De medailles verdeeld Verrassende Noorse zege op estafette cross country De Graaf: „De grote winst is de moraal" Verkerk zag op tegen nieuw duel met Maier, maar reed toch Sporttoto Zuid-Afrika mag naar Mexico PROGNOSE betaald voetbal Edvard Vecko en Ellen Klatt favorieten in tafeltennistoernooi Sport op radio en televisie Telegram van NSF voor Kees en Ard Italiaanse bobbers op weg naar tweede medaille gouden Zomerspelen worden door massale boycot ernstig bedreigd Heinz van Haaren mag voor Nederland spelen AGOVV op bezoek bij Excelsior Bremer blijft trainer Apeldoornse Boys PASSARELL IN HALVE FINALE Europese titelstrijd judo in Lausanne Finse ijshockeyers klopten W.-Duitsland Met vertrouwen naar Gotenburg Niet onverwacht AANSTAANDE ZONDAG IN DEVENTER Talent Zware sneeuw Pagina 7 ZATERDAG 17 FEBRUARI 1968 DEN HAAG De voorzitter van de Nederlandse Sport Federatie, jhr. mr. A. Feith, en de algemeen secretaris van de NSF, dr. W. van Zijll, hebben een telegram van de volgende inhoud aan Kees Verkerk en Ard Schenk gestuurd: „Bestuur Nederlandse Sport Federatie begrijpt, dat heren niet voor dames wil len onderdoen bij verzamelen Olym pische medailles - stop - wenst Ver kerk en Schenk hartelijk geluk met goud en zilver op 1500 meter. Feith voorzitter, Van Zijll algemeen secre taris". GRENOBLE 1968 GRENOBLE Monti en De Paolis, die respectievelijk als stuurman en rem mer voor Italië het goud veroverden in de twee-mansbob hebben vrijdagmor gen een flinke stap gezet op weg naar hun tweede gouden medaille. Samen met Armano en Zandonella waren zij, met hun tijd van 1.09.84 bijna een kwart seconde sneller dan Oostenrijk (1.10,08) en vier-tiende seconde sneller dan de tweede Italiaanse bob, die in AIpe d'Huez aan de razendsnelle afdaling begon. De kansen op goud voor de Italianen zijn des te groter omdat de wedstrijd commissarissen vrijdagmorgen beslo ten hebben slechts twee races te houden in verband met de slechte toestand van de baan. De eerste start, die voor 's morgens om vijf uur op het programma stond, werd twee uur uitgesteld wegens de slechte weersomstandigheden: het sneeuwde uit bijzonder laaghangende wolken en er was een dichte mist. Tus sen vijf en zeven uur werden de weers omstandigheden beter en daarvan pro fiteerden de bobs, die later aan hun ra ce over 1500 meter begonnen. De twee de Italiaanse ploeg, gestuurd door de Gaspari, die als voorlaatste omlaag ging, slaagde er bijvoorbeeld in een verrassende derde plaats te veroveren. De slechts honderd toeschouwers, die in de grauwe schemering langs de baan stonden, zagen dat de strijd na drie ra ces al moest worden onderbroken door dat de bobs in de zevende bocht een gat in het ijs gebeukt hadden. Nadat de baan was hersteld en soldaten opnieuw de sneeuw hadden geruimd, kreeg de tienvoudige wereldkampioen Eugenio Monti vrij baan met zijn kwartet. De vijftien bobs, die nog na hem in de baan kwamen, slaagden er niet in zijn tijd te verbeteren. GRENOBLE Twee dagen voor het slot van de Olympische Winterspelen, nu 27 nummers zijn voltooid, is de medaille verdeling als volgt goud zilver brons Noorwegen 5 5 1 Rusland 3 4 3 Nederland 3 3 3 Frankrijk 3 3 1 Italië 3 0 0 West-Duitsland 2 2 2 Zweden 2 2 2 Oostenrijk 2 13 Verenigde Staten 14 1 Finland 12 2 Canada 1 1 Tsjecho Slowakije 1 1 Zwitserland 2 2 Oost Duitsland 2 2 Roemenië 1 Op de 500 meter hardrijden dames werden drie zilveren medailles uitgereikt en geen bronzen. Op de 1500 m hardrij den eindigden twee rijders op de tweede plaats. Ook op dit nummer werd daar om geen bronzen medaille uitgereikt. AUTRANS Bjj alle grote Noorse skisuccessen in de Noordse nummers uit re cente en verre historie ontbrak een echte triomf