Kantongerecht Wageningen Bejaarde bromfietser mag twee jaar lang niet rijden G. van Binsbergen voorzitter „'t Anker" Nationaal muziekconcours in veilinghal te Kesteren Openbare,, bouwstroom" kleuterschool in Leersum Bioscopen in Arnhem Rookwaren en geld gestolen bij Kimberley AGENDA WEEKAGENDA ARNHEM MIST Schaakmat Haastig Leeglopers Onwetend Verdaagd Veel deelnemers schaatsavond Kaarten voor bejaarden PSEUDO PlPO OP BEZOEK BIJ PLATTELANDSVROUWEN Spreekuur van burgemeester Directrice in vaste dienst VEEL BELANGSTELLING VERWACHT Fanfaredoet zelf niet mee Uitvoering van muziekschool VOORSTEL AAN RAAD ERV speelt voor interieurfonds gebouw „Uniel" Reisbureau NBM op tournee „Kolderfilm" met Bob Hope u uw dagblad DE VALLEI? 10550 11079 1 AN U HET WOORD Ontwikkelingshulp Nieuwe voorzitter O verbergt Belang BURGERLIJKE STAND Kde BAZAAR LVXOR-THEATER ZATERDAG 17 FEBRUARI 1968 WAGENINGEN „Buiten dit geval heb ik nooit een proces-verbaal gehad, het spijt me, dat ik dit op mijn oude dag nog moet meemaken". Gebogen en met trieste stem sprak de 81-jarige Alexander S. uit Renkum deze woor den tegen de Wageningse kantonrechter mr. A. C. van den Brand. De oude Renkumer had tegen de verkeers regels gezondigd toen hij in de Lindelaan in zijn woon plaats linksaf wilde slaan en daarbij in botsing kwam met een 16-jarig meisje op een bromfiets. De discussie die zich voor de balie ontspon was langdurig en steeds opnieuw probeerde de Renkumer, leunend op een stok, en met zijn rechter enkel in het gips, de rechter ervan te overtuigen dat het ongeluk wellicht niet gebeurd zou zijn wanneer het meisje beter aan de rechterkant van de weg had gereden. Overigens toonde de bejaarde ver dachte zich erg bezorgd om het meis je, dat bij de botsing een gebroken sleutelbeen had opgelopen. „De stak kerd", zuchtte hij. Toen hij zag dat.de rechter zich niet liet vermurwen door rijn poging om zichzelf vrij te praten, zei Alexander S. verongelijkt: „Ik wist niet dat er iemand achter me reed". Een volgende fase brak aan met de vraag van de kantonrechter: „Is voor u niet zo langzamerhand de tijd aan gebroken dat u niet meer bromfiets rijdt?" Verdachte S.: „Dat zou mijn groot- «te straf zijn". „Vindt u het dan nog verantwoord?" „Stel u maar in verbinding met mijn dokter, die kent me door en door". Hij vertelde, dat hij de bromfiets ab soluut nodig had omdat hij niet al te best meer ter been was. En toen ver volgend: „Het is niet mijn bedoeling de schuld op het meisje te schuiven!" Weer verviel de grijsaard in herha ling en begon ondanks zijn vorige uit spraak weer over het gedrag van het meisje voor het ongeluk te praten. De officier van justitie mr. J. J. van Oostveen viel de rechter bij in zijn verzoek om de bromfiets vaarwel te zeggen. De Renkumer, zich naar de officier wendend: „U stelt me voor een probleem. Ik kan met niet verdedi gen" en met zachte stem vervolgend: „Ik wilde dat het een ander voor me deed". Bel: tot 17.30 uur van 17.30 L9.30 uur uur. Zaterdags 16.30—17.30 Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie Veel meer dan vroeger worden wij tegenwoordig door middel van de krant, de radio en vooral de televisie op de hoogte gesteld van de dikwijls erbar melijke sociale toestanden, waarin tal loze miljoenen mensen in andere de len van dt wereld leven. Veel meer ook dan vroeger voelen wij ons betrok ken bij de wanhopige toestanden in ve le landen en is er de