. Daarbij werden twee schilderijen uit de Haagse school ter waarde van f 65.000 en 'n party juwelen ter waarde van vijftig- tot honderdduizend gulden buitgemaakt. De arrestaties verliepen niet zonder slag of stoot. In totaal zit ten thans negen personen achter slot en grendel. De politie deelde mee, dat de schilderijen en een groot deel van de juwelen zijn achterhaald. Zij kon zich in verband met het onderzoek nog niet over de vindplaats uitlaten. De aanhoudingen begonnen woens dag, toen de politie in de Van Merlen- straat een uit het Huis van Bewaring ontsnapte gevangene aanhield. Ook de hoofdbewoner van het pand ,waar de voortvluchtige werd gepakt, werd gear resteerd, samen met twee vrouwen, die zich bij de arrestatie tegen de politie verzetten. Uit dit huis haalde de politie ook twee geweren. De hoofdbewoner, de 27-jarige koop man B. B. C. F., bleek meer van de in braken te weten. Het vervolg was, dat donderdag de 28-jarige mevr. J. H. van der V. - G. werd gearresteerd. Vrij dag ging de recherche tot een nieuwe actie over. Daarbij werd in de Hobbe- mastraat, omdat op verzet werd gere kend, een blok woningen door de politie afgezet Aangehouden werden de 29-jarige koopman C. L. van der V. en diens broer, de 18-jarige koopman R. J. van der V. Zij verzetten zich tegen hun ar restatie en werden hierbij geholpen door de 31-jarige vrouw J. S. van der V., die tenslotte ook door de politie werd meegenomen. Later werden nog gearresteerd de va der van de gebroeders van der V., die ook koopman is, de 23-jarige monteur K. B. en de 56-jarige koopman J. H. G. 's Middags kon de Rotterdamse politie op rijksweg 13 de 27-jarige koopman B. M. van der V. aanhouden. Deze had kans gezien in een taxi Den Haag te verlaten, wat aan de politie in de hele randstad werd doorgegeven. De inbraak,waarbij schilderijen wer den gestolen, had in de nacht van 31 ja nuari op 1 februari plaats in een wo ning aan de Daendelsstraat. De juwe len werden ontvreemd uit een woning aan de Vlaskamp in de nacht van 11 op 12 februari. HONGKONG. Noord-Korea heeft laten weten, dat de hele bemanning van het in beslag genomen Amerikaanse verkenningsschip „Pueblo" haar veront schuldigingen heeft aangeboden voor het schenden van de Noordkoreaanse terri toriale wateren en om clementie heeft verzocht. Een en ander was vervat in een brief, ondertekend door alle 82 be manningsleden. zoals de president zei „te lang was om voor te lezen", was een der daders van de gewapende roofoverval op een post agentschap in Betondorp in Amster dam in 1959, waarvoor hij Indertijd vijf jaar kreeg. Op een vraag van de president, be vestigde verdachte, dat hij schoonschip had willen maken en daarom na de af faire in Diemen later ook de eerder ge pleegde diefstallen had bekend. Zijn raadsman deelde mee, dat T. de G. tij dens zijn detentie in het huwelijk wil treden en hij noemde dit voor de toe komst van zijn cliënt een lichtpuntje aan de horizon. Tien maanden met aftrek vroeg de officier tegen de 23-jarige havenarbei der Hendrik S. die in Diemen op de uitkijk had gestaan. Het trio, dat alles vlot toegaf, had uit een tot het bedrijfs gebouw behorende woning nog f 510, meegenomen. In Amsterdam waren eerst twee fles sen zuurstof gestolen, waarna het trio met een snijbrander in een auto naar Diemen was gereden. Buiten werd H. S. met een luchtbed, slaapzak en een