van de Noorse dames. De Noorse skigeschiedenis was tot vrijdag 16 januari 1968 eigenljjk uitsluitend geschreven door de heren, al hadden Berit Moerdre en Inger Aufles bij deze winterspelen dan ook een zilveren en een bronzen medaille veroverd op de tien kilometer cross-country. Vrijdag echter was de hoogste eer voor de Noorse dames, de 26- jarige huisvrouw Inger Aufles, de twee jaar oudere heilgymnaste Babben Enger- Damon en de 27-jarige politie-agente Berit Moerdre, die de gouden medaille op de 3 x 5 kilometer cross-country veroverden. Niemand had eigenlijk op deze zege gerekend. De Russische dames, ge traind door oud-Olympisch kampioen Pavel Koltsjin, waren favoriet, Zweden werd sterk geacht, Finland leek een po tentiële kandidaat. Het kwam allemaal anders uit. Onmiddellijk na de start schoot Alevtina Koltsjina, echtgenote van de Russische coach, weg in een waanzinnig hoog tempo. De concurren ten lieten haar gaan, Inger Aufles ver telde later: „Wat Koltsjina deed was GRENOBLE Het bleef de vraag wie gelukkiger was. Kees Verkerk, die ook in het uur van zijn triomf de ene kwinkslag na de andere plaatste, of coach Wim de Graaff, wiens zwijg zaamheid veel bekritiseerd is. De 37-jarige Maassluizenaar was vrij- GRENOBLE „Die twee uren waren de langste van mjjn leven". De woorden kwamen by Kees Verkerk uit de grond van zjjn hart. Twee uur lang had de kleine vechter uit Puttershoek passief moeten toezien, hoe de concurrenten aan vallen ondernamen op de 2 min. 3,4 sec, die hem Olympisch goud op de 1.5Ó0 me ter zouden brengen. „Man, wat is dat erg", zei Kees nadat h(j de eerste Neder landse Olympische kampioen hardrijden op de schaats was geworden, „dat je niets kunt doen, dat je alleen maar moet afwachten". Het feit dat hij 24 uur later wellicht opnieuw die schier ondraaglijke uren zou moeten doormaken, was een obses sie voor hem. Hij gruwde op dat ogen blik van het vertrouwde beeld van hon derden opgewonden supporters langs de baan, die met hun aanmoedigingen eis ten, dat hun Kees het allerhoogste zou bereiken. Hij had genoeg van de span ning, of de strijd om gouden, zilve ren en bronzen medailles. De tweevou dige wereldkampioen wenste slechts één ding: rust. De moeilijke momenten waren oor zaak van de woorden, waarmee Kees grote verwarring stichtte in het Neder landse legioen: „Ik weet niet, of ik morgen op de 10.000 m zal starten. Ik voel er weinig voor. Het zal me moeite kosten geconcentreerd te blijven. Ik heb alles behaald, wat ik maar kan wensen. GRENOBLE De Olympische zo merspelen worden door een massale boycot bedreigd na de beslissing van het Internationaal Olympisch Comité in Grenoble, om Zuid-Afrika toe te la ten tot de Spelen in Mexico-stad in ok tober aanstaande. Verscheidene Afrikaanse landen had den reeds gedreigd hun atleten niet naar Mexico te sturen als Zuid-Afrika zou worden toegelaten. Ook doen hard nekkige geruchten de ronde, dat Rus land zou wegblijven als Zuid-Afrika aan de Spelen zou deelnemen. Zoals bekend domineren de Russische en de Amerikaanse atleten de spelen en het terugtrekken van Rusland zou de aan trekkelijkheid ervan ten zeerste deva lueren en tevens de animo voor verde re Olympische Spelen in gevaar bren gen. De president van het Olympische or ganisatie-comité in Mexico-stad. Rami rez Vasquez, verklaarde ten volle ach ter de beslissing van het Internationaal Olympisch Comité te staan. De Engelse ochtendbladen waren in hun reacties unaniem van mening, dat de beslissing van het IOC over de kwestie Zuid-Afrika tot ernstige conse quenties voor de aanstaande en toekom stige Olympische Spelen kan leiden. De „Daily Express" sprak van een „explosieve beslissing". De houding van de