bereidheid daad werkelijk iets te doen om die nood te lenigen. Aanvankelijk ondervond het westen grote moeilijkheden bij deze hulpverle ning. Daar was allereerst, vlak na de dekolonisatie het grote wantrouwen te genover de blanken. De angst om op nieuw afhankelijk te worden (neo-kolo- nialisme) zat er diep in, en dikwijls gaven de westerse landen, in vele ge vallen ongewild door hun manier van hulpverlening, aanleiding tot die angst, want nog is het zo, dat de rijken steeds rijker en de armen steeds armer wor den en nog te veel zien de rijke landen hun hulpverlening als een soort filan tropie en niet als een (christen) plicht van de ene, bevoorrechte mens tegen over de andere, gelijke, maar misdeel de mens. Nog teveel ook ziet men de hulpver lening als een concurrentiestrijd met de communistische wereld, om de nieu we landen aan de kant van de vrije we reld te krijgen en niet als een belange loze hulp om hunzelfs wil. Dit brengt een vervreemding te weeg tegenover de hulpverleners, waardoor het eigenlijke doel gemist en de rege ringen van vele hulpbehoevende lan den vari twee walletjes gaan eten, waardoor de gewone man tussen de wal en het schip terecht komt, daar echte sociale vernieuwingen achterwe ge blijven. Nog altijd begrijpen talloze mensen in het westen niet, waarom het eigenlijk gaat en wordt in vele lan den, ook in ons land, het begrip ont wikkelingshulp, het onderwerp van fel le debatten, waarbij het begrip „offer'" soms wel genoemd, maar niet beleefd wordt. Nog wordt het enorme belang van de wereldhandelsconferentie in New Delhi, waar arme en rijke landen samenzijn om een juiste weg voor de toekomst uit te stippelen lang niet voldoende ge zien als een gebeurtenis, waardoor, meer dan door wat ook in deze wereld, de toekomstige leefbaarheid van onze wereld bepaald wordt. Niemand kan en mag onverschillig staan tegenover het probleem van de ontwikkelingshulp. Iedereen draagt hierin medeverantwoordelijkheid, want wij zijn onzer broeders hoeders! Öm u met deze problemen te con fronteren, om u op de hoogte te stel len van wat er in de politiek in ons land ten aanzien van deze problema tiek zich afspeelt en om u allen de ge legenheid te geven uw eigen gedachten naar voren te brengen zal dr. C. Boer- tien, lid van de 2e Kamer a.s. maan dagavond om 8 uur in de Korenbeurs spreken en vragen beantwoorden. H. Hiensch, Kerkewijk 206, Veenendaal. De officier antwoordde hierop: „Daar om wordt u hier gevraagd er mee op te houden, dan kan het ook niet meer voorkomen". „Ik geloof dat het beter is wanneer u deze raad aanneemt". Officier Van Oostveen concludeerde in zijn requisitoir de oude Renkumer schuldig en eiste een geldboete van f 75 of zeven dagen en een ontzegging van de bevoegdheid een bromfiets te berijden voor de tijd van zes maan den. De rechter vonniste Alexander S. met een geldboete van f 1 of een dag hech tenis en een ontzegging van de bevoegd heid een bromfiets te berijden voor de tijd van twee jaar. De 25-jarige Edese slager Harry H. zei verblind te zijn geweest en om die reden op de kruising Kamerlingh On- nesstraat/Nieuwe Maanderbuurtweg in zijn woonplaats geen voorrang te heb ben gegeven aan een fietser die op de voorrangsweg reed. „Hoe kwam het dat u verblind werd, het was toch 's middags?" wilde rech ter Van den Brand weten. Het was in derdaad 's middags geweest en daarom merkte de rechter op, dat de zon toen, nog niet erg