walkie-talkie als uitkijk geïnstalleerd. Hij bleek echter een waardeloze uit kijk te zijn geweest, want met de wal kie-talkie kon hij niet overweg. Boven dien had S., die bijziende is, zijn bril in de auto laten liggen, zodat hij nau welijks iets had kunnen zien als er on raad was geweest, zo merkte zijn raadsman nog op. Toen het verdachte na drie uur verveelde, had hij zijn post verlaten, maar hij was korte tijd la ter in Diemen door de politie gearres teerd. AMSTERDAM Bloemen hebben vorig jaar een zeer grote rol gespeeld in het leven van de Nederlanders, want ze hebben elkaar bijna 30.000 bloemen- groeten meer gezonden dan in 1966: 734.929 tegen 705.067. Dit blijkt uit de jaarcijfers van Fleur- op-Interflora-Nederland. In geld uitge drukt, gaf de Nederlander in 1976 8,3 procent meer uit aan het verzenden van bloemengroeten. Was tot voor kort de meimaand met Moederdag een topmaand voor de 1450 Fleurop-bloemisten, nu is december de topmaand geworden met bijna 90.000 bloemengroeten. Uit de cijfers blijkt voorts, dat de bloemencheque „Kijk in m'n hart" snel aan populariteit wint. Hiervan werden er in twee jaar ruim tweemaal zoveel verzonden, namelijk 1329 in 1965 tegen 3413 in 1967. 5 5 De stichting „Geesteiyk en Licha- meiyk Gehandicapten", waar- 5 in de direct betrokken organisaties s zich verenigd hebben, die op dit ter- 5 rein werkzaam zijn, zal maandag 19 5 februari een landelijke inzamelings- actie houden, die door de AVRO 5 wordt gesteund met een zestig mi- 5 nuten durend televisieprogramma 5 over de zorg voor de geestelijk en 5 lichamelijk gehandicapten in ons 5 land. Het doel van deze actie is de 5 5 meer dan honderdduizend lichame- 5 5 lijk gehandicapten te helpen aan een 5 vormings- en adviescentrum, terwijl 5 voor de geestelijk gehandicapten, 5 die niet meer door hun ouders ver- 5 5 zorgd kunnen worden, tweehonderd 5 gezinsvervangende tehuizen gebouwd 5 zullen moeten worden. De documentaire „Een op twaalf" 5 is gemaakt door Joop Scholtens en 5 Fred Oster en wordt maandagavond op de televisie gepresenteerd door 5 de arts A. C. van Swol. (Op Ne- 5 derland 1 van 20.20 tot 21.20 uur). 5 5 Er zijn landelijk verspreid ongeveer 5 7500 „betaalposten", waar men bij- 5 5 dragen kan geven. Hiervan zijn cir- 5 5 ca. 2500 postkantoren en -agent- 5 schappen en 5000 scholen. PNOM PENH Ondanks zijn goede wil is Herbert de Birring, de Zweedse diplomaat, die door secretaris-generaal Thant van de VN was aangewezen als bemiddelaar tussen Thailand en Cam bodja, er niet in geslaagd de vrede tus sen de beide landen te herstellen, noch om Thailand er toe te bewegen de Cambodjaanse grens te eerbiedigen, zo heeft het Cambodjaanse staatshoofd, prins Norordom Sihanoek in Pnom Penh meegedeeld. Sihanoek zei dat hij had besloten een eind te maken aan de opdracht van De Birring. „Na deze mislukking zal ik nooit meer een be roep op de Verenigde Naties doen", al dus Sihanoek. WILLEMSTAD De auto van de An tilliaanse minister-president de heer C. D. Kroon, was donderdag betrokken bij een aanrijding, waarbij de premier licht gewond werd. De heer Kroon, die de dag tevoren tot premier was benoemd, was op weg naar de Dr. Albert Plesman-luchtha- ven om zijn voorganger, dr. E. Jonck- heer, uitgeleide te doen. De minister president moet met een lichte hersen schudding het bed houden.

De Vallei | 1968 | | pagina 10