Afrikaanse en Oosteuropese landen kan beslissend zijn over het wel en wee van de Olympische Spelen nu en in de toekomst. DEN HAAG De cijfers van sport toto 32 van het afgelopen weekeinde luidden aantal deelnemers: 634.414; bruto in leg: f 882.090; prijzenbedrag: f 291.099. Ie prijs: f 160.099,50, zeven juiste ko lommen, per kolom wordt f 22.876,49 uitgekeerd; 2e prijs: f 87.327, 153 juiste kolommen, per kolom wordt f 571 uit gekeerd; 3e prijs: f 43.663,50, 105 juiste kolommen (lx twee goed), uitkering f 412,-. Wat kan ik op die 10.000 meter nog „verdienen"?. Als ik ongeconcentreerd aan de start kom, is dat erg vervelend voor de toeschouwers. En tenslotte moet ik volgende week in Gotenburg de wereldtitel verdedigen. Ik voel er maar weinig voor om morgen die tien kilometer te rijden. Vanmiddag, na dat ik met de dokter heb gesproken, zal ik besluiten of ik start of niet." Het was duidelijk, in gedachten vrees de Kees een tweede Olympisch duel met de sterke Noor Fred Anton Maier. Hij voelde zich moe en was zich be wust, dat de lange Fred Anton vrijdag had kunnen uitrusten van de vijf kilo meter, die hem donderdag goud had ge bracht. In de middag, toen Kees zelf wat af stand had kunnen nemen van zijn gou den race, werd met de Olympische kampioen gepraat. Het resultaat was, dat om drie uur in de middag, toen het wedstrijdsecretariaat de aanmelding voor de 10.000 meter bekendmaakte, Kees Verkerks naam op de lijst stond. Hoe het gisteren allemaal gegaan is voordat Verkerk de gouden en Schenk de zilveren medaille bezaten hebben we al vermeld. Volledigheidshalve geven we onderstaand nog de einduitslag van de 1500 meter. me- 2.03,4 (Olympisch record). 2 (zilveren medail le) Ard Schenk (Nederland) en Ivar Eriksen (Noorw) 2.05,0. 4. Magne Tho massen (Noorw) 2.05,1. 5/6 Björn Tve- ter (Noorw.) en Jonny Höglin (Zwe) 2.05,2; 7 Svein Erik Stiansen 2.05,5; 8. Edward Matusevitsj (Rusl.) 2.06,1; 9. 1. en Olympisch kampioen (gouden n daille) Kees Verkerk (Ned.) 2.0 Peter Nottet (Ned) 2.06,3; 11 Orian Sandler (Zwe) 2.07.0; 12. Valerie Kaplan (Rusl.) en Ants Antson (Rusl.) 2.07,2; 14f. Jouko Launonen (Finl.) 2.07,5; 15. Günther Traub (W.-Dld; 1.07,7; 16. Jan Bols (Ned) en Olavi Hjellman (Finl) 2.07,8; 18 Kimmo Koskinen (Finl) 2.07,9: 19 Richard Wurster (VS) 2.08,4; 20 Goe- ran Claessen (Zwe) 2.08,6. DUISBURG De Westduitse voetbal club Duisburg heeft er geen bezwaar tegen wanneer aanvoerder Heinz van Haaren zou worden opgesteld in het Ne derlands elftal. Gistermiddag had secretaris-penning- meester Burgwal van de KNVB in aan wezigheid van bondscoach Kessler in Duisburg een uitvoerig gesprek met be stuursleden van de Westduitse club, die hun volledige medewerking toezegden. De enige voorwaarde is dat de belan gen van Duisburg niet in het gedrang komen. Kessler vertelde gisteravond: „Duis burg zou het bijzonder eervol vinden wanneer Heinz van Haaren in het Ne derlands elftal zou worden opgesteld. Maar op het ogenblik is het nog niet zeker of hij zal worden uitgenodigd. Dat is afhankelijk van zijn prestaties. Za terdag ga ik voor de tweede keer bin nen korte tijd naar 'hem kijken." De Nederlandse bondscoach kan dan meteen de verrichtingen van Mönchen- Gladbach bekijken, dat 28 februari in Rotterdam een oefenwedstrijd speelt te gen het voorlopig Nederlands elftal. Heinz van Haaren, die zich bijzonder verheugd toonde, zal tegen België (7 april) in ieder geval niet meespelen, want voor die wedstrijd krijgt hij geen vrij van zijn club. GRENOBLE Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft besloten Zuid-Afrika weer tot de Olympische Spelen toe te laten. Er is over deze kwestie in het geheim gestemd. Zuid-Afrika werd 16 oktober 1963 