laag gestaan kon hebben: „Hoe kwam dat dan, of schitterde de weg zo?" Uit het proces-verbaal bleek dat H. niets aan de politie over het verblin den had gezegd. De rechter vroeg griffier S. Porie de juiste ligging van de weg, waarna de verontschuldiging „verblind" niet lan ger opgeld deed, toen de rechter hoor de dat Harry in oostelijke richting had gereden, op een uur dat de zon in 't zuiden staat. Harry was schaakmat en de kanton rechter vertelde een verhaal van de man die door de zon verblind werd op een decemberavond om zeven uur. De eis luidde: f 120 of twaalf dagen en een ontzegging van de rijbevoegd heid van drie maanden met twee jaar proeftijd. De ontzegging werd niet ge vonnist, wel een wat hogere geldboete, die de rechter op f 150 stelde, subsi diair vijftien dagen. Ook f 150 boete, maar wel met voor waardelijke ontzegging van drie maan den en een proeftijd van twee jaar kreeg de Edese garagehouder A. M. H. (25). Hij had op de Zuidelijke Meentsteeg in Ede geen vooraang ge geven aan een auto die van rechts kwam. Zijn verontschuldiging luidde: „Niet gezien" en ook zou het wat heiig ge weest zijn. De rechter in het dossier bladerend: „U bent wat haastig ge weest in het verleden. Afgelopen jaar bent u twee maal geverbaliseerd voor te hard rijden". De officier noemde de door H. gemaakte fout een grove fout tegen de voorrangsregels en eiste een geldboete en 'n ontzegging gelijk aan het later uitgesproken vonnis. Ook een boete kreeg de Rhenense veehouder Gijsbert M. R. (29) die te weinig rekening had gehouden met ar tikel 38 van de Veewet dat handelt over de verbreiding van mond- en klauwzeer. Toen hij hierop door de poli tie geattendeerd werd, was hij fel van leer getrokken en had gezegd niet van plan te zijn zich aan de voorschriften te houden. Nog verder was hij gegaan door de politieman te vertellen dat hij een hekel heeft aan ambtenaren, die volgens hem leeglopers zijn, di£ een flink salaris verdienen en er niets voor doen. Op de zitting krabbelde Gijsbert wat terug, maar gaf toch toe „misschien wel wat gezegd te hebben". Rechter: „U hebt een ambtenaar in functie beledigd". De zaak behoefde niet langer te du ren, de schuld stond vast en de officier merkte in zijn requisitoir op dat juist de overtreding van artikel 38 uiterst schadelijk kan zijn voor de volksge zondheid. Zijn eis was: f 500 waarvan f 250 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Vonnis: f500,- of 30 dagen. Wijkverpleegster Willemijntje van der M. (34) uit Ede had ook een uit nodiging gekregen om een reisje naar Wageningen te maken. Voor de balie stond ze maar kort want het proces verbaal bleek al onthullend genoeg: met haar auto was de wijkverpleeg ster niet voldoende voor een tegenlig ger uitgeweken. Zij wist niet hoe het was gekomen. Eis: f 100 of tien dagen en een voor waardelijke ontzegging van twee maan den. proeftijd twee jaar. De rechter maakte er f 100 of tien dagen van. De zaak tegen Rut van R. (58), een Bennekomse huisschilder werd aange houden. Van R. was met een tegenlig ger in botsing g ekomen, toen hij op de afrit van Rijksweg 12 niet voldoende was uitgeweken. Het eerste wat de Bennekommer voor de balie zei was dat hij zich er over verwonderde, dat de tegenpartij niet aanwezig was. Het verhaal van Van R. begon, maar veel contact met de rechtsprekenden kwam er niet tot stand. Moeilijkhe den leverden vooral wat glasscherven op die op de weg lagen en waéfrover de officier een vraag stelde. De schil der legde uit hoe het was gegaan en zei op een nieuwe vraag van de offi cier: ..Dat u dat nu niet begrijpt". „Ja", viel de rechter uit, „de officier is heel dom", èn fel vervolgend tegen de verdachte: „hij is anders duidelijk genoeg. U wou het niet begrijpen". Van R.: „Als ik schuld heb, wil ik dat altijd bekennen. Al veertien jaar heb ik mijn rijbewijs en nog nooit een ongeluk gehad". Officier: „Maar u hebt wel al vijf keer te hard gereden". De rechter citeerde ook nog een en ander uit het dossier van Van R„ die over een niet al te best geheugen bleek te beschikken. Duidelijkheid kwam er niet en de zaak werd verdaagd in de hoop dat de verbalisant als getuige meer licht in de zaak kan brengen. KESTEREN In verband met de bijzonder grote belangstelling voor de schaatsavond op de kunstijsbaan in De venter, die de ijsclub OTSG uit Kes- teren op maandag 26 februari organi seert, is het van belang dat de deelne mers zich aanmelden bij de penning meester van de ijsclub, de heer H. van der Linden, Hogeweg 16 c in Kesteren. Een en ander is noodzakelijk in verband met het reserveren van de bussen. De inschrijving voor de schaatsavond wordt aanstaande donderdag gesloten. VEENENDAAL Gisternacht is er ingebroken in het fabrieksgebouw van Kimberley Clark N.V. aan de Groene- veldselaan. De buit bestond uit onge veer 120 pakjes sigaretten, 90 pakjes shag en ƒ40,- in contanten. De ongewenste gasten konden het ge bouw binnen komen door de sluiting van een raam te forceren. In het ge bouw werden alle laden en kasten door zocht. OVERBERG Dinsdagavond 20 fe bruari gaat Overberg's Belang tijdens 'n algemene ledenvergadering die in de lagere school aan de Haarweg wordt ge houden een nieuwe voorzitter kiezen. De vacature is ontstaan door het over lijden van de heer Regeling. Ook moet een plaatsvervanger gekozen worden voor het bestuurslid de heer Van Vliet, die periodiek aftredend maar niet her kiesbaar is. Voorstellingen dagelijks 14.30, 18.45 en 21 uur. REMBRANDT, Velperplein: „Wacht tot het donker is". PALACE, Bakkerstraat: „El Dorado". SASKIA, Looierstraat, 14.30 en 19.30 u.: „De getemde feeks". LUXOR, Willemsplein: „Khartoum". Zaterdag 23.30 uur: „Dodende liefde" en zondag 12 uur: „De levensroman van Johann Strauss" STUDIO-A, Lange Wal: „Zo heerlijk rustig". Zaterdag, zondag en woens dag 14.30 uur: „Wonderful life". SCHERPENZEEL Ten bate van het fonds autotocht bejaarden werd deze week een kaarttoernooi georganiseerd in café „De Prins". De kaartliefhebbers brachten met hun inleggelden een be drag van ƒ229,25 bijeen. GEBOREN: Monique, d.v. A. P. J. Verweij en L. Lammerts van Bueren; Pamela, L. J. d.v. J. C. van Holten en P. L. J. Ha- ge; Gerrit, z.v. A. J. Varekamp en W. van Grootheest; Gijsbertus, z.v. G. J. Meurs en B. M. Verschuur; Patricia, d.v. W. A. B. Vlietstra en L. A. Heu- ving; Engelina, d.v. E. J. van den Berg en E. van Zijtveld; Lizzy A„ d. v. E. J. H. van' Munster en S. Ver- meeren; Sytske, d.v. K. Postma en G. Looijenga; Arie J. P., z.v. A. Tulp en B. R. Rustenhoven; Nennetje, d.v. J. Pul en D. van Huigenbos; Jan H„ z.v. H. A. van Laar en C. Mulder; Wille- mina C„ d.v. H. C. van den Brink en W. Hardeman; Eddy, z.v. E. van den Brand en E. A. Hasselaar; Wilhelmus L., z.v. W. B. de Haan en G. H. Bui- ting; Marcel, z.v. F. J. van Ingen en M. C. Schutterop; Mark, z.v. F. J. van Ingen en