we gens rassendiscriminatie uitgesloten. Begin februari beloofde het Zuidafri- kaanse Olympisch Comité dat het een ploeg zou afvaardigen die alleen is sa mengesteld op basis van prestaties, wanneer Zuid-Afrika aan de Spelen in Mexico zou mogen deelnemen. Door de Zuidafrikaanse apartheidspo litiek kan Zuid-Afrika niet helemaal APELDOORN AGOVV reist mor gen naar Rotterdam om er Excelsior te ontmoeten. De Rotterdamse formatie heeft eenzelfde puntentotaal als de Apel- doornse ploeg. Gezien het spel in de laat ste wedstrijden moet er voor de Apel- doorners een mogelijkheid zijn één of beide punten uit dit treffen te halen. De wedstrijd in Rotterdam begint om twee uur. De opstelling van AGOVV is a.v.: doel Wi.egmink; achter Van Houttum, Evers, McKaay en Nijdeken; midden Van Galen Last en Reuser; voor Perdon, Van Straalen, Van der Voort en Melaard. aan de Olympische eisen voldoen. Het houden van gemengde selectiewedstrij den is en blijft bijvoorbeeld uitgesloten. Zuid-Afrika heeft het I.O.C. vijf din gen beloofd: 1. Zuid-Afrika zal een ploeg met blan ken en niet-blanken afvaardigen. 2. Blanken en niet-blanken zullen sa men mogen reizen. 3. Blanken en niet-blanken zullen ge lijk gekleed mogen gaan. 4. Tijdens internationale of Olympi sche wedstrijden zullen blanke en niet-blanke atleten voortaan tegen elkaar mogen uitkomen. 5. De ploeg voor Mexico zal worden samengesteld door een gelijk aantal blanke en niet-blanke officials on der voorzitterschap van de presi dent van het Zuidafrikaans Olym pisch Comité. (Vroeger stelden al leen blanke officials de afvaardi ging samen). APELDOORN Henk Bremer heeft voor een jaar bijgetekend als trainer van Apeldoornse Boys. Gisteravond werd daarover tussen beide partijen overeen stemming bereikt. Een overgelukkige Kees Verkerk voor het scorebord, dat de grandioze suc cessen van de Nederlandse schaats ploeg op de 1500 meter toont. SALISBURY Charlie Passarell, de winnaar van de vorige twee internatio nale kampioenschappen op overdekte banen, heeft .zich geplaatst voor de hal ve finales. Passarell versloeg zijn land genoot Marty Riessen met 7-5 en 6-4. In de halve finale ontmoet Passarell ook een Amerikaan, namelijk Clark Graebner, die in de kwartfinales met 6-3 en 6-2 van Bob Lutz (VS) won. Vo rig jaar stonden dezelfde spelers ook tegenover elkaar in de demi-finale, Pas sarell won toen met 11-9, 6-2, 6-2. In de twee resterende kwartfinales, die vandaag worden gespeeld, komt de enig overgebleven buitenlander Jan Leschly (Den.) uit tegen Cliff Richey. Arthur Ashe komt op de baan tegen Stan Smith. EREDIVISIE I Telstar - DOS 1 i Go Ahead - Feyenoord 3 t ADO - Volendam 1 Fortuna '54 - DWS 2 NAC - Sittardia 1 X Ajax - MVV 1 NEC - FC Twente 2 Sparta - PSV 1 Xerxes/DHC - GVAV 3 EERSTE DIVISIE RCH - Eindhoven 2 FC Den Bosch - FC WV 1 SW - Vitesse 2 SC Cambuur - de Volewijckers 1 Blauw Wit - RBC 1 X HVC - Willem II 2 DFC - AZ'67 2 Velox - Haarlem 2 Elinkwijk - Holland Sport 2 TWEEDE DIVISIE EDO - ZFC 1 Zwolsche Boys - Helmond Sport 2 NOAD - Wageningen 1 Roda JC - Baronie 2 Hilversum - Heerenveen 2 Veendam - Gooiland 1 De Graafschap - Limburgia 1 SC Drente - PEC 2 Excelsior - AGOW 2 Fortuna VI. - Hermes DVS 3 De met aangegeven wedstrijden gel den voor de toto van deze week; met X ervoor zijn reserve-ontmoe tingen. dag in Grenoble een man van belang. Tv- en radio-commentatoren dongen naar zijn gunst. „De winst van deze Olympische Winterspelen is de mo raal", zei hij bedachtzaam, „we heb ben het dit seizoen moeilijk gehad. In Davos zijn we mentaal sterker gewor den. Maar de medailles op de vijf ki- lemeter en de 1500 meter van Greno ble hadden we beslist nodig voor ons zelfvertrouwen De successen