M. C. Schutterop; Janna P., d.v. B. van Amerongen en H. van de Vendel; Mirjam H. E., d.v. J. G. H. Hoijtink en G. A. W. Hol; Johanna, d.v. C. Meurs en W. J. Rou; Hendrik A„ z.v. A. Hardeman en M. L. Wen- neker; Hendrika, d.v. J. Schoeman en G. Brouwer; Jannigje, d.v. H. van Scherrenburg en M. J. van Santen; Hendrika, d.v. H. van Hunen en A. J. H. van Roekei; Evert G„ z.v. H. Mekking en G. J. van Beek. Ondertrouwd: J. de Geit en W. J. Ek- kels; A. H. van Leersum en A. H. E. Hoekert; F. E. Kannegieter en W. van Lunteren; G. J. H. Vervoert en W. Lagerweij; L. J. van Beek en A. Roe- lofsen; C. J. H. Kampman en M. van Egmond; P. de Visser en P. A. G. Ken nis; E. van Grootheest en J. M. Brecht; E. Verhoef en M. Kelderman; A. Peter sen en R. Smit. Getrouwd: W. C. Morris en J. Wer ner, F. Mesters en A. J. Bakker; P. van Eldik en W. Spies; C. Gerritsen en M. I. M. Schut; S. Brandsma en T. P. van de Voort. Overleden: T. Jansen geh gew. met A. Looijen, 79 jr.; A. E. Jolles, geh. gew. met H. C. Douwes Dekker, 89 jr.; G. van Beek, geh. gew. met J. van Wakeren, 85 jr.; P. A. M. Vullings, 75 jr.; Christina van Ingen, geh. gew. met W. Jansen, 83 jr.; R. Hut, 54 jr.; J. de Gijt, e/v T. van Dijk, 41 jr.; J. G. A. Makkink, 94 jr.; A. Koudijs, 35 jr.; J. Maasse, geh. gew. met E. van Wijde 61 jr.; J. W. de Koster, 86 jr.; A. Bar- ten, 71 jr.; J. Kelderman, 83 jr.; H. Mul der, 41 jr.; A. K. Rense, 53 jr.; R. Wis man, 83 jr. VEENENDAAL In de Korenbeurs vierde de Christelijke Bond van Plattelands vrouwen afdeling Veenendaal zjjn jaarfeest. Hoewel de bond in 1961 is opgericht werd nu pas het eerste lustrum gevierd, omdat dit vorig jaar wegens een sterf geval onder de leden was uitgesteld. Met elkaar beleefden de leden een gezel lige avond, die werd opgeluisterd door een aantal spelletjes en bijdragen van eigen leden. Dertien dames werden gehuldigd wegens het feit, dat zij van de op richting af lid van de afdeling waren geweest. Een hoogtepunt van de avond was het optreden van mevrouw Lokhorst-Wolzak en mevrouw Van Doorn-Veldhui zen als „Pipo de Clown" en „Mammalou". Uit het jaarverslag van de secreta resse bleek, dat de afdeling in een jaar tijd van 71 tot 81 leden gegroeid was. In 1961 werd met 17 leden gestart. Jaar lijks worden door de dames 9 vergade ringen gehouden, waarvoor diverse sprekers uitgenodigd worden, terwijl er vorig jaar bovendien twee excursies zijn gehouden. De penningmeesteres kon enerzijds de verheugende mededeling doen dat er een batig saldo van ruim f 178,- in kas was, maar moest anderzijds, mede door de verhoogde afdracht aan het lan delijk hoofdbestuur mededelen dat er een tekort op de begroting was van rond f 50.-. Tijdens de avond werd via een grabbelton en enkele verlotingen getracht een deel van dat tekort op te heffen, zodat een contributieverhoging voorlopig achterwege kan blijven. De rest van de avond werd gevuld met een aantal spelletjes, waaronder een quiz waarin wetenswaardigheden over de zes jaar CPB onderwerp waren. Mevrouw Van de Lustgraaf zong enke le liederen, waarbij ze zich zelf bege leidde op het harmonium. Zij had ook de begeleiding van de samenzang in handen, die onder meer, behalve het traditionele bondslied ook bestond uit het zingen van het Stichtse Volkslied. RHENEN De burgemeester van Rhenen brent ter openbare kennis, dat hij vrijdag 1 maart 1968 verhinderd is spreekuur te houden. Rhenen, 13 februari 1968. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v.Rosenthal KESTEREN De heer G. van Binsbergen uit Opheusden, secretaris van het dagelijks bestuur van het bejaardencentrum „'t Anker" te Kesteren, is tijdens een vergadering van het algemeen bestuur van het bejaardencentrum met meerderheid van stemmen gekozen tot voorzitter. De heer Van Binsbergen volgt in deze functie dominee E. S. de Lint uit Lienden op, die met ingang van 1 april de voorzittershamer neerlegt in verband met een aangenomen beroep naar de gemeente Hei en Boeikop. Tijdens de maandelijkse vergadering in maart zal een nieuwe secretaris worden gekozen in de vacature van de heer Van Binsbergen. De directrice, mej. M. G. van de Wardt is door het algemeen bestuur van „Het Anker" in vaste dienst benoemd, na een proeftijd van één jaar. KESTEREN De muziekvereniging „Fanfare" te Kesteren organiseert op zaterdag 11 mei een groot nationaal muziekconcours in samenwerking met de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen. Het eerste nationale muziekconcours van de Midden-Betuwe wordt gehouden in de veilinghallen, die hiervoor gezien de akoestiek uitstekend geschikt zijn. De voorzitter van „Fanfare", de heer D. J. v. Brenk, verwacht een groot aantal deelnemende verenigingen en bezoekers voor dit muzikale evenement, dat alom in den lande bekend zal worden gemaakt. Het concours is bestemd voor harmo nie- en fanfarekorpsen, alsmede voor brassbands. Ook muziekverenigingen, die niet aangesloten zijn bij de Alge mene Nederlandse Unie van Muziek verenigingen, kunnen zich laten in schrijven voor het concours. Het secre tariaat is gevestigd bij de heer J. M. Kusters, Staringstraat 7 te Barneveld (Telefoon 03420-3205), waar inlichtingen en inschrijfformulieren kunnen worden verkregen. Het muziekkorps uit Kesteren neemt zelf niet deel aan het concours. De le den van de vereniging zijn te zwaar belast met de organisatie, die momen teel reeds in volle gang is. „Wij zoeken nog ongeveer 30 personèn, die ons op de dag van het concours willen helpen. Ik geloof wel, dat wij er in zullen sla gen deze extra krachten aan te trek ken". aldus de voorzitter van „Fanfa re", die veel van het concours ver wacht. „De vooruitzichten zijn bijzon der gunstig, want de datum van het concours is gekozen in een periode, dat de boomgaarden in de Betuwe in volle bloei staan. Er zijn dan altijd veel dagjesmensen in onze omgeving, waar van een groot aantal het concours niet zal willen missen". De heer Van Brenk is bovendien van mening dat het sta tion en de goede wegverbindingen van en naar Kesteren borg staan voor een groot aantal bezoekers. Voor de Kesterense bevolking is het muziekconcours een bijzondere gebeur tenis. De animo voor de plaatselijke muziekvereniging is het afgelopen jaar aanzienlijk gegroeid. „Drie jaar geleden zag het er haar uit, dat ons fanfare korps zou moeten worden opgeheven, maar het ledental steeg plotseling zo snel, dat hier voorlopig niet meer voor gevreesd hoeft te worden. Op het ogen blik bedraagt het aantal actieve leden van het korps ruim 30", vertelt voorzit ter Van Brenk, die het echter opmer kelijk vindt, dat zich nog geen nieuwe ingezetenen van Kesteren voor de mu ziekvereniging hebben aangemeld. Vrijdagsavonds vóór het muziekcon cours, wordt eveneens in de veiling hallen een grote bazaar gehouden, waarvan de opbrengst ten goede zal ko men aan „Fanfare". „De onkosten van het concours zullen wel niet laag zijn en bovendien zijn we nodig aan nieuwe instrumenten toe", zegt de voorzitter van het korps hoopvol. In ieder geval staat Kesteren zater dag elf mei in het teken van de mu ziek. De speciale sfeer, die kenmerkend is voor dit soort concoursen zal te proe ven zijn in de grote veilinghallen, waar van de accommodatie voor deze doelein den bijna niet is te overtreffen. E§n lang gedicht, waarin het leven van Jozef (de zoon van Jacob) beschre ven werd, werd voorgelezen door een der oudere leden van de afdeling, me vrouw Van Ginkel-Geerenstein. De huidige presidente, die deze func tie bijna zes jaar vervult, mevrouw v. Capelleveen-Van Manen, werd door „Pipo" en „Mammalou" namens de af deling een geschenk aangeboden. De dertien leden, die vanaf de oprichting lid waren kregen een onderscheiding, bestaande uit een lolly aan een wollen draadje. Heden, zaterdag BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaaal, 19.30 uur: „Jongens wat een nummer". Morgen, zondag BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 15.00 uur: „Jongens wat een nummer" en 19.30 uur: „De geheimzinnige ruiten vrouw". KESTEREN Vanavond wordt in het Verenigingsgebouw te Ingen een grote leerlingenuitvoering gegeven door de streekmuziekschool „Kesteren en Omstreken". Aan het programma neemt een groot aantal leerlingen deel. De uitvoering van de streekmuziekschool, die de grootste is in de wijde omgeving, begint om half acht. LEERSUM IJi de gemeenteraads vergadering te Leersum die woensdag, 21 februari wordt gehouden stelt het college van burgemeester en wethou ders de raad voor te beslissen over de bouw van een openbare kleuterschool aan de oostzijde van de Meester Bos weg. De bouw zal onderhands worden opgedragen aan A. C. B. Coöperatieve Vereniging de „Arbeiders Coöperatie voor het uitvoeren van bouwwerkeh" te Rotterdam. De kleuterschool dient ge realiseerd te worden in 'n bouwstroom gezamenlijk met de bijzondere kleuter school in Leersum en Renswoude. Bij de bouw van de school zal men het sys teem „Lage Landen" toepassen. Op 14 februari 1964 heeft de raad van Leersum zich al uitgesproken voor de bouw van een openbare kleuterschool op een nader te bepalen plaats. Aan vankelijk lag het in de bedoeling deze school te stichten op een terrein van de gemeente aan de Pomplaan. Tegen deze plaats zijn echter in de loop van de tijd bezwaren gerezen, zowel van psy chologische als esthetische en prakti sche aard. Bij nader overleg is het college van B. en W. tot de* conclusie gekomen, dat de grond aan de Bosweg het meest ge schikt is voor de bouw. Op dit terrein was eerst een politiebureau gepland; De grond is nu echter vrijgekomen, om dat het Rijk de bouw van het politiebu reau daar niet wil realiseren. De 2-klassige kleuterschool wordt ge lijk met de bijzondere kleuterschool in Renswoude gebouwd in 'n bouwstroom. Dit levert een belangrijk voordeel van kosten en tijd op. Het plan is het „La- ZATERDAG 17 FEBRUARI STADSSCHOUWBURG, 20 uur: Toneel groep Theater met „Driekoningen avond". ZONDAG 18 FEBRUARI THEATER AAN DE RIJN, 20.30 uur: Toneelgroep Theater met „Hoogge ëerd publiek". RIJNZAAL Gemeentemuseum, 15 uur: Grammofoonplatenconcert: „Die Nul- te" van Bruckner. MAANDAG 1» FEBRUARI STADSSCHOUWBURG, 20 uur: Toneel groep Studio met „Kooien". DINSDAG 20 FEBRUARI ORANJE KAZERNE, 20 uur: Toneel groep Studio met „De Zomer". WOENSDAG 21 FEBRUARI