kwamen voor De Graaff, eigenaar van een zaak in sport artikelen, beslist niet onverwacht. „Die 1500 meter is de enige afstand, waar van ik bij voorbaat heb durven zeggen: Daar zit 't in. Het klinkt wat overdre ven misschien, maar de resultaten had den nog beter kunnen zijn als de rij ders na Verkerk geen voordeel hadden gehad van een verbetering van het weer. De wind verdween toen geheel". „Nu kunnen we met vertrouwen naar het wereldkampioenschap in Gotenburg gaan", vervolgde de coach zonder ook maar een vraag af te wachten. „Te meer daar bij ons het accent steeds op de klassements-wedstrijden heeft gele gen. Onze rijders hebben eenvoudig geen gelegenheid gehad zich sterk te specialiseren op een of meer afstan den. Na de teleurstellende resultaten van het Europese kampioenschap in Oslo moesten we in Davos zelfs nog kwalificatiewedstrijden rijden". LAUSANNE De driedaagse judo- strijd om de Europese kampioenschap pen zal van 17 tot en met 19 mei in het Zwitserse Lausanne worden gehouden. Aanvankelijk zou het tournooi in Praag Aanvankelijk zou het toernooi in Praag de organisatie zonder opgave van re denen terug aan de internationale judo federatie. DEVENTER Het achttiende internationale tafeltennistoernooi van DTTC morgen in de Buitensociëteit te Deventer kan bogen op een zeer sterke bezetting. Mede doordat dit jaar de internationale kampioenschappen van Neder land niet worden gehouden, wordt dit evenement de belangrijkste in ons land. Ruim achthonderd partijen zullen de organisatoren tot 'n goed einde moeten brengen alvorens om half zeven de fina le van de hoogste klasse in het heren-en kelspel kan plaatsvinden. Deze partijen zullen worden afgewerkt op 26 speelta fels in maar liefst achttien verschillen de klassen. De voornaamste gegadigde voor de eerste prijs bij de heren or> dit toernooi is de 23-jarige Joegoslavische kampioen Edvard Vecko. Deze speler beheerst het moderne speltype bijzonder goed en be hoort met de Zweden Alser en Johans son en de Duitser Eberhard Schöler tot de absolute Europese topklasse. De nationale kampioen Bert van der Helm uit Leiden zal in dit gezelschap gaarne willen tonen, dat hij nog lang niet op een dood punt is aangeland. Andere gegadigden voor een plaats in de eindronde zijn Bert Schoofs, Ed van der Berg, Mauri Colthoff, Carel Deken en de Oostelijke favoriet Jaap van Hum mel. Bovendien moet worden afgewacht wat de Duitse ranglijstspelers Pfrom- me en Lohmann zullen gaan presteren. In het verleden is het al meermalen voorgekomen, dat de Duitsers voor een verrassing hebben gezorgd. Als een komeet is de 14-jarige Ellen Klatt uit Den Haag aan het tafeltennis- firmament verschenen. Zij won tot gro te verrassing van alle insiders de na tionale dames-achtkamp. Het gedrang aan de nationale dames-top is hierdoor nog groter geworden. Nederlands kam pioene Mieke ten Broek uit Hilversum zal zich in Deventer willen revanche ren. Overigens is ook het krachtsver schil met Aukje Wynia, Mary van Rui ten, Ria Bogmans en Ellen Kort erg gering. Er mag dan ook zonder meer een uiterst spannende strijd bij de da mes worden verwacht. In het heren-dubbelspel starten Vecko met Schoofs en Van der Helm met Joels als voornaamste gegadigden voor een finale-plaats, terwijl in het dames dubbelspel de strijd in hoofdzaak zal gaan tussen de combinaties Ria Mary v. Ruiten, de Duitse dames Kappelle en Voss en Mieke ten Broek en Ellen Kort. In het gemengd-dubbelspel zijn favo riet Bert van der Helm en Ellen Kort, Mauri Colthoff met Mary van Ruiten en Bert Schoofs met Ellen Klatt. Edvard Vecko vormt een gelegenheids-dubbel met de talentvolle Apeldoornse Gonda Biemolt (17), terwijl Jaap van Hummel samen met Mieke ten Broek ook een sterke formatie vormt. De spelers uit de Oostelijke provin cies zijn in groten getale op dit toernooi vertegenwoordigd en verwacht mag dan ook worden, dat een fiks gedeelte van de rijk voorziene prijzentafel in deze contreien zal blijven. De enige on zekere factor vormt het uitgebreide con tingent Duitse speelsters en het is zeer goed mogelijk, dat zij in praktisch alle klassen de hoogste eer gaan opeisen. belachelijk. Zij begon als een uitrukken de brandweerwagen, maar zij had haar eigen krachten op een enorme manier overschat. Toen zij „uitgeblust" was, kostte het mij geen moeite haar te pas seren." Na de eerste passage lag Noorwegen op kop, gevolgd door Finland en Rus land, die vrijwel gelijktijdig doorkwa men met 24 seconden achterstand, Po len en Zweden, dat 38 seconden had verloren. De Zweedse ploeg bracht toen de tweevoudige Olympische kampioene Toini Gustafsson op de kleffe, natte zware sneeuw, die de regens van de af gelopen nacht niet ongeschonden had doorstaan. Toini Gustafsson was gewel dig, maar zij kon die achterstand niet meer goed maken. Haar tijd over de vijf kilometer, 18 minuten 56.7 secon den was veruit de snelste, geen van de andere loopsters kwam onder de negen tien minuten - bracht Zweden naar de tweede plaats en dat zilver gaf Barbo niet meer uit handen. De officiële uitslag van de 3 x 5 km cross country estafette voor dames is: 1. en Olympisch kampioen (gouden me daille) Noorwegen (Inger Aufles, Bab ben Enger-Damon, Berit Moerdre) 57 min 30,0 sec; 2. (zilveren medaille) Zweden (Britt Strandberg, Toini Gus tafsson, Barbro Martinsson) 5.751.0; 3. (bronzen medaille) Rusland (Alevtina Koltsjina, Rita Asjkina, Galina Koela- kova) 58.13,6 4. Finland 58.45,1 5. Polen 59.04,7; 6. Oost-Duitsland 59.33,9; .7 West-Duitsland 1.01.49,3; 8. Bulgarije 1.05.35,.7 In het NTS-sportprogramma, dat zon dag van 19.30 tot 20.25 uur op Neder land 1 wordt uitgezonden, wordt, onder voorbehoud van wijzigingen, aandacht besteed aan: de voetbalwedstrijden Go Ahead - Feijenoord en Elinkwijk - Holland Sport; de strandloop van AAC (Amster damse Atletiek Club) in Zandvoort; de selectiewedstrijden, die in Den Haag worden gehouden voor de Neder landse zwemploeg die naar de Olympi sche Spelen in Mexico wordt afgevaar digd; de micro-korfbalwedstrijd om het kampioenschap van Nederland tussen Blauw-Wit en Ons Eibernest in Haar lem; de zaalhandbalwedstrijd CNL - Sittardia in Geleen. In het NRU-sportprogramma „Langs de Lijn" (zondag 14.30-17.00 uur, Hil versum I en 18.05-18.30 uur, Hilversum II) wordt aandacht besteed aan de slui ting van de Olympische Winterspelen in Grenoble. Voorts wordt, voorname lijk rechtstreeks, verslag gedaan van de voetbalwedstrijden Go Ahead-Feyen- oord, NEC-F.C. Twente, Telstar-DOS, Elinkwijk-Holland Sport en Sparta- PSV, van de selectie-zwemwedstrijden voor de Olympische kernploeg in Den Haag en van de paardenkoersen in Hil versum. In de tweede aflevering ook nog o.m.: de zaalhandbalwedstrijd VNL-Sittardia. GRENOBLE Finland heeft vrijdag in een wedstrijd voor groep A van het Olympisch IJshockey-toernooi met 41 van West-Duitsland gewonnen. De tus- 2—1, 1—0 en 1—0. senstanden waren De stand in groep A 1. Rusland 6 2. Canada 6 Tsj.-Slowakfle 6 Zweden Finland Ver. Staten W.-Duitsland O.-Dui taland 10 10 10 8 6 4 0 0 43—10 28—10 31—15 21—16 16—22 22—27 9—37 11—44 Waar is de puck? Een beeld uit de wedstrijd Tsjecho-SlowakijeRusland, die verrassend door de Tsjechen met 5—4 werd gewonnen. De Tsjechische spelers vormden een menselijke bar rière toen de druk van de Russische aanval te groot werd. De arbiters zijn druk doende om de spelers te ont warren.

De Vallei | 1968 | | pagina 7