STADSSCHOUWBURG, 20 uur: Natio naal Ballet van Joegoslavië met „Ivo Lola Ribar". DONDERDAG 22 FEBRUARI MUSIS SACRUM, 20 uur: Het Gelders Orkest o.l.v. Carl von Garaguly, m. m.v. Sylvia Rosenberg, viool. Werken van Borodjin, Prokofjew en Bruckner. ELST Op dinsdag 27 februari en zaterdag 2 maart organiseert de plaat selijke toneelgroep ERV in gebouw „Pniel" een toneelavond. Opgevoerd zal worden het toneelstuk „Als de mor gen gloort". De opbrengst komt ten goede aan het interieur-fonds van ge bouw „Pniël". ge Landen"-bouwsysteëm voor scholen toe tp passen. Beide plannen, dat voor de bijzondere school en dat voor de openbare zijn inmiddels goedgekeurd door de inspectie voor het kleuteronder wijs. Men verwacht dat de begrotings wijzigingen voor de bouw van beide scholen binnenkort ook worden goedge keurd. In totaal zal de school f 188.433,-. gaan kosten. RHENEN Volgende week zaterdag verschijnt de NBM in Rhenen op de Fred. v.d. Paltshof met een rijdend reisbureau teneinde ieder die daar be langstelling voor heeft te informeren over het vakantieprogramma, dat deze maatschappij biedt in samen werking met Cebuto. De vakantie ganger die zijn keus bij het bezoek aan het rijdende reisbureau maakt kan te gelijkertijd passage boeken. Behalve over meerdaagse reizen kan men ook worden geïnformeerd over dagtochten etc. VEENENDAAL Tot en met zondag draait in het Luxor-Theater in Veenen daal de als kolderfilm gekwalificeerde rolprent „Jongens, wat een nummer", met in de hoofdrollen de grote komiek Bob Hope en de Duits-Amerikaanse sex- bom Elke Sommer. Humoristisch is de film zonder enige twijfel, doch om de rolprent te bom barderen tot „een kolderfilm van de bo venste plank", is bepaald wat overdre ven. Met uitzondering van Bob Hope doet het spel van de andere acteurs en ac trices wat goedkoop aan en vooral de capriolen van de actrice Phillis Diller zijn zeer amateuristischv geënsceneerd. De doldwaze situaties in het laatste half uur moeten dan ook veel goedmaken. Een in Marseille opgepikt zwerfster- tje, miss Didi (gespeeld door Elke Som mer), wordt in Hollywood door toedoen van regisseur Pepe een ster, in het bij zonder door de vrijwel ononderbroken badscènes die zij moet spelen. Op een dag wordt zij dat moe (ze wil met haar beperkte acteertalent „dramatische rollen") en ontvlucht nagenoeg onbe dekt de studio's. Clandestien neemt ze haar intrek in een hotel, waar de eega van de misluk te makelaar Tom Meade (Bob Hope) zojuist onder behandeling is van een schoonheidsspecialistenkorps. Door een fout van de telefoniste wordt de makelaar verbonden met de suite van miss Didi en Meade komt erachter dat hij met de door iedereen gezochte actrice telefoneert. Didi verzoekt hem etert te komen brengen en wanneer de makelaar daar fors intrapt beginnen de verwikkelingen. Zijn overdreven uitgedoste huishoud ster (Phillis Diller) ontdekt het spelle tje van haar baas, zwijgt braaf en wan neer de moeilijkheden een hoogtepunt bereiken, staat zij hem letterlijk en fi guurlijk snel bij. Mevrouw Meade ontdekt het „ver raad" van haar man die, wanneer de supersnelle wagen van Didi in eenv meer wordt gevonden, zelfs wordt be schuldigd van moord op de schone baad ster... De felle klopjacht die de politie ten slotte maakt op de „killer" maakt veel goed aan deze rolprent, die overigens voor Didi (en anderen) wéér eindigt in een „schuim"-situatie.

De Vallei | 1